17 grudnia 2024 roku na gminnym Jarmarku Świątecznym w Parku Zdrojowym, wystąpił chór szkolny pod kierunkiem Romana Rudowskiego. Dziewczęta zaśpiewały kilka znanych i popularnych kolęd.
Foto: Tatiana Żukowska
17 grudnia 2024 roku na gminnym Jarmarku Świątecznym w Parku Zdrojowym, wystąpił chór szkolny pod kierunkiem Romana Rudowskiego. Dziewczęta zaśpiewały kilka znanych i popularnych kolęd.
Foto: Tatiana Żukowska
Najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze.
Tak było we wtorek, 15 grudnia w klasie 2c. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały własnoręcznie lampiony. Do ich wykonania dzieci wraz z rodziacmi wykorzystali piórka, cekiny oraz kolorową bibułę.
W miłej atmosferze i prawdziwie świątecznym nastroju czas mijał bardzo szybko. W prace zaangażowani byli wszyscy uczestnicy spotkania. Każdy starał się wykonać najlepiej jak potrafi swoją pracę. Na koniec odbyła się prezentacja wspólnej pracy. Nie zabrakło czasu na wspólne biesiadowanie przy stole.
Wszystkim małym i dużym dziękujemy za wspólnie spędzony czas, ogromne zaangażowanie oraz miłą atmosferę.
Katarzyna Górecka
Przemysław Ogórek
19 grudnia 2023 roku, odbył się drugi klasowy konkurs historyczny. Na pierwszy ogień poszła klasa 6b. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie ze znajomości wojen Polski w XVII wieku.
Konkurs wygrał Bartosz Głębocki, który otrzymał figurkę Wołodyjowskiego z szablą oraz szóstkę z historii. II miejsce zajęła Julia Jędraszewska, III miejsce Maurycy Michnowski oraz czwarte Helena Klonowska.
W pierwszym konkursie klasowym (klasy ósme) zwycięzcy otrzymali maskotkę (Dar Ministerstwa Obrony Narodowej)kaprala Wojtka (niedźwiedź, który został żołnierzem w II Korpusie generała Władysława Andersa)
Mam nadzieję, że tego typu konkursy, zachęcą uczniów do poznawania historii Polski. Zakup nagród rzeczowych sfinansowała Rada Rodziców dziękuję.
Konkursy są zaplanowane we wszystkich klasach IV – VIII szkoły podstawowej.
Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii
Foto: Magdalena Ratajska – wychowawczyni klasy 6b
W październiku i listopadzie uczniowie klasy 2a poznali tajniki druku 3D. Przygotowali ozdobne elementy wykorzystane podczas grudniowych warsztatów z rodzicami. Planujemy kolejne projekty.
Alicja Biedrzycka
W piątek 8 grudnia uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w Warsztatach Świątecznych przygotowanych przez wychowawcę. Uczestnicy wykonali kule śnieżne. Do ich ozdobienia wykorzystali elementy wydrukowane przez uczniów na drukarce 3D w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Następnie metodą origami zrobili choinki – magnesy, które ozdobili błyszczącymi gwiazdkami i brokatem. Dzieci ozdobiły również klasową bombkę, którą zawiesiły na szkolnej choince przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.
Atmosfera podczas spotkania była uroczysta i bardzo przyjazna, a wysoka frekwencja sprawiła, że spotkanie było niezwykle integrujące dla całej klasy.
Alicja Biedrzycka
Foto: Katarzyna Hysz
Film zrealizowany przez Szkolne Koło Fotograficzne.
Reporterzy: Pola Estkowska, Milan kowalski, Gabrysia Zawada (+ montaż)
Uczniowie, którzy nie przeczytali książki pt. „Mały Książę” mieli niepowtarzalna okazję zapoznać się z tą lekturą szkolną przedstawioną w sztuce teatralnej przez uczniów klas 5a i 5b. Przygotowanie tej sztuki było bardzo czasochłonne i wyczerpujące, myślę jednak, że ostateczny efekt okazał się satysfakcjonujący. Aktorzy jak zwykle czuli tremę przed występem, ale sowite brawa, które otrzymali na koniec zrekompensowały trudy przygotowań, żmudnej nauki teksu oraz stresu. Niewątpliwie, warte zapamiętania jest motto pojawiające się w książce oraz w przedstawieniu, które brzmi:
A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Opiekun koła teatralnego:
Ewa Lasota
Szkolny wolontariat w listopadzie i grudniu przeprowadził akcję charytatywną na rzecz schroniska Koci Azyl w Konstancinie-Jeziornie. Zbieraliśmy różne akcesoria dla kotów i psów: karmę, kocyki, żwirek, miski, zabawki. Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły zawsze bardzo chętnie wspomagają bezdomne zwierzęta.
Dziękujemy za wsparcie naszej akcji
Szkolny wolontariat i świetlica
We wtorek 12 grudnia po południu nauczyciele i uczniowie realizujący międzynarodowy projekt eTwinning „Golden Advice of Hz Mevlana” spotkali się online. Była to okazja, aby obejrzeć prezentację nt. Mevlany, żyjącego w XIII wieku poety, myśliciela, humanisty, autora sentencji m.in. o tolerancji, współczuciu, skromności, które są tematem naszego tegorocznego projektu. Pracuje nad nimi grupa uczniów klasy 6c wraz z nauczycielami i uczniami z Turcji, Jordanii, Włoch i Serbii.
Po obejrzeniu prezentacji uczniowie dzielili się opiniami na temat projektu i dotychczasowych działań, a następnie mogli przedstawić się koleżankom i kolegom z innych krajów.
Katarzyna Furmańska, opiekun projektu
Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do Akcji ,,Paczuszka dla Maluszka” organizowanej od 2013 roku przez Fundację Małych Stópek. Jej adresatami są zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Podopiecznym naszej szkoły został Rodzinny Dom Dziecka .Aktualnie mieszka w nim jedenaścioro dzieci w wieku od 7 do 17 lat, czworo wychowanków osiągnęło już pełnoletniość i jest w procesie usamodzielniania, jeden ma 3 letnią córeczkę.
Jak możemy pomóc? W szkole na I piętrze została ustawiona choinka udekorowana specjalnymi, fundacyjnymi bombkami. Można zabrać taką bombkę (leżą pod choinką) i następnego dnia przynieść pod choinkę przygotowaną paczuszkę. W paczuszce mogą znaleźć się: kapsułki, płyny, proszki do prania, tabletki do zmywarki, środki czystości do kuchni, łazienki, wc, szampony, dezodoranty, mydełka, żele do kąpieli itp.
Koordynatorem Akcji w naszej szkole jest Szkolne Koło Caritas, opiekunami są: Agata Kijo, siostra Petronia, Aleksandra Gazecka, Żaneta Misiak i Przemysław Ogórek.
Akcja trwa do 6 stycznia.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie (ul. Stefana Żeromskiego 15) organizuje charytatywną zbiórkę makulatury na rzecz domu opieki paliatywnej Hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Warszawie Akcję można wesprzeć przynosząc makulaturę do szkoły i zostawiając ją przy monitoringu
Zbiórka trwa do piątku (
grudnia)
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie naszej szkoły ozdabiali bombki, które zawisły na choince znajdującej się na parterze szkoły,
Dziękuje,
M. Czyż
Z okazji Mikołajek klasy piąte były dziś w teatrze Syrena na przedstawieniu pt. Kajko i Kokosz. Przedstawienie było zrealizowane na podstawie komiksu o tym samym tytule. Uczniom bardzo podobały się piosenki w wykonaniu aktorów teatru, latającą miotłą i kufer, którym podróżowali bohaterowie.
Małgorzata Czyż
Z okazji Mikołajek, rodzice uczniów klas ósmych, wykupili dla swoich pociech warsztaty kulinarne – pizza oraz tiramisu w wilanowskiej firmie Cook story by SAMSUNG.
Bardzo miła obsługa, luksusowe wnętrza i wyposażenie, profesjonalnie przeprowadzone warsztaty. Okazało się, że nasi milusińscy całkiem dobrze radzą sobie w kuchni. Mamy nadzieję, że teraz po takim szkoleniu, przygotują w swoich domach pizzę oraz tiramisu dla kochanych rodziców.
Wyjazd uważamy za bardzo udany, dziękujemy za pomysł oraz realizację naszym rodzicom a w szczególności p. Malenie Kowalskiej.
Towarzyszyli nam nasi wychowawcy: p. Ewa Burman-Wudecka i p. Wojciech Guszkowski oraz nauczyciele: p. Zuzanna Busk i p. Bartosz Wilczak.
Dziękujemy!!!
Foto: Wojciech Guszkowski oraz Ala, Gabi i Tosia
W kwietniu, w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty świąteczne, zorganizowane przez Klub Ciekawskiego.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję stworzyć świąteczne kurczaki z bawełny, filcu oraz kulki silikonowej i tasiemki. Użyto także nożyczek, igieł, szpilek oraz nici.
Warsztaty zgromadziły członków Klubu, zainteresowanych rękodziełem i tworzeniem własnoręcznych dekoracji wielkanocnych. Zastosowaliśmy różne techniki pracy z filcem, w tym wycinanie kształtów i zszywanie elementów.
Praca z filcem, bawełną oraz kulką silikonową okazała się ciekawym i relaksującym zajęciem, pozwalającym na rozwinięcie kreatywności i zdolności manualnych. Uczestnicy z zaangażowaniem tworzyli unikatowe ozdoby, które będą stanowić osobisty akcent w ich świątecznych dekoracjach.
Atmosfera podczas warsztatów była miła i twórcza. Członkowie Klubu Ciekawskiego chętnie dzielili się pomysłami i wzajemnie sobie pomagali. Warsztaty te były nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności, ale również do integracji i spędzenia czasu w świątecznym nastroju.
Podsumowując, warsztaty świąteczne Klubu Ciekawskiego można uznać za udane. Uczestnicy z satysfakcją opuszczali spotkanie z własnoręcznie wykonanymi kurczakami, gotowi do dekorowania swoich domów na nadchodzące święta.
Biblioteka Szkolna
Jesteśmy dumni, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”! Dzięki temu możemy zyskać cenne wsparcie w walce z przemocą rówieśniczą.
Potrzebujemy Waszych głosów, aby zdobyć to wsparcie! Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja i pomóżcie nam stworzyć bezpieczniejsze miejsce dla wszystkich uczniów.
Zajrzyjcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i oddajcie głos! Każdy z Was może przyczynić się do pozytywnych zmian! Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
W poniedziałek, 28 kwietnia 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs „OMNIBUSEK MATEMATYCZNY”.
W zmaganiach matematycznych wzięło udział 27 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 9 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych.
Wyniki turnieju: 1 miejsce – Zofia Tarczoń, 2 miejsce – Antonina Sadło, 3 miejsce – Alicja Nawała, wyróżnienie – Evelina Kovalyshyn, Liliana Nowocińska, Franciszek Górecki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i osiągniętych wyników. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do laureatów, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą oraz umiejętnościami matematycznymi.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Nasza szkoła ma szansę na dołączenie do projektu „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” i zdobycie wsparcia, które pomoże nam w walce z przemocą! To doskonała okazja, by poprawić bezpieczeństwo i komfort nauki dla wszystkich uczniów.
Jak możecie pomóc? Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja! Każdy głos to krok w stronę lepszej przyszłości dla naszych dzieci.
Wejdźcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i pokażcie, że zależy Wam na bezpieczeństwie w szkole! Razem możemy wiele zmienić!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Nasza szkoła bierze udział w wyjątkowym projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”. Aby zdobyć wsparcie od ekspertów i cenne materiały, potrzebujemy Waszych głosów!
Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie możecie głosować na naszą szkołę! Pamiętajcie, że każdy głos się liczy! Razem możemy stworzyć bezpieczniejsze i bardziej wspierające środowisko dla naszych uczniów.
Wejdźcie na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i zagłosujcie na nas!
Zachęćcie swoich znajomych i bliskich do wsparcia naszej inicjatywy! Działajmy razem!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Z radością informujemy, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”, organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL. To wyjątkowa szansa, aby zdobyć wsparcie specjalistów oraz cenne materiały do walki z przemocą w naszej szkole! 💪❤️
Aby to osiągnąć, potrzebujemy WASZYCH GŁOSÓW! Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie będziemy prosić Was o oddanie głosów na naszą szkołę. To właśnie pierwsze 100 placówek, które zdobędą najwięcej głosów, otrzyma pakiet RESQL o łącznej wartości 600 tys. zł, w skład którego wchodzą:
✅ Aplikacja dla uczniów do anonimowego zgłaszania problemów
✅ Szkolenie dla kadry pedagogicznej
✅ Scenariusze lekcji poświęconych przemocy
✅ Sprawnie działający system dla nauczycieli do reagowania na wszelkie nadużycia
Jak możecie pomóc? To proste!
Wejdźcie na stronę: przerwij-krag-przemocy.pl
https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/)
Kliknijcie „Zagłosuj na szkołę”.
Znajdźcie naszą szkołę na liście i oddajcie głos.
Pamiętajcie, głosować można raz dziennie! Zachęcajcie również swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców do wsparcia naszej inicjatywy.
Razem możemy przerwać krąg przemocy! 🌍
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
U W A G A!
Koszt obiadów w maju:
Szkoła Podstawowa: 17 x 10 zł. = 170 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 167 zł.
Klasa 0: 17 x 14 zł. = 238 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 235 zł.
Z radością informujemy, że będziemy pomagać dziewczynce z Afryki w ramach “adopcji na odległość”.
Dziewczynka ma 3 lata, ma na imię Namukasa. Mieszka w Ugandzie. Jej mama sama wychowuje dzieci i nie stać ją na opłaty związane z edukacją. Dzięki naszej pomocy będzie mogła uczęszczać na zajęcia przedszkolne i korzystać z posiłku w szkole. Szkoła jest pod opieką Misji Franciszkańskich, które są organizatorami adopcji i pomagają w wielu krajach misyjnych.
Chcemy również złożyć życzenia radosnych Świąt Wielkanocy, aby był to piękny czas dzielenia się dobrem i miłością.
Szkolny Caritas
W dniach poprzedzających Święta Wielkanocne w klasach drugich odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których uczniowie wzięli udział w kreatywnych i wiosennych aktywnościach. Zajęcia miały na celu nie tylko przybliżenie dzieciom tradycji wielkanocnych, ale także rozwijanie ich zdolności manualnych oraz wrażliwości na piękno przyrody.
W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie sadzili wiosenne kwiatki, ucząc się przy tym troski o rośliny oraz poznając podstawowe zasady pielęgnacji. Doniczki zostały ozdobione wielkanocnymi dekoracjami, co dodało im wyjątkowego, świątecznego charakteru. Powstały kolorowe kompozycje z kwiatami, pisankami, zajączkami i wstążkami.
Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w pracach. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, nauki oraz kultywowania wielkanocnych tradycji.
Aldona Osińska, Karolina Piekarniak, Emilia Kamać
Uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali stroiki z wykorzystaniem bukszpanu. Wesołych Świąt!
Alicja Biedrzycka
Właśnie rozdaliśmy dyplomy i słodkie upominki jako nagrody za udział w XII Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. W kategorii klasy 1-3 wzięło udział 11 osób. Jako pierwsze uplasowały się:
I miejsce- Inka Szlesinger, kl. 3c
II miejsce- Antonina Domańska, kl. 2c
III miejsce- Hanna Lisowska, kl. 3b
W przedziale klas 4-6 startowały 4 osoby:
I miejsce- Szymon Michalski, kl. 6c
II miejsce- Natalia Michalska, kl. 6c
III miejsce- Jakub Wiśniewski i Vladimir Vasilevich, kl. 6b
Progi Mistrzostw zostaną ogłoszone 30 kwietnia i wtedy dowiemy się, którzy z naszych zawodników będą mogli pojechać do Wrocławia na finał.
Na tych stronach można śledzić wydarzenie:
https://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2025/harmonogram
https://www.facebook.com/mistrzostwasudoku
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.
Biblioteka szkolna
Chcielibyśmy zaprosić Uczniów z Państwa Szkoły do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon"
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): składający się z 20 pytań dotyczących środowiska z wybranej kategorii wiekowej
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników będzie miało do wykonania projekt na zadany temat, ten etap odbędzie się stacjonarnie w Warszawie
Organizatorem konkursu jest największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania <https://www.giganciprogramowania.edu.pl/> .
Giganci Programowania
Powered by aSc EduPage