Konkurs biograficzny
21.01.2025DANUTA SIEDZIKÓWNA – PS. INKA
20 lutego (czwartek) 2025 roku
7 lekcja, sala 46
Klasy IV – VIII
Zgłoszenia przyjmuje:
p. Wojciech Guszkowski
Konkurs obejmuje fakty z życia i działalności Danuty Siedzikówny.
Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu zamkniętego. W przypadku równej ilości punktów, odbędzie się dogrywka ustna.
Czas na odpowiedzi – 20 minut.
Prace oceni nauczyciel historii: p. Wojciech Guszkowski.
Laureaci otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, które zostaną wręczone na uroczystym apelu – w marcu 2025 roku. Każdemu zostanie wręczony pamiątkowy dyplom, a w dzienniku pojawi się ocena celująca z przedmiotu historia.
Zapraszam do udziału w konkursie.
Wojciech Guszkowski
Konkurs historyczny – „Zawisza Czarny” dla klas czwartych
21.01.202517 stycznia 2025 roku, odbył się konkurs historyczny „Zawisza Czarny” w klasie 4a. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii Bitwy pod Grunwaldem.
Do finału dotarli:
Iza Makowska
Robert Czaplicki
Maksymilian Mialik
Jakub Klimek
Laureatem został:
Robert Czaplicki
Laureat otrzymał figurkę Rycerza średniowiecznego na koniu (dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie) oraz szóstkę z historii.
WOŚP
21.01.2025Głównym zadaniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest promowanie profilaktyki, wspieranie dzieci oraz ochrona. Orkiestrowe instrumenty będą rozbrzmiewać 26 stycznia 2025 roku! Sercem orkiestrowego grania będzie Warszawa. Sobota 25 stycznia jest także dniem startu stacjonarnej odsłony Biegu “Policz się z cukrzycą”. W tym roku Orkiestra będzie rozbrzmiewać już 33 raz! Fundacją kieruje Jerzy Owsiak, a współpracuje z nim ponad 121 tysięcy wolontariuszy. Finał to nie tylko Warszawa, w akcję włącza się aż 1686 sztabów z całej Polski i z zagranicy. W tym roku będziemy zbierać fundusze na onkologię i hematologię dziecięcą. Nasza szkoła będzie uczestniczyć już w trzynastym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
24 stycznia (piątek) szkolni wolontariusze na przerwach zapraszają do kawiarenki na słodkości i nie tylko Umilać czas będzie nam ulubiona muzyka dzieci i młodzieży. Odbędzie się również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.
Szkolny wolontariat
Zabawy na śniegu
21.01.2025Korzystając z uroków zimy pierwszoklasiści bawili się na placu zabaw. Aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, lepiąc śnieżki, robiąc aniołki, biegając po śniegu. Było wesoło i radośnie.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Klasa 7c w radiu
21.01.2025W styczniu uczniowie klasy 7c pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny Furmańskiej oraz p. Bogumiły Lachowicz – w ramach lekcji doradztwa zawodowego - wybrali się do Warszawy do siedziby Grupy Agora z zamiarem zwiedzania radia. Naszą przewodniczką po tym niezwykłym miejscu była pani Izabela Więckowska.
Rozpoczęliśmy od radia TOK FM – jego sygnał dociera do wielu polskich miast, a dziennikarze stawiają na rzetelne i sprawdzone wiadomości, dlatego też dużą część przekazu zajmują informacje, komentarze, rozmowy. Pan Wojciech Muzal - dziennikarz prowadzący poranek z TOK FM pokazał nam program, na którym pracuje, wyjaśnił, jak dziennikarze pozyskują wiarygodne informacje. Akurat podczas naszej wizyty – dzień po rozdaniu Paszportów „Polityki” – radio nadawało na żywo rozmowę p. Marty Perchuć-Burzyńskiej z Jerzym Baczyńskim. Było to bardzo ciekawe doświadczenie obserwować z reżyserki trwającą audycję.
Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy – to Radio Złote Przeboje – tu każdy, kto chciał, mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy DJ, a goszcząca nas DJ Gosia okazała się osobą z wielką pasją i sympatią do swojej pracy.
Podobnie sympatycznie było w studiu Radia Pogoda, gdzie przywitał nas pan Piotr Sworakowski, mogliśmy zobaczyć, jak ułożona jest lista nadawanych utworów, dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca dziennikarza tej stacji.
Ostatnim punktem wycieczki było Rock Radio – tu dziennikarz Kuba Kaleta odpowiadał na nasze pytania, pokazał nam też swoje umiejętności w wejściu „na żywo”. Byliśmy w studiu podczas prowadzonej przez niego audycji „Przystanek Klasyka Rocka”.
Wycieczka była niezwykle interesująca, tym bardziej, że mogliśmy zobaczyć miejsca, do których zazwyczaj nikt postronny nie może wejść
Katarzyna Furmańska
KONFERENCJA „Mobilność w edukacji – praktyka i przyszłość”
20.01.2025W dniu 16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się konferencja podsumowująca projekt mobilnościowy “Cyfrojęzykowi, czyli nieprzeciętni”. Projekt ten został zrealizowany w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Konferencję „Mobilność w edukacji – praktyka i przyszłość” otworzyła p. Katarzyna Chiszko, dyrektor szkoły, witając zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele sąsiednich szkół oraz Rady Rodziców, oraz przedstawiając cele i założenia projektu.
W pierwszej części spotkania wysłuchaliśmy wystąpień zaproszonych na konferencję dwóch doświadczonych nauczycielek. Pani Edyta Borowicz-Czuchryta – to nauczycielka języka angielskiego na różnych szczeblach edukacji i wykładowczyni w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie, dyrektor Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej Galileo w Lublinie, Ambasadorka eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych, laureatka wielu nagród i wyróżnień. W swoim wystąpieniu zatytułowanym „Inspiracje i wyzwania – dlaczego warto łamać czaso-przestrzeń w Galaktyce Edukacyjnej” pokazała, jak ze swoimi uczniami łamie tę czaso-przestrzeń poprzez różnorodne projekty, spotkania online, przekraczanie granic dosłownie i w przenośni.
Kolejna prelegentka, pani Sylwia Kościkiewicz-Gryc połączyła się z nami ze swojej macierzystej placówki – Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie, w której pracuje jako nauczycielka języka angielskiego, ale jest też doświadczoną Ambasadorką eTwinning, koordynatorką projektów Erasmus+, laureatką prestiżowych nagród edukacyjnych. W swoim wystąpieniu pt. „Jak mobilność wzmacnia kompetencje – doświadczenia z projektu Kompetencje naszą siłą!” przedstawiła cykl projektu wraz z jego celami, efektami, sposobem ich upowszechniania i wdrażania do pracy szkoły.
Po przerwie przyszedł czas na prezentacje doświadczeń z odbytych mobilności przez kadrę naszej szkoły.
Jako pierwsze wystąpiły panie: Agata Bińkowska, Natalia Dul, Aleksandra Gazecka i Żaneta Misiak, które były uczestniczkami kursu Basic English for European projects przeznaczonego dla nauczycieli, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje językowe (język angielski) w celu realizowania międzynarodowych projektów eTwinning, zapoznać się z funkcjonowaniem platformy ESEP, dowiedzieć się, jak tworzyć interaktywne aktywności oparte na współpracy. Kurs odbył się w Atenach, w Grecji.
Kolejna grupa, panie: Anna Kobusińska, Dorota Raczkowska, Justyna Szulc i Dorota Raczkowska przebywały na kursie językowym na Malcie i tam na zajęciach oraz w naturalnych sytuacjach życia codziennego rozwijały umiejętność komunikowania się w języku angielskim uzasadniając tym samym, że nauka języka obcego w środowisku obcojęzycznym motywuje do pracy i daje dobre efekty.
Panie: Katarzyna Furmańska, Ewa Lasota, Urszula Ludwin, Elżbieta Świątek na kursie Promote active learning and develop 21st century skills through STEAM, design thinking and problem solving activities w Reyjkaviku na Islandii doskonaliły swoje umiejętności w zakresie stosowania PBL (Project Based Learning) i STEAM podczas zajęć szkolnych, rozwoju u uczniów myślenia krytycznego, umiejętności analitycznego rozwiązywania problemów, zapoznały się z systemem edukacji w Islandii, odwiedziły dwie szkoły.
Projekt mobilnościowy, to nie tylko kursy metodyczne i językowe, ale też wizyty typu „job shadowing”, czyli obserwacja pracy.
Nasi nauczyciele odwiedzili szkoły we Francji oraz we Włoszech i obserwowali pracę nauczycieli francuskich i włoskich stosujących metodę CLIL zapoznali się z systemami edukacji, codziennym funkcjonowaniem szkoły.
Szkołę Saint-Augustin Establissement Catholique w Saint-Germain-en-Laye, z którą mamy nie tylko partnerstwo miast, ale i wymianę szkolną odwiedzili państwo: Dorota Alcan, Julita Jedliczko i Przemysław Ogórek. Podczas prezentacji przedstawili nam wiele ciekawych informacji i obserwacji, które pozwoliły nam na skuteczne porównanie warunków pracy w obu szkołach.
Z kolei w Pisogne we Włoszech, mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny w Scuola Secondaria Pisogne gościły panie: Katarzyna Chiszko, Agnieszka Bartosz-Goleniowska i Katarzyna Górecka. Zaprezentowały stosowane w szkole rozwiązania i pomysły, które albo już są, albo będą wdrażane w pracę naszej placówki.
Prezentacje z wystąpień można obejrzeć na blogu projektu:
https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
Cieszymy się, że nasi nauczyciele podjęli wyzwanie, wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy ich wystąpień, będziemy korzystać z ich doświadczeń, już na tym etapie widać, że Szkoła Podstawowa nr 2 staje się aktywnym uczestnikiem sieci organizacji Erasmus+, bo nawiązane kontakty rozwijają się. W najbliższym czasie odwiedzą nas zapoznani w Reykjaviku nauczyciele greccy z grupą swoich uczniów, odzywają się do nas inne szkoły, które chcą nas być naszymi gośćmi oraz oferują nam możliwość odwiedzenia ich placówek. Nie ustajemy w działaniach, czekamy na wyniki konkursu wniosków o akredytację Erasmusa, a jeżeli teraz jej nie uzyskamy, będziemy próbować nadal!
Zespół ds. Erasmusa:
Katarzyna Furmańska (koordynator)
Urszula Ludwin
Justyna Szulc
Paulina Wolak
„Zimowe miasto”
20.01.2025Za oknem nareszcie śnieg, więc aby uwiecznić ten moment postanowiliśmy stworzyć pejzaż zimowego miasta. Nasza praca plastyczna jest łatwa i przyjemna w wykonaniu. Dzieci otrzymały papiery kolorowe o różnej fakturze, markery oraz pompony. Zadaniem dzieci z klasy 2c było przygotowanie jednego domku do naszej wspólnej pracy. U dołu miasta znalazło się miejsce na lodowisko, po którym jeżdżą wycięte przez dzieci z klasy 2b postacie.
Wychowawcy świetlicy
Barbara Kopyt i Danuta Sikorska
3
„Bałwanek”
20.01.2025Zima w pełni! Za oknami mróz, śnieg, ale z tego zamarzniętego puszystego śniegu trudno jest ulepić bałwana. Bałwanka można zrobić jednak nie tylko ze śniegu. To świetny pomysł na pracę plastyczną z dziećmi w szkole! Uczniowie stworzyli piękną pracę przy użyciu kredek, farb oraz sztucznego śniegu;)
Wychowawcy świetlicy
Barbara Kopyt i Danuta Sikorska
Konkurs historyczny – „Ryngraf Powstania Styczniowego”
20.01.202515 stycznia 2025 roku, odbył się konkurs historyczny „Ryngraf Powstania Styczniowego”, w klasie 7b. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii Powstania Styczniowego.
Bartosz Głębocki – zwycięzca.
Laureat otrzymał Ryngraf Powstania Styczniowego (dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie) oraz szóstkę z historii.
#pieczarki z klasą
16.01.2025Uczniowie z klasy 2a, 2b, 2c, 3a i 3b wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Pieczarki z klasą”. W ramach projektu edukacyjnego dzieci uczyły się przez doświadczenie dzięki zajęciom praktycznym, które pozwoliły na zdobywanie nowej wiedzy w ciekawy sposób. Każda klasa otrzymała pakiet do założenia własnej hodowli pieczarek.
Nawyki żywieniowe ukształtowane w dzieciństwie towarzyszą nam przez całe życie i bardzo trudno je zmienić. Edukację w tym zakresie należy zaczynać bardzo wcześnie. Pieczarki
to najpopularniejsze grzyby uprawne na świecie. Są bogate w witaminy
z grupy B, błonnik pokarmowy, potas, fosfor, wapń oraz magnez, dlatego warto włączać
je do swojej codziennej diety.
Czekamy na efekty wspólnej pracy.
Wychowawczynie i nauczyciele współorganizujący
Kawiarenka 4a i wszystko jasne …
16.01.202515 stycznia 2025 roku, sprawy w swoje ręce wzięła klasa 4a i poprowadziła szkolną kawiarenkę. Zaproponowano olbrzymi wybór asortymentu oraz bardzo sprawną obsługę. Kolejka kłębiła i wiła się na każdej przerwie. Osiągnięto przychód w wysokości - tajemnica handlowa. Podziękowania dla Rodziców oraz naszego wychowawcy p. Wojciecha Guszkowskiego za wszelką pomoc i wsparcie.
Konkurs historyczny – „O szablę Wołodyjowskiego” dla klas szóstych
16.01.202514 stycznia 2025 roku, odbył się konkurs historyczny „O szablę Wołodyjowskiego” w klasie 6b. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii wojen Polski w XVII wieku.
W finale zmierzyli się: Leon Czaplicki, Ignacy Piniewski oraz Julian Chojnacki. Po zaciętej walce, zwycięzcą został:
Julian Chojnacki
Laureat otrzymał figurkę Wołodyjowskiego z szablą (dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie) oraz szóstkę z historii.
Moja Mała Ojczyzna z klasą 8a
16.01.2025Tajemnice ulicy Sienkiewicza
15 stycznia 2025 roku, klasa 8a, pod opieką historyka Wojciecha Guszkowskiego, odbyła niezwykłą podróż w czasie, zwiedzając słynne zabytki Konstancina. Uczniowie zagłębili się bardziej w historię na przykład słynnej wieży ciśnień, czy Pomnika Pamięci Ofiar Katynia. Przy okazji, rywalizowali między sobą w teście z wiedzy historycznej. To była wyjątkowa lekcja historii w pełnym tajemnic otoczeniu.
Towarzyszyła nam, wychowawczyni Anna Kobusińska.
Zima w Mieście z Dwójką
20.12.2024ELEKTRONICZNE ZAPISY - Lista już została zamknięta. W dniu dzisiejszym osoby zakwalifikowane otrzymają maila z informacją zwrotną o dostarczeniu dokumentów i gotówki do szkoły.
plan_polkolonii_zima_w_miescie_2025.pdf
regulamin_zimy_w_miescie_2025.pdf
oswiadczenie_o_zapoznaniu_sie_z_regulaminem.docx
Aktualności
Co nowego w szkole?Konkurs "Smartfon bohatera literackiego"
- 26.02.2024
Okazało się, że uczniowie doskonale znają bohaterów literackich lektur. Chętnie stworzyli tapetę smartfona, listę kontaktów i rozmowę smsową wybranego przez siebie bohatera.
Zainteresowanie konkursem , jak widać, było ogromne!!!!
Teraz komisja konkursowa musi rozstrzygnąć i wyłonić zwycięzcę.
Brawo Wy
LMP
Świat sztuki w grupie 0B
- 26.02.2024
W tym tygodniu grupa 0B poznała świat sztuki. Nie opuszczając swojej klasy dzieci były w muzeum, kinie, teatrze i na koncercie. Oglądały również teatrzyk kamishibai przygotowany przez uczennice z wolontariatu bibliotecznego.
Monika Kęska
Lekcja patriotyzmu
- 26.02.2024
Programy szkolne obfitują w patriotyczne treści. Jak to zrobić,by wpajanie słusznych idei nie okazało się nudne? Odpowiedź jest prosta. Należy zaufać uczniom, którzy bawiąc się, będą się skutecznie uczyć.
Klasa 8a przygotowała zajęcia o tematyce patriotycznej według pomysłu oraz scenariusza swojej polonistki i wychowawczyni p.Ewy Burman- Wudeckiej.
Uczniowie wspaniale odegrali lekcję o Stefanie Żeromskim- patronie szkoły. Mnóstwo informacji podanych w niecodziennej formie mogli przyswoić sobie zaproszeni na mini przedstawienie goście- koledzy z klas siódmej i ósmej, którzy docenili brawami udane przedsięwzięcie rówieśników.
Skuteczne połączenie przyjemnego z pożytecznym przyniosło wszystkim zadowolenie.
EBW
Dzień Otwarty w naszej szkole
- 05.02.2024
Dnia 22 lutego 2024 roku, w godzinach: 18.00 - 20.00, w naszej szkole odbędzie się "Dzień Otwarty".
W programie m. in:
- Spotkanie z Dyrektorem Szkoły, nauczycielami oraz specjalistami.
- Prezentacja bazy oddzialów przedszkolnych, klas I-III, świetlicy szkolnej i gabinetów specjalistów.
- Możliwość uzyskania informacji na temat rekrutacji do oddzialów zerowych i klas pierwszych.
- Prezentacja oferty szkoły, w tym planowego otwarcia oddziału sportowego o profilu pływackim.
Od dnia 28 lutego 2024 r. bedą wydawane wnioski i zgłoszenia o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej, które będzie można pobrać w sekretariacie szkoły oraz ze strony szkoły https://zs2-konstancin.edupage.org - zakładka REKRUTACJA.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Rekrutacji i Terminarzu na stronie szkoły w zakladce Uczniowie i Rodzice.
Serdecznie zapraszamy!
Dyrekcja wraz z pracownikami
Klasa sportowa o profilu pływackim
- 22.02.2024
Dobra wiadomość dla rodziców, których pociechy we wrześniu pójdą do pierwszej klasy W Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie – przy współpracy z Integracyjny Klub Sportowy Konstancin – tworzona będzie klasa sportowa o profilu pływackim Spotkanie informacyjne odbędzie się już w czwartek ( lutego) o godz. 18.00 w szkole
Dzień Języka Ojczystego 📚 w naszej szkole 👍
- 22.02.2024
Dziś uczniowie uczcili święto naszego języka w różny sposób. klasa 7a wykonała plakaty, 5b uzupełniała porzekadła. Wziąć, naprawdę, na pewno, itd. nie są nam straszne. Każdy mógł zabrać ze sobą poprawne formy tych i innych wyrazów.
To jednak nie koniec działań językowych....Kolejne relacje już wkrótce.
LMP
Konkurs pięknego czytania
- 22.02.2024
W czwartek, 15 lutego 2024 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs pięknego czytania. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas drugich
Każdy z uczestników czytał wylosowany fragment książki Marii Krüger „Karolcia” Na przygotowanie tekstu do prezentacji było 15 minut. Podczas czytania ocenie podlegały: płynność i poprawność czytania, dykcja oraz właściwa intonacja.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Nikola Gutkowska
II miejsce – Maria Przepióra
III miejsce – Barbara Gołaszewska
wyróżnienie – Inka Szlesinger, Tomasz Bednarski
Wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek, 19 lutego. Zawodnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – medale i nagrody rzeczowe.
Dziękujemy za udział w konkursie i piękne czytanie!.
Wychowawcy świetlicy
Żywa lekcja historii – „Rewolucja goździków”
- 19.02.2024
Obecnie klasy ósme omawiają temat: Na drodze ku wspólnej Europie. Jednym z zagadnień jest Rewolucja goździków w Portugalii – 1974 rok. Po śmierci dyktatora Salazara, który umiera po latach bezwzględnych rządów, władzę przejmuje kolejny dyktator - Marcelo Caetano.
Tego armia oraz społeczeństwo mają już dość. Dochodzi do bezkrwawego obalenia dyktatora przez armię. Jedną z bohaterek tamtych dni była Celeste Caeiro, pracownica jednej z lisbońskich kawiarni. W tym dniu jej lokal obchodził pierwszą rocznicę istnienia. Właściciel postanowił, że każdy klient będzie otrzymywał darmową lampkę wina porto oraz kwiatek goździk.
W związku z tym, że wojsko wyszło na ulice, lokale zostały zamknięte. Każdy pracownik otrzymał naręcze goździków. Kiedy Celeste przechodziła obok czołgu z żołnierzami, jeden z nich poprosił ją o papierosy. Ponieważ ich nie miała, podarowała żołnierzowi goździka, którego ten włożył do lufy karabinu. Nasza bohaterka rozdała wszystkie swoje kwiaty żołnierzom. Za chwilę poszli za nią inni. Wojsko zostało obdarowane przez mieszkańców tysiącami kwiatów. Żołnierze porzucili dyktatora i przeszli na stronę mieszkańców. Rewolucja zwyciężyła. Celeste jest bohaterką Portugalczyków.
Pieśń rewolucyjna Portugalczyków: "Grândola, Vila Morena"
https://youtu.be/Ha-h5bPSxQE?si=hCiJUeKpwnb0HP0E
Chcą poczuć atmosferę tamtych dni, postanowiliśmy z naszym nauczycielem historii, p. Wojciechem Guszkowskim, że wcielimy się w Celeste oraz żołnierzy. Dziewczęta w klasie 8a oraz klasie 8b wcieliły się w bohaterkę, a chłopcy w żołnierzy.
Chociaż przez chwilę poczuliśmy nastrój tamtych dni. Jesteśmy otwarci na kolejne tego typu projekty.
Uczniowie klas 8
Podziękowanie dla firmy p. Rucińskiej za nieodpłatne zapewnienie rekwizytów.
Foto: Arina Amielina
Tydzień Bezpiecznego Internetu
- 16.02.2024
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, chłopcy z klasy 8a: Sebastian Bernaciak, Adam Sobociński i Jacek Wojtas, przygotowali prezentację i przeprowadzili ciekawą lekcję w klasach 2. Młodsi uczniowie aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.
Jolanta Banach
Konkurs historyczny – Zawisza Czarny dla klas czwartych
- 15.02.2024
14 lutego 2024 roku, odbył się konkurs historyczny Zawisza Czarny, w klasie 4b. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Zawiszy Czarnym oraz o przebiegu bitwy pod Grunwaldem. Wyróżnieni zostali:
1 miejsce - Zofia Woźniak
2 miejsce - Julia Januszko
3 miejsce - Natalia Wysocka
Zwycięzca otrzymał figurkę kolekcjonerską Zawiszy Czarnego oraz szóstkę z historii.
GRATULUJEMY!!!
Uniwersytet Dzieci w Klasie 4a
- 15.02.2024
Do realizacji pomysłu niezbędne są supermoce i te odkrywaliśmy realizując projekt MISTRZOWIE PLANOWANIA. Była piosenka Supermoce Igo Mroza zaśpiewana przez nas spontanicznie. Dobrych pomysłów, do czego posłużą nam nasze możliwości, nie było końca. Jeden lepszy od drugiego, aż powstało wspólne dzieło plakat. Kilka migawek. Oswajamy się z tym, co nowe
LMP
Karnawał w grupie 0a
- 15.02.2024
Rachmistrz
- 14.02.2024
Jedną z cennych i niezbędnych umiejętności matematycznych jest zdolność szybkiego liczenia w pamięci. Gdy chcemy osiągnąć dobre wyniki musimy ćwiczyć systematycznie.
W poniedziałek, 12 lutego 2024 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs szybkiego liczenia „Rachmistrz”. W rozgrywkach matematycznych wzięło udział 28 uczniów z klas drugich.
Zadanie konkursowe polegało na bezbłędnym i jak najszybszym rozwiązaniu przykładów na dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 z przekroczeniem progu dziesiątkowego.
Laureaci konkursu: I miejsce – Tomasz Bednarski II miejsce – Vincent Ziomka III miejsce – Julian Kamiński wyróżnienie – Inka Szlesinger, Maria Przepióra, Konstanty Polana.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.
Wychowawcy świetlicy
Bal karnawałowy dla klas I-III
- 14.02.2024
We wtorek 8 lutego odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy dla klas I-III.
W tym dniu sale lekcyjne udekorowane zostały balonami, łańcuchami i serpentynami. W pięknej scenerii, przy wspaniałej muzyce dzieci bawiły się doskonale. Na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, Spiderman`ów i wróżek.
Zabawę uprzyjemnił nam pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców, a ponieważ bal przypadał w Tłusty Czwartek każdy z uczestników otrzymał słodką pączkową przekąskę.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały sale balowe.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości uczniom i nauczycielom.
Dziękujemy Dziewczynom z Koła fotograficznego prowadzonego przez p. Wojciecha Guszkowskiego, które nie tylko robiły zdjęcia, ale także zabawiały swoje młodsze koleżanki i kolegów.
Wychowawczynie edukacji wczesnoszkolne
Bank zadań luty 2024
- 13.02.2024
- Bank zadań z języka angielskiego - luty 2024
BANK_ZADAN_LUTY_2024.docx