Aktualności

          • 🎉 Bal Ósmoklasisty 2026 za nami! 🎉

            22.06.2026

            Co to był za wieczór! Mnóstwo uśmiechów, tańca, świetnej zabawy i niezapomnianych chwil.

            Drodzy Ósmoklasiści byliście wspaniali! Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólną zabawę.

            Zobaczcie kilka zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru!

            galeria

        • Mistrz czytania ze zrozumieniem
          • Mistrz czytania ze zrozumieniem

            18.06.2026

            W poniedziałek, 15 czerwca 2026 roku, w świetlicy

            szkolnej odbyło się wręczenie nagród za konkurs czytelniczy

            „MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM”. Wzięło w nim

            udział 26 uczniów z klas drugich.

            Celem konkursu było doskonalenie cichego czytania ze

            zrozumieniem, kształtowanie koncentracji i umiejętności

            zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie ze stresem.

            Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością

            treści przeczytanego tekstu i wykonanie poleceń w podanym

            teście. W ocenie pracy liczył się czas i poprawność odpowiedzi.

            WYNIKI KONKURSU:

            I miejsce

            – Franciszek Górecki

            II miejsce

            – Benjamin Ziółek

            III miejsce

            – Alicja Nawała

            wyróżnienie

            – Lilia Białaś, Ariadna Chirun, Zofia Tarczoń.

            Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy

            osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w konkursie.

            Życzymy kolejnych sukcesów!

            Wychowawcy świetlicy:

            Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

        • Zielona szkoła
          • Zielona szkoła

            18.06.2026

            Wycieczka odbyła się w dniach 16-17 czerwca w ośrodku Rewita Waplewo na Mazurach. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a i 6b.

            Dzień 1

            -survival ( gotowanie zupy

            i budowanie szałasów),

            - gra w kręgle oraz w bilarda

            - malowanie toreb,

            -dyskoteka.

            Dzień 2

            -turniej: paintball, łucznictwo, tor przeszkód, jenga, narty,

            - gra terenowa,

            - zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

            Wszystkim uczestnikom się podobało. Miło i aktywnie spędziliśmy czas, a do domu wróciliśmy szczęśliwi.

            Izabela Golon

            Marianna Halicka

        • Dzień pustej klasy
          • Dzień pustej klasy

            18.06.2026

            Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się dzień pustej klasy. Celami głównymi tego dnia były :

            - rozwijanie samodzielności i współpracy

            - nauka poprzez obserwację i działanie

            - integracja wiedzy z różnych przedmiotów

            - rozwijanie kreatywności i aktywności fizycznej

            - budowanie relacji z przyrodą.

            Klasy 7 na lekcjach matematyki liczyły jaka kwotę pieniędzy trzeba przeznaczyć na to aby wysiać trawę przed naszą szkołą. Klasa 6A była w parku zdrojowym i uczniowie uzupełniali kartę pracy przygotowaną przez nauczyciela. Część klas realizowała tematy lekcji w "letniej klasie". Sposób realizacji programów nauczania bardzo nam się podobał , szkoda tylko że wyszliśmy tylko na jednej lekcji.

            Natalia Srzedzińska 7B

            Aniela Sienkiewicz 7B

        • 🎡 Dzień pełen radości i świetnej zabawy! 🎠
          • 🎡 Dzień pełen radości i świetnej zabawy! 🎠

            17.06.2026

            Dzisiaj uczniowie klas 3B i 3C odwiedzili Park Rozrywki Noe w Skarżysku-Kamiennej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, ruchu na świeżym powietrzu i wspólnych przygód.

            Nie brakowało uśmiechów, emocji i doskonałej zabawy. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i bogatsi o kolejne piękne wspomnienia.

            Dziękujemy za wspaniały dzień!

            Wychowawczynie oraz nauczyciele współorganizujący

        • „Jak nie czytam, jak czytam”
          • „Jak nie czytam, jak czytam”

            17.06.2026

            12 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas ponad 200 osób z klas 1-8. Wraz z tysiącami innych uczestników z Polski i spoza Polski czytaliśmy swoje ulubione książki. Dla zapominalskich były losowe książki z wózka. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Spora grupa chętnych uczniów zaprezentowała swój ulubiony tytuł i na forum na głos przeczytali fragmenty. Brawa za odwagę!

            Chętni mogą zobaczyć sprawozdanie na stronie:

            https://czytamy.org/.../Szkola-Podstawowa-nr-2-im-S...

            Biblioteka szkolna

        • Zajęcia z kodowania na macie
          • Zajęcia z kodowania na macie

            16.06.2026

            Dzieci z klasy 0b uczestniczyły w zajęciach z kodowania na macie edukacyjnej z wykorzystaniem robota Bee-Bot Podczas zabawy rozwijały logiczne myślenie, umiejętność planowania oraz współpracy.

            Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu w ramach projektu edukacyjnego „Liderzy i Liderki Cyfrowej Edukacji”, w którym nasza szkoła wzięła udział. Dzięki udziałowi w projekcie możemy rozwijać kompetencje cyfrowe najmłodszych uczniów i wprowadzać ich w świat programowania poprzez naukę i zabawę.

            Ewa Skarżyńska

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

            16.06.2026

            Pasowaniem na czytelnika zakończyła się dla dzieci z oddziałów zerowych tegoroczna przygoda z biblioteką szkolną. Po sprawdzeniu wiedzy z zasad obowiązujących w bibliotece i zasad obchodzenia się w książką, uczniowie w obecności 2 swoich przewodników - Dużego i Małego Michała - złożyli uroczystą przysięgę, że będą szanować książki. W nagrodę za ciężką, ale miejmy nadzieję, że przyjemną pracę, uczniowie otrzymali upominek w postaci książki „Wnuczka antykwariusza” oraz zakładki.

            Biblioteka szkolna

        • Wycieczka do Smart Kids
          • Wycieczka do Smart Kids

            15.06.2026

            Grupy 0a i 0b wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Smart Kids Planet.

            Dzieci miały okazję odkrywać, eksperymentować i uczyć się poprzez zabawę. Nie zabrakło mnóstwa radości, kreatywnych wyzwań i wspólnego spędzania czasu. To był dzień pełen uśmiechów i niezapomnianych wrażeń!

            galeria

        • Projekt edukacyjny "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej"
          • Projekt edukacyjny "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej"

            11.06.2026

            Gmina Konstancin-Jeziorna przystąpiła do projektu edukacyjnego "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej" (nr KPOD.05.08-IW.06-0110/25) realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, finansowanego w całości ze środków UE NextGenerationEU - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, zawartego w ramach Krajowego Planu Odbudowy - Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje.

            W ramach projekt dofinansowanie otrzymała:

            Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie – 4808,00 zł

            Projekt „Liderki i liderzy cyfryzacji edukacji szkolnej” ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli, aby skuteczniej wprowadzali uczniów w świat technologii. Inicjatywa obejmuje szkolenia dla kadry pedagogicznej oraz dofinansowanie dla placówek na zakup materiałów edukacji cyfrowej.

        • Wycieczka do Torunia
          • Wycieczka do Torunia

            11.06.2026

            Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Torunia. Program wyjazdu był bogaty w atrakcje związane z historią, nauką i kulturą regionu.

            Pierwszego dnia uczniowie brali udział w zajęciach w Twierdzy, podczas których poznawali historię obiektu oraz jego znaczenie dla obronności kraju. Następnie odwiedzili Planetarium, gdzie uczestniczyli w seansie poświęconym zagadnieniom astronomicznym i odkrywaniu tajemnic Wszechświata.

            Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali Toruń z przewodnikiem, poznając najważniejsze zabytki miasta oraz jego bogatą historię. Ważnym punktem programu była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, dzięki której uczniowie mogli lepiej poznać życie i dokonania wybitnego astronoma. Na zakończenie wycieczki wzięli udział w warsztatach piernikowych, podczas których poznali tradycje związane z wypiekiem słynnych toruńskich pierników.

            Wyjazd był cenną lekcją historii i nauki, a także okazją do zdobywania wiedzy poprzez bezpośrednie doświadczenie.

            galeria

        • Konkurs „Ortografek”
          • Konkurs „Ortografek”

            09.06.2026

            W poniedziałek, 8 czerwca  2026 roku, w świetlicy szkolnej odbyło się wręczenie  nagród za konkurs ortograficzny „Ortografek”. Wzięło w nim udział 37 uczniów z klas drugich.

            Celem konkursu było zachęcanie dzieci do kontynuowania ćwiczeń nad poprawną pisownią wyrazów i pokonywania trudności ortograficznych. Zadanie uczniów polegało na wpisywaniu właściwych ortogramów w wyrazach, które pojawiały się na monitorze komputera.

            WYNIKI KONKURSU:                                                                           

            I miejsce – Franciszek Górecki                                                                                    

            II miejsce – Tymon Dybowski                                                                                                                           

            III miejsce – Sara Rahnama – Hezavah                                                              

            wyróżnienie – Hanna Pabisiak, Adam Nowociński, Franciszek Żurawski                                                                    

            Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w ortograficznej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów. Zabawa połączona z edukacją, to najlepszy sposób opanowania trudnej sztuki ortografii.

            Wychowawcy świetlicy:

            Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

        • Konkurs Literacko-Ortograficzny
          • Konkurs Literacko-Ortograficzny

            09.06.2026

            XXV Gminny Konkurs Literacko-Ortograficzny im. Wandy Banaszewskiej pt. "Halo,halo! Tutaj ptasie radio..."

            Uczniowie z klas 1-4 wzięli udział w konkursie organizowanym przez szkołę No Bell.

            Był to czas wspólnej nauki, zabawy i aktywności fizycznej.

            Przedstawiamy wyniki naszych uczniów:

            3 miejsce w kategorii klas 1 zajęła drużyna w składzie: Gustaw W., Łucja N., Jan B.

            1 miejsce w kategorii klas 2 zajęła drużyna w składzie: Franciszek G., Franciszek Ż., Alicja N.

            3 miejsce w kategorii klas 4 zajęła drużyna w składzie: Apolonia J., Nina Z., Inka Sz.

            Na ręce Pani wicedyrektor została złożona statuetka dla szkoły.

            Gratulujemy!

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      • Odznaki Jakości za projekty eTwinning
        • Odznaki Jakości za projekty eTwinning

        • 09.10.2023
        • W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zrealizowali międzynarodowe projekty eTwinning, które zostały uhonorowane Odznaką Jakości. Grupa uczniów ubiegłorocznych klas 8 pracowała nad projektem „Don’t Judge a Book by Its Cover” – parnerami w tym projekcie byli: szkoła z Inowrocławia, dwie szkoły z Chorwacji (ze Splitu i Zagrzebia), z Hiszpanii, Włoch, Francji, Turcji i Słowacji. Grupa uczniów klasy 5c (w  ubiegłym roku, czyli klasy 6c w tym roku szkolnym) wraz z uczniami z Włoch, Grecji, Turcji, Rumunii realizowała projekt „eTwinning Schools Celebrate Together”.

          Zgodnie z informacją nt. Odznak Jakości na stronie https://etwinning.pl/konkursy/odznaka-jakosci: „Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom.

          Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską”.

          Urszula Katarzyna Furmańska

      • Spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem
        • Spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem

        • 06.10.2023
        • 26 września, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna zaprosiła na spotkanie autorskie z klasami VI-VIII pana Przemysława Jakóbczyka. Gość jest założycielem Fundacji Akademia Samodzielności i autorem serii przygodowych książek o Zuzi- „Księga samodzielności”. Zawierają one dużą dawkę praktycznej wiedzy z dziedziny sztuki przetrwania. Podczas spotkania autor zaprezentował użycie prostych przedmiotów, które można wykorzystać w ekstremalnych warunkach, np. jak z puszki po napoju oraz tealight’a zrobić podgrzewacz. Przemysław Jakóbczyk opowiedział również o tym, jak powstaje książka- jaka jest jej droga począwszy od pomysłu w głowie autora poprzez korektę, edycję, drukarnię, wydawcę i księgarnię, aż trafi do rąk czytelnika.

          Biblioteka szkolna

          galeria

      •  Koszt obiadów za październik
      • Migawki filmowe z Narodowego Czytania w "Dwójce"
        • Migawki filmowe z Narodowego Czytania w "Dwójce"

        • 05.10.2023
        • Narodowe Czytanie ogłoszone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyło się w Konstancinie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w dniu 29 września 2023r. ogłoszonym przez Polską Izbę Książki Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.

          Kamera: Mykyta Antonienko, Bruno Biedrzycki, Karina Łopacińska, (Szkolne Koło Fotograficzne)

          galeria

      • Pokłosie inicjatywy Prezydenta RP w SP 2 w Konstancinie- Jeziornie
        • Pokłosie inicjatywy Prezydenta RP w SP 2 w Konstancinie- Jeziornie

        • 05.10.2023
        • Narodowe Czytanie ogłoszone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyło się w Konstancinie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w dniu 29 września 2023r. ogłoszonym przez Polską Izbę Książki Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.

          W klasach 1-3 nauczyciele i rodzice czytali dzieciom w plenerze "Brzydkie kaczątko" J.Ch. Andersena i wiersze Aleksandra Fredry. Tu również nie brakowało elementów towarzyszących, np.: prezentacje multimedialne. Były też własne interpretacje tekstów.

          Przy przedsięwzięciu, koordynatorkami, którego były p. L. Mościnska- Puszka i Ż. Misiak, pracował sztab nauczycieli i uczniów. Wszyscy nie szczędzili wysiłku, aby promować czytanie, bo doskonale wiedzą, że ma ono wartości terapeutyczne, zaspokaja ciekawość poznawczą i pobudza wyobraźnię.

          Jak zachwycić dzieci książkami? Właśnie takimi akcjami czytelniczymi na własnym "podwórku", które jednoczą całą społeczność szkolną i wpisują się w inicjatywy ogólnopolskie.

          LMP

          galeria

      • Konstancińska Dwójka czyta wbrew schematom
        • Konstancińska Dwójka czyta wbrew schematom

        • 05.10.2023
        • Wszyscy rozumiemy, że czytanie jest wartością samą w sobie. Narodowe Czytanie ogłoszone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w konstancińskiej Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w dniu 29 września 2023r. zostały połączone w jedną akcję promującą czytanie na świeżym powietrzu. Tym razem w formule, że to my- dorośli czytamy dla dzieci. Nawiązując do propagowania znajomości literatury narodowej czytaliśmy w klasach 4-8 powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Wydarzeniom tym towarzyszyła muzyka, która pozwoliła przenieść się w bajkowy świat nadniemeńskiej krainy. Scenografia nawiązywała do symboli narodowych Polski i czytanych dzieł. Dla podkreślenia wagi wydarzenia, uczniowie w tym dniu wyglądali bardzo odświętnie, ponieważ ubrali białe bluzeczki/ koszulki i przypięli do nich kotyliony w narodowych barwach.

          Duch współpracy dyrekcji, administracji, nauczycieli, rodziców i uczniów, obsługi szkoły, przy organizacji nieschematycznej formy wspólnego czytania, unosił się w Dwójce od kilku dni. Punkt kulminacyjny- sama akcja czytania w plenerze w dniu 29 września bieżącego roku, okazał się trafiony. Jak zachwycić dzieci książkami? Właśnie takimi akcjami czytelniczymi na własnym "podwórku". wpisującymi się w inicjatywy ogólnopolskie.

          Fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" dla uczniów klas 4-8 czytali pani Katarzyna Chiszko- dyrektor SP nr 2 w Konstancinie- Jeziornie, w-ce dyrektor A. Bartosz- Goleniowska, panie M. Pieńkowska, K. Furmańska, D. Zagończyk, J. Szulc, siostra Petronia i pan W. Guszkowski.

          LMP

          galeria

      • TRAPER w Czerwińsku i Zakroczymiu
        • TRAPER w Czerwińsku i Zakroczymiu

        • 05.10.2023
        • TRAPER w Czerwińsku i Zakroczymiu.

          Pierwsza nasza wyprawa w tym roku szkolnym, odbyła się pod hasłem „Zapomniane miasteczka Mazowsza”. 30 września udaliśmy się w celu odwiedzenia takich miasteczek.

          Czerwińsk n/Wisłą był naszym pierwszym przystankiem. Każdy z uczestników otrzymał karty pracy, dzięki którym mógł usystematyzować zdobywaną wiedzę. W Bazylice Matki Bożej Pocieszenia z 1155 roku, czekał na nas salezjanin ksiądz Krzysztof, który oprowadził nas po jednym z najstarszych zabytków architektury romańskiej w Polsce. Dzisiaj mieści się tutaj Sanktuarium Maryjne z cudownym obrazem Matki Bożej Czerwińskiej z 1612 roku.

          W XV wieku znaczenie kościoła osiągnęło apogeum. Król Władysław Jagiełło, który w lipcu 1410 roku przeprawiał się w tym miejscu przez Wisłę, modlił się w Czerwińsku o powodzenie wyprawy wojennej.

          Następnie przeszliśmy do klasztoru, który jest siedzibą zakonu Salezjan. Salezjanie to zakon misyjny. W środku zwiedziliśmy wystawę pamiątek misyjnych z całego świata.

          Po zapoznaniu się z cennymi zabytkami świątyni oraz klasztoru, zeszliśmy ze skarpy wiślanej, gdzie odwiedziliśmy jedno z zapomnianych miasteczek Mazowsza.

          Zaniedbane domy, jeden pub, jeden sklep. Brak ludzi na ulicach. Dotarliśmy do dawnego portu n/Wisłą. Tutaj również nic nie ocalało z dawnej świetności miasteczka.

          Drugim punktem naszej wyprawy był Zakroczym. Kolejne zapomniane miasteczko. Zatrzymaliśmy się na pięknie odrestaurowanym ryneczku z roślinnością, ławkami oraz fontanną. Weszliśmy na teren znajdującego się obok rynku kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego z XVI wieku w stylu gotycko-renesansowym. Poznawaliśmy architekturę i historię kościoła pracując z kartami pracy.

          Po zakończonej pracy i zwiedzaniu, udaliśmy się w drogę powrotną. Autorzy najlepiej wypełnionych kart pracy otrzymali słodkie upominki. Jeszcze tylko pobyt w restauracji M i koniec wyprawy.

          Był nas jak zwykle komplet. Polecamy odwiedzenie w/w miasteczek. Może to jedna z ostatnich okazji do zobaczenia zmierzchu dawnego Mazowsza. Kolejna wyprawa już w październiku.

          Foto: Magda Dąbrowska

          galeria

      • Dzień Głośnego Czytania w klasach pierwszych....
        • Dzień Głośnego Czytania w klasach pierwszych....

        • 05.10.2023
        • 29 września klasy pierwsze, podobnie jak cała szkoła, obchodziły Dzień Głośnego Czytania.

          Z tej okazji klasy "b" i "c" na jedną lekcję "zamieniły się" paniami i wysłuchały pierwszej w tym roku lektury - wiersza "Jajko mądrzejsze od kury". Po wysłuchaniu i omówieniu utworu, w obu klasach, powstały piękne prace plastyczne. Klasa 1a, pozostając pod opieką swojej wychowawczyni, wysłuchała utworu pt.: "Zuzia i dom na głowie".

          Wychowawczynie klas 1

          galeria

      • Warsztaty z harfą i ukulele w klasach 0 - 3
        • Warsztaty z harfą i ukulele w klasach 0 - 3

        • 05.10.2023
        • Z okazji Międzynarodowego Święta Muzyki, które przypada 1. października w naszej szkole 29. września odbyły się warsztaty muzyczne wraz z koncertem. Warsztaty z harfą i ukulele przeprowadzili muzycy zespołu Cheek2Cheek .

          W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 0-3.

          Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać prezentowane instrumenty, nastroić je, a nawet zagrać na nich.

          Warsztaty przeplatane były utworami muzycznymi, które wykonywali muzycy.

          Na koniec wydarzenia dzieci tańczyły bawiły się w rytmie słyszanej muzyki.

          Natalia Dul

          galeria

      • Koło matematyczne
        • Koło matematyczne

        • 03.10.2023
        • Koło matematyczne:
          - kształtuje umiejętność logicznego myślenia
          - doskonali szybkie liczenie
          - uczy rozwiązywania zadań tekstowych
          - czytania tekstu ze zrozumieniem.

          Zajęcia te, odbywają się raz w tygodniu

          Wychowawcy świetlicy

      • Konkurs „Bezpieczni na drodze”
        • Konkurs „Bezpieczni na drodze”

        • 29.09.2023
        • W czwartek, 21 września 2023 roku, odbył się w świetlicy finał konkursu „Bezpieczni na drodze”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas drugich Jego głównym celem było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze , a przede wszystkim uświadomienie uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków.

          Po napisaniu testu, wyłoniono sześciu finalistów. Uczniowie losowali pytania i za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkt. Wykazali się dużą znajomością zasad i przepisów dotyczących ruchu drogowego.

          Wyniki konkursu:

          I miejsce – Inka Szlesinger

          II miejsce – Vincent Ziomka

          III miejsce – Aurelia Skrojna

          wyróżnienie – Aleksandra Jaroszewicz, Mia Żak, Leon Chimkowski

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i opaski odblaskowe. Zwycięzców nagrodzono medalami. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w środę, 27 września.

          Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wyników. Dziękujemy za udział w konkursie.

          Wychowawcy świetlicy

      • Koło przyrodnicze
        • Koło przyrodnicze

        • 29.09.2023
        • Od 25 września 2023 roku rozpoczęły się w świetlicy szkolnej zajęcia koła przyrodniczego. Chętni uczniowie z klas drugich przygotowują się na nich do konkursu z zakresu nauk przyrodniczych. Wykonując proste doświadczenia w szkole i rozwiązując testy, odkrywają tajemnice przyrody i zdobywają wiedzę o otaczającym świecie.
          Trzymamy kciuki za uczestników konkursu. Powodzenia!

          Wychowawcy świetlicy

      • Sukces w biegach indywidualnych
        • Sukces w biegach indywidualnych

        • 29.09.2023
        • W dniach 25 i 27 września rozegrane zostały gminne oraz powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach powiatowych awans do kolejnego etapu wywalczyły 3 zawodniczki z naszej szkoły. Największy sukces osiągnęła Zofia Lisowska zajmując II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dobrym przygotowaniem wykazały się również Gabriela Rakowska (9 m-ce) oraz Marta Błaszczak (10 m-ce). Gratulujemy wszystkim sportowcom i trzymamy kciuki za zawody międzypowiatowe, które odbędą się 17 października w Komornicy.

          Nauczyciel WF:

          Marcin Matyjasiak

          Jan Nowacki

          Bartosz Wilczak

          galeria

      • Samorząd Uczniowski 2023/2024
        • Samorząd Uczniowski 2023/2024

        • 28.09.2023
        • W dniu 22 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas 4-8 mogli oddać głos na jednego z trzech kandydatów. Po komisyjnym przeliczeniu głosów przewodniczącą szkoły w roku 2023/2024 została uczennica klasy 7b Aleksandra Mróz, zastępcą przewodniczącej został Bruno Biedrzycki uczeń klasy 7b. W samorządzie w bieżącym roku będą pracowali następujący uczniowie.
          Kronika:
          Marika Palusińska
          Julia Żurakowska
          Sekcja dziennikarska:
          Zofia Ćwik
          Antonina Zielak
          Sekcja organizacyjna:
          Barbara Szulińska
          Marianna Sienkiewicz
          Alan Mąkosa
          Sekcja plastyczna:
          Zofia Lisowska
          Aleksandra Mróz
          Tola Świątkiewicz
          Julia Wrotek
          Julia Żurakowska

      • Konkurs informatyczno - matematyczny InstaLogik
        • Konkurs informatyczno - matematyczny InstaLogik

        • 27.09.2023
        • InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.

          W tym roku ponownie Honorowy Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

          Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także "czwórkowi" uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.

          1. etap konkursu odbywa się w dniach 2-30 października 2023. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do 2. i 3. etapu. Po każdym etapie będzie prowadzony ranking w podziale na województwa, powiaty i szkoły – osobny dla każdej grupy wiekowej.

          Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

          Strona konkursu: https://instalogik.pl/

          Zapisy na konkurs: https://instalogik.pl/?page=custom&content=rejestracja_2023

          Do rejestracji Państwa dziecka niezbędny będzie kod nauczyciela: N2499408

           

      • Goście z Denzlingen
        • Goście z Denzlingen

        • 24.09.2023
        • W dniach 15 – 21 września w Konstancinie-Jeziornie gościli uczniowie z naszej szkoły partnerskiej Ruth-Cohn-Schule w Denzlingen wraz z 3 nauczycielkami. Odwiedzili oni uczniów klas 8a i 8b, którzy byli ich gośćmi w maju bieżącego roku. Program wizyty był ciekawy i bogaty – w sobotę odwiedziliśmy Muzeum Wycinanki w Konstancinie, gdzie uczniowie poznali historię i technikę polskich wycinanek, a następnie sami tworzyli swoje prace. Następnie, w Szkole Podstawowej nr 2 w ramach warsztatów, przygotowali lunch. Otrzymali też publikacje przygotowane specjalnie na potrzeby wymian młodzieży przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Popołudnie spędzili całą grupą na ognisku z kiełbaskami pod opieką rodzin goszczących. Niedziela – dzień w rodzinach – to różnorodne atrakcje przygotowane przez rodziny: wyjazdy do Warszawy i nie tylko, Centrum Nauki „Kopernik”, taras widokowy w PKiN, papugarnia – to tylko niektóre przykłady ciekawego programu niedzielnego zaproponowanego przez polskich gospodarzy.

          W poniedziałek rano odbyło się oficjalne powitanie w Szkole Podstawowej nr 2, na którym pani dyrektor Katarzyna Chiszko opowiedziała o naszej szkole i systemie pracy, a zaproszeni goście - pani Małgorzata Zarzycka - przewodnicząca Komitetu Współpracy Polsko-Niemieckiej i pan Wojciech Guszkowski - Przewodniczący Komitetu Współpracy Miast Partnerskich podkreślili wagę wymiany międzyszkolnej i partnerstwa Konstancina-Jeziorny i Denzlingen. Po części oficjalnej udaliśmy się do Pałacu w Wilanowie, gdzie polsko-niemiecka grupa wzięła udział w warsztatach tańca dawnego „Roztańczony Dwór” oraz – podczas spaceru – poznała zakątki i ciekawostki pałacowego parku.

          We wtorek najpierw udaliśmy się do Ratusza, gdzie pierwszy zastępca burmistrza Konstancina-Jeziorny pan Ryszard Machałek oficjalnie powitał gości, a następnie opowiedział o mieście i gminie – były upominki i wspólne zdjęcie. Po tej wizycie pojechaliśmy do parku wodnego Suntago, w którym była możliwość zarówno zabawy, jak i integracji, a środa – to dzień, w którym odwiedziliśmy Warszawę – połączenie nowoczesności i tradycji – to wizyta w centrum wśród szklanych wieżowców i w centrum handlowym „Złote Tarasy” oraz gra miejska na Starym Mieście, pokazująca uczniom najciekawsze miejsca warszawskiej Starówki.

          Czas minął bardzo szybko i w czwartek – w dniu odjazdu uczniów z Denzlingen do domu – znów spotkaliśmy się w szkole. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach oraz dokonali podsumowania wymiany, wręczone zostały też nagrody za grę miejską oraz pamiątki. Nie było łatwo się pożegnać, gdyż nasza grupa bardzo się zżyła i także po zakończeniu szkolnych aktywności często spotykała się w konstancińskim parku. Mamy nadzieję, że znajomości i przyjaźnie przetrwają, a uczestnicy wymiany będą najlepszymi ambasadorami propagowania tej idei w swoim środowisku.

          Pogoda podczas wizyty gości była wspaniała, a program wymiany był niezwykle bogaty i ciekawy – było to możliwe dzięki wsparciu Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz rodziców uczniów.

          Katarzyna Furmańska, koordynator wymiany

          galeria

      • Klasy 4a i 4b w Czersku
        • Klasy 4a i 4b w Czersku

        • 24.09.2023
        • W środę 20 września 2023r. uczniowie klasy 4a i 4b udali się na wycieczkę integracyjno-historyczną do Czerska.

          Pogoda była słoneczna więc przygodę rozpoczęliśmy od gry terenowej- poszukiwaliśmy ważnych miejsc, dat i wydarzeń historycznych związanych z Czerskiem i jego mieszkańcami. O wspaniałej, dawnej stolicy południowego Mazowsza, średniowiecznym, gotyckim zamku w Czersku i jego historii opowiadali nam przewodnicy ubrani w średniowieczne stroje. Nawet Królowa Bona tu często przebywała. Byliśmy na wieży skąd podziwialiśmy stare koryto Wisły i okoliczne krajobrazy, a w oddali widzieliśmy Pałac Kultury i Nauki. Atrakcją były dyby, książęce łoże, tron królewski i lochy zamku. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski, które dodały nam energii do dalszego zwiedzania. Następnie uczniowie zakupili pamiątki z Czerska i tym akcentem zakończyliśmy nasz pobyt w tym historycznym miejscu Mazowsza.

          Wychowawcy klas pani Ewa Czarny, pani Laura Mościńska-Puszka i pani Urszula Ludwin są dumni ze swoich wychowanków i już planują kolejną wycieczkę.

          Autor: LMP

          galeria

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
        • +48 22 756 41 91
          +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15
          05-510 Konstancin - Jeziorna
          Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
          Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • 112 Intendent
          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica s.3
        • 126 Portiernia
        • 127 Świetlica s.32
        • 128 Zerówki
        • 129 Logopeda
        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

          Konto do wpłat za obiady:
          98 800200040214172920020001

          Konto ZFŚS:
          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
      • Logowanie