Konkurs biograficzny
21.01.2025DANUTA SIEDZIKÓWNA – PS. INKA
20 lutego (czwartek) 2025 roku
7 lekcja, sala 46
Klasy IV – VIII
Zgłoszenia przyjmuje:
p. Wojciech Guszkowski
Konkurs obejmuje fakty z życia i działalności Danuty Siedzikówny.
Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu zamkniętego. W przypadku równej ilości punktów, odbędzie się dogrywka ustna.
Czas na odpowiedzi – 20 minut.
Prace oceni nauczyciel historii: p. Wojciech Guszkowski.
Laureaci otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, które zostaną wręczone na uroczystym apelu – w marcu 2025 roku. Każdemu zostanie wręczony pamiątkowy dyplom, a w dzienniku pojawi się ocena celująca z przedmiotu historia.
Zapraszam do udziału w konkursie.
Wojciech Guszkowski
Konkurs historyczny – „Zawisza Czarny” dla klas czwartych
21.01.202517 stycznia 2025 roku, odbył się konkurs historyczny „Zawisza Czarny” w klasie 4a. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii Bitwy pod Grunwaldem.
Do finału dotarli:
Iza Makowska
Robert Czaplicki
Maksymilian Mialik
Jakub Klimek
Laureatem został:
Robert Czaplicki
Laureat otrzymał figurkę Rycerza średniowiecznego na koniu (dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie) oraz szóstkę z historii.
WOŚP
21.01.2025Głównym zadaniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest promowanie profilaktyki, wspieranie dzieci oraz ochrona. Orkiestrowe instrumenty będą rozbrzmiewać 26 stycznia 2025 roku! Sercem orkiestrowego grania będzie Warszawa. Sobota 25 stycznia jest także dniem startu stacjonarnej odsłony Biegu “Policz się z cukrzycą”. W tym roku Orkiestra będzie rozbrzmiewać już 33 raz! Fundacją kieruje Jerzy Owsiak, a współpracuje z nim ponad 121 tysięcy wolontariuszy. Finał to nie tylko Warszawa, w akcję włącza się aż 1686 sztabów z całej Polski i z zagranicy. W tym roku będziemy zbierać fundusze na onkologię i hematologię dziecięcą. Nasza szkoła będzie uczestniczyć już w trzynastym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
24 stycznia (piątek) szkolni wolontariusze na przerwach zapraszają do kawiarenki na słodkości i nie tylko Umilać czas będzie nam ulubiona muzyka dzieci i młodzieży. Odbędzie się również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.
Szkolny wolontariat
Zabawy na śniegu
21.01.2025Korzystając z uroków zimy pierwszoklasiści bawili się na placu zabaw. Aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, lepiąc śnieżki, robiąc aniołki, biegając po śniegu. Było wesoło i radośnie.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Klasa 7c w radiu
21.01.2025W styczniu uczniowie klasy 7c pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny Furmańskiej oraz p. Bogumiły Lachowicz – w ramach lekcji doradztwa zawodowego - wybrali się do Warszawy do siedziby Grupy Agora z zamiarem zwiedzania radia. Naszą przewodniczką po tym niezwykłym miejscu była pani Izabela Więckowska.
Rozpoczęliśmy od radia TOK FM – jego sygnał dociera do wielu polskich miast, a dziennikarze stawiają na rzetelne i sprawdzone wiadomości, dlatego też dużą część przekazu zajmują informacje, komentarze, rozmowy. Pan Wojciech Muzal - dziennikarz prowadzący poranek z TOK FM pokazał nam program, na którym pracuje, wyjaśnił, jak dziennikarze pozyskują wiarygodne informacje. Akurat podczas naszej wizyty – dzień po rozdaniu Paszportów „Polityki” – radio nadawało na żywo rozmowę p. Marty Perchuć-Burzyńskiej z Jerzym Baczyńskim. Było to bardzo ciekawe doświadczenie obserwować z reżyserki trwającą audycję.
Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy – to Radio Złote Przeboje – tu każdy, kto chciał, mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy DJ, a goszcząca nas DJ Gosia okazała się osobą z wielką pasją i sympatią do swojej pracy.
Podobnie sympatycznie było w studiu Radia Pogoda, gdzie przywitał nas pan Piotr Sworakowski, mogliśmy zobaczyć, jak ułożona jest lista nadawanych utworów, dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca dziennikarza tej stacji.
Ostatnim punktem wycieczki było Rock Radio – tu dziennikarz Kuba Kaleta odpowiadał na nasze pytania, pokazał nam też swoje umiejętności w wejściu „na żywo”. Byliśmy w studiu podczas prowadzonej przez niego audycji „Przystanek Klasyka Rocka”.
Wycieczka była niezwykle interesująca, tym bardziej, że mogliśmy zobaczyć miejsca, do których zazwyczaj nikt postronny nie może wejść
Katarzyna Furmańska
KONFERENCJA „Mobilność w edukacji – praktyka i przyszłość”
20.01.2025W dniu 16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się konferencja podsumowująca projekt mobilnościowy “Cyfrojęzykowi, czyli nieprzeciętni”. Projekt ten został zrealizowany w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Konferencję „Mobilność w edukacji – praktyka i przyszłość” otworzyła p. Katarzyna Chiszko, dyrektor szkoły, witając zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele sąsiednich szkół oraz Rady Rodziców, oraz przedstawiając cele i założenia projektu.
W pierwszej części spotkania wysłuchaliśmy wystąpień zaproszonych na konferencję dwóch doświadczonych nauczycielek. Pani Edyta Borowicz-Czuchryta – to nauczycielka języka angielskiego na różnych szczeblach edukacji i wykładowczyni w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie, dyrektor Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej Galileo w Lublinie, Ambasadorka eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych, laureatka wielu nagród i wyróżnień. W swoim wystąpieniu zatytułowanym „Inspiracje i wyzwania – dlaczego warto łamać czaso-przestrzeń w Galaktyce Edukacyjnej” pokazała, jak ze swoimi uczniami łamie tę czaso-przestrzeń poprzez różnorodne projekty, spotkania online, przekraczanie granic dosłownie i w przenośni.
Kolejna prelegentka, pani Sylwia Kościkiewicz-Gryc połączyła się z nami ze swojej macierzystej placówki – Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie, w której pracuje jako nauczycielka języka angielskiego, ale jest też doświadczoną Ambasadorką eTwinning, koordynatorką projektów Erasmus+, laureatką prestiżowych nagród edukacyjnych. W swoim wystąpieniu pt. „Jak mobilność wzmacnia kompetencje – doświadczenia z projektu Kompetencje naszą siłą!” przedstawiła cykl projektu wraz z jego celami, efektami, sposobem ich upowszechniania i wdrażania do pracy szkoły.
Po przerwie przyszedł czas na prezentacje doświadczeń z odbytych mobilności przez kadrę naszej szkoły.
Jako pierwsze wystąpiły panie: Agata Bińkowska, Natalia Dul, Aleksandra Gazecka i Żaneta Misiak, które były uczestniczkami kursu Basic English for European projects przeznaczonego dla nauczycieli, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje językowe (język angielski) w celu realizowania międzynarodowych projektów eTwinning, zapoznać się z funkcjonowaniem platformy ESEP, dowiedzieć się, jak tworzyć interaktywne aktywności oparte na współpracy. Kurs odbył się w Atenach, w Grecji.
Kolejna grupa, panie: Anna Kobusińska, Dorota Raczkowska, Justyna Szulc i Dorota Raczkowska przebywały na kursie językowym na Malcie i tam na zajęciach oraz w naturalnych sytuacjach życia codziennego rozwijały umiejętność komunikowania się w języku angielskim uzasadniając tym samym, że nauka języka obcego w środowisku obcojęzycznym motywuje do pracy i daje dobre efekty.
Panie: Katarzyna Furmańska, Ewa Lasota, Urszula Ludwin, Elżbieta Świątek na kursie Promote active learning and develop 21st century skills through STEAM, design thinking and problem solving activities w Reyjkaviku na Islandii doskonaliły swoje umiejętności w zakresie stosowania PBL (Project Based Learning) i STEAM podczas zajęć szkolnych, rozwoju u uczniów myślenia krytycznego, umiejętności analitycznego rozwiązywania problemów, zapoznały się z systemem edukacji w Islandii, odwiedziły dwie szkoły.
Projekt mobilnościowy, to nie tylko kursy metodyczne i językowe, ale też wizyty typu „job shadowing”, czyli obserwacja pracy.
Nasi nauczyciele odwiedzili szkoły we Francji oraz we Włoszech i obserwowali pracę nauczycieli francuskich i włoskich stosujących metodę CLIL zapoznali się z systemami edukacji, codziennym funkcjonowaniem szkoły.
Szkołę Saint-Augustin Establissement Catholique w Saint-Germain-en-Laye, z którą mamy nie tylko partnerstwo miast, ale i wymianę szkolną odwiedzili państwo: Dorota Alcan, Julita Jedliczko i Przemysław Ogórek. Podczas prezentacji przedstawili nam wiele ciekawych informacji i obserwacji, które pozwoliły nam na skuteczne porównanie warunków pracy w obu szkołach.
Z kolei w Pisogne we Włoszech, mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny w Scuola Secondaria Pisogne gościły panie: Katarzyna Chiszko, Agnieszka Bartosz-Goleniowska i Katarzyna Górecka. Zaprezentowały stosowane w szkole rozwiązania i pomysły, które albo już są, albo będą wdrażane w pracę naszej placówki.
Prezentacje z wystąpień można obejrzeć na blogu projektu:
https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
Cieszymy się, że nasi nauczyciele podjęli wyzwanie, wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy ich wystąpień, będziemy korzystać z ich doświadczeń, już na tym etapie widać, że Szkoła Podstawowa nr 2 staje się aktywnym uczestnikiem sieci organizacji Erasmus+, bo nawiązane kontakty rozwijają się. W najbliższym czasie odwiedzą nas zapoznani w Reykjaviku nauczyciele greccy z grupą swoich uczniów, odzywają się do nas inne szkoły, które chcą nas być naszymi gośćmi oraz oferują nam możliwość odwiedzenia ich placówek. Nie ustajemy w działaniach, czekamy na wyniki konkursu wniosków o akredytację Erasmusa, a jeżeli teraz jej nie uzyskamy, będziemy próbować nadal!
Zespół ds. Erasmusa:
Katarzyna Furmańska (koordynator)
Urszula Ludwin
Justyna Szulc
Paulina Wolak
„Zimowe miasto”
20.01.2025Za oknem nareszcie śnieg, więc aby uwiecznić ten moment postanowiliśmy stworzyć pejzaż zimowego miasta. Nasza praca plastyczna jest łatwa i przyjemna w wykonaniu. Dzieci otrzymały papiery kolorowe o różnej fakturze, markery oraz pompony. Zadaniem dzieci z klasy 2c było przygotowanie jednego domku do naszej wspólnej pracy. U dołu miasta znalazło się miejsce na lodowisko, po którym jeżdżą wycięte przez dzieci z klasy 2b postacie.
Wychowawcy świetlicy
Barbara Kopyt i Danuta Sikorska
3
„Bałwanek”
20.01.2025Zima w pełni! Za oknami mróz, śnieg, ale z tego zamarzniętego puszystego śniegu trudno jest ulepić bałwana. Bałwanka można zrobić jednak nie tylko ze śniegu. To świetny pomysł na pracę plastyczną z dziećmi w szkole! Uczniowie stworzyli piękną pracę przy użyciu kredek, farb oraz sztucznego śniegu;)
Wychowawcy świetlicy
Barbara Kopyt i Danuta Sikorska
Konkurs historyczny – „Ryngraf Powstania Styczniowego”
20.01.202515 stycznia 2025 roku, odbył się konkurs historyczny „Ryngraf Powstania Styczniowego”, w klasie 7b. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii Powstania Styczniowego.
Bartosz Głębocki – zwycięzca.
Laureat otrzymał Ryngraf Powstania Styczniowego (dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie) oraz szóstkę z historii.
#pieczarki z klasą
16.01.2025Uczniowie z klasy 2a, 2b, 2c, 3a i 3b wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Pieczarki z klasą”. W ramach projektu edukacyjnego dzieci uczyły się przez doświadczenie dzięki zajęciom praktycznym, które pozwoliły na zdobywanie nowej wiedzy w ciekawy sposób. Każda klasa otrzymała pakiet do założenia własnej hodowli pieczarek.
Nawyki żywieniowe ukształtowane w dzieciństwie towarzyszą nam przez całe życie i bardzo trudno je zmienić. Edukację w tym zakresie należy zaczynać bardzo wcześnie. Pieczarki
to najpopularniejsze grzyby uprawne na świecie. Są bogate w witaminy
z grupy B, błonnik pokarmowy, potas, fosfor, wapń oraz magnez, dlatego warto włączać
je do swojej codziennej diety.
Czekamy na efekty wspólnej pracy.
Wychowawczynie i nauczyciele współorganizujący
Kawiarenka 4a i wszystko jasne …
16.01.202515 stycznia 2025 roku, sprawy w swoje ręce wzięła klasa 4a i poprowadziła szkolną kawiarenkę. Zaproponowano olbrzymi wybór asortymentu oraz bardzo sprawną obsługę. Kolejka kłębiła i wiła się na każdej przerwie. Osiągnięto przychód w wysokości - tajemnica handlowa. Podziękowania dla Rodziców oraz naszego wychowawcy p. Wojciecha Guszkowskiego za wszelką pomoc i wsparcie.
Konkurs historyczny – „O szablę Wołodyjowskiego” dla klas szóstych
16.01.202514 stycznia 2025 roku, odbył się konkurs historyczny „O szablę Wołodyjowskiego” w klasie 6b. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii wojen Polski w XVII wieku.
W finale zmierzyli się: Leon Czaplicki, Ignacy Piniewski oraz Julian Chojnacki. Po zaciętej walce, zwycięzcą został:
Julian Chojnacki
Laureat otrzymał figurkę Wołodyjowskiego z szablą (dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie) oraz szóstkę z historii.
Moja Mała Ojczyzna z klasą 8a
16.01.2025Tajemnice ulicy Sienkiewicza
15 stycznia 2025 roku, klasa 8a, pod opieką historyka Wojciecha Guszkowskiego, odbyła niezwykłą podróż w czasie, zwiedzając słynne zabytki Konstancina. Uczniowie zagłębili się bardziej w historię na przykład słynnej wieży ciśnień, czy Pomnika Pamięci Ofiar Katynia. Przy okazji, rywalizowali między sobą w teście z wiedzy historycznej. To była wyjątkowa lekcja historii w pełnym tajemnic otoczeniu.
Towarzyszyła nam, wychowawczyni Anna Kobusińska.
Zima w Mieście z Dwójką
20.12.2024ELEKTRONICZNE ZAPISY - Lista już została zamknięta. W dniu dzisiejszym osoby zakwalifikowane otrzymają maila z informacją zwrotną o dostarczeniu dokumentów i gotówki do szkoły.
plan_polkolonii_zima_w_miescie_2025.pdf
regulamin_zimy_w_miescie_2025.pdf
oswiadczenie_o_zapoznaniu_sie_z_regulaminem.docx
Aktualności
Co nowego w szkole?Rodzinny Koszyczek Wielkanocny
- 08.04.2024
Dzień dobry, Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany został konkurs ,,Rodzinny Koszyczek Wielkanocny. Wzięło w nim udział 68 uczestników. Prace były wykonane różną techniką plastyczną. Wyróżniały się kolorystyką, pomysłowością wykonania. Oceniający mieli bardzo duży problem w przyznawaniu pierwszych miejsc. Każda praca zasługiwała na wysoką ocenę, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z wyróżnieniem oraz słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Konkurs ,,Rodzinny Koszyczek Wielkanocny „ był bardzo udanym i trafnym pomysłem dla uczniów w szkole, w okresie przed Świętami Wielkanocnymi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i rodzicom za zaangażowanie i udział w tym konkursie.
Organizatorzy: Anna Brzezińska, s Petronia, Emila Kamać
Dowóz Busem szkolnym 2024/25
- 05.04.2024
DOWÓZ BUSEM W ROKU SZKOLNYM 2024 / 2025
Informujemy, że wniosek o dowóz ucznia ze szkoły i do szkoły należy pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły (zakładka dokumenty – inne: „Regulamin dowozu busem ”).Wypełniony wniosek należy złożyć u wychowawcy klasy do 26 kwietnia 2024 r.
Szanuję – nie marnuję!
- 04.04.2024
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie Junior Edu-Żywienie. Program skierowany był do placówek oświatowych i miał na celu edukację dzieci, rodziców i nauczycieli w temacie zdrowego odżywiania. Nauczyciele i uczniowie spośród wielu tematów dotyczących żywienia postanowili uważniej przyjrzeć się problemowi marnowania żywności na świecie. Uczniowie dowiedzieli się, jak mądrze planować żywienie, tak, aby korzyści były globalne. Na korytarzach szkoły pojawiły się komiksy, rebusy i krzyżówki tematyczne. Uczniowie z klas piątych i szóstych pod okiem pani Doroty Raczkowskiej przygotowali plakaty na temat diety planetarnej i zasady zero waste.
Rada Rodziców wprowadziła liczne zmiany w funkcjonowaniu stołówki szkolnej. Przyczyniła się do zwiększenia świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania przygotowując tematyczne plakaty oraz przeprowadzając kampanię o zdrowej diecie na swoim facebooku.
Alicja Biedrzycka
12
Popłynęli po złoto
- 04.04.2024
26 i 27 marca 2024 r. odbyły się gminne zawody pływackie. Nasze zawodniczki i zawodnicy zarówno w kategorii młodszej jak i starszej okazali się bezkonkurencyjni, uzyskując I miejsce. Gratulujemy i czekamy na zawody powiatowe już 9 kwietnia.
Nauczyciele wf, Jan Nowacki, Bartosz Wilczak
Światowy Dzień Zespołu Downa
- 04.04.2024
Kolejny raz społeczność naszej szkoły włączyła się w Światowy Dzień Zespołu Downa. Na stopach uczniów i nauczycieli można było zobaczyć dwie różne skarpetki, niepasujące do siebie. Wspólnie z uczniami została wykonana gazetka. Uczniowie pokolorowali skarpetki według własnego pomysłu oraz p. Anna Brzezińska i p. Natalia Dul w klasach 0-3 zapoznały dzieci z książką pt. Mam Zespół Downa p. Heleny Kraljič. Poprzez takie działania chcieliśmy wyrazić tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych. Wysyłamy też sygnał o miłości do tego co inne i niezwykle.
Organizatorki: Natalia Dul, Anna Brzezińska
Jak napisać kartkę świąteczną?
- 04.04.2024
Akcja "Jak napisać kartkę świąteczną?" pokazuje przykłady życzeń, które można wysłać do bliskich nam osób.
LMP
Światowy Dzień osób z zespołem Downa
- 04.04.2024
21 marca obchodzimy Światowy Dzień osób z zespołem Downa, z tej okazji nauczyciele: Urszula Ludwin, Katarzyna Hysz i Przemysław Ogórek przeprowadzili w klasach drugich prelekcje na ten temat, a następnie uczniowie w grupach wykonali plakaty. Dzieci słuchały z uwagą oraz zza angażowaniem wykonały pracę plastyczne. Oto krótka fotorelacja.
Nauczyciele współorganizujący:
Katarzyna Hysz, Urszula Ludwin, Przemysław Ogórek
Warsztaty Wielkanocne w klasie 1c
- 04.04.2024
Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 1c, podczas specjalnych warsztatów, wykonali piękne stroiki na drewnianych podkładach. Efekty prac przedstawiamy poniżej, życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Klasa 1c z wychowawczynią
Ozdoba Wielkanocna
- 04.04.2024
Dla klas pierwszych i trzecich został zorganizowany w świetlicy konkurs na ozdobę wielkanocną wykonaną dowolną techniką. Nagrodzonymi laureatami zostali:
• Jurkiewicz Oliwka 1 a
• Machoń Jerzy 1 a
• Niwiński Adam 1 c
• Belkiewicz Lena 3 c
• Madej Blanka 3 c
• Michnowska Aurelia 3 c
Laureaci otrzymali drobne upominki. Serdecznie gratulujemyWychowawcy świetlicy
Konkurs matematyczny
- 04.04.2024
W dniach 18 i 20 marca 2024 roku został przeprowadzony w świetlicy szkolnej konkurs matematyczny „Kangurek”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas drugich.
Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań tekstowych o różnym stopniu trudności.
Wyniki konkursu: I miejsce: Maria Przepióra II miejsce: Hanna Lisowska III miejsce: Nina Ziółek wyróżnienie: Julian Kamiński, Vincent Ziomka
Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci – medale i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu matematycznego!Wychowawcy świetlicy
Lekcja otwarta w klasie 1b
- 04.04.2024
25 marca w klasie 1b odbyła się lekcja otwarta. Podczas tego spotkania gościliśmy innych nauczycieli pracujących w naszej szkole. Tego dnia dzieci wykonały wieńce Wielkanocne, które udekorują ich domy i umilą nadchodzący czas.
Dziękuję rodzicom za zakup potrzebnych materiałów oraz przybyłym nauczycielom za poświęcony czas.
Karolina Piekarniak
Konkurs "Ekologiczna Marzanna"
- 04.04.2024
W klasach 0-III odbył się wiosenny konkurs pt."Ekologiczna Marzanna". Zadaniem dzieci było wykonanie Marzanny z rzeczy ekologicznych.
1. miejsce - Franciszek i Stanisław K. 0a i 1c
2. miejsce - Oliwia J. 1a
3. miejsce - Oliwia L. 1b
Komisja konkursowa przyznała także 7 wyróżnień.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do galerii zdjęć.
Radzie Rodziców dziękujemy za sfinansowanie nagród.
Karolina Piekarniak, Alicja Biedrzycka
Koszt obiadów - kwiecień
- 03.04.2024
U W A G A!
Koszt obiadów za kwiecień
SP - 18 x 10 = 180 zł.
Klasa 0 - 21 x 14 = 294 zł.
Lista osób zakwalifikowanych do klasy sportowej
- 23.03.2024
Lista 2704_001.pdf
Klasa 4a i 5b "Szlakiem Stefana Żeromskiego"
- 23.03.2024
21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, klasy 4a i 5b spacerowały alejkami parkowymi szlakiem Stefana Żeromskiego. Była to żywa lekcja języka polskiego z elementami innych przedmiotów szkolnych i alternatywa spędzenia dnia wagarowicza w sposób miły, ale pożyteczny. Humory i pogoda dopisywały. Pizza smakowała wybornie Dziękujemy Wam Uczniowie
Laura Mościńska -Puszka, Ewa Lasota, Urszula Ludwin.
LMP
Z czego to jest zrobione?
- 23.03.2024
W tym tygodniu dzieci z grupy 0B dowiedziały się jak powstaje pieczywo i nabiał oraz mogły zakosztować tych produktów"
Monika Kęska
Szkolne warsztaty dietetyczne z Miss Polski- Elżbietą Sawerską
- 23.03.2024
Wiele mówi się i słyszy o zdrowej i zbilansowanej diecie. Jednak co to do końca oznacza- nie każdy wie. W marcu uczennice z klas 6-8 miały możliwość poznać zasady zdrowego odżywiania się. Pani Elżbieta, opierając swój wykład na ludzkiej fizjologii, wyjaśniła dziewczynom, o co w tym wszystkim chodzi. Mówiła w sposób jasny i przystępny. Zadawała pytania i zachęcała do dyskusji. Początkowo onieśmielone uczennice trochę się krępowały. Ostatecznie zaufały prowadzącej i chciały rozwiać swoje wątpliwości w różnych kwestiach. Otwarcie mówiły o swoich problemach zdrowotnych i estetycznych. Spotkanie było na tyle ważne dla dziewczyn, że jeszcze długo po jego zakończeniu pani Ela udzielała odpowiedzi na indywidualne pytania. Być może nie było to ostatnie spotkanie z Miss Polski 2003. Dziękujemy jej za wiele ciepłych i mądrych słów oraz wiarę, że każdy, jeśli tylko bardzo chce i świadomie się odżywia oraz jest aktywny i lubi ruch, może długo cieszyć się zdrowym ciałem i sprawnym umysłem.
Biblioteka szkolna