• Drodzy Rodzice - członkowie społeczności naszej szkoły!

Tegoroczny wrzesień przywitał nas słońcem, jakby chciał przedłużyć wakacyjny czas i wynagrodzić poprzedni trudniejszy rok szkolny. Cieszymy się, że dzieci mogą wreszcie spotkać się „w realu” w budynku szkoły. Mamy za sobą czas przywitań oraz zapoznawania się, co jest szczególnie ważne dla dzieci i rodziców z oddziału „zerówkowego” oraz pierwszych klas. Wspieramy Was mocno i mówimy, że będzie dobrze!

Dziękujemy, że podczas pierwszych zebrań część z Was wpłaciła składki roczne na fundusz Rady Rodziców, czyli nas wszystkich. Zakładamy, że roku szkolnym 2021/2022 - dzięki zebranym funduszom – także będziemy wspierać rozwój naszych dzieci przez zapewnienie nowoczesnych pomocy dydaktycznych czy nagród motywujących dzieci do udziału w konkursach. Na bieżąco współpracujemy z Panią Dyrektor oraz z nauczycielami, więc znamy te potrzeby.

W swoich klasach wybraliście już przedstawicieli do Rady Rodziców, a my - jako Rada Rodziców odbyliśmy 9 września br. pierwsze spotkanie z Panią Dyrektor. Podczas spotkania omawialiśmy sprawy ważne dla rodziców oraz sytuację związaną z funkcjonowaniem szkoły w obliczu wyzwań związanych z rozwojem sytuacji pandemicznej. Pamiętajcie, proszę, że w szkole mamy procedury przestrzegania zasad sanitarnych i sposobu organizacji pracy dzieci na lekcjach; działa także komisja bezpieczeństwa, w której uczestniczy nasza przedstawicielka.
          Wiemy, że zarówno dzieci, nauczyciele, jak i pracownicy administracyjni szkoły chcą funkcjonować w trybie stacjonarnym. Prosimy więc Was o wspieranie dzieci w przestrzeganiu zasad związanych z higieną rąk i noszeniem maseczek – niezależnie od tego, jakie są nasze osobiste poglądy w tej kwestii.

Tych z Was, którzy nie mieli jeszcze okazji przekazać środków na fundusz Rady Rodziców w bieżącym roku szkolnym, zachęcamy do wpłaty kwoty 100-150 złotych za jedno dziecko i 50-75 złotych za każde kolejne. Widzimy, że zwykle takie kwoty wpłacają rodzice – jest to propozycja, którą możecie (i nie musicie) wziąć pod uwagę. Możecie też opłacać składki co miesiąc, jako stałe zlecenie bankowe.

Ponieważ jako Rada Rodziców częściowo finansujemy koszty dodatkowych zajęć na świetlicy szkolnej, prosimy tych Was, których dzieci korzystają ze świetlicy, o wpłaty w wysokości 40 zł za semestr na dziecko.

Konto do wpłat na fundusz Rady Rodziców (w tym na rzecz świetlicy):

PKO BP 45 1020 1169 0000 8902 0216 4549

(w tytule prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz numer klasy)

Mamy nadzieję, że nasza współpraca – jako społeczności rodziców i pracowników szkoły – będzie układać się dobrze. Zależy nam na poczuciu, że szkoła jest dobrym miejscem dla naszych dzieci. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie z Panią Dyrektor i pomagamy w problematycznych sytuacjach. Rozpatrujemy też nowe inicjatywy, które mogą ubogacić życie dzieci w szkole.

Jeśli potrzebujecie zasięgnąć informacji, zachęcamy do kontaktu – najlepiej przez przedstawiciela w Waszej klasie.

Mamy nadzieję, że dobry nastrój utrzyma się w kolejnych tygodniach i że dzieci będą miały szansę jak najdłużej przebywać w społeczności szkolnej. Życzymy nam wszystkim, a także pracownikom szkoły, dużo zdrowia i wytrwałości.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Przedstawiciele Rady Rodziców na rok 2021/2022

• Numery kont szkolnych: Konto główne: 98 8002 0004 0214 1729 2002 0001 Konto do wpłat za obiady: 33 8002 0004 0214 1729 2002 0104 Konto ZFŚS: 71 8002 0004 0214 1729 2002 0002