• „Zielona szkoła” klas 7ab
     • „Zielona szkoła” klas 7ab

      02.10.2022

      Klasy 7ab, w dniach 28.09 – 3-.09.22r., udały się na „Zieloną szkołę” do Ośrodka Wypoczynkowego Kulka na Mazurach. Towarzyszyli nam nasi wychowawcy i nauczyciele: p. Wojciech Guszkowski – kierownik wyjazdu oraz p. Ewa Czarny i p. Anna Woźniak.

      Ośrodek Kulka położony jest w środku lasu parę kilometrów od najbliższej miejscowości. Może pomieścić około 500 osób. Spaliśmy w pawilonie bardzo ładnie urządzonym i wyposażonym, każdy pokój posiadał pełen węzeł sanitarny. Na posiłki chodziliśmy do stołówki, gdzie spożywaliśmy przepyszne potrawy w ogromnym wyborze bez ograniczeń ilościowych.

      Jednak główną atrakcją były niesamowite zajęcia, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Zajęcia odbywały się bez względu na warunki pogodowe ora porę dnia.

      Wzięliśmy udział w sumie w dziewięciu atrakcjach: tor linowy, ścianka wspinaczkowa, survival, nocna gra terenowa Mafia, zajęcia łącznościowe, mega gry, awantura o wiedzę, ognisko z kiełbaskami, dyskoteka. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczestnicy naszej wyprawy. Nie było osoby, która byłaby niezadowolona lub głodna.

      Dziękujemy naszym wychowawcom i nauczycielom za opiekę i poświęcony czas oraz rodzicom za organizację i sfinansowanie naszej wspaniałej wyprawy.

      galeria

    • Przygoda klas piątych
     • Przygoda klas piątych

      02.10.2022

      We wrześniu klasy piąte uczestniczyły w warsztatach z zakresu kompetencji miękkich czyli skutecznej komunikacji, zdolności rozwiązywania konfliktów, wspierania nieszablonowego myślenia i umiejętności wykorzystania potencjału grupy. Wykonując różne zadania zespołowe, w kontakcie z naturą, na skraju malowniczych łąk, nieopodal sosnowego lasu, uczniowie bawiąc się i grając, pogłębili relacje a także dowiedzieli się wiele o sobie samych.

      galeria

      Atrakcje przygotowali wychowawcy klas: Katarzyna Furmańska, Anna Woźniak i Magdalena Ratajska

    • Zabawy klockami
     • Zabawy klockami

      02.10.2022

      Wszystkie dzieci uwielbiają klocki. Nasz nowy nabytek, klocki Korbo wzbudziły ogromne zainteresowanie i radość. Klocki te pozwalają zrozumieć dzieciom zastosowanie kół zębatych w mechanice. Nasi podopieczni budują ruchome platformy, pojazdy na kółkach i budowle wprawiane w ruch dzięki specjalnej korbce. Trudno oderwać się od takiej zabawy :)

      galeria

      Wychowawcy świetlicy

     • Koszt obiadów

      02.10.2022

      U W A G A!

      Koszt obiadu za miesiąc październik 2022, stawka 9 zł.

      SP-  20x9=180 zł
       

      Dla dzieci w oddziałach „0” za całodzienne

      wyżywienie tj: śniadanie, obiad, podwieczorek, stawka wynosi 12,00 zł tj:

      Klasa 0-  21 x12=252 zł

      Wpłaty za obiady przyjmowane są do 10-tego każdego miesiąca, w związku z tym prosimy o terminowe wpłaty.

      Opłat należy dokonać na konto bankowe:

      Szkoła Podstawowa nr 2

      Ul. Żeromskiego 15

      05-510 Konstancin- Jeziorna

      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

      Nr konta: 33800200040214172920020104

    • Program "WzMOCnij Swoje Otoczenie"
     • Program "WzMOCnij Swoje Otoczenie"

      29.09.2022

      W ramach  programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, skierowanego do podmiotów prowadzących działalność na terenach, na których PSE realizują projekty inwestycyjne Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała grant w wysokości 20000 zł na zakup 8 komputerów.

       Program stanowi element realizacji strategii Darczyńcy w zakresie odpowiedzialności Darczyńcy za wpływ jego działalności na krajową gospodarkę, środowisko naturalne oraz społeczeństwo. Celem Programu jest wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej oraz inne działania na rzecz rozwoju lokalnych społeczności na terenie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce poprzez:

       a) wyposażenie mieszkańców w narzędzia umożliwiające wdrażanie długotrwałych i pozytywnych zmian;

       b) zwiększenie dostępności różnych grup mieszkańców do wybudowanej lub zmodernizowanej infrastruktury społecznej, która zostanie z nimi przez długie lata;

      c) sfinansowanie lub współfinansowanie projektów społecznych

      W ramach grantu we wrześniu zakupiliśmy 8 komputerów stacjonarnych, które służą naszym uczniom podczas zajęć e-tweeningu. Młodzież pod opieką Pani Urszuli Furmańskiej, nauczycielki języka angielskiego, komunikuje się z młodzieżą z zaprzyjaźnionych szkół za granicą realizując szereg ciekawych projektów anglojęzycznych.

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pozyskanie środków.

     • Gminne zawody w biegach

      29.09.2022

      Dnia 28.2022 r. odbyły się gminne zawody w biegach sztafetowych

      Nasza „Dwójeczka” uzyskała następujące wyniki:

      Dziewczęta kat. młodzież – I miejsce

      Dziewczęta kat. dzieci - II miejsce

      Chłopcy kat. młodzież – II miejsce

      Chłopcy kat. dzieci – I miejsce

      Z kolei dnia 27.2022 r. odbyły się powiatowe zawody w biegach indywidualnych na których do

      kolejnego etapu przeszli:

      Zosia Lisowska, Gabrysia Redestowicz, Milan Koszelnik, Mateusz Nadolny, Bogna Bogdanowicz i

      Wiktor Michalski.

      Wszystkim sportowcom gratulujemy!

      Nauczyciele wf

    • Zielona Szkoła Bursztynowy Ekspress
     • Zielona Szkoła Bursztynowy Ekspress

      23.09.2022

      W dniach 14.09-16.09.2022 r. klasy 8 wraz z wychowawcami: Jolantą Banach, Agnieszką Bartosz-Goleniowską, Janem Nowackim oraz z nauczycielami: Bartoszem Wilczakiem, Przemysławem Ogórkiem, wyjechali na Zieloną Szkołę  „Bursztynowy Ekspress” do Trójmiasta. Organizatorem było biuro podróży Word Travel a w całym wyjeździe towarzyszyła nam Pani Sylwia – przewodniczka.

      Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych, edukacja historyczna, geograficzna, biologiczna, patriotyczna, kulturalna, realizacja treści programowych z fizyki (Planetarium), z zakresu wychowania fizycznego (spacery, gry i zabawy na świeżym powietrzu).

      Pierwszy dzień, pomimo wczesnej pory wyjazdu – o godz. 6.00,  obfitował w bogaty program zwiedzania: Wizyta w Akwarium w Gdyni (zwiedzanie połączone z warsztatami edukacyjno-przyrodniczymi), spacer po wybrzeżu Kościuszkowskim z pilotem, przejazd do Kątów Rybackich, gdzie odbyło się zakwaterowanie a po obiadokolacji spacer na plażę – przywitanie z morzem.

      W drugim dniu wycieczki odbył się wyjazd na całodzienną wyprawę do Gdańska a tam zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i lekcja historyczna. Tematy lekcji to: Polskie Państwo Podziemne, Pomoc niesiona współobywatelom, Codzienność pod niemiecką okupacją. Następnie zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem – Westerplatte,  Stare Miasto, Ratusz, Rynek, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Długi Targ, Żuraw. W drodze powrotnej pojechaliśmy też zobaczyć miejsce przekopu  Mierzei Wiślanej, tuż przed jego uroczystym otwarciem. Po powrocie do pensjonatu w Kątach Rybackich i zjedzeniu kolacji odbyła się wyprawa na plażę, gdzie uczniowie mieli okazję potańczyć Belgijkę czy pograć w siatkówkę lub pospacerować.

      Dzień wyjazdu do Konstancina też nie był pozbawiony atrakcji. Po spakowaniu się i pożegnaniu z Kątami Rybackimi wyruszyliśmy do Torunia, który zwiedziliśmy z fantastycznymi przewodnikami. Zobaczyliśmy tam Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, Rynek Staromiejski, Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, kościół NMP, katedrę i ruiny zamku krzyżackiego. Ostatnim punktem zwiedzania był seans w Planetarium „Zostać Astronomem”. 

      Zielona Szkoła była bardzo pouczająca i niezmiernie ciekawa, była wspaniałym pożegnaniem mijającego lata. Wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni, niektórzy przed końcem podróży chcieli tam nawet wracać ;)

      Jolanta Banach, Agnieszka Bartosz-Goleniowska, Jan Nowacki

      galeria

    • Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły
     • Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły

      23.09.2022

      W dniu 8 września 2022 r. na Konstancińskiej ścieżce zdrowia im Tomasza Hopfera odbyła się XIII edycja Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Coroczne zawody organizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. W sumie na linii startu stanęły aż 421 osób. Uczniowie biegli po zdrowie oraz po celujące i bardzo dobre oceny z wychowania fizycznego. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. Uczniowie konkurowali ze sobą na poziomie poszczególnych klas z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali medale.

      Poniżej przedstawiamy klasyfikację najlepszych zawodników:

      Dziewczęta klasa „0” szkoły podstawowej

      1. Julia Michalska

      2. Zuzanna Kęsicka

      3. Natalia Kawka

      Chłopcy klasa „0” szkoły podstawowej

      1. Jan Olszanka

      2. Stanisław Krejs

      3. Jerzy Machoń

      Dziewczęta klasa 1 szkoły podstawowej

      1. Zuzanna Woźniak

      2. Michalina Moreń

      3. Karolina Junk

      Chłopcy klasa 1 szkoły podstawowej

      1. Wincent Ziomka

      2. Tymoteusz Januszko

      3. Konstanty Polana

      Dziewczęta klasa 2 szkoły podstawowej

      1. Aurelia Michnowska

      2. Paulina Dolacińska

      3. Lilia Borowska

      Chłopcy klasa 2 szkoły podstawowej

      1. Wojciech Szewczyk

      2. Jakub Klimek

      3. Maksymilian Malik

      Dziewczęta klasa 3 szkoły podstawowej

      1. Aniela Ignacik

      2. Maria Nadolny

      3. Hanna Tabak

      Chłopcy klasa 3 szkoły podstawowej

      1. Michał Ławrinowicz

      2. Stanisław Sabarański

      3. Hubert Stegenka

      Dziewczęta klasa 4 szkoły podstawowej

      1. Michalina Bednarczyka

      2. Oliwia Gniado

      3. Marta Sabarańska

      Chłopcy klasa 4 szkoły podstawowej

      1. Ignacy Piniewski

      2. Łukasz Białecki

      3. Henryk Lisowski

      Dziewczęta klasa 5 szkoły podstawowej

      1. Gabriela Rakowska

      2. Natalia Januszko

      3. Wiktoria Stegenka

      Chłopcy klasa 5 szkoły podstawowej

      1. Milan Koszelnik

      2. Szyman Lisowski

      3. Aleksander Bandurski

      Dziewczęta klasa 6 szkoły podstawowej

      1. Zofia Lisowska

      2. Tola Świątkiewicz

      3. Karina Łopacińska

      Chłopcy klasa 6 szkoły podstawowej

      1. Stanisław Halicki

      2. Mykyta Antonenko

      3. William Weber

      Dziewczęta klasa 7 szkoły podstawowej

      1. Gabriela Redestowicz

      2. Milena Madej

      3. Gabriela Pęksa

      Chłopcy klasa 7 szkoły podstawowej

      1. Marcel Byszyński

      2. Wojciech Lisowski

      3. Marcel Kamiński

      Dziewczęta klasa 8 szkoły podstawowej

      1. Bogna Bogdanowicz

      2. Oliwia Marchewka

      3. Gabriela Cegłowska

      Chłopcy klasa 8 szkoły podstawowej

      1. Piotr Gondorowicz

      2. Wiktor Michalski

      3. Ksawery Kucicki

      Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym przygotowaniem. Zawody przebiegły bez zakłóceń przy dobrej i słonecznej pogodzie. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na linii startu i ukończyli bieg. Pozdrawiamy i zapraszamy za rok.

      Nauczyciele Wychowania Fizycznego

      Marcin Matyjasiak

      Bartosz Wilczak

      Jan Nowacki

      galeria

     • Dodatkowe zajęcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów

      19.09.2022
      W  naszej szkole trwa realizacja dodatkowych godzin zajęć specjalistycznych dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w danym zakresie.
      Wsparcie obejmuje organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym. Zajęcia będą prowadzone do 20 grudnia 2022 r.
      W związku z pytaniami rodziców informujemy, że nie są to zajęcia dla wszystkich uczniów, tylko dla tych, u których specjaliści stwierdzili określoną potrzebę wsparcia.
      W załączeniu podajemy harmonogram zajęć.
      lp. rodzaj zajęć liczba godzin/tyg. imię i nazwisko specjalisty termin zajęć (dzień-godz.) Grupa - dla kogo? Sala
      1 Logopedyczne 1 Elżbieta Jaworska (wt) 4 godz.lek 11:50-12:50 2a 20
      2 Logopedyczne 1 Elżbieta Jaworska (wt) 5 godz.lek 11:50-12:50 4c 20
      3 Rozwijające komp. emoc. społ. 1 Katarzyna Hysz (czw) 3 godz.lek 9:50-10:35 3a SI- łącznik
      4 Rozwijające komp. emoc. społ. 1 Katarzyna Hysz (czw) 4 godz.lek 10:45-11.30 2c SI- łącznik
      5 Rozwijające komp. emoc. społ. 1 Katarzyna Hysz (pt) 3 godz.lek 10:45-11:30 1c SI
      6 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (wt) 5 godz.lek 11:50-12:50 1c SI
      7 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (wt) 2 godz.lek 8:55-9:40 2b SI
      8 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (wt) 3 godz.lek 9:50-10:35 2a SI
      9 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (śr) 4 godz.lek 10:45-11:30 1b SI
      10 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (czw) 4 godz.lek 10:45-11.30 1a SI
      11 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Anna Brzezińska (pt) 6 godz.lek 12:55-13:40 5c+8a Terapia p.
      12 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Anna Brzezińska (czw) 8 godz.lek 14:50-15:34 8b Terapia p.
      13 Rozwijające komp. emoc. społ. 1 Bogumiła Lachowicz (czw) 8 godz.lek 14:50-15:35 klasy 7 i 8 24
      14 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Urszula Ludwin (pt) 3godz.lek 10:45-11:30 3a Terapia p.
      15 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Urszula Ludwin (pon) 7godz.lek 13:55-14:40 5c+5a+5b SI
      16 Rozwij. Komp. Emoc. Społ. 1 Aleksandra Gazecka (śr) 5 godz.lek 11:50-12:50 6b 30
      17 Rozwij. Komp. Emoc. Społ. 1 Emilia Kamać (pon) 7 godz.lek 13:55-14:40 6a 24
      18 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Dorota Zagończyk (śr) 6 godz.lek 12:55-13:40 2b 30
      19 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Dorota Zagończyk (czw) 5 godz.lek 11:50-12:35 2a A - łącznik
    • Traper na Szlaku Drewnianych Kościołów Mazowsza
     • Traper na Szlaku Drewnianych Kościołów Mazowsza

      19.09.2022

      17 września 2022 roku, odbył się nasz inauguracyjny rajd turystyczny w roku szkolnym 2022/2023.

      Wraz z naszymi opiekunami udaliśmy się szlakiem Drewnianych Kościołów Mazowsza. Odwiedziliśmy bardzo stare i malownicze kościoły w Chynowie, Goźlinie i Warszawicach. W kościołach odbyły się wspaniałe spotkania z księżmi, którzy opowiadali o historii obiektów oraz ich architekturze. Jednocześnie w grupach zadaniowych wykonywaliśmy różne polecenia związane z architekturą drewnianą.

      Polecamy najstarszy modrzewiowy kościół na Mazowszu z 1434 roku w Chynowie, wspaniałe polichromie w kościele w Goźlinie oraz urokliwy kościółek w Warszawicach.

      Foto: Magda Dąbrowska

      galeria

    • Film: Atak Hitlera na Polskę...
     • Film: Atak Hitlera na Polskę...

      19.09.2022

      13 września 2022 roku, klasy 8abc, 7ab oraz 6ab pod opieką swoich wychowawców, wybrały się na film: "Atak Hitlera na Polskę. Jak rozpoczęła się II wojna światowa" w reżyserii Jana Strękowskiego (mieszkańca Skolimowa). Wysłuchaliśmy również wykładu p. Witolda Rawskiego z portalu Skolimów i okolice dawniej niż wczoraj

      galeria

    • Wycieczka klas 6 do Czerska
     • Wycieczka klas 6 do Czerska

      19.09.2022

      14 września 2022 r. klasa 6a i 6b

      wraz z wychowawcami, udali się na wycieczkę na zamek w Czersku. Po krótkim zwiedzaniu urokliwych ruin zamku, bogatych w historie i legendy, na dziedzińcu odbyło się wspólne ognisko. Każdy mógł sobie upiec kiełbaskę, pianę. Graliśmy w piłkę, rozwiązywaliśmy grę terenową. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i radośni wróciliśmy do szkoły.

      Anna Kobusińska

      Dorota Raczkowska

      Aleksandra Gazecka

      galeria

    • Integracja klas czwartych w Czersku.
     • Integracja klas czwartych w Czersku.

      19.09.2022

      12 września 2022 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami udali się do Czerska. Nasza integracja zaczęła się od lekcji historii. Przewodnicy w ciekawy sposób przedstawili nam historię i losy Czerska oraz zamku.

      Następnie miło spędziliśmy czas przy ognisku pałaszując pieczone kiełbaski. Na koniec odbyły się wspólne zabawy i gry integracyjne.

      Ewa Lasota

      galeria

     • Zaproszenie

      13.09.2022

      Fundacja „Pomóż Dorosnąć” wspólnie ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Piasecznie zaprasza na Piknik Profilaktyczny "Razem Wspierajmy Zdrowie Psychiczne".

      Piknik odbędzie się przy Szkole Podstawowej nr 2 ul. Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie 18.09.2022 r. godz. 12.00-15.00.

      Czeka Was duża dawka zabawy i wiedzy!

      Podczas pikniku specjaliści ze Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego opowiedzą Wam na czym polega ich praca, kiedy i gdzie warto szukać pomocy dla siebie i bliskich, jak zadbać o swoją kondycję psychiczną, czym jest Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego i jak może Wam pomóc.

      Poza tym zaplanowaliśmy najróżniejsze zabawy i atrakcje dla całej rodziny.

      Nasza Rada Rodziców organizuje kawiarenkę z ciastami, dlatego też zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast i dostarczenie w niedzielę w godzinach 10.30 -12.00 do szkoły.

      Serdecznie dziękujemy

      Informacje o pikniku

    • Narodowe Czytanie
     • Narodowe Czytanie

      08.09.2022

      W tegorocznym Narodowym Czytaniu lekturą są "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza- tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. To jedenasta edycja akcji. Nasza szkoła również wzięła w niej udział. Uczennice i uczniowie klas 8 postanowili wziąć udział w projekcie #narodoweczytanie.

      Zaprezentowali : „Świteziankę” i Pierwiosnek”.

      Uczniowie: Marta Grabowska, Kalina Misiak, Ksawery Kucicki, Laura Kamińska, Aniela Szewczyk z klasy 8a oraz Amelia Ratajczyk z klasy 8c.

      galeria

     • Krajowe Odznaki Jakości

      08.09.2022

      W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 4 realizowali międzynarodowy projekt eTwinning „Discovering New Friends and New Adventures” oraz – wspólnie z uczniami klas 7 – międzynarodowy projekt „Welcome to My Country!” Oba projekty zostały zgłoszone do Krajowej Odznaki Jakości i otrzymały ją! Jest to dla nas powód do radości i uznanie naszej pracy oraz dowód na to, że nasze projekty osiągnęły wysoki poziom i spełniły wymagane kryteria:

      1) Innowacja pedagogiczna,

      2) Integracja z programem nauczania,

      3) Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi,

      4) Wykorzystanie technologii,

      5) Rezultaty, wpływ i dokumentacja.

      Projekt „Discovering New Friends and New Adventures” realizowaliśmy ze szkołami we Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Grecji i Łotwie. W jego wyniku powstała cyfrowa książka z opowiadaniami stworzonymi i zilustrowanymi przez naszych uczniów:

      https://read.bookcreator.com/JQq7a.../HR30HZluT8uBQ7g58gq3AQ

      W projekcie „Welcome to My Country!” współpracowaliśmy z uczniami i nauczycielami z Chorwacji, Turcji i Czech – rezultaty naszej pracy można obejrzeć na blogu:

      https://welcometomycountry2022.blogspot.com/

      Koordynator projektów

      Urszula Katarzyna Furmańska

  • Aktualności

   Co nowego w szkole?
   • Szkoły pełne talentów
   • „Zielona szkoła” klas 7ab
    • „Zielona szkoła” klas 7ab

    • 02.10.2022
    • Klasy 7ab, w dniach 28.09 – 3-.09.22r., udały się na „Zieloną szkołę” do Ośrodka Wypoczynkowego Kulka na Mazurach. Towarzyszyli nam nasi wychowawcy i nauczyciele: p. Wojciech Guszkowski – kierownik wyjazdu oraz p. Ewa Czarny i p. Anna Woźniak.

     Ośrodek Kulka położony jest w środku lasu parę kilometrów od najbliższej miejscowości. Może pomieścić około 500 osób. Spaliśmy w pawilonie bardzo ładnie urządzonym i wyposażonym, każdy pokój posiadał pełen węzeł sanitarny. Na posiłki chodziliśmy do stołówki, gdzie spożywaliśmy przepyszne potrawy w ogromnym wyborze bez ograniczeń ilościowych.

     Jednak główną atrakcją były niesamowite zajęcia, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Zajęcia odbywały się bez względu na warunki pogodowe ora porę dnia.

     Wzięliśmy udział w sumie w dziewięciu atrakcjach: tor linowy, ścianka wspinaczkowa, survival, nocna gra terenowa Mafia, zajęcia łącznościowe, mega gry, awantura o wiedzę, ognisko z kiełbaskami, dyskoteka. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczestnicy naszej wyprawy. Nie było osoby, która byłaby niezadowolona lub głodna.

     Dziękujemy naszym wychowawcom i nauczycielom za opiekę i poświęcony czas oraz rodzicom za organizację i sfinansowanie naszej wspaniałej wyprawy.

     galeria

   • Przygoda klas piątych
    • Przygoda klas piątych

    • 02.10.2022
    • We wrześniu klasy piąte uczestniczyły w warsztatach z zakresu kompetencji miękkich czyli skutecznej komunikacji, zdolności rozwiązywania konfliktów, wspierania nieszablonowego myślenia i umiejętności wykorzystania potencjału grupy. Wykonując różne zadania zespołowe, w kontakcie z naturą, na skraju malowniczych łąk, nieopodal sosnowego lasu, uczniowie bawiąc się i grając, pogłębili relacje a także dowiedzieli się wiele o sobie samych.

     galeria

     Atrakcje przygotowali wychowawcy klas: Katarzyna Furmańska, Anna Woźniak i Magdalena Ratajska

   • Zabawy klockami
    • Zabawy klockami

    • 02.10.2022
    • Wszystkie dzieci uwielbiają klocki. Nasz nowy nabytek, klocki Korbo wzbudziły ogromne zainteresowanie i radość. Klocki te pozwalają zrozumieć dzieciom zastosowanie kół zębatych w mechanice. Nasi podopieczni budują ruchome platformy, pojazdy na kółkach i budowle wprawiane w ruch dzięki specjalnej korbce. Trudno oderwać się od takiej zabawy :)

     galeria

     Wychowawcy świetlicy

   • Jesienna praca plastyczna
    • Jesienna praca plastyczna

    • 02.10.2022
    • Nadeszła jesień. Musimy zadbać o naszą odporność przed zimą, bo „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci w świetlicy szkolnej przygotowały koszyczki z kolorowymi warzywami i owocami.

     Smacznego!

     galeria

     Wychowawcy świetlicy

    • Koszt obiadów

    • 02.10.2022
    • U W A G A!

     Koszt obiadu za miesiąc październik 2022, stawka 9 zł.

     SP-  20x9=180 zł
      

     Dla dzieci w oddziałach „0” za całodzienne

     wyżywienie tj: śniadanie, obiad, podwieczorek, stawka wynosi 12,00 zł tj:

     Klasa 0-  21 x12=252 zł

     Wpłaty za obiady przyjmowane są do 10-tego każdego miesiąca, w związku z tym prosimy o terminowe wpłaty.

     Opłat należy dokonać na konto bankowe:

     Szkoła Podstawowa nr 2

     Ul. Żeromskiego 15

     05-510 Konstancin- Jeziorna

     Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

     Nr konta: 33800200040214172920020104

   • Program "WzMOCnij Swoje Otoczenie"
    • Program "WzMOCnij Swoje Otoczenie"

    • 29.09.2022
    • W ramach  programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, skierowanego do podmiotów prowadzących działalność na terenach, na których PSE realizują projekty inwestycyjne Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała grant w wysokości 20000 zł na zakup 8 komputerów.

      Program stanowi element realizacji strategii Darczyńcy w zakresie odpowiedzialności Darczyńcy za wpływ jego działalności na krajową gospodarkę, środowisko naturalne oraz społeczeństwo. Celem Programu jest wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej oraz inne działania na rzecz rozwoju lokalnych społeczności na terenie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce poprzez:

      a) wyposażenie mieszkańców w narzędzia umożliwiające wdrażanie długotrwałych i pozytywnych zmian;

      b) zwiększenie dostępności różnych grup mieszkańców do wybudowanej lub zmodernizowanej infrastruktury społecznej, która zostanie z nimi przez długie lata;

     c) sfinansowanie lub współfinansowanie projektów społecznych

     W ramach grantu we wrześniu zakupiliśmy 8 komputerów stacjonarnych, które służą naszym uczniom podczas zajęć e-tweeningu. Młodzież pod opieką Pani Urszuli Furmańskiej, nauczycielki języka angielskiego, komunikuje się z młodzieżą z zaprzyjaźnionych szkół za granicą realizując szereg ciekawych projektów anglojęzycznych.

     Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pozyskanie środków.

    • Gminne zawody w biegach

    • 29.09.2022
    • Dnia 28.2022 r. odbyły się gminne zawody w biegach sztafetowych

     Nasza „Dwójeczka” uzyskała następujące wyniki:

     Dziewczęta kat. młodzież – I miejsce

     Dziewczęta kat. dzieci - II miejsce

     Chłopcy kat. młodzież – II miejsce

     Chłopcy kat. dzieci – I miejsce

     Z kolei dnia 27.2022 r. odbyły się powiatowe zawody w biegach indywidualnych na których do

     kolejnego etapu przeszli:

     Zosia Lisowska, Gabrysia Redestowicz, Milan Koszelnik, Mateusz Nadolny, Bogna Bogdanowicz i

     Wiktor Michalski.

     Wszystkim sportowcom gratulujemy!

     Nauczyciele wf

   • Zielona Szkoła Bursztynowy Ekspress
    • Zielona Szkoła Bursztynowy Ekspress

    • 23.09.2022
    • W dniach 14.09-16.09.2022 r. klasy 8 wraz z wychowawcami: Jolantą Banach, Agnieszką Bartosz-Goleniowską, Janem Nowackim oraz z nauczycielami: Bartoszem Wilczakiem, Przemysławem Ogórkiem, wyjechali na Zieloną Szkołę  „Bursztynowy Ekspress” do Trójmiasta. Organizatorem było biuro podróży Word Travel a w całym wyjeździe towarzyszyła nam Pani Sylwia – przewodniczka.

     Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych, edukacja historyczna, geograficzna, biologiczna, patriotyczna, kulturalna, realizacja treści programowych z fizyki (Planetarium), z zakresu wychowania fizycznego (spacery, gry i zabawy na świeżym powietrzu).

     Pierwszy dzień, pomimo wczesnej pory wyjazdu – o godz. 6.00,  obfitował w bogaty program zwiedzania: Wizyta w Akwarium w Gdyni (zwiedzanie połączone z warsztatami edukacyjno-przyrodniczymi), spacer po wybrzeżu Kościuszkowskim z pilotem, przejazd do Kątów Rybackich, gdzie odbyło się zakwaterowanie a po obiadokolacji spacer na plażę – przywitanie z morzem.

     W drugim dniu wycieczki odbył się wyjazd na całodzienną wyprawę do Gdańska a tam zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i lekcja historyczna. Tematy lekcji to: Polskie Państwo Podziemne, Pomoc niesiona współobywatelom, Codzienność pod niemiecką okupacją. Następnie zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem – Westerplatte,  Stare Miasto, Ratusz, Rynek, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Długi Targ, Żuraw. W drodze powrotnej pojechaliśmy też zobaczyć miejsce przekopu  Mierzei Wiślanej, tuż przed jego uroczystym otwarciem. Po powrocie do pensjonatu w Kątach Rybackich i zjedzeniu kolacji odbyła się wyprawa na plażę, gdzie uczniowie mieli okazję potańczyć Belgijkę czy pograć w siatkówkę lub pospacerować.

     Dzień wyjazdu do Konstancina też nie był pozbawiony atrakcji. Po spakowaniu się i pożegnaniu z Kątami Rybackimi wyruszyliśmy do Torunia, który zwiedziliśmy z fantastycznymi przewodnikami. Zobaczyliśmy tam Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, Rynek Staromiejski, Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, kościół NMP, katedrę i ruiny zamku krzyżackiego. Ostatnim punktem zwiedzania był seans w Planetarium „Zostać Astronomem”. 

     Zielona Szkoła była bardzo pouczająca i niezmiernie ciekawa, była wspaniałym pożegnaniem mijającego lata. Wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni, niektórzy przed końcem podróży chcieli tam nawet wracać ;)

     Jolanta Banach, Agnieszka Bartosz-Goleniowska, Jan Nowacki

     galeria

   • Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły
    • Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły

    • 23.09.2022
    • W dniu 8 września 2022 r. na Konstancińskiej ścieżce zdrowia im Tomasza Hopfera odbyła się XIII edycja Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Coroczne zawody organizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. W sumie na linii startu stanęły aż 421 osób. Uczniowie biegli po zdrowie oraz po celujące i bardzo dobre oceny z wychowania fizycznego. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. Uczniowie konkurowali ze sobą na poziomie poszczególnych klas z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali medale.

     Poniżej przedstawiamy klasyfikację najlepszych zawodników:

     Dziewczęta klasa „0” szkoły podstawowej

     1. Julia Michalska

     2. Zuzanna Kęsicka

     3. Natalia Kawka

     Chłopcy klasa „0” szkoły podstawowej

     1. Jan Olszanka

     2. Stanisław Krejs

     3. Jerzy Machoń

     Dziewczęta klasa 1 szkoły podstawowej

     1. Zuzanna Woźniak

     2. Michalina Moreń

     3. Karolina Junk

     Chłopcy klasa 1 szkoły podstawowej

     1. Wincent Ziomka

     2. Tymoteusz Januszko

     3. Konstanty Polana

     Dziewczęta klasa 2 szkoły podstawowej

     1. Aurelia Michnowska

     2. Paulina Dolacińska

     3. Lilia Borowska

     Chłopcy klasa 2 szkoły podstawowej

     1. Wojciech Szewczyk

     2. Jakub Klimek

     3. Maksymilian Malik

     Dziewczęta klasa 3 szkoły podstawowej

     1. Aniela Ignacik

     2. Maria Nadolny

     3. Hanna Tabak

     Chłopcy klasa 3 szkoły podstawowej

     1. Michał Ławrinowicz

     2. Stanisław Sabarański

     3. Hubert Stegenka

     Dziewczęta klasa 4 szkoły podstawowej

     1. Michalina Bednarczyka

     2. Oliwia Gniado

     3. Marta Sabarańska

     Chłopcy klasa 4 szkoły podstawowej

     1. Ignacy Piniewski

     2. Łukasz Białecki

     3. Henryk Lisowski

     Dziewczęta klasa 5 szkoły podstawowej

     1. Gabriela Rakowska

     2. Natalia Januszko

     3. Wiktoria Stegenka

     Chłopcy klasa 5 szkoły podstawowej

     1. Milan Koszelnik

     2. Szyman Lisowski

     3. Aleksander Bandurski

     Dziewczęta klasa 6 szkoły podstawowej

     1. Zofia Lisowska

     2. Tola Świątkiewicz

     3. Karina Łopacińska

     Chłopcy klasa 6 szkoły podstawowej

     1. Stanisław Halicki

     2. Mykyta Antonenko

     3. William Weber

     Dziewczęta klasa 7 szkoły podstawowej

     1. Gabriela Redestowicz

     2. Milena Madej

     3. Gabriela Pęksa

     Chłopcy klasa 7 szkoły podstawowej

     1. Marcel Byszyński

     2. Wojciech Lisowski

     3. Marcel Kamiński

     Dziewczęta klasa 8 szkoły podstawowej

     1. Bogna Bogdanowicz

     2. Oliwia Marchewka

     3. Gabriela Cegłowska

     Chłopcy klasa 8 szkoły podstawowej

     1. Piotr Gondorowicz

     2. Wiktor Michalski

     3. Ksawery Kucicki

     Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym przygotowaniem. Zawody przebiegły bez zakłóceń przy dobrej i słonecznej pogodzie. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na linii startu i ukończyli bieg. Pozdrawiamy i zapraszamy za rok.

     Nauczyciele Wychowania Fizycznego

     Marcin Matyjasiak

     Bartosz Wilczak

     Jan Nowacki

     galeria

   • Międzynarodowy Dzień Kropki
    • Międzynarodowy Dzień Kropki

    • 23.09.2022
    • 15 września, tradycyjnie już w naszej szkole klasy 0-3 świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki.

     Święto kreatywności i odkrywania talentów. Zobaczcie jak bawiliśmy się w tym roku.

     Dorota Zagończyk

     galeria

     Relacja z obchodów Dnia Kropki w klasie Ia

     Alicja Biedrzycka

     galeria

    • Dodatkowe zajęcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów

    • 19.09.2022
    • W  naszej szkole trwa realizacja dodatkowych godzin zajęć specjalistycznych dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w danym zakresie.
     Wsparcie obejmuje organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym. Zajęcia będą prowadzone do 20 grudnia 2022 r.
     W związku z pytaniami rodziców informujemy, że nie są to zajęcia dla wszystkich uczniów, tylko dla tych, u których specjaliści stwierdzili określoną potrzebę wsparcia.
     W załączeniu podajemy harmonogram zajęć.
     lp. rodzaj zajęć liczba godzin/tyg. imię i nazwisko specjalisty termin zajęć (dzień-godz.) Grupa - dla kogo? Sala
     1 Logopedyczne 1 Elżbieta Jaworska (wt) 4 godz.lek 11:50-12:50 2a 20
     2 Logopedyczne 1 Elżbieta Jaworska (wt) 5 godz.lek 11:50-12:50 4c 20
     3 Rozwijające komp. emoc. społ. 1 Katarzyna Hysz (czw) 3 godz.lek 9:50-10:35 3a SI- łącznik
     4 Rozwijające komp. emoc. społ. 1 Katarzyna Hysz (czw) 4 godz.lek 10:45-11.30 2c SI- łącznik
     5 Rozwijające komp. emoc. społ. 1 Katarzyna Hysz (pt) 3 godz.lek 10:45-11:30 1c SI
     6 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (wt) 5 godz.lek 11:50-12:50 1c SI
     7 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (wt) 2 godz.lek 8:55-9:40 2b SI
     8 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (wt) 3 godz.lek 9:50-10:35 2a SI
     9 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (śr) 4 godz.lek 10:45-11:30 1b SI
     10 Zajęcia z elem. terapii integracji sensorycznej 1 Paulina Wolak (czw) 4 godz.lek 10:45-11.30 1a SI
     11 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Anna Brzezińska (pt) 6 godz.lek 12:55-13:40 5c+8a Terapia p.
     12 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Anna Brzezińska (czw) 8 godz.lek 14:50-15:34 8b Terapia p.
     13 Rozwijające komp. emoc. społ. 1 Bogumiła Lachowicz (czw) 8 godz.lek 14:50-15:35 klasy 7 i 8 24
     14 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Urszula Ludwin (pt) 3godz.lek 10:45-11:30 3a Terapia p.
     15 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Urszula Ludwin (pon) 7godz.lek 13:55-14:40 5c+5a+5b SI
     16 Rozwij. Komp. Emoc. Społ. 1 Aleksandra Gazecka (śr) 5 godz.lek 11:50-12:50 6b 30
     17 Rozwij. Komp. Emoc. Społ. 1 Emilia Kamać (pon) 7 godz.lek 13:55-14:40 6a 24
     18 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Dorota Zagończyk (śr) 6 godz.lek 12:55-13:40 2b 30
     19 Korekcyjno-kompensacyjne 1 Dorota Zagończyk (czw) 5 godz.lek 11:50-12:35 2a A - łącznik
   • 83. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę
    • 83. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę

    • 19.09.2022
    • 16 września 2022 roku, w przeddzień 83. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę, delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pod Pomnikiem Katyńskim.

     Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele historii, p. Anna Woźniak oraz p. Wojciech Guszkowski wraz z p. Magdaleną Ratajską. W uroczystości wzięły udział klasy 5b i 5c. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie kwiatów oraz zniczy.

     galeria

   • Traper na Szlaku Drewnianych Kościołów Mazowsza
    • Traper na Szlaku Drewnianych Kościołów Mazowsza

    • 19.09.2022
    • 17 września 2022 roku, odbył się nasz inauguracyjny rajd turystyczny w roku szkolnym 2022/2023.

     Wraz z naszymi opiekunami udaliśmy się szlakiem Drewnianych Kościołów Mazowsza. Odwiedziliśmy bardzo stare i malownicze kościoły w Chynowie, Goźlinie i Warszawicach. W kościołach odbyły się wspaniałe spotkania z księżmi, którzy opowiadali o historii obiektów oraz ich architekturze. Jednocześnie w grupach zadaniowych wykonywaliśmy różne polecenia związane z architekturą drewnianą.

     Polecamy najstarszy modrzewiowy kościół na Mazowszu z 1434 roku w Chynowie, wspaniałe polichromie w kościele w Goźlinie oraz urokliwy kościółek w Warszawicach.

     Foto: Magda Dąbrowska

     galeria

   • Film: Atak Hitlera na Polskę...
    • Film: Atak Hitlera na Polskę...

    • 19.09.2022
    • 13 września 2022 roku, klasy 8abc, 7ab oraz 6ab pod opieką swoich wychowawców, wybrały się na film: "Atak Hitlera na Polskę. Jak rozpoczęła się II wojna światowa" w reżyserii Jana Strękowskiego (mieszkańca Skolimowa). Wysłuchaliśmy również wykładu p. Witolda Rawskiego z portalu Skolimów i okolice dawniej niż wczoraj

     galeria

   • Wycieczka klas 6 do Czerska
    • Wycieczka klas 6 do Czerska

    • 19.09.2022
    • 14 września 2022 r. klasa 6a i 6b

     wraz z wychowawcami, udali się na wycieczkę na zamek w Czersku. Po krótkim zwiedzaniu urokliwych ruin zamku, bogatych w historie i legendy, na dziedzińcu odbyło się wspólne ognisko. Każdy mógł sobie upiec kiełbaskę, pianę. Graliśmy w piłkę, rozwiązywaliśmy grę terenową. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i radośni wróciliśmy do szkoły.

     Anna Kobusińska

     Dorota Raczkowska

     Aleksandra Gazecka

     galeria

   • Integracja klas czwartych w Czersku.
    • Integracja klas czwartych w Czersku.

    • 19.09.2022
    • 12 września 2022 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami udali się do Czerska. Nasza integracja zaczęła się od lekcji historii. Przewodnicy w ciekawy sposób przedstawili nam historię i losy Czerska oraz zamku.

     Następnie miło spędziliśmy czas przy ognisku pałaszując pieczone kiełbaski. Na koniec odbyły się wspólne zabawy i gry integracyjne.

     Ewa Lasota

     galeria

    • Zaproszenie

    • 13.09.2022
    • Fundacja „Pomóż Dorosnąć” wspólnie ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Piasecznie zaprasza na Piknik Profilaktyczny "Razem Wspierajmy Zdrowie Psychiczne".

     Piknik odbędzie się przy Szkole Podstawowej nr 2 ul. Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie 18.09.2022 r. godz. 12.00-15.00.

     Czeka Was duża dawka zabawy i wiedzy!

     Podczas pikniku specjaliści ze Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego opowiedzą Wam na czym polega ich praca, kiedy i gdzie warto szukać pomocy dla siebie i bliskich, jak zadbać o swoją kondycję psychiczną, czym jest Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego i jak może Wam pomóc.

     Poza tym zaplanowaliśmy najróżniejsze zabawy i atrakcje dla całej rodziny.

     Nasza Rada Rodziców organizuje kawiarenkę z ciastami, dlatego też zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast i dostarczenie w niedzielę w godzinach 10.30 -12.00 do szkoły.

     Serdecznie dziękujemy

     Informacje o pikniku

   • Narodowe Czytanie
    • Narodowe Czytanie

    • 08.09.2022
    • W tegorocznym Narodowym Czytaniu lekturą są "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza- tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. To jedenasta edycja akcji. Nasza szkoła również wzięła w niej udział. Uczennice i uczniowie klas 8 postanowili wziąć udział w projekcie #narodoweczytanie.

     Zaprezentowali : „Świteziankę” i Pierwiosnek”.

     Uczniowie: Marta Grabowska, Kalina Misiak, Ksawery Kucicki, Laura Kamińska, Aniela Szewczyk z klasy 8a oraz Amelia Ratajczyk z klasy 8c.

     galeria

    • Krajowe Odznaki Jakości

    • 08.09.2022
    • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 4 realizowali międzynarodowy projekt eTwinning „Discovering New Friends and New Adventures” oraz – wspólnie z uczniami klas 7 – międzynarodowy projekt „Welcome to My Country!” Oba projekty zostały zgłoszone do Krajowej Odznaki Jakości i otrzymały ją! Jest to dla nas powód do radości i uznanie naszej pracy oraz dowód na to, że nasze projekty osiągnęły wysoki poziom i spełniły wymagane kryteria:

     1) Innowacja pedagogiczna,

     2) Integracja z programem nauczania,

     3) Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi,

     4) Wykorzystanie technologii,

     5) Rezultaty, wpływ i dokumentacja.

     Projekt „Discovering New Friends and New Adventures” realizowaliśmy ze szkołami we Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Grecji i Łotwie. W jego wyniku powstała cyfrowa książka z opowiadaniami stworzonymi i zilustrowanymi przez naszych uczniów:

     https://read.bookcreator.com/JQq7a.../HR30HZluT8uBQ7g58gq3AQ

     W projekcie „Welcome to My Country!” współpracowaliśmy z uczniami i nauczycielami z Chorwacji, Turcji i Czech – rezultaty naszej pracy można obejrzeć na blogu:

     https://welcometomycountry2022.blogspot.com/

     Koordynator projektów

     Urszula Katarzyna Furmańska