W dniach 6-7 listopada klasa 8B zorganizowała kawiarenkę, która miała na celu uzbieranie funduszy na wycieczkę klasową. Inni uczniowie mogli zakupić rożnego rodzaju ciasta i pyszne słodkości, przygotowane przez 8B oraz ich rodziców.
Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole!
07.11.20245 listopada nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą bajkową krainę! Uczniowie klas I-III przebrali się za swoje ulubione postacie z bajek, a szkolne korytarze zapełniły się księżniczkami, rycerzami, superbohaterami i magicznymi stworzeniami.
Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach z bajką w tle, rozwiązywały bajkowe quizy, opowiadały o swoich ulubionych bajkach, brały również udział w zajęciach plastycznych.
Dzień zakończył się wspólną radosną zabawą w sali gimnastycznej.
To był dzień pełen uśmiechu i fantazji! Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie i kreatywne stroje.
Wychowawczynie klas I-III
Konkurs "Moja bryła"
07.11.2024Uczniowie z klas 2abc, wzięli udział w konkursie. Konkurs miał na celu popularyzację matematyki wśród uczniów, rozwijanie ich zainteresowań, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, uczył dzieci dokładności i planowania pracy. Do oceny prac zostały zaproszone nauczycielki matematyki pracujące w klasach 4-8, p. A. Kobusińska oraz p. E. Czarny, które wyłoniły zwycięzców.
I miejsce - Oliwia L.
II miejsce - Amelia P.
III miejsce - Maja M.
Wyróżnienia: Liwia K. oraz Pola A.
Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną dla Magdaleny G. i Katarzyny G.
Gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Organizator: Karolina Piekarniak
Ze szkolnej ławki na okładki
07.11.2024Uczniowie klas 1-3 biorą udział w konkursie "Ze szkolnej ławki na okładki" organizowanym przez Edu-Książka Sp. z o. o. Oto link do konkursu: https://bookland.com.pl/konkurs-ze-szkolnej-lawki-na-okladki
Justyna Szulc
Moja Mała Ojczyzna
07.11.2024Moja Mała Ojczyzna, to nazwa autorskiego programu
historycznego dla uczniów, opracowanego i prowadzonego przez nauczyciela historii Wojciecha Guszkowskiego.
Program jest realizowany w ramach pracy koła TRAPER dla wszystkich uczniów klas IV – VIII. Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko zaakceptowała zarówno cele jak i harmonogram tego przedsięwzięcia.
Uczniowie otrzymują karty pracy, opracowane przez naszego nauczyciela historii i udają się w teren. Z klasą 6a odkrywaliśmy historię Parku Zdrojowego. Poznajemy zabytki oraz historię ludzi z nimi związanymi. Uczniowie słuchają opowieści oraz na bieżąco wypełniają karty pracy (opracowane przez Wojciecha Guszkowskiego) na podkładkach ufundowanych przez Radę Rodziców, dziękujemy.
Dzięki udziałowi w tym programie, nasi młodzi mieszkańcy będą mogli poznać historię naszej Małej Ojczyzny. Program będzie realizowany przez cały rok szkolny.
W zajęciach 6 listopada 2024r., udział wzięli uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Czyż.
Foto: Alicja Pawłowska, Michalina Pawłowska (Szkolne Koło Fotograficzne).
Chomik Europejski
06.11.2024Klasa 3a wzięła udział w zajęciach edukacji przyrodniczej nt chronionego gatunku chomika europejskiego. Uczniowie poznali zwyczaje i warunki życia tych zwierząt. Dowiedzieli się o konieczności ochrony tego oraz innych zagrożonych gatunków.
Podsumowaniem nauki były zajęcia plastyczne i komputerowe na których dzieci przygotowały plakaty i prezentacje zachęcające do ochrony chomika europejskiego.
Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez wychowawczynię Alicję Biedrzycką na podstawie materiałów informacyjnych otrzymanych od Programu Ochrony Chomika Europejskiego w Jaworznie.
5a w Cosmos Muzeum i Miniciti
06.11.202424 października br. byliśmy na wycieczce w Cosmos Muzeum i Miniciti w warszawskim Koneserze. Czas integracji był intensywny i wesoły, atrakcje każdemu się podobały. Przedstawiamy foto migawki.
Dziękujemy Opiekunkom i Rodzicom.
LMP
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
06.11.202430.09 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbyły się warsztaty przybliżające uczniom sztukę współczesną .
W programie FORMY PODSTAWOWE bierze udział 15 najzdolniejszych uczniów z naszej szkoły .
Iwona Wojewoda-Jedynak
Światowy Dzień Chleba
06.11.2024Z okazji „Światowego Dnia Chleba”, oddziały zerowe wybrała się na wycieczkę do Malowanej Zagrody na zajęcia pt. „Od ziarenka do bochenka”. Celem wyjazdu było poznanie tradycji wypieku chleba, zrozumienie jego wartości w naszej kulturze, a także zgłębienie wiedzy o różnych rodzajach pieczywa i technikach pieczenia.
W naszej szkole również zorganizowałyśmy Dzień Chleba. Tego dnia uczniowie starszych klas, częstowali całą społeczność szkolną różnymi rodzajami pieczywa.
Natalia Dul
Anna Brzezińska
Dyniowe zabawy przy muzyce
05.11.2024W trakcie obchodów Dnia Dyni nie zabrakło zabaw przy muzyce.
Na początku dynia była, potem się gdzieś ukryła. Bawiliśmy się świetnie. Wspólna zabawa to super czas.
Katarzyna Górecka
Sukces w badmintonie
05.11.2024W dniu 29 października 2024r. w hali sportowej przy SP2 Konstancin odbyły się Gminne Mistrzostwa w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Drużyna naszych dziewcząt w kategorii dzieci – Aniela Ignacik i Hanna Tabak – zajęła II miejsce. Natomiast zespół dziewcząt w kategorii młodzież – Julia Żurakowska i Tola Świątkiewicz – wywalczył III miejsce.
Zespoły chłopców zarówno młodszych jak i starszych zajęły IV miejsca.
Do zawodów powiatowych, które odbyły się 4 listopada, awansowały Aniela Ignacik i Hanna Tabak. Dziewczynki ostatecznie zajęły wysokie III miejsce. Gratulujemy naszym sportowcom!!!
Bartosz Wilczak
Konkurs „Najpiękniejsza dynia”
05.11.2024W klasie 2c odbył się konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza dynia”. Głosy anonimowo oddawali uczniowie pozostałych klas drugich – 2a oraz 2b. Wystawę prac można było podziwiać na pierwszym piętrze oraz na parterze w naszej szkole.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Laura F.
II miejsce – Julia B.
III miejsce – Tomasz N.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki.
Gratuluję serdecznie!
Wychowawca klasy 2c
Fotobudka dyniowa
05.11.2024Przedstawiamy unikalny i kreatywny szablon fotobudki – „Trzy Dynie”. Ten piękny projekt to eksplozja barw jesieni, gdzie dominują odcienie pomarańczu, złota i zieleni. Na pierwszym planie widzimy trzy urocze dynie, które dodają obrazowi charakteru i są niewątpliwym symbolem tej pory roku wraz z biegającymi myszkami. Fotobudka „Trzy Dynie” to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w jesienny nastrój i celebrację tej pięknej pory roku. Po namalowaniu szablonu, wystarczy precyzyjnie wyciąć wewnętrzne otwory, a następnie dzieci mogą stanąć za nią i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z uśmiechem na twarzy.
Wychowawcy świetlicy
Barbara Kopyt i Danuta Sikorska
Dzień Dyni w 2b
05.11.2024Klasa 2b obchodziła Dzień Dyni, aż przez trzy dni. Każdy z nich był pełen prac plastycznych oraz dyniowych zabaw. Dzieci dowiedziały się także, jakie właściwości odżywcze ma dynia, która została doceniona w różnych formach, od prac plastycznych po jedzenie jej w przepysznych muffinkach. Za przygotowanie dyniowego poczęstunku dziękujemy mamie Marianny i mamie Oliwii. Skarbnikowi klasowemu dziękujemy za zakup materiałów plastycznych.
K.Piekarniak, E.Świątek
Dzień Dyni w naszej szkole
05.11.2024Przez trzy dni nasza szkoła zamieniła się w " Dyniowe królestwo". Wszystko było pomarańczowe! Panie Dyrektor, nauczyciele i uczniowie ubrani byli w pomarańczowe stroje. Korytarze ozdabiały pomarańczowe dynie i lampiony. W klasach 0, 1, 2 i 3 dzieci ozdabiały dynie i tworzyły dyniowe zwierzątka, postaci z bajek i inne figury. Dzieci dowiedziały się jakie walory odżywcze ma dynia. Używały dyń podczas lekcji matematyki, przeliczały dynie, klasyfikowały je według wielkości i kształtów. Poznawały odmiany i pochodzenie dyń. Podczas obchodów "Święta Dyni" nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. W szkolnym sklepiku można było kupić dyniowe ciasteczka, lizaki i inne słodkości przygotowane przez rodziców i uczniów z klas starszych. Panie kucharki przygotowały przepyszną zupę dyniową z grzankami. Drugie danie też było w kolorach pomarańczowych. Rumiany kotlet otulała surówka z marchewki i pora. Zadowolone miny dzieci były dowodem na to, że była to świetna zabawa.
Koordynatorami obchodów "Dni Dyni" byli: wychowawcy klas 0, 1, 2 i 3, nauczyciele wspomagający, nauczyciele świetlicy, pani intendentka i panie kucharki.
Pomnik Katyński
05.11.2024Uczniowie klas 1, w przeddzień Święta Wszystkich Świętych odwiedzili konstanciński pomnik "Katyń -ocalić od zapomnienia". Dzieci poznały historie oficerów Wojska Polskiego i osób cywilnych należących do elit Rzeczypospolitej, którzy w 1940 roku w bestialski sposób zostali zamordowani w Katyniu, Charkowie i Twerze. Wśród tych osób było 14 mieszkańców Konstancina.
Dzieci i wychowawcy zapalili znicze znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych. Wychowawcy klas pierwszych: Dorota Zagończyk, Małgorzata Pietrzak i Agata Bińkowska
Bank zadań listopad 2024
05.11.2024Bank zadań na listopad z terminem do ostatniego piątku miesiąca.
BANK_ZADAN_ANGIELSKI_LISTOPAD.docx
Aktualności
Co nowego w szkole?Konkurs szkolny - zabawa z recyklingu - coś z niczego
- 21.01.2025
Konkurs biograficzny
- 21.01.2025
DANUTA SIEDZIKÓWNA – PS. INKA
20 lutego (czwartek) 2025 roku
7 lekcja, sala 46
Klasy IV – VIII
Zgłoszenia przyjmuje:
p. Wojciech Guszkowski
Konkurs obejmuje fakty z życia i działalności Danuty Siedzikówny.
Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu zamkniętego. W przypadku równej ilości punktów, odbędzie się dogrywka ustna.
Czas na odpowiedzi – 20 minut.
Prace oceni nauczyciel historii: p. Wojciech Guszkowski.
Laureaci otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, które zostaną wręczone na uroczystym apelu – w marcu 2025 roku. Każdemu zostanie wręczony pamiątkowy dyplom, a w dzienniku pojawi się ocena celująca z przedmiotu historia.
Zapraszam do udziału w konkursie.
Wojciech Guszkowski
Konkurs historyczny – „Zawisza Czarny” dla klas czwartych
- 21.01.2025
17 stycznia 2025 roku, odbył się konkurs historyczny „Zawisza Czarny” w klasie 4a. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii Bitwy pod Grunwaldem.
Do finału dotarli:
Iza Makowska
Robert Czaplicki
Maksymilian Mialik
Jakub Klimek
Laureatem został:
Robert Czaplicki
Laureat otrzymał figurkę Rycerza średniowiecznego na koniu (dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie) oraz szóstkę z historii.
2025 - Rok Żeromskiego
- 21.01.2025
WOŚP
- 21.01.2025
Głównym zadaniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest promowanie profilaktyki, wspieranie dzieci oraz ochrona. Orkiestrowe instrumenty będą rozbrzmiewać 26 stycznia 2025 roku! Sercem orkiestrowego grania będzie Warszawa. Sobota 25 stycznia jest także dniem startu stacjonarnej odsłony Biegu “Policz się z cukrzycą”. W tym roku Orkiestra będzie rozbrzmiewać już 33 raz! Fundacją kieruje Jerzy Owsiak, a współpracuje z nim ponad 121 tysięcy wolontariuszy. Finał to nie tylko Warszawa, w akcję włącza się aż 1686 sztabów z całej Polski i z zagranicy. W tym roku będziemy zbierać fundusze na onkologię i hematologię dziecięcą. Nasza szkoła będzie uczestniczyć już w trzynastym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
24 stycznia (piątek) szkolni wolontariusze na przerwach zapraszają do kawiarenki na słodkości i nie tylko Umilać czas będzie nam ulubiona muzyka dzieci i młodzieży. Odbędzie się również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.
Szkolny wolontariat
Zabawy na śniegu
- 21.01.2025
Korzystając z uroków zimy pierwszoklasiści bawili się na placu zabaw. Aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, lepiąc śnieżki, robiąc aniołki, biegając po śniegu. Było wesoło i radośnie.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Klasa 7c w radiu
- 21.01.2025
W styczniu uczniowie klasy 7c pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny Furmańskiej oraz p. Bogumiły Lachowicz – w ramach lekcji doradztwa zawodowego - wybrali się do Warszawy do siedziby Grupy Agora z zamiarem zwiedzania radia. Naszą przewodniczką po tym niezwykłym miejscu była pani Izabela Więckowska.
Rozpoczęliśmy od radia TOK FM – jego sygnał dociera do wielu polskich miast, a dziennikarze stawiają na rzetelne i sprawdzone wiadomości, dlatego też dużą część przekazu zajmują informacje, komentarze, rozmowy. Pan Wojciech Muzal - dziennikarz prowadzący poranek z TOK FM pokazał nam program, na którym pracuje, wyjaśnił, jak dziennikarze pozyskują wiarygodne informacje. Akurat podczas naszej wizyty – dzień po rozdaniu Paszportów „Polityki” – radio nadawało na żywo rozmowę p. Marty Perchuć-Burzyńskiej z Jerzym Baczyńskim. Było to bardzo ciekawe doświadczenie obserwować z reżyserki trwającą audycję.
Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy – to Radio Złote Przeboje – tu każdy, kto chciał, mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy DJ, a goszcząca nas DJ Gosia okazała się osobą z wielką pasją i sympatią do swojej pracy.
Podobnie sympatycznie było w studiu Radia Pogoda, gdzie przywitał nas pan Piotr Sworakowski, mogliśmy zobaczyć, jak ułożona jest lista nadawanych utworów, dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca dziennikarza tej stacji.
Ostatnim punktem wycieczki było Rock Radio – tu dziennikarz Kuba Kaleta odpowiadał na nasze pytania, pokazał nam też swoje umiejętności w wejściu „na żywo”. Byliśmy w studiu podczas prowadzonej przez niego audycji „Przystanek Klasyka Rocka”.
Wycieczka była niezwykle interesująca, tym bardziej, że mogliśmy zobaczyć miejsca, do których zazwyczaj nikt postronny nie może wejść
Katarzyna Furmańska
KONFERENCJA „Mobilność w edukacji – praktyka i przyszłość”
- 20.01.2025
W dniu 16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się konferencja podsumowująca projekt mobilnościowy “Cyfrojęzykowi, czyli nieprzeciętni”. Projekt ten został zrealizowany w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Konferencję „Mobilność w edukacji – praktyka i przyszłość” otworzyła p. Katarzyna Chiszko, dyrektor szkoły, witając zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele sąsiednich szkół oraz Rady Rodziców, oraz przedstawiając cele i założenia projektu.
W pierwszej części spotkania wysłuchaliśmy wystąpień zaproszonych na konferencję dwóch doświadczonych nauczycielek. Pani Edyta Borowicz-Czuchryta – to nauczycielka języka angielskiego na różnych szczeblach edukacji i wykładowczyni w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie, dyrektor Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej Galileo w Lublinie, Ambasadorka eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych, laureatka wielu nagród i wyróżnień. W swoim wystąpieniu zatytułowanym „Inspiracje i wyzwania – dlaczego warto łamać czaso-przestrzeń w Galaktyce Edukacyjnej” pokazała, jak ze swoimi uczniami łamie tę czaso-przestrzeń poprzez różnorodne projekty, spotkania online, przekraczanie granic dosłownie i w przenośni.
Kolejna prelegentka, pani Sylwia Kościkiewicz-Gryc połączyła się z nami ze swojej macierzystej placówki – Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie, w której pracuje jako nauczycielka języka angielskiego, ale jest też doświadczoną Ambasadorką eTwinning, koordynatorką projektów Erasmus+, laureatką prestiżowych nagród edukacyjnych. W swoim wystąpieniu pt. „Jak mobilność wzmacnia kompetencje – doświadczenia z projektu Kompetencje naszą siłą!” przedstawiła cykl projektu wraz z jego celami, efektami, sposobem ich upowszechniania i wdrażania do pracy szkoły.
Po przerwie przyszedł czas na prezentacje doświadczeń z odbytych mobilności przez kadrę naszej szkoły.
Jako pierwsze wystąpiły panie: Agata Bińkowska, Natalia Dul, Aleksandra Gazecka i Żaneta Misiak, które były uczestniczkami kursu Basic English for European projects przeznaczonego dla nauczycieli, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje językowe (język angielski) w celu realizowania międzynarodowych projektów eTwinning, zapoznać się z funkcjonowaniem platformy ESEP, dowiedzieć się, jak tworzyć interaktywne aktywności oparte na współpracy. Kurs odbył się w Atenach, w Grecji.
Kolejna grupa, panie: Anna Kobusińska, Dorota Raczkowska, Justyna Szulc i Dorota Raczkowska przebywały na kursie językowym na Malcie i tam na zajęciach oraz w naturalnych sytuacjach życia codziennego rozwijały umiejętność komunikowania się w języku angielskim uzasadniając tym samym, że nauka języka obcego w środowisku obcojęzycznym motywuje do pracy i daje dobre efekty.
Panie: Katarzyna Furmańska, Ewa Lasota, Urszula Ludwin, Elżbieta Świątek na kursie Promote active learning and develop 21st century skills through STEAM, design thinking and problem solving activities w Reyjkaviku na Islandii doskonaliły swoje umiejętności w zakresie stosowania PBL (Project Based Learning) i STEAM podczas zajęć szkolnych, rozwoju u uczniów myślenia krytycznego, umiejętności analitycznego rozwiązywania problemów, zapoznały się z systemem edukacji w Islandii, odwiedziły dwie szkoły.
Projekt mobilnościowy, to nie tylko kursy metodyczne i językowe, ale też wizyty typu „job shadowing”, czyli obserwacja pracy.
Nasi nauczyciele odwiedzili szkoły we Francji oraz we Włoszech i obserwowali pracę nauczycieli francuskich i włoskich stosujących metodę CLIL zapoznali się z systemami edukacji, codziennym funkcjonowaniem szkoły.
Szkołę Saint-Augustin Establissement Catholique w Saint-Germain-en-Laye, z którą mamy nie tylko partnerstwo miast, ale i wymianę szkolną odwiedzili państwo: Dorota Alcan, Julita Jedliczko i Przemysław Ogórek. Podczas prezentacji przedstawili nam wiele ciekawych informacji i obserwacji, które pozwoliły nam na skuteczne porównanie warunków pracy w obu szkołach.
Z kolei w Pisogne we Włoszech, mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny w Scuola Secondaria Pisogne gościły panie: Katarzyna Chiszko, Agnieszka Bartosz-Goleniowska i Katarzyna Górecka. Zaprezentowały stosowane w szkole rozwiązania i pomysły, które albo już są, albo będą wdrażane w pracę naszej placówki.
Prezentacje z wystąpień można obejrzeć na blogu projektu:
https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
Cieszymy się, że nasi nauczyciele podjęli wyzwanie, wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy ich wystąpień, będziemy korzystać z ich doświadczeń, już na tym etapie widać, że Szkoła Podstawowa nr 2 staje się aktywnym uczestnikiem sieci organizacji Erasmus+, bo nawiązane kontakty rozwijają się. W najbliższym czasie odwiedzą nas zapoznani w Reykjaviku nauczyciele greccy z grupą swoich uczniów, odzywają się do nas inne szkoły, które chcą nas być naszymi gośćmi oraz oferują nam możliwość odwiedzenia ich placówek. Nie ustajemy w działaniach, czekamy na wyniki konkursu wniosków o akredytację Erasmusa, a jeżeli teraz jej nie uzyskamy, będziemy próbować nadal!
Zespół ds. Erasmusa:
Katarzyna Furmańska (koordynator)
Urszula Ludwin
Justyna Szulc
Paulina Wolak
Dzień Babci i Dziadka - oddziały zerowe.
- 20.01.2025
„Zimowe miasto”
- 20.01.2025
Za oknem nareszcie śnieg, więc aby uwiecznić ten moment postanowiliśmy stworzyć pejzaż zimowego miasta. Nasza praca plastyczna jest łatwa i przyjemna w wykonaniu. Dzieci otrzymały papiery kolorowe o różnej fakturze, markery oraz pompony. Zadaniem dzieci z klasy 2c było przygotowanie jednego domku do naszej wspólnej pracy. U dołu miasta znalazło się miejsce na lodowisko, po którym jeżdżą wycięte przez dzieci z klasy 2b postacie.
Wychowawcy świetlicy
Barbara Kopyt i Danuta Sikorska
3
„Bałwanek”
- 20.01.2025
Zima w pełni! Za oknami mróz, śnieg, ale z tego zamarzniętego puszystego śniegu trudno jest ulepić bałwana. Bałwanka można zrobić jednak nie tylko ze śniegu. To świetny pomysł na pracę plastyczną z dziećmi w szkole! Uczniowie stworzyli piękną pracę przy użyciu kredek, farb oraz sztucznego śniegu;)
Wychowawcy świetlicy
Barbara Kopyt i Danuta Sikorska
Konkurs historyczny – „Ryngraf Powstania Styczniowego”
- 20.01.2025
15 stycznia 2025 roku, odbył się konkurs historyczny „Ryngraf Powstania Styczniowego”, w klasie 7b. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii Powstania Styczniowego.
Bartosz Głębocki – zwycięzca.
Laureat otrzymał Ryngraf Powstania Styczniowego (dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie) oraz szóstkę z historii.
Szkolne migawki
- 20.01.2025
#pieczarki z klasą
- 16.01.2025
Uczniowie z klasy 2a, 2b, 2c, 3a i 3b wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Pieczarki z klasą”. W ramach projektu edukacyjnego dzieci uczyły się przez doświadczenie dzięki zajęciom praktycznym, które pozwoliły na zdobywanie nowej wiedzy w ciekawy sposób. Każda klasa otrzymała pakiet do założenia własnej hodowli pieczarek.
Nawyki żywieniowe ukształtowane w dzieciństwie towarzyszą nam przez całe życie i bardzo trudno je zmienić. Edukację w tym zakresie należy zaczynać bardzo wcześnie. Pieczarki
to najpopularniejsze grzyby uprawne na świecie. Są bogate w witaminy
z grupy B, błonnik pokarmowy, potas, fosfor, wapń oraz magnez, dlatego warto włączać
je do swojej codziennej diety.
Czekamy na efekty wspólnej pracy.
Wychowawczynie i nauczyciele współorganizujący
Kawiarenka 4a i wszystko jasne …
- 16.01.2025
15 stycznia 2025 roku, sprawy w swoje ręce wzięła klasa 4a i poprowadziła szkolną kawiarenkę. Zaproponowano olbrzymi wybór asortymentu oraz bardzo sprawną obsługę. Kolejka kłębiła i wiła się na każdej przerwie. Osiągnięto przychód w wysokości - tajemnica handlowa. Podziękowania dla Rodziców oraz naszego wychowawcy p. Wojciecha Guszkowskiego za wszelką pomoc i wsparcie.
Konkurs historyczny – „O szablę Wołodyjowskiego” dla klas szóstych
- 16.01.2025
14 stycznia 2025 roku, odbył się konkurs historyczny „O szablę Wołodyjowskiego” w klasie 6b. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii wojen Polski w XVII wieku.
W finale zmierzyli się: Leon Czaplicki, Ignacy Piniewski oraz Julian Chojnacki. Po zaciętej walce, zwycięzcą został:
Julian Chojnacki
Laureat otrzymał figurkę Wołodyjowskiego z szablą (dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie) oraz szóstkę z historii.
Moja Mała Ojczyzna z klasą 8a
- 16.01.2025
Tajemnice ulicy Sienkiewicza
15 stycznia 2025 roku, klasa 8a, pod opieką historyka Wojciecha Guszkowskiego, odbyła niezwykłą podróż w czasie, zwiedzając słynne zabytki Konstancina. Uczniowie zagłębili się bardziej w historię na przykład słynnej wieży ciśnień, czy Pomnika Pamięci Ofiar Katynia. Przy okazji, rywalizowali między sobą w teście z wiedzy historycznej. To była wyjątkowa lekcja historii w pełnym tajemnic otoczeniu.
Towarzyszyła nam, wychowawczyni Anna Kobusińska.
Zima w Mieście z Dwójką
- 20.12.2024
ELEKTRONICZNE ZAPISY - Lista już została zamknięta. W dniu dzisiejszym osoby zakwalifikowane otrzymają maila z informacją zwrotną o dostarczeniu dokumentów i gotówki do szkoły.
plan_polkolonii_zima_w_miescie_2025.pdf
regulamin_zimy_w_miescie_2025.pdf
oswiadczenie_o_zapoznaniu_sie_z_regulaminem.docx