• Kwiaty w wazonie

      21.10.2021

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie namalowali farbami plakatowymi na gazie piękne kwiaty w wazonie.  Był to wyraz ich sympatii   i szacunku dla wszystkich pracowników szkoły.

      Wychowawcy świetlicy

     • Prace plastyczne w świetlicy

      21.10.2021

      We wrześniu i październiku prace plastyczne były związane z tematem „Jesień”. Dzieci wykonały różne wycinanki przedstawiające piękne jesienne drzewa.  Użyły do tego materiałów w kolorach odpowiednich do tej pory roku. Z kolei liście zostały wykonane flamastrami i cienkopisami, a  muchomory uczniowie wykleili kulkami z krepiny. Prace plastyczne pięknie zdobią dekorację na szkolnym korytarzu.

      Wychowawcy świetlicy
       

    • Szkolne Koło Caritas. Adopcja na odległość
     • Szkolne Koło Caritas. Adopcja na odległość

      21.10.2021

      Nasz podopieczny, Peter Muthami z Kenii uczęszcza już do 6 klasy! Dzięki Waszej pomocy wysyłamy pieniądze, które pozwalają na utrzymanie i edukację Petera. Ma on zapewnione wyżywienie, ubranie i przybory szkolne. Adopcja chłopca trwa już prawie 8 lat, obecnie wysyłamy co kwartał 360 złotych. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która w ubiegłym roku szkolnym przy okazji świętowania Dnia Dziecka zebrała na rzecz Petera 927,57 złotych. Pomogło nam to pokryć część długu, który pojawił się w związku z sytuacją pandemiczną i utrudnionymi możliwościami przeprowadzania zbiórek pieniężnych.  26 października, w ramach Tygodnia Misyjnego, chcemy uruchomić nasz  sklepik szkolny  i sprzedawać ciasta, napoje i słodycze. Natomiast  28 października planujemy zorganizować  loterię fantową (sala 29 I piętro). Dochód z obydwu wydarzeń przeznaczymy na potrzeby Petera.

      ZAPRASZAMY!

      Agata Kijo

     • Spotkanie z absolwentem

      20.10.2021

      W dniu 11 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Kacprem Chwiałkowskim. Było to kolejne spotkanie z cyklu spotkań z absolwentem zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Spotkania te mają na celu  wsparcie młodzieży w wyborze  przyszłej szkoły i zawodu. Osiągnięcia i sukcesy naszych absolwentów mogą być dobrym drogowskazem dla naszej młodzieży, która stoi przed wyborem drogi do swojej przyszłości.

      Spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, pod opieką Pani Urszuli Furmańskiej  i Pani  Małgorzaty Czyż, poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zofia Sobota. Opracowane przez uczniów pytania zadawały naszemu gościowi uczennice klas ósmych – Milena Stolarska, Maria Rembowska i Weronika Szkoda.

      Pan Kacper oprócz naszej szkoły ukończył również: liceum im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Po zdaniu matury dostał się na Uniwersytet Warszawski  na  międzywydziałowy instytut studiów matematyczno-przyrodniczych. Po obronie pracy magisterskiej ukończył studia doktoranckie  z informatyki w University College of London. Obecnie mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii.

       

      Na spotkaniu obecna była Pani Dyrektor Agnieszka Bartosz -Goleniowska oraz kolega  Pana Kacpra  z czasów szkolnych Pan Łukasz Czyż

      Mamy nadzieję, że spotkanie z młodzieżą było dla  Pana  Kacpra  okazją do wspomnienia beztroskich lat szkolnych a naszym  uczniom uświadomiło, że to co mogą osiągnąć zależy tylko od nich.

      Małgorzata Czyż

     • Pasowanie klas I na ucznia

      20.10.2021

      14 października odbyła się uroczystość pasowania klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie każdy z nich został pasowany na ucznia przez panią dyrektor Katarzynę Chiszko. Dzieci otrzymały tarcze szkolne i drobne upominki na pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

      Po pasowaniu pierwszaki, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście przy akompaniamencie pana Romana Rudowskiego wspólnie zaśpiewali piosenkę. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości pasowania serdecznie dziękujemy.

      Wychowawczynie klas pierwszych: Agata Bińkowska, Małgorzata Pietrzak, Dorota Zagończyk

    • Z życia klasy 3 b
     • Z życia klasy 3 b

      20.10.2021

      Klasa 3 b weszła w ten rok szkolny z ogromną radością i chęcią do pracy. Już od września wzięła udział w konkursach: „Laurka dla bohatera”, „Model zwierzęcia zamieszkującego Chojnowski PK”, „Jesienne drzewo”. Rozwijała swoje zdolności plastyczne, m. in. tworząc z naturalnych materiałów ramki na wakacyjne pamiątki oraz górskie krajobrazy, których podstawę stanowiły góry uformowane z masy solnej. Przede wszystkim jednak spędzała dużo czasu na świeżym powietrzu korzystając z uroków pięknej jesiennej pogody. 30 września dziewczynki osłodziły swoi kolegom „Dzień Chłopaka” słodkim upominkiem.

      Justyna Szulc

      galeria

    • Klasy 3 w gospodarstwie agroturystycznym
     • Klasy 3 w gospodarstwie agroturystycznym

      20.10.2021

      11 października 2021 r. klasy 3 wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego „Cztery Pory Roku” w Powsinie. Dzieci brały udział w różnych warsztatach oraz bawiły się w otoczeniu roślin i zwierząt „z wiejskiego podwórka”. Czas upłynął w bardzo wesołej atmosferze i żal było odjeżdżać.

      Na pocieszenie trzecioklasiści zabrali do domu własnoręcznie przygotowane przetwory z warzyw.

      Justyna Szulc

      galeria

    • Wycieczka klas 8 do teatru
     • Wycieczka klas 8 do teatru

      18.10.2021

      W czwartek 30 września klasy 8a i 8c wraz z wychowawcami - panią Ewą Czarny oraz panią Małgorzatą Czyż wybrały się do Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii na specjalne zaproszenie pana Michała Chorosińskiego, reżysera spektaklu. 

      Uczniowie obejrzeli premierę sztuki ,,Zemsta Aleksandra Fredry, która jest adaptacją dramatu, będącego szkolną lekturą obowiązkową. Opowiada o sporze pomiędzy dwoma sąsiadami-Cześnikiem i Rejentem. Świetna gra aktorska, piękne kostiumy oraz oprawa Teatru Królewskiego, który słynie z dekoracyjnych ornamentów sprawiły, że wycieczka była bardzo udana. 

      Z pewnością było to bardzo dobre powtórzenie treści dramatu i jego utrwalenie w pamięci 

      Maria Rembowska, uczennica klasy 8a 

    • 2a Lekcja w terenie
     • 2a Lekcja w terenie

      15.10.2021

      Korzystając z pięknej, jesiennej pogody klasa 2a wybrała się na lekcję przyrody w terenie. Uczniowie obserwowali, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie i dowiedzieli się dlaczego drzewa gubią jesienią liście. Uczyli się także rozpoznawania drzew na podstawie ich liści i owoców oraz jak wygląda i jaka jest w dotyku kora poszczególnych drzew. W czasie spaceru zbierali jesienne skarby, z których w szkole, pracując w grupach, ułożyli zielniki.

      Emilia Kamać, Urszula Ludwin

      galeria

     • Wycieczka klas 5 do Wilanowa

      13.10.2021

      12 października uczniowie klas piątych wybrali się na warsztaty przyrodnicze oraz kaligraficzne do Pałacu w Wilanowie. 

      Na warsztatach przyrodniczych poznawali obecną i dawną roślinność ogrodów wilanowskich. Podczas zajęć kaligraficznych uczyli się pięknie pisać swoje imiona. Mieli również okazję obejrzeć zeszyt jedenastoletniego Jana III Sobieskiego jak również jego późniejszy list do przyszłej małżonki, Marysieńki. Podczas podróży i warsztatów mogli porozmawiać oraz poprawić relacje rówieśnicze. Wszyscy bawili się dobrze i z uśmiechem na twarzy wrócili do domu. 

      p. Anna Kobusińska 

      p. Dorota Raczkowska 

     • Rada Rodziców

      13.10.2021

      Rada Rodziców wita Państwa w nowym roku szkolnym, który zapowiada się dla nas bardzo pracowicie. Chcemy przedstawić Państwu zrealizowane działania w miesiącu wrześniu oraz przedstawić bieżące plany realizacji kolejnych:

      -wybranie nowego prezydium Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie,

      -zakup kwiatów 01.09 z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej,

      -zakup kwiatów 16.09 złożonych na pomniku katyńskim z okazji rocznicy napaści ZSRR na Polskę,

      -ufundowanie kompozytora klasówek z języka polskiego oraz matematyki,

      -zakup materiałów dydaktycznych do zajęć rewalidacyjnych,

      -poszukiwanie środków w fundacjach zewnętrznych oraz składanie wniosków o dofinansowanie zakupu komputerów i monitorów multimedialnych.

      Chcemy Państwu serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę. Mamy nadzieję, ze rok 2021/22 będzie równie owocny, jak poprzednie lata. Dopełnimy wszelkich starań, aby założone cele zostały w pełni zrealizowane.

      Pozdrawiamy

      Rada Rodziców

     • Wf na kółkach w klasach 5-7

      13.10.2021

      Na przełomie września i października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności jazdy na rolkach, wrotkach i hulajnogach.

      Zajęcia odbywały się w Parku Zdrojowym w ramach zajęć z wychowania fizycznego. Dzieci oprócz techniki jazdy uczyły się również zasad bezpieczeństwa dotyczących poruszania się w miejscach publicznych oraz bezpieczeństwa indywidualnego czyli stosowania kasków i ochraniaczy. Na jednych z ostatnich zajęć naszą akcję spontanicznie poparł pan Kazimierz Janczuk – burmistrz naszego miasta.

      Nowa forma aktywności spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Jeżeli pogoda pozwoli dalej będziemy kontynuować zajęcia na świeżym powietrzu.

      Nauczyciele wychowania fizycznego:

      Marcin Matyjasiak

      Bartosz Wilczak

    • Szlakiem Stefana Żeromskiego
     • Szlakiem Stefana Żeromskiego

      13.10.2021

      Dnia 06 października 2021r. klasy 7a i 7b wyruszyły na wycieczkę szlakiem młodego patrona szkoły Stefana Żeromskiego. Pod opieką p. Jolanty Banach, p. Wojciecha Guszkowskiego, p. Przemysława Ogórka i p. Agnieszki Bartosz-Goleniowskiej uczniowie mieli okazję zwiedzić miasto Kielce, a w nim Muzeum lat szkolnych Stefana Żeromskiego, następnie udali się do Ciekot , gdzie podziwiali rekonstrukcję stylowego dworu, w którym spędził młodość ( 1871-1883) młody Żeromski. Po drodze uczniowie zatrzymali się również u podnóża Łysicy, gdzie w miejscowości Św. Katarzyna oglądali Kapliczkę Żeromskiego, w której artysta „złożył” na ścianie swój autograf.Wycieczka była bardzo udana, a uczniowie mogli przybliżyć sobie losy patrona szkoły oraz wyobrazić sobie jak wyglądała szkoła i życie w XIXw.

      Agnieszka Bartosz- Goleniowska

      Foto: Kalina Misiak, Matylda Rzepecka

      galeria

     • Światowy Dzień Drzewa

      11.10.2021

      10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji dzieci z klasy I a wykonały pracę plastyczną pt. “Jesienne drzewo” z wykorzystaniem farb i woreczków foliowych. Mieszanie farb, ugniatanie , rozsmarowywanie, rozklepywanie to mnóstwo zabawy i wiele wrażeń sensorycznych.

      Wynikiem tych działań są ciekawe i piękne jesienne prace.

      Dorota Zagończyk

     • Czytam z klasą- lekturki spod chmurki

      11.10.2021

      W tym roku szkolnym klasy pierwsze biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym “Czytam z klasą -lekturki spod chmurki “.

      Tegoroczna, trzecia już edycja projektu, poświęcona jest poznawaniu zawodów. Projekt składa się z 3 modułów. W każdym z nich działania projektowe dotyczą innej , wspólnie z dziećmi wybranej lektury. Podczas całego projektu dzieciom towarzyszy zakochana w czytaniu chmurka Tosia, która dzięki wysiłkom dzieci zagościła już w naszej klasie.

      Dorota Zagończyk

     • Zaczytany tydzień w klasie 1 a

      11.10.2021

      6 X klasa I a zakończyła projekt czytelniczy “ Zaczytany Tydzień “ realizowany w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.

      Przez cały tydzień dzieci gościły na swoich lekcjach rodziców, którzy czytali wybrane przez siebie baśnie i fragmenty ulubionych lektur z dzieciństwa. Projekt miał na celu nie tylko rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i kształtowanie umiejętności aktywnego słuchania, lecz także integrację całego zespołu klasowego. Bo zgrana klasa to nie tylko dzieci, to również nauczyciele i rodzice.

      Pierwszaki dziękują rodzicom za zaangażowanie w projekt. 

      Dorota Zagończyk

    • Zajęcia kulinarne – gofry
     • Zajęcia kulinarne – gofry

      07.10.2021
      W ramach projektu „Kuchcik świetlicowy” dnia 29 września 2021 odbyły się pierwsze zajęcia kulinarne, w których uczestniczyła klasa 2b. Dzieci przyniosły wszystkie produkty potrzebne do przygotowania gofrów. Wychowawcy świetlicy przygotowali potrzebny sprzęt agd, wyznaczyli miejsca pracy i spożywania posiłku. Dzieci uczestniczyły we wszystkich etapach przygotowywania gofrów, według wcześniej omówionego przepisu. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku. Gofry zostały indywidualnie skomponowane i zjedzone z radością i wielkim apetytem. Dzieci z niecierpliwością czekają już na następne zajęcia w październiku.
      Wychowawcy świetlicy
      galeria
    • Robimy latawce
     • Robimy latawce

      07.10.2021

      W dniach 20-29 września 2021 roku odbyły się w świetlicy szkolnej warsztaty modelarskie. Wzięło w nich udział 31 uczniów z klas drugich i trzecich.Z pomocą doświadczonego modelarza, pana Zbigniewa Ciećwierza i pani Anny Rucińskiej, dzieci zbudowały własne latawce. W domu ozdobią je różnokolorowymi rysunkami wykonanymi farbami plakatowymi.9 października odbędzie się na Łąkach Oborskich Święto Latawca. Tam dzieci będą mogły zaprezentować swoje modele i wziąć udział w zawodach puszczania latawców.Puszczanie latawców to wspaniała zabawa i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu z rodziną na świeżym powietrzu. Życzymy udanych lotów.

      Wychowawcy świetlicy

      galeria

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/22

      04.10.2021

      We wrześniu 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury zgłosili uczniowie klasy 7a:

      1) Krzysztof Armatys

      2) Marta Grabowska

      3) Łucja Januszko

      4) Gabriela Jasienicka

      5) Zuzanna Kamać

      6) Kalina Misiak

      Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, a głosowanie odbyło się w dniach 22 – 24 września za pośrednictwem formularza Google. Uczniowie klas 4 – 8 mogli oddać jeden głos na wybranego kandydata.

      Skład samorządu Szkoły Podstawowej nr 2 w roku szkolnym 2021/2022 przedstawia się następująco:

       

      Przewodnicząca szkoły.

      Łucja Januszko

       

      Zastępca szkoły.

      Gabriela Jasienicka i Marta Grabowska

       

      Sekcja dziennikarska.

       

      Marta Grabowska

      Kalina Misiak

      Maja Sikorska

       

      Sekcja organizacyjna.

       

      Urszula Lempkowska

      Hanna Sobarańska

      Maja Cuch

      Zofia Sobota

      Amelia Ber

      Hanna Koczerba

       

      Sekcja Plastyczna

       

      Maria Rembowska

      Zofia Jabłońska

      Zofia Sieradzan

      Zofia Sobota

      Sofija Tapanchev

      Maja Kubajek

       

      Kronika

      Laura Kamińska

      Zuzanna Kamać

     • Koszt obiadu za miesiąc październik 2021

      29.09.2021

      U W A G A
      Koszt obiadu za miesiąc październik 2021 
      SP- 140 zł
      Klasa 0- 210 zł
      Wpłaty za miesiąc wrzesień br. przyjmowane są do 10-tego października,
      w związku z tym prosimy o terminowe wpłaty.
      Opłat należy dokonać na konto bankowe nr:
      Szkoła Podstawowa nr 2
      Ul. Żeromskiego 15
      05-510 Konstancin- Jeziorna
      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna
      Nr konta: 33800200040214172920020104

    • Konkurs „Bezpieczni na drodze”
     • Konkurs „Bezpieczni na drodze”

      27.09.2021

      We wtorek, 14 września 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej finał konkursu „Bezpieczni na drodze”. Jego głównym celem było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze , a przede wszystkim uświadomienie uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków.

      Po napisaniu testu, wyłoniono pięciu finalistów z klas drugich. Uczennice losowały pytania i za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały punkt. Wykazały się dużą znajomością zasad i przepisów dotyczących ruchu drogowego.

      Wyniki konkursu:                                                                                                      

      I miejsce – Michalina Cacek

      II miejsce – Hanna Tabak

      III miejsce – Izabela Golon i Zofia Woźniak

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe. Zwycięzców nagrodzono medalami. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 23 września. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Zachęcamy do udziału w innych turniejach organizowanych przez świetlicę szkolną.

      Wychowawcy świetlicy

    • „Roztańczony W-F”
     • „Roztańczony W-F”

      25.09.2021

      W dniach 17 i 20 września 2021 roku w SP2 w ramach zajęć W-F w klasach 3-8 odbyły się profesjonalne zajęcia tańca. Projekt „Roztańczony W-F” przeprowadziła zaprzyjaźniona szkoła tańca z Konstancina – Egurrola Dance Studio. To największa i najnowocześniejsza sieć szkół tańca w Polsce, założona przez Agustina Egurrolę – choreografa, pedagoga, sędziego, jurora najpopularniejszych programów telewizyjnych – „You Can Dance – Po prostu tańcz!” i „Mam talent!” oraz głównego choreografa wielu edycji „Tańca z gwiazdami” dla telewizji.

      Zajęcia poprowadziła wykwalifikowana instruktorka i tancerka tańca hip-hop pani Julia Falkowska i pan Karol Ociepka.

      Oprócz wspaniałych warsztatów, każdy uczestnik projektu otrzymał również zaproszenie na bezpłatną lekcję tańca w Egurrola Dance Studio.

      Organizatorzy:

      Marcin Matyjasiak

      Bartosz Wilczak

      Jan Nowacki

      galeria

    • Szlakiem Szarych Szeregów - wycieczka klas 7a i 8a
     • Szlakiem Szarych Szeregów - wycieczka klas 7a i 8a

      23.09.2021

      21 września 2021 r. uczniowie klas 7a i 8a wraz ze swoimi wychowawcami p. Ewą Czarny, p. Jolantą Banach oraz p. Katarzyną Hysz, wybrali się na wycieczkę do Warszawy, do miejsc pochówku i walk harcerzy polskich, kryptonim: Szare Szeregi. Przewodnikiem był p. Wojciech Guszkowski. Uczniowie poznali historię męczeństwa i śmierci harcerzy w czasie II Wojny Światowej. Pierwszym i głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Wojskowego Cmentarza na Powązkach. Uczniowie zapalili znicze w miejscach pochówku żołnierzy i harcerzy, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej. Na terenie cmentarza zobaczyli też wiele pomników, m.in. Gloria Victis (Chwała Zwyciężonym), przed którym odbywają się uroczystości z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Następnym punktem wycieczki był Arsenał, gdzie odbyła się słynna akcja „Pod Arsenałem”. W jej wyniku uwolniono podharcmistrza Jana Bytnara - „Rudego” oraz 20 innych więźniów przewożonych po przesłuchaniach z siedziby Gestapo w alei Szucha, do więzienia na Pawiaku.

      Ta patriotyczna wycieczka była bardzo pouczająca, na pewno uczniom łatwiej  będzie uczyć się o historii II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego.

      Jolanta Banach

    • Tulipany w 2b
     • Tulipany w 2b

      23.09.2021

      W środę 22 września klasa 2b postanowiła upiększyć teren wokół naszej szkoły. Posadziliśmy cebulki kwiatów (tulipanów), które będą zwiastunami nadejścia wiosny. Zanim przystąpiliśmy do prac ziemnych, zapoznaliśmy się z budową tulipana - jego częścią podziemną i nadziemną. Wszyscy z zaangażowaniem wzięli udział w lekcjach. Czekamy do wiosny na efekty naszej pracy.

      Dziękujemy rodzicom za zakup cebulek kwiatów i pracownikom szkoły za przygotowanie terenu.

      Karolina Piekarniak

      galeria

    • Opatrunek na ratunek
     • Opatrunek na ratunek

      23.09.2021

      Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza zbiórkę w ramach Fundacji Pomocy Humanitarnej dla Misyjnych szpitali w Afryce.

      W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

      Potrzebujemy:

      - bandaży (dzianych i elastycznych)

      - gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2

      - kompresy jałowe i niejałowe (wszystkie rozmiary)

      - plastry na rolkach

      - opaski dziane i elastyczne

      - rękawice jednorazowe

      - maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum

      Akcja trwa od 27.09 do 27.10.2021 r. Miejsce zbiórki sala nr 3.

      Organizatorzy: Pani Barbara Rutkowska, Pani Danuta Sikorska, Pan Jan Nowacki

     • Szkolne biegi przełajowe

      20.09.2021

      XII edycja Mistrzostw Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły

      W dniu 15 września 2021 r. na Konstancińskiej ścieżce zdrowia im Tomasza Hopfera odbyła się XII edycja Mistrzostw Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Coroczne zawody organizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. W sumie na linii startu stanęły aż 326 osób. Uczniowie biegli po zdrowie oraz po celujące i bardzo dobre oceny z wychowania fizycznego. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. Uczniowie konkurowali ze sobą na poziomie poszczególnych klas z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali medale. Cereminii dekoracji najlepszych zawodników dokonywali Pani Agnieszka Bartosz-Goleniowska – zastępca dyrektora szkoły oraz Pan Stefan Wnorowski reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata w canicrossingu. Poniżej przedstawiamy klasyfikację najlepszych zawodników:

      Dziewczęta klasa „0” szkoły podstawowej

      1. Michalina Moreń

      2. Adelia Ramashka

      3. Maria Kopyt

      Chłopcy klasa „0” szkoły podstawowej

      1. Tymoteusz Januszko

      2. Oliwier Lamentowicz

      3. Miłosz Antczak

      Dziewczęta klasa 1 szkoły podstawowej

      1. Helena Domańska

      2. Paulina Dolacińska

      3. Blanka Madej

      Chłopcy klasa 1 szkoły podstawowej

      1. Bartek Wierzchucki

      2. Wojtek Szewczyk

      3. Jakub Klimek

      Dziewczęta klasa 2 szkoły podstawowej

      1. Hania Tabak

      2. Marysia Nadolny

      3. Aniela Ignacik

      Chłopcy klasa 2 szkoły podstawowej

      1. Michał Ławrinowicz

      2. Mikołaj Skowroński

      3. Wojtek Jakubiak

      Dziewczęta klasa 3 szkoły podstawowej

      1. Oliwia Gniado

      2. Michalina Bednarczyk

      3. Marta Sabarańska

      Chłopcy klasa 3 szkoły podstawowej

      1. Łukasz Białecki

      2. Ignacy Piniewski

      3. Henryk Lisowski

      Dziewczęta klasa 4 szkoły podstawowej

      1. Matylda Wnorowska

      2. Natalia Januszko

      3. Wiktoria Stegenka

      Chłopcy klasa 4 szkoły podstawowej

      1. Milan Koszelnik

      2. Szymin Lisowski

      3. Michał Ratusiński

      Dziewczęta klasa 5 szkoły podstawowej

      1. Zosia Lisowska

      2. Tola Świątkiewicz

      3. Julia Wrotek

      Chłopcy klasa 5 szkoły podstawowej

      1. Mateusz Nadolny

      2. Stanisław Halicki

      3. Piotr Pająk

      Dziewczęta klasa 6 szkoły podstawowej

      1. Oliwia Stelmaszczyk

      2. Ania Należyta

      3. Pola Szlapańska

      Chłopcy klasa 6 szkoły podstawowej

      1. Wojlek Lisowski

      2. Marcel Kamiński

      3. Filip Prześlakiewicz

      Dziewczęta klasa 7 szkoły podstawowej

      1. Amelia Jabłonkowska

      2. Bogna Bogdanowicz

      3. Gabrysia Cegłowska

      Chłopcy klasa 7 szkoły podstawowej

      1. Wiktor Michalski

      2. Piotr Gondorowicz

      3. Krzysztof Armatys

      Dziewczęta klasa 8 szkoły podstawowej

      1. Anastazja Pyzel

      2. Zuzanna Biedrzycka

      3. Amelia Radyszewska

      Chłopcy klasa 8 szkoły podstawowej

      1. Maciek Babik

      2. Józef Chorosiński

      3. Filip Sobkiewicz

      Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym przygotowaniem. Zawody przebiegły bez zakłóceń przy dobrej i słonecznej pogodzie. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na linii startu i ukończyli bieg. Pozdrawiamy i zapraszamy za rok.

      Nauczyciele Wychowania Fizycznego

      Marcin Matyjasiak

      Bartosz Wilczak

      Jan Nowacki

      galeria

    • Szlakiem Szarych Szeregów, wycieczka patriotyczna klas 6ab
     • Szlakiem Szarych Szeregów, wycieczka patriotyczna klas 6ab

      16.09.2021

      13 września 2021 roku, klasy 6ab, pod kierunkiem swoich wychowawców, p. Ewy Burman-Wudeckiej oraz p. Wojciecha Guszkowskiego, udała się do Warszawy na wycieczkę patriotyczną. Towarzyszyła nam p. Anna Woźniak.

      Odwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Naszym przewodnikiem był p. Wojciech Guszkowski. Ze wzruszeniem słuchaliśmy opowieści o walce i męczeństwie naszych Bohaterów z okresu II wojny światowej. W wielu miejscach zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć Bohaterów minutą ciszy.

      Pobyt na tym cmentarzu zrobił na nas ogromne wrażenie. Tyle pomników, tyle grobów młodych ludzi, którzy poświęcili swoje życie za naszą Ojczyznę. Zatrzymaliśmy się również na tzw. Łączce, miejscu pochówku i pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ich groby przez wiele lat były zapomniane i zaginione, obecnie ulega to zmianie.

      Na trasie naszej wyprawy nie mogło zabraknąć Arsenału, gdzie 26 marca 1943 roku, został uwolniony przez swoich kolegów, Rudy – Jan Bytnar, który niestety wkrótce zmarł w wyniku obrażeń, których doznał w trakcie tortur przez Gestapo w Alei Szucha.

      Udział w wycieczce patriotycznej, przyczynił się do pogłębienia naszej wiedzy na temat tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Była to wspaniała lekcja historii w terenie.

      Wojciech Guszkowski

      galeria

    • TRAPER na szlaku kolejki wilanowskiej
     • TRAPER na szlaku kolejki wilanowskiej

      16.09.2021

      W sobotę 11 września 2021 roku, udaliśmy się na rajd turystyczny – Szlakiem kolejki wilanowskiej. Naszym przewodnikiem był p. Wojciech Guszkowski. Towarzyszyli nam: p. Emila Kamać z dwójki oraz p. Maria Guszkowska, Magda Dąbrowska i Iza Kuś oraz rodzic p. Piotr Ruszkiewicz z piątki.

      W trakcie marszu przy pięknej pogodzie odwiedziliśmy wiele miejsc związanych z historią naszej kolejki. Wiemy już co to takiego lokomobila, gdzie mieściła się stacja Konstancin, jak wyglądał most kolejowy na rzece Jeziorce, gdzie znajdują się ulice Kolejowa oraz Torowa.

      Na zakończenie można było wziąć udział w konkursie historycznym i wygrać przewodniki po naszym mieście. Tym razem najlepsi okazali się: Kalina Misiak, Wojtek Lisowski oraz Oliwier Gut.

      Podsumowanie wyprawy odbyło się w malowniczym miejscu jakim jest Chata Wuja Toma. Tam można było się napić, zjeść frytki czy skorzystać z toalety.

      Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę.

      Foto: Maria Guszkowska

      galeria

    • 82. rocznica wybuchu II wojny światowej
     • 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

      16.09.2021

      1 września 2021 roku, na cmentarzu parafialnym w Skolimowie, odbyła się gminna uroczystość z okazji wybuchu II wojny światowej. Przybyłych pod pomnik Obrońców Ojczyzny, powitał Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy. Wspomnienie historyczne, wygłosił Dariusz Zieliński – wiceburmistrz. Wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele samorządu, kół seniora oraz obecnych na uroczystości przedstawicieli szkół. Na zakończenie Kazimierz Jańczuk podziękował wszystkim obecnym za udział w uroczystości.

      Naszą szkołę reprezentowali; Wojciech Guszkowski i Marcin Matyjasiak – nauczyciele oraz Zuzanna Bojarska, Wiktoria Sołtysiak i Kacper Siudziński – uczniowie.

      galeria

     • Koszt obiadu za miesiąc wrzesień 2021

      31.08.2021
      U W A G A
      Koszt obiadu za miesiąc wrzesień 2021
      19x7 zł = 133 zł
      Dla dzieci w oddziałach „0”za całodzienne wyżywienie tj: śniadanie, obiad,
      podwieczorek, stawka wynosi 10,00 zł tj:
      21*10 zł = 210zł
      Wpłaty za miesiąc wrzesień br. przyjmowane są do 10-tego września
      w związku z tym prosimy o terminowe wpłaty.
      Opłat należy dokonać na konto bankowe nr:
      Szkoła Podstawowa nr 2
      Ul. Żeromskiego 15
      05-510 Konstancin- Jeziorna
      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna
      Nr konta: 33800200040214172920020104
     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      27.08.2021

      Dnia 01 września 2021r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022 w trybie stacjonarnym.

      Informujemy, że tego dnia zaplanowaliśmy spotkania wychowawców z uczniami, które odbędą się w salach według zamieszczonego harmonogramu: HARMONOGRAM_ZEBRAN_ROZP._ROKU_21-22.pdf

      Rozpoczęcie roku będzie odbywało się w reżimie sanitarnym. Proszę pamiętać o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek.

      Inauguracja roku katechetycznego odbędzie się o godz. 8.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie - Jeziornie.

      Dyrekcja Szkoły

     • Pomoc materialna dla uczniów 2021/22

      27.08.2021

      Kiedy należy złożyć wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022? Kto może ubiegać się o przyznanie stypendium szkolnego?

      Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z załącznikami potwierdzającymi uzyskane dochody z miesiąca sierpnia br. należy składać w nieprzekraczalnym terminie tj.                          od 1 do 15 września 2021 roku  

      Kto może ubiegać się o przyznanie stypendium szkolnego?

      O przyznanie stypendium szkolnego mogą ubiegać się rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do szkoły, a także pełnoletni uczniowie  mieszkający na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna.

      Komu przysługuje stypendium szkolne?                        

      • Uczniom szkół publicznych, niepublicznych i niepublicznych szkół artystycznych                       o uprawnieniach publicznych szkół artystycznych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.

      Stypendium szkolne mogą otrzymać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy  w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo–wychowawczych, alkoholizm, narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

      Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia, uprawniająca do ubiegania się             o stypendium szkolne, nie może być wyższa niż kwota, o której mowa w art. 8 ustawy  z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 z późn. zm.) czyli  528,00 zł netto, a w przypadku prowadzenia gospodarstwa rolnego - 308 zł za 1 ha przeliczeniowy. Warto pamiętać, że za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów                       z miesiąca  poprzedzającego złożenie wniosku.

      Na zeszyty, podręczniki

      Stypendium stanowi refundację poniesionych kosztów zakupu min.: zeszytów, podręczników, pomocy naukowych, odzieży sportowej, a także opłacenia kursów edukacyjnych, np. językowych. Wypłacane jest po przedstawieniu oryginalnych faktur, bądź rachunków wystawionych imiennie na rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletnie ucznia.

      Nabór wniosków

      Przyjmowanie wniosków rusza  1 września. Dokumenty należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta  i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77). Mamy na to dwa tygodnie. 

      Więcej informacji udziela Jolanta Kanabus z Wydziału Oświaty Kultury i Zdrowia konstancińskiego magistratu ( tel.  22 484 24 32).

       

      Więcej informacji

      Druk wniosku dostępny jest w Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy                                  ul. Piaseczyńskiej 77  w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce przewodnik interesanta   oraz w sekretariatach szkół podstawowych na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.

       

      WNIOSEK O PRZYZNANIE ŚWIADCZENIA POMOCY MATERIALNEJ O  CHARAKTERZE  SOCJALNYM  (POBIERZ)

    • Gabinety stomatologiczne
     • Gabinety stomatologiczne

      26.07.2021
      Warszawa, 9 lipca 2021 r. 

      Gabinety stomatologiczne w szkołach otwarte także w wakacje

      Ze względu na długotrwały okres nauki zdalnej dzieci nie mogły w pełni korzystać z opieki stomatologicznej. Wakacje to dobry czas, żeby to nadrobić. Zachęcamy dyrektorów szkół, aby wspólnie z dentystami ustalili sposób funkcjonowania gabinetów stomatologicznych w szkołach, który będzie uwzględniał specyfikę okresu wakacyjnego i poinformowali o tym rodziców. Przypominamy również, że podczas wakacji dzieci mogą korzystać z opieki stomatologicznej w gabinetach znajdujących się poza szkołami. 

      Funkcjonowanie gabinetów dentystycznych podczas wakacji:

      Wczesna identyfikacja próchnicy u dzieci i młodzieży wpływa na zdrowie całego organizmu. Dlatego też widząc potrzebę poprawy stanu zdrowia oraz ugruntowania wiedzy na temat zdrowia jamy ustnej, przypominamy o możliwości skorzystania ze świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, które są finansowane ze środków publicznych.
      Podczas wakacji dzieci mogą korzystać z gabinetów dentystycznych znajdujących się na terenie szkoły. To dobry czas, aby nadrobić zaległości w opiece stomatologicznej, jakie pojawiły się w związku z zawieszeniem stacjonarnej pracy szkół i placówek oraz ograniczonym dostępem do świadczeń medycznych. 
      Funkcjonowanie gabinetów dentystycznych w okresie wakacyjnym pozwala także niektórym lekarzom dentystom na wypełnienie kontraktów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ich wcześniejsza realizacja była utrudniona ze względu na ograniczenia czasu epidemii.  
      Organizacja opieki stomatologicznej podczas wakacji
      Zachęcamy dyrektorów szkół, aby przeprowadzili w swoich szkołach działania organizacyjno-informacyjne związane z możliwością korzystania z opieki stomatologicznej podczas wakacji. Proponujemy, aby obejmowały one następujące elementy: 
      stworzenie odpowiednich warunków do funkcjonowania gabinetu stomatologicznego w szkole w czasie przerwy wakacyjnej, 
      poinformowanie rodziców o możliwości korzystania przez dzieci z opieki stomatologicznej, 
      ustalenie wraz z lekarzem dentystą oraz rodzicami sposobu funkcjonowania gabinetu stomatologicznego w szkole, który będzie uwzględniał specyfikę czasu wakacji. 
      Ponadto w okresie wakacyjnym dzieci mogą korzystać z opieki dentystycznej w gabinetach, z którymi organ prowadzący zawarł umowę na świadczenie usług stomatologicznych. 
      Przypominamy, że udzielanie świadczeń stomatologicznych odbywa się zawsze w obecności i za zgodą rodzica/opiekuna dziecka.
      Zachęcamy do korzystania z opieki stomatologicznej podczas wakacji.   

      Ministerstwo Edukacji i Nauki
      Departament Informacji i Promocji 
       
     • List Ministra Edukacji i Nauki

      30.06.2021

       

      Warszawa, 24 czerwca 2021 r.

       

       

       

       

      Szanowni Państwo,

      Dyrektorzy i Nauczyciele,

      Drodzy Uczniowie i Rodzice,

       

      dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.

       

      Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami. 

       

      Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe.

       

      Wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym.

       

      Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.

       

      Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków.

       

       

       

      Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.

       

      Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.

       

      Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

       

      Z wyrazami szacunku

      Przemysław Czarnek

      Minister Edukacji i Nauki

       

       

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021, klas ósmych.

      29.06.2021

      24 czerwca 2021 roku, klasy ósme, uroczyście pożegnały się ze szkołą.

      Uroczystość poprowadziła p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły. Były przemówienia, podziękowania, życzenia oraz łzy wzruszenia i radości. Szczególne podziękowania od Dyrektor Szkoły oraz dyplomy pamiątkowe otrzymali rodzice zaangażowani w działalność szkoły. Wyróżniający się uczniowie otrzymali świadectwa z biało-czerwonymi paskami oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczała p. Dyrektor wraz z wychowawcami. P. Anną Woźniak oraz p. Bartoszem Wilczakiem. Nagrody otrzymali również aktywni sportowcy oraz członkowie kół zainteresowań.

      Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu klas siódmych pod kierunkiem p. Małgorzaty Czyż oraz występy chóru szkolnego pod kierunkiem p. Romana Rudowskiego.

      Na zakończenie, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Zofia Sobota, złożyła życzenia dla absolwentów oraz przekazała wraz z koleżankami, upominki od siódmoklasistów.

      Obsługa medialna i fotograficzna:

      p. Wojciech Guszkowski oraz Kalina Misiak, Krzysztof Tkacz i Maciej Babik.

      galeria

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021, klas trzecich.

      29.06.2021

      25 czerwca 2021 roku, klasy trzecie, uroczyście zakończyły I etap edukacyjny.

      Uroczystość poprowadziła p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły. Były przemówienia, podziękowania, życzenia oraz łzy wzruszenia i radości. W imieniu rodziców, podziękowania dla nauczycieli oraz pracowników szkoły, złożyła przewodnicząca Rady Rodziców p. Wioletta Stegenka.

      Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów pod kierunkiem wychowawczyń: p. Agaty Bińkowskiej, p. Małgorzaty Pietrzak oraz p. Doroty Zagończyk.

      Obsługa medialna i fotograficzna:

      p. Wojciech Guszkowski oraz Zofia Sobota, Krzysztof Tkacz i Józef Chorosiński.

      galeria

     • Krajowa Odznaka Jakości

      29.06.2021

      W dniu zakończenia roku szkolnego otrzymaliśmy bardzo dobrą wiadomość – nasz międzynarodowy projekt eTwinning „Our Game Lab”, który uczniowie klasy szóstych: Marta i Zuzia z klasy 6a, Zosia, Maciek, Damian i Karol z klasy 6b oraz Maja, Tosia i Dominik z klasy 6c, realizowali przez cały rok szkolny 2020/2021 wraz z uczniami szkół z Włoch, Turcji i Jordanii otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Jest ona potwierdzeniem wysokiej jakości pracy uczniów i nauczycieli oraz potwierdzeniem, że nasza szkoła jest otwarta na rozwój i współpracę europejską. Komisja oceniła nasz projekt pod względem następujących kryteriów:

      1. Innowacje pedagogiczne i kreatywność;

      2. Integracja z programem nauczania;

      3. Współpraca szkół partnerskich;

      4. Wykorzystanie technologii;

      5. Rezultaty, wpływ, dokumentacja.

      Widać z powyższego, że uzyskanie tej nagrody jest efektem naszej wspólnej wytężonej pracy, która nie tylko dla nauczycieli, ale – przede wszystkim – dla uczniów była okazją do wspólnej wymiany doświadczeń, poszerzenia swojej wiedzy, zyskania przyjaciół i znajomych. Nasi uczniowie udali się już na zasłużone wakacje, certyfikaty będą czekały na ich powrót do szkoły we wrześniu.

      Zapraszamy do odwiedzenia bloga naszego projektu: https://ourgamelabproject.blogspot.com/

      Katarzyna Furmańska - opiekun projektu

      galeria

     • Czerwiec w klasie 2b

      29.06.2021

      Podczas ostatniego miesiąca nauki w klasie 2b uczniowie bardzo chętnie wcielali się w rolę nauczyciela. Dzieci dzieliły się z rówieśnikami własnymi zainteresowaniami przedstawiając samodzielnie przygotowywane prezentacje multimedialne. Poza tym skorzystały z uprzejmości zaproszonych gości, m.in. rodziców, nauczycieli oraz uczniów z klas starszych, którzy wspólnie z nimi czytali lekturę "Afryka Kazika" i zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. 25 czerwca przyszedł czas odpoczynku dlatego uczniowie z uśmiechem odebrali świadectwa ukończenia klasy 2.

      Justyna Szulc

      galeria

     • Turniej Ringo

      24.06.2021

      W dniach 14-18 czerwca 2021 roku dwudziestu uczniów z klas pierwszych wzięło udział w świetlicowym turnieju ringo. Jest to gra sportowa polegająca na rzucaniu gumowym kółkiem tak, aby upadło na pole przeciwnika. Ringo ćwiczy celność oraz pozwala na rozwój koordynacji ruchowej. Ten sport jest także wspaniałą grą rekreacyjną i formą spędzania czasu. Ponadto umożliwia wzmocnienie mięśni rąk  i poprawę koncentracji.

      Zasady gry:

      1. Zawodnicy grają jednym kółkiem.

      2. Gra rozpoczyna się od zagrywki jednego zawodnika, po gwizdku sędziego.

      3. Każdy gracz serwuje po 5 razy.

      4. Jeżeli po serwisie kółko dotknie siatki i upadnie na pole przeciwnika, serw powtarza się bez utraty punktu. 

      5. Gra toczy się do 11 punktów. Obowiązuje zasada dwóch punktów przewagi.

      6. Ringo należy chwycić tylko jedną ręką (prawą lub lewą) i tą samą ręką trzeba je odrzucić. 

      7. Wpadnięcie kółka na nadgarstek powoduje utratę punktu.

      WYNIKI TURNIEJU:

      I miejsce – Aniela Ignacik, Mikołaj Skowroński

      II miejsce – Hanna Tabak, Izabela Golon

      III miejsce – Michał Trakul, Hubert Stegenka

      Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięzcy – medale. Dziękujemy uczestnikom i życzymy sukcesów sportowych w przyszłości.

                                                               Wychowawcy świetlicy

    • Spotkanie z absolwentem
     • Spotkanie z absolwentem

      24.06.2021

      W środę 23 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Wiceburmistrzem Konstancina-Jeziorny Panem Dariuszem Zielińskim. Było to kolejne spotkanie z cyklu spotkań z absolwentem zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Spotkania te mają na celu wsparcie młodzieży w wyborze przyszłej szkoły i zawodu. Osiągnięcia i sukcesy naszych absolwentów mogą być dobrym drogowskazem dla naszej młodzieży, która stoi przed wyborem drogi do swojej przyszłości.Spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką Urszuli Furmańskiej i Małgorzaty Czyż poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zofia Sobota. Opracowane przez uczniów pytania zadawały naszemu gościowi uczennice klas siódmych - Zofia Sieradzan, Maria Rembowska i Weronika Szkoda.Na spotkaniu obecna była Pani Dyrektor Katarzyna Chiszko oraz koledzy Pana Burmistrza z czasów szkolnych: Panie Jolanta Siwka, Zuzanna Busk i Pan Wojciech Guszkowski.

      Mamy nadzieję, że spotkanie młodzieży było dla Pana Burmistrza okazją do wspomnienia beztroskich lat szkolnych a naszym uczniom uświadomiło, że to co mogą osiągnąć zależy tylko od nich.

      Małgorzata Czyż

      Foto: Zygmunt Polana

      galeria

     • Dzień pasji i talentów w 3A

      23.06.2021

      Ciekawa końcówka 3 klasy :) 

      Dziś każdy mógł przedstawić czym się interesuje. Okazało się , że mamy w naszej klasie wiele utalentowanych osób. Niektórzy zapoznali nas ze swoimi zbiorami i zdjęciami ukazującymi zainteresowania. Dzisiejsze prezentacje pokazały jak ciekawie można spędzać czas i były inspiracją dla innych. 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. Przygotowaliśmy portfele dla naszych tatusiów. Portfele szyliśmy przez 2 dni a ponieważ pogoda sprzyjała lekcjom na świeżym powietrzu, pracowaliśmy przed szkołą. W środę mamy dzień filmowy a w czwartek będziemy bawić się w Parku Zdrojowym. Dziwny był ten rok szkolny ale dobrze, że przez ostatnie miesiące mogliśmy normalnie uczyć i bawić się w szkole.

      Życzymy Wszystkim udanych wakacji :)

      Dzieci z klasy 3a z wychowawczynią Agatą Bińkowską

     • Dzień Rosji

      22.06.2021

      Z okazji Dnia Rosji (12 czerwca) został zorganizowany konkurs na najładniejsze przeczytanie wybranego rosyjskiego wiersza. Inicjatorką pomysłu była p. Elżbieta Jaworska, logopeda, która współpracowała także przy organizacji i przebiegu konkursu. Nauczycielka plastyki, p. Iwona Wojewoda-Jedynak zachęciła uczniów klas 4 – 7 do wykonania ilustracji do przekładów wierszy w języku polskim.

      Do konkursu zostały wybrane dwa wiersze: „Kocięta” Siergiusza Michałkowa (dla uczniów klas 4 – 6) oraz „Bagaż” Samuiła Marszaka (dla uczniów klas 7 – 8). Uczniowie otrzymali pliki tekstowe z wierszami w języku rosyjskim oraz z tłumaczeniami wierszy na język polski oraz pliki wideo z nagraniem interpretacji wiersza przez nosicieli języka.

      W wyniku konkursu nagrody przekazane przez Wydawnictwo Szkolne PWN oraz przez rodzica jednego z naszych ubiegłorocznych absolwentów otrzymali:

      1. Jakub Skulimowski, klasa 7b – za zajęcie I miejsca;
      2. Łukasz Skulimowski, klasa 7b – za zajęcie II miejsca;
      3. Władisław Ławrinowicz, klasa 6a – za udział w konkursie.

      Efektem współpracy nauczycieli i uczniów są cyfrowe książki z wierszami rosyjskich poetów ilustrowane pracami naszych uczniów, do obejrzenia których zachęcamy.

      Urszula Katarzyna Furmańska, nauczycielka języka rosyjskiego

     • Joga dla dzieci pod chmurką

      21.06.2021

      Uczniowie z klasy trzeciej wzieli udział w kursie jogi dla dzieci.Zapytajmy dzieci czy joga faktycznie jest nudna? Nuda może być też przyjemna.🙂Podczas zajęć było rytmicznie, statycznie, komicznie ale też i zmysłowo i bezwiednie. Joga to też styl życia nie tylko rzeźbienie ciała ale także pielęgnowanie piękna wewnętrznego dziecka, kształtowanie poczucia jego wrażliwości, otwartości na świat, pogłębianie relacji z rówieśnikami, wyrażanie siebie, wzmacnianie odwagi i poczucia własnej wartości.Na zajęciach trenowaliśmy:

      👃 pogłębianie i wydłużanie oddechu,

      🧠uważność na różnicowanie dzwięków,

       uważność na swoją wewnętrzną pogodę

      🧘 asany i relax

      🤔obserwację swojego ciała, myśli, doznań i uczuć

      pogłębianie relacji z rówieśnikami

      wyrażanie siebie.

      Ulubione pozycje uczniów to:Wojownik I, II ,III # Drzewo# Pies z głową góry# Pies z głową do dołu#Żuraw#Gołąb,Sfinks#Świeca#Okręt...No i oczywiście zawsze wyczekiwany i zasłużony relax na koniec praktyki (czyli nie robienie niczego i nie myślenie o niczym)😊

      Okazuje się że wcale nie jest proste nie robienie niczego i nie myślenie o niczym🙃😉 ale możliwe. Wszystkim osobom, którzy wspierali mnie podczas realizacji projektu chciałabym serdecznie podziękować🌻Zwłaszcza: Pani Dyrektor, dzieciom, rodzicom, koleżankom i kolegom z pracy🙏 🙌 

      Kochane dzieci pamiętacie o pracy domowej:ćwiczcie relax 😉🙃

      Magdalena Sobczyk

      galeria

       

     • Klasowy Turniej Wiedzy

      21.06.2021

      W piątek, 11 czerwca 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej turniej wiedzy. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowało się ośmiu zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym.

      Finaliści losowali z kapelusza kartki z numerami i uważnie słuchali pytań czytanych przez pozostałych uczniów. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkty w postaci naklejek. Uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, plastycznej, muzycznej i informatycznej.

      WYNIKI KONKURSU: 

      I miejsce – Izabela Golon i Michał Ławrinowicz

      II miejsce – Irena Widawska i Jakub Miller

      III miejsce – Zofia Woźniak                       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe,  a zwycięzcy – medale. Jeszcze raz gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.

      Wychowawcy świetlicy

     • Konkurs ortograficzny

      11.06.2021

      W poniedziałek, 31 maja 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs ortograficzny „Ortografek” z wykorzystaniem gry multimedialnej. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas pierwszych. Jego celem było szerzenie wśród dzieci nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną.
      Tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Jakub Miller.
      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w ortograficznej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów.

      Wychowawcy świetlicy
      galera

     • Omnibusek matematyczny

      11.06.2021

      W poniedziałek, 24 maja 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas pierwszych. Uczestnicy przez godzinę rozwiązywali zadania tekstowe o różnym stopniu trudności. Z testu mogli uzyskać 59 punktów.
      Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz wdrażanie do logicznego myślenia. Dzieci miały możliwość wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi. Do konkursu przygotowywały się od września podczas zajęć świetlicowych.
      Po sprawdzeniu prac, wyłoniono zwycięzców.
      I miejsce – Izabela Golon
      II miejsce – Antoni Kłos
      III miejsce – Michał Ławrinowicz
      wyróżnienie – Zofia Woźniak i Stanisław Sabarański
      W konkursie nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę niespodziankę, a zwycięzcy – medale i łamigłówki matematyczne.

      Wychowawcy świetlicy
      galeria

     • Dzień talentów, pasji i zainteresowań

      09.06.2021

      2 czerwca  świętowaliśmy w naszej klasie Dzień talentów, pasji i zainteresowań. W tym dniu każdy z nas miał okazję do zaprezentowania swoich zdolności, pochwalenia się swoim hobby, podzielenia się z innymi swoją pasją. Z przyjemnością obejrzeliśmy występy taneczne i muzyczne naszych koleżanek i kolegów. Z opowiadań Natalii, Kacpra, i Alexa dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o koniach, straży pożarnej i grze w szachy. Mięliśmy okazję podziwiać sukcesy Matyldy w bieganiu i zachwycić się własnoręcznie uszytymi zabawkami Milana i Natalii. Podziwialiśmy również talent plastyczny Marysi i Wiktorii oraz niesamowite zbiory Lenki, Wiktorii i Kuby. To był naprawdę cudowny dzień, pełen niesamowitych wrażeń. Pokazał nam wszystkim jak wiele drzemie w nas talentów i pasji i jak ważne jest żeby umieć o nich opowiadać i dzielić się nimi z innymi.

      Klasa III c z wychowawczynią Dorotą Zagończyk

     • Konkurs czytelniczy

      09.06.2021

      W piątek, 21 maja 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy „Znam lektury pierwszoklasisty”. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa i motywowanie dzieci do czytania, rozwijanie zainteresowań lekturą oraz rozbudzanie potrzeby stałego kontaktu z książką.
       

      Do finału zakwalifikowało się 6 uczniów. Wykazali się oni dużą wiedzą na temat książek: „Jaś i Małgosia”, „120 przygód Koziołka Matołka”, „Muzykanci z Bremy”, „Pilot i ja”, „Nowe szaty cesarza”, „Jak Wojtek został strażakiem”, „Śpiąca królewna”, „Nasza mama czarodziejka”. Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców.

      WYNIKI KONKURSU:                                                                                                                

      I miejsce – Jakub Miller

      II miejsce – Antoni Kłos

      III miejsce – Izabela Golon                                                                              

      Wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2021 roku. Uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy -  medale, nagrody książkowe i maskotki.

      Serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie i udział w konkursie. Zachęcamy do czytania książek i uczestnictwa w kolejnych turniejach.

      Wychowawcy świetlicy

    • Tolerancja
     • Tolerancja

      08.06.2021

      Klasy 1-3 biorą udział w konkursie Nowoczesna Edukacja wczesnoszkolna XXVIII edycja. W jego ramach klasa 2 obchodziła "międzynarodowy dzień tolerancji". Dzieci założyły stroje swoich rówieśników z różnych stron świata i uczyły siebie nawzajem zabaw charakterystycznych dla prezentowanych krajów.

      Justyna Szulc

      galeria

     • Mistrz kaligrafii

      08.06.2021

      W czwartek, 20 maja 2021 roku odbył się w świetlicy szkolnej konkurs pięknego pisania „Mistrz kaligrafii”. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas pierwszych.
      Każdy uczestnik miał przepisać tekst drukowany najładniej jak potrafi. Wszyscy starali się jak najlepiej wykonać to zadanie. Przy ocenie prac zwracano uwagę na: - prawidłowy kształt i proporcje liter - poprawne łączenie liter - poprawność ortograficzną i interpunkcyjną - estetykę wykonania.
      Wyniki konkursu: I miejsce – Izabela Golon II miejsce – Hanna Tabak III miejsce – Maria Nadolny wyróżnienie – Julia Januszko
      Zwycięzcy konkursu otrzymali medale, dyplomy i długopisy w kształcie pióra. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do pięknego pisania, bo każdy może zostać MISTRZEM KALIGRAFII!

      Wychowawcy świetlicy

    • Dzień Dziecka w 5b
     • Dzień Dziecka w 5b

      08.06.2021

      1 czerwca 2021 roku, klasa 5b wraz ze swoim wychowawcą, p. Wojciechem Guszkowskim,wybrała się na zajęcia rekreacyjne do Parku Zdrojowego. Towarzyszył nam p. Roman Rudowski.Do pomocy włączyli się rodzice, p. Joanna Zielak oraz p. Malena Kowalska – dziękujemy.Odwiedziliśmy cukierenkę Iga – obowiązkowe lody oraz kawiarnię Beza – smaczna pizza.Uczestniczyliśmy w grach i zabawach integracyjno-rekreacyjnych w parku. Wszyscy uczestnicyspotkania uznali, że super spędziliśmy czas z okazji święta dzieci.

      galeria

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

      08.06.2021

      1 czerwca to bez wątpienia ulubiony dzień w roku wszystkich dzieci. Nasi uczniowie spędzili go pod hasłem " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." (Janusz Korczak)

      Justyna Szulc

      galeria

    • Drodzy Rodzice,
     • Drodzy Rodzice,

      02.06.2021

      Chcemy Wam serdecznie podziękować za zaangażowanie i wkład w organizację kawiarenki szkolnej, którą opiekowałyśmy się podczas szkolnego Dnia Dziecka. Dzięki Waszych ciastom i słodkościom dzieci miały okazję cieszyć się z tej niespodzianki. Odzew na nasz apel był tak duży, że obawiałyśmy się, czy dzieci zdołają wszystko zjeść. Jak się okazało, nasze obawy były przesadzone, bo jednak możliwości dzieci są bardzo duże 😊.

      Dziękujemy też za datki na Pitera. Dzieci wykazały się wielkimi sercami, składając pieniądze w naszej prowizorycznej „puszce” (w formie plastikowego kubeczka). Zebrane pieniądze przekazałyśmy Pani Agacie Kijo pod koniec funkcjonowania kawiarenki.

      Pozdrawiamy i liczymy na dalszą aktywną współpracę!

      Rada Rodziców

     • Szybkie czytanie

      02.06.2021

      Dnia 18 maja odbył się w świetlicy szkolnej konkurs szybkiego czytania. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu było doskonalenie techniki szybkiego i poprawnego czytania oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.

      Po podsumowaniu wyników wyłoniono Mistrzów Szybkiego Czytania, czyli uczniów, którzy w ciągu jednej minuty przeczytali bezbłędnie najwięcej wyrazów. Zwycięzcy wykazali się biegłym czytaniem, opanowaniem i pewnością siebie.

      WYNIKI KONKURSU:

      I miejsceNatalia Retmańska

      II miejsceJanina Schreiber

      III miejsceIgnacy Ratajczyk

      wyróżnienie -  Irena Widawska, Zofia Woźniak, Michał Ławrinowicz i Antoni Kłos.

      Wręczenie nagród odbyło się 31 maja 2021 roku. Uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy -  medale i nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zachęcamy do udziału w konkursie już za rok!

      Wychowawcy świetlicy

     • Mistrz alfabetu

      02.06.2021

      W ciągu całego roku szkolnego trwał konkurs „Mistrz alfabetu”. Na zajęciach w świetlicy szkolnej uczniowie poszerzali swoje słownictwo. Po zapoznaniu się z książkami Małgorzaty Strzałkowskiej o literkach, dzieci wyszukiwały z pamięci wyrazy rozpoczynające się poznaną głoską. Słowa podawane przez uczniów nie mogły się powtarzać.
      Po podsumowaniu punktów, wyłoniono zwycięzców.

      I miejsce – Hanna Tabak

      II miejsce – Izabela Golon

      III miejsce – Maria Nadolny

      wyróżnienie – Hanna Staniak i Antoni Kłos

      Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci – medale.
      Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

      Wychowawcy świetlicy

     • Dzień Dziecka w klasie 4a i 4b.

      02.06.2021

      W dniu 1 czerwca 2021 roku klasa 4a i 4b pod opieką pani Anny Kobusińskiej, pani Doroty Raczkowskiej, pani Aleksandry Gazeckiej i pani Agnieszki Gromady, udali się do pobliskiego parku. Tam pani Marianna Sulima- Nurkiewicz, na co dzień trenująca w Klub Karate Kyokushin Ippon, poprowadziła trening karate. Po siedmiomiesięcznym zdalnym nauczaniu wszyscy z wielka przyjemnością wykonywali ćwiczenia prezentowane przez trenera. Po treningu wszyscy zjedli smaczne lody. Podczas pikniku integracyjnego każdy miał do wykonania swoje zadanie, mógł porozmawiać lub pograć z kolegami, koleżankami. Po powrocie do szkoły czekała jeszcze jedna niespodzianka- pyszne ciasto w kawiarence zorganizowanej przez Radę Rodziców. Szkoda, że kolejny Dzień Dziecka jest dopiero za rok.

      p. Anna Kobusińska

      p. Dorota Raczkowska

      galeria

     • Dary dla szkolnej biblioteki

      01.06.2021

      Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o pokaźne zbiory poezji patriotycznej. W darze od konstancińskiego historyka p. Witolda Rawskiego otrzymaliśmy pozycje, które zasilą półki z poezją i będą służyć uczniom i nauczycielom przy okazji organizowanych konkursów i festiwali patriotycznych, w których uczniowie co roku chętnie biorą udział. Dziękujemy serdecznie darczyńcy.

      Żaneta Misiak, nauczyciel bibliotekarz

     • Koszt wyżywienia za miesiąc czerwiec 2021.

      27.05.2021

      U W A G A!

      Koszt obiadu za miesiąc czerwiec 2021

      SP-16x6=96 zł

      klasa 0 16x9=144 zł

      Uczniowie z klas IV-VIII, którzy byli zapisani na obiady , a w czerwcu nie będą z nich korzystać muszą koniecznie zgłosić to do intendeta w przeciwnym razie zostaną obciążeni kosztami posiłków.

      Prosimy o terminowe wpłaty.

      Opłat należy dokonać na konto bankowe: 

      Szkoła Podstawowa nr 2

      ul. Żeromskiego 15

      05-510 Konstancin- Jeziorna

      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

      Nr konta: 33800200040214172920020104

      Podczas nieobecności intendenta odwołania obiadów należy dokonywać pod numerem 120
       
       
     • Śladami Sherlocka Holmesa

      26.05.2021

      Klasa 1a przeniosła się do XIX wieku. Razem ze słynnym detektywem Sherlockiem Holmesem i jego przyjacielem Johnem Watsonem próbowali rozwikłać zagadkę zaginionych ciasteczek. Nie zapominając oczywiście o ćwiczeniu języka angielskiego. Czy udało się ją rozwiązać? To pozostanie tajemnicą!

      Ewa Lasota i Urszula Ludwin

      galeria

     • Uwaga Egzaminy!

      21.05.2021
      Uczniowie z klas I – III zapisani na dyżury świetlicowe w dniach 25, 26, 27. 05. 2021r. (egzaminy ósmych klas) przychodzą do szkoły do godziny 08:00. 
      W godzinach 08:10 – 09:00 do szkoły wchodzą ósmoklasiści na egzamin.
      W tych dniach obiady są odwołane.
      Bus szkolny kursuje bez zmian.

       
    • Mali odkrywcy
     • Mali odkrywcy

      21.05.2021

      Dnia 12 maja 2021 roku odbył się świetlicowy konkurs przyrodniczy „Mali odkrywcy”. Wzięło w nim udział 28 uczniów klas pierwszych. Jego celem było budzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań przyrodniczych. Test konkursowy zawierał 18 zadań. Uczestnicy mieli na jego rozwiązanie 60 minut.

      Uczniowie przygotowywali się do konkursu podczas zajęć koła przyrodniczego, gdzie przeprowadzali proste doświadczenia z użyciem przedmiotów codziennego użytku oraz rozwiązywali testy. Eksperymentowanie i rozwiązywanie zagadek przyrodniczych pomogło dzieciom zrozumieć i poznać zjawiska zachodzące w przyrodzie.
      Oto nagrodzeni i wyróżnieni: 

      I miejsce – Marianna Halicka i Zofia Woźniak

      II miejsce – Antoni Kłos
      III miejsce – Zuzanna Sułkiewicz, Michał Trakul i Jakub Miller               

      Wyróżnienie – Izabela Golon i Nina Pyrowicz                            

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci – medale i nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesów naszym uczniom!         

      Wychowawcy świetlicy

      galeria

    • Mistrz Sudoku
     • Mistrz Sudoku

      21.05.2021
      W środę, 13 maja 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs „Mistrz Sudoku”. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas pierwszych. Sudoku jest łamigłówką, której celem jest wypełnienie diagramu cyframi. Ma tylko jedno rozwiązanie, do którego można dojść za pomocą
      logicznego myślenia. Sudoku niezwykle rozwija umysł i jest świetną formą rozrywki.
      Uczestnicy konkursu wypełniali plansze 6 × 6 w taki sposób, aby w każdym wierszu, kolumnie i bloku znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 6. O klasyfikacji decydowało poprawne wypełnienie dwóch plansz oraz czas rozwiązania zadania.
      WYNIKI KONKURSU:
      I miejsce – Irena Widawska i Antoni Kłos
      II miejsce – Mikołaj Skowroński i Nikodem Pasikowski
      III miejsce – Hubert Stegenka i Michał Ławrinowicz
      wyróżnienie – Izabela Golon i Julia Januszko
      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za aktywny udział i uczciwą rywalizację
      Wychowawcy świetlicy
    • Konkurs Talentów w Zerówkach
     • Konkurs Talentów w Zerówkach

      21.05.2021

      Treść: 17 maja w oddziałach zerowych odbył się Talent Show w ramach IX edycji konkursu "Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka". Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, kreatywności i oczywiście talentów.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii:

      Wychowawczynie obu grup:

      Grażyna Tatarska

      Natalia Dul

      galeria

     • Traper w Cieciszewie.

      17.05.2021

      Odsłonięcie tablicy informacyjnej w Cieciszewie.

      15 maja 2021 roku, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej przy Pomniku Bohaterów Powstania Styczniowego w Cieciszewie.

      W uroczystości wzięli udział: Paweł Komosa – historyk, redaktor naczelny portalu historycznego Okolice Konstancina, Witold Rawski – historyk, szef konstancińskiego Klubu Historycznego, Maria i Wojciech Guszkowscy z TRAPEREM (Rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej 2 oraz 5 w Konstancinie-Jeziornie). W powstanie tablicy zaangażowali się również harcerze, którzy będą w innym terminie.

      Mamy nadzieję, że kolejna tablica (wcześniejsza na cmentarzu Marynin) będzie przybliżała historię naszej gminy oraz jej okolic. Zapraszamy na wycieczkę do Cieciszewa w celu zapoznania się z informacjami umieszczonymi na tablicy.

      Odwiedziliśmy również grób Ignacego Robaka, powstańca styczniowego, pochowanego na miejscowym cmentarzu, który poległ w bitwie pod Chojnowem 19 maja 1863 roku. Odwiedziliśmy również kaplicę Potulickich.

      Wojciech Guszkowski

      galeria

     • Kleksografia - praca plastyczna

      13.05.2021

      Kleksografia - praca plastyczna

       

      Na kartę z białego bloku technicznego wylewamy trochę czarnego tuszy kreślarskiego.

      Rozdmuchujemy go po całej powierzchni kartki tworząc fantazyjne kleksy.

      Po wyschnięciu tuszu zamalowujemy białe plamy farbami plakatowymi.

      A o to efekty naszej pracy.

      Wychowawcy świetlicy

    • Szanowni Rodzice, drogie Dzieciaki
     • Szanowni Rodzice, drogie Dzieciaki

      10.05.2021

      Już wkrótce wracacie do szkoły - stacjonarnej nie wirtualnej.

      My Nauczyciele i ja jako Dyrektor cieszymy się na ten powrót i czekamy na Was z utęsknieniem.

      Niestety otrzymuję bardzo dużo sygnałów o Waszych obawach dotyczących powrotu. Macie mnóstwo lęków co do spotkania z nauczycielami i rówieśnikami. Rozmyślacie o tym , czy będziecie pytani, bombardowani sprawdzianami i weryfikacji ocen.

      Chciałabym Was uspokoić .

      Jako przedstawiciel Grona Pedagogicznego obiecuję Wam, że ten czas nie będzie ukierunkowany na kontrolę Waszej obecnej wiedzy, na to będzie odpowiednia chwila w przyszłym roku. Teraz skupimy się na naprawieniu braków w bezpośrednich kontaktach. Poświęcimy czas na integrację, budowanie relacji.

      Nie możemy się doczekać widoku Waszych uśmiechniętych twarzy.

      Do zobaczenia wkrótce.

      Dyrektor Szkoły Katarzyna Chiszko

     • Akcja sadzenia kwiatów

      10.05.2021

      Uczniowie z klasy 1a i 1b posadzili kwiaty przed budynkiem szkoły. Najważniejszym naszym celem było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę. Kolejny nasz cel, to integracja dzieci po przerwie spowodowanej nauczaniem zdalnym. Uczniowie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zasadzili kwiaty w donicach. Rodzicom dziękujemy za zakup sadzonek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

      Karolina Piekarniak, Emilia Kamać, Urszula Ludwin

      galeria

    • Narodowy Dzień Zwycięstwa
     • Narodowy Dzień Zwycięstwa

      07.05.2021

      7 maja 2021 roku, w przeddzień Narodowego Dnia Zwycięstwa, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie), w imieniu całej społeczności szkolnej, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pod Pomnikiem Bohaterów II wojny światowej na cmentarzu w Skolimowie.

      Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym obchodzonym w Polsce 8 maja. Święto upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie.

      W skład naszej delegacji weszli: p. Wojciech Guszkowski, p. Anna Woźniak – nauczyciele historii oraz uczniowie: Agata Kraśnicka, Oliwia Bąk, Piotr Doroszuk, Adam Lempkowski.

      Wiązankę kwiatów oraz znicze, zakupiono z funduszy Rady Rodziców.

      galeria

    • Turniej warcabowy
     • Turniej warcabowy

      07.05.2021
      W świetlicy szkolnej odbył się turniej warcabowy. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu była popularyzacja gry w warcaby, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci, tworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa, rozwijanie zdolności i umiejętności logicznego myślenia.
      Od września uczniowie podczas zajęć świetlicowych uczyli się grać w warcaby i poznawali zasady gry. - Celem gry jest zbicie przeciwnikowi wszystkich pionków lub uniemożliwienie mu wykonania jakiegokolwiek ruchu. - Pionki przesuwamy na ukos o jedno pole do przodu. - Bicie jest obowiązkowe. Wykonuje się je zarówno do przodu, jak i do tyłu. Gracz traci pionek, który nie wykonał bicia. - W jednym ruchu można zbić dowolną liczbę pionków przeciwnika. Można też w trakcie takiego ruchu, zmienić jego kierunek; - Pionek, który dojdzie do ostatniego rzędu planszy zmienia się w damkę. - Damka porusza się na ukos o dowolną liczbę wolnych pól, w dowolną stronę. - Wygrywa ten gracz, który zbije lub zablokuje wszystkie pionki przeciwnika. - Jeżeli na planszy pozostaną tylko dwie damki, po jednej dla każdego gracza, lub dwie damki przeciwko jednej i nie można wyłonić zwycięzcy, to po 10 ruchach gra kończy się remisem.
      Rozgrywki warcabowe przeprowadzono na dwóch poziomach: - klasa I a - klasa I b Uczniowie grali w warcaby każdy z każdym. Za każdą wygraną partię gracz otrzymywał 2 punkty, za remis 1 punkt, a za przegraną 0 punktów. Uczniowie, którzy otrzymali największą liczbę punktów w swojej klasie zostali zwycięzcami.
      WYNIKI TURNIEJU:
      I miejsce – Michał Ławrinowicz i Mikołaj Skowroński
      II miejsce – Hanna Tabak i Izabela Golon
      III miejsce – Michał Trakul i Ignacy Ratajczyk
      Wszyscy uczestnicy turnieju warcabowego otrzymali dyplomy, a laureaci – medale. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim graczom. Życzymy dalszych sukcesów.
      Wychowawcy świetlicy
      galeria
     • Zdrowie na talerzu

      04.05.2021

      W naszej świetlicy odbyła się debata na temat „Zdrowie na talerzu”. Dzieci odpowiadając na pytania prowadzącego debatę same dochodziły do tego, czym jest zdrowie odżywianie i zdrowa żywność. Omówiły piramidę zdrowia i zaproponowały propozycje zdrowych posiłków. Uczestniczyły w wykonaniu świetlicowej piramidy zdrowia. Każde dziecko przygotowało przepis na swoje ulubione zdrowe danie. Na koniec metodą „burza mózgów” uczniowie podawali wnioski z przeprowadzonej debaty. Wszyscy byli zgodni, że odżywianie i ruch na świeżym powietrzu są bardzo ważne dla kondycji i zdrowia każdego człowieka. Dzieci zrozumiały, że zdrowa żywność może być bardzo smaczna i zastąpić wiele szkodliwych słodyczy. Na koniec każdy uczestnik debaty otrzymał Magazyn Klubu Młodych Kucharzy dla Planety pt. „Przygody w kuchni”.

     • Witaj Majowa Jutrzenko

      04.05.2021
      Za nami czas trzech świąt majowych.
      1 Maja - Międzynarodowy Dzień Pracy.
      2 Maja - Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.
      3 Maja - Uchwalenie Konstytucji.
      Dzieci z grupy 0A z tej okazji przygotowały krótki występ wokalny pod kierownictwem nauczyciela muzyki p. Romana Rudowskiego i wychowawczyni p. Natalii Dul.
     • Klasa 1b w lesie

      04.05.2021

      Jakie warunki panują w lesie? Jakie są piętra lasu? Jakie rośliny i zwierzęta możemy spotkać w lesie?

      Uczniowie z klasy 1b starali się znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących życia w lesie.

      Postanowiliśmy wybrać się na spacer do lasu, żeby potwierdzić wszystkie zebrane przez nas informacje.

      Karolina Piekarniak

     • Koszt wyżywienia za maj

      30.04.2021

      U W A G A!

      Bardzo prosimy o dokonanie wpłat do 10 maja wszystkich Państwa, których dzieci z klas IV-VIII będą nadal korzystać z posiłków szkolnych..

      Rodzice dzieci z klasy 0  oraz z klas I-III proszeni są o kontakt z intendentem pod numerem wew.112 w celu ustalenia opłaty za maj 2021 w związku z nadpłatami z poprzednich miesięcy..


      Opłaty za  maj 2021

      klasy 0- 180 zł

      klasy I-III - 96 zł

      klasy -IV-VII  -24 zł

      klasy VIII - 42 zł


      Z poważaniem,

      Intendent

      Anna Gawrońska

      Prosimy o terminowe wpłaty.

      Opłat należy dokonać na konto bankowe: 

      Szkoła Podstawowa nr 2

      ul. Żeromskiego 15

      05-510 Konstancin- Jeziorna

      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

      Nr konta: 33800200040214172920020104

     • Konkurs

      27.04.2021

      Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza wszystkich miłośników przyrody i krajobrazów do wzięcia udziału w konkursie p.n. „Tuzin nietuzinkowych miejsc do zobaczenia – Odkrywcy Mazowieckich Parków Krajobrazowych”.

      Zobacz stronę

    • Dzień Ziemi w klasach 1-3 i Oddziałach Przedszkolnych
     • Dzień Ziemi w klasach 1-3 i Oddziałach Przedszkolnych

      27.04.2021

      Najmłodsi uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o bardzo ważnym dniu dla planety.

      22. kwietnia świętowali Dzień Ziemi. Zajęcia online i stacjonarne na temat postaw proekologicznych prowadzili wychowawcy klas. Podczas prezentacji dzieci poznawały zagrożenia dla planety, a na warsztatach stworzyły listę dobrych nawyków. Uczniowie zerówek utrwalali wiadomości na temat segregowania śmieci. Dzieci wykonały modele ziemi oraz plakaty promujące dbanie o czystość planety. Wielkie brawa za pomysłowość, kreatywność i umiejętność wykorzystania materiałów, które znaleźli w domu i ogrodzie.

      Alicja Biedrzycka

      Zobacz film

      galeria

     • Nauczanie hybrydowe

      23.04.2021

      Szanowni Państwo,

      od 26 kwietnia do 30 kwietnia 2021 nauczanie hybrydowe w naszej szkole odbywa się według następującego harmonogramu:

      -Oddziały przedszkolne 0a, 0b stacjonarnie cały tydzień.

      -Klasy 2c, 3a, 3b,3c w dniach 26,27,28 kwietnia 2021 uczą się stacjonarnie w szkole wg planu lekcji, w dniach 29,30 kwietnia 2021 nauczanie zdalne w domu.

      -Klasy 1a,1b,2a,2b w dniach 26,27,28 kwietnia 2021 nauczanie zdalne w domu, w dniach 29,30 kwietnia 2021 uczą się stacjonarnie w szkole wg planu lekcji.

      Opieka w świetlicy szkolnej dla uczniów tylko w dniach nauki stacjonarnej:

      -dla klas 2c, 3a, 3b,3c w dniach 26,27,28 kwietnia 2021

      -dla klas 1a,1b,2a,2b w dniach 29,30 kwietnia 2021

      Obiady w szkole podczas zajęć stacjonarnych będą wg nowego harmonogramu .

      Jednocześnie informuję , że w dniach 26 i 28 kwietnia odbywają się szczepienia dużej grupy nauczycieli (2 dawka) . Może zdarzyć się sytuacja ,że nauczyciele będą na zwolnieniach po szczepieniu i nie będziemy mogli zapewnić zastępstw podczas zdalnego nauczania . Proszę o wyrozumiałość

      Dorota Alcan - wicedyrektor

    • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

      21.04.2021

      Jest to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

      W ramach MDKdD uczniowie klasy 2a przeprowadzili 4godzinne zajęcia nt swoich ulubionych książek. Każdy uczeń przedstawiał przeczytaną przez siebie książkę i przygotował jej recenzję. Powstała lista książek polecanych przez naszych uczniów.

      Podczas takich prezentacji dzieci uczą się autoprezentacji, wystąpień publicznych i pokonywania tremy. Zdobywają umiejętność prezentowania własnych opinii i przekonań.

      Alicja Biedrzycka

      galeria

     • Pandemia w czytaniu nie przeszkadza

      21.04.2021

      Można sadzić, że w tym trudnym czasie, jakim jest dla uczniów pandemia koronawirusa, aktywność czytelników będzie uśpiona.

      Nic bardziej mylnego. Codziennie do biblioteki przysyłane są e-maile z zamówieniami książek. I nie są to wyłącznie lektury. Bardzo nas to cieszy. Niezwłocznie, tak szybko jak to tylko możliwe, spełniamy prośby, przygotowując dla zamawiających książki. Uczniowie najchętniej pożyczają książki przygodowe i fantastyczne. Na szkolnym blogu biblioteki Zaczytani.sp2 uczennice Amelia i Natasza z klasy szóstej opisują książki, które polecają do przeczytania. Jest tam opracowany przez nie teksthttps://tiny.pl/7v9j9 dla Harrypotteromaniaków. Wkrótce pojawi się test dla ulubieńców przygód Cwaniaczka- czyli bohatera serii Dziennik Cwaniaczka. Zapraszamy do odwiedzenia bloga pod adresem: https://zaczytanisp2.blogspot.com/ lub na stronie szkoły w zakładce Rodzice i uczniowie i następnie w podzakładce Biblioteka. Znajdują się na nim wywiady i posty o ciekawych książkach, fajne pomysły na przyjemne spędzanie czasu.

      Polecam serdecznie, Żaneta Misiak, nauczyciel bibliotekarz.

    • Dni Wody w klasie „O”B
     • Dni Wody w klasie „O”B

      19.04.2021

      Dni Wody w klasie „O”B

      Za nami Śmigus Dyngus czyli „Lany poniedziałek”. Tradycyjnie polewaliśmy się wodą „na szczęście i zdrowie”.

      A czy wiecie, jak ważna dla naszego istnienia jest woda?

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Wody Biblioteka Szkolna wspólnie z klasą „O”B zrealizowała projekt „Dni wody”w dniach 23-26.03.2021

      Pierwszego dnia przeprowadzaliśmy doświadczenia z wodą (sprawdzanie smaku, zapachu, wyglądu). Przypomnieliśmy sobie znaczenia barw na globusie . Wskazywaliśmy zbiorniki wodne: oceany, morza, jeziora, rzeki. Obejrzeliśmy film o podwodnym świecie, rafie koralowej, słuchaliśmy szumu morza zaklętego w muszlach. Z filmu edukacyjnego o wodzie dzieci dowiedziały się jakie jest znaczenie wody dla istnienia życia na Ziemi.

      Przez kolejne dni zerówkowicze przygotowywali i prezentowali ciekawostki o wodzie. Dzieciaki obejrzały „Bajkę o kropelce”, teatrzyk „Wędrówka kropelki”- film edukacyjny zrealizowany przez Studio Filmów Rysunkowych "Przygody kropli wody" w reż. Józefa Ćwiertni. Sporą trudność sprawiały zagadki słuchowe związane z wodą. Zadania z kart pracy dotyczyły głównie fascynującego podwodnego świata. Trzeba było między innymi przeliczać rybki, narysować wieloryba, pokolorować rafę koralową. Dzieci nauczyły się tez piosenki, z której dowiedziały się, ze do picia najlepsza jest czysta woda oraz dlaczego musimy ją oszczędzać i jak możemy to robić.

      Oglądaliśmy też albumy i książki o wodzie, które znajdują się w zbiorach naszej szkolnej biblioteki.

      Na zakończenie zorganizowaliśmy burzę mózgów na temat :

      "Dlaczego i jak możemy oszczędzać wodę ? Dzieci otrzymały drobne niespodzianki – zakładki do książek i przyrzekły, że będą pić jak najczęściej czysta wodę i oczywiście ją oszczędzać.

      Krystyna Jolanta Firak

      Żaneta Misiak

      galeria

     • Światowy Dzień Kostki Rubika i Dzień Rowerowy

      19.04.2021

      Czas na kolejne dwa, ale bardzo sympatyczne, nietypowe święta. W sobotę 17 kwietnia był Światowy Dzień Kostki Rubika, a w poniedziałek 19 kwietnia Dzień Rowerowy. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was świetna okazja, aby pokazać swoje umiejętności, bo wiemy, że wielu z Was fantastycznie układa kostki Rubika – zróbcie zdjęcie, nagrajcie filmik i prześlijcie do nas na czacie w Teamsach. W poniedziałek wybierzcie się na rower – z rodziną lub przyjaciółmi – zróbcie zdjęcie Was, Waszego roweru albo tego miejsca, do którego pojechaliście i wyślijcie do nas. Mamy nadzieję, że pogoda nie przeszkodzi w wycieczce rowerowej, ale – gdyby tak się zdarzyło – może tego dnia poświęcicie chwilę swojemu rowerowi, dopompujecie koło albo zetrzecie kurz z ramy 😉

      Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy,

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

     • Dzień Scrabble

      15.04.2021

      We wtorek 13 kwietnia w Dzień Scrabble, nasi uczniowie przyłączyli się do obchodów – mamy nadzieję, że Alan z klasy 4a, Mateusz B. z klasy 4b, Julia z klasy 6a, Zosia z klasy 7c oraz Oliwier z klasy 7c spędzili mile popołudnie na partyjce tej niezwykle rozwijającej gry i mieli okazję do odpoczynku od komputera i zdalnych lekcji  Dziękujemy Wam za włączenie się w inicjatywę Samorządu Uczniowskiego i zachęcamy uczniów naszej szkoły do śledzenia ogłoszeń i wspólnych działań.

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

     • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

      14.04.2021

      13 kwietnia 2021 roku, w 81. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły, w imieniu całej społeczności szkolnej, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pod Pomnikiem Katyńskim w Konstancinie-Jeziornie.

      Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 13 kwietnia. Święto zostało uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej poprzez aklamację, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

      W skład naszej delegacji (Szkoła Podstawowa nr 2) weszli: p. Wojciech Guszkowski, p. Anna Woźniak – nauczyciele historii oraz uczniowie: Agata Kraśnicka, Barbara Łukaszewicz, Piotr Doroszuk, Adam Lempkowski.

     • Dzień Scrabble

      11.04.2021

      We wtorek 13 kwietnia, według kalendarza Świąt Nietypowych, przypada Dzień Scrabble. Samorząd Uczniowski zaprasza do obchodów tego dnia. Wyjmijcie swoje Scrabble i zagrajcie z rodziną lub przyjaciółmi. Zróbcie zdjęcia i wyślijcie je jako załączniki na Teamsach do opiekunów SU – p. Małgorzaty Czyż lub p. Katarzyny Furmańskiej. Wasze zdjęcia zamieszczone będą na stronie szkoły i na szkolnym Facebooku, a Wy pokażecie, że czas spędzany w domu może być czasem spędzonym z bliskimi, czasem zabawy, czasem rozmowy, czasem wspólnym – a o to nam przecież chodzi.

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

    • Rada Rodziców
     • Rada Rodziców

      09.04.2021

      W miesiącach luty i marzec Rada Rodziców zakupiła z pozyskanych od Państwa

      pieniędzy:

      - wiązankę i znicze złożone w Miejscu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      - nagrody za udział w konkursie biograficznym o życiu i działalności Danuty

      Siedzikówny ps. INKA

      - nagrody za udział w konkursie plastycznym poświęcony Danucie Siedzikównie

      ps. Inka.

      - nagrody  za udział w konkursie Najsympatyczniejsi 2021 r.

      - nagrody za udział w konkursie fotograficznym "Sławne kobiety"

      - nagrody za udział w konkursie "Wiosenna Marzanna" kl. I-III

      - nagrody za Wiosenny konkurs plastyczny kl. I

      Dziękujemy za każdą wpłatę.

      Rada Rodziców

     • Nauczanie zdalne

      07.04.2021

      Szanowni Państwo,

      Od 9 kwietnia do 18 kwietnia 2021 nauczanie w naszej szkole odbywa się następująco:

      Oddziały przedszkolne  0a, 0b  pozostają w domach.

      Klasy 1 – 3 i 4 – 8 – nauczanie zdalne.

     • Ważny komunikat!

      06.04.2021

      Zmiana godzin pracy sekretariatu  

      W dniach 6-9 marca 2021 r. w związku z dużą absencją pracowników administracji  obowiązują nowe godziny pracy sekretariatu  9.00-13.00.  

      Uwaga! 

      Rodzice kandydatów do klasy 1 i oddziału przedszkolnego oświadczenie woli  mogą zostawić u pracownika obsługi w holu szkoły w godzinach 8.00-16.00.  

       

     • Życzenia Wielkanocne dla Królowej Elżbiety

      31.03.2021

      Zgodnie z kilkuletnią już tradycją naszej szkoły ponownie zaprosiliśmy uczniów do przygotowania życzeń wielkanocnych dla Królowej Elżbiety II oraz do wykonania świątecznej kartki. Ze względu na panujące ograniczenia i tym razem uczniowie przygotowali kartki cyfrowe. Swoje życzenia przysłali następujący uczniowie: Dmitri Żukowski (4a), Marta Grabowska (6a), Julia Kobusińska (6a), Kalina Misiak (6a), Natasza Kondraciuk (6c), Piotr Doroszuk (8a), Bartłomiej Misiak (8a). Na dwór Królowej Brytyjskiej wysłane zostały kartki zawierające – zgodnie z wytycznymi konkursu – elementy wielkanocne oraz polskie i brytyjskie. Wykonali je: Natasza, Marta i Piotr. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy, a autorom wyróżnionych kartek serdecznie gratulujemy.

      Katarzyna Furmańska

     • Spotkanie grupy projektowej eTwinning

      29.03.2021

      W sobotnie popołudnie odbyło się kolejne spotkanie online nauczycieli oraz uczniów klas 6 realizujących międzynarodowy projekt eTwinning „Our Game Lab”. Wraz z partnerami projektu z Turcji, Jordanii i Włoch spotkaliśmy się o godzinie 18:00 na platformie Zoom, zaczęliśmy od gry na temat znajomości naszego projektu, następnie poznaliśmy się lepiej bawiąc się w „3 true sentences and 1 false” – uczniowie mówili o sobie 3 zdania prawdziwe i 1 fałszywe i zgadywaliśmy, które z nich nie jest prawdą. Następnie zagraliśmy w quiz o regularnych i nieregularnych czasownikach angielskich. Maja, Marta, Zosia i Damian świetnie włączyli się we wszystkie aktywności i fantastycznie wypadli opowiadając o sobie i grając w gry. Wszyscy dobrze się bawili. Żal nam było się rozstawać. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie :)

      Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)

    • Jak obchodziliśmy Dzień Gofra?
     • Jak obchodziliśmy Dzień Gofra?

      29.03.2021

      W czwartek 25 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Gofra nasi uczniowie (i nie tylko oni przygotowali, kupowali, zjadali gofry, na których były same pyszności: cukier puder, czekolada, bita śmietana, owoce, mniam :) Poprzez zachęcanie do uczczenia tego dnia Samorząd Uczniowski zainicjował obchody wybranych świąt nietypowych, ale prawdziwym celem naszej akcji jest zwrócenie uwagi na kontakty z bliskimi – rodziną, rodzeństwem, przyjaciółmi, na odejście na chwilę od sprzętów do nauki zdalnej i skupienie się na rozmowie i byciu z najbliższymi. Dziękujemy tym z Was, którzy włączyli się w te obchody – mamy nadzieję, że był to dla Was nie tylko smaczny, ale i dobry czas. Wasi Wychowawcy nagrodzą Was pochwałami, a my liczymy na dalszą Waszą aktywność, liczymy też, że inni uczniowie włączą się w obchody świąt nietypowych – najbliższa okazja już w kwietniu, do zobaczenia :)

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

      Zobacz film

     • Międzynarodowy Dzień Gofra

      25.03.2021

      Wraz z nadejściem wiosny Samorząd Uczniowski rozpoczyna obchody Świąt Nietypowych – zapraszamy Was do uczczenia Międzynarodowego Dnia Gofra – 25 marca. W to czwartkowe popołudnie razem z rodzicami, rodziną, rodzeństwem albo z przyjaciółmi upieczcie gofry albo kupcie gotowe, dobierzcie składniki jakie lubicie najbardziej i spędzajcie razem czas. Opowiedzcie, co fajnego Was dziś spotkało, zagrajcie w jakąś grę albo po prostu bądźcie wszyscy razem :) Podzielcie się z nami zdjęciami Waszych gofrów albo zdjęciami z Waszych spotkań z najbliższymi, wyślijcie je w czacie na Teamsach do opiekunów SU – p. Małgorzaty Czyż lub p. Katarzyny Furmańskiej, Wasze zdjęcia pokażemy na stronie szkoły i na szkolnym Fb. Czekamy!

      Samorząd Uczniowski

       

     • Nie bądź obojętny. Podziel się szczęściem z innymi dziećmi!

      25.03.2021

      Szkolny Wolontariat w marcu 2021 prowadził zbiórkę produktów higienicznych dla dzieci i niemowląt z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii. W zbiórce uczestniczyli głównie uczniowie klas młodszych i zerówki, którzy uczyli się stacjonarnie w szkole. Wspomogli nas również uczniowie starszych klas przekazując artykuły na zbiórkę. Udało się nam uzyskać wszystkie najbardziej potrzebne produkty: pieluszki jednorazowe, środki do mycia ciała i włosów, płyny do kąpieli, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, pasty i szczoteczki do zębów, kremy ochronne, oliwki dla dzieci, proszek do prania dla dzieci, słoiczki z potrawami dla dzieci, soki i musy.

      Uczniowie i rodzice bardzo zaangażowali się w niesienie pomocy, za co bardzo im dziękujemy. Wszyscy cieszymy się, że w trudnym czasie pandemii mogliśmy wspomóc najbardziej potrzebujące dzieci.

      Wychowawcy świetlicy szkolnej

     • Drodzy Uczniowie i Opiekunowie

      25.03.2021

      Nasza szkoła bierze udział w akcji „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki ”. Uczniowie przynosza do szkoły zużyte oryginalne (wcześniej nienapełniane) tuszów z drukarek atramentowych, zapakowanych w woreczki foliowe i wrzucaja je do specjalnych kartonowych pojemników. Organizator akcji, firma Eko – system odebrała pierwszą partie zebranych tuszów, przekaże kartridże do recyklingu, a za pozyskane w ten sposób pieniądze kupi karmę dla zwierząt ze schroniska. Zbiórka będzie trwać w tym roku szkolnym i w przyszłym. Mamy nadzieję, że zakończy się duzym sukcesem, gdyż nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w akcja charytatywnych na rzecz poprawienia losu zwierząt.

      Więcej można dowiedzieć się na stronie www.tuszdopaki.pl. Pomóżmy wspólnie zwierzakom i włączmy się w działalność ekologiczną.

      Wychowawcy świetlicy szkolnej

    • Emocja
     • Emocja

      23.03.2021


      Grupa 0b zrealizowała kolejny moduł projektu "Emocja" - tym razem tematem przewodnim naszych działań była EMPATIA...Było poważnie, bo poruszyliśmy problem niepełnosprawności, ale było też zabawnie, gdy dzieciaki "pokazywały" różne emocje, no i oczywiście było tez bardzo kreatywnie - podczas tworzenia "empatycznych okularów"....
      A wiosnę przywitaliśmy kanapkami z pysznym szczypiorkiem, który sami wyhodowaliśmy:-)
      Grażyna Tatarska
       

    • Wiosenny konkurs w klasach pierwszych
     • Wiosenny konkurs w klasach pierwszych

      23.03.2021

      Chętni uczniowie z klasy 1a i 1b wzięli udział w konkursie.

      Zadaniem uczestników było stworzenie pracy, która zilustruje jeden z wybranych wierszy: Jana Brzechwy "Przyjście wiosny" lub

      Władysława Bełzy " Wiosna". Powstało wiele ciekawych prac inspirowanych wierszem. Publikujemy zwycięskie prace, zapraszamy do galerii.

      Dziękujemy wszystkim dzieciom za pracę, wysiłek i zaangażowanie.

      WYNIKI KONKURSU:

      1. Matylda Walendzik, klasa 1b

      2. Kacper Kosz, klasa 1a i Izabela Golon, klasa 1b

      3. Julia Januszko, klasa 1b

      WYRÓŻNIENIA:

      Michalina Cacek, klasa 1a

      Aniela Ignacik, klasa 1a

      Zosia Woźniak, klasa 1b

      Gratulacje.

      Karolina Piekarniak i Emilia Kamać

      galeria

    • Marzanna
     • Marzanna

      23.03.2021

      Część uczniów z klas 1-3 wzięła udział w zabawie - "Wiosenna Marzanna". W tej zabawie do wykonania była marzanna. Dziękujemy za zaangażowanie uczniów oraz rodziców w wykonanie pięknych prac.

      Organizatorzy:

      Karolina Piekarniak

      Alicja Biedrzycka

      Piotr Majewski

      Zobacz film

    • Apel do środowiska szkolnego
     • Apel do środowiska szkolnego

      19.03.2021

      Apel do środowiska szkolnego w sprawie włączenia się w realizację programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły.

      Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie Jeziornie

      Szanowni Państwo,

      dążąc do pozyskania dodatkowych funduszy na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwia gromadzenie przez radę rodziców - za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000268115 – środków pochodzących z 1% Państwa podatku dochodowego. Polecając tę formę poprawy warunków nauczania naszych dzieci, prosimy o zainteresowanie nią swoich przyjaciół i znajomych wskazując, że tą drogą mogą włączyć się w budowanie oświaty na miarę swoich oczekiwań i wyzwań XXI wieku.

      Celem uczestniczenia w wymienionym programie każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2020 (PIT 28 poz. 177, PIT 36 poz. 474, PIT 36L poz. 165, PIT 37 poz. 134, PIT 38 poz. 64, PIT 39 poz. 50) – „RR Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie Jeziornie”

      W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie

      Przewodnicząca Wioleta Stegenka

     • Nauczanie zdalne

      18.03.2021

      Szanowni Państwo,

      Od 22 marca do 9 kwietnia 2021 nauczanie w naszej szkole odbywa się następująco:

      Oddziały przedszkolne  0a, 0b - zdalnie. Klasy 1 – 3 i 4 – 8 – nauczanie zdalne.

    • Ekonomia Wynalazków inż. Tańskiego
     • Ekonomia Wynalazków inż. Tańskiego

      18.03.2021

      Zapraszamy do udziału w warsztatach kreatywnych w ramach projektu EKONOMIA WYNALAZKÓW inż. TAŃSKIEGO.

      Podczas dwóch 90 min sesji on-line będziemy zapoznawać się z podstawami ekonomii oraz historią polskich wynalazków na przykładzie samochodu CWS-1 genialnego inż. Tadeusza Tańskiego.

      Dopełnieniem atrakcji będzie wykonanie przez każdego uczestnika modelu samochodu oraz prototypu własnego wynalazku. Do każdego modelu powstaną opowieści które chcielibyśmy udostępnić na wystawie wirtualnej na specjalnie stworzonej stronie internetowej.

      Osoby biorące udział w zajęciach otrzymają bezpłatnie dwa zestawy ze sklejki drewnianej do samodzielnego składania:

      zestaw CWS-1

      zestaw kreatywny Inżynier Wyobraźni

      Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona

      Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego we współpracy z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO.

      Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

      Warunkiem udziału w nieodpłatnych webinarach jest stworzenie, przesłanie i udostępnienie prac (modeli i opowieści) po odbytych zajęciach. która będzie wystawiona na wystawie wirtualnej projektu. Ponadto uczestnicy będą poproszeni o wypełnienie anonimowej ankiety ewaluacyjnej. Ze względu na obowiązujące przepisy RODO oraz konieczność nagrywania webinarów, udział w zajęciach możliwy jest dla osób, których opiekunowie wyrażają zgodę na utrwalanie i udostępnianie wizerunku uczestników.

      Wojciech Guszkowski

    • 14 marca- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
     • 14 marca- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

      16.03.2021

      W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby π uczniowie klas 7 i 8 przygotowali prezentacje oraz plakaty o liczbie π. Swoje prace prezentowali kolegom i koleżankom podczas zdalnych lekcji matematyki. Uczniowie, którzy przygotowali pracę to:

      1. Piotr Doroszuk 8a- prezentacja

      2. Julia Grabowska 8a- prezentacja

      3. Mikołaj Jóźwiak 8a- prezentacja

      4. Klara Kamińska- 8a- prezentacja

      5. Kamil Kucharski 8a- prezentacja

      6. Bartłomiej Misiak 8a- prezentacja

      7. Zygmunt Polan 8a- prezentacja

      8. Jakub Ratusiński 8a- prezentacja

      9. Lena Herynowska 8b- prezentacja

      10. Dawid Lenarczyk 8b- prezentacja

      11. Wiktoria Stelmaszczyk 8b- prezentacja

      12. Kaja Wojciechowska 8b- prezentacja

      13. Jakub Pilszyk 8b- plakat

      14. Daria Grzybowska 7a- prezentacja

      15. Anastazja Pyzel 7a- prezentacja

      16. Amelia Radyszewska 7a- prezentacja

      17. Przemysław Adamczyk 7b- prezentacja

      18. Jakub Bender 7b- plakat

      19. Hanna Jabłońska 7b- prezentacja

      20. Zofia Makulska 7b- prezentacja

      21. Dominika Szkoda 7b- prezentacja

      22. Martyna Kojło 7c- prezentacja

      23. Zuzanna Pająk 7c- prezentacja

      24. Zofia Sieradzan 7c- prezentacja

      25. Wiktoria Sołtysiak 7c- prezentacja

      26. Jakub Zieliński 7c- prezentacja

      27. Jessica Świnoga 7c- plakat

      Aby uczniowie dobrze zapamiętali tę liczbę wraz z jej rozwinięciami, na szkolnym korytarzu obok sali 43 pojawi się dekoracja przedstawiająca π. Projekt dekoracji oraz jego wykonanie to praca pani Iwony Wojewody- Jedynak oraz pani Marleny Waśniewskiej.

      Nauczyciele matematyki

      galeria

    • Kobiety w historii
     • Kobiety w historii

      08.03.2021

      Z okazji Dnia Kobiet 8 marca Samorząd Uczniowski we współpracy z p. Iwoną Wojewodą-Jedynak, nauczycielką plastyki i p. Wojciechem Guszkowskim, nauczycielem historii, zaprosił uczniów naszej szkoły do konkursu fotograficznego. Uczniowie mogli wybrać jedną ze słynnych kobiecych postaci, ustylizować siebie lub kolegę albo koleżankę z naszej szkoły i wykonać zdjęcie. Nadesłane zdjęcia okazały się bardzo ładne i pomysłowe, a autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, której bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań.

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsce – Zuzanna Kamać

      II miejsce – Matylda Rzepecka

      III miejsce – Kalina Misiak

      Antonina Zielak

      Udział w konkursie wzięli jeszcze:

      Julia Kobusińska

      Zofia Podsiadło

      Zofia Sieradzan

      Bartłomiej Misiak

      Tola Świątkiewicz

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

      Zobacz film

    • Najsympatyczniejsi 2021 r.
     • Najsympatyczniejsi 2021 r.

      08.03.2021

      Najsympatyczniejsi 2021r.

      Od kilku lat Samorząd Uczniowski w klasach 4-6 w marcu przeprowadza wybory na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w danej klasie. W tym roku wyniki przedstawiają się następująco:

      Klasa 4a

      Marianna Sienkiewicz

      Mikołaj Wołos

      Alan Mąkosa- Chłopcy uzyskali taką samą liczbę głosów.

      Klasa 4b

      Zofia Lisowska

      Szymon Cuch

      Franciszek Kłos -Chłopcy uzyskali taką samą liczbę głosów.

      Klasa 5a

      Aleksandra Siudzińska

      Sebastian Bernaciak

      Klasa 5b

      Antonina Zielak

      Fabian Popławski

      Klasa 6a

      Marta Grabowska

      Krzysztof Armatys

      Klasa 6b

      Zofia Podsiadło

      Gustaw Oworus

      Klasa 6c

      Aniela Pawłowska

      Mateusz Ber

      Gratulujemy zwycięzcom.

      SU

      galeria

    • Klasa 1b w Kosmosie
     • Klasa 1b w Kosmosie

      08.03.2021

      Z czym kojarzy Wam się Kosmos? Jakie są planety i ile ich jest? Czym się od siebie różnią? K im są astronomowie? Do czego służy satelita?

      Nad odpowiedziami na te pytania, uczniowie z klasy 1b zastanawiali się podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej w tym tygodniu.

      W trakcie tych zajęć kształciliśmy umiejętność pracy w grupie .Dzieci pobudziły swoją wyobraźnię oraz sprawność manualną.

      Stworzyliśmy wiele ciekawych prac, które prezentujemy poniżej.

      Karolina Piekarniak

      galeria

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      03.03.2021

      1 marca 2021 roku, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze na grobie Henryka Stokowskiego pseudonim „Jaskółka”, zamordowanego przez UB w Konstancinie-Jeziornie. Grób „Jaskółki” znajduje się na cmentarzu parafialnym w Skolimowie.

      Wiązankę kwiatów złożyliśmy również, przed willą Biały Dworek, przy tablicy poświęconej żołnierzom AK Batalionu „Krawiec”, NSZ Batalionu „Mączyński” oraz innym ofiarom reżimu komunistycznego, w tym Henrykowi Stokowskiemu ps. „Jaskółka”, więzionym w budynku przy ul. Wierzejewskiego 9.

      W skład naszej delegacji weszli: p. Wojciech Guszkowski, p. Anna Woźniak – nauczyciele historii oraz uczniowie: Agata Kraśnicka, Oliwia Bąk, Piotr Doroszuk, Adam Lempkowski

      galeria

      W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa, nasz uroczysty apel odbył się online. Uczniowie pod kierunkiem Wojciecha Guszkowskiego przygotowali film: Inka – Apel Pamięci 2021. Film przedstawia najważniejsze fakty z życia Inki oraz wiersze i piosenki recytowane i śpiewane przez uczniów. Był on prezentowany w klasach IV – VIII.

      Zobacz apel

    • Mistrz Głoskowania
     • Mistrz Głoskowania

      03.03.2021
      MISTRZ GŁOSKOWANIA
      W czwartek, 28 stycznia 2021roku, odbył się finał świetlicowego konkursu „Mistrz głoskowania”. Do turnieju uczniowie przygotowywali się w szkole i w domu z rodzicami.
      Głoskowanie to ćwiczenie słuchu fonematycznego. Jest to bardzo ważny etap w nauce czytania. To dzielenie wyrazu na głoski, czyli pojedyncze dźwięki, które dziecko słyszy.
      W turnieju wzięło udział 20 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowali się: Michał Trakul, Antoni Kłos, Hanna Tabak, Julia Januszko, Jakub Miller i Hanna Staniak.
      Po wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce – Jakub Miller, klasa I b II miejsce – Hanna Staniak, klasa I b III miejsce – Julia Januszko, klasa I b wyróżnienie – Hanna Tabak, klasa I a
      Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a laureaci – medale. Wielkie gratulacje i podziękowania składamy wszystkim zawodnikom. Życzymy dalszych sukcesów.
      Wychowawcy świetlicy
      galeria
    • Eksperyment Wulkan
     • Eksperyment Wulkan

      03.03.2021
      Dzieci z grupy 0A ze szklanej butelki i masy papierowej samodzielnie wykonały makietę wulkanu. Następnie wykorzystując ocet zabarwiony farbą, gorącą wodę i sodę oczyszczoną przeprowadziliśmy eksperyment.
      Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni efektem.
      Wychowawczyni
      Natalia Dul
      galeria
      zobacz film
       
    • Zajęcia w grupie 0B
     • Zajęcia w grupie 0B

      03.03.2021
      Kiedy żyły dinozaury? Co to jest bursztyn? Skąd biorą się wulkany? To ile jest tych planet??? 🤔 A może i my coś skonstruujemy? Oto pytania, na które Zerówka szukała odpowiedzi podczas ostatnich zajęć...
      Grażyna Tatarska
     • Koszt obiadów

      25.02.2021

      U W A G A!

      Koszt obiadu za miesiąc marzec 2021

      SP2 - 138 zł.
       
      Klasa 0 - 207 zł.
       

      Prosimy o terminowe wpłaty.

      Opłat należy dokonać na konto bankowe: 

      Szkoła Podstawowa nr 2

      ul. Żeromskiego 15

      05-510 Konstancin- Jeziorna

      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

      Nr konta: 33800200040214172920020104

      Podczas nieobecności intendenta odwołania obiadów należy dokonywać pod numerem 120
    • "Uniwersytet Dzieci" w klasie 2 b
     • "Uniwersytet Dzieci" w klasie 2 b

      25.02.2021

      Uczniowie klasy 2 b rozpoczęli współpracę z Fundacją Uniwersytet Dzieci. W jej ramach przystąpiły do projektu "Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?". Na rozgrzewkę zrealizowały tematy "Jakie są moje mocne i słabe strony?" oraz "Jak skutecznie działać w zespole?". Zajęcia polegały na poznawaniu siebie samego oraz swoich kolegów i koleżanek poprzez zabawę i wspólne działanie.

      Justyna Szulc

      Galeria

    • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca. Konkurs biograficzny.
     • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca. Konkurs biograficzny.

      25.02.2021

      Danuta Siedzikówna – INKA

      12 lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, odbył się konkurs biograficzny o życiu i działalności Danuty Siedzikówny ps. Inka.

      Bohaterka konkursu to Niezłomna sanitariuszka AK zamordowana przez komunistów w 1946 roku. W chwili śmierci miała 17 lat. Inka jest wzorem ideałów patriotycznych. Dlatego w naszej szkole, od wielu lat, przeprowadzany jest konkurs jej poświęcony jako forma uczczenia pamięci tych wszystkich Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

      Laureaci otrzymają: dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

      I miejsce – Julia Sakowicz

      II miejsce – Bartosz Goliszewski, Dominik Rawski, Dominika Szkoda

      III miejsce – Łucja Januszko, Adam Lempkowski, Kalina Misiak, Weronika Szkoda,

      Zofia Zalewska

      Wyróżnienie:

      Piotr Gondorowicz

      Pola Szlapańska

      Mikołaj Rzepecki

      Udział:

      Zuzanna Biedrzycka

      Piotr Doroszuk

      Tymon Gołaszewski

      Marta Grabowska

      Zuzanna Kamać

      Laura Kamińska

      Wojciech Lisowski

      Amelia Ratajczyk

      Maria Rembowska

      Matylda Rzepecka

      Hanna Sabarańska

      Aleksandra Siudzińska

      Kacper Siudziński

      Oliwia Stelmaszczyk

      Aleksandra Szwacińska

      Kaja Wojciechowska

      Organizatorzy konkursu:

      Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii

      Anna Woźniak – nauczycielka historii

    • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca. Konkurs plastyczny.
     • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca. Konkurs plastyczny.

      24.02.2021

      Danuta Siedzikówna – INKA

      W Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, odbył się konkurs plastyczny poświęcony Danucie Siedzikównie ps. Inka.

      Bohaterka konkursu to Niezłomna sanitariuszka AK zamordowana przez komunistów w 1946 roku. W chwili śmierci miała 17 lat. Inka jest wzorem ideałów patriotycznych. Dlatego w naszej szkole, od wielu lat, przeprowadzany jest konkurs jej poświęcony jako forma uczczenia pamięci tych wszystkich Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

      Laureaci otrzymają: dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

      I miejsce – Amelia Ratajczyk, Łucja Januszko

      II miejsce – Natasza Kondraciuk, Milena Madej, Julia Kobusińska

      III miejsce – Pola Szlapańska, Hanna Sabarańska, Sebastian Bernaciak

      Wyróżnienie – Dmitri Żukowski, Liliana Mućka

      Udział:

      Adam Sobociński

      Amelia Kielczak

      Dominika Szkoda

      Gabriela Cegłowska

      Ksawery Kucicki

      Matylda Rzepecka

      Paulina Bąba

      Pola Estkowska

      Weronika Szkoda

      Zofia Sieradzan

      Zofia Podsiadło

      Zuzanna Kamać

      Organizatorzy konkursu:

      Iwona Wojewoda-Jedynak – nauczycielka plastyki

      Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii

      Galeria prac

    • Malujemy na śniegu – III c
     • Malujemy na śniegu – III c

      22.02.2021

      “Czy wam nie przyszło nigdy do głowy , że śnieg powinien być kolorowy?”

      Dzisiejsze zajęcia plastyczne były niezwykłe z wielu powodów:

      Lepiliśmy, ugniataliśmy, uklepywaliśmy, kolorowaliśmy, malowaliśmy, mieszaliśmy, rozpuszczaliśmy, słowem doświadczaliśmy i zachwycaliśmy się śniegiem.

      Klasa III c

      galeria

     • Walentynki w świetlicy

      12.02.2021

      Na świetlicowych gazetkach ściennych pojawiły się nowe dekoracje: kwiaty, serca, strzały…

      Nie odbyło się też bez rozmów o tym, że miłość dodaje człowiekowi skrzydeł,

      że rozwija człowieka, natomiast czytane wiersze pobudziły wyobraźnię i poruszyły serca.

      Walentynki - okazja do przekazania serdeczności, miłych słów, słów wdzięczności tym,

      którzy są dla nas ważni. Święty Walenty, od którego imienia pochodzi nazwa święta,

      został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r. przez papieża Aleksandra VI.

      Dziewczęta 14 lutego starały się odgadnąć, za kogo wyjdą za mąż.

      Aby się tego dowiedzieć, wypatrywały ptaków. Jeśli dziewczyna jako pierwszego zobaczyła rudzika,

      oznaczało to, że wyjdzie za marynarza;

      jeśli wróbla - za ubogiego, lecz mogła być pewna,

      że jej małżeństwo będzie szczęśliwe; jeśli łuszczaka - że poprosi ją o rękę człowiek bogaty.

      Zakochani wysyłali do siebie listy miłosne.Treścią listów nieraz były słowa:

      „Będziesz moją walentynką”.

      W Stanach Zjednoczonych walentynkowe listy były anonimowe,

      dlatego kończyły się pytaniem: „Zgadnij, kto?”.

      W Europie anonimowy nadawca podpisywał się po prostu: „Twój walentyn”.

      Obecnie często wysyła się walentynki drogą elektroniczną.

      W tym roku ogłoszono także konkurs na najlepszy SMS o tematyce miłosnej.

      WSZTSTKIM DZIECIOM I RODZICOM ŻYCZYMY

      DUŻO MIŁOŚCI I WSPANIAŁYCH CHWIL Z NAJBLIŻSZYMI

      Wychowawcy świetlicy
       

    • Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
     • Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

      12.02.2021

      zapraszamy Państwa na kolejne spotkania w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Nadal możliwa jest niestety tylko formuła online, ale ufamy, że jesteście Państwo gotowi z niej skorzystać. Warto w proponowanym dniu i godzinie usiąść wygodnie w fotelu, z filiżanką dobrej kawy lub herbaty i posłuchać o tym co ważne dla nas i naszych dzieci. Formuła online okazuje się zatem całkiem użyteczna, pozwala bowiem na wygodny fotel, choć rozumiem, że wielu z nas jest zmęczonych ciągłym wpatrywaniem się w ekran komputera. Zachęcam jednak bardzo do zarezerwowania czasu 23 lutego i 16 marca i skorzystania z wykładów, które dla Państwa przygotowaliśmy w I kwartale roku 2021.

      23 lutego 2021 - wtorek - godz. 17.30; platforma ZOOM

      Temat : Dziecko i stres – w poszukiwaniu przyczyn trudnych zachowań u dzieci

     • DBI w naszej szkole

      12.02.2021

      Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole w tym roku obchodzony jest zdalnie i przy wsparciu uczniów realizujących projekt eTwinning „Our Game Lab”. Hasło „Działajmy razem” – było dodatkową motywacją, aby podzielić się naszymi aktywnościami.

      Marta Grabowska z klasy 6a przygotowała ankiety dla młodszych i starszych uczniów – linki zostały wysłane do wychowawców i stanowią świetny początek do rozmowy na temat Internetu, zachowań w sieci i dbałości o bezpieczeństwo i kulturę.

      Tosia Kwiręg z klasy 6c przygotowała na potrzeby projektu plakat o zachowaniach w sieci.

      Wychowawcy klas otrzymali dodatkowo prezentację przygotowaną kiedyś przez Szkolną Grupę ODO i zmodyfikowaną do aktualnych potrzeb. Dla klas 4 – 8 zostały opracowane ankiety, które pomogą nam określić zakres i sposób zachowań naszych uczniów w sieci. Prezentujemy też nasze plakaty o zasadach zachowania w Internecie oraz o ochronie danych osobowych.

      Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)

    • Dzień Pizzy w klasie 1b
     • Dzień Pizzy w klasie 1b

      12.02.2021

      Uczniowie otrzymali po fragmencie pizzy, który należało ozdobić ulubionymi składnikami (w formie papierowej). Kiedy wszystkie kawałki były ukończone, stworzyliśmy jedną wielką - wspólną pizzę. Dzięki temu zilustrowaliśmy sobie indywidualność każdego dziecka i fakt, że grupa (klasa) tworzy całość.

      Karolina Piekarniak

      Galeria

     • Wolontariat

      11.02.2021

      Nie bądź obojętny. Podziel się szczęściem z innymi dziećmi!

      Szkolny Wolontariat zaprasza uczniów młodszych i starszych klas do udziału w zbiórce produktów higienicznych dla dzieci i niemowląt z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii.

      Najbardziej potrzebne produkty to:

      ● pieluszki jednorazowe,

      ● środki do mycia ciała i włosów,

      ● płyny do kąpieli,

      ● chusteczki higieniczne,

      ● chusteczki nawilżane,

      ● pasty i szczoteczki do zębów,

      ● kremy ochronne, oliwki dla dzieci,

      ● proszek do prania dla dzieci.

      Produkty można dostarczać osobiście do świetlicy szkolnej lub poprzez Panią Woźną, która będzie odbierać paczki w holu przy głównym wejściu.

      Zbiórka potrwa do 26 marca 2021 roku.

      Pamiętaj, że Twoja pomoc to ogromna dawka szczęścia dla innych.

      Nie zastanawiaj się długo, podaruj uśmiech!

      Barbara Rutkowska

    • Konkurs o przygodach Detektywa Pozytywki
     • Konkurs o przygodach Detektywa Pozytywki

      09.02.2021

      W klasie 2a podsumowano wyniki konkursu czytelniczo-plastycznego, poświęconego bohaterowi ksiązki Grzegorza Kasdepke, który swoimi przygodami zainspirował dzieci do wykonania ciekawych ilustracji. Uczniowie, którzy wzięli udział w dwuetapowym konkursie otrzymali nagrody (fajne długopisy) ufundowane przez Radę Rodziców, a pozostali uczestnicy kolorowanki oraz zakładki do książek. Na wyróżnienie zasługują prace plastyczne uczniów: Mai Grabowskiej, Leny Sakowicz, Zosi Antczak, Brajana Latoszka, Adama Lichockiego, Filipa Sibilskiego i Michała Rucińskiego.

      Żaneta Misiak, nauczyciel bibliotekarz

      Galeria

    • Nauczanie zdalne
     • Nauczanie zdalne

      09.02.2021

      Okres nauczania zdalnego jest wyjątkowy zarówno dla uczniów oraz nauczycieli, gdzie wspólnie poszukujemy dobrych metod współpracy w tym trudnym okresie. Uczniowie w domu wykonują różnego rodzaju dodatkowe prace dla chętnych, które następnie prezentują innym uczniom. Dzięki takim działaniom poszerzają swoją wiedzę, przełamują nieśmiałość, zwiększają swoje kompetencje cyfrowe.

      Przykład samodzielnej dodatkowej pracy dla chętnych z przedmiotu historia uczennicy Zuzanny Biedrzyckiej.

      Wojciech Guszkowski

      Galeria

    • Nagrody za konkursy sportowe wręczono
     • Nagrody za konkursy sportowe wręczono

      09.02.2021
      Na początku lutego wręczone zostały nagrody za konkursy sportowe dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.
      Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań 🙂
      Wychowawcy świetlicy
      KONKURS STRZAŁÓW NA BRAMKĘ
      KL I Mikołaj Skowroński
      KL II Filip Sibilski
      KL III Kornel Adamczuk
      KONKURS ŻONGLERKI
      KL II Filip Sibilski
      KL III Michał Ratusiński
      KONKURS SKOKÓW PRZEZ SKAKANKĘ
      KL I Julia Januszko
      KL II Marta Sabarańska
      KL III Wiktoria Stegenka
      KONKURS RZUTÓW DO KOSZA
      KL I Iza Golon i Dawid Grzybowski
      KL II Michalina Laskowska
      KL III Wiktoria Stegenka
      Galeria
    • Zabawy na śniegu - świetlica
     • Zabawy na śniegu - świetlica

      09.02.2021
      Zima postanowiła nas w końcu odwiedzić i wraz z powrotem do szkoły, po skończonych feriach zimowych, sypnęła białym, puszystym śniegiem. Sprawiła tym samym wielką radość naszym uczniom, którzy postanowili wykorzystać jej uroki i pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu. Rzucały śnieżkami, oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa oraz lepiły bałwana. Oprócz świetnej zabawy
      i ruchu na świeżym powietrzu wzmocniły więzi miedzy sobą. Do świetlicy wracały uśmiechnięte i szczęśliwe.
      Wychowawcy świetlicy
      Galeria
    • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

      09.02.2021

      Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

      W naszej szkole co roku obchodzimy ten dzień, organizując ciekawe zajęcia, pogadanki, gry terenowe i wspólne zabawy propagujące bezpieczne korzystanie z sieci. 

      Inicjatywy DBI

       

    • Rzeźby recyklingowe w klasie 1a
     • Rzeźby recyklingowe w klasie 1a

      07.02.2021

      Budowanie świadomości ekologicznej to proces, który warto inicjować od najmłodszych lat. By zapoznać dzieci z ideą recyklingu, na zajęciach kształcenia kreatywnego, robiliśmy rzeźby z materiałów pochodzących z odpadów. Co to jest rzeźba recyklingowa? Rzeźba recyklingowa jest to:

      *rzeźba z odpadków cywilizacyjnych, przetworzonych śmieci, niepotrzebnych przedmiotów;

      *wykorzystywanie naturalnych materiałów np: drewna i trzciny oraz tworzyw sztucznych;

      *łączenie w nową, zaskakującą całość pojedynczych przedmiotów np: zabawek.

      Emilia Kamać

      Galeria

    • Projekt EMOCJA w grupie 0B
     • Projekt EMOCJA w grupie 0B

      07.02.2021

      Grupa 0b zrealizowała kolejny moduł projektu EMOCJA pt: "Magia słów". Jak zwykle, podczas realizacji tego projektu, była dobra zabawa, ale też nie zabrakło poważnych i ważnych tematów - tym razem zajęcia dotyczyły słów mających wielką moc. A wszystko to przy dużym zaangażowaniu i aktywności dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii...

      Wychowawczyni,

      Grażyna Tatarska

      Galeria

     • Odpowiedź z ambasady rosyjskiej

      07.02.2021

      Nasza szkoła otrzymała kartkę wraz z noworocznymi życzeniami od p. Siergieja Andriejewa – Ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce. Pan Ambasador, dziękując nam za życzenia, składa nauczycielom i uczniom naszej szkoły życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a przede wszystkim – zdrowia dla nas i naszych bliskich.

      Uczniowie klas 7 i 8 w grudniu przygotowywali cyfrowe kartki z życzeniami noworocznymi w języku rosyjskim, a do ambasady wysłane zostały kartki, które wykonali: Kevinas Scitas – uczeń klasy 7a, Bartosz Goliszewski i Adam Lempkowski – uczniowie klasy 8b.

      Katarzyna Furmańska, nauczyciel języka rosyjskiego

    • Styczeń w klasie 2 b
     • Styczeń w klasie 2 b

      07.02.2021

      Styczeń 2021 r. to czas szczęśliwego powrotu uczniów klasy 2 b do szkoły. Czas upłynął dzieciom pod znakiem uśmiechu, zabaw w szkole i na powietrzu. Szczególny do zapamiętania był 23 stycznia kiedy żegnaliśmy koleżankę odchodzącą do innej szkoły...POWODZENIA!

      28 stycznia gościliśmy w klasie mamy dwie mamy naszych uczniów. Panie Anie poprzez Teams przeczytały nam fragmenty lektury "Cudaczek-Wyśmiewaczek". Dziękujemy

      Justyna Szulc

      Galeria

    • Zabawa karnawałowa w 2a
     • Zabawa karnawałowa w 2a

      07.02.2021

      2 lutego w klasie 2a odbyła się zabawa karnawałowa. Cały dzień dzieci wspaniale się bawiły. Główną atrakcją były wybory królowej i króla karnawału oraz konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Laureatami zostali: Michalina, Mikołaj, Diana i Ludwika. Podczas zabawy odbyły się również zajęcia plastyczne, nie zabrakło wspaniałych dekoracji oraz poczęstunku przygotowanego przez trójkę klasową.

      Alicja Biedrzycka

      Galeria

    • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      02.02.2021

      29 stycznia w naszej szkole wśród klas 0-3 odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku koordynatorem akcji była Pani Barbara Rutkowska. W zbiórkę i pomoc w organizację wydarzenia zaangażowało się wielu uczniów klas 7. Uczniowie naszej szkoły zbierali również pieniądze w niedzielę na terenie Konstancina. Było bardzo mroźnie, słonecznie i radośnie, a mieszkańcy naszego miasta chętnie wspierali akcję WOŚP.

      W tym roku wolonatariusze z naszej szkoły zebrali 6 945,69 pln.

      Zuzanna Biedrzycka

      galeria

    • W klasie 2a
     • W klasie 2a

      02.02.2021

      Międzynarodowy Dzień Puzzli i Układanek uczniowie klasy 2 a świętowali rysując swoje własne puzzle, układając układanki, odgadując szyfry i grając w gry. Nauka przez zabawę, to uczniowie lubią najbardziej.

      Alicja Biedrzycka

      galeria

     • Zimowe drzewo – praca plastyczna

      02.02.2021

      Mamy mróz! Przyszła zima! I choć oszczędzała nas do tej pory, za oknem nieprzerwanie śnieg. Z tej okazji na naszych świetlicowych tablicach, zawitały do nas zimowe prace plastyczne. Malowanie szczoteczkami i pastą do zębów to dawna, zapomniana technika, którą dzisiaj chcemy Wam przypomnieć. W zwiaku z tym przedstawiamy prace wykonane przez uczniów pt. ”Zimowe drzewo”. 
      Wychowawcy świetlicy szkolnej

     • Kącik czytelniczy w świetlicy

      02.02.2021
      Dzień Babci zapoczątkował w naszej świetlicy cykl spotkań z bohaterami ciekawych opowiadań.
      Pierwszą bohaterką była Ula, o której babcia powiedziała “ Moja mądra, duża wnusia”. Ta “duża wnusia” była w wieku przedszkolnym, ale gdy babcia zachorowała, wykazała się wyjątkową odwagą. Słuchając opowieści o Uli i jej babci, doznajemy wielu wzruszeń, ale także śledzimy wyjątkową więź, którą łączy te dwie osoby. Myślę, że niejedna dziewczynka chciałaby usłyszeć “Jesteś moim najjaśniejszym promyczkiem”.
      Opowiadanie wywołało sporo refleksji, m.in. taką, że dzieci chciałyby uczestniczyć w ważnych wydarzeniach rodzinnych. Nawet jeśli są to smutne wydarzenia. Kolejny bohater naszych spotkań to Jaś. Poznajmy jego tajemnice. Co chłopiec trzyma pod łóżkiem i dlaczego lubi chodzić do piwnicy? Sprawdźmy to! Otwieramy książkę A. Onichimowskiej i ... cicho... nie przestraszmy Piotrusia :) Kim jest Piotruś? - tego dowiecie się po pewnym czasie... :)
      Wychowawcy świetlicy
    • Informacje od Rady Rodziców
     • Informacje od Rady Rodziców

      01.02.2021

      Od początku roku szkolnego 2020/2021 Rada Rodziców zakupiła z pozyskanych od Państwa pieniędzy następujące rzeczy:

      • materiały dydaktyczne z j. polskiego i matematyki,

      • tarcze na pasowanie pierwszoklasistów,

      • kwiaty oraz słodki upominek dla nauczycieli z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej,

      • nagrody za udział w konkursie plastycznym i fotograficznym „Ławeczka Żeromskiego",

      • nagrody za udział w konkursie Pieśni Patriotycznych,

      • kwiaty i znicze złożone 11 listopada pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny,

      • kwiaty i znicze z okazji 95 rocznicy śmierci patrona Szkoły Stefana Żeromskiego,

      • nagrody za udział w konkursie czytelniczo - plastycznym,

      • materiały dydaktyczne dla ósmoklasistów.

      Dziękujemy za każdą wpłatę.

      Rada Rodziców

    • Bal karnawałowy dla klas 0-3