Aktualności

        • Zielona szkoła klasy 8a i 8c
          • Zielona szkoła klasy 8a i 8c

            25.06.2026

            Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy 8a i 8c spędzili 3 wspaniałe dni w ośrodku Tarda Camp nad jeziorem Bartężek. W pięknych okolicznościach przyrody i przy ciepłej i słonecznej pogodzie aktywnie korzystali z oferowanych atrakcji: pływania kajakami, wędkowania, parku linowego, gier zespołowych, rowerów, pływania na sup-ie i kąpieli. Była też okazja do wspólnej zabawy i długich rozmów i integracji. Mamy nadzieję, że ten wyjazd na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.

        • Turniej wiedzy
          • Turniej wiedzy

            24.06.2026

            W poniedziałek, 22 czerwca 2026 roku, w świetlicy

            szkolnej odbyło się wręczenie nagród za turniej wiedzy. Wzięło

            w nim udział 27 uczniów z klas drugich.

            Do finału zakwalifikowało się sześciu zawodników, którzy

            uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym. Finaliści

            losowali kartki z numerami i uważnie słuchali pytań czytanych

            przez pozostałych uczniów. Za każdą poprawną odpowiedź

            otrzymywali punkt w postaci naklejki.

            Uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu

            edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej,

            plastycznej, muzycznej i informatycznej.

            Po emocjonującej dogrywce ogłoszono wyniki turnieju:

            I miejsce – Hanna Pabisiak

            II miejsce – Antonina Sadło

            III miejsce – Alicja Nawała , Benjamin Ziółek

            wyróżnienie – Ariadna Chirun , Weronika Derecka .

            Gratulujemy uczestnikom turnieju wspaniałej wiedzy.

            Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych

            wiadomości i umiejętności!

            Wychowawcy świetlicy:

            Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

        • „Tydzień dla Bezpieczeństwa” w świetlicy
          • „Tydzień dla Bezpieczeństwa” w świetlicy

            24.06.2026

            W minionym tygodniu uczniowie klas 2 aktywnie uczestniczyli w działaniach realizowanych w ramach TYGODNIA DLA BEZPIECZEŃSTWA.

            Celem przedsięwzięcia było kształtowanie odpowiedzialnych postaw oraz poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego.

            Podczas zajęć dzieci rozmawiały o zasadach bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, na drodze,podczas aktywnego wypoczynku oraz o zagrożeniach w sieci. Nie zabrakło również działań praktycznych i kreatywnych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w projekcie plastycznym, przygotowując prace promujące bezpieczeństwo i zdrowy styl życia.

            Katarzyna Kozicka

            Katarzyna Tyc

        • Czy szkoła może mieć urok?
          • Czy szkoła może mieć urok?

            24.06.2026

            Oczywiście, zwłaszcza w czerwcu, kiedy można wybrać się z klasą na lody. W pięknych okolicznościach przyrody klasa 4 c odliczała dni do końca roku szkolnego.

        • Edukacja przyrodnicza w klasie 1A
          • Edukacja przyrodnicza w klasie 1A

            24.06.2026

            W tym roku szkolnym pierwszoklasiści postanowili zagłębić się w tajniki przyrody . Dzięki doswiadczeniom przeprowadzanym w ramach Programu z Pandą Fundacji WWF Polska uczniowie poznawali zwierzęta oraz uczyli się przeciwdziałać zagrożeniom przyrody.

            Mieli również zaszczyt gościć p. J. Werle oraz p. P. Pukaluk, którzy zapoznali dzieci ze światem ptaków oraz węży.

            Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkania

            Wychowawca klasy 1a - Justyna Szulc

            galeria

        • Apel - ERASMUS+
          • Apel - ERASMUS+

            23.06.2026

            W minionym tygodniu odbył się apel poświęcony zagadnieniom związanym z programem ERASMUS+

            Uczniowie klas 5-7 poznali korzyści płynące z udziału w projektach realizowanych w ramach Erasmus+.

            Podczas apelu ogłoszeni zostali zwycięzcy szkolnego konkursu Euroquiz, którzy zostali nagrodzeni upominkami ofiarowanymi przez Komisję Europejską.

            Zespół ds. Erasmus+

        • Nagroda Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego
          • Nagroda Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego

            23.06.2026

            Z ogromną dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Kacper Grabowski otrzymał Nagrodę Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego za osiągnięcia sportowe w 2025 roku w dyscyplinie kickboxing.

            Kacprze, gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy kolejnych zwycięstw oraz spełnienia sportowych marzeń!

        • Wycieczka do parku trampolin
          • Wycieczka do parku trampolin

            23.06.2026

            Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 5a uczestniczyli w wyjściu do parku trampolin. Była to ostatnia wycieczka klasowa, która przebiegła w miłej atmosferze i pozwoliła uczniom aktywnie oraz radośnie spędzić wspólnie czas kończącego się roku szkolnego.

          • 🎉 Bal Ósmoklasisty 2026 za nami! 🎉

            22.06.2026

            Co to był za wieczór! Mnóstwo uśmiechów, tańca, świetnej zabawy i niezapomnianych chwil.

            Drodzy Ósmoklasiści byliście wspaniali! Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólną zabawę.

            Zobaczcie kilka zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru!

            galeria

        • Mistrz czytania ze zrozumieniem
          • Mistrz czytania ze zrozumieniem

            18.06.2026

            W poniedziałek, 15 czerwca 2026 roku, w świetlicy

            szkolnej odbyło się wręczenie nagród za konkurs czytelniczy

            „MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM”. Wzięło w nim

            udział 26 uczniów z klas drugich.

            Celem konkursu było doskonalenie cichego czytania ze

            zrozumieniem, kształtowanie koncentracji i umiejętności

            zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie ze stresem.

            Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością

            treści przeczytanego tekstu i wykonanie poleceń w podanym

            teście. W ocenie pracy liczył się czas i poprawność odpowiedzi.

            WYNIKI KONKURSU:

            I miejsce

            – Franciszek Górecki

            II miejsce

            – Benjamin Ziółek

            III miejsce

            – Alicja Nawała

            wyróżnienie

            – Lilia Białaś, Ariadna Chirun, Zofia Tarczoń.

            Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy

            osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w konkursie.

            Życzymy kolejnych sukcesów!

            Wychowawcy świetlicy:

            Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

        • Zielona szkoła
          • Zielona szkoła

            18.06.2026

            Wycieczka odbyła się w dniach 16-17 czerwca w ośrodku Rewita Waplewo na Mazurach. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a i 6b.

            Dzień 1

            -survival ( gotowanie zupy

            i budowanie szałasów),

            - gra w kręgle oraz w bilarda

            - malowanie toreb,

            -dyskoteka.

            Dzień 2

            -turniej: paintball, łucznictwo, tor przeszkód, jenga, narty,

            - gra terenowa,

            - zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

            Wszystkim uczestnikom się podobało. Miło i aktywnie spędziliśmy czas, a do domu wróciliśmy szczęśliwi.

            Izabela Golon

            Marianna Halicka

        • Dzień pustej klasy
          • Dzień pustej klasy

            18.06.2026

            Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się dzień pustej klasy. Celami głównymi tego dnia były :

            - rozwijanie samodzielności i współpracy

            - nauka poprzez obserwację i działanie

            - integracja wiedzy z różnych przedmiotów

            - rozwijanie kreatywności i aktywności fizycznej

            - budowanie relacji z przyrodą.

            Klasy 7 na lekcjach matematyki liczyły jaka kwotę pieniędzy trzeba przeznaczyć na to aby wysiać trawę przed naszą szkołą. Klasa 6A była w parku zdrojowym i uczniowie uzupełniali kartę pracy przygotowaną przez nauczyciela. Część klas realizowała tematy lekcji w "letniej klasie". Sposób realizacji programów nauczania bardzo nam się podobał , szkoda tylko że wyszliśmy tylko na jednej lekcji.

            Natalia Srzedzińska 7B

            Aniela Sienkiewicz 7B

        • 🎡 Dzień pełen radości i świetnej zabawy! 🎠
          • 🎡 Dzień pełen radości i świetnej zabawy! 🎠

            17.06.2026

            Dzisiaj uczniowie klas 3B i 3C odwiedzili Park Rozrywki Noe w Skarżysku-Kamiennej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, ruchu na świeżym powietrzu i wspólnych przygód.

            Nie brakowało uśmiechów, emocji i doskonałej zabawy. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i bogatsi o kolejne piękne wspomnienia.

            Dziękujemy za wspaniały dzień!

            Wychowawczynie oraz nauczyciele współorganizujący

        • „Jak nie czytam, jak czytam”
          • „Jak nie czytam, jak czytam”

            17.06.2026

            12 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas ponad 200 osób z klas 1-8. Wraz z tysiącami innych uczestników z Polski i spoza Polski czytaliśmy swoje ulubione książki. Dla zapominalskich były losowe książki z wózka. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Spora grupa chętnych uczniów zaprezentowała swój ulubiony tytuł i na forum na głos przeczytali fragmenty. Brawa za odwagę!

            Chętni mogą zobaczyć sprawozdanie na stronie:

            https://czytamy.org/.../Szkola-Podstawowa-nr-2-im-S...

            Biblioteka szkolna

        • Zajęcia z kodowania na macie
          • Zajęcia z kodowania na macie

            16.06.2026

            Dzieci z klasy 0b uczestniczyły w zajęciach z kodowania na macie edukacyjnej z wykorzystaniem robota Bee-Bot Podczas zabawy rozwijały logiczne myślenie, umiejętność planowania oraz współpracy.

            Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu w ramach projektu edukacyjnego „Liderzy i Liderki Cyfrowej Edukacji”, w którym nasza szkoła wzięła udział. Dzięki udziałowi w projekcie możemy rozwijać kompetencje cyfrowe najmłodszych uczniów i wprowadzać ich w świat programowania poprzez naukę i zabawę.

            Ewa Skarżyńska

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      • Wiosenne biegi na czas
        • Wiosenne biegi na czas

        • 18.05.2026
        • W czwartek, 14 maja 2026 roku, w świetlicy szkolnej odbyło się wręczenie medali i dyplomów za biegi indywidualne na czas. W zawodach wzięło udział 39 uczniów z klas drugich. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.

          Po krótkiej rozgrzewce, rozpoczęły się zawody. Uczniowie rywalizowali ze sobą z wielkim zaangażowaniem. Każdy starał się jak najszybciej przebiec wyznaczony dystans.

          Głównym celem zawodów była integracja uczniów poprzez sport oraz promowanie aktywności fizycznej. Biegi indywidualne na czas przebiegły w miłej i sportowej atmosferze.

          WYNIKI ZAWODÓW: I miejsce – Gabriela Jaroszewicz, Gustaw Niewola II miejsce – Evelina Kovalyshyn, Kacper Janota III miejsce – Alicja Nawała, Adam Sokalski

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu osiągniętych wyników!

          Wychowawcy świetlicy:

          Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

      • Konkurs recytatorski
        • Konkurs recytatorski

        • 18.05.2026
        • Z wielką radością informujemy,że uczennica naszej szkoły Apolonia Jankiewicz z klasy 4a zajęła 1 miejsce w konkursie recytatorskim,poświęconym poezji księdza Jana Twardowskiego ,którego organizatorem była Szkoła Podstawowa imienia ks.Jana Twardowskiego w Chylicach . Temat przewodni konkursu:,,Od zwykłych rzeczy naucz się spokoju".Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów!

          galeria

      • Euroquiz - ERASMUS+
        • Euroquiz - ERASMUS+

        • 18.05.2026
        • Z ogromną przyjemnością przedstawiamy laureatów szkolnego konkursu wiedzy o Europie „EuroQuiz – Erasmus+” dla uczniów klas 5–7!

          **Klasy 5**

          Robert Czaplicki – 38 pkt

          Franciszek Szuliński – 37 pkt

          Franciszek Armatys – 36 pkt

          **Klasy 6**

          Antoni Kłos – 38 pkt

          Filip Machoń – 35 pkt

          Bartłomiej Rabenda – 34 pkt

          **Klasy 7**

          Leon Czaplicki – 36 pkt

          Ignacy Piniewski – 34 pkt

          Aniela Sienkiewicz – 31 pkt

          Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy, zaangażowania i świetnych wyników!

          Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas uroczystego apelu w szkole.

          #EuroQuiz #ErasmusPlus #WiedzaOEuropie #SP2Konstancin #Erasmus #KonkursSzkolny

      • Spotkanie projektowe
        • Spotkanie projektowe

        • 18.05.2026
        • Z okazji obchodów dnia Europy, który przypada 9 maja, uczniowie realizujący

          międzynarodowy projekt „Empathy in Action: Life Skills Against Bullying”, spotkali się

          online w czwartek 7 maja. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klas 7-ych oraz

          nauczycielkę języka angielskiego Ewę Lasota. Dzieci miały do wykonania zadania online,

          a następnie wzięły udział w dyskusji na temat zmiany zachowania, która może wpłynąć na

          relacje z rówieśnikami oraz polepszenie samopoczucia.

      •  „Liderzy i Liderki edukacji cyfrowej”
        • „Liderzy i Liderki edukacji cyfrowej”

        • 14.05.2026
        • Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Liderzy i Liderki edukacji cyfrowej” organizowanym przez Stowarzyszenie "Robisz to".

          W ramach działań projektu nauczyciele rozwijajali swoje kompetencje podczas szkolenia z zakresu kodowania oraz myślenia komputacyjnego z edukacji przedszkolnej. Podczas szkolenia zdobyli nowe umiejętności do pracy z uczniami.

          Miło nam również poinformować, że szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 4808 zł na zakup sprzętu cyfrowego, który wzbogaci bazę dydaktyczną i pomoże rozwijać nowoczesną edukację w naszej placówce.

      • Debata Oksfordzka w naszej szkole!
        • Debata Oksfordzka w naszej szkole!

        • 13.05.2026
        • Unia Europejska pod lupą: Debata Oksfordzka w naszej szkole!

          Z okazji Dnia Europy nasza szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w arenę wymiany argumentów. Uczniowie zmierzyli się w formule debaty oksfordzkiej, biorąc na warsztat temat, który dotyczy nas wszystkich: "Wady i zalety członkostwa w Unii Europejskiej".

          Uczestnicy podzieleni na stronę Propozycji i Opozycji wykazali się imponującym przygotowaniem. Dyskusja nie opierała się na ogólnikach, lecz na analizach kluczowych obszarów:

          Finanse i Gospodarka: Analizowano wpływ funduszy unijnych na lokalne inwestycje oraz bilans zysków i strat związanych z otwartym rynkiem.

          Bezpieczeństwo i Prawo: Dyskutowano o roli wspólnych regulacji prawnych oraz o tym, jak przynależność do wspólnoty wpływa na stabilność regionu.

          Swoboda podróżowania: Podkreślano ogromne znaczenie układu z Schengen i możliwości nauki oraz pracy poza granicami kraju.

          Rozwój techniczny: Zwrócono uwagę na programy badawcze i cyfryzację wspieraną przez unijne projekty.

          To nie była zwykła lekcja – to był prawdziwy pokaz retoryki! Uczestnicy z wielką pasją bronili swoich racji, dbając jednocześnie o wysoką kulturę wypowiedzi. Wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Europy udowodniło, że nasi uczniowie to świadomi obywatele, którzy potrafią krytycznie patrzeć na otaczającą ich rzeczywistość, doceniając jednocześnie szanse, jakie daje nam współczesna Europa.

      • Podróż przez historię i emocje
        • Podróż przez historię i emocje

        • 08.05.2026
        • W przededniu majowych świąt nasza społeczność szkolna zgromadziła się, aby wspólnie uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tegoroczna akademia przybrała formę nowoczesnego spektaklu słowno-muzycznego, który połączył patriotyczną tradycję z multimedialnym rozmachem.

          Podróż przez historię i emocje

          Uroczystość nie była jedynie suchym przypomnieniem faktów. Dzięki wykorzystaniu elementów multimedialnych, na ekranie ożyły obrazy Jana Matejki oraz archiwalne dokumenty, które stanowiły tło dla poruszających recytacji naszych uczniów. Narracja skupiła się na wartościach wolności i odpowiedzialności za ojczyznę, łącząc XVIII-wieczny kontekst z wyzwaniami współczesności.

          Wyjątkowy klimat wydarzenia zbudowały występy artystyczne, które na długo zapadną w pamięć widzów:

          Chór szkolny: Wypełnił halę potężnym brzmieniem pieśni patriotycznych "Witaj, majowa jutrzenko".

          Zespół Pieśni i Tańcia „Przepióreczka” w brwnych strojach i niespożyta energia tancerzy stały się sercem akademii. Ich choreografia, nawiązująca do polskich tańców narodowych, była hołdem dla naszej kultury ludowej i dowodem na to, że tradycja wciąż jest żywa i atrakcyjna dla młodych pokoleń.

          Dyrektor szkoły w krótkim przemówieniu podziękowała artystom oraz opiekunom za przygotowanie tego widowiska, podkreślając, że tak nowoczesna forma patriotyzmu pozwala lepiej zrozumieć znaczenie historycznych dat.

      • Pamiętamy o Bohaterach
        • Pamiętamy o Bohaterach

        • 08.05.2026
        • Pamiętamy o Bohaterach – Uczniowie na Cmentarzu w Skolimowie

          8 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach gminnych na cmentarzu w Skolimowie. Oddaliśmy hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność, pielęgnując lokalną pamięć historyczną.

          Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy 6, którzy z wielkim zaangażowaniem i powagą pełnili funkcję delegacji. Obecność młodego pokolenia w takich miejscach jest najlepszym dowodem na to, że lekcja patriotyzmu w naszej szkole przynosi piękne owoce.

          Uczniom towarzyszyli opiekunowie:

          Pani Dyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska,

          Pani Anna Woźniak, nauczycielka historii.

          Podczas uroczystości delegacja złożyła pod pomnikiem pamiątkową wiązankę kwiatów. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Radzie Rodziców, która ufundowała te piękne kwiaty, umożliwiając nam godne uczczenie pamięci bohaterów w imieniu całej społeczności szkolnej.

          "Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem" – te słowa towarzyszyły nam podczas wspólnej modlitwy i chwili zadumy nad grobami poległych.

      • Wiosna w świetlicowym wydaniu 🌸😊
      • Nasi uczniowie w finałach Mistrzostw Sudoku
        • Nasi uczniowie w finałach Mistrzostw Sudoku

        • 08.05.2026
        • Z ogromną radością informujemy, że troje naszych uczniów zakwalifikowało się do finału XIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Są to:

          1. Zofia Skowrońska

          2. Jan Kierzkowski

          3. Magdalena Golon

          Wszyscy uczniowie są z klasy 3. Jest to ogromny sukces, gdyż w tej kategorii wiekowej startowało 2137 uczniów z całej Polski, a próg kwalifikacyjny wynosił 63%.

          Gratulujemy i życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów.

          Finały odbędą się 24 maja we Wrocławiu.

          Na podanej stronie można sprawdzić wyniki:

          https://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2026/finalisci

          Biblioteka szkolna

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
        • +48 22 756 41 91
          +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15
          05-510 Konstancin - Jeziorna
          Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
          Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • 112 Intendent
          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica s.3
        • 126 Portiernia
        • 127 Świetlica s.32
        • 128 Zerówki
        • 129 Logopeda
        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

          Konto do wpłat za obiady:
          98 800200040214172920020001

          Konto ZFŚS:
          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
      • Logowanie