• Turniej Ringo

      24.06.2021

      W dniach 14-18 czerwca 2021 roku dwudziestu uczniów z klas pierwszych wzięło udział w świetlicowym turnieju ringo. Jest to gra sportowa polegająca na rzucaniu gumowym kółkiem tak, aby upadło na pole przeciwnika. Ringo ćwiczy celność oraz pozwala na rozwój koordynacji ruchowej. Ten sport jest także wspaniałą grą rekreacyjną i formą spędzania czasu. Ponadto umożliwia wzmocnienie mięśni rąk  i poprawę koncentracji.

      Zasady gry:

      1. Zawodnicy grają jednym kółkiem.

      2. Gra rozpoczyna się od zagrywki jednego zawodnika, po gwizdku sędziego.

      3. Każdy gracz serwuje po 5 razy.

      4. Jeżeli po serwisie kółko dotknie siatki i upadnie na pole przeciwnika, serw powtarza się bez utraty punktu. 

      5. Gra toczy się do 11 punktów. Obowiązuje zasada dwóch punktów przewagi.

      6. Ringo należy chwycić tylko jedną ręką (prawą lub lewą) i tą samą ręką trzeba je odrzucić. 

      7. Wpadnięcie kółka na nadgarstek powoduje utratę punktu.

      WYNIKI TURNIEJU:

      I miejsce – Aniela Ignacik, Mikołaj Skowroński

      II miejsce – Hanna Tabak, Izabela Golon

      III miejsce – Michał Trakul, Hubert Stegenka

      Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięzcy – medale. Dziękujemy uczestnikom i życzymy sukcesów sportowych w przyszłości.

                                                               Wychowawcy świetlicy

    • Spotkanie z absolwentem
     • Spotkanie z absolwentem

      24.06.2021

      W środę 23 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Wiceburmistrzem Konstancina-Jeziorny Panem Dariuszem Zielińskim. Było to kolejne spotkanie z cyklu spotkań z absolwentem zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Spotkania te mają na celu wsparcie młodzieży w wyborze przyszłej szkoły i zawodu. Osiągnięcia i sukcesy naszych absolwentów mogą być dobrym drogowskazem dla naszej młodzieży, która stoi przed wyborem drogi do swojej przyszłości.Spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką Urszuli Furmańskiej i Małgorzaty Czyż poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zofia Sobota. Opracowane przez uczniów pytania zadawały naszemu gościowi uczennice klas siódmych - Zofia Sieradzan, Maria Rembowska i Weronika Szkoda.Na spotkaniu obecna była Pani Dyrektor Katarzyna Chiszko oraz koledzy Pana Burmistrza z czasów szkolnych: Panie Jolanta Siwka, Zuzanna Busk i Pan Wojciech Guszkowski.

      Mamy nadzieję, że spotkanie młodzieży było dla Pana Burmistrza okazją do wspomnienia beztroskich lat szkolnych a naszym uczniom uświadomiło, że to co mogą osiągnąć zależy tylko od nich.

      Małgorzata Czyż

      Foto: Zygmunt Polana

      galeria

     • Dzień pasji i talentów w 3A

      23.06.2021

      Ciekawa końcówka 3 klasy :) 

      Dziś każdy mógł przedstawić czym się interesuje. Okazało się , że mamy w naszej klasie wiele utalentowanych osób. Niektórzy zapoznali nas ze swoimi zbiorami i zdjęciami ukazującymi zainteresowania. Dzisiejsze prezentacje pokazały jak ciekawie można spędzać czas i były inspiracją dla innych. 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. Przygotowaliśmy portfele dla naszych tatusiów. Portfele szyliśmy przez 2 dni a ponieważ pogoda sprzyjała lekcjom na świeżym powietrzu, pracowaliśmy przed szkołą. W środę mamy dzień filmowy a w czwartek będziemy bawić się w Parku Zdrojowym. Dziwny był ten rok szkolny ale dobrze, że przez ostatnie miesiące mogliśmy normalnie uczyć i bawić się w szkole.

      Życzymy Wszystkim udanych wakacji :)

      Dzieci z klasy 3a z wychowawczynią Agatą Bińkowską

     • Dzień Rosji

      22.06.2021

      Z okazji Dnia Rosji (12 czerwca) został zorganizowany konkurs na najładniejsze przeczytanie wybranego rosyjskiego wiersza. Inicjatorką pomysłu była p. Elżbieta Jaworska, logopeda, która współpracowała także przy organizacji i przebiegu konkursu. Nauczycielka plastyki, p. Iwona Wojewoda-Jedynak zachęciła uczniów klas 4 – 7 do wykonania ilustracji do przekładów wierszy w języku polskim.

      Do konkursu zostały wybrane dwa wiersze: „Kocięta” Siergiusza Michałkowa (dla uczniów klas 4 – 6) oraz „Bagaż” Samuiła Marszaka (dla uczniów klas 7 – 8). Uczniowie otrzymali pliki tekstowe z wierszami w języku rosyjskim oraz z tłumaczeniami wierszy na język polski oraz pliki wideo z nagraniem interpretacji wiersza przez nosicieli języka.

      W wyniku konkursu nagrody przekazane przez Wydawnictwo Szkolne PWN oraz przez rodzica jednego z naszych ubiegłorocznych absolwentów otrzymali:

      1. Jakub Skulimowski, klasa 7b – za zajęcie I miejsca;
      2. Łukasz Skulimowski, klasa 7b – za zajęcie II miejsca;
      3. Władisław Ławrinowicz, klasa 6a – za udział w konkursie.

      Efektem współpracy nauczycieli i uczniów są cyfrowe książki z wierszami rosyjskich poetów ilustrowane pracami naszych uczniów, do obejrzenia których zachęcamy.

      Urszula Katarzyna Furmańska, nauczycielka języka rosyjskiego

     • Joga dla dzieci pod chmurką

      21.06.2021

      Uczniowie z klasy trzeciej wzieli udział w kursie jogi dla dzieci.Zapytajmy dzieci czy joga faktycznie jest nudna? Nuda może być też przyjemna.🙂Podczas zajęć było rytmicznie, statycznie, komicznie ale też i zmysłowo i bezwiednie. Joga to też styl życia nie tylko rzeźbienie ciała ale także pielęgnowanie piękna wewnętrznego dziecka, kształtowanie poczucia jego wrażliwości, otwartości na świat, pogłębianie relacji z rówieśnikami, wyrażanie siebie, wzmacnianie odwagi i poczucia własnej wartości.Na zajęciach trenowaliśmy:

      👃 pogłębianie i wydłużanie oddechu,

      🧠uważność na różnicowanie dzwięków,

       uważność na swoją wewnętrzną pogodę

      🧘 asany i relax

      🤔obserwację swojego ciała, myśli, doznań i uczuć

      pogłębianie relacji z rówieśnikami

      wyrażanie siebie.

      Ulubione pozycje uczniów to:Wojownik I, II ,III # Drzewo# Pies z głową góry# Pies z głową do dołu#Żuraw#Gołąb,Sfinks#Świeca#Okręt...No i oczywiście zawsze wyczekiwany i zasłużony relax na koniec praktyki (czyli nie robienie niczego i nie myślenie o niczym)😊

      Okazuje się że wcale nie jest proste nie robienie niczego i nie myślenie o niczym🙃😉 ale możliwe. Wszystkim osobom, którzy wspierali mnie podczas realizacji projektu chciałabym serdecznie podziękować🌻Zwłaszcza: Pani Dyrektor, dzieciom, rodzicom, koleżankom i kolegom z pracy🙏 🙌 

      Kochane dzieci pamiętacie o pracy domowej:ćwiczcie relax 😉🙃

      Magdalena Sobczyk

      galeria

       

     • Klasowy Turniej Wiedzy

      21.06.2021

      W piątek, 11 czerwca 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej turniej wiedzy. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowało się ośmiu zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym.

      Finaliści losowali z kapelusza kartki z numerami i uważnie słuchali pytań czytanych przez pozostałych uczniów. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkty w postaci naklejek. Uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, plastycznej, muzycznej i informatycznej.

      WYNIKI KONKURSU: 

      I miejsce – Izabela Golon i Michał Ławrinowicz

      II miejsce – Irena Widawska i Jakub Miller

      III miejsce – Zofia Woźniak                       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe,  a zwycięzcy – medale. Jeszcze raz gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.

      Wychowawcy świetlicy

     • Konkurs ortograficzny

      11.06.2021

      W poniedziałek, 31 maja 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs ortograficzny „Ortografek” z wykorzystaniem gry multimedialnej. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas pierwszych. Jego celem było szerzenie wśród dzieci nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną.
      Tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Jakub Miller.
      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w ortograficznej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów.

      Wychowawcy świetlicy
      galera

     • Omnibusek matematyczny

      11.06.2021

      W poniedziałek, 24 maja 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas pierwszych. Uczestnicy przez godzinę rozwiązywali zadania tekstowe o różnym stopniu trudności. Z testu mogli uzyskać 59 punktów.
      Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz wdrażanie do logicznego myślenia. Dzieci miały możliwość wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi. Do konkursu przygotowywały się od września podczas zajęć świetlicowych.
      Po sprawdzeniu prac, wyłoniono zwycięzców.
      I miejsce – Izabela Golon
      II miejsce – Antoni Kłos
      III miejsce – Michał Ławrinowicz
      wyróżnienie – Zofia Woźniak i Stanisław Sabarański
      W konkursie nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę niespodziankę, a zwycięzcy – medale i łamigłówki matematyczne.

      Wychowawcy świetlicy
      galeria

     • Dzień talentów, pasji i zainteresowań

      09.06.2021

      2 czerwca  świętowaliśmy w naszej klasie Dzień talentów, pasji i zainteresowań. W tym dniu każdy z nas miał okazję do zaprezentowania swoich zdolności, pochwalenia się swoim hobby, podzielenia się z innymi swoją pasją. Z przyjemnością obejrzeliśmy występy taneczne i muzyczne naszych koleżanek i kolegów. Z opowiadań Natalii, Kacpra, i Alexa dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o koniach, straży pożarnej i grze w szachy. Mięliśmy okazję podziwiać sukcesy Matyldy w bieganiu i zachwycić się własnoręcznie uszytymi zabawkami Milana i Natalii. Podziwialiśmy również talent plastyczny Marysi i Wiktorii oraz niesamowite zbiory Lenki, Wiktorii i Kuby. To był naprawdę cudowny dzień, pełen niesamowitych wrażeń. Pokazał nam wszystkim jak wiele drzemie w nas talentów i pasji i jak ważne jest żeby umieć o nich opowiadać i dzielić się nimi z innymi.

      Klasa III c z wychowawczynią Dorotą Zagończyk

     • Konkurs czytelniczy

      09.06.2021

      W piątek, 21 maja 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy „Znam lektury pierwszoklasisty”. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa i motywowanie dzieci do czytania, rozwijanie zainteresowań lekturą oraz rozbudzanie potrzeby stałego kontaktu z książką.
       

      Do finału zakwalifikowało się 6 uczniów. Wykazali się oni dużą wiedzą na temat książek: „Jaś i Małgosia”, „120 przygód Koziołka Matołka”, „Muzykanci z Bremy”, „Pilot i ja”, „Nowe szaty cesarza”, „Jak Wojtek został strażakiem”, „Śpiąca królewna”, „Nasza mama czarodziejka”. Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców.

      WYNIKI KONKURSU:                                                                                                                

      I miejsce – Jakub Miller

      II miejsce – Antoni Kłos

      III miejsce – Izabela Golon                                                                              

      Wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca 2021 roku. Uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy -  medale, nagrody książkowe i maskotki.

      Serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie i udział w konkursie. Zachęcamy do czytania książek i uczestnictwa w kolejnych turniejach.

      Wychowawcy świetlicy

    • Tolerancja
     • Tolerancja

      08.06.2021

      Klasy 1-3 biorą udział w konkursie Nowoczesna Edukacja wczesnoszkolna XXVIII edycja. W jego ramach klasa 2 obchodziła "międzynarodowy dzień tolerancji". Dzieci założyły stroje swoich rówieśników z różnych stron świata i uczyły siebie nawzajem zabaw charakterystycznych dla prezentowanych krajów.

      Justyna Szulc

      galeria

     • Mistrz kaligrafii

      08.06.2021

      W czwartek, 20 maja 2021 roku odbył się w świetlicy szkolnej konkurs pięknego pisania „Mistrz kaligrafii”. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas pierwszych.
      Każdy uczestnik miał przepisać tekst drukowany najładniej jak potrafi. Wszyscy starali się jak najlepiej wykonać to zadanie. Przy ocenie prac zwracano uwagę na: - prawidłowy kształt i proporcje liter - poprawne łączenie liter - poprawność ortograficzną i interpunkcyjną - estetykę wykonania.
      Wyniki konkursu: I miejsce – Izabela Golon II miejsce – Hanna Tabak III miejsce – Maria Nadolny wyróżnienie – Julia Januszko
      Zwycięzcy konkursu otrzymali medale, dyplomy i długopisy w kształcie pióra. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do pięknego pisania, bo każdy może zostać MISTRZEM KALIGRAFII!

      Wychowawcy świetlicy

    • Dzień Dziecka w 5b
     • Dzień Dziecka w 5b

      08.06.2021

      1 czerwca 2021 roku, klasa 5b wraz ze swoim wychowawcą, p. Wojciechem Guszkowskim,wybrała się na zajęcia rekreacyjne do Parku Zdrojowego. Towarzyszył nam p. Roman Rudowski.Do pomocy włączyli się rodzice, p. Joanna Zielak oraz p. Malena Kowalska – dziękujemy.Odwiedziliśmy cukierenkę Iga – obowiązkowe lody oraz kawiarnię Beza – smaczna pizza.Uczestniczyliśmy w grach i zabawach integracyjno-rekreacyjnych w parku. Wszyscy uczestnicyspotkania uznali, że super spędziliśmy czas z okazji święta dzieci.

      galeria

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

      08.06.2021

      1 czerwca to bez wątpienia ulubiony dzień w roku wszystkich dzieci. Nasi uczniowie spędzili go pod hasłem " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." (Janusz Korczak)

      Justyna Szulc

      galeria

    • Drodzy Rodzice,
     • Drodzy Rodzice,

      02.06.2021

      Chcemy Wam serdecznie podziękować za zaangażowanie i wkład w organizację kawiarenki szkolnej, którą opiekowałyśmy się podczas szkolnego Dnia Dziecka. Dzięki Waszych ciastom i słodkościom dzieci miały okazję cieszyć się z tej niespodzianki. Odzew na nasz apel był tak duży, że obawiałyśmy się, czy dzieci zdołają wszystko zjeść. Jak się okazało, nasze obawy były przesadzone, bo jednak możliwości dzieci są bardzo duże 😊.

      Dziękujemy też za datki na Pitera. Dzieci wykazały się wielkimi sercami, składając pieniądze w naszej prowizorycznej „puszce” (w formie plastikowego kubeczka). Zebrane pieniądze przekazałyśmy Pani Agacie Kijo pod koniec funkcjonowania kawiarenki.

      Pozdrawiamy i liczymy na dalszą aktywną współpracę!

      Rada Rodziców

     • Szybkie czytanie

      02.06.2021

      Dnia 18 maja odbył się w świetlicy szkolnej konkurs szybkiego czytania. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu było doskonalenie techniki szybkiego i poprawnego czytania oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.

      Po podsumowaniu wyników wyłoniono Mistrzów Szybkiego Czytania, czyli uczniów, którzy w ciągu jednej minuty przeczytali bezbłędnie najwięcej wyrazów. Zwycięzcy wykazali się biegłym czytaniem, opanowaniem i pewnością siebie.

      WYNIKI KONKURSU:

      I miejsceNatalia Retmańska

      II miejsceJanina Schreiber

      III miejsceIgnacy Ratajczyk

      wyróżnienie -  Irena Widawska, Zofia Woźniak, Michał Ławrinowicz i Antoni Kłos.

      Wręczenie nagród odbyło się 31 maja 2021 roku. Uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy -  medale i nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zachęcamy do udziału w konkursie już za rok!

      Wychowawcy świetlicy

     • Mistrz alfabetu

      02.06.2021

      W ciągu całego roku szkolnego trwał konkurs „Mistrz alfabetu”. Na zajęciach w świetlicy szkolnej uczniowie poszerzali swoje słownictwo. Po zapoznaniu się z książkami Małgorzaty Strzałkowskiej o literkach, dzieci wyszukiwały z pamięci wyrazy rozpoczynające się poznaną głoską. Słowa podawane przez uczniów nie mogły się powtarzać.
      Po podsumowaniu punktów, wyłoniono zwycięzców.

      I miejsce – Hanna Tabak

      II miejsce – Izabela Golon

      III miejsce – Maria Nadolny

      wyróżnienie – Hanna Staniak i Antoni Kłos

      Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci – medale.
      Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

      Wychowawcy świetlicy

     • Dzień Dziecka w klasie 4a i 4b.

      02.06.2021

      W dniu 1 czerwca 2021 roku klasa 4a i 4b pod opieką pani Anny Kobusińskiej, pani Doroty Raczkowskiej, pani Aleksandry Gazeckiej i pani Agnieszki Gromady, udali się do pobliskiego parku. Tam pani Marianna Sulima- Nurkiewicz, na co dzień trenująca w Klub Karate Kyokushin Ippon, poprowadziła trening karate. Po siedmiomiesięcznym zdalnym nauczaniu wszyscy z wielka przyjemnością wykonywali ćwiczenia prezentowane przez trenera. Po treningu wszyscy zjedli smaczne lody. Podczas pikniku integracyjnego każdy miał do wykonania swoje zadanie, mógł porozmawiać lub pograć z kolegami, koleżankami. Po powrocie do szkoły czekała jeszcze jedna niespodzianka- pyszne ciasto w kawiarence zorganizowanej przez Radę Rodziców. Szkoda, że kolejny Dzień Dziecka jest dopiero za rok.

      p. Anna Kobusińska

      p. Dorota Raczkowska

      galeria

     • Dary dla szkolnej biblioteki

      01.06.2021

      Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o pokaźne zbiory poezji patriotycznej. W darze od konstancińskiego historyka p. Witolda Rawskiego otrzymaliśmy pozycje, które zasilą półki z poezją i będą służyć uczniom i nauczycielom przy okazji organizowanych konkursów i festiwali patriotycznych, w których uczniowie co roku chętnie biorą udział. Dziękujemy serdecznie darczyńcy.

      Żaneta Misiak, nauczyciel bibliotekarz

     • Koszt wyżywienia za miesiąc czerwiec 2021.

      27.05.2021

      U W A G A!

      Koszt obiadu za miesiąc czerwiec 2021

      SP-16x6=96 zł

      klasa 0 16x9=144 zł

      Uczniowie z klas IV-VIII, którzy byli zapisani na obiady , a w czerwcu nie będą z nich korzystać muszą koniecznie zgłosić to do intendeta w przeciwnym razie zostaną obciążeni kosztami posiłków.

      Prosimy o terminowe wpłaty.

      Opłat należy dokonać na konto bankowe: 

      Szkoła Podstawowa nr 2

      ul. Żeromskiego 15

      05-510 Konstancin- Jeziorna

      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

      Nr konta: 33800200040214172920020104

      Podczas nieobecności intendenta odwołania obiadów należy dokonywać pod numerem 120
       
       
     • Śladami Sherlocka Holmesa

      26.05.2021

      Klasa 1a przeniosła się do XIX wieku. Razem ze słynnym detektywem Sherlockiem Holmesem i jego przyjacielem Johnem Watsonem próbowali rozwikłać zagadkę zaginionych ciasteczek. Nie zapominając oczywiście o ćwiczeniu języka angielskiego. Czy udało się ją rozwiązać? To pozostanie tajemnicą!

      Ewa Lasota i Urszula Ludwin

      galeria

     • Uwaga Egzaminy!

      21.05.2021
      Uczniowie z klas I – III zapisani na dyżury świetlicowe w dniach 25, 26, 27. 05. 2021r. (egzaminy ósmych klas) przychodzą do szkoły do godziny 08:00. 
      W godzinach 08:10 – 09:00 do szkoły wchodzą ósmoklasiści na egzamin.
      W tych dniach obiady są odwołane.
      Bus szkolny kursuje bez zmian.

       
    • Mali odkrywcy
     • Mali odkrywcy

      21.05.2021

      Dnia 12 maja 2021 roku odbył się świetlicowy konkurs przyrodniczy „Mali odkrywcy”. Wzięło w nim udział 28 uczniów klas pierwszych. Jego celem było budzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań przyrodniczych. Test konkursowy zawierał 18 zadań. Uczestnicy mieli na jego rozwiązanie 60 minut.

      Uczniowie przygotowywali się do konkursu podczas zajęć koła przyrodniczego, gdzie przeprowadzali proste doświadczenia z użyciem przedmiotów codziennego użytku oraz rozwiązywali testy. Eksperymentowanie i rozwiązywanie zagadek przyrodniczych pomogło dzieciom zrozumieć i poznać zjawiska zachodzące w przyrodzie.
      Oto nagrodzeni i wyróżnieni: 

      I miejsce – Marianna Halicka i Zofia Woźniak

      II miejsce – Antoni Kłos
      III miejsce – Zuzanna Sułkiewicz, Michał Trakul i Jakub Miller               

      Wyróżnienie – Izabela Golon i Nina Pyrowicz                            

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci – medale i nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesów naszym uczniom!         

      Wychowawcy świetlicy

      galeria

    • Mistrz Sudoku
     • Mistrz Sudoku

      21.05.2021
      W środę, 13 maja 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs „Mistrz Sudoku”. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas pierwszych. Sudoku jest łamigłówką, której celem jest wypełnienie diagramu cyframi. Ma tylko jedno rozwiązanie, do którego można dojść za pomocą
      logicznego myślenia. Sudoku niezwykle rozwija umysł i jest świetną formą rozrywki.
      Uczestnicy konkursu wypełniali plansze 6 × 6 w taki sposób, aby w każdym wierszu, kolumnie i bloku znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 6. O klasyfikacji decydowało poprawne wypełnienie dwóch plansz oraz czas rozwiązania zadania.
      WYNIKI KONKURSU:
      I miejsce – Irena Widawska i Antoni Kłos
      II miejsce – Mikołaj Skowroński i Nikodem Pasikowski
      III miejsce – Hubert Stegenka i Michał Ławrinowicz
      wyróżnienie – Izabela Golon i Julia Januszko
      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za aktywny udział i uczciwą rywalizację
      Wychowawcy świetlicy
    • Konkurs Talentów w Zerówkach
     • Konkurs Talentów w Zerówkach

      21.05.2021

      Treść: 17 maja w oddziałach zerowych odbył się Talent Show w ramach IX edycji konkursu "Przedszkole wspierające potencjał i wspomagające rozwój dziecka". Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, kreatywności i oczywiście talentów.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii:

      Wychowawczynie obu grup:

      Grażyna Tatarska

      Natalia Dul

      galeria

     • Traper w Cieciszewie.

      17.05.2021

      Odsłonięcie tablicy informacyjnej w Cieciszewie.

      15 maja 2021 roku, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej przy Pomniku Bohaterów Powstania Styczniowego w Cieciszewie.

      W uroczystości wzięli udział: Paweł Komosa – historyk, redaktor naczelny portalu historycznego Okolice Konstancina, Witold Rawski – historyk, szef konstancińskiego Klubu Historycznego, Maria i Wojciech Guszkowscy z TRAPEREM (Rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej 2 oraz 5 w Konstancinie-Jeziornie). W powstanie tablicy zaangażowali się również harcerze, którzy będą w innym terminie.

      Mamy nadzieję, że kolejna tablica (wcześniejsza na cmentarzu Marynin) będzie przybliżała historię naszej gminy oraz jej okolic. Zapraszamy na wycieczkę do Cieciszewa w celu zapoznania się z informacjami umieszczonymi na tablicy.

      Odwiedziliśmy również grób Ignacego Robaka, powstańca styczniowego, pochowanego na miejscowym cmentarzu, który poległ w bitwie pod Chojnowem 19 maja 1863 roku. Odwiedziliśmy również kaplicę Potulickich.

      Wojciech Guszkowski

      galeria

     • Kleksografia - praca plastyczna

      13.05.2021

      Kleksografia - praca plastyczna

       

      Na kartę z białego bloku technicznego wylewamy trochę czarnego tuszy kreślarskiego.

      Rozdmuchujemy go po całej powierzchni kartki tworząc fantazyjne kleksy.

      Po wyschnięciu tuszu zamalowujemy białe plamy farbami plakatowymi.

      A o to efekty naszej pracy.

      Wychowawcy świetlicy

    • Szanowni Rodzice, drogie Dzieciaki
     • Szanowni Rodzice, drogie Dzieciaki

      10.05.2021

      Już wkrótce wracacie do szkoły - stacjonarnej nie wirtualnej.

      My Nauczyciele i ja jako Dyrektor cieszymy się na ten powrót i czekamy na Was z utęsknieniem.

      Niestety otrzymuję bardzo dużo sygnałów o Waszych obawach dotyczących powrotu. Macie mnóstwo lęków co do spotkania z nauczycielami i rówieśnikami. Rozmyślacie o tym , czy będziecie pytani, bombardowani sprawdzianami i weryfikacji ocen.

      Chciałabym Was uspokoić .

      Jako przedstawiciel Grona Pedagogicznego obiecuję Wam, że ten czas nie będzie ukierunkowany na kontrolę Waszej obecnej wiedzy, na to będzie odpowiednia chwila w przyszłym roku. Teraz skupimy się na naprawieniu braków w bezpośrednich kontaktach. Poświęcimy czas na integrację, budowanie relacji.

      Nie możemy się doczekać widoku Waszych uśmiechniętych twarzy.

      Do zobaczenia wkrótce.

      Dyrektor Szkoły Katarzyna Chiszko

     • Akcja sadzenia kwiatów

      10.05.2021

      Uczniowie z klasy 1a i 1b posadzili kwiaty przed budynkiem szkoły. Najważniejszym naszym celem było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę. Kolejny nasz cel, to integracja dzieci po przerwie spowodowanej nauczaniem zdalnym. Uczniowie z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zasadzili kwiaty w donicach. Rodzicom dziękujemy za zakup sadzonek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

      Karolina Piekarniak, Emilia Kamać, Urszula Ludwin

      galeria

    • Narodowy Dzień Zwycięstwa
     • Narodowy Dzień Zwycięstwa

      07.05.2021

      7 maja 2021 roku, w przeddzień Narodowego Dnia Zwycięstwa, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie), w imieniu całej społeczności szkolnej, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pod Pomnikiem Bohaterów II wojny światowej na cmentarzu w Skolimowie.

      Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym obchodzonym w Polsce 8 maja. Święto upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie.

      W skład naszej delegacji weszli: p. Wojciech Guszkowski, p. Anna Woźniak – nauczyciele historii oraz uczniowie: Agata Kraśnicka, Oliwia Bąk, Piotr Doroszuk, Adam Lempkowski.

      Wiązankę kwiatów oraz znicze, zakupiono z funduszy Rady Rodziców.

      galeria

    • Turniej warcabowy
     • Turniej warcabowy

      07.05.2021
      W świetlicy szkolnej odbył się turniej warcabowy. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu była popularyzacja gry w warcaby, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci, tworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa, rozwijanie zdolności i umiejętności logicznego myślenia.
      Od września uczniowie podczas zajęć świetlicowych uczyli się grać w warcaby i poznawali zasady gry. - Celem gry jest zbicie przeciwnikowi wszystkich pionków lub uniemożliwienie mu wykonania jakiegokolwiek ruchu. - Pionki przesuwamy na ukos o jedno pole do przodu. - Bicie jest obowiązkowe. Wykonuje się je zarówno do przodu, jak i do tyłu. Gracz traci pionek, który nie wykonał bicia. - W jednym ruchu można zbić dowolną liczbę pionków przeciwnika. Można też w trakcie takiego ruchu, zmienić jego kierunek; - Pionek, który dojdzie do ostatniego rzędu planszy zmienia się w damkę. - Damka porusza się na ukos o dowolną liczbę wolnych pól, w dowolną stronę. - Wygrywa ten gracz, który zbije lub zablokuje wszystkie pionki przeciwnika. - Jeżeli na planszy pozostaną tylko dwie damki, po jednej dla każdego gracza, lub dwie damki przeciwko jednej i nie można wyłonić zwycięzcy, to po 10 ruchach gra kończy się remisem.
      Rozgrywki warcabowe przeprowadzono na dwóch poziomach: - klasa I a - klasa I b Uczniowie grali w warcaby każdy z każdym. Za każdą wygraną partię gracz otrzymywał 2 punkty, za remis 1 punkt, a za przegraną 0 punktów. Uczniowie, którzy otrzymali największą liczbę punktów w swojej klasie zostali zwycięzcami.
      WYNIKI TURNIEJU:
      I miejsce – Michał Ławrinowicz i Mikołaj Skowroński
      II miejsce – Hanna Tabak i Izabela Golon
      III miejsce – Michał Trakul i Ignacy Ratajczyk
      Wszyscy uczestnicy turnieju warcabowego otrzymali dyplomy, a laureaci – medale. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim graczom. Życzymy dalszych sukcesów.
      Wychowawcy świetlicy
      galeria
     • Zdrowie na talerzu

      04.05.2021

      W naszej świetlicy odbyła się debata na temat „Zdrowie na talerzu”. Dzieci odpowiadając na pytania prowadzącego debatę same dochodziły do tego, czym jest zdrowie odżywianie i zdrowa żywność. Omówiły piramidę zdrowia i zaproponowały propozycje zdrowych posiłków. Uczestniczyły w wykonaniu świetlicowej piramidy zdrowia. Każde dziecko przygotowało przepis na swoje ulubione zdrowe danie. Na koniec metodą „burza mózgów” uczniowie podawali wnioski z przeprowadzonej debaty. Wszyscy byli zgodni, że odżywianie i ruch na świeżym powietrzu są bardzo ważne dla kondycji i zdrowia każdego człowieka. Dzieci zrozumiały, że zdrowa żywność może być bardzo smaczna i zastąpić wiele szkodliwych słodyczy. Na koniec każdy uczestnik debaty otrzymał Magazyn Klubu Młodych Kucharzy dla Planety pt. „Przygody w kuchni”.

     • Witaj Majowa Jutrzenko

      04.05.2021
      Za nami czas trzech świąt majowych.
      1 Maja - Międzynarodowy Dzień Pracy.
      2 Maja - Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.
      3 Maja - Uchwalenie Konstytucji.
      Dzieci z grupy 0A z tej okazji przygotowały krótki występ wokalny pod kierownictwem nauczyciela muzyki p. Romana Rudowskiego i wychowawczyni p. Natalii Dul.
     • Klasa 1b w lesie

      04.05.2021

      Jakie warunki panują w lesie? Jakie są piętra lasu? Jakie rośliny i zwierzęta możemy spotkać w lesie?

      Uczniowie z klasy 1b starali się znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących życia w lesie.

      Postanowiliśmy wybrać się na spacer do lasu, żeby potwierdzić wszystkie zebrane przez nas informacje.

      Karolina Piekarniak

     • Koszt wyżywienia za maj

      30.04.2021

      U W A G A!

      Bardzo prosimy o dokonanie wpłat do 10 maja wszystkich Państwa, których dzieci z klas IV-VIII będą nadal korzystać z posiłków szkolnych..

      Rodzice dzieci z klasy 0  oraz z klas I-III proszeni są o kontakt z intendentem pod numerem wew.112 w celu ustalenia opłaty za maj 2021 w związku z nadpłatami z poprzednich miesięcy..


      Opłaty za  maj 2021

      klasy 0- 180 zł

      klasy I-III - 96 zł

      klasy -IV-VII  -24 zł

      klasy VIII - 42 zł


      Z poważaniem,

      Intendent

      Anna Gawrońska

      Prosimy o terminowe wpłaty.

      Opłat należy dokonać na konto bankowe: 

      Szkoła Podstawowa nr 2

      ul. Żeromskiego 15

      05-510 Konstancin- Jeziorna

      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

      Nr konta: 33800200040214172920020104

     • Konkurs

      27.04.2021

      Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza wszystkich miłośników przyrody i krajobrazów do wzięcia udziału w konkursie p.n. „Tuzin nietuzinkowych miejsc do zobaczenia – Odkrywcy Mazowieckich Parków Krajobrazowych”.

      Zobacz stronę

    • Dzień Ziemi w klasach 1-3 i Oddziałach Przedszkolnych
     • Dzień Ziemi w klasach 1-3 i Oddziałach Przedszkolnych

      27.04.2021

      Najmłodsi uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o bardzo ważnym dniu dla planety.

      22. kwietnia świętowali Dzień Ziemi. Zajęcia online i stacjonarne na temat postaw proekologicznych prowadzili wychowawcy klas. Podczas prezentacji dzieci poznawały zagrożenia dla planety, a na warsztatach stworzyły listę dobrych nawyków. Uczniowie zerówek utrwalali wiadomości na temat segregowania śmieci. Dzieci wykonały modele ziemi oraz plakaty promujące dbanie o czystość planety. Wielkie brawa za pomysłowość, kreatywność i umiejętność wykorzystania materiałów, które znaleźli w domu i ogrodzie.

      Alicja Biedrzycka

      Zobacz film

      galeria

     • Nauczanie hybrydowe

      23.04.2021

      Szanowni Państwo,

      od 26 kwietnia do 30 kwietnia 2021 nauczanie hybrydowe w naszej szkole odbywa się według następującego harmonogramu:

      -Oddziały przedszkolne 0a, 0b stacjonarnie cały tydzień.

      -Klasy 2c, 3a, 3b,3c w dniach 26,27,28 kwietnia 2021 uczą się stacjonarnie w szkole wg planu lekcji, w dniach 29,30 kwietnia 2021 nauczanie zdalne w domu.

      -Klasy 1a,1b,2a,2b w dniach 26,27,28 kwietnia 2021 nauczanie zdalne w domu, w dniach 29,30 kwietnia 2021 uczą się stacjonarnie w szkole wg planu lekcji.

      Opieka w świetlicy szkolnej dla uczniów tylko w dniach nauki stacjonarnej:

      -dla klas 2c, 3a, 3b,3c w dniach 26,27,28 kwietnia 2021

      -dla klas 1a,1b,2a,2b w dniach 29,30 kwietnia 2021

      Obiady w szkole podczas zajęć stacjonarnych będą wg nowego harmonogramu .

      Jednocześnie informuję , że w dniach 26 i 28 kwietnia odbywają się szczepienia dużej grupy nauczycieli (2 dawka) . Może zdarzyć się sytuacja ,że nauczyciele będą na zwolnieniach po szczepieniu i nie będziemy mogli zapewnić zastępstw podczas zdalnego nauczania . Proszę o wyrozumiałość

      Dorota Alcan - wicedyrektor

    • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

      21.04.2021

      Jest to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

      W ramach MDKdD uczniowie klasy 2a przeprowadzili 4godzinne zajęcia nt swoich ulubionych książek. Każdy uczeń przedstawiał przeczytaną przez siebie książkę i przygotował jej recenzję. Powstała lista książek polecanych przez naszych uczniów.

      Podczas takich prezentacji dzieci uczą się autoprezentacji, wystąpień publicznych i pokonywania tremy. Zdobywają umiejętność prezentowania własnych opinii i przekonań.

      Alicja Biedrzycka

      galeria

     • Pandemia w czytaniu nie przeszkadza

      21.04.2021

      Można sadzić, że w tym trudnym czasie, jakim jest dla uczniów pandemia koronawirusa, aktywność czytelników będzie uśpiona.

      Nic bardziej mylnego. Codziennie do biblioteki przysyłane są e-maile z zamówieniami książek. I nie są to wyłącznie lektury. Bardzo nas to cieszy. Niezwłocznie, tak szybko jak to tylko możliwe, spełniamy prośby, przygotowując dla zamawiających książki. Uczniowie najchętniej pożyczają książki przygodowe i fantastyczne. Na szkolnym blogu biblioteki Zaczytani.sp2 uczennice Amelia i Natasza z klasy szóstej opisują książki, które polecają do przeczytania. Jest tam opracowany przez nie teksthttps://tiny.pl/7v9j9 dla Harrypotteromaniaków. Wkrótce pojawi się test dla ulubieńców przygód Cwaniaczka- czyli bohatera serii Dziennik Cwaniaczka. Zapraszamy do odwiedzenia bloga pod adresem: https://zaczytanisp2.blogspot.com/ lub na stronie szkoły w zakładce Rodzice i uczniowie i następnie w podzakładce Biblioteka. Znajdują się na nim wywiady i posty o ciekawych książkach, fajne pomysły na przyjemne spędzanie czasu.

      Polecam serdecznie, Żaneta Misiak, nauczyciel bibliotekarz.

    • Dni Wody w klasie „O”B
     • Dni Wody w klasie „O”B

      19.04.2021

      Dni Wody w klasie „O”B

      Za nami Śmigus Dyngus czyli „Lany poniedziałek”. Tradycyjnie polewaliśmy się wodą „na szczęście i zdrowie”.

      A czy wiecie, jak ważna dla naszego istnienia jest woda?

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Wody Biblioteka Szkolna wspólnie z klasą „O”B zrealizowała projekt „Dni wody”w dniach 23-26.03.2021

      Pierwszego dnia przeprowadzaliśmy doświadczenia z wodą (sprawdzanie smaku, zapachu, wyglądu). Przypomnieliśmy sobie znaczenia barw na globusie . Wskazywaliśmy zbiorniki wodne: oceany, morza, jeziora, rzeki. Obejrzeliśmy film o podwodnym świecie, rafie koralowej, słuchaliśmy szumu morza zaklętego w muszlach. Z filmu edukacyjnego o wodzie dzieci dowiedziały się jakie jest znaczenie wody dla istnienia życia na Ziemi.

      Przez kolejne dni zerówkowicze przygotowywali i prezentowali ciekawostki o wodzie. Dzieciaki obejrzały „Bajkę o kropelce”, teatrzyk „Wędrówka kropelki”- film edukacyjny zrealizowany przez Studio Filmów Rysunkowych "Przygody kropli wody" w reż. Józefa Ćwiertni. Sporą trudność sprawiały zagadki słuchowe związane z wodą. Zadania z kart pracy dotyczyły głównie fascynującego podwodnego świata. Trzeba było między innymi przeliczać rybki, narysować wieloryba, pokolorować rafę koralową. Dzieci nauczyły się tez piosenki, z której dowiedziały się, ze do picia najlepsza jest czysta woda oraz dlaczego musimy ją oszczędzać i jak możemy to robić.

      Oglądaliśmy też albumy i książki o wodzie, które znajdują się w zbiorach naszej szkolnej biblioteki.

      Na zakończenie zorganizowaliśmy burzę mózgów na temat :

      "Dlaczego i jak możemy oszczędzać wodę ? Dzieci otrzymały drobne niespodzianki – zakładki do książek i przyrzekły, że będą pić jak najczęściej czysta wodę i oczywiście ją oszczędzać.

      Krystyna Jolanta Firak

      Żaneta Misiak

      galeria

     • Światowy Dzień Kostki Rubika i Dzień Rowerowy

      19.04.2021

      Czas na kolejne dwa, ale bardzo sympatyczne, nietypowe święta. W sobotę 17 kwietnia był Światowy Dzień Kostki Rubika, a w poniedziałek 19 kwietnia Dzień Rowerowy. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was świetna okazja, aby pokazać swoje umiejętności, bo wiemy, że wielu z Was fantastycznie układa kostki Rubika – zróbcie zdjęcie, nagrajcie filmik i prześlijcie do nas na czacie w Teamsach. W poniedziałek wybierzcie się na rower – z rodziną lub przyjaciółmi – zróbcie zdjęcie Was, Waszego roweru albo tego miejsca, do którego pojechaliście i wyślijcie do nas. Mamy nadzieję, że pogoda nie przeszkodzi w wycieczce rowerowej, ale – gdyby tak się zdarzyło – może tego dnia poświęcicie chwilę swojemu rowerowi, dopompujecie koło albo zetrzecie kurz z ramy 😉

      Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy,

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

     • Dzień Scrabble

      15.04.2021

      We wtorek 13 kwietnia w Dzień Scrabble, nasi uczniowie przyłączyli się do obchodów – mamy nadzieję, że Alan z klasy 4a, Mateusz B. z klasy 4b, Julia z klasy 6a, Zosia z klasy 7c oraz Oliwier z klasy 7c spędzili mile popołudnie na partyjce tej niezwykle rozwijającej gry i mieli okazję do odpoczynku od komputera i zdalnych lekcji  Dziękujemy Wam za włączenie się w inicjatywę Samorządu Uczniowskiego i zachęcamy uczniów naszej szkoły do śledzenia ogłoszeń i wspólnych działań.

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

     • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

      14.04.2021

      13 kwietnia 2021 roku, w 81. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły, w imieniu całej społeczności szkolnej, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pod Pomnikiem Katyńskim w Konstancinie-Jeziornie.

      Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 13 kwietnia. Święto zostało uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej poprzez aklamację, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

      W skład naszej delegacji (Szkoła Podstawowa nr 2) weszli: p. Wojciech Guszkowski, p. Anna Woźniak – nauczyciele historii oraz uczniowie: Agata Kraśnicka, Barbara Łukaszewicz, Piotr Doroszuk, Adam Lempkowski.

     • Dzień Scrabble

      11.04.2021

      We wtorek 13 kwietnia, według kalendarza Świąt Nietypowych, przypada Dzień Scrabble. Samorząd Uczniowski zaprasza do obchodów tego dnia. Wyjmijcie swoje Scrabble i zagrajcie z rodziną lub przyjaciółmi. Zróbcie zdjęcia i wyślijcie je jako załączniki na Teamsach do opiekunów SU – p. Małgorzaty Czyż lub p. Katarzyny Furmańskiej. Wasze zdjęcia zamieszczone będą na stronie szkoły i na szkolnym Facebooku, a Wy pokażecie, że czas spędzany w domu może być czasem spędzonym z bliskimi, czasem zabawy, czasem rozmowy, czasem wspólnym – a o to nam przecież chodzi.

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

    • Rada Rodziców
     • Rada Rodziców

      09.04.2021

      W miesiącach luty i marzec Rada Rodziców zakupiła z pozyskanych od Państwa

      pieniędzy:

      - wiązankę i znicze złożone w Miejscu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      - nagrody za udział w konkursie biograficznym o życiu i działalności Danuty

      Siedzikówny ps. INKA

      - nagrody za udział w konkursie plastycznym poświęcony Danucie Siedzikównie

      ps. Inka.

      - nagrody  za udział w konkursie Najsympatyczniejsi 2021 r.

      - nagrody za udział w konkursie fotograficznym "Sławne kobiety"

      - nagrody za udział w konkursie "Wiosenna Marzanna" kl. I-III

      - nagrody za Wiosenny konkurs plastyczny kl. I

      Dziękujemy za każdą wpłatę.

      Rada Rodziców

     • Nauczanie zdalne

      07.04.2021

      Szanowni Państwo,

      Od 9 kwietnia do 18 kwietnia 2021 nauczanie w naszej szkole odbywa się następująco:

      Oddziały przedszkolne  0a, 0b  pozostają w domach.

      Klasy 1 – 3 i 4 – 8 – nauczanie zdalne.

     • Ważny komunikat!

      06.04.2021

      Zmiana godzin pracy sekretariatu  

      W dniach 6-9 marca 2021 r. w związku z dużą absencją pracowników administracji  obowiązują nowe godziny pracy sekretariatu  9.00-13.00.  

      Uwaga! 

      Rodzice kandydatów do klasy 1 i oddziału przedszkolnego oświadczenie woli  mogą zostawić u pracownika obsługi w holu szkoły w godzinach 8.00-16.00.  

       

     • Życzenia Wielkanocne dla Królowej Elżbiety

      31.03.2021

      Zgodnie z kilkuletnią już tradycją naszej szkoły ponownie zaprosiliśmy uczniów do przygotowania życzeń wielkanocnych dla Królowej Elżbiety II oraz do wykonania świątecznej kartki. Ze względu na panujące ograniczenia i tym razem uczniowie przygotowali kartki cyfrowe. Swoje życzenia przysłali następujący uczniowie: Dmitri Żukowski (4a), Marta Grabowska (6a), Julia Kobusińska (6a), Kalina Misiak (6a), Natasza Kondraciuk (6c), Piotr Doroszuk (8a), Bartłomiej Misiak (8a). Na dwór Królowej Brytyjskiej wysłane zostały kartki zawierające – zgodnie z wytycznymi konkursu – elementy wielkanocne oraz polskie i brytyjskie. Wykonali je: Natasza, Marta i Piotr. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy, a autorom wyróżnionych kartek serdecznie gratulujemy.

      Katarzyna Furmańska

     • Spotkanie grupy projektowej eTwinning

      29.03.2021

      W sobotnie popołudnie odbyło się kolejne spotkanie online nauczycieli oraz uczniów klas 6 realizujących międzynarodowy projekt eTwinning „Our Game Lab”. Wraz z partnerami projektu z Turcji, Jordanii i Włoch spotkaliśmy się o godzinie 18:00 na platformie Zoom, zaczęliśmy od gry na temat znajomości naszego projektu, następnie poznaliśmy się lepiej bawiąc się w „3 true sentences and 1 false” – uczniowie mówili o sobie 3 zdania prawdziwe i 1 fałszywe i zgadywaliśmy, które z nich nie jest prawdą. Następnie zagraliśmy w quiz o regularnych i nieregularnych czasownikach angielskich. Maja, Marta, Zosia i Damian świetnie włączyli się we wszystkie aktywności i fantastycznie wypadli opowiadając o sobie i grając w gry. Wszyscy dobrze się bawili. Żal nam było się rozstawać. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie :)

      Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)

    • Jak obchodziliśmy Dzień Gofra?
     • Jak obchodziliśmy Dzień Gofra?

      29.03.2021

      W czwartek 25 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Gofra nasi uczniowie (i nie tylko oni przygotowali, kupowali, zjadali gofry, na których były same pyszności: cukier puder, czekolada, bita śmietana, owoce, mniam :) Poprzez zachęcanie do uczczenia tego dnia Samorząd Uczniowski zainicjował obchody wybranych świąt nietypowych, ale prawdziwym celem naszej akcji jest zwrócenie uwagi na kontakty z bliskimi – rodziną, rodzeństwem, przyjaciółmi, na odejście na chwilę od sprzętów do nauki zdalnej i skupienie się na rozmowie i byciu z najbliższymi. Dziękujemy tym z Was, którzy włączyli się w te obchody – mamy nadzieję, że był to dla Was nie tylko smaczny, ale i dobry czas. Wasi Wychowawcy nagrodzą Was pochwałami, a my liczymy na dalszą Waszą aktywność, liczymy też, że inni uczniowie włączą się w obchody świąt nietypowych – najbliższa okazja już w kwietniu, do zobaczenia :)

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

      Zobacz film

     • Międzynarodowy Dzień Gofra

      25.03.2021

      Wraz z nadejściem wiosny Samorząd Uczniowski rozpoczyna obchody Świąt Nietypowych – zapraszamy Was do uczczenia Międzynarodowego Dnia Gofra – 25 marca. W to czwartkowe popołudnie razem z rodzicami, rodziną, rodzeństwem albo z przyjaciółmi upieczcie gofry albo kupcie gotowe, dobierzcie składniki jakie lubicie najbardziej i spędzajcie razem czas. Opowiedzcie, co fajnego Was dziś spotkało, zagrajcie w jakąś grę albo po prostu bądźcie wszyscy razem :) Podzielcie się z nami zdjęciami Waszych gofrów albo zdjęciami z Waszych spotkań z najbliższymi, wyślijcie je w czacie na Teamsach do opiekunów SU – p. Małgorzaty Czyż lub p. Katarzyny Furmańskiej, Wasze zdjęcia pokażemy na stronie szkoły i na szkolnym Fb. Czekamy!

      Samorząd Uczniowski

       

     • Nie bądź obojętny. Podziel się szczęściem z innymi dziećmi!

      25.03.2021

      Szkolny Wolontariat w marcu 2021 prowadził zbiórkę produktów higienicznych dla dzieci i niemowląt z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii. W zbiórce uczestniczyli głównie uczniowie klas młodszych i zerówki, którzy uczyli się stacjonarnie w szkole. Wspomogli nas również uczniowie starszych klas przekazując artykuły na zbiórkę. Udało się nam uzyskać wszystkie najbardziej potrzebne produkty: pieluszki jednorazowe, środki do mycia ciała i włosów, płyny do kąpieli, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, pasty i szczoteczki do zębów, kremy ochronne, oliwki dla dzieci, proszek do prania dla dzieci, słoiczki z potrawami dla dzieci, soki i musy.

      Uczniowie i rodzice bardzo zaangażowali się w niesienie pomocy, za co bardzo im dziękujemy. Wszyscy cieszymy się, że w trudnym czasie pandemii mogliśmy wspomóc najbardziej potrzebujące dzieci.

      Wychowawcy świetlicy szkolnej

     • Drodzy Uczniowie i Opiekunowie

      25.03.2021

      Nasza szkoła bierze udział w akcji „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki ”. Uczniowie przynosza do szkoły zużyte oryginalne (wcześniej nienapełniane) tuszów z drukarek atramentowych, zapakowanych w woreczki foliowe i wrzucaja je do specjalnych kartonowych pojemników. Organizator akcji, firma Eko – system odebrała pierwszą partie zebranych tuszów, przekaże kartridże do recyklingu, a za pozyskane w ten sposób pieniądze kupi karmę dla zwierząt ze schroniska. Zbiórka będzie trwać w tym roku szkolnym i w przyszłym. Mamy nadzieję, że zakończy się duzym sukcesem, gdyż nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w akcja charytatywnych na rzecz poprawienia losu zwierząt.

      Więcej można dowiedzieć się na stronie www.tuszdopaki.pl. Pomóżmy wspólnie zwierzakom i włączmy się w działalność ekologiczną.

      Wychowawcy świetlicy szkolnej

    • Emocja
     • Emocja

      23.03.2021


      Grupa 0b zrealizowała kolejny moduł projektu "Emocja" - tym razem tematem przewodnim naszych działań była EMPATIA...Było poważnie, bo poruszyliśmy problem niepełnosprawności, ale było też zabawnie, gdy dzieciaki "pokazywały" różne emocje, no i oczywiście było tez bardzo kreatywnie - podczas tworzenia "empatycznych okularów"....
      A wiosnę przywitaliśmy kanapkami z pysznym szczypiorkiem, który sami wyhodowaliśmy:-)
      Grażyna Tatarska
       

    • Wiosenny konkurs w klasach pierwszych
     • Wiosenny konkurs w klasach pierwszych

      23.03.2021

      Chętni uczniowie z klasy 1a i 1b wzięli udział w konkursie.

      Zadaniem uczestników było stworzenie pracy, która zilustruje jeden z wybranych wierszy: Jana Brzechwy "Przyjście wiosny" lub

      Władysława Bełzy " Wiosna". Powstało wiele ciekawych prac inspirowanych wierszem. Publikujemy zwycięskie prace, zapraszamy do galerii.

      Dziękujemy wszystkim dzieciom za pracę, wysiłek i zaangażowanie.

      WYNIKI KONKURSU:

      1. Matylda Walendzik, klasa 1b

      2. Kacper Kosz, klasa 1a i Izabela Golon, klasa 1b

      3. Julia Januszko, klasa 1b

      WYRÓŻNIENIA:

      Michalina Cacek, klasa 1a

      Aniela Ignacik, klasa 1a

      Zosia Woźniak, klasa 1b

      Gratulacje.

      Karolina Piekarniak i Emilia Kamać

      galeria

    • Marzanna
     • Marzanna

      23.03.2021

      Część uczniów z klas 1-3 wzięła udział w zabawie - "Wiosenna Marzanna". W tej zabawie do wykonania była marzanna. Dziękujemy za zaangażowanie uczniów oraz rodziców w wykonanie pięknych prac.

      Organizatorzy:

      Karolina Piekarniak

      Alicja Biedrzycka

      Piotr Majewski

      Zobacz film

    • Apel do środowiska szkolnego
     • Apel do środowiska szkolnego

      19.03.2021

      Apel do środowiska szkolnego w sprawie włączenia się w realizację programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły.

      Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie Jeziornie

      Szanowni Państwo,

      dążąc do pozyskania dodatkowych funduszy na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwia gromadzenie przez radę rodziców - za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000268115 – środków pochodzących z 1% Państwa podatku dochodowego. Polecając tę formę poprawy warunków nauczania naszych dzieci, prosimy o zainteresowanie nią swoich przyjaciół i znajomych wskazując, że tą drogą mogą włączyć się w budowanie oświaty na miarę swoich oczekiwań i wyzwań XXI wieku.

      Celem uczestniczenia w wymienionym programie każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2020 (PIT 28 poz. 177, PIT 36 poz. 474, PIT 36L poz. 165, PIT 37 poz. 134, PIT 38 poz. 64, PIT 39 poz. 50) – „RR Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie Jeziornie”

      W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie

      Przewodnicząca Wioleta Stegenka

     • Nauczanie zdalne

      18.03.2021

      Szanowni Państwo,

      Od 22 marca do 9 kwietnia 2021 nauczanie w naszej szkole odbywa się następująco:

      Oddziały przedszkolne  0a, 0b - zdalnie. Klasy 1 – 3 i 4 – 8 – nauczanie zdalne.

    • Ekonomia Wynalazków inż. Tańskiego
     • Ekonomia Wynalazków inż. Tańskiego

      18.03.2021

      Zapraszamy do udziału w warsztatach kreatywnych w ramach projektu EKONOMIA WYNALAZKÓW inż. TAŃSKIEGO.

      Podczas dwóch 90 min sesji on-line będziemy zapoznawać się z podstawami ekonomii oraz historią polskich wynalazków na przykładzie samochodu CWS-1 genialnego inż. Tadeusza Tańskiego.

      Dopełnieniem atrakcji będzie wykonanie przez każdego uczestnika modelu samochodu oraz prototypu własnego wynalazku. Do każdego modelu powstaną opowieści które chcielibyśmy udostępnić na wystawie wirtualnej na specjalnie stworzonej stronie internetowej.

      Osoby biorące udział w zajęciach otrzymają bezpłatnie dwa zestawy ze sklejki drewnianej do samodzielnego składania:

      zestaw CWS-1

      zestaw kreatywny Inżynier Wyobraźni

      Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona

      Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego we współpracy z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO.

      Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

      Warunkiem udziału w nieodpłatnych webinarach jest stworzenie, przesłanie i udostępnienie prac (modeli i opowieści) po odbytych zajęciach. która będzie wystawiona na wystawie wirtualnej projektu. Ponadto uczestnicy będą poproszeni o wypełnienie anonimowej ankiety ewaluacyjnej. Ze względu na obowiązujące przepisy RODO oraz konieczność nagrywania webinarów, udział w zajęciach możliwy jest dla osób, których opiekunowie wyrażają zgodę na utrwalanie i udostępnianie wizerunku uczestników.

      Wojciech Guszkowski

    • 14 marca- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
     • 14 marca- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

      16.03.2021

      W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby π uczniowie klas 7 i 8 przygotowali prezentacje oraz plakaty o liczbie π. Swoje prace prezentowali kolegom i koleżankom podczas zdalnych lekcji matematyki. Uczniowie, którzy przygotowali pracę to:

      1. Piotr Doroszuk 8a- prezentacja

      2. Julia Grabowska 8a- prezentacja

      3. Mikołaj Jóźwiak 8a- prezentacja

      4. Klara Kamińska- 8a- prezentacja

      5. Kamil Kucharski 8a- prezentacja

      6. Bartłomiej Misiak 8a- prezentacja

      7. Zygmunt Polan 8a- prezentacja

      8. Jakub Ratusiński 8a- prezentacja

      9. Lena Herynowska 8b- prezentacja

      10. Dawid Lenarczyk 8b- prezentacja

      11. Wiktoria Stelmaszczyk 8b- prezentacja

      12. Kaja Wojciechowska 8b- prezentacja

      13. Jakub Pilszyk 8b- plakat

      14. Daria Grzybowska 7a- prezentacja

      15. Anastazja Pyzel 7a- prezentacja

      16. Amelia Radyszewska 7a- prezentacja

      17. Przemysław Adamczyk 7b- prezentacja

      18. Jakub Bender 7b- plakat

      19. Hanna Jabłońska 7b- prezentacja

      20. Zofia Makulska 7b- prezentacja

      21. Dominika Szkoda 7b- prezentacja

      22. Martyna Kojło 7c- prezentacja

      23. Zuzanna Pająk 7c- prezentacja

      24. Zofia Sieradzan 7c- prezentacja

      25. Wiktoria Sołtysiak 7c- prezentacja

      26. Jakub Zieliński 7c- prezentacja

      27. Jessica Świnoga 7c- plakat

      Aby uczniowie dobrze zapamiętali tę liczbę wraz z jej rozwinięciami, na szkolnym korytarzu obok sali 43 pojawi się dekoracja przedstawiająca π. Projekt dekoracji oraz jego wykonanie to praca pani Iwony Wojewody- Jedynak oraz pani Marleny Waśniewskiej.

      Nauczyciele matematyki

      galeria

    • Kobiety w historii
     • Kobiety w historii

      08.03.2021

      Z okazji Dnia Kobiet 8 marca Samorząd Uczniowski we współpracy z p. Iwoną Wojewodą-Jedynak, nauczycielką plastyki i p. Wojciechem Guszkowskim, nauczycielem historii, zaprosił uczniów naszej szkoły do konkursu fotograficznego. Uczniowie mogli wybrać jedną ze słynnych kobiecych postaci, ustylizować siebie lub kolegę albo koleżankę z naszej szkoły i wykonać zdjęcie. Nadesłane zdjęcia okazały się bardzo ładne i pomysłowe, a autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, której bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań.

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsce – Zuzanna Kamać

      II miejsce – Matylda Rzepecka

      III miejsce – Kalina Misiak

      Antonina Zielak

      Udział w konkursie wzięli jeszcze:

      Julia Kobusińska

      Zofia Podsiadło

      Zofia Sieradzan

      Bartłomiej Misiak

      Tola Świątkiewicz

      Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

      Zobacz film

    • Najsympatyczniejsi 2021 r.
     • Najsympatyczniejsi 2021 r.

      08.03.2021

      Najsympatyczniejsi 2021r.

      Od kilku lat Samorząd Uczniowski w klasach 4-6 w marcu przeprowadza wybory na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w danej klasie. W tym roku wyniki przedstawiają się następująco:

      Klasa 4a

      Marianna Sienkiewicz

      Mikołaj Wołos

      Alan Mąkosa- Chłopcy uzyskali taką samą liczbę głosów.

      Klasa 4b

      Zofia Lisowska

      Szymon Cuch

      Franciszek Kłos -Chłopcy uzyskali taką samą liczbę głosów.

      Klasa 5a

      Aleksandra Siudzińska

      Sebastian Bernaciak

      Klasa 5b

      Antonina Zielak

      Fabian Popławski

      Klasa 6a

      Marta Grabowska

      Krzysztof Armatys

      Klasa 6b

      Zofia Podsiadło

      Gustaw Oworus

      Klasa 6c

      Aniela Pawłowska

      Mateusz Ber

      Gratulujemy zwycięzcom.

      SU

      galeria

    • Klasa 1b w Kosmosie
     • Klasa 1b w Kosmosie

      08.03.2021

      Z czym kojarzy Wam się Kosmos? Jakie są planety i ile ich jest? Czym się od siebie różnią? K im są astronomowie? Do czego służy satelita?

      Nad odpowiedziami na te pytania, uczniowie z klasy 1b zastanawiali się podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej w tym tygodniu.

      W trakcie tych zajęć kształciliśmy umiejętność pracy w grupie .Dzieci pobudziły swoją wyobraźnię oraz sprawność manualną.

      Stworzyliśmy wiele ciekawych prac, które prezentujemy poniżej.

      Karolina Piekarniak

      galeria

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      03.03.2021

      1 marca 2021 roku, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze na grobie Henryka Stokowskiego pseudonim „Jaskółka”, zamordowanego przez UB w Konstancinie-Jeziornie. Grób „Jaskółki” znajduje się na cmentarzu parafialnym w Skolimowie.

      Wiązankę kwiatów złożyliśmy również, przed willą Biały Dworek, przy tablicy poświęconej żołnierzom AK Batalionu „Krawiec”, NSZ Batalionu „Mączyński” oraz innym ofiarom reżimu komunistycznego, w tym Henrykowi Stokowskiemu ps. „Jaskółka”, więzionym w budynku przy ul. Wierzejewskiego 9.

      W skład naszej delegacji weszli: p. Wojciech Guszkowski, p. Anna Woźniak – nauczyciele historii oraz uczniowie: Agata Kraśnicka, Oliwia Bąk, Piotr Doroszuk, Adam Lempkowski

      galeria

      W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa, nasz uroczysty apel odbył się online. Uczniowie pod kierunkiem Wojciecha Guszkowskiego przygotowali film: Inka – Apel Pamięci 2021. Film przedstawia najważniejsze fakty z życia Inki oraz wiersze i piosenki recytowane i śpiewane przez uczniów. Był on prezentowany w klasach IV – VIII.

      Zobacz apel

    • Mistrz Głoskowania
     • Mistrz Głoskowania

      03.03.2021
      MISTRZ GŁOSKOWANIA
      W czwartek, 28 stycznia 2021roku, odbył się finał świetlicowego konkursu „Mistrz głoskowania”. Do turnieju uczniowie przygotowywali się w szkole i w domu z rodzicami.
      Głoskowanie to ćwiczenie słuchu fonematycznego. Jest to bardzo ważny etap w nauce czytania. To dzielenie wyrazu na głoski, czyli pojedyncze dźwięki, które dziecko słyszy.
      W turnieju wzięło udział 20 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowali się: Michał Trakul, Antoni Kłos, Hanna Tabak, Julia Januszko, Jakub Miller i Hanna Staniak.
      Po wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce – Jakub Miller, klasa I b II miejsce – Hanna Staniak, klasa I b III miejsce – Julia Januszko, klasa I b wyróżnienie – Hanna Tabak, klasa I a
      Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a laureaci – medale. Wielkie gratulacje i podziękowania składamy wszystkim zawodnikom. Życzymy dalszych sukcesów.
      Wychowawcy świetlicy
      galeria
    • Eksperyment Wulkan
     • Eksperyment Wulkan

      03.03.2021
      Dzieci z grupy 0A ze szklanej butelki i masy papierowej samodzielnie wykonały makietę wulkanu. Następnie wykorzystując ocet zabarwiony farbą, gorącą wodę i sodę oczyszczoną przeprowadziliśmy eksperyment.
      Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni efektem.
      Wychowawczyni
      Natalia Dul
      galeria
      zobacz film
       
    • Zajęcia w grupie 0B
     • Zajęcia w grupie 0B

      03.03.2021
      Kiedy żyły dinozaury? Co to jest bursztyn? Skąd biorą się wulkany? To ile jest tych planet??? 🤔 A może i my coś skonstruujemy? Oto pytania, na które Zerówka szukała odpowiedzi podczas ostatnich zajęć...
      Grażyna Tatarska
     • Koszt obiadów

      25.02.2021

      U W A G A!

      Koszt obiadu za miesiąc marzec 2021

      SP2 - 138 zł.
       
      Klasa 0 - 207 zł.
       

      Prosimy o terminowe wpłaty.

      Opłat należy dokonać na konto bankowe: 

      Szkoła Podstawowa nr 2

      ul. Żeromskiego 15

      05-510 Konstancin- Jeziorna

      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

      Nr konta: 33800200040214172920020104

      Podczas nieobecności intendenta odwołania obiadów należy dokonywać pod numerem 120
    • "Uniwersytet Dzieci" w klasie 2 b
     • "Uniwersytet Dzieci" w klasie 2 b

      25.02.2021

      Uczniowie klasy 2 b rozpoczęli współpracę z Fundacją Uniwersytet Dzieci. W jej ramach przystąpiły do projektu "Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?". Na rozgrzewkę zrealizowały tematy "Jakie są moje mocne i słabe strony?" oraz "Jak skutecznie działać w zespole?". Zajęcia polegały na poznawaniu siebie samego oraz swoich kolegów i koleżanek poprzez zabawę i wspólne działanie.

      Justyna Szulc

      Galeria

    • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca. Konkurs biograficzny.
     • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca. Konkurs biograficzny.

      25.02.2021

      Danuta Siedzikówna – INKA

      12 lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, odbył się konkurs biograficzny o życiu i działalności Danuty Siedzikówny ps. Inka.

      Bohaterka konkursu to Niezłomna sanitariuszka AK zamordowana przez komunistów w 1946 roku. W chwili śmierci miała 17 lat. Inka jest wzorem ideałów patriotycznych. Dlatego w naszej szkole, od wielu lat, przeprowadzany jest konkurs jej poświęcony jako forma uczczenia pamięci tych wszystkich Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

      Laureaci otrzymają: dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

      I miejsce – Julia Sakowicz

      II miejsce – Bartosz Goliszewski, Dominik Rawski, Dominika Szkoda

      III miejsce – Łucja Januszko, Adam Lempkowski, Kalina Misiak, Weronika Szkoda,

      Zofia Zalewska

      Wyróżnienie:

      Piotr Gondorowicz

      Pola Szlapańska

      Mikołaj Rzepecki

      Udział:

      Zuzanna Biedrzycka

      Piotr Doroszuk

      Tymon Gołaszewski

      Marta Grabowska

      Zuzanna Kamać

      Laura Kamińska

      Wojciech Lisowski

      Amelia Ratajczyk

      Maria Rembowska

      Matylda Rzepecka

      Hanna Sabarańska

      Aleksandra Siudzińska

      Kacper Siudziński

      Oliwia Stelmaszczyk

      Aleksandra Szwacińska

      Kaja Wojciechowska

      Organizatorzy konkursu:

      Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii

      Anna Woźniak – nauczycielka historii

    • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca. Konkurs plastyczny.
     • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca. Konkurs plastyczny.

      24.02.2021

      Danuta Siedzikówna – INKA

      W Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, odbył się konkurs plastyczny poświęcony Danucie Siedzikównie ps. Inka.

      Bohaterka konkursu to Niezłomna sanitariuszka AK zamordowana przez komunistów w 1946 roku. W chwili śmierci miała 17 lat. Inka jest wzorem ideałów patriotycznych. Dlatego w naszej szkole, od wielu lat, przeprowadzany jest konkurs jej poświęcony jako forma uczczenia pamięci tych wszystkich Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

      Laureaci otrzymają: dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

      I miejsce – Amelia Ratajczyk, Łucja Januszko

      II miejsce – Natasza Kondraciuk, Milena Madej, Julia Kobusińska

      III miejsce – Pola Szlapańska, Hanna Sabarańska, Sebastian Bernaciak

      Wyróżnienie – Dmitri Żukowski, Liliana Mućka

      Udział:

      Adam Sobociński

      Amelia Kielczak

      Dominika Szkoda

      Gabriela Cegłowska

      Ksawery Kucicki

      Matylda Rzepecka

      Paulina Bąba

      Pola Estkowska

      Weronika Szkoda

      Zofia Sieradzan

      Zofia Podsiadło

      Zuzanna Kamać

      Organizatorzy konkursu:

      Iwona Wojewoda-Jedynak – nauczycielka plastyki

      Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii

      Galeria prac

    • Malujemy na śniegu – III c
     • Malujemy na śniegu – III c

      22.02.2021

      “Czy wam nie przyszło nigdy do głowy , że śnieg powinien być kolorowy?”

      Dzisiejsze zajęcia plastyczne były niezwykłe z wielu powodów:

      Lepiliśmy, ugniataliśmy, uklepywaliśmy, kolorowaliśmy, malowaliśmy, mieszaliśmy, rozpuszczaliśmy, słowem doświadczaliśmy i zachwycaliśmy się śniegiem.

      Klasa III c

      galeria

     • Walentynki w świetlicy

      12.02.2021

      Na świetlicowych gazetkach ściennych pojawiły się nowe dekoracje: kwiaty, serca, strzały…

      Nie odbyło się też bez rozmów o tym, że miłość dodaje człowiekowi skrzydeł,

      że rozwija człowieka, natomiast czytane wiersze pobudziły wyobraźnię i poruszyły serca.

      Walentynki - okazja do przekazania serdeczności, miłych słów, słów wdzięczności tym,

      którzy są dla nas ważni. Święty Walenty, od którego imienia pochodzi nazwa święta,

      został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r. przez papieża Aleksandra VI.

      Dziewczęta 14 lutego starały się odgadnąć, za kogo wyjdą za mąż.

      Aby się tego dowiedzieć, wypatrywały ptaków. Jeśli dziewczyna jako pierwszego zobaczyła rudzika,

      oznaczało to, że wyjdzie za marynarza;

      jeśli wróbla - za ubogiego, lecz mogła być pewna,

      że jej małżeństwo będzie szczęśliwe; jeśli łuszczaka - że poprosi ją o rękę człowiek bogaty.

      Zakochani wysyłali do siebie listy miłosne.Treścią listów nieraz były słowa:

      „Będziesz moją walentynką”.

      W Stanach Zjednoczonych walentynkowe listy były anonimowe,

      dlatego kończyły się pytaniem: „Zgadnij, kto?”.

      W Europie anonimowy nadawca podpisywał się po prostu: „Twój walentyn”.

      Obecnie często wysyła się walentynki drogą elektroniczną.

      W tym roku ogłoszono także konkurs na najlepszy SMS o tematyce miłosnej.

      WSZTSTKIM DZIECIOM I RODZICOM ŻYCZYMY

      DUŻO MIŁOŚCI I WSPANIAŁYCH CHWIL Z NAJBLIŻSZYMI

      Wychowawcy świetlicy
       

    • Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
     • Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

      12.02.2021

      zapraszamy Państwa na kolejne spotkania w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Nadal możliwa jest niestety tylko formuła online, ale ufamy, że jesteście Państwo gotowi z niej skorzystać. Warto w proponowanym dniu i godzinie usiąść wygodnie w fotelu, z filiżanką dobrej kawy lub herbaty i posłuchać o tym co ważne dla nas i naszych dzieci. Formuła online okazuje się zatem całkiem użyteczna, pozwala bowiem na wygodny fotel, choć rozumiem, że wielu z nas jest zmęczonych ciągłym wpatrywaniem się w ekran komputera. Zachęcam jednak bardzo do zarezerwowania czasu 23 lutego i 16 marca i skorzystania z wykładów, które dla Państwa przygotowaliśmy w I kwartale roku 2021.

      23 lutego 2021 - wtorek - godz. 17.30; platforma ZOOM

      Temat : Dziecko i stres – w poszukiwaniu przyczyn trudnych zachowań u dzieci

     • DBI w naszej szkole

      12.02.2021

      Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole w tym roku obchodzony jest zdalnie i przy wsparciu uczniów realizujących projekt eTwinning „Our Game Lab”. Hasło „Działajmy razem” – było dodatkową motywacją, aby podzielić się naszymi aktywnościami.

      Marta Grabowska z klasy 6a przygotowała ankiety dla młodszych i starszych uczniów – linki zostały wysłane do wychowawców i stanowią świetny początek do rozmowy na temat Internetu, zachowań w sieci i dbałości o bezpieczeństwo i kulturę.

      Tosia Kwiręg z klasy 6c przygotowała na potrzeby projektu plakat o zachowaniach w sieci.

      Wychowawcy klas otrzymali dodatkowo prezentację przygotowaną kiedyś przez Szkolną Grupę ODO i zmodyfikowaną do aktualnych potrzeb. Dla klas 4 – 8 zostały opracowane ankiety, które pomogą nam określić zakres i sposób zachowań naszych uczniów w sieci. Prezentujemy też nasze plakaty o zasadach zachowania w Internecie oraz o ochronie danych osobowych.

      Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)

    • Dzień Pizzy w klasie 1b
     • Dzień Pizzy w klasie 1b

      12.02.2021

      Uczniowie otrzymali po fragmencie pizzy, który należało ozdobić ulubionymi składnikami (w formie papierowej). Kiedy wszystkie kawałki były ukończone, stworzyliśmy jedną wielką - wspólną pizzę. Dzięki temu zilustrowaliśmy sobie indywidualność każdego dziecka i fakt, że grupa (klasa) tworzy całość.

      Karolina Piekarniak

      Galeria

     • Wolontariat

      11.02.2021

      Nie bądź obojętny. Podziel się szczęściem z innymi dziećmi!

      Szkolny Wolontariat zaprasza uczniów młodszych i starszych klas do udziału w zbiórce produktów higienicznych dla dzieci i niemowląt z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii.

      Najbardziej potrzebne produkty to:

      ● pieluszki jednorazowe,

      ● środki do mycia ciała i włosów,

      ● płyny do kąpieli,

      ● chusteczki higieniczne,

      ● chusteczki nawilżane,

      ● pasty i szczoteczki do zębów,

      ● kremy ochronne, oliwki dla dzieci,

      ● proszek do prania dla dzieci.

      Produkty można dostarczać osobiście do świetlicy szkolnej lub poprzez Panią Woźną, która będzie odbierać paczki w holu przy głównym wejściu.

      Zbiórka potrwa do 26 marca 2021 roku.

      Pamiętaj, że Twoja pomoc to ogromna dawka szczęścia dla innych.

      Nie zastanawiaj się długo, podaruj uśmiech!

      Barbara Rutkowska

    • Konkurs o przygodach Detektywa Pozytywki
     • Konkurs o przygodach Detektywa Pozytywki

      09.02.2021

      W klasie 2a podsumowano wyniki konkursu czytelniczo-plastycznego, poświęconego bohaterowi ksiązki Grzegorza Kasdepke, który swoimi przygodami zainspirował dzieci do wykonania ciekawych ilustracji. Uczniowie, którzy wzięli udział w dwuetapowym konkursie otrzymali nagrody (fajne długopisy) ufundowane przez Radę Rodziców, a pozostali uczestnicy kolorowanki oraz zakładki do książek. Na wyróżnienie zasługują prace plastyczne uczniów: Mai Grabowskiej, Leny Sakowicz, Zosi Antczak, Brajana Latoszka, Adama Lichockiego, Filipa Sibilskiego i Michała Rucińskiego.

      Żaneta Misiak, nauczyciel bibliotekarz

      Galeria

    • Nauczanie zdalne
     • Nauczanie zdalne

      09.02.2021

      Okres nauczania zdalnego jest wyjątkowy zarówno dla uczniów oraz nauczycieli, gdzie wspólnie poszukujemy dobrych metod współpracy w tym trudnym okresie. Uczniowie w domu wykonują różnego rodzaju dodatkowe prace dla chętnych, które następnie prezentują innym uczniom. Dzięki takim działaniom poszerzają swoją wiedzę, przełamują nieśmiałość, zwiększają swoje kompetencje cyfrowe.

      Przykład samodzielnej dodatkowej pracy dla chętnych z przedmiotu historia uczennicy Zuzanny Biedrzyckiej.

      Wojciech Guszkowski

      Galeria

    • Nagrody za konkursy sportowe wręczono
     • Nagrody za konkursy sportowe wręczono

      09.02.2021
      Na początku lutego wręczone zostały nagrody za konkursy sportowe dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.
      Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań 🙂
      Wychowawcy świetlicy
      KONKURS STRZAŁÓW NA BRAMKĘ
      KL I Mikołaj Skowroński
      KL II Filip Sibilski
      KL III Kornel Adamczuk
      KONKURS ŻONGLERKI
      KL II Filip Sibilski
      KL III Michał Ratusiński
      KONKURS SKOKÓW PRZEZ SKAKANKĘ
      KL I Julia Januszko
      KL II Marta Sabarańska
      KL III Wiktoria Stegenka
      KONKURS RZUTÓW DO KOSZA
      KL I Iza Golon i Dawid Grzybowski
      KL II Michalina Laskowska
      KL III Wiktoria Stegenka
      Galeria
    • Zabawy na śniegu - świetlica
     • Zabawy na śniegu - świetlica

      09.02.2021
      Zima postanowiła nas w końcu odwiedzić i wraz z powrotem do szkoły, po skończonych feriach zimowych, sypnęła białym, puszystym śniegiem. Sprawiła tym samym wielką radość naszym uczniom, którzy postanowili wykorzystać jej uroki i pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu. Rzucały śnieżkami, oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa oraz lepiły bałwana. Oprócz świetnej zabawy
      i ruchu na świeżym powietrzu wzmocniły więzi miedzy sobą. Do świetlicy wracały uśmiechnięte i szczęśliwe.
      Wychowawcy świetlicy
      Galeria
    • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

      09.02.2021

      Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

      W naszej szkole co roku obchodzimy ten dzień, organizując ciekawe zajęcia, pogadanki, gry terenowe i wspólne zabawy propagujące bezpieczne korzystanie z sieci. 

      Inicjatywy DBI

       

    • Rzeźby recyklingowe w klasie 1a
     • Rzeźby recyklingowe w klasie 1a

      07.02.2021

      Budowanie świadomości ekologicznej to proces, który warto inicjować od najmłodszych lat. By zapoznać dzieci z ideą recyklingu, na zajęciach kształcenia kreatywnego, robiliśmy rzeźby z materiałów pochodzących z odpadów. Co to jest rzeźba recyklingowa? Rzeźba recyklingowa jest to:

      *rzeźba z odpadków cywilizacyjnych, przetworzonych śmieci, niepotrzebnych przedmiotów;

      *wykorzystywanie naturalnych materiałów np: drewna i trzciny oraz tworzyw sztucznych;

      *łączenie w nową, zaskakującą całość pojedynczych przedmiotów np: zabawek.

      Emilia Kamać

      Galeria

    • Projekt EMOCJA w grupie 0B
     • Projekt EMOCJA w grupie 0B

      07.02.2021

      Grupa 0b zrealizowała kolejny moduł projektu EMOCJA pt: "Magia słów". Jak zwykle, podczas realizacji tego projektu, była dobra zabawa, ale też nie zabrakło poważnych i ważnych tematów - tym razem zajęcia dotyczyły słów mających wielką moc. A wszystko to przy dużym zaangażowaniu i aktywności dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii...

      Wychowawczyni,

      Grażyna Tatarska

      Galeria

     • Odpowiedź z ambasady rosyjskiej

      07.02.2021

      Nasza szkoła otrzymała kartkę wraz z noworocznymi życzeniami od p. Siergieja Andriejewa – Ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce. Pan Ambasador, dziękując nam za życzenia, składa nauczycielom i uczniom naszej szkoły życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a przede wszystkim – zdrowia dla nas i naszych bliskich.

      Uczniowie klas 7 i 8 w grudniu przygotowywali cyfrowe kartki z życzeniami noworocznymi w języku rosyjskim, a do ambasady wysłane zostały kartki, które wykonali: Kevinas Scitas – uczeń klasy 7a, Bartosz Goliszewski i Adam Lempkowski – uczniowie klasy 8b.

      Katarzyna Furmańska, nauczyciel języka rosyjskiego

    • Styczeń w klasie 2 b
     • Styczeń w klasie 2 b

      07.02.2021

      Styczeń 2021 r. to czas szczęśliwego powrotu uczniów klasy 2 b do szkoły. Czas upłynął dzieciom pod znakiem uśmiechu, zabaw w szkole i na powietrzu. Szczególny do zapamiętania był 23 stycznia kiedy żegnaliśmy koleżankę odchodzącą do innej szkoły...POWODZENIA!

      28 stycznia gościliśmy w klasie mamy dwie mamy naszych uczniów. Panie Anie poprzez Teams przeczytały nam fragmenty lektury "Cudaczek-Wyśmiewaczek". Dziękujemy

      Justyna Szulc

      Galeria

    • Zabawa karnawałowa w 2a
     • Zabawa karnawałowa w 2a

      07.02.2021

      2 lutego w klasie 2a odbyła się zabawa karnawałowa. Cały dzień dzieci wspaniale się bawiły. Główną atrakcją były wybory królowej i króla karnawału oraz konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Laureatami zostali: Michalina, Mikołaj, Diana i Ludwika. Podczas zabawy odbyły się również zajęcia plastyczne, nie zabrakło wspaniałych dekoracji oraz poczęstunku przygotowanego przez trójkę klasową.

      Alicja Biedrzycka

      Galeria

    • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      02.02.2021

      29 stycznia w naszej szkole wśród klas 0-3 odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku koordynatorem akcji była Pani Barbara Rutkowska. W zbiórkę i pomoc w organizację wydarzenia zaangażowało się wielu uczniów klas 7. Uczniowie naszej szkoły zbierali również pieniądze w niedzielę na terenie Konstancina. Było bardzo mroźnie, słonecznie i radośnie, a mieszkańcy naszego miasta chętnie wspierali akcję WOŚP.

      W tym roku wolonatariusze z naszej szkoły zebrali 6 945,69 pln.

      Zuzanna Biedrzycka

      galeria

    • W klasie 2a
     • W klasie 2a

      02.02.2021

      Międzynarodowy Dzień Puzzli i Układanek uczniowie klasy 2 a świętowali rysując swoje własne puzzle, układając układanki, odgadując szyfry i grając w gry. Nauka przez zabawę, to uczniowie lubią najbardziej.

      Alicja Biedrzycka

      galeria

     • Zimowe drzewo – praca plastyczna

      02.02.2021

      Mamy mróz! Przyszła zima! I choć oszczędzała nas do tej pory, za oknem nieprzerwanie śnieg. Z tej okazji na naszych świetlicowych tablicach, zawitały do nas zimowe prace plastyczne. Malowanie szczoteczkami i pastą do zębów to dawna, zapomniana technika, którą dzisiaj chcemy Wam przypomnieć. W zwiaku z tym przedstawiamy prace wykonane przez uczniów pt. ”Zimowe drzewo”. 
      Wychowawcy świetlicy szkolnej

     • Kącik czytelniczy w świetlicy

      02.02.2021
      Dzień Babci zapoczątkował w naszej świetlicy cykl spotkań z bohaterami ciekawych opowiadań.
      Pierwszą bohaterką była Ula, o której babcia powiedziała “ Moja mądra, duża wnusia”. Ta “duża wnusia” była w wieku przedszkolnym, ale gdy babcia zachorowała, wykazała się wyjątkową odwagą. Słuchając opowieści o Uli i jej babci, doznajemy wielu wzruszeń, ale także śledzimy wyjątkową więź, którą łączy te dwie osoby. Myślę, że niejedna dziewczynka chciałaby usłyszeć “Jesteś moim najjaśniejszym promyczkiem”.
      Opowiadanie wywołało sporo refleksji, m.in. taką, że dzieci chciałyby uczestniczyć w ważnych wydarzeniach rodzinnych. Nawet jeśli są to smutne wydarzenia. Kolejny bohater naszych spotkań to Jaś. Poznajmy jego tajemnice. Co chłopiec trzyma pod łóżkiem i dlaczego lubi chodzić do piwnicy? Sprawdźmy to! Otwieramy książkę A. Onichimowskiej i ... cicho... nie przestraszmy Piotrusia :) Kim jest Piotruś? - tego dowiecie się po pewnym czasie... :)
      Wychowawcy świetlicy
    • Informacje od Rady Rodziców
     • Informacje od Rady Rodziców

      01.02.2021

      Od początku roku szkolnego 2020/2021 Rada Rodziców zakupiła z pozyskanych od Państwa pieniędzy następujące rzeczy:

      • materiały dydaktyczne z j. polskiego i matematyki,

      • tarcze na pasowanie pierwszoklasistów,

      • kwiaty oraz słodki upominek dla nauczycieli z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej,

      • nagrody za udział w konkursie plastycznym i fotograficznym „Ławeczka Żeromskiego",

      • nagrody za udział w konkursie Pieśni Patriotycznych,

      • kwiaty i znicze złożone 11 listopada pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny,

      • kwiaty i znicze z okazji 95 rocznicy śmierci patrona Szkoły Stefana Żeromskiego,

      • nagrody za udział w konkursie czytelniczo - plastycznym,

      • materiały dydaktyczne dla ósmoklasistów.

      Dziękujemy za każdą wpłatę.

      Rada Rodziców

    • Bal karnawałowy dla klas 0-3
     • Bal karnawałowy dla klas 0-3

      01.02.2021

      Szanowni rodzice, w bieżącym roku szkolnym z racji panującego stanu epidemicznego bal karnawałowy z przyczyn oczywistych nie może zostać zorganizowany. Prezydium Rady Rodziców dołoży wszelkich starań, aby w możliwie szybkim terminie i bezpiecznych warunkach sanitarnych zorganizować dzieciom w zamian inne atrakcje.

      Rada Rodziców

    • Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka
     • Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka

      28.01.2021

      Rozpocznij swoją przygodę z tańcem i dołącz do Nas!

      Tymi kilkoma zdjęciami z sesji letniej i prób chcemy zachęcić Was do dołączenia do Zespołu Pieśni i Tańca „Przepióreczka”.

      Próby odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 15:40-18:00 (zajęcia wokalne i taneczne).

      Chętnych prosimy o kontakt przez funpage Przepióreczki lub przez maila: zpitprzepioreczka@gmail.com

      Zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym.

    • Konkurs czytelniczo-plastyczny "Detektyw Pozytywka"
     • Konkurs czytelniczo-plastyczny "Detektyw Pozytywka"

      22.01.2021

      W listopadzie odbył sie zdalny konkurs literacko-plastyczny "Detektyw Pozytywka" dla klas 2a oraz 2c.

      Po powrocie do stacjonarnego nauczania podsumowane zostały w dniu 20 stycznia wyniki konkursu w klasie 2c i przekazane nagrody za osiągnięciai i aktywny w nim udział. Dzieci 23 listopada w aplikacji Forms odpowiadały na 23 pytania związane z przygodami słynnego Detektywa Pozytywki, opisanego w książce przez pisarza Grzegorza Kasdepke. Kilkanaście osób wykonało bardzo ciekawe prace plastyczne, wśród których wyróżnionych zostało siedem. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a autorzy wyróżnionych prac ufundowane przez Radę Rodziców nagrody- fajne długopisy. Biblioteka szkolna dziękuje wychowawcy klasy 2c -panu Piotrowi Majewskiemu za bardzo dobrą współpracę w organizacji konkursu i podsumowania.

      Żaneta Misiak

      nauczyciel bibliotekarz

     • mLegitymacja

      21.01.2021
      Szanowni Państwo,
      zostało, podpisane  porozumienie  w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji  mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej. mLegitymacja szkolna jest częścią aplikacji opracowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji, która pozwoli pobrać mLegitymację na telefon na podstawie danych autoryzacyjnych wydanych przez szkołę. Dokument elektroniczny - mLegityamcja ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji papierowej lub plastikowej karty (e-legitymacja). Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce Uczniowie i Rodzice.
       
     • Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

      21.01.2021

      Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się   domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

       

      Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

      Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

       

      W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE posiadają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

       

      W ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Narodowa przygotowała 70 audiobooków lektur i klasyki literatury, które to można pobrać za darmo z POLONY. Wśród 55 tytułów, które zostały udostępnione w tej formie znalazły się m.in. Lalka, Quo vadis, Sklepy cynamonowe i Nad Niemnem.

       

      Ponadto, w ramach Priorytetu 4 NPRCz, przygotowano ponad 1200 e-booków publikacji z domeny publicznej. Dostęp do wszystkich tytułów jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Publikacje w formatach MOBI, EPUB i PDF można pobierać z POLONY a po pobraniu korzystać z nich bez konieczności dostępu do internetu.

       

      Kolejnym zadaniem zrealizowanym w ramach Priorytetu 4 NPRCz jest digitalizacja i udostępnienie w POLONIE kolekcji tematycznych materiałów pomocniczych dla szkół pozwalających na prowadzenie zajęć online. Wśród ponad 500 kolekcji znalazły się m.in. kolekcje dotyczące władców Polski zawierające najważniejsze publikacje i źródła historyczne prezentowane w POLONIE, kolekcje związane z nazwiskami najwybitniejszych polskich pisarzy, w których poza ich publikacjami znajdują się również teksty dotyczące ich twórczości oraz inne dokumenty z nią związane. Powstały również kolekcje rozwijające zainteresowania uczniów.

       

      Poza materiałami dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych,  w ramach Priorytetu 4 NPRCz, zdigitalizowano i udostępniono w cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica ponad 21 000 publikacji   artykułów z czasopism naukowych jako materiałów dydaktycznych na potrzeby m.in. szkolnictwa wyższego. 

       

      Ostatnim, ale również jednym z najważniejszych zadań zrealizowanych przez Bibliotekę Narodową w ramach Priorytetu 4 NPRCz, jest zakup licencji niewyłącznych do publikacji chronionych majątkowymi prawami autorskimi. Dzięki tym działaniom w polona.pl znajdzie się twórczość ponad 120 polskich pisarzy i poetów, która do tej pory ze względu na ochronę praw autorskich nie mogła być prezentowana w internecie. 

      W ramach tego zadania Biblioteka Narodowa nabyła prawa do całości lub części utworów m.in. Zbigniewa Herberta, Stanisława Lema, Tadeusza Różewicza, Stanisława Barańczaka, Jarosława Iwaszkiewicza, Antoniego Słonimskiego, Poli Gojawiczyńskiej, Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej, Piotra Matywieckiego, Urszuli Kozioł, Jacka Bocheńskiego. Wszystkie publikacje, do których BN uzyskała licencje, zostaną zdigitalizowane i udostępnione za pośrednictwem POLONY za darmo również w formatach pozwalających na korzystanie z nich na czytnikach (EPUB, MOBI, PDF).

       

      Aktualnie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, pracuje nad kolejną edycją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.   W ramach programu wsparciem będą mogły być objęte m.in. placówki wychowania przedszkolnego, biblioteki szkolne i biblioteki pedagogiczne.

     • Reaguj i wspieraj.

      21.01.2021

      Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczyna realizację programu 

      Reaguj i wspieraj.

      Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość

      Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.

      Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube. Zakładana jest realizacja 3 webinarów dla rodziców oraz 3 dla nauczycieli i środowiska edukacyjnego prowadzonych przez ekspertów tematycznych.

      Poniżej załączam tematykę i planowany harmonogram poszczególnych webinarów. Każdorazowo będzie do Państwa Dyrektorów przesłany link do adresu z dostępem do webinaru - pierwszy webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem:

      https://youtu.be/ohhXySQM4g8

      l.p.

      Tematyka webinarów

      Planowany termin emisji

       

      Webinary adresowane do rodziców (czas trwania ok. 40 min.)

      1.

      Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii.

      21.01.2021r.

      godz.18.00

      2.

      Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks.

      Atrakcyjne narzędzia i materiały online.

      11.02.2021r.

      godz.18.00

      3.

      Młodzi użytkownicy internetu –wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku  w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy , a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie ? 

      25.02.2021r.

      godz.18.00

      1

       

      Webinary adresowane do kadry pedagogicznej (czas trwania ok. 60 min.)

      4.

      Uczeń bezpieczny w sieci – jak przeciwdziałać zagrożeniom online. Kiedy i jak reagować?

      04.03.2021r.

      godz.14.00

      5.

      Bezpieczeństwo danych osobowych w okresie kształcenia na odległość.

      11.03.2021r.

      godz.14.00

      6.

      Organizacja procesu wspomagania  ucznia ze specjalnymi potrzebami w okresie pandemii. 

      25.03.2021r.

      godz.14.00

      Proszę  Państwa Dyrektorów o upowszechnienie informacji na temat programu wśród nauczycieli i rodziców uczniów.

      Z poważaniem

      Mazowiecki Kurator Oświaty

      /-/

      Aurelia Michałowska

       

    • Zima w 0A
     • Zima w 0A

      21.01.2021

      Grupa 0A nie mogła przepuścić takiej okazji jak zabawy na śniegu. W pierwszej kolejności wspólnie ulepiliśmy bałwana, a później przyszedł czas na wojnę śnieżkami. Śnieg przyniósł wszystkim mnóstwo radości i nikt nie miał ochoty kończyć zabawy. Wszyscy mamy nadzieję, że to nie ostatnia okazja na tak wspaniałe spędzenie czasu.

      Natalia Dul

      wychowawczyni grupy 0A

      galeria

     • Szanowni Państwo,

      13.01.2021

      od 18 stycznia br. przywrócone zostaną zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Uczniowie klas IV – VIII kontynuują nauczanie zdalne wg dotychczasowych zasad.

      Aby umożliwić uczniom i nauczycielom bezpieczny powrót do szkół przypominamy, że obowiązują „Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii” - od 1.09.2020 r. Dokument znajduje się na stronie szkoły w zakładce: Uczniowie i rodzice – Dokumenty – Inne.

      Aktualne wytyczne MEiN, MZ i GIS zostały wzięte pod uwagę przy organizacji pracy Szkoły .

      W wytycznych znajdują się rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, a także organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

      Wytyczne znajdą Państwo na stronie internetowej https://www.gov.pl/.../wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3.

      Szczegółowe regulacje dotyczące powrotu uczniów do szkół będą ujęte w rozporządzeniu, na które oczekujemy.

      Niestety nie ma takiej możliwości, by każda z klas miała oddzielną grupę w szkolnej świetlicy i tu powstają nasze obawy co do luki w wytycznych. Dlatego też zwracam się do tych z Państwa, którzy mają taką możliwość, by przyprowadzać i odbierać dzieci bezpośrednio przed i po lekcjach, by nie pozostawiali swoich pociech na zajęciach świetlicowych.

      Drodzy Rodzice, zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. Liczę na to, że uwzględnią to Państwo, podejmując stosowne decyzje.

      Bardzo proszę o wyrozumiałość w tym trudnym czasie i zastosowanie się do procedur i wytycznych .

      Z wyrazami szacunku,

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

      Katarzyna Chiszko

     • Koszt obiadu za miesiąc styczeń 2021

      13.01.2021

      Koszt obiadu za miesiąc styczeń 2021

      10 * 6 zł. = 60 zł.

      Dla dzieci w oddziałach „0”za całodzienne wyżywienie tj: śniadanie, obiad, podwieczorek, stawka wynosi 9,00 zł. tj: 10 *9 zł = 90 zł

      Wpłaty za miesiąc styczeń br. przyjmowane są do 15-tego stycznia,

      w związku z tym prosimy o terminowe wpłaty.

      Opłat należy dokonać na konto bankowe: 

      Szkoła Podstawowa nr 2

      ul. Żeromskiego 15

      05-510 Konstancin- Jeziorna

      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

      Nr konta: 33800200040214172920020104

     • Dni wolne od zajęć.

      23.12.2020
      Zimowa przerwa świąteczna-23 - 31 grudnia 2020 r.
      Podstawa prawna:
      § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z późn. zm).
      Ferie zimowe- 4 - 17 stycznia 2021 r.
      – na terenie całego kraju
      Podstawa prawna:
      Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 2111)
    • Choinka
     • Choinka

      23.12.2020

      Uczniowie z klasy 1b wykonali choinki z papieru. Te piękne prace z pewnością udekorują domy na Święta Bożego Narodzenia.

      Karolina Piekarniak

      galeria

     • Kartki z życzeniami

      23.12.2020

      Zgodnie z naszą szkolną tradycją także w tym roku wysłaliśmy życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne do Królowej Elżbiety II, do szkoły partnerskiej w Denzlingen oraz do ambasadora Federacji Rosyjskiej pana Sergieja Andriejewa.
      Kartki zostały wykonane cyfrowo przy pomocy narzędzi TIK, w ogłoszonym konkursie wzięli udział uczniowie klas 6, 7 i 8. Na dwór królewski wysłaliśmy kartki wykonane przez Julię Kobusińską z klasy 6a, Zuzannę Biedrzycką z klasy 7a i Oliwiera Guta z klasy 7c, a do ambasady Rosji przygotowane przez Kevinasa Scitasa z klasy 7a, Bartosza Goliszewskiego i Adama Lempkowskiego z klasy 8b. Do pana Tobiasa Bartha, dyrektora szkoły partnerskiej w Denzligen wysłane zostały życzenia wraz z kartką, którą przygotowała Julia Sakowicz z klasy 8a, uczennica pani Izabelli Wojciechowskiej.

      Katarzyna Furmańska

    • Świąteczne zajęcia zdalne - Mam Prawo
     • Świąteczne zajęcia zdalne - Mam Prawo

      22.12.2020

      Na ostatnich w tym roku kalendarzowym zajęciach z cyklu Mam Prawo robiliśmy pyszne i pachnące dekoracje świąteczne. Korzystając z produktów, które posiadamy w każdej domowej kuchni, dekorowaliśmy własnoręcznie zrobionym lukrem pierniki oraz nakłuwaliśmy pachnącymi goździkami pomarańcze. Ozdoby te będą aromatyczną i smaczną dekoracją świątecznego stołu.

      Pięknych i pachnących Świąt dla wszystkich, Żaneta Misiak.

      galeria

    • Przygotowania do świąt w 2 b
     • Przygotowania do świąt w 2 b

      22.12.2020

      Od początku grudnia uczniowie klasy 2 b z zapałem przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia. Poznawali świąteczne tradycje, śpiewali wspólnie kolędy i pastorałki oraz wykonywali różne prace plastyczne. Najpierw tworzyli kartki świąteczne, które sobie nawzajem wysyłali, później bawili się farbami, którymi za pomocą stóp tworzyli choinki i renifery. Najwięcej pracy włożyli do ozdobienia styropianowych bombek kawałkami tkanin lub serwetek papierowych. Nawet zajęcia komputerowe przebiegały pod znakiem Bożego Narodzenia co zaowocowało świątecznymi obrazkami w programie Paint.

      Justyna Szulc

      galeria

    • Grudzień w 0 "b"
     • Grudzień w 0 "b"

      21.12.2020

      Grudzień grupa 0 "b" spędziła w klimacie zimowo -świątecznym. Dzieci z zaangażowaniem tworzyły zimowy krajobraz, przyjęły zasłużone prezenty od Mikołaja, tworzyły przepiękne ozdoby świąteczne.

      Zwieńczeniem naszej pracy były warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których Zerówka wykonała piękne świeczniki na świąteczny stół i przygotowała słodkie prezenty dla swoich najbliższych.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii, życząc zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

      Grażyna Tatarska

      galeria

     • Ankieta dla Rodziców

      15.12.2020

      Drodzy Rodzice, chcielibyśmy się dowiedzieć, jak czują się Wasze dzieci w szkole i w sieci. Ankieta jest anonimowa, ma na celu przeprowadzenie badania z zakresu bezpieczeństwa, a jej wyniki pozwolą podjąć takie działania, abyśmy wszyscy w szkole czuli się dobrze i bezpiecznie. Prosimy o szczere wypowiedzi.
      Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety :)

      Zespół ewaluacyjny do spraw bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa

      ANKIETA

    • Warsztaty komiksowe
     • Warsztaty komiksowe

      16.12.2020

      9 grudnia w klasie 2 a odbyły się Warsztaty Komiksowe. Zajęcia poprowadził Bartek Biedrzycki – twórca komiksowy i pisarz. Uczniowie poznali historię komiksu oraz najważniejsze światowe i polskie dzieła komiksowe. W drugiej części pod okiem prowadzącego stworzyli swoje paski komiksowe.

      Alicja Biedrzycka

       Zobacz

    • Nasz projekt etwinning
     • Nasz projekt etwinning

      15.12.2020

      W obecnym roku szkolnym grupa 10 uczniów z klas 6 realizuje międzynarodowy projekt etwinning „Our Game Lab”. Współpracujemy ze szkołami z Turcji, Jordanii i Włoch, a tematem projektu jest tworzenie i wykorzystanie gier online w nauce języka angielskiego. Każdy miesiąc poświęcamy na inną tematykę gier.

      Nasi uczniowie działają w projekcie od września i dotąd stworzyli swoje awatary oraz opisy, przygotowali informacje o naszej szkole i o naszym kraju oraz gry na temat cech charakteru, wyglądu zewnętrznego, a także różnych gier i sportów. Grali też w gry stworzone przez uczniów z innych krajów.

      Odbyliśmy już pierwszy czat z uczniami i nauczycielami z krajów partnerskich, a w ostatnią sobotę 12 grudnia 4 uczniów wzięło udział w pierwszym spotkaniu online – mieliśmy okazję zobaczyć się, przedstawić i powiedzieć coś o sobie – wszyscy bardzo czekali na tę pierwszą możliwość zobaczenia się i byli bardzo podekscytowani. Spotkanie wypadło bardzo dobrze, nasi uczniowie – Marta, Zosia, Tosia i Damian – świetnie się zaprezentowali.

      Od niedawna działa już blog naszego projektu, można tam zajrzeć i zobaczyć, co się u nas dzieje:

      https://ourgamelabproject.blogspot.com/

       

      Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)

     • Telefon zaufania dla dzieci - 800 12 12 12

      10.12.2020

      Szanowni Państwo,

      Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z

      możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z

      kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią

      koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia

      kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy

      psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania -  800 12

      12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Podejmując kontakt za

      pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może

      natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze

      wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

      Kuratorium Oświaty w Warszawie

      Al. Jerozolimskie 32

      00-024 Warszawa

    • Konkurs na kartkę
     • Konkurs na kartkę

      10.12.2020

      Przedmiotem konkursu jest:

      1. wykonanie cyfrowej kartki bożonarodzeniowej wraz z życzeniami w języku angielskim dla królowej Elżbiety II – uczniowie klas 4 - 8 LUB

      2. wykonanie cyfrowej kartki noworocznej wraz z życzeniami w języku rosyjskim dla ambasadora Rosji w Polsce p. Siergeja Andriejewa – uczniowie klas 7 – 8. 

      Kartkę należy wykonać w aplikacji Canva: https://www.canva.com/ po bezpłatnym zarejestrowaniu się (za zgodą rodziców) i przy użyciu darmowych szablonów. 

      • kartka do królowej powinna zawierać elementy świąteczne oraz polskie i brytyjskie i być podpisana: „teachers and students, Żeromski School, Konstancin-Jeziorna, Poland”. 

      • kartka do ambasadora powinna zawierać elementy noworoczne i być podpisana „учителя и ученики Начальной Школы № 2 в Констанцине”. 

      Kartki w formacie JPG powinny zostać wysłane w terminie do 16 grudnia na adres: bezpieczna2@gmail.com Najładniejsze kartki zostaną wysłane na dwór królewski i do ambasady Rosji.

      Nauczyciele języka angielskiego i rosyjskiego

    • Międzynarodowy projekt czytelniczy „ Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”
     • Międzynarodowy projekt czytelniczy „ Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”

      02.12.2020

      W listopadzie zakończyliśmy pierwszy moduł naszego projektu czytelniczego zatytułowany „Mała chmurka w krainie drzew”. Do przeczytania w pierwszym module wspólnie wybraliśmy książkę Marii Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”. Przygody bohaterów  książki zainspirowały nas do zgłębienia tajemnic drzew i ich znaczenia w życiu ludzi. Przez trzy miesiące wraz z chmurką Tosią wędrowaliśmy po lesie  poznając   nowe gatunki drzew, utrwalając wiadomości na temat warstwowej budowy lasu, roślin występujących w lesie, zwierząt, które w nim mieszkają , a wreszcie jego znaczenia dla nas ludzi.  Zdobyte wiadomości podsumowaliśmy notatką graficzną. Pracowaliśmy również w lekturnikach ćwicząc takie formy wypowiedzi pisemnej jak list czy opis.

      Podczas spacerów  zbieraliśmy kolorowe liście, igły , kawałki kory , które wykorzystaliśmy do stworzenia pięknych jesiennych prac.

      W naszej klasie pojawiło się drzewko czytelnicze. Każdego dnia przybywało na nim kolorowych liści , na których zapisywaliśmy tytuły przeczytanych przez nas książek, a na szkolnym korytarzu zawisła gazetka promująca nasz projekt czytelniczy.

      W grudniu zaczynamy kolejny moduł projektu „Mała chmurka w krainie śniegu” .

      Klasa III c z wychowawczynią Dorotą Zagończyk

      Potwierdzenie_realizacji_modulu_I.pdf​​​​​​​

    • Dzień Pluszowego Misia w 1a
     • Dzień Pluszowego Misia w 1a

      01.12.2020

      25.11 w klasie 1a obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Mimo że

      pierwszy pluszowy miś nazwany "Teddy Bear" w tym roku skończyłby już

      118 lat, samo święto nie ma długiej tradycji - obchodzone jest dopiero

      od 2002 roku.

      Na początku uczniowie zapoznali się z historią tej maskotki.

      Później każde dziecko mogło zaprezentować swojego ulubionego pluszaka

      i opowiedzieć o nim na forum klasy. Wszyscy z ciekawością oglądali

      pluszaki swoich kolegów i koleżanek i z niecierpliwością czekali na

      swoją kolej. Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną "Mój

      pluszowy miś".

      Emilia Kamać

      galeria

    • Pusty tusz wrzuć do paki
     • Pusty tusz wrzuć do paki

      01.12.2020

      Drodzy Uczniowie i Opiekunowie

      Nasza szkoła bierze udział w akcji „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki ”. Prosimy o przynoszenie do szkoły zużytych oryginalnych (wcześniej nienapełnianych) tuszów z drukarek atramentowych, zapakowanych

      w woreczki foliowe i wrzucenie ich do specjalnych kartonowych pojemników. Organizator akcji, firma Eko – system przekaże kartridże do recyklingu, a za pozyskane w ten sposób pieniądze kupi karmę dla zwierząt ze schroniska. Więcej można dowiedzieć się na stronie www.tuszdopaki.pl. Pomóżmy wspólnie zwierzakom przetrwać zimę i włączmy się w działalność ekologiczną.

      Wychowawcy świetlicy szkolnej

    • STOP HEJTOWI WSRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY
     • STOP HEJTOWI WSRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY

      29.11.2020

      Szanowni Państwo,

      W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Komenda Główna Policji nagrała spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy do obejrzenia spotu, który skierowany jest głównie do rodziców, i który dostępny jest pod adresem: 

      https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/47540,STOP-HEJTOWI-wsrod-dzieci-i-mlodziezy.html?search=6458577

      Zobacz

     • Koszt obiadu za miesiąc grudzień 2020

      29.11.2020

      17x6 zł = 102 zł
      Dla dzieci w oddziałach „0”za całodzienne wyżywienie tj: śniadanie, obiad, podwieczorek, stawka wynosi 9,00 zł tj:17*9 zł = 153 zł
      Wpłaty za miesiąc grudzień br. przyjmowane są do10-tego grudnia, w związku z tym prosimy o terminowe wpłaty.
      Opłat należy dokonać na konto bankowe nr:
      Szkoła Podstawowa nr 2
      Ul. Żeromskiego 15
      05-510 Konstancin- Jeziorna
      Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna
      Nr konta:
      33800200040214172920020104
      W Wyjątkowych sytuacjach wpłaty można dokonywać w księgowości od wtorku do czwartku w godzinach od 8:00 do 15:00

    • Konkurs plastyczny oraz fotograficzny "Ławeczka Żeromskiego"
     • Konkurs plastyczny oraz fotograficzny "Ławeczka Żeromskiego"

      27.11.2020

      W Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie dla uczczenia 95. Rocznicy śmierci Pisarza i Patrona szkoły, odbył się konkurs plastyczny oraz fotograficzny „ŁAWECZKA ŻEROMSKIEGO”. Zadaniem uczniów było: namalowanie, narysowanie lub sfotografowanie Ławeczki Żeromskiego, która znajduje się w Parku Zdrojowym w naszym mieście.

      Konkurs, mimo pandemii cieszył się bardzo dużym powodzeniem. W ciągu tygodnia wpłynęło 37 prac. Organizatorzy (Iwona Wojewoda-Jedynak - nauczycielka plastyki oraz Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii) serdecznie dziękują za zaangażowanie uczniom oraz ich rodzicom.

      Uczniowie otrzymali dyplomy opracowane przez p. Iwonę Wojewodę-Jedynak oraz otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez szkołę i Radę Rodziców (słodycze).

      Wyniki i prace prezentujemy w dwóch turach: Konkurs plastyczny, Konkurs Fotograficzny.

      Opracował: Wojciech Guszkowski

      Wyniki konkursu fotograficznego

      „ŁAWECZKA ŻEROMSKIEGO”

      I miejsce – Artem Poltoratskyi

      II miejsce – Maja Cuch

      II miejsce – Nadia Romanowska

      Wyróżnienia:

      Aleksandra Rajczyk

      Oliwia Stelmaszczyk

      Zofia Zalewska

      Kalina Misiak

      galeria1

      galeria2

    • 95. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego
     • 95. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego

      23.11.2020

      Delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze na Grobie Patrona naszej szkoły. Reprezentowali nas Anna Wożniak i Wojciech Guszkowski – nauczyciele historii. Kwiaty ufundowała Rada Rodziców.

      W naszej obecności, zostały złożone wiązanki od:

      Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

      Prezydenta Miasta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego

      Gminy Namysłów w Górach Świętokrzyskich (Stefan Żeromski mieszkał w Ciekotach)

      Stowarzyszeń imienia Stefana Żeromskiego.

      Grób Żeromskiego znajduje się na cmentarzu ewangelicko-reformowanym w Warszawie przy ulicy Żytniej. Razem z Pisarzem spoczywają – Anna Żeromska – żona, Monika Żeromska – córka.

      Wojciech Guszkowski

      galeria

    • Z życia klasy 1b
     • Z życia klasy 1b

      23.11.2020

      Dzień Jeża w klasie 1b

      10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża.

      Dzieci podczas lekcji online wykonały prace plastyczne, gdzie głównym bohaterem był jeż. W tym dniu uczniowie wysłuchali także tekstu, który nawiązywał do obecnej jesiennej pogody.

      galeria

      Zajęcia kształcenia kreatywnego w klasie 1b

      Uczniowie z klasy 1b na zajęciach kształcenia kreatywnego wykonali lalki z łyżek. Podczas lekcji czytaliśmy tekst o kukiełkach i spektaklu kukiełkowym.

      Stworzenie tych prac sprawiło dzieciom dużo radości i pobudziło kreatywność. Prezentujemy piękne prace.

      galeria

      Prawa Dziecka - klasa 1b

      20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu, podczas zajęć zdalnych, rozmawialiśmy o tym, czym jest prawo i jakie prawa ma każde dziecko. Uczniowie doskonale wiedzieli, że mają prawo do: wychowania się w rodzinie, dostępu do wiedzy i nauki, wypoczynku i rozrywki, wszechstronnego rozwoju osobowości, ochrony zdrowia i opieki medycznej, prawo do prywatności, prawo do ochrony przed wyzwiskami, prawo do ochrony przed przemocą czy prawo do tożsamości.

      Kiedy uczyliśmy się jeszcze w budynku szkoły, również rozmawialiśmy o prawach dziecka. Prezentujemy nasze prace.

      Karolina Piekarniak

      galeria

     • Konsultacje dla klas 8

      18.11.2020

      klasa 8 a
      matematyka - czwartek 15.00-15.30
      język polski – środa 14.45
      klasa 8b
      matematyka - poniedziałek 8.00- 8.30
      język polski – wtorek 8.00
      Pani Ewa Lasota - język angielski - wtorki – 14.50- 15.20
      Pani Urszula Furmańska - język angielski - środy  – 15.15 - 15.45

      Celem konsultacji jest:
      pomoc uczniom mającym trudności w opanowaniu wiadomości i umiejętności z danego przedmiotu, utrwalenie wiedzy nabytej w toku edukacji.
      Uczniowie zgłaszają się na zajęcia z konkretnymi problemami do rozwiązania.
      Dyrektor Szkoły
      Katarzyna Chiszko

    • Konkurs Pieśni Patriotycznej
     • Konkurs Pieśni Patriotycznej

      12.11.2020

      10 listopada 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej.

      Konkurs został przeprowadzony online.

      Klasy zaprezentowały, wcześniej wylosowane, pieśni patriotyczne.

      8.00 – 8.10 – 8a w pieśni ROTA

      8.15 – 8.25 – 8b w pieśni O MÓJ ROZMARYNIE

      8.30 – 8.40 – 7a w pieśni PIECHOTA

      8.45 – 8.55 – 7b w pieśni ROZKWITAŁY PĄKI BIAŁYCH RÓŻ

      9.00 – 9.10 – 7c w pieśni WOJENKO, WOJENKO

      9.15 – 9.25 – 6a w pieśni PRZYBYLI UŁANI

      9.30 – 9.40 – 6b w pieśni PIERWSZA BRYGADA

      9.45 – 9.55 – 6c w pieśni MODLITWA OBOZOWA

      10.00 – 10.10 – 5a w pieśni PIERWSZA KADROWA

      10.15 – 10.25 – 5b w pieśni MAKI

      W konkursie wystąpiło, spontanicznie, bardzo wielu solistów. Należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie uczniów, zarówno w przygotowanie pieśni oraz w całą symbolikę narodową.

      Oceny dokonał jury w składzie:

      Żaneta Misiak – przewodnicząca

      Zuzanna Busk – członek

      Roman Rudowski – członek.

      Klasyfikacja klas:

      I miejsce zajęła klasa 6a

      II miejsce zajęła klasa 5a

      III miejsce zajęły klasy 6b oraz 7c

      Serdeczne podziękowania dla wszystkich klas za ogromne zaangażowanie.

      Wyróżnienia indywidualne:

      Natasza Kondraciuk 6c

      Emilia Boer 7c

      Dominik Retmański 6b

      Jan Soluch 5a

      Zuzanna Kamać 6a

      Daniel Pasikowski 6b

      GRATULUJEMY!!!

      Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz słodkie upominki od Rady Rodziców.

      Dla najlepszych czekają również oceny celujące z muzyki i historii.

      Organizatorami konkursu byli:

      Wojciech Guszkowski – organizacja oraz prowadzenie

      Roman Rudowski – opracowanie muzyczne

      Iwona Wojewoda-Jedynak – opracowanie plastyczne (logo oraz dyplomy)

      Gościem honorowym konkursu była dyrektor szkoły p. Katarzyna Chiszko.

       

      Więcej zdjęć

    • #SzkołaDoHymnu
     • #SzkołaDoHymnu

      12.11.2020

      10 listopada 2020 roku (wtorek) na każdej lekcji o godzinie 11.11 (4 lekcja) uczniowie wraz z nauczycielami, zaśpiewali cały Hymn Państwowy.

      Uczniowie w tym dniu, ubrali się w stroje galowe, białe bluzki lub koszule. Umieścili na awatarach profilowych, symbole narodowe.

      Daliśmy radę!!!

    • Samorząd Uczniowski
     • Samorząd Uczniowski

      12.11.2020

      W ramach działalności Samorządu Uczniowskiego zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę pieniędzy dla Fundacji Wszystkich Świętych. 

      W związku z tym, zbiórka odbyła się w dniach 21-22 października. Aktywny udział w sprzedaży zniczy prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy chodzili po klasach i zbierali pieniądze do puszek. Po wpłaceniu kwoty uczniowie otrzymywali naklejkę, a Ci co wpłacili powyżej 6 złoty otrzymywali znicz. Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony i promocji zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia, profilaktyki zdrowotnej oraz edukacji, rozwoju społecznego i zdrowotnego dzieci i młodzieży. 

      Przebijmy w tegorocznej akcji kwotę z roku 2019 i pokażmy, że nadal nie boimy się pomagać! 

    • Świetlica na sportowo
     • Świetlica na sportowo

      12.11.2020
      Na początku listopada w świetlicy szkolnej odbyły się konkursy sportowe dla wszystkich klas I-III szkoły podstawowej. Chłopcy rywalizowali w konkursie strzałów na bramkę i żonglerki, natomiast dziewczęta próbowały swoich sił w skokach przez skakankę i w rzutach do kosza.
     • KONKURSY PRZEDMIOTOWE - nowe terminy.

      09.11.2020

      Etapy szkolne konkursów przedmiotowych z historii, fizyki, biologii, wos, geografii i chemii będą zorganizowane w dniach:

      • 16 listopada 2020 r. – historia (godz. 9.00) i fizyka (godz. 12.00)
      • 19 listopada 2020 r. – biologia (godz. 9.00) i wiedza o społeczeństwie (godz. 12.00)
      • 20 listopada 2020 r. – geografia (godz. 9.00) i chemia (godz. 12.00)
      Szczegóły na stronie: konkursy.mscdn.pl
    • Turniej układania puzzli
     • Turniej układania puzzli

      09.11.2020

      W dniach 26-30 października 2020 roku odbył się w świetlicy szkolnej turniej układania puzzli na czas. Uczniowie układali puzzle w dwóch kategoriach wiekowych: klasy pierwsze (30 elementów) i klasy trzecie (60 elementów).
      W konkursie wzięło udział 24 uczniów: 16 z klas pierwszych oraz 8 z klas trzecich. O zwycięstwie decydował najkrótszy czas ułożenia wszystkich elementów.

     • Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie- Jeziornie

      06.11.2020

      Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Oddziały przedszkolne w szkole podstawowej będą funkcjonowały bez zmian.

      KLASY 4-8

      - Nauka zdalna uczniów klas 4-8 przebiega według obowiązujących planów lekcji w czasie rzeczywistym na platformie Teams.  

      - Czas trwania jednostki lekcyjnej dostosowany jest do możliwości psychofizycznych uczniów (około 30 minut), pozostałe 15 minut to czas na indywidualne konsultacje.

      - Uczniom klas 8 Dyrektor może umożliwić konsultacje indywidualne lub w małych grupach –  wychowawcy ustalą potrzeby uczniów i wyznaczymy terminy konsultacji w szkole.

      KLASY 1-3

      - Edukacja wczesnoszkolna będzie realizowana zdalnie poprzez platformę Teams według obowiązujących planów lekcji. 

      - Czas trwania jednostki lekcyjnej będzie uzależniony od możliwości psychofizycznych dzieci (do 30  minut) pozostałe 15 minut z jednostki lekcyjnej to praca indywidualna ucznia bez komputera.

      ZERÓWKI

      - Uczniowie oddziałów przedszkolnych w szkole przychodzą na zajęcia stacjonarne do szkoły.

      - Posiłki dla uczniów oddziałów przedszkolnych bez zmian.

      OPIEKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ 

      - Od poniedziałku, 9 listopada br. w Szkole  zapewniona będzie opieka świetlicy szkolnej dla dzieci z klas I- III rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Bus szkolny odwołany.

      W ZWIĄZKU Z LICZNYMI ZWOLNIENIAMI NAUCZYCIELI O INNYCH WPROWADZONYCH ZMIANACH BĘDZIEMY INFORMOWAĆ NA BIEŻĄCO.

      Katarzyna Chiszko

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

    • #SzkołaDoHymnu
     • #SzkołaDoHymnu

      05.11.2020

      10 listopada 2020 roku (wtorek) na każdej lekcji o godzinie 11.11 (4 lekcja) klasy, zaśpiewają cały Hymn Państwowy.

      Uczniowie w tym dniu, ubierają stroje galowe, białe bluzki lub koszule. Mile widziane akcenty narodowe. Prosimy również o umieszczenie na awatarach profilowych, symboli narodowych.

      W szkole odbędzie się również Konkurs Pieśni Patriotycznej - 10 listopada 2020 roku. W spotkaniach online, zespoły klasowe zaśpiewają wylosowane pieśni patriotyczne. Występy oceni jury złożone z nauczycieli. Klasy, które zajmą miejsca na podium otrzymają słodkie upominki od Rady Rodziców.

      Dyrektor szkoły

      Katarzyna Chiszko

    • Konkurs Pieśni Patriotycznej
     • Konkurs Pieśni Patriotycznej

      05.11.2020

      Szanowni Państwo,

      w tym trudnym czasie postanowiliśmy uczcić 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Planowaliśmy przeprowadzenie stacjonarnego konkursu pieśni. Epidemia pokrzyżowała nasze plany. Proponujemy jednak, spróbujmy zdalnie. Zdajemy sobie sprawę z trudności technicznych, ale chodzi przecież o pamięć, wspólne spotkanie, wspólne zadanie.

      Konkurs Pieśni Patriotycznej

      Termin – 10 listopada 2020 roku (wtorek) 8.00 – 10.10 w aplikacji teams.

      Organizatorzy:

      Wojciech Guszkowski – opracowanie historyczne i organizacyjne

      Roman Rudowski – opracowanie muzyczne

      Iwona Wojewoda-Jedynak – opracowanie plastyczne

      Jury

      Żaneta Misiak – przewodnicząca

      Zuzanna Busk – członek

      Roman Rudowski – członek

      Zaproszeni Goście:

      Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły

      Dorota Alcan – wicedyrektor szkoły

      Wychowawcy klas V – VIII

      Nauczyciele

      Przebieg konkursu

      Klasy o wyznaczonej godzinie spotykają się na lekcji historii, wyznaczonej wg harmonogramu – 10 minut i wykonują wylosowany utwór. Minimum 9 uczniów, widocznych jest na ekranie (przy mniejszej ilości, klasa może zostać zdyskwalifikowana). Akompaniuje nauczyciel muzyki – Roman Rudowski. Każdy utwór jest nagrywany. Jury dokonuje oceny i ogłasza wyniki. Trzy najlepsze utwory są publikowane na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym fb. Klasy otrzymują dyplomy. Najlepsza klasa otrzymuje nagrodę (słodki upominek) ufundowaną przez Radę Rodziców oraz oceny celujące (cząstkowe) z historii i muzyki.

      Organizatorzy proszą o ustawienie profilowych awatarów w barwach narodowych. Prosimy również o założenie białych bluzek czy koszul. W miarę możliwości, ustawiamy tło w barwach narodowych.

      Sprawy organizacyjne:

      W konkursie biorą udział klasy – V – VIII

      Lekcje w godzinach 8.00 – 9.40, nie odbywają się w klasach V – VIII. Trzecia lekcja dla klas VI – VIII odbywa się zgodnie z planem, dla klas piątych od 10.15. Planowe lekcje historii oraz muzyki (1, 2, oraz 3), nie odbywają się.

      Występy klas

      O wyznaczonej godzinie, logujemy się na lekcję „historia konkurs”, która została specjalnie dodana we wtorek, mimo, że niektóre klasy nie mają historii.

      8.00 – 8.10 – 8a w pieśni ROTA

      8.15 – 8.25 – 8b w pieśni O MÓJ ROZMARYNIE

      8.30 – 8.40 – 7a w pieśni PIECHOTA

      8.45 – 8.55 – 7b w pieśni ROZKWITAŁY PĄKI BIAŁYCH RÓŻ

      9.00 – 9.10 – 7c w pieśni WOJENKO, WOJENKO

      9.15 – 9.25 – 6a w pieśni PRZYBYLI UŁANI

      9.30 – 9.40 – 6b w pieśni PIERWSZA BRYGADA

      9.45 – 9.55 – 6c w pieśni MODLITWA OBOZOWA

      10.00 – 10.10 – 5a w pieśni PIERWSZA KADROWA

      10.15 – 10.25 – 5b w pieśni MAKI

    • Komputery dla uczniów i nauczycieli
     • Komputery dla uczniów i nauczycieli

      04.11.2020

      W czwartek (29 października) burmistrz Kaźmierz Jańczuk przekazał dyrektorom sześciu gminnych szkół podstawowych 140 komputerów przenośnych. Ich zakup kosztował łącznie blisko 413 tys. zł, z czego 25,2 tys. zł to środki pochodzące z funduszu sołeckiego sołectwa Obory. – Była to inicjatywa mieszkańców, którzy za pośrednictwem sołtys Alicji Welenc, zawnioskowali o przeznaczenie części pieniędzy z funduszu na zakup 7 laptopów na potrzeby uczniów z Obór, uczęszczających do szkół podstawowych nr 2 i 4 – wyjaśnia Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – To bardzo ciekawa inicjatywa, godna polecenia innym sołectwom. 

    • Pierwszaki w bibliotece szkolnej
     • Pierwszaki w bibliotece szkolnej

      31.10.2020

      W ostatni piątek października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w pasowaniu na czytelnika. Uroczystość (skromniejsza niż zwykle ze względów pandemicznych) zbiegła się z prezentem od Instytutu Książki, który podarował najmłodszym czytelnikom pozycję „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem.

      Akcja jest częścią kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Celem projektu jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zachęca rodziców, opiekunów i rodzeństwo do wspólnego czytania z dzieckiem.

      Wiadomo, że czytelnictwo zaczyna się od pierwszych lat życia dziecka na długo przed czasem, w którym zacznie ono samodzielnie składać litery. Odpowiednio dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka. Kształtują język, wyobraźnię. Jednym z wyzwań jakie stoi przed dziećmi klas pierwszych jest nauka czytania, która powinna stać się przyjemnością. Czytanie pobudza wrażliwość na drugiego człowieka. Dzięki niemu dziecko poszerza wiedzę na temat otaczającego go i często niezrozumiałego jeszcze świata.

      Najmłodsi uczniowie, którzy regularnie od początku roku korzystają ze zbiorów biblioteki szkolnej dzisiaj stali się jej formalnymi czytelnikami. Zajęcia miały formę pogadanki na temat zasad korzystania i działania naszej biblioteki. Uczniowie wiedzą, że są mile widziani i zawsze mogą liczyć na nauczycieli bibliotekarzy, którzy pomogą dobrać literaturę stosownie do potrzeb i zainteresowań. Pierwszoklasiści wiedzą jak zachować się w bibliotece i znają jej pomieszczenia oraz miejsca, w których mogą czytać, znaleźć potrzebne książki. Wiedzą również, że w czytelni czekają na nich ciekawe czasopisma. Bibliotekarze cieszą się, że biblioteka powiększyła swoje grono czytelników o dwie klasy pierwszoklasistów. Liczą na szybki powrót do normalnego udostępniania zbiorów i pomieszczeń bibliotecznych.

      W projekcie bibliotecznym wezmą udział nauczyciele obydwu klas: panie Emilia Kamać i Karolina Piekarniak. Zapraszamy również rodziców do wspólnego czytania.

      Żaneta Misiak, nauczyciel bibliotekarz

     • 81. rocznica śmierci Wacława Gąsiorowskiego

      31.10.2020

      W zgodzie z wieloletnią tradycją, delegacja naszej szkoły odwiedzała (30 października) cmentarz w Skolimowie, żeby oddać hołd Wacławowi Gąsiorowskiemu oraz zmarłym, którzy byli związani z naszą szkołą i parafią.

      W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa odwiedziny tradycyjną dużą delegacją nauczycieli i uczniów stały się niemożliwe. Jednak przedstawiciel naszej szkoły, odwiedził w/w groby, posprzątał, zapalił znicze oraz złożył kwiaty.

      Mamy nadzieję, że po wygaśnięciu epidemii, będziemy mogli z naszymi uczniami wybrać się na cmentarz w Skolimowie.

      Wojciech Guszkowski

      Galeria

    • Październik w klasie 2 b
     • Październik w klasie 2 b

      31.10.2020

      W ostatnich dniach października uczniowie z klasy 2 b wybrali się oddać cześć poległym "bohaterom". W pobliskich miejscach pamięci złożyli kwiaty.

      Podczas wyprawy na Ścieżkę Zdrowia podziwiali piękno jesiennego krajobrazu co zaowocowało ogromnym zapałem do wykonania pracy plastycznej techniką malowania palcami.

      Z chęcią odwiedzili także miejsca do zabaw :)

      Wychowawczyni klasy 2 b Justyna Szulc

      Galeria

    • Polskie tańce ludowe
     • Polskie tańce ludowe

      31.10.2020

      Krakowiak to  jeden z polskich tańców ludowych. Klasa 2a w ramach zajęć edukacyjnych zapoznała się z jego historią. Uczniowie obejrzeli występy grup dziecięcych oraz najpopularniejszego zespołu ludowego w Polsce „Mazowsze”.

      Ogromną wiedzą wykazały si