Zwiedzanie stadionu piłkarskiego Arsenal oraz wizyta w Warner Bros Studio, czyli studio Harry’ego Potter’a. Dzieci mogły się wcielić w prawdziwych czarodziei Hogwartu.
Agnieszka Bartosz-Goleniowska, Ewa Lasota, Justyna Szulc, Urszula Ludwin
Zwiedzanie stadionu piłkarskiego Arsenal oraz wizyta w Warner Bros Studio, czyli studio Harry’ego Potter’a. Dzieci mogły się wcielić w prawdziwych czarodziei Hogwartu.
Agnieszka Bartosz-Goleniowska, Ewa Lasota, Justyna Szulc, Urszula Ludwin
W dniach 10-15 czerwca 2024r. odbyła się szkolna wycieczka uczniów z klas 5abc i 6abc do Anglii. Podczas tego tygodnia uczniowie mieli okazję odwiedzić wiele interesujących miejsc takich jak Oxford University, studio Warner Bros Harrego Pottera, stadion Arsenal czy Muzeum Historii Naturalnej. Podziwiali widok na panoramę Londynu z London Eye czy z bliska zobaczyli Pałac Buckingham czy słynny zegar Big Ben. Dodatkowych wrażeń dostarczył rejs statkiem po Tamizie oraz jazda londyńskim metrem. Wszystkiedzieci wróciły bardzo zadowolone z wycieczki.
Agnieszka Bartosz-Goleniowska, Ewa Lasota, Justyna Szulc, Urszula Ludwin
Dzień pierwszy - Muzeum Historii Naturalnej, spacer śladem zabytków
Londynu, Pałac Buckingham, sklep M&M, sklep LEGO.
11.06.2024r. uczniowie pod opieką wychowawcy L. Mościńskiej - Puszki i pani E. Wyszogrodzkiej odwiedzili rodzinny park rozrywki "Majaland". Było wiele atrakcji, zabawy, pogoda i humory dopisały.
Motyw przewodni wycieczki " Pszczółka Maja..." towarzyszył nam cały czas.
Dziękujemy Rodzicom i prosimy o bis.
LMP
W dniach 3 – 10 czerwca grupa uczniów klas 7a i 7b wraz z opiekunami gościła w szkole partnerskiej Ruth-Cohn-Schule w Denzlingen, w Niemczech. Podczas tego tygodnia uczniowie z konstancińskiej szkoły poznali system edukacji w Badenii Wirtembergii, uczestniczyli w lekcjach ze swoimi niemieckimi gospodarzami, brali udział w zajęciach sportowych, rekreacyjnych, muzycznych, doskonalili umiejętność pracy w grupie międzynarodowej oraz komunikowania się w języku angielskim. Poznali nie tylko Denzlingen, ale i okoliczne miejscowości: Titisee oraz Fryburg, świetnie bawili się na basenie i w parku rozrywki w Rust. Podczas całego pobytu towarzyszyła nam bardzo dobra pogoda – ciepła i często słoneczna. Uczniowie wrócili z wymiany zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń. Wymiana ze szkołą niemiecką odbywa się już po raz kolejny dzięki wsparciu Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Katarzyna Furmańska, Dorota Raczkowska, Paulina Wolak
Na Pikniku Rodzinnym, który odbył się w naszej szkole, działała fotobudka. Stanowiskiem opiekowały się:
p. Anna Kobusińska oraz p. Małgorzata Czyż.
Zdjęcia wykonywały uczennice ze Szkolnego Koła Fotograficznego.
8 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Nauczycieli, Pracowników, Rodziców oraz Uczniów.
Piknik otworzyła p. Katarzyna Chiszko - dyrektor szkoły. Odwiedziła nas p. Agata Wilczek - wiceburmistrz. koordynatorami pikniku byli: p. Marcin Matyjasiak, p. Bartosz Wilczak oraz p. Jan Nowacki - nauczyciele wf. Piknik wspierała między innymi: OSP Skolimów oraz drużyna harcerska "23 Konstancińska Drużyna Harcerzy "Robinsonowie"
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia wydarzenia.
Foto: Szkolne Koło Fotograficzne
Poloneza czas zacząć. Te magiczne słowa, wypowiedziała 6 czerwca 2024 roku, p. Katarzyna Chiszko - dyrektor szkoły, otwierając w ten sposób bal uczniów klas ósmych. Choreografie tańca przygotowali - p. Marcin Matyjasiak oraz p. Bartosz Wilczak, nauczyciele wf.
Bal odbył się w restauracji Solec.
Video: Rodzice
Przedstawiamy fotorelację z naszego balu, który odbył się 6 czerwca 2024 roku w restauracji Solec. Na bal przybyli: Uczniowie wraz z Rodzicami, Dyrekcja, Nauczyciele, zaproszeni Goście. Bal rozpoczął tradycyjny Polonez. Ciepłe słowa skierowała do Wszystkich Uczestników spotkania p. Katarzyna Chiszko - dyrektor szkoły. Następnie wszyscy zebrani bawili się w rytm mużyki oraz biesiadowali przy suto zastawionych stołach przygotowanych przez Kochanych Rodziców.
Uczniowie klas 8a (wychowawczyni p. Ewa Burman-Wudecka oraz klasy 8b (wychowawca p. Wojciech Guszkowski)
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie balu, Gościom za przybycie oraz wspólną zabawę.
Foto: Rodzice klas 8a oraz 8b
3 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w Domu Seniora. Uczniowie przeprowadzili wśród seniorów ankietę. Wszystkie pytane osoby były zadowolone z naszych odwiedzin, były one dla nich sympatyczne, inspirujące i budujące. Seniorom podobały się przygotowane przez nas zajęcia, szczególnie teatrzyki i czytanie. Chętnie wychodziliby częściej na spacery i rozmawiali. Uwzględnimy to w kolejnym roku szkolnym, gdyż Seniorzy chcą spotykać się z nami w dalszym ciągu.
Uczniowie także byli zadowoleni z wyjść do Domu Seniora, byliby nawet skłonni poświęcić na spotkania swój wolny czas popołudniami. Uważają, że dzięki tym wyjściom uczą się cierpliwości, troskliwości i zrozumienia dla osób starych, czują współczucie i chcą im sprawić przyjemność, czują się odważniejsi w kontaktach z Seniorami. Chcą rozmawiać z Seniorami, chodzić na spacery, czytać, grać oraz wystawiać teatrzyki.
Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym uda nam się kontynuować wizyty w Domu Seniora.
Biblioteka szkolna
Spotkanie z naukowcem Marcinem Jeziorny
Niedawno gościliśmy w szkole astrofotografa oraz wielkiego popularyzatora nauki - pana Marcina Jeziorny.
Przyjechał do nas aż 300 km, aby podzielić się choć częścią swojej ogromnej wiedzy, jaką ma na temat gwiazd. Od wielu lat jeździ po świecie zbierając meteoryty, obserwując zaćmienia słońca, spędzając dziesiątki godzin na robieniu zdjęć plejadom gwiazd. Gość współpracuje z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej oraz Europejską Agencją Kosmiczną. Tworzy na YT swój kanał „Space Tonight”. Pan Marcin przywiózł swój sprzęt (teleskopy), którym obserwuje niebo oraz liczne i cenne zbiory meteorytów (w tym m.in. kawałeczek księżyca). Zobaczyliśmy dziesiątki jego przepięknie zrobionych zdjęć zaćmień słońca oraz gwiazd. Gość opowiedział jak współorganizował narodowe wyprawy na zaćmienia słońca. Uzmysłowił słuchaczom jak piękny, ciekawy i niesamowicie skonstruowany jest wszechświat.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali gościa, oglądali zdjęcia i eksponaty. Zadawali interesujące pytania. Może wśród nich znajdował się przyszły „Łowca Fotonów”.
Żaneta Misiak, nauczyciel bibliotekarz
Pszczoły pojawiły się na Ziemi na dłuuugo przed nami i chcemy, żeby zostały na niej jeszcze dłużej!- to myśl przewodnia projektu „Adoptuj Pszczołę” organizacji Greenpeace.
Do tej akcji przystąpiła w tym roku nasza szkoła. Zaproszeni do współpracy uczniowie, na zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycielki bibliotekarki, poznawali jak funkcjonują pszczoły. Dowiedzieli się dlaczego musimy o nie dbać i co każdy może dla nich zrobić od siebie. Dzieci oglądały przedstawienie Teatru Kamishibai o pszczołach, pięknie wykonały pszczółki z papieru i wrzucały do skarbonki pieniądze, które zostaną przekazane Greenpeace na ratowanie pszczół zapylaczy. Zebraliśmy ponad 170 zł.
Pszczoły miodne i te dziko żyjące odpowiadają za zapylanie roślin, które stanowią ponad 1/3 naszej codziennej diety. Dlatego są tak ważne dla rolnictwa i produkcji żywności. Niestety trujące środki ochrony roślin, pasożyty pszczół i zmiany klimatu sprawiają, że zapylacze na całym świecie są na wyginięciu. Co możemy zrobić, by je chronić? Dlaczego są tak ważne? Zakładajmy łąki kwietne, siejmy rośliny miododajne, nie zanieczyszczajmy środowiska. Tyle możemy zrobić dla tych pracowitych owadów.
Pamiętajmy, że o trzecia łyżka jedzenia, które spożywamy, zależy od procesu zapylania.
Biblioteka szkolna
W dniach 27-28 maja 2024 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas drugich. Przez 45 minut zmagali się z 14 zadaniami matematycznymi o zróżnicowanym stopniu trudności.
Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz wdrażanie do logicznego myślenia. Uczestnicy przygotowywali się do niego od września. Podczas zajęć świetlicowych rozwijali swoje pasje, doskonalili szybkie liczenie, zdobywali nowe umiejętności do rozwiązywania zadań tekstowych.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Maria Przepióra
II miejsce – Julian Kamiński
III miejsce – Hanna Lisowska
wyróżnienie – Vincent Ziomka
Rozdanie nagród odbyło się 5 czerwca. Uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – puchary, medale i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie OMNIBUSEK MATEMATYCZNY oraz gratulujemy osiągniętych wyników.
Wychowawcy świetlicy
Pod koniec maja klasy drugie nie mogły usiedzieć na lekcjach. Dlatego wybrały się aż na dwie wycieczki.
Pierwsza odbyła się 23 maja do stolarni Pinokio. Tam dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat obróbki drewna i mogły same pomajsterkować. Efektem ich pracy były wspaniałe organizery na biurko.
Druga wycieczka była bardzo kulturalna. 29 maja uczniowie wybrali się do Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie obejrzały spektakl "Czarodziejski flet PICCOLO". Wróciły z niej pod ogromnym wrażeniem.
Justyna Szulc
W dniach 6 maja - 10 maja 2024 r. nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie: Anna Kobusińska, Dorota Raczkowska, Justyna Szulc i Dorota Zagończyk uczestniczyły w kursie językowym w St. Julian’s. Udział w kursie służył „Podnoszeniu kompetencji językowych nauczycieli akredytacji FRSE na lata 2024 – 2025”. Powyższy projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej #FRSE . Nauczycielki wybrały szkołę #MaltaLingua i przez pięć dni, wraz z ludźmi z całego świata doskonaliły warsztat językowy. Uczestniczki akredytacji zwiedziły też wyspę i próbowały potraw kuchni maltańskiej. To był niezapomniany czas!
Uczestniczki programu
W poniedziałek, 27 maja 2024 roku odbył się świetlicowy konkurs MISTRZ GRAMATYKI – TROPICIEL CZĘŚCI MOWY. Wzięło w nim udział 34 uczniów klas drugich. Jego celem było rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci, a także pogłębianie ich wiedzy i umiejętności z języka polskiego.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test gramatyczny. Wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu rozpoznawania części mowy, określania liczb, rodzajów i czasów. Po sprawdzeniu testów i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Maria Przepióra
II miejsce – Zuzanna Woźniak
III miejsce – Wiktoria Turkowska
wyróżnienie – Mia Żak, Mieszko Niwiński
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci - medale i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!
Wychowawcy świetlicy
W piątek, 24 maja 2024 roku odbył się na boisku szkolnym finał turnieju badmintona dla uczniów klas drugich. Zgłosiło się do niego 28 zawodników.
Celem turnieju było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz rozwijanie sportowej rywalizacji.
Wyniki turnieju:
I miejsce – Leon Chimkowski
II miejsce – Nina Ziółek
III miejsce – Tymoteusz Januszko
IV miejsce – Julian Kamiński.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a czworo finalistów medale i zestaw rakietek do badmintona. Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w rozgrywkach i zaangażowanie!
Wychowawcy świetlicy
W środę 29 maja uczniowie klasy 6c brali udział w warsztatach detektywistycznych „Klucz do fasad” na terenie parku w Wilanowie. Odkryli zagadkę figur bramnych, a także poznali historię Augustyna Locci, wilanowskiego architekta i podążali śladami tajemnic, które skrywają fasady pałacu. Jaki związek mają nazwy planet z dniami tygodnia? Jak przy pomocy klepsydry dokładnie określić czas gotowania jajek? Czego zabrakło w prośbie bogini do Apolla? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie rozwiązując zagadki – za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali litery, z których następnie ułożyli sentencję, która znajduje się na głównej fasadzie pałacu i odkryli jej znaczenie.
Po dużej dawce informacji był czas na relaks w pięknych wilanowskich ogrodach.
Katarzyna Furmańska i Paulina Wolak
W dniu 20 maja 2024 r. w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Pływaniu Szkół Podstawowych. Szkoły rywalizowały ze sobą w kategorii indywidualnej i drużynowej. Do tej edycji mistrzostw zakwalifikowały się aż cztery sztafety z naszej szkoły.
Nasze wyniki:
- III m-ce sztafeta dziewcząt w kategorii młodzieżowej;
- III m-ce sztafeta chłopców w kategorii młodzieżowej;
- IV m-ce sztafeta chłopców w kategorii dzieci;
- V m-ce sztafeta dziewcząt w kategorii dzieci;
- Izabela Golon I m-ce 25m stylem klasycznym i dowolnym;
- Ignacy Piniewski I m-ce 25m stylem klasycznym i II m-ce 25m stylem dowolnym;
- Marianna Sienkiewicz III m-ce 50m stylem grzbietowym;
- Tola Świątkiewicz I m-ce 50m stylem klasycznym i II m-ce 50m stylem dowolnym;
- Karina Łopacińska III m-ce 50m stylem klasycznych;
- Wojciech Lisowski I m-ce 50m stylem klasycznym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wysokich wyników sportowych.
Nauczyciele WF: Marcin Matyjasiak, Bartosz Wilczak
Zwiedzanie stadionu piłkarskiego Arsenal oraz wizyta w Warner Bros Studio, czyli studio Harry’ego Potter’a. Dzieci mogły się wcielić w prawdziwych czarodziei Hogwartu.
Agnieszka Bartosz-Goleniowska, Ewa Lasota, Justyna Szulc, Urszula Ludwin
W dniach 10-15 czerwca 2024r. odbyła się szkolna wycieczka uczniów z klas 5abc i 6abc do Anglii. Podczas tego tygodnia uczniowie mieli okazję odwiedzić wiele interesujących miejsc takich jak Oxford University, studio Warner Bros Harrego Pottera, stadion Arsenal czy Muzeum Historii Naturalnej. Podziwiali widok na panoramę Londynu z London Eye czy z bliska zobaczyli Pałac Buckingham czy słynny zegar Big Ben. Dodatkowych wrażeń dostarczył rejs statkiem po Tamizie oraz jazda londyńskim metrem. Wszystkiedzieci wróciły bardzo zadowolone z wycieczki.
Agnieszka Bartosz-Goleniowska, Ewa Lasota, Justyna Szulc, Urszula Ludwin
Dzień pierwszy - Muzeum Historii Naturalnej, spacer śladem zabytków
Londynu, Pałac Buckingham, sklep M&M, sklep LEGO.
11.06.2024r. uczniowie pod opieką wychowawcy L. Mościńskiej - Puszki i pani E. Wyszogrodzkiej odwiedzili rodzinny park rozrywki "Majaland". Było wiele atrakcji, zabawy, pogoda i humory dopisały.
Motyw przewodni wycieczki " Pszczółka Maja..." towarzyszył nam cały czas.
Dziękujemy Rodzicom i prosimy o bis.
LMP
W dniach 3 – 10 czerwca grupa uczniów klas 7a i 7b wraz z opiekunami gościła w szkole partnerskiej Ruth-Cohn-Schule w Denzlingen, w Niemczech. Podczas tego tygodnia uczniowie z konstancińskiej szkoły poznali system edukacji w Badenii Wirtembergii, uczestniczyli w lekcjach ze swoimi niemieckimi gospodarzami, brali udział w zajęciach sportowych, rekreacyjnych, muzycznych, doskonalili umiejętność pracy w grupie międzynarodowej oraz komunikowania się w języku angielskim. Poznali nie tylko Denzlingen, ale i okoliczne miejscowości: Titisee oraz Fryburg, świetnie bawili się na basenie i w parku rozrywki w Rust. Podczas całego pobytu towarzyszyła nam bardzo dobra pogoda – ciepła i często słoneczna. Uczniowie wrócili z wymiany zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń. Wymiana ze szkołą niemiecką odbywa się już po raz kolejny dzięki wsparciu Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Katarzyna Furmańska, Dorota Raczkowska, Paulina Wolak
Na Pikniku Rodzinnym, który odbył się w naszej szkole, działała fotobudka. Stanowiskiem opiekowały się:
p. Anna Kobusińska oraz p. Małgorzata Czyż.
Zdjęcia wykonywały uczennice ze Szkolnego Koła Fotograficznego.
8 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Nauczycieli, Pracowników, Rodziców oraz Uczniów.
Piknik otworzyła p. Katarzyna Chiszko - dyrektor szkoły. Odwiedziła nas p. Agata Wilczek - wiceburmistrz. koordynatorami pikniku byli: p. Marcin Matyjasiak, p. Bartosz Wilczak oraz p. Jan Nowacki - nauczyciele wf. Piknik wspierała między innymi: OSP Skolimów oraz drużyna harcerska "23 Konstancińska Drużyna Harcerzy "Robinsonowie"
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia wydarzenia.
Foto: Szkolne Koło Fotograficzne
Poloneza czas zacząć. Te magiczne słowa, wypowiedziała 6 czerwca 2024 roku, p. Katarzyna Chiszko - dyrektor szkoły, otwierając w ten sposób bal uczniów klas ósmych. Choreografie tańca przygotowali - p. Marcin Matyjasiak oraz p. Bartosz Wilczak, nauczyciele wf.
Bal odbył się w restauracji Solec.
Video: Rodzice
Przedstawiamy fotorelację z naszego balu, który odbył się 6 czerwca 2024 roku w restauracji Solec. Na bal przybyli: Uczniowie wraz z Rodzicami, Dyrekcja, Nauczyciele, zaproszeni Goście. Bal rozpoczął tradycyjny Polonez. Ciepłe słowa skierowała do Wszystkich Uczestników spotkania p. Katarzyna Chiszko - dyrektor szkoły. Następnie wszyscy zebrani bawili się w rytm mużyki oraz biesiadowali przy suto zastawionych stołach przygotowanych przez Kochanych Rodziców.
Uczniowie klas 8a (wychowawczyni p. Ewa Burman-Wudecka oraz klasy 8b (wychowawca p. Wojciech Guszkowski)
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie balu, Gościom za przybycie oraz wspólną zabawę.
Foto: Rodzice klas 8a oraz 8b
3 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w Domu Seniora. Uczniowie przeprowadzili wśród seniorów ankietę. Wszystkie pytane osoby były zadowolone z naszych odwiedzin, były one dla nich sympatyczne, inspirujące i budujące. Seniorom podobały się przygotowane przez nas zajęcia, szczególnie teatrzyki i czytanie. Chętnie wychodziliby częściej na spacery i rozmawiali. Uwzględnimy to w kolejnym roku szkolnym, gdyż Seniorzy chcą spotykać się z nami w dalszym ciągu.
Uczniowie także byli zadowoleni z wyjść do Domu Seniora, byliby nawet skłonni poświęcić na spotkania swój wolny czas popołudniami. Uważają, że dzięki tym wyjściom uczą się cierpliwości, troskliwości i zrozumienia dla osób starych, czują współczucie i chcą im sprawić przyjemność, czują się odważniejsi w kontaktach z Seniorami. Chcą rozmawiać z Seniorami, chodzić na spacery, czytać, grać oraz wystawiać teatrzyki.
Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym uda nam się kontynuować wizyty w Domu Seniora.
Biblioteka szkolna
Spotkanie z naukowcem Marcinem Jeziorny
Niedawno gościliśmy w szkole astrofotografa oraz wielkiego popularyzatora nauki - pana Marcina Jeziorny.
Przyjechał do nas aż 300 km, aby podzielić się choć częścią swojej ogromnej wiedzy, jaką ma na temat gwiazd. Od wielu lat jeździ po świecie zbierając meteoryty, obserwując zaćmienia słońca, spędzając dziesiątki godzin na robieniu zdjęć plejadom gwiazd. Gość współpracuje z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej oraz Europejską Agencją Kosmiczną. Tworzy na YT swój kanał „Space Tonight”. Pan Marcin przywiózł swój sprzęt (teleskopy), którym obserwuje niebo oraz liczne i cenne zbiory meteorytów (w tym m.in. kawałeczek księżyca). Zobaczyliśmy dziesiątki jego przepięknie zrobionych zdjęć zaćmień słońca oraz gwiazd. Gość opowiedział jak współorganizował narodowe wyprawy na zaćmienia słońca. Uzmysłowił słuchaczom jak piękny, ciekawy i niesamowicie skonstruowany jest wszechświat.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali gościa, oglądali zdjęcia i eksponaty. Zadawali interesujące pytania. Może wśród nich znajdował się przyszły „Łowca Fotonów”.
Żaneta Misiak, nauczyciel bibliotekarz
Pszczoły pojawiły się na Ziemi na dłuuugo przed nami i chcemy, żeby zostały na niej jeszcze dłużej!- to myśl przewodnia projektu „Adoptuj Pszczołę” organizacji Greenpeace.
Do tej akcji przystąpiła w tym roku nasza szkoła. Zaproszeni do współpracy uczniowie, na zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez nauczycielki bibliotekarki, poznawali jak funkcjonują pszczoły. Dowiedzieli się dlaczego musimy o nie dbać i co każdy może dla nich zrobić od siebie. Dzieci oglądały przedstawienie Teatru Kamishibai o pszczołach, pięknie wykonały pszczółki z papieru i wrzucały do skarbonki pieniądze, które zostaną przekazane Greenpeace na ratowanie pszczół zapylaczy. Zebraliśmy ponad 170 zł.
Pszczoły miodne i te dziko żyjące odpowiadają za zapylanie roślin, które stanowią ponad 1/3 naszej codziennej diety. Dlatego są tak ważne dla rolnictwa i produkcji żywności. Niestety trujące środki ochrony roślin, pasożyty pszczół i zmiany klimatu sprawiają, że zapylacze na całym świecie są na wyginięciu. Co możemy zrobić, by je chronić? Dlaczego są tak ważne? Zakładajmy łąki kwietne, siejmy rośliny miododajne, nie zanieczyszczajmy środowiska. Tyle możemy zrobić dla tych pracowitych owadów.
Pamiętajmy, że o trzecia łyżka jedzenia, które spożywamy, zależy od procesu zapylania.
Biblioteka szkolna
W dniach 27-28 maja 2024 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas drugich. Przez 45 minut zmagali się z 14 zadaniami matematycznymi o zróżnicowanym stopniu trudności.
Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz wdrażanie do logicznego myślenia. Uczestnicy przygotowywali się do niego od września. Podczas zajęć świetlicowych rozwijali swoje pasje, doskonalili szybkie liczenie, zdobywali nowe umiejętności do rozwiązywania zadań tekstowych.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Maria Przepióra
II miejsce – Julian Kamiński
III miejsce – Hanna Lisowska
wyróżnienie – Vincent Ziomka
Rozdanie nagród odbyło się 5 czerwca. Uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – puchary, medale i nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie OMNIBUSEK MATEMATYCZNY oraz gratulujemy osiągniętych wyników.
Wychowawcy świetlicy
Dnia 8 czerwca (sobota) bus szkolny nie kursuje!
Pod koniec maja klasy drugie nie mogły usiedzieć na lekcjach. Dlatego wybrały się aż na dwie wycieczki.
Pierwsza odbyła się 23 maja do stolarni Pinokio. Tam dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat obróbki drewna i mogły same pomajsterkować. Efektem ich pracy były wspaniałe organizery na biurko.
Druga wycieczka była bardzo kulturalna. 29 maja uczniowie wybrali się do Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie obejrzały spektakl "Czarodziejski flet PICCOLO". Wróciły z niej pod ogromnym wrażeniem.
Justyna Szulc
W dniach 6 maja - 10 maja 2024 r. nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie: Anna Kobusińska, Dorota Raczkowska, Justyna Szulc i Dorota Zagończyk uczestniczyły w kursie językowym w St. Julian’s. Udział w kursie służył „Podnoszeniu kompetencji językowych nauczycieli akredytacji FRSE na lata 2024 – 2025”. Powyższy projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej #FRSE . Nauczycielki wybrały szkołę #MaltaLingua i przez pięć dni, wraz z ludźmi z całego świata doskonaliły warsztat językowy. Uczestniczki akredytacji zwiedziły też wyspę i próbowały potraw kuchni maltańskiej. To był niezapomniany czas!
Uczestniczki programu
W poniedziałek, 27 maja 2024 roku odbył się świetlicowy konkurs MISTRZ GRAMATYKI – TROPICIEL CZĘŚCI MOWY. Wzięło w nim udział 34 uczniów klas drugich. Jego celem było rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień dzieci, a także pogłębianie ich wiedzy i umiejętności z języka polskiego.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test gramatyczny. Wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu rozpoznawania części mowy, określania liczb, rodzajów i czasów. Po sprawdzeniu testów i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Maria Przepióra
II miejsce – Zuzanna Woźniak
III miejsce – Wiktoria Turkowska
wyróżnienie – Mia Żak, Mieszko Niwiński
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci - medale i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!
Wychowawcy świetlicy
W piątek, 24 maja 2024 roku odbył się na boisku szkolnym finał turnieju badmintona dla uczniów klas drugich. Zgłosiło się do niego 28 zawodników.
Celem turnieju było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz rozwijanie sportowej rywalizacji.
Wyniki turnieju:
I miejsce – Leon Chimkowski
II miejsce – Nina Ziółek
III miejsce – Tymoteusz Januszko
IV miejsce – Julian Kamiński.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a czworo finalistów medale i zestaw rakietek do badmintona. Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w rozgrywkach i zaangażowanie!
Wychowawcy świetlicy
W środę 29 maja uczniowie klasy 6c brali udział w warsztatach detektywistycznych „Klucz do fasad” na terenie parku w Wilanowie. Odkryli zagadkę figur bramnych, a także poznali historię Augustyna Locci, wilanowskiego architekta i podążali śladami tajemnic, które skrywają fasady pałacu. Jaki związek mają nazwy planet z dniami tygodnia? Jak przy pomocy klepsydry dokładnie określić czas gotowania jajek? Czego zabrakło w prośbie bogini do Apolla? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie rozwiązując zagadki – za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali litery, z których następnie ułożyli sentencję, która znajduje się na głównej fasadzie pałacu i odkryli jej znaczenie.
Po dużej dawce informacji był czas na relaks w pięknych wilanowskich ogrodach.
Katarzyna Furmańska i Paulina Wolak
W dniu 20 maja 2024 r. w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Pływaniu Szkół Podstawowych. Szkoły rywalizowały ze sobą w kategorii indywidualnej i drużynowej. Do tej edycji mistrzostw zakwalifikowały się aż cztery sztafety z naszej szkoły.
Nasze wyniki:
- III m-ce sztafeta dziewcząt w kategorii młodzieżowej;
- III m-ce sztafeta chłopców w kategorii młodzieżowej;
- IV m-ce sztafeta chłopców w kategorii dzieci;
- V m-ce sztafeta dziewcząt w kategorii dzieci;
- Izabela Golon I m-ce 25m stylem klasycznym i dowolnym;
- Ignacy Piniewski I m-ce 25m stylem klasycznym i II m-ce 25m stylem dowolnym;
- Marianna Sienkiewicz III m-ce 50m stylem grzbietowym;
- Tola Świątkiewicz I m-ce 50m stylem klasycznym i II m-ce 50m stylem dowolnym;
- Karina Łopacińska III m-ce 50m stylem klasycznych;
- Wojciech Lisowski I m-ce 50m stylem klasycznym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wysokich wyników sportowych.
Nauczyciele WF: Marcin Matyjasiak, Bartosz Wilczak
Powered by aSc EduPage