Aktualności
Sekretariat
07.07.2025
Zakończenie roku szkolnego klas 8
28.06.2025Zakończenie roku szkolnego klas 8 w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie
Drodzy Ósmoklasiści – życzymy Wam powodzenia na nowej drodze , spełnienia marzeń i odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań!
1
Wycieczka do Kulki na Mazurach
28.06.2025Ostatni wtorek i środę roku szkolnego uczniowie klas 5b i 6c wraz z opiekunami spędzili bawiąc się w OW Kulka na Mazurach zamiast w siedzieć w szkolnych ławach. Przez te dwa dni nie brakowało wyzwań i dobrej zabawy. Kino gwiezdne, żyroskop, ognisko a do tego wymagające kondycji i koordynacji walki gladiatorów i wspinaczka w parku linowym.
Wycieczka klasy 2a i 2c do Parku Rozrywki „Las Odkrywców”
27.06.2025W dniu 26 czerwca klasy 2a i 2c wybrały się na wspólną wycieczkę do parku rozrywki „Las Odkrywców”. Był to dzień pełen przygód, zabawy i kontaktu z naturą. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których malowały leśne magnesy. Każdy miał okazję stworzyć własną, unikalną pamiątkę, wykorzystując różnorodne kolory. Podczas spaceru z przewodnikiem na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. park linowy, gigantyczne zjeżdżalnie.
Na zakończenie wycieczki uczniowie mieli czas na relaks i zabawę w strefie wodnej, co było szczególnie przyjemne w ciepły, słoneczny dzień.
Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach. To była niezapomniana przygoda!
Aldona Osińska
Emilia Kamać
Ambasadorski projekt „Moja Mała Ojczyzna”
27.06.2025Od listopada do czerwca grupa uczniów z klasy 6a i 6b realizowała krajowy projekt eTwinning „Moja Mała Ojczyzna” prowadzony jako Mój Pierwszy Projekt z Ambasadorem.
Działania uczniów koncentrowały się na poznaniu swojej Małej Ojczyzny, czyli naszego miasta i jego mieszkańców, jego walorów, atrakcji, ciekawostek, ale też na poznaniu innych Małych Ojczyzn uczniów z projektu – dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów o Strzyżowie, Nowej Soli, Piekarach Śląskich, Raciborzu, Jarosławiu, Chełmie i Tucholi. To bardzo ciekawy pomysł na nadchodzące wakacje, aby po drodze zajrzeć do tych pięknych miejsc albo zaplanować tam dłuższy pobyt.
Produktem finalnym naszego projektu jest książeczka – cyfrowy przewodnik po naszych Małych Ojczyznach, ale w czasie projektu powstały też inne ciekawe materiały – zapraszamy do obejrzenia wywiadu z p. Wojciechem Guszkowskim oraz tutorialu poświęconego wycinankom.
Katarzyna Furmańska
Inspiracje z projektu „Cultural Kaleidoscope”
27.06.2025Uczniowie naszej szkoły, zainspirowani przedstawionym w projekcie eTwinning „Cultural Kaleidoscope” malarstwem Petrykiwki oraz zachęceni przez nauczycielkę plastyki p. Iwonę Wojewodę, wykonali piękne prace plastyczne. Nasi kreatywni eTwinnerzy i nie tylko oni pokazali, że na podstawie tradycyjnych wzorów potrafią stworzyć własne interpretacje i projekty.
Oryginalne prace będą wkrótce wysłane do szkoły partnerskiej.
Katarzyna Furmańska
Letnie śniadanie
27.06.2025Po wielu dniach dbania o szkolny warzywnik, udało się zebrać „owoce” naszej pracy, jako pierwsza wyrosła sałata. Dlatego uczniowie z klasy 2b zjedli wspólnie śniadanie, a każdy mógł poczęstować się sałatą i stworzyć swoją ulubioną kanapkę.
Piekarniak, Świątek, Ogórek
2
Realizacja projektu „Czas na zegar” w klasie 2c
27.06.2025W roku szkolnym 2024/2025 klasa 2c brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czas na zegar”. Celem było rozwijanie umiejętności posługiwania się zegarem oraz lepsze zrozumienie upływu czasu. W trakcie projektu uczniowie uczyli się odczytywać godziny na zegarze analogowym i cyfrowym, tworzyli własne zegary i bawili się w gry związane z czasem, poznawali nazwy miesięcy i dni tygodnia, stworzyli klasowy kalendarz, w którym zapisywali ważne wydarzenia i święta. Na zakończenie projektu każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i były świetną okazją do nauki przez zabawę.
Aldona Osińska
Rozdanie dyplomów w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Fenek
27.06.2025Z radością informujemy, że uczniowie klas I–IV naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Fenek, osiągając bardzo wysokie wyniki. Podczas uroczystego apelu dyplomy oraz nagrody książkowe zostały wręczone przez Panią Dyrektor wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu.
Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów:
Klasy pierwsze:
Antonina Sadło – 3. miejsce
Franciszek Górecki – 6. miejsce
Alicja Nawała – 8. miejsce
Klasy drugie:
Jan Olszanka – 2. miejsce
Aleksander Jaroszyk – 4. miejsce
Jan Kierzkowski – 8. miejsce
Witold Woźniak – 10. miejsce
Klasy trzecie:
Hanna Lisowska – 7. miejsce
Konstanty Polana – 9. miejsce
Klasy czwarte:
Jakub Skowroński – 9. miejsce
Natalia Rękawek – 10. miejsce
Stefaniya Ramashka – 10. miejsce
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu matematycznych pasji!
Koordynatorzy konkursu - Aldona Osińska, Katarzyna Utrata
Projekt E- Twinning "Tradycyjne zabawy podwórkowe"
27.06.2025Projekt realizujemy od maja do października wraz ze szkołą w Atenach. Przypominamy dzieciom stare, tradycyjne zabawy, w które dawniej, jak również dziś mogą bawić się dzieci na podwórku.
Cele projektu:
-
zapoznanie z zabawami i wspólna zabawa
-
zachęcanie do aktywności fizycznej
-
integracja grupy
-
promowanie aktywnych form wspólnego spędzania czasu jako alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem
-
zapoznanie się z zabawami dzieci z innego kraju
W projekcie biorą udział trzy klasy z naszej szkoły: klasa II a, I b, 0a.
Aleksandra Gazecka, Agata Bińkowska, Natalia Dul, Żaneta Misiak
3-
Turniej wiedzy
27.06.2025W poniedziałek, 23 czerwca 2025 roku, odbyło się wręczenie nagród za turniej wiedzy. W konkursie wzięło udział
24 uczniów z klas pierwszych.
Do finału zakwalifikowało się sześciu zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym.
Finaliści losowali kartki z numerami i uważnie słuchali pytań. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkty w postaci naklejek.
Uczestnicy wykazali się niesamowitą wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej,
plastycznej, muzycznej i informatycznej.
WYNIKI TURNIEJU:
1 miejsce – Franciszek Żurawski
2 miejsce – Benjamin Ziółek
3 miejsce – Weronika Derecka, Alicja Nawała
wyróżnienie – Franciszek Górecki, Gustaw Niewola.
Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom turnieju ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
3
Zakończenie roku szkolnego
23.06.2025
Uczennica klasy 3c wyróżniona
25.06.2025Kacper Grabowski z nagrodą starosty piaseczyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. GRATULUJEMY!!!
Mini turniej piłki nożnej
25.06.2025Uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie, zajęli I miejsce, w Mini Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora , organizowanym dla klas IV - VI. W wielkim finale klasa 4a pokonała klasę 6a.
Gratulujemy !!!
Kacper Grabowski z nagrodą starosty piaseczyńskiego
25.06.2025Kacper Grabowski z nagrodą starosty piaseczyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe.
GRATULUJEMY!!!
5a w Parku Trampolin AIRO
25.06.2025Po roku wytężonej pracy 11 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę, która była nagrodą i relaksem.
Bawiliśmy się rewelacyjnie. Dziękujemy Rodzicom.
Zapraszamy do obejrzenia relacji.
LMP
Konkurs czytelniczy
25.06.2025W środę, 11 czerwca 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs czytelniczy „Znam lektury pierwszoklasisty”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy - medale, nagrody książkowe i maskotki.
Celem konkursu było motywowanie dzieci do czytania, rozwijanie zainteresowań lekturą oraz rozbudzanie potrzeby stałego kontaktu z książką. Uczestniczyło w nim 22 uczniów.
Do finału zakwalifikowało się 6 zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym. Wykazali się oni dużą wiedzą na temat treści wybranych książek. Finaliści losowali pytania i odpowiadali na nie. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkt w postaci naklejki.
Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców.
Wyniki konkursu: 1 miejsce: Antonina Sadło, 2 miejsce: Franciszek Górecki, 3 miejsce: Franciszek Żurawski, wyróżnienie: Amelia Raczyńska, Kseniya Lysiuk, Alicja Nawała.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do czytania książek.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Aktualności
Co nowego w szkole?Razem możemy przerwać krąg przemocy!
- 28.04.2025
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Nasza szkoła bierze udział w wyjątkowym projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”. Aby zdobyć wsparcie od ekspertów i cenne materiały, potrzebujemy Waszych głosów!
Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie możecie głosować na naszą szkołę! Pamiętajcie, że każdy głos się liczy! Razem możemy stworzyć bezpieczniejsze i bardziej wspierające środowisko dla naszych uczniów.
Wejdźcie na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i zagłosujcie na nas!
Zachęćcie swoich znajomych i bliskich do wsparcia naszej inicjatywy! Działajmy razem!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Kochani Uczniowie!
- 28.04.2025
Z radością informujemy, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”, organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL. To wyjątkowa szansa, aby zdobyć wsparcie specjalistów oraz cenne materiały do walki z przemocą w naszej szkole! 💪❤️
Aby to osiągnąć, potrzebujemy WASZYCH GŁOSÓW! Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie będziemy prosić Was o oddanie głosów na naszą szkołę. To właśnie pierwsze 100 placówek, które zdobędą najwięcej głosów, otrzyma pakiet RESQL o łącznej wartości 600 tys. zł, w skład którego wchodzą:
✅ Aplikacja dla uczniów do anonimowego zgłaszania problemów
✅ Szkolenie dla kadry pedagogicznej
✅ Scenariusze lekcji poświęconych przemocy
✅ Sprawnie działający system dla nauczycieli do reagowania na wszelkie nadużycia
Jak możecie pomóc? To proste!
Wejdźcie na stronę: przerwij-krag-przemocy.pl
https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/)
Kliknijcie „Zagłosuj na szkołę”.
Znajdźcie naszą szkołę na liście i oddajcie głos.
Pamiętajcie, głosować można raz dziennie! Zachęcajcie również swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców do wsparcia naszej inicjatywy.
Razem możemy przerwać krąg przemocy! 🌍
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Wiersz Juliana Tuwima - konkurs
- 28.04.2025
Koszt obiadów - maj 2025
- 28.04.2025
U W A G A!
Koszt obiadów w maju:
Szkoła Podstawowa: 17 x 10 zł. = 170 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 167 zł.
Klasa 0: 17 x 14 zł. = 238 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 235 zł.
“Adopcja na odległość”
- 23.04.2025
Z radością informujemy, że będziemy pomagać dziewczynce z Afryki w ramach “adopcji na odległość”.
Dziewczynka ma 3 lata, ma na imię Namukasa. Mieszka w Ugandzie. Jej mama sama wychowuje dzieci i nie stać ją na opłaty związane z edukacją. Dzięki naszej pomocy będzie mogła uczęszczać na zajęcia przedszkolne i korzystać z posiłku w szkole. Szkoła jest pod opieką Misji Franciszkańskich, które są organizatorami adopcji i pomagają w wielu krajach misyjnych.
Chcemy również złożyć życzenia radosnych Świąt Wielkanocy, aby był to piękny czas dzielenia się dobrem i miłością.
Szkolny Caritas
Jak bezpiecznie korzystać z telefonu
- 23.04.2025
Warsztaty wielkanocne w klasach drugich
- 23.04.2025
W dniach poprzedzających Święta Wielkanocne w klasach drugich odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których uczniowie wzięli udział w kreatywnych i wiosennych aktywnościach. Zajęcia miały na celu nie tylko przybliżenie dzieciom tradycji wielkanocnych, ale także rozwijanie ich zdolności manualnych oraz wrażliwości na piękno przyrody.
W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie sadzili wiosenne kwiatki, ucząc się przy tym troski o rośliny oraz poznając podstawowe zasady pielęgnacji. Doniczki zostały ozdobione wielkanocnymi dekoracjami, co dodało im wyjątkowego, świątecznego charakteru. Powstały kolorowe kompozycje z kwiatami, pisankami, zajączkami i wstążkami.
Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w pracach. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, nauki oraz kultywowania wielkanocnych tradycji.
Aldona Osińska, Karolina Piekarniak, Emilia Kamać
Warsztaty wielkanocne w klasie 3a
- 23.04.2025
Uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali stroiki z wykorzystaniem bukszpanu. Wesołych Świąt!
Alicja Biedrzycka
Konkurs "Zroluj zdrowie"
- 23.04.2025
Budżet Obywatelski
- 23.04.2025
XII Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku- eliminacje szkolne
- 16.04.2025
Właśnie rozdaliśmy dyplomy i słodkie upominki jako nagrody za udział w XII Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. W kategorii klasy 1-3 wzięło udział 11 osób. Jako pierwsze uplasowały się:
I miejsce- Inka Szlesinger, kl. 3c
II miejsce- Antonina Domańska, kl. 2c
III miejsce- Hanna Lisowska, kl. 3b
W przedziale klas 4-6 startowały 4 osoby:
I miejsce- Szymon Michalski, kl. 6c
II miejsce- Natalia Michalska, kl. 6c
III miejsce- Jakub Wiśniewski i Vladimir Vasilevich, kl. 6b
Progi Mistrzostw zostaną ogłoszone 30 kwietnia i wtedy dowiemy się, którzy z naszych zawodników będą mogli pojechać do Wrocławia na finał.
Na tych stronach można śledzić wydarzenie:
https://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2025/harmonogram
https://www.facebook.com/mistrzostwasudoku
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.
Biblioteka szkolna
III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon".
- 15.04.2025
Chcielibyśmy zaprosić Uczniów z Państwa Szkoły do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon"
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): składający się z 20 pytań dotyczących środowiska z wybranej kategorii wiekowej
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników będzie miało do wykonania projekt na zadany temat, ten etap odbędzie się stacjonarnie w Warszawie
Organizatorem konkursu jest największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania <https://www.giganciprogramowania.edu.pl/> .
Giganci Programowania
Kwiaty w szkolnym ogródku
- 14.04.2025
Dzień Marchewki
- 14.04.2025
4 kwietnia świętowaliśmy ,,Dzień Marchewki’’. Tego dnia dzieci z klasy ,,0’’B częstowały marchewką całą społeczność szkolną. Uczniowie starsi i młodsi ubrali się w kolor pomarańczowy, pojawiły się maskotki w tym kolorze oraz została wykonana gazetka.
Organizatorzy: Anna Brzezińska, Katarzyna Kozicka
„Stwórz własną okładkę do książki”
- 14.04.2025
Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na własny pomysł na okładkę wybranej przez ucznia książki. Dlatego, że pomysł własny- to nie można było skorzystać z okładek, które już istnieją i tworzyć bardzo podobnych. Częścią okładki jest też tytuł i autor, dlatego oceniane było wkomponowanie tych detali w całość pracy. Ponadto oceniano estetykę i samodzielność. Jakość plastyczna prac była bardzo wysoka, zgodność prac z tematem - zróżnicowana: część prac była identyczna lub bardzo podobna do okładek oryginalnych (choć wykonanie było piękne), w części prac tytuł książki i autor zostały wpisane „na kolanie”, w części pominięte.
W głosowaniu zostali wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce- Barbara Gołaszewska, kl. 3b
II miejsce- Mieszko Niwiński, kl. 3a
III miejsce- Maria Przepióra, kl. 3a
Niezależne wyróżnienie otrzymał Łukasz Komosa. Jego talentu plastycznego i techniki nie da się porównać ze zdolnościami młodszych uczniów.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zdolności plastycznych. Tak trzymajcie!
Biblioteka szkolna
Sycylia - Ostatni dzień wymiany
- 14.04.2025
Sobota 12 kwietnia rozpoczęła się od wizyty w szkole, która działa przez 6 dni w tygodniu i tak też przychodzą do niej uczniowie.
W polsko-wloskich grupach pracowaliśmy nad zadaniami z projektu eTwinning "Roots & Wonders: Discovering Our Natural and Cultural Heritage", potem na głównym rynku obejrzeliśmy przejście grupy z bębnami - jest to XVI-wieczna tradycja oznajmiająca nadchodzącą Niedzielę Palmową i rozpoczęcie ostatniego tygodnia przygotowań do Wielkanocy. Po przerwie na obiad udaliśmy się do kościoła Chiesa Madonna del Carmelo, w którym obejrzeliśmy typowy tradycyjny strój uczestników procesji oraz wykonaliśmy tradycyjne palmy z liści.
Dzień zakończyliśmy uroczystym spotkaniem z władzami szkoły i rodzinami goszczącymi - odbyło się oficjalne podsumowanie wymiany, wręczenie certyfikatów, a później tradycyjny włoski poczęstunek i wspólna zabawa.
Te dni spędzone wśród włoskich przyjaciół zostaną w naszej pamięci, a nawiązane znajomości i przyjaźnie będą się rozwijać.
Pakując walizki już tęsknimy za Wami i za serdecznością, z którą nas przyjęliście.
Włoskiej przygody ciąg dalszy
- 14.04.2025
Piątek 11 kwietnia uczniowie spędzili w Palermo. Wizytę w tym pięknym mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania Palatina Chapel w Pałacu Królewskim, gdzie podziwialiśmy mozaiki (wykonane z listków złota wklejonych w szkło) przedstawiające sceny ze Starego i Nowego Testamentu. W budynku pałacu odbywają się zebrania Rady Regionalnej Sycylii, można było także zobaczyć apartamenty królewskie.
Podążając gwarnymi ulicami pełnymi turystów dotarliśmy do Piazza Bellini, na którym uwagę zwracają zróżnicowane architektonicznie kościoły: XVI-wieczny kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, przypominający arabskie budowle kościół San Cataldo i XII-wieczna La Martorana, w której w średniowieczu narodziły się słynne na całym świecie i do dziś wyrabiane według tradycyjnej receptury frutti di martorana, malutkie dzieła sztuki z marcepanu do złudzenia przypominające prawdziwe owoce.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był plac Quattro Canti z ciekawymi kamienicami na każdym z rogów oraz imponujący Teatr Wielki.
Z żalem opuszczaliśmy to piękne miasto, ale wrażenia, smaki, sztuka i tradycje Palermo zostaną na długo w naszej pamięci.
4
Debata oxfordzka
- 11.04.2025
10.04.2025 r. uczniowie konstancińskich szkół, w tym uczniowe Szkoły Podstawowej nr 2 mieli przywilej uczestniczyć i współprowadzić debatę oxfordzka nt. Konstancin-Jeziorna to miejsce, które inspiruje i przyciąga; to uzdrowisko chroniące bioróżnorodność, zasoby naturalne i walory przyrodnicze. Modelowa gmina zdrowia, kultury i harmonii społecznej.
Naszą szkołę reprezentowała młodzież klas 8 i 7: Alesandra Mróz, Mykyta Antonentko, Gustaw Brauer, Franciszek Kłos, Stanisław Halicki, Hubert Siedlecki, Zofia Lisowska, Marika Palusińska, Aleksander Lamentowicz, Stanisław Domański, Filip Kraśnicki.
Uczniowie przygotowali wypowiedzi, w których stali w opozycji do prezentowanej tezy. Prelegenci wykazali się wiedzą i umiejętnościami oratoryjnymi. Po skończonej debacie publiczność, która składała się z młodzieży szkolnej miała możliwość zadawania pytań stronom debaty. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia i z wielkimi emocjami odpowiadali na pytania publiczności. W burzliwej dyskusji młodzież prezentowała kolejne aspekty funkcjonowania gminy, w których podkreślali swoje racje - propozycji, a w szczególności opozycji. Dwie drużyny propozycja: SP1, SP3 i no Bell i opozycja SP2, SP5 i SP6 przygotowały szereg argumentów pokazujących walory Konstanina jednocześnie podkreślając, że nie jest to modelowa gmina zdrowia, kultury i harmonii społecznej. W wyniku głosowania publiczności debatę wygrała drużyna opozycji, w tym bardzo aktywni przedstawiciele naszej szkoły. BRAWO MŁODZIEŻY!
Wspaniała przygoda z demokracją!
Wszyscy uczestnicy debaty otrzymali upominki od gminy a prelegenci reprezentujący naszą szkołę zrobili duże wrażenie na organizatorach debaty - przedstawicielach fundacji "Miasto" oraz na burmistrzu gminy.
Uczniowie uczcili swoje małe zwycięstwo, ale przede wszystkim zwycięstwo demokracji słodkim poczęstunkiem w Bezie.
Anna Woźniak
3
Sycylia - dzień czwarty
- 11.04.2025
Czwartek 10 kwietnia uczniowie spędzili w miasteczku Geraci Siculo, w którym znajduje się oddział szkoły z Gangi.
Najpierw byliśmy w urzędzie miasta na spotkaniu z przedstawicielami władz, a następnie udaliśmy się na wycieczkę z przewodnikiem - pierwszym punktem poznania miasta i jego historii były ruiny średniowiecznego zamku należącego do słynnego na tych terenach rodu Ventimiglia. Po zejściu z wzgórza zamkowego krążyliśmy po wąskich uliczkach, zwiedzaliśmy liczne kościoły kryjące perełki średniowiecznych artystów, zaglądaliśmy w urocze zaułki pełne pięknego rękodzieła, inwencji mieszkańców i uroczych roślin.
W szkole czekało nas miłe powitanie, zwiedzanie budynku, pyszna lasagna i ciekawe warsztaty zdobienia tradycyjnych wielkanocnych wypieków.
Piękna pogoda i dobry nastrój towarzyszyły nam przez cały dzień.
Brązowe medalistki w piłce ręcznej
- 11.04.2025
W dniu 8 kwietnia odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt starszych. Tydzień wcześniej nasza reprezentacja wywalczyła I miejsce w gminnych rozgrywkach i awansowała na zawody powiatowe. Po bardzo zaciętych meczach, dziewczęta zostawiły serca na boisku, zmagając się z kontuzjami, w okrojonym składzie, były o krok od awansu do międzypowiatów. Ostatecznie zajęły III miejsce, ulegając jedynie wicemistrzyniom Polski z SP 4 Piaseczno oraz również trenującym w klubie dziewczętom z SP Głosków.
Wielkie gratulacje za wolę walki, charakter i determinację.
Jolanta Mikulska - nauczyciel wychowania fizycznego