W dniach egzaminów ósmoklasisty (13.05 - 15.05.25 r.) bus szkolny nie kursuje.
Aktualności
Bus szkolny
12.05.2025
Egzaminy ósmoklasisty
12.05.2025
80. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej
12.05.2025Tegoroczne obchody 80. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej odbyły się tradycyjnie na cmentarzu parafialnym w Skolimowie, gdzie przed kwaterą żołnierzy poległych w 1939 roku wartę honorową pełnili strażnicy miejscy. W hołdzie poległym biało-czerwony wieniec złożyła delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego, która była organizatorem uroczystości. Reprezentowali ją uczniowie oraz nauczyciele historii – Anna Woźniak i Wojciech Guszkowski.
Podróż na Islandię
12.05.2025Kolejnym działem w podręczniku klasy 2 jest poznanie najciekawszych wysp na świecie. Pani Świątek, która była uczestniczką mobilności zagranicznej w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, odwiedziła tę wyspę. W ramach projektu poznała i obserwowała islandzki system edukacji oraz rozwijała swoje kompetencje. Przy okazji wyjazdu postanowiła zwiedzić tą niezwykłą wyspę, a dziś nam o tym opowiedziała. Zobaczyliśmy niezwykłe krajobrazy jakie występują na Islandii, góry, wulkany, lodowce oraz wodospady. Największe wrażenie zrobiło nagranie wybuchającego gejzeru. Na koniec prezentacji klasa została poczęstowana słodkościami z lukrecją oraz suszoną rybą (łupacz) które pani Elżbieta przywiozła z Islandii. Serdecznie dziękujemy.
Karolina Piekarniak
Dzień Bezpieczeństwa
12.05.2025Uczniowie na lekcjach przypominali zasady bezpiecznego zachowania w szkole i na drodze, rysowali plakaty i znaki związane z bezpieczeństwem.
Efekty pracy uczniów zostały przedstawione całej społeczności szkolnej.
Dorota Raczkowska
Święta majowe w edukacji wczesnoszkolnej
08.05.2025W minionym tygodniu podczas lekcji, uczniowie przypomnieli sobie jakie święta obchodzimy na początku maja: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 maja. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne. Zapraszamy do galerii.
Wychowawczynie
5
Zrealizowaliśmy program profilaktyczny SOS!
08.05.2025DZIAŁAJ – Zauważ Zatroszcz się Powiedz
W ostatnich tygodniach niektóre klasy Naszej szkoły wzięły udział w programie SOS – niezwykle ważnej inicjatywie we współpracy z Instytutem Psychiatrii i Neurologii.
W ramach programu:
oglądaliśmy poruszające filmy,
prowadziliśmy szczere rozmowy,
wypełnialiśmy testy pomagające zrozumieć objawy depresji,
składaliśmy Deklaracje Kontaktu, by zgłosić chęć rozmowy,
spotykaliśmy się z pedagogiem i psychologiem,
uczyliśmy się, jak wspierać siebie i innych.
Dziękujemy wszystkim uczniom za odwagę , zaangażowanie i empatię
Cieszymy się, że mogliśmy razem stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy i refleksji.
Pamiętajcie – nie jesteście sami. Zawsze warto rozmawiać.
DZIAŁAJ – Zauważ Zatroszcz się Powiedz
Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej
Konstytucja 3 MAJA
07.05.2025Dnia 05 maja 2025 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Był to pierwszy taki dokument w Europie, a drugi na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kraj zrujnowany wojnami i prywatą części obywateli, skarb pusty, sejm skłócony. W takiej atmosferze znaleźli się w Polsce ludzie, którzy dostrzegli zło w kraju i grożące niebezpieczeństwo utraty niepodległości. Polscy patrioci z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim na czele, po wielu trudach uchwalili akt, który wprowadzał prawdziwą wolność, jednocześnie likwidują to, co niszczyło Polskę i ciągnęło ją na dno Europy.
Uroczystość przygotowali:
Oprawa muzyczna - Pan Roman Rudowski wraz z chórem;
dekoracje - Panie: Iwona Wojewoda, Dorota Raczkowska, Anna Brzezińska;
relacja fotograficzna - Szkolne Koło Fotograficzne pod opieką Pana Wojciecha Guszkowskiego;
przygotowanie sali - Pani Jolanta Mikulska, Panowie: Marcin Matyjasiak, Bartosz Wilczak, Jan Nowacki;
prowadzący - Hanna Jaworska, Szymon Michalski klasa 6c
recytacja - Aniela Ignacik, Tymoteusz Kamać, Michał Trakul, Igor Moryson-Kowalski klasa 5a;
przygotowanie scenariusza i relacja na stronę internetową - Anna Woźniak;
Podziękowania dla wychowawców najmłodszych klas naszej szkoły za przygotowanie okolicznościowych flag i dekoracji.
Nasi finaliści w XII Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku
07.05.2025Z ogromną radością informujemy, że troje naszych uczniów zakwalifikowało się do finału XII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Są to:
Klasy 1-3: Inka Szlesinger, kl. 3c
Klasy 4-6: Natalia Michalska, kl. 6c
Szymon Michalski, kl. 6c
Finał tradycyjnie odbędzie się we Wrocławiu w dniu 8 czerwca (niedziela). Wszelkie informacje dostępne są na stronach:
https://www.facebook.com/mistrzostwasudoku/
Serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Was dumni.
Biblioteka szkolna
Konkurs „Mistrz alfabetu”
07.05.2025W poniedziałek, 6 maja 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs MISTRZ ALFABETU. W rywalizacji wzięło udział 45 uczniów klas pierwszych.
Od września 2024 roku dzieci uważnie słuchały wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej. Każdy kolejny wiersz poświęcony był innej literze i znajdował się w osobnej książeczce. Po wysłuchaniu utworu, dzieci wymieniały wyrazy rozpoczynające się poznaną literą. Wyrazy nie mogły się powtarzać.
Po podliczeniu punktów, wyłoniono zwycięzców: 1 miejsce – Alicja Nawała, 2 miejsce – Benjamin Ziółek, 3 miejsce – Amelia Raczyńska, wyróżnienie – Sara Rahnama - Hezavah.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zaangażowania i zachęcamy do udziału w kolejnych turniejach świetlicowych.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Warsztaty klubu Ciekawskiego
05.05.2025W kwietniu, w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty świąteczne, zorganizowane przez Klub Ciekawskiego.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję stworzyć świąteczne kurczaki z bawełny, filcu oraz kulki silikonowej i tasiemki. Użyto także nożyczek, igieł, szpilek oraz nici.
Warsztaty zgromadziły członków Klubu, zainteresowanych rękodziełem i tworzeniem własnoręcznych dekoracji wielkanocnych. Zastosowaliśmy różne techniki pracy z filcem, w tym wycinanie kształtów i zszywanie elementów.
Praca z filcem, bawełną oraz kulką silikonową okazała się ciekawym i relaksującym zajęciem, pozwalającym na rozwinięcie kreatywności i zdolności manualnych. Uczestnicy z zaangażowaniem tworzyli unikatowe ozdoby, które będą stanowić osobisty akcent w ich świątecznych dekoracjach.
Atmosfera podczas warsztatów była miła i twórcza. Członkowie Klubu Ciekawskiego chętnie dzielili się pomysłami i wzajemnie sobie pomagali. Warsztaty te były nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności, ale również do integracji i spędzenia czasu w świątecznym nastroju.
Podsumowując, warsztaty świąteczne Klubu Ciekawskiego można uznać za udane. Uczestnicy z satysfakcją opuszczali spotkanie z własnoręcznie wykonanymi kurczakami, gotowi do dekorowania swoich domów na nadchodzące święta.
Biblioteka Szkolna
4
Lato w mieście
05.05.2025
Zjednoczmy siły dla lepszej szkoły!
30.04.2025Jesteśmy dumni, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”! Dzięki temu możemy zyskać cenne wsparcie w walce z przemocą rówieśniczą.
Potrzebujemy Waszych głosów, aby zdobyć to wsparcie! Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja i pomóżcie nam stworzyć bezpieczniejsze miejsce dla wszystkich uczniów.
Zajrzyjcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i oddajcie głos! Każdy z Was może przyczynić się do pozytywnych zmian! Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Strój galowy
30.04.2025
Omnibusek matematyczny
30.04.2025W poniedziałek, 28 kwietnia 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs „OMNIBUSEK MATEMATYCZNY”.
W zmaganiach matematycznych wzięło udział 27 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 9 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych.
Wyniki turnieju: 1 miejsce – Zofia Tarczoń, 2 miejsce – Antonina Sadło, 3 miejsce – Alicja Nawała, wyróżnienie – Evelina Kovalyshyn, Liliana Nowocińska, Franciszek Górecki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i osiągniętych wyników. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do laureatów, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą oraz umiejętnościami matematycznymi.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej - wyniki
30.04.2025
Czas na zmiany!
29.04.2025Nasza szkoła ma szansę na dołączenie do projektu „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” i zdobycie wsparcia, które pomoże nam w walce z przemocą! To doskonała okazja, by poprawić bezpieczeństwo i komfort nauki dla wszystkich uczniów.
Jak możecie pomóc? Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja! Każdy głos to krok w stronę lepszej przyszłości dla naszych dzieci.
Wejdźcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i pokażcie, że zależy Wam na bezpieczeństwie w szkole! Razem możemy wiele zmienić!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Razem możemy przerwać krąg przemocy!
28.04.2025Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Nasza szkoła bierze udział w wyjątkowym projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”. Aby zdobyć wsparcie od ekspertów i cenne materiały, potrzebujemy Waszych głosów!
Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie możecie głosować na naszą szkołę! Pamiętajcie, że każdy głos się liczy! Razem możemy stworzyć bezpieczniejsze i bardziej wspierające środowisko dla naszych uczniów.
Wejdźcie na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i zagłosujcie na nas!
Zachęćcie swoich znajomych i bliskich do wsparcia naszej inicjatywy! Działajmy razem!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Kochani Uczniowie!
28.04.2025Z radością informujemy, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”, organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL. To wyjątkowa szansa, aby zdobyć wsparcie specjalistów oraz cenne materiały do walki z przemocą w naszej szkole! 💪❤️
Aby to osiągnąć, potrzebujemy WASZYCH GŁOSÓW! Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie będziemy prosić Was o oddanie głosów na naszą szkołę. To właśnie pierwsze 100 placówek, które zdobędą najwięcej głosów, otrzyma pakiet RESQL o łącznej wartości 600 tys. zł, w skład którego wchodzą:
✅ Aplikacja dla uczniów do anonimowego zgłaszania problemów
✅ Szkolenie dla kadry pedagogicznej
✅ Scenariusze lekcji poświęconych przemocy
✅ Sprawnie działający system dla nauczycieli do reagowania na wszelkie nadużycia
Jak możecie pomóc? To proste!
Wejdźcie na stronę: przerwij-krag-przemocy.pl
https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/)
Kliknijcie „Zagłosuj na szkołę”.
Znajdźcie naszą szkołę na liście i oddajcie głos.
Pamiętajcie, głosować można raz dziennie! Zachęcajcie również swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców do wsparcia naszej inicjatywy.
Razem możemy przerwać krąg przemocy! 🌍
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Aktualności
Co nowego w szkole?Ubieranie choinki
- 03.12.2021
Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Dziś trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez świątecznego drzewka. Zwyczaj ten przywędrował do Polski z Niemiec na przełomie XVIII i XIX wieku.
Początkowo ubieranie choinki przyjęło się tylko w miastach. Na wsi dominowała ludowa ozdoba, tak zwana „podłaźniczka”. Była to ucięta gałąź sosny, świerku lub jodły wieszana pod sufitem, na której zawieszano dekoracje. Według wierzeń ludowych drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia. Ozdoby na choinkę były swego rodzaju talizmanem dla domu i chroniły przed złymi duchami.
Tuż przed mikołajkami uczniowie klasy 2 a ubierali w świetlicy szkolnej świąteczne drzewko. Zawiesili na gałązkach lampki, bombki, łańcuchy, sopelki i inne ozdoby. Pod choinką położyli gwiazdkowe prezenty. W sali zapanował świąteczny nastrój.
Wychowawcy świetlicy
13
Szczepienia dzieci
- 02.12.2021
Ciepła kanapka
- 02.12.2021
Na ostatnich zajęciach kulinarnych w świetlicy, dzieci z wielkim zapałem zabrały się za przygotowywanie chrupiących tostów. Dzieci samodzielnie komponowały swoją kanapkę i dobierały produkty, które lubią najbardziej. Tego dnia zapach naszych ciepłych kanapek przyciągał wszystkich do naszej sali.
Wychowawcy świetlicy szkolnej
12
Świetlicowy konkurs plastyczny: Miś – bohater książkowy
- 02.12.2021
Uczestnicy konkursu wykonali pracę plastyczną przedstawiającą postać ulubionego misia – bohatera literatury dziecięcej. Uczniowie użyli różnych technik plastycznych (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie). Jeden miś został uszyty z kolorowej tkaniny i wypchany. Komisja oceniła prace i przyznała nagrody oraz wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Klasy I
I miejsce – Piniewska Michalina kl. I a, Raczyński Mikołaj kl. I c
II miejsce – Kubicki Ksawery kl. I b, Armatys Franciszek kl. I c, Wolamin Laura kl. I a
III miejsce – Michnowska Aurelia i Wielgos Bartłomiej kl. I C
Klasy II
I miejsce – Walendzik Matylda kl. II b
II miejsce – Golon Izabela kl. II b
III miejsce – Długosz Lena kl. II b, Ignacik Aniela kl. II a
Klasy III
I miejsce – Laskowska Michalina kl. III a
II miejsce – Michalska Natalia kl. III c, Piniewski Ignacy kl. III b
III miejsce – Osęka Weronika kl. III b
Przyznano również 14 wyróżnień.
Wychowawcy świetlicy
5
Wróżby Andrzejkowe
- 02.12.2021
Zgodnie z tradycją, 30 listopada 2021 roku, zagościły w świetlicy szkolnej magia i czary. Na uczniów klas drugich czekały specjalnie przygotowane na tę okazję wróżby.
Każdy dostał grosik i wrzucił go do miski z wodą, aby przepowiednie się spełniły. Przyszłość przepowiadana był a na wiele sposobów: andrzejkowe serce, wędrówka butów, drzewko szczęścia czy magiczne woreczki i kubki.
W dzisiejszych czasach wróżb andrzejkowych nie traktujemy poważnie. Są tylko zabawą. To kim będziemy w przyszłości i co osiągniemy w życiu, zależy tylko od nas! Czas upłynął szybko na wspólnej, wesołej zabawie.
Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie?
Wychowawcy świetlicy
13
Konkurs Czytelniczy
- 02.12.2021
Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy im w codziennym życiu dzieląc z nimi radości oraz smutki. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.
Od 2002 roku, 25 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs czytelniczy dla klas drugich pt. „Kubuś Puchatek i przyjaciele”.
Co wtorek, przez dziesięć tygodni, uczniowie słuchali jednego rozdziału książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”. Następnie udzielali krótkich odpowiedzi na pytania dotyczące treści wysłuchanego fragmentu lektury. W ten sposób przygotowywały się do konkursu.
Etap pisemny odbył się 24 listopada. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 8 uczestników, którzy uzyskali najwyższe wyniki z testu konkursowego. Byli to: Michalina Cacek, Izabela Golon, Jakub Miller, Natalia Retmańska, Zuzanna Sułkiewicz, Hanna Tabak, Michał Trakul i Zofia Woźniak.
Finaliści wykazali się ogromną wiedzą o bohaterach Stumilowego Lasu. Bez trudu rozwiązywali zagadki, zadania tekstowe Sowy Przemądrzał i odpowiadali na wylosowane z kapelusza pytania.
WYNIKI KONKURSU:
I miejsce – Jakub Miller
II miejsce – Izabela Golon
III miejsce – Zofia Woźniak
25 listopada 2021 roku wszyscy uczestnicy konkursu czytelniczego otrzymali dyplomy, a zwycięzcy pluszowe misie. Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy laureatom. Zachęcamy do udziału w kolejnych świetlicowych konkursach czytelniczych i do czytania książek.
Wychowawcy świetlicy
3
Warsztaty mydlarskie w klasie 4c
- 01.12.2021
Trochę na przekór Andrzejkowej tradycji lania wosku klasa 4c w poniedziałek 29 listopada postanowiła lać glicerynę i dlatego też uczniowie wraz z wychowawcą spędzili czas na warsztatach robienia mydełek glicerynowych.
Zapach naszych mydełek rozchodził się po całej szkole, a my kroiliśmy, rozgrzewaliśmy, mieszaliśmy glicerynę, dodawaliśmy barwniki i zapachy, suszone kwiaty lawendy i drobinki skórki cytrynowej, a następnie napełnialiśmy silikonowe mydlarskie foremki – w efekcie powstały piękne i pachnące mydełka, które następnie zostały zapakowane i zabrane do domu na prezenty i do własnego użytku. Z pewnością wszyscy wrócili pachnący i czyści oraz zadowoleni z takiej nietypowej szkolno-Andrzejkowej aktywności.
Wychowawca klasy 4c – Katarzyna Furmańska
Karmniki
- 01.12.2021
Grupa 0 B zrealizowała kolejne zadanie w ramach projektu "Z darami natury świat nie jest ponury". Tym razem dzieci wykonały "ekodomki" - karmniki dla ptaków.
Wychowawczyni,Grażyna Tatarska
Zdrowe śniadanie w 3a
- 01.12.2021
Uczniowie klasy 3a mieli okazję pochwalić się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie. Na talerzach królowała tortilla z szynką i serem. Nie zabrakło oczywiście świeżych warzyw. Dzieci poznały smak chipsów owocowych i warzywnych. A na deser – pyszne ciasto marchewkowe! Śniadanie zakończyliśmy konkursem na jedzenie cytryny i cebuli :)
Taki dzień to doskonała okazja do rozmów i integracji.
Dziękuję rodzicom za dostarczenie produktów.Alicja Biedrzycka
Dzień Ciasta
- 01.12.2021
- 4
Koszt obiadów za grudzień
- 29.11.2021
U W A G A!
Koszt obiadu za miesiąc grudzień 2021
SP - 16 dni - 112 zł
klasa 0 - 22 dni - 220 zł
Dzień Pluszowego Misia w klasach 0 - III
- 01.12.2021
25 listopada obchodziliśmy święto naszej ulubionej maskotki 🐨. Z tej okazji klasy 0-3 uczestniczyły w zajęciach i zabawach, których głównym bohaterem był właśnie miś.Zapraszamy do obejrzenia galerii....
Wychowawcy klas 0-3
Pióro Reymonta dla "dwójki"
- 27.11.2021
26 listopada 2021 roku w Hugonówce miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literackiego "O pióro Reymonta" organizowanego przez Zespół Szkół im.Reymonta w Mirkowie.
Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: I miejsce Zuza Biedrzycka, III miejsca Maria Rembowska, obie z klasy 8A.
Opiekunem literackim dziewcząt była p. Agnieszka Bartosz-Goleniowska, nauczycielka języka polskiego.
Gratulujemy!!!
Traper na szlaku Powstania Listopadowego
- 27.11.2021
27 listopada 2021 roku, wybraliśmy się na rajd związany z Powstaniem Listopadowym w Warszawie. 29 listopada 2021 roku mija 191 rocznica wybuchu powstania.
Odwiedziliśmy między innymi: Pałac Belweder, Łazienki Królewskie z dawną siedzibą Szkoły Podchorążych, którzy na czele z Piotrem Wysockim ruszyli do powstania w Noc Listopadową. Następnie udaliśmy się na miejsce bitwy pod Olszynką Grochowską (25.02.1831 roku). Na trasie naszego rajdu znalazła się również Reduta Wolska, gdzie zginął w obronie Warszawy generał Józef Sowiński. Na zakończenie dotarliśmy pod pomnik w miejscu dawnej Reduty Ordona opisywanej w wierszu Adama Mickiewicza.
Uczestnicy (chętni, przecież to sobota) napisali teścik na temat odwiedzanych obiektów. Najlepsi otrzymali drobne upominki. Tym razem laureatką została Kalina Misiak.
Naszym przewodnikiem i opiekunem był p. Wojciech Guszkowski wraz z Paniami: Marią Guszkowską, Joanną Szyprzak-Żmudzką i Emilą Kamać.
Wojciech Guszkowski
Foto: Maria Guszkowska
Certyfikat dla Szkoły
- 27.11.2021
Eko Jesień w grupie 0A
- 26.11.2021
Dzieci korzystając z darów jesieni oraz ekologicznych materiałów, wykonały ciekawe prace plastyczne, wykazując się dużą kreatywnością.
Wychowawczyni
Natalia Dul
galeria
Koszykówka chłopców
- 26.11.2021
Uczniowie klasy 8 wywalczyli brąz w gminnych zawodach w koszykówce, wygrywając z SP3 i 4. Gratulacje!
Jan Nowacki
Leśne ludki
- 26.11.2021
Są dni, kiedy jesień pokazuje swoje piękne oblicze “złotej polskiej jesieni”.To czas na zbieranie kolorowych liści, szyszek o różnych kształtach, interesujących kamyczków, kasztanów, żołędzi, gałązek i mchu. Z tych darów przyrody dzieci stworzyły fantastyczne leśne ludki według swoich pomysłów i wyobrażeń.Powstały prawdziwie bajkowe scenografie, które zdobią parapety okienne sali świetlicowej.
Wychowawcy świetlicy
Ubezpieczenie w roku szkolnym 2021/2022
- 23.11.2021
Dzień Ciasta
- 23.11.2021