Co to był za wieczór! Mnóstwo uśmiechów, tańca, świetnej zabawy i niezapomnianych chwil.
Drodzy Ósmoklasiści byliście wspaniali! Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólną zabawę.
Zobaczcie kilka zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru!
Co to był za wieczór! Mnóstwo uśmiechów, tańca, świetnej zabawy i niezapomnianych chwil.
Drodzy Ósmoklasiści byliście wspaniali! Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólną zabawę.
Zobaczcie kilka zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru!
W piątek, 26 czerwca 2026 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku.
W poniedziałek, 15 czerwca 2026 roku, w świetlicy
szkolnej odbyło się wręczenie nagród za konkurs czytelniczy
„MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM”. Wzięło w nim
udział 26 uczniów z klas drugich.
Celem konkursu było doskonalenie cichego czytania ze
zrozumieniem, kształtowanie koncentracji i umiejętności
zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie ze stresem.
Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością
treści przeczytanego tekstu i wykonanie poleceń w podanym
teście. W ocenie pracy liczył się czas i poprawność odpowiedzi.
WYNIKI KONKURSU:
I miejsce
– Franciszek Górecki
II miejsce
– Benjamin Ziółek
III miejsce
– Alicja Nawała
wyróżnienie
– Lilia Białaś, Ariadna Chirun, Zofia Tarczoń.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy
osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w konkursie.
Życzymy kolejnych sukcesów!
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Wycieczka odbyła się w dniach 16-17 czerwca w ośrodku Rewita Waplewo na Mazurach. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a i 6b.
Dzień 1
-survival ( gotowanie zupy
i budowanie szałasów),
- gra w kręgle oraz w bilarda
- malowanie toreb,
-dyskoteka.
Dzień 2
-turniej: paintball, łucznictwo, tor przeszkód, jenga, narty,
- gra terenowa,
- zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.
Wszystkim uczestnikom się podobało. Miło i aktywnie spędziliśmy czas, a do domu wróciliśmy szczęśliwi.
Izabela Golon
Marianna Halicka
Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się dzień pustej klasy. Celami głównymi tego dnia były :
- rozwijanie samodzielności i współpracy
- nauka poprzez obserwację i działanie
- integracja wiedzy z różnych przedmiotów
- rozwijanie kreatywności i aktywności fizycznej
- budowanie relacji z przyrodą.
Klasy 7 na lekcjach matematyki liczyły jaka kwotę pieniędzy trzeba przeznaczyć na to aby wysiać trawę przed naszą szkołą. Klasa 6A była w parku zdrojowym i uczniowie uzupełniali kartę pracy przygotowaną przez nauczyciela. Część klas realizowała tematy lekcji w "letniej klasie". Sposób realizacji programów nauczania bardzo nam się podobał , szkoda tylko że wyszliśmy tylko na jednej lekcji.
Natalia Srzedzińska 7B
Aniela Sienkiewicz 7B
Dzisiaj uczniowie klas 3B i 3C odwiedzili Park Rozrywki Noe w Skarżysku-Kamiennej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, ruchu na świeżym powietrzu i wspólnych przygód.
Nie brakowało uśmiechów, emocji i doskonałej zabawy. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i bogatsi o kolejne piękne wspomnienia.
Dziękujemy za wspaniały dzień!
Wychowawczynie oraz nauczyciele współorganizujący
Uczniowie z naszej gminy, biorący udział w konkursie „Moja mała ojczyzna”, wybrali się na zasłużoną wycieczkę do Lublina.
Sprzyjająca pogoda idealnie wpisała się w plan zwiedzania – spacer po malowniczym Starym Mieście i odkrywanie zabytków regionu było dla wszystkich wyjątkową lekcją historii na żywo.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i wspólne poznawanie uroków Lublina!
#GminaKonstancinJeziorna #KonstancinJeziorna #MojaMałaOjczyzna #Lublin #Wycieczka #StareMiastoLublin #Edukacja
12 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas ponad 200 osób z klas 1-8. Wraz z tysiącami innych uczestników z Polski i spoza Polski czytaliśmy swoje ulubione książki. Dla zapominalskich były losowe książki z wózka. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Spora grupa chętnych uczniów zaprezentowała swój ulubiony tytuł i na forum na głos przeczytali fragmenty. Brawa za odwagę!
Chętni mogą zobaczyć sprawozdanie na stronie:
https://czytamy.org/.../Szkola-Podstawowa-nr-2-im-S...
Biblioteka szkolna
Dzieci z klasy 0b uczestniczyły w zajęciach z kodowania na macie edukacyjnej z wykorzystaniem robota Bee-Bot Podczas zabawy rozwijały logiczne myślenie, umiejętność planowania oraz współpracy.
Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu w ramach projektu edukacyjnego „Liderzy i Liderki Cyfrowej Edukacji”, w którym nasza szkoła wzięła udział. Dzięki udziałowi w projekcie możemy rozwijać kompetencje cyfrowe najmłodszych uczniów i wprowadzać ich w świat programowania poprzez naukę i zabawę.
Ewa Skarżyńska
Pasowaniem na czytelnika zakończyła się dla dzieci z oddziałów zerowych tegoroczna przygoda z biblioteką szkolną. Po sprawdzeniu wiedzy z zasad obowiązujących w bibliotece i zasad obchodzenia się w książką, uczniowie w obecności 2 swoich przewodników - Dużego i Małego Michała - złożyli uroczystą przysięgę, że będą szanować książki. W nagrodę za ciężką, ale miejmy nadzieję, że przyjemną pracę, uczniowie otrzymali upominek w postaci książki „Wnuczka antykwariusza” oraz zakładki.
Biblioteka szkolna
Grupy 0a i 0b wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Smart Kids Planet.
Dzieci miały okazję odkrywać, eksperymentować i uczyć się poprzez zabawę. Nie zabrakło mnóstwa radości, kreatywnych wyzwań i wspólnego spędzania czasu. To był dzień pełen uśmiechów i niezapomnianych wrażeń!
W piątek, 12 czerwca, dzieci zamieniły świetlicę w małe osiedle pełne pomysłów, współpracy i dobrej zabawy. Było kreatywnie, radośnie i bardzo domowo!
Gmina Konstancin-Jeziorna przystąpiła do projektu edukacyjnego "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej" (nr KPOD.05.08-IW.06-0110/25) realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, finansowanego w całości ze środków UE NextGenerationEU - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, zawartego w ramach Krajowego Planu Odbudowy - Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje.
W ramach projekt dofinansowanie otrzymała:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie – 4808,00 zł
Projekt „Liderki i liderzy cyfryzacji edukacji szkolnej” ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli, aby skuteczniej wprowadzali uczniów w świat technologii. Inicjatywa obejmuje szkolenia dla kadry pedagogicznej oraz dofinansowanie dla placówek na zakup materiałów edukacji cyfrowej.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Torunia. Program wyjazdu był bogaty w atrakcje związane z historią, nauką i kulturą regionu.
Pierwszego dnia uczniowie brali udział w zajęciach w Twierdzy, podczas których poznawali historię obiektu oraz jego znaczenie dla obronności kraju. Następnie odwiedzili Planetarium, gdzie uczestniczyli w seansie poświęconym zagadnieniom astronomicznym i odkrywaniu tajemnic Wszechświata.
Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali Toruń z przewodnikiem, poznając najważniejsze zabytki miasta oraz jego bogatą historię. Ważnym punktem programu była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, dzięki której uczniowie mogli lepiej poznać życie i dokonania wybitnego astronoma. Na zakończenie wycieczki wzięli udział w warsztatach piernikowych, podczas których poznali tradycje związane z wypiekiem słynnych toruńskich pierników.
Wyjazd był cenną lekcją historii i nauki, a także okazją do zdobywania wiedzy poprzez bezpośrednie doświadczenie.
W poniedziałek, 8 czerwca 2026 roku, w świetlicy szkolnej odbyło się wręczenie nagród za konkurs ortograficzny „Ortografek”. Wzięło w nim udział 37 uczniów z klas drugich.
Celem konkursu było zachęcanie dzieci do kontynuowania ćwiczeń nad poprawną pisownią wyrazów i pokonywania trudności ortograficznych. Zadanie uczniów polegało na wpisywaniu właściwych ortogramów w wyrazach, które pojawiały się na monitorze komputera.
WYNIKI KONKURSU:
I miejsce – Franciszek Górecki
II miejsce – Tymon Dybowski
III miejsce – Sara Rahnama – Hezavah
wyróżnienie – Hanna Pabisiak, Adam Nowociński, Franciszek Żurawski
Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w ortograficznej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów. Zabawa połączona z edukacją, to najlepszy sposób opanowania trudnej sztuki ortografii.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
XXV Gminny Konkurs Literacko-Ortograficzny im. Wandy Banaszewskiej pt. "Halo,halo! Tutaj ptasie radio..."
Uczniowie z klas 1-4 wzięli udział w konkursie organizowanym przez szkołę No Bell.
Był to czas wspólnej nauki, zabawy i aktywności fizycznej.
Przedstawiamy wyniki naszych uczniów:
3 miejsce w kategorii klas 1 zajęła drużyna w składzie: Gustaw W., Łucja N., Jan B.
1 miejsce w kategorii klas 2 zajęła drużyna w składzie: Franciszek G., Franciszek Ż., Alicja N.
3 miejsce w kategorii klas 4 zajęła drużyna w składzie: Apolonia J., Nina Z., Inka Sz.
Na ręce Pani wicedyrektor została złożona statuetka dla szkoły.
Gratulujemy!
W sobotnie popołudnie odbyło się kolejne spotkanie online nauczycieli oraz uczniów klas 6 realizujących międzynarodowy projekt eTwinning „Our Game Lab”. Wraz z partnerami projektu z Turcji, Jordanii i Włoch spotkaliśmy się o godzinie 18:00 na platformie Zoom, zaczęliśmy od gry na temat znajomości naszego projektu, następnie poznaliśmy się lepiej bawiąc się w „3 true sentences and 1 false” – uczniowie mówili o sobie 3 zdania prawdziwe i 1 fałszywe i zgadywaliśmy, które z nich nie jest prawdą. Następnie zagraliśmy w quiz o regularnych i nieregularnych czasownikach angielskich. Maja, Marta, Zosia i Damian świetnie włączyli się we wszystkie aktywności i fantastycznie wypadli opowiadając o sobie i grając w gry. Wszyscy dobrze się bawili. Żal nam było się rozstawać. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie :)
Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)
W czwartek 25 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Gofra nasi uczniowie (i nie tylko oni przygotowali, kupowali, zjadali gofry, na których były same pyszności: cukier puder, czekolada, bita śmietana, owoce, mniam :) Poprzez zachęcanie do uczczenia tego dnia Samorząd Uczniowski zainicjował obchody wybranych świąt nietypowych, ale prawdziwym celem naszej akcji jest zwrócenie uwagi na kontakty z bliskimi – rodziną, rodzeństwem, przyjaciółmi, na odejście na chwilę od sprzętów do nauki zdalnej i skupienie się na rozmowie i byciu z najbliższymi. Dziękujemy tym z Was, którzy włączyli się w te obchody – mamy nadzieję, że był to dla Was nie tylko smaczny, ale i dobry czas. Wasi Wychowawcy nagrodzą Was pochwałami, a my liczymy na dalszą Waszą aktywność, liczymy też, że inni uczniowie włączą się w obchody świąt nietypowych – najbliższa okazja już w kwietniu, do zobaczenia :)
Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska





Wraz z nadejściem wiosny Samorząd Uczniowski rozpoczyna obchody Świąt Nietypowych – zapraszamy Was do uczczenia Międzynarodowego Dnia Gofra – 25 marca. W to czwartkowe popołudnie razem z rodzicami, rodziną, rodzeństwem albo z przyjaciółmi upieczcie gofry albo kupcie gotowe, dobierzcie składniki jakie lubicie najbardziej i spędzajcie razem czas. Opowiedzcie, co fajnego Was dziś spotkało, zagrajcie w jakąś grę albo po prostu bądźcie wszyscy razem :) Podzielcie się z nami zdjęciami Waszych gofrów albo zdjęciami z Waszych spotkań z najbliższymi, wyślijcie je w czacie na Teamsach do opiekunów SU – p. Małgorzaty Czyż lub p. Katarzyny Furmańskiej, Wasze zdjęcia pokażemy na stronie szkoły i na szkolnym Fb. Czekamy!
Samorząd Uczniowski
W związku ze zbliżającą się rekrutacją do szkół ponadpodstawowych, przygotowaliśmy spotkania online z doradcą zawodowym, psychologiem z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piasecznie. Liczymy, że okażą się one pomocne przy wyborze szkoły.Zapraszamy 26 marca17.30 – spotkanie online dla młodzieży – uczniów klas 8 – „Trudne decyzje, ważne wybory – czym się kierować przy wyborze szkoły ponadpodstawowej". Link do spotkania: http://meet.google.com/wgi-ejvw-fsf18.30 – spotkanie online dla rodziców – „Jak wspomóc dziecko – ucznia klasy 8, w wyborze szkoły ponadpodstawowej”.Link do spotkania: http://meet.google.com/wgi-ejvw-fsf
Szkolny Wolontariat w marcu 2021 prowadził zbiórkę produktów higienicznych dla dzieci i niemowląt z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii. W zbiórce uczestniczyli głównie uczniowie klas młodszych i zerówki, którzy uczyli się stacjonarnie w szkole. Wspomogli nas również uczniowie starszych klas przekazując artykuły na zbiórkę. Udało się nam uzyskać wszystkie najbardziej potrzebne produkty: pieluszki jednorazowe, środki do mycia ciała i włosów, płyny do kąpieli, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, pasty i szczoteczki do zębów, kremy ochronne, oliwki dla dzieci, proszek do prania dla dzieci, słoiczki z potrawami dla dzieci, soki i musy.
Uczniowie i rodzice bardzo zaangażowali się w niesienie pomocy, za co bardzo im dziękujemy. Wszyscy cieszymy się, że w trudnym czasie pandemii mogliśmy wspomóc najbardziej potrzebujące dzieci.
Wychowawcy świetlicy szkolnej
Nasza szkoła bierze udział w akcji „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki ”. Uczniowie przynosza do szkoły zużyte oryginalne (wcześniej nienapełniane) tuszów z drukarek atramentowych, zapakowanych w woreczki foliowe i wrzucaja je do specjalnych kartonowych pojemników. Organizator akcji, firma Eko – system odebrała pierwszą partie zebranych tuszów, przekaże kartridże do recyklingu, a za pozyskane w ten sposób pieniądze kupi karmę dla zwierząt ze schroniska. Zbiórka będzie trwać w tym roku szkolnym i w przyszłym. Mamy nadzieję, że zakończy się duzym sukcesem, gdyż nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w akcja charytatywnych na rzecz poprawienia losu zwierząt.
Więcej można dowiedzieć się na stronie www.tuszdopaki.pl. Pomóżmy wspólnie zwierzakom i włączmy się w działalność ekologiczną.
Wychowawcy świetlicy szkolnej
Grupa 0b zrealizowała kolejny moduł projektu "Emocja" - tym razem tematem przewodnim naszych działań była EMPATIA...Było poważnie, bo poruszyliśmy problem niepełnosprawności, ale było też zabawnie, gdy dzieciaki "pokazywały" różne emocje, no i oczywiście było tez bardzo kreatywnie - podczas tworzenia "empatycznych okularów"....
A wiosnę przywitaliśmy kanapkami z pysznym szczypiorkiem, który sami wyhodowaliśmy:-)
Grażyna Tatarska




Chętni uczniowie z klasy 1a i 1b wzięli udział w konkursie.
Zadaniem uczestników było stworzenie pracy, która zilustruje jeden z wybranych wierszy: Jana Brzechwy "Przyjście wiosny" lub
Władysława Bełzy " Wiosna". Powstało wiele ciekawych prac inspirowanych wierszem. Publikujemy zwycięskie prace, zapraszamy do galerii.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za pracę, wysiłek i zaangażowanie.
WYNIKI KONKURSU:
1. Matylda Walendzik, klasa 1b
2. Kacper Kosz, klasa 1a i Izabela Golon, klasa 1b
3. Julia Januszko, klasa 1b
WYRÓŻNIENIA:
Michalina Cacek, klasa 1a
Aniela Ignacik, klasa 1a
Zosia Woźniak, klasa 1b
Gratulacje.
Karolina Piekarniak i Emilia Kamać
Część uczniów z klas 1-3 wzięła udział w zabawie - "Wiosenna Marzanna". W tej zabawie do wykonania była marzanna. Dziękujemy za zaangażowanie uczniów oraz rodziców w wykonanie pięknych prac.
Organizatorzy:
Karolina Piekarniak
Alicja Biedrzycka
Piotr Majewski
Apel do środowiska szkolnego w sprawie włączenia się w realizację programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły.
Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie Jeziornie
Szanowni Państwo,
dążąc do pozyskania dodatkowych funduszy na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwia gromadzenie przez radę rodziców - za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000268115 – środków pochodzących z 1% Państwa podatku dochodowego. Polecając tę formę poprawy warunków nauczania naszych dzieci, prosimy o zainteresowanie nią swoich przyjaciół i znajomych wskazując, że tą drogą mogą włączyć się w budowanie oświaty na miarę swoich oczekiwań i wyzwań XXI wieku.
Celem uczestniczenia w wymienionym programie każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2020 (PIT 28 poz. 177, PIT 36 poz. 474, PIT 36L poz. 165, PIT 37 poz. 134, PIT 38 poz. 64, PIT 39 poz. 50) – „RR Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie Jeziornie”
W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie
Przewodnicząca Wioleta Stegenka
Niebawem odbędzie się Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
W ramach solidarności oraz pokazania, że każdy z Nas jest wyjątkowy dołącz się do akcji.
W dniu 21 marca załóż dwie skarpetki nie do pary, zrób zdjęcie oraz wyślij je na adres mailowy: urszula.ludwin@zs2-konstancin.edu.pl.
Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie szkoły.
Urszula Ludwin
Zobacz plakat: Swiatowy_dzien_osob_z_zespolem_downa(1).pdf
Szanowni Państwo,
Od 22 marca do 9 kwietnia 2021 nauczanie w naszej szkole odbywa się następująco:
Oddziały przedszkolne 0a, 0b - zdalnie. Klasy 1 – 3 i 4 – 8 – nauczanie zdalne.
Zapraszamy do udziału w warsztatach kreatywnych w ramach projektu EKONOMIA WYNALAZKÓW inż. TAŃSKIEGO.
Podczas dwóch 90 min sesji on-line będziemy zapoznawać się z podstawami ekonomii oraz historią polskich wynalazków na przykładzie samochodu CWS-1 genialnego inż. Tadeusza Tańskiego.
Dopełnieniem atrakcji będzie wykonanie przez każdego uczestnika modelu samochodu oraz prototypu własnego wynalazku. Do każdego modelu powstaną opowieści które chcielibyśmy udostępnić na wystawie wirtualnej na specjalnie stworzonej stronie internetowej.
Osoby biorące udział w zajęciach otrzymają bezpłatnie dwa zestawy ze sklejki drewnianej do samodzielnego składania:
zestaw CWS-1
zestaw kreatywny Inżynier Wyobraźni
Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona
Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego we współpracy z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO.
Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Warunkiem udziału w nieodpłatnych webinarach jest stworzenie, przesłanie i udostępnienie prac (modeli i opowieści) po odbytych zajęciach. która będzie wystawiona na wystawie wirtualnej projektu. Ponadto uczestnicy będą poproszeni o wypełnienie anonimowej ankiety ewaluacyjnej. Ze względu na obowiązujące przepisy RODO oraz konieczność nagrywania webinarów, udział w zajęciach możliwy jest dla osób, których opiekunowie wyrażają zgodę na utrwalanie i udostępnianie wizerunku uczestników.
Wojciech Guszkowski
W tygodniu 08-12.03.2021 w naszej szkole odbył się tydzień kodowania.
Z uwagi na problemy zdrowotne, nie wszyscy mogli brać udział w zmaganiach z kodowaniem, ale mimo to wielu uczniów świetnie poradziło sobie z odkodowywaniem obrazków i napisów.
Piotr Majewski
Klasy 1a i 2a wzięły udział w akcji wspólnego liczenia wróbli i mazurków w Chojnowskim Parku Krajobrazowym.
Emilia Kamać
Na dzień kobiet i dzień mężczyzn dzieci robiły dla siebie różne prace plastyczno-techniczne i obdarowywały się prezentami. Dziękujemy rodzicom za uprzyjemnienie tych dni.
Piotr Majewski
Link do Dnia otwartego: https://www.zs1piaseczno.pl/dzien-otwarty-online/
Powered by aSc EduPage