Aktualności
Sekretariat
07.07.2025
Zakończenie roku szkolnego klas 8
28.06.2025Zakończenie roku szkolnego klas 8 w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie
Drodzy Ósmoklasiści – życzymy Wam powodzenia na nowej drodze , spełnienia marzeń i odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań!
1
Wycieczka do Kulki na Mazurach
28.06.2025Ostatni wtorek i środę roku szkolnego uczniowie klas 5b i 6c wraz z opiekunami spędzili bawiąc się w OW Kulka na Mazurach zamiast w siedzieć w szkolnych ławach. Przez te dwa dni nie brakowało wyzwań i dobrej zabawy. Kino gwiezdne, żyroskop, ognisko a do tego wymagające kondycji i koordynacji walki gladiatorów i wspinaczka w parku linowym.
Wycieczka klasy 2a i 2c do Parku Rozrywki „Las Odkrywców”
27.06.2025W dniu 26 czerwca klasy 2a i 2c wybrały się na wspólną wycieczkę do parku rozrywki „Las Odkrywców”. Był to dzień pełen przygód, zabawy i kontaktu z naturą. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których malowały leśne magnesy. Każdy miał okazję stworzyć własną, unikalną pamiątkę, wykorzystując różnorodne kolory. Podczas spaceru z przewodnikiem na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. park linowy, gigantyczne zjeżdżalnie.
Na zakończenie wycieczki uczniowie mieli czas na relaks i zabawę w strefie wodnej, co było szczególnie przyjemne w ciepły, słoneczny dzień.
Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach. To była niezapomniana przygoda!
Aldona Osińska
Emilia Kamać
Ambasadorski projekt „Moja Mała Ojczyzna”
27.06.2025Od listopada do czerwca grupa uczniów z klasy 6a i 6b realizowała krajowy projekt eTwinning „Moja Mała Ojczyzna” prowadzony jako Mój Pierwszy Projekt z Ambasadorem.
Działania uczniów koncentrowały się na poznaniu swojej Małej Ojczyzny, czyli naszego miasta i jego mieszkańców, jego walorów, atrakcji, ciekawostek, ale też na poznaniu innych Małych Ojczyzn uczniów z projektu – dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów o Strzyżowie, Nowej Soli, Piekarach Śląskich, Raciborzu, Jarosławiu, Chełmie i Tucholi. To bardzo ciekawy pomysł na nadchodzące wakacje, aby po drodze zajrzeć do tych pięknych miejsc albo zaplanować tam dłuższy pobyt.
Produktem finalnym naszego projektu jest książeczka – cyfrowy przewodnik po naszych Małych Ojczyznach, ale w czasie projektu powstały też inne ciekawe materiały – zapraszamy do obejrzenia wywiadu z p. Wojciechem Guszkowskim oraz tutorialu poświęconego wycinankom.
Katarzyna Furmańska
Inspiracje z projektu „Cultural Kaleidoscope”
27.06.2025Uczniowie naszej szkoły, zainspirowani przedstawionym w projekcie eTwinning „Cultural Kaleidoscope” malarstwem Petrykiwki oraz zachęceni przez nauczycielkę plastyki p. Iwonę Wojewodę, wykonali piękne prace plastyczne. Nasi kreatywni eTwinnerzy i nie tylko oni pokazali, że na podstawie tradycyjnych wzorów potrafią stworzyć własne interpretacje i projekty.
Oryginalne prace będą wkrótce wysłane do szkoły partnerskiej.
Katarzyna Furmańska
Letnie śniadanie
27.06.2025Po wielu dniach dbania o szkolny warzywnik, udało się zebrać „owoce” naszej pracy, jako pierwsza wyrosła sałata. Dlatego uczniowie z klasy 2b zjedli wspólnie śniadanie, a każdy mógł poczęstować się sałatą i stworzyć swoją ulubioną kanapkę.
Piekarniak, Świątek, Ogórek
2
Realizacja projektu „Czas na zegar” w klasie 2c
27.06.2025W roku szkolnym 2024/2025 klasa 2c brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czas na zegar”. Celem było rozwijanie umiejętności posługiwania się zegarem oraz lepsze zrozumienie upływu czasu. W trakcie projektu uczniowie uczyli się odczytywać godziny na zegarze analogowym i cyfrowym, tworzyli własne zegary i bawili się w gry związane z czasem, poznawali nazwy miesięcy i dni tygodnia, stworzyli klasowy kalendarz, w którym zapisywali ważne wydarzenia i święta. Na zakończenie projektu każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i były świetną okazją do nauki przez zabawę.
Aldona Osińska
Rozdanie dyplomów w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Fenek
27.06.2025Z radością informujemy, że uczniowie klas I–IV naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Fenek, osiągając bardzo wysokie wyniki. Podczas uroczystego apelu dyplomy oraz nagrody książkowe zostały wręczone przez Panią Dyrektor wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu.
Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów:
Klasy pierwsze:
Antonina Sadło – 3. miejsce
Franciszek Górecki – 6. miejsce
Alicja Nawała – 8. miejsce
Klasy drugie:
Jan Olszanka – 2. miejsce
Aleksander Jaroszyk – 4. miejsce
Jan Kierzkowski – 8. miejsce
Witold Woźniak – 10. miejsce
Klasy trzecie:
Hanna Lisowska – 7. miejsce
Konstanty Polana – 9. miejsce
Klasy czwarte:
Jakub Skowroński – 9. miejsce
Natalia Rękawek – 10. miejsce
Stefaniya Ramashka – 10. miejsce
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu matematycznych pasji!
Koordynatorzy konkursu - Aldona Osińska, Katarzyna Utrata
Projekt E- Twinning "Tradycyjne zabawy podwórkowe"
27.06.2025Projekt realizujemy od maja do października wraz ze szkołą w Atenach. Przypominamy dzieciom stare, tradycyjne zabawy, w które dawniej, jak również dziś mogą bawić się dzieci na podwórku.
Cele projektu:
-
zapoznanie z zabawami i wspólna zabawa
-
zachęcanie do aktywności fizycznej
-
integracja grupy
-
promowanie aktywnych form wspólnego spędzania czasu jako alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem
-
zapoznanie się z zabawami dzieci z innego kraju
W projekcie biorą udział trzy klasy z naszej szkoły: klasa II a, I b, 0a.
Aleksandra Gazecka, Agata Bińkowska, Natalia Dul, Żaneta Misiak
3-
Turniej wiedzy
27.06.2025W poniedziałek, 23 czerwca 2025 roku, odbyło się wręczenie nagród za turniej wiedzy. W konkursie wzięło udział
24 uczniów z klas pierwszych.
Do finału zakwalifikowało się sześciu zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym.
Finaliści losowali kartki z numerami i uważnie słuchali pytań. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkty w postaci naklejek.
Uczestnicy wykazali się niesamowitą wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej,
plastycznej, muzycznej i informatycznej.
WYNIKI TURNIEJU:
1 miejsce – Franciszek Żurawski
2 miejsce – Benjamin Ziółek
3 miejsce – Weronika Derecka, Alicja Nawała
wyróżnienie – Franciszek Górecki, Gustaw Niewola.
Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom turnieju ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
3
Zakończenie roku szkolnego
23.06.2025
Uczennica klasy 3c wyróżniona
25.06.2025Kacper Grabowski z nagrodą starosty piaseczyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. GRATULUJEMY!!!
Mini turniej piłki nożnej
25.06.2025Uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie, zajęli I miejsce, w Mini Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora , organizowanym dla klas IV - VI. W wielkim finale klasa 4a pokonała klasę 6a.
Gratulujemy !!!
Kacper Grabowski z nagrodą starosty piaseczyńskiego
25.06.2025Kacper Grabowski z nagrodą starosty piaseczyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe.
GRATULUJEMY!!!
5a w Parku Trampolin AIRO
25.06.2025Po roku wytężonej pracy 11 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę, która była nagrodą i relaksem.
Bawiliśmy się rewelacyjnie. Dziękujemy Rodzicom.
Zapraszamy do obejrzenia relacji.
LMP
Konkurs czytelniczy
25.06.2025W środę, 11 czerwca 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs czytelniczy „Znam lektury pierwszoklasisty”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy - medale, nagrody książkowe i maskotki.
Celem konkursu było motywowanie dzieci do czytania, rozwijanie zainteresowań lekturą oraz rozbudzanie potrzeby stałego kontaktu z książką. Uczestniczyło w nim 22 uczniów.
Do finału zakwalifikowało się 6 zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym. Wykazali się oni dużą wiedzą na temat treści wybranych książek. Finaliści losowali pytania i odpowiadali na nie. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkt w postaci naklejki.
Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców.
Wyniki konkursu: 1 miejsce: Antonina Sadło, 2 miejsce: Franciszek Górecki, 3 miejsce: Franciszek Żurawski, wyróżnienie: Amelia Raczyńska, Kseniya Lysiuk, Alicja Nawała.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do czytania książek.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Aktualności
Co nowego w szkole?Międzypowiatowe Biegi Przełajowe
- 22.10.2023
W dniu 17 października nasze uczennice reprezentowały szkołę w Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Komornicy. Gabriela Rakowska z klasy 6a oraz Marta Błaszczak z klasy 6c uplasowały się na 21 i 22 miejscu. Awans do następnego etapu wywalczyła Zofia Lisowska z klasy 7b, która zajęła 8 miejsce. Na wiosnę nasza najlepsza reprezentantka będzie rywalizować na etapie wojewódzkim. Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów.
Bartosz Wilczak
Laboratoria Przyszłości na Mazowszu
- 19.10.2023
Na ostatniej lekcji informatyki klasa 6a miała okazję skorzystać z długopisów 3D, w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie pracowali w grupach, pod kierunkiem swoich kolegów, którzy uczestniczą w zajęciach koła informatycznego.
Dzieci przygotowały drukowany herb Konstancina - Jeziorny. Oto efekty ich pracy :)
Jolanta Banach
12
Konkursy przedmiotowe
- 18.10.2023
- Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2020 r., poz. 1036 z późn. zm.) w roku szkolnym 2023/2024: (zal.)_Zestawienie_konkursow_MKO_2023_24_(3).docx
Terenowa lekcja historii dla klas 7a oraz 7b
- 18.10.2023
Temat: Powstanie Listopadowe w Warszawie.
Obecnie na lekcjach historii omawiamy Powstanie Listopadowe. Dlatego z radością przyjęliśmy propozycję naszego nauczyciela historii p. Wojciecha Guszkowskiego, żeby miejsca związane z powstaniem zobaczyć na żywo.
Wyjazd został zorganizowany przez nasze wychowawczynie: p. Annę Kobusińską oraz p. Dorotę Raczkowską. Finansami zajęli się rodzice. Dziękujemy!!!
Pierwszym punktem naszej wyprawy był Belweder. Tutaj otrzymaliśmy od naszego historyka karty pracy, zostaliśmy podzieleni na grupy i do roboty. Przy każdym obiekcie p. Guszkowski przedstawiał nam fakty z nim związane. Zatrzymywaliśmy się również przy niektórych zabytkach nie związanych bezpośrednio z powstaniem. W Łazienkach Królewskich zobaczyliśmy: „pępek świata”, świątynię Sybilli, Biały Dom, Pałac na Wyspie, popiersie Piotra Wysockiego, Starą kordegardę (dawna wartownia). Przed kordegardą odtworzyliśmy scenę przeglądu Szkoły Podchorążych przez Wielkiego Księcia Konstantego. Kolejną sceną było poznanie księżnej łowickiej Joanny Grudzińskiej (późniejsza żona Konstantego) przez księcia.
Olszynka Grochowska to miejsce najkrwawszej bitwy powstania. Pod pomnikiem bitwy oddaliśmy hołd Bohaterom i zapaliliśmy znicze. Zwiedziliśmy również Aleję Chwały, kompleks pomników poświęcony Bohaterom Powstania.
Trochę zmęczeni , wstąpiliśmy do pewnej restauracji (domyślacie się jakiej) w celu posilenia się i załatwienia potrzeb fizjologicznych.
Po zasłużonej przerwie dotarliśmy na Wolę, do kościoła pw. Świętego Wawrzyńca, miejsca bohaterskiej walki oraz śmierci generała Józefa Sowińskiego. Poznaliśmy historię tego miejsca, wysłuchaliśmy wiersza Juliusza Słowackiego, Sowiński w okopach Woli, w interpretacji Zofii Lisowskiej oraz Mykyty Antonenko.
Wycieczkę podsumujemy na lekcji historii.
Prosimy o więcej takich lekcji. Taki sposób zdobywania wiedzy bardzo nam się podoba.
Dziękujemy organizatorom.
Uczniowie klas siódmych
Foto: Tola Świątkiewicz, Julia Wrotek
Dzień Gier Planszowych
- 18.10.2023
W ostatni czwartek - 12 października z okazji Dnia Gier Planszowych odbył się w naszej szkole „Wieczór gier planszowych” dla klas 2, 3 oraz 7 i 8. Celami wydarzenia były między innymi rozwijanie umiejętności dostosowywania się do zasad, kształtowanie postawy fair-play, umiejętności radzenia sobie zarówno z wygraną, jak i przegraną, rozwijanie koncentracji uwagi czy spostrzegawczości. Dodatkowo oczywiście integracja i dobra zabawa. Wydarzenie można uznać za udane, gdyż śmiechom nie było końca. A uczniowie i uczennice już nie mogą doczekać się kolejnych edycji.
Organizatorki: Urszula Ludwin, Katarzyna Hysz, Edyta Wyszogrodzka
Miły piątek 13-go 🙂
- 18.10.2023
W minionym tygodniu kalendarz straszył datą 13.października. Jednak w naszej szkole ten dzień przebiegł wyjątkowo przyjemnie.
Uczniowie klasy 8a wraz z zaproszonymi do współpracy kolegami z 8b przygotowali pod kierownictwem p.Ewy Burman- Wudeckiej apel upamiętniający 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Po części oficjalnej nastąpiła bardziej humorystyczna, ukazująca szkołę oczyma psotnych uczniów. Oprawę muzyczną zapewnił wraz z chórem p.Roman Rudowski a plastyczną p.Iwona Wojewoda- Jedynak z zespołem. Nie zabrakło- rzecz jasna- gorących podziękowań dla dyrekcji, grona pedagogicznego oraz pozostałych pracowników szkoły.
Można rzec, nie taki piątek 13-go straszny, jak go malują.
Alpaki
- 18.10.2023
12. października dzieci z grupy 0a i 0b korzystając z pięknej pogody, odwiedziły trzy cudne alpaki- Atosa, Portosa i Aramisa, które mieszkają w Zagrodzie u Proboszcza.
Natalia Dul
Jesień w świetlicy
- 18.10.2023
Jesień w świetlicy upływa wesoło i kolorowo. Rysujemy, malujemy, wycinamy i tworzymy ciekawe prace i dekoracje sali świetlicowej. Bardzo lubimy również układać puzzle, budować niezwykłe konstrukcje z rozmaitych klocków.
Z przyjemnością też śpiewamy i tańczymy. Nie ma czasu na nudę :)
Wychowawcy świetlicy
Podziękowania od Rady Rodziców
- 17.10.2023
Ślubowanie klas pierwszych
- 17.10.2023
Pani dyrektor Katarzyna Chiszko, w dniu 13 października 2023r., dokonała aktu pasowania na ucznia, a dzieci zostały włączone w poczet społeczności uczniowskiej. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przed nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi swoje umiejętności wokalne i artystyczne. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę medale ufundowane przez rodziców oraz tarcze i dyplomy sfinansowane przez Radę Rodziców.
K.Piekarniak, G.Tatarska, E.Kamać
Foto: Alicja Dębek (Szkolne Koło Fotograficzne)
Kawiarenka szkolna
- 16.10.2023
"Dwójka" dla przedszkolaków
- 16.10.2023
29 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa, uwrażliwianie na piękno słowa czytanego. Dorośli, czytając na głos dzieciom, stymulują ich rozwój, wyobraźnię i ciekawość świata.
Z okazji tego święta w ramach projektu ,,Dwójka dla przedszkolaków", klasa IIc odwiedziła przedszkole ,,Skrzatka Oczatka". Uczniowie klasy IIc przygotowali dla młodszych kolegów niespodziankę. Wspólnie odczytali opowiadanie pt. ,,Trzy małe świnki". Dzieci uważnie słuchały. Nie zabrakło czasu na wspólną zabawę oraz rysowanie.
Wizyta w przedszkolu spawiła nam dużo radości. Dziękujemy za zaproszenie oraz słodki upominek.
Czytajmy dzieciom bo to rozwija ich umysły i jest przyjemne!
Katarzyna Górecka
Turniej układania puzzli
- 13.10.2023
W dniach 2-3 października 2023 roku odbył się w świetlicy szkolnej turniej układania puzzli. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas drugich. Ich zadaniem było ułożenie przygotowanego zestawu puzzli składającego się z 60 elementów, w jak najkrótszym czasie.
Układanie puzzli uczy przede wszystkim koncentracji oraz skupienia się na jednej rzeczy. Wpływa korzystnie na pamięć wzrokową, logiczne myślenie i rozwój motoryki małej, czyli sprawności dłoni oraz palców. Jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Nina Ziółek
II miejsce – Karolina Jung
III miejsce – Leon Chimkowski
wyróżnienie – Maria Przepióra, Yaraslau Klachko
Wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 10 października. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy - medale.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w turnieju i gratulujemy osiągniętych wyników.
Wychowawcy świetlicy
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
- 13.10.2023
12 października 2023 roku, z okazji 250. Rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Konstancin-Jeziorna, burmistrz Kazimierz Jańczuk, spotkał się z przedstawicielami środowiska oświatowego z naszego miasta i gminy.
Wyróżniający się nauczyciele otrzymali Nagrody Burmistrza za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych oraz osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Z Naszej szkoły nagrody otrzymali: Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły, Bogumiła Lachowicz – pedagog szkolny, Katarzyna Górecka – nauczycielka klasy drugiej.
Gratulujemy Wszystkim Nagrodzonym.
„Co kryje Ziemia”
- 13.10.2023
We wrześniu klasa 2a zakończyła projekt rozpoczęty w klasie pierwszej „Co kryje Ziemia”. W ramach projektu dzieci poznały budowę Ziemi, wykonały własny model wnętrza Ziemi z plasteliny oraz wzięły udział w konkursie szkolnym „Przestrzenny model Ziemi”. Ponadto, dowiedziały się co to są wulkany, jak są zbudowane, kiedy i dlaczego dochodzi do ich wybuchów. Wspaniałą zabawą były zajęcia z komputerową rozszerzoną rzeczywistością podczas których wykonane przez uczniów wulkany wybuchały. Uczniom bardzo spodobały się zajęcia, które przeprowadził ich kolega Mieszko, prezentując pamiątki i książki tematyczne ze swoich podróży. Na zakończenie projektu przeprowadziliśmy doświadczenie i udało nam się doprowadzić do erupcji naszego wodnego wulkanu.
Alicja Biedrzycka
“Godzina dla Młodych Głów”
- 09.10.2023
Nasza szkoła dołączyła do sieci szkół realizujących program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW". Ma on na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy. Jego zadaniem jest także wspieranie MŁODYCH GŁÓW przez zachęcenie do otwartej rozmowy o zdrowiu psychicznym. W pierwszym półroczu chcemy zapoznać uczniów i nauczycieli z zasadami pierwszej pomocy psychologicznej (PPP), w drugim półroczu skupimy się na higienie cyfrowej i bezpieczeństwie w sieci.
Zajęcia będą prowadzili przeszkoleni wychowawcy klas.
Bogumiła Lachowicz
Odznaki Jakości za projekty eTwinning
- 09.10.2023
W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zrealizowali międzynarodowe projekty eTwinning, które zostały uhonorowane Odznaką Jakości. Grupa uczniów ubiegłorocznych klas 8 pracowała nad projektem „Don’t Judge a Book by Its Cover” – parnerami w tym projekcie byli: szkoła z Inowrocławia, dwie szkoły z Chorwacji (ze Splitu i Zagrzebia), z Hiszpanii, Włoch, Francji, Turcji i Słowacji. Grupa uczniów klasy 5c (w ubiegłym roku, czyli klasy 6c w tym roku szkolnym) wraz z uczniami z Włoch, Grecji, Turcji, Rumunii realizowała projekt „eTwinning Schools Celebrate Together”.
Zgodnie z informacją nt. Odznak Jakości na stronie https://etwinning.pl/konkursy/odznaka-jakosci: „Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom.
Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską”.
Urszula Katarzyna Furmańska
Spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem
- 06.10.2023
26 września, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna zaprosiła na spotkanie autorskie z klasami VI-VIII pana Przemysława Jakóbczyka. Gość jest założycielem Fundacji Akademia Samodzielności i autorem serii przygodowych książek o Zuzi- „Księga samodzielności”. Zawierają one dużą dawkę praktycznej wiedzy z dziedziny sztuki przetrwania. Podczas spotkania autor zaprezentował użycie prostych przedmiotów, które można wykorzystać w ekstremalnych warunkach, np. jak z puszki po napoju oraz tealight’a zrobić podgrzewacz. Przemysław Jakóbczyk opowiedział również o tym, jak powstaje książka- jaka jest jej droga począwszy od pomysłu w głowie autora poprzez korektę, edycję, drukarnię, wydawcę i księgarnię, aż trafi do rąk czytelnika.
Biblioteka szkolna
Koszt obiadów za październik
- 06.10.2023
- Koszt obiadów za październik
SP - 17 x 10 = 220 zł.
Zerówka - 21 x 14 = 308 zł.
Migawki filmowe z Narodowego Czytania w "Dwójce"
- 05.10.2023
Narodowe Czytanie ogłoszone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyło się w Konstancinie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w dniu 29 września 2023r. ogłoszonym przez Polską Izbę Książki Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.
Kamera: Mykyta Antonienko, Bruno Biedrzycki, Karina Łopacińska, (Szkolne Koło Fotograficzne)