Co to był za wieczór! Mnóstwo uśmiechów, tańca, świetnej zabawy i niezapomnianych chwil.
Drodzy Ósmoklasiści byliście wspaniali! Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólną zabawę.
Zobaczcie kilka zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru!
Co to był za wieczór! Mnóstwo uśmiechów, tańca, świetnej zabawy i niezapomnianych chwil.
Drodzy Ósmoklasiści byliście wspaniali! Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólną zabawę.
Zobaczcie kilka zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru!
W piątek, 26 czerwca 2026 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku.
W poniedziałek, 15 czerwca 2026 roku, w świetlicy
szkolnej odbyło się wręczenie nagród za konkurs czytelniczy
„MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM”. Wzięło w nim
udział 26 uczniów z klas drugich.
Celem konkursu było doskonalenie cichego czytania ze
zrozumieniem, kształtowanie koncentracji i umiejętności
zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie ze stresem.
Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością
treści przeczytanego tekstu i wykonanie poleceń w podanym
teście. W ocenie pracy liczył się czas i poprawność odpowiedzi.
WYNIKI KONKURSU:
I miejsce
– Franciszek Górecki
II miejsce
– Benjamin Ziółek
III miejsce
– Alicja Nawała
wyróżnienie
– Lilia Białaś, Ariadna Chirun, Zofia Tarczoń.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy
osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w konkursie.
Życzymy kolejnych sukcesów!
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Wycieczka odbyła się w dniach 16-17 czerwca w ośrodku Rewita Waplewo na Mazurach. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a i 6b.
Dzień 1
-survival ( gotowanie zupy
i budowanie szałasów),
- gra w kręgle oraz w bilarda
- malowanie toreb,
-dyskoteka.
Dzień 2
-turniej: paintball, łucznictwo, tor przeszkód, jenga, narty,
- gra terenowa,
- zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.
Wszystkim uczestnikom się podobało. Miło i aktywnie spędziliśmy czas, a do domu wróciliśmy szczęśliwi.
Izabela Golon
Marianna Halicka
Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się dzień pustej klasy. Celami głównymi tego dnia były :
- rozwijanie samodzielności i współpracy
- nauka poprzez obserwację i działanie
- integracja wiedzy z różnych przedmiotów
- rozwijanie kreatywności i aktywności fizycznej
- budowanie relacji z przyrodą.
Klasy 7 na lekcjach matematyki liczyły jaka kwotę pieniędzy trzeba przeznaczyć na to aby wysiać trawę przed naszą szkołą. Klasa 6A była w parku zdrojowym i uczniowie uzupełniali kartę pracy przygotowaną przez nauczyciela. Część klas realizowała tematy lekcji w "letniej klasie". Sposób realizacji programów nauczania bardzo nam się podobał , szkoda tylko że wyszliśmy tylko na jednej lekcji.
Natalia Srzedzińska 7B
Aniela Sienkiewicz 7B
Dzisiaj uczniowie klas 3B i 3C odwiedzili Park Rozrywki Noe w Skarżysku-Kamiennej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, ruchu na świeżym powietrzu i wspólnych przygód.
Nie brakowało uśmiechów, emocji i doskonałej zabawy. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i bogatsi o kolejne piękne wspomnienia.
Dziękujemy za wspaniały dzień!
Wychowawczynie oraz nauczyciele współorganizujący
Uczniowie z naszej gminy, biorący udział w konkursie „Moja mała ojczyzna”, wybrali się na zasłużoną wycieczkę do Lublina.
Sprzyjająca pogoda idealnie wpisała się w plan zwiedzania – spacer po malowniczym Starym Mieście i odkrywanie zabytków regionu było dla wszystkich wyjątkową lekcją historii na żywo.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i wspólne poznawanie uroków Lublina!
#GminaKonstancinJeziorna #KonstancinJeziorna #MojaMałaOjczyzna #Lublin #Wycieczka #StareMiastoLublin #Edukacja
12 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas ponad 200 osób z klas 1-8. Wraz z tysiącami innych uczestników z Polski i spoza Polski czytaliśmy swoje ulubione książki. Dla zapominalskich były losowe książki z wózka. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Spora grupa chętnych uczniów zaprezentowała swój ulubiony tytuł i na forum na głos przeczytali fragmenty. Brawa za odwagę!
Chętni mogą zobaczyć sprawozdanie na stronie:
https://czytamy.org/.../Szkola-Podstawowa-nr-2-im-S...
Biblioteka szkolna
Dzieci z klasy 0b uczestniczyły w zajęciach z kodowania na macie edukacyjnej z wykorzystaniem robota Bee-Bot Podczas zabawy rozwijały logiczne myślenie, umiejętność planowania oraz współpracy.
Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu w ramach projektu edukacyjnego „Liderzy i Liderki Cyfrowej Edukacji”, w którym nasza szkoła wzięła udział. Dzięki udziałowi w projekcie możemy rozwijać kompetencje cyfrowe najmłodszych uczniów i wprowadzać ich w świat programowania poprzez naukę i zabawę.
Ewa Skarżyńska
Pasowaniem na czytelnika zakończyła się dla dzieci z oddziałów zerowych tegoroczna przygoda z biblioteką szkolną. Po sprawdzeniu wiedzy z zasad obowiązujących w bibliotece i zasad obchodzenia się w książką, uczniowie w obecności 2 swoich przewodników - Dużego i Małego Michała - złożyli uroczystą przysięgę, że będą szanować książki. W nagrodę za ciężką, ale miejmy nadzieję, że przyjemną pracę, uczniowie otrzymali upominek w postaci książki „Wnuczka antykwariusza” oraz zakładki.
Biblioteka szkolna
Grupy 0a i 0b wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Smart Kids Planet.
Dzieci miały okazję odkrywać, eksperymentować i uczyć się poprzez zabawę. Nie zabrakło mnóstwa radości, kreatywnych wyzwań i wspólnego spędzania czasu. To był dzień pełen uśmiechów i niezapomnianych wrażeń!
W piątek, 12 czerwca, dzieci zamieniły świetlicę w małe osiedle pełne pomysłów, współpracy i dobrej zabawy. Było kreatywnie, radośnie i bardzo domowo!
Gmina Konstancin-Jeziorna przystąpiła do projektu edukacyjnego "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej" (nr KPOD.05.08-IW.06-0110/25) realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, finansowanego w całości ze środków UE NextGenerationEU - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, zawartego w ramach Krajowego Planu Odbudowy - Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje.
W ramach projekt dofinansowanie otrzymała:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie – 4808,00 zł
Projekt „Liderki i liderzy cyfryzacji edukacji szkolnej” ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli, aby skuteczniej wprowadzali uczniów w świat technologii. Inicjatywa obejmuje szkolenia dla kadry pedagogicznej oraz dofinansowanie dla placówek na zakup materiałów edukacji cyfrowej.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Torunia. Program wyjazdu był bogaty w atrakcje związane z historią, nauką i kulturą regionu.
Pierwszego dnia uczniowie brali udział w zajęciach w Twierdzy, podczas których poznawali historię obiektu oraz jego znaczenie dla obronności kraju. Następnie odwiedzili Planetarium, gdzie uczestniczyli w seansie poświęconym zagadnieniom astronomicznym i odkrywaniu tajemnic Wszechświata.
Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali Toruń z przewodnikiem, poznając najważniejsze zabytki miasta oraz jego bogatą historię. Ważnym punktem programu była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, dzięki której uczniowie mogli lepiej poznać życie i dokonania wybitnego astronoma. Na zakończenie wycieczki wzięli udział w warsztatach piernikowych, podczas których poznali tradycje związane z wypiekiem słynnych toruńskich pierników.
Wyjazd był cenną lekcją historii i nauki, a także okazją do zdobywania wiedzy poprzez bezpośrednie doświadczenie.
W poniedziałek, 8 czerwca 2026 roku, w świetlicy szkolnej odbyło się wręczenie nagród za konkurs ortograficzny „Ortografek”. Wzięło w nim udział 37 uczniów z klas drugich.
Celem konkursu było zachęcanie dzieci do kontynuowania ćwiczeń nad poprawną pisownią wyrazów i pokonywania trudności ortograficznych. Zadanie uczniów polegało na wpisywaniu właściwych ortogramów w wyrazach, które pojawiały się na monitorze komputera.
WYNIKI KONKURSU:
I miejsce – Franciszek Górecki
II miejsce – Tymon Dybowski
III miejsce – Sara Rahnama – Hezavah
wyróżnienie – Hanna Pabisiak, Adam Nowociński, Franciszek Żurawski
Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w ortograficznej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów. Zabawa połączona z edukacją, to najlepszy sposób opanowania trudnej sztuki ortografii.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
XXV Gminny Konkurs Literacko-Ortograficzny im. Wandy Banaszewskiej pt. "Halo,halo! Tutaj ptasie radio..."
Uczniowie z klas 1-4 wzięli udział w konkursie organizowanym przez szkołę No Bell.
Był to czas wspólnej nauki, zabawy i aktywności fizycznej.
Przedstawiamy wyniki naszych uczniów:
3 miejsce w kategorii klas 1 zajęła drużyna w składzie: Gustaw W., Łucja N., Jan B.
1 miejsce w kategorii klas 2 zajęła drużyna w składzie: Franciszek G., Franciszek Ż., Alicja N.
3 miejsce w kategorii klas 4 zajęła drużyna w składzie: Apolonia J., Nina Z., Inka Sz.
Na ręce Pani wicedyrektor została złożona statuetka dla szkoły.
Gratulujemy!
W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zrealizowali międzynarodowe projekty eTwinning, które zostały uhonorowane Odznaką Jakości. Grupa uczniów ubiegłorocznych klas 8 pracowała nad projektem „Don’t Judge a Book by Its Cover” – parnerami w tym projekcie byli: szkoła z Inowrocławia, dwie szkoły z Chorwacji (ze Splitu i Zagrzebia), z Hiszpanii, Włoch, Francji, Turcji i Słowacji. Grupa uczniów klasy 5c (w ubiegłym roku, czyli klasy 6c w tym roku szkolnym) wraz z uczniami z Włoch, Grecji, Turcji, Rumunii realizowała projekt „eTwinning Schools Celebrate Together”.
Zgodnie z informacją nt. Odznak Jakości na stronie https://etwinning.pl/konkursy/odznaka-jakosci: „Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom.
Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską”.
Urszula Katarzyna Furmańska
26 września, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna zaprosiła na spotkanie autorskie z klasami VI-VIII pana Przemysława Jakóbczyka. Gość jest założycielem Fundacji Akademia Samodzielności i autorem serii przygodowych książek o Zuzi- „Księga samodzielności”. Zawierają one dużą dawkę praktycznej wiedzy z dziedziny sztuki przetrwania. Podczas spotkania autor zaprezentował użycie prostych przedmiotów, które można wykorzystać w ekstremalnych warunkach, np. jak z puszki po napoju oraz tealight’a zrobić podgrzewacz. Przemysław Jakóbczyk opowiedział również o tym, jak powstaje książka- jaka jest jej droga począwszy od pomysłu w głowie autora poprzez korektę, edycję, drukarnię, wydawcę i księgarnię, aż trafi do rąk czytelnika.
Biblioteka szkolna
Narodowe Czytanie ogłoszone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyło się w Konstancinie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w dniu 29 września 2023r. ogłoszonym przez Polską Izbę Książki Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.
Kamera: Mykyta Antonienko, Bruno Biedrzycki, Karina Łopacińska, (Szkolne Koło Fotograficzne)
Narodowe Czytanie ogłoszone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbyło się w Konstancinie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w dniu 29 września 2023r. ogłoszonym przez Polską Izbę Książki Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.
W klasach 1-3 nauczyciele i rodzice czytali dzieciom w plenerze "Brzydkie kaczątko" J.Ch. Andersena i wiersze Aleksandra Fredry. Tu również nie brakowało elementów towarzyszących, np.: prezentacje multimedialne. Były też własne interpretacje tekstów.
Przy przedsięwzięciu, koordynatorkami, którego były p. L. Mościnska- Puszka i Ż. Misiak, pracował sztab nauczycieli i uczniów. Wszyscy nie szczędzili wysiłku, aby promować czytanie, bo doskonale wiedzą, że ma ono wartości terapeutyczne, zaspokaja ciekawość poznawczą i pobudza wyobraźnię.
Jak zachwycić dzieci książkami? Właśnie takimi akcjami czytelniczymi na własnym "podwórku", które jednoczą całą społeczność szkolną i wpisują się w inicjatywy ogólnopolskie.
LMP
Wszyscy rozumiemy, że czytanie jest wartością samą w sobie. Narodowe Czytanie ogłoszone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w konstancińskiej Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w dniu 29 września 2023r. zostały połączone w jedną akcję promującą czytanie na świeżym powietrzu. Tym razem w formule, że to my- dorośli czytamy dla dzieci. Nawiązując do propagowania znajomości literatury narodowej czytaliśmy w klasach 4-8 powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Wydarzeniom tym towarzyszyła muzyka, która pozwoliła przenieść się w bajkowy świat nadniemeńskiej krainy. Scenografia nawiązywała do symboli narodowych Polski i czytanych dzieł. Dla podkreślenia wagi wydarzenia, uczniowie w tym dniu wyglądali bardzo odświętnie, ponieważ ubrali białe bluzeczki/ koszulki i przypięli do nich kotyliony w narodowych barwach.
Duch współpracy dyrekcji, administracji, nauczycieli, rodziców i uczniów, obsługi szkoły, przy organizacji nieschematycznej formy wspólnego czytania, unosił się w Dwójce od kilku dni. Punkt kulminacyjny- sama akcja czytania w plenerze w dniu 29 września bieżącego roku, okazał się trafiony. Jak zachwycić dzieci książkami? Właśnie takimi akcjami czytelniczymi na własnym "podwórku". wpisującymi się w inicjatywy ogólnopolskie.
Fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" dla uczniów klas 4-8 czytali pani Katarzyna Chiszko- dyrektor SP nr 2 w Konstancinie- Jeziornie, w-ce dyrektor A. Bartosz- Goleniowska, panie M. Pieńkowska, K. Furmańska, D. Zagończyk, J. Szulc, siostra Petronia i pan W. Guszkowski.
LMP
TRAPER w Czerwińsku i Zakroczymiu.
Pierwsza nasza wyprawa w tym roku szkolnym, odbyła się pod hasłem „Zapomniane miasteczka Mazowsza”. 30 września udaliśmy się w celu odwiedzenia takich miasteczek.
Czerwińsk n/Wisłą był naszym pierwszym przystankiem. Każdy z uczestników otrzymał karty pracy, dzięki którym mógł usystematyzować zdobywaną wiedzę. W Bazylice Matki Bożej Pocieszenia z 1155 roku, czekał na nas salezjanin ksiądz Krzysztof, który oprowadził nas po jednym z najstarszych zabytków architektury romańskiej w Polsce. Dzisiaj mieści się tutaj Sanktuarium Maryjne z cudownym obrazem Matki Bożej Czerwińskiej z 1612 roku.
W XV wieku znaczenie kościoła osiągnęło apogeum. Król Władysław Jagiełło, który w lipcu 1410 roku przeprawiał się w tym miejscu przez Wisłę, modlił się w Czerwińsku o powodzenie wyprawy wojennej.
Następnie przeszliśmy do klasztoru, który jest siedzibą zakonu Salezjan. Salezjanie to zakon misyjny. W środku zwiedziliśmy wystawę pamiątek misyjnych z całego świata.
Po zapoznaniu się z cennymi zabytkami świątyni oraz klasztoru, zeszliśmy ze skarpy wiślanej, gdzie odwiedziliśmy jedno z zapomnianych miasteczek Mazowsza.
Zaniedbane domy, jeden pub, jeden sklep. Brak ludzi na ulicach. Dotarliśmy do dawnego portu n/Wisłą. Tutaj również nic nie ocalało z dawnej świetności miasteczka.
Drugim punktem naszej wyprawy był Zakroczym. Kolejne zapomniane miasteczko. Zatrzymaliśmy się na pięknie odrestaurowanym ryneczku z roślinnością, ławkami oraz fontanną. Weszliśmy na teren znajdującego się obok rynku kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego z XVI wieku w stylu gotycko-renesansowym. Poznawaliśmy architekturę i historię kościoła pracując z kartami pracy.
Po zakończonej pracy i zwiedzaniu, udaliśmy się w drogę powrotną. Autorzy najlepiej wypełnionych kart pracy otrzymali słodkie upominki. Jeszcze tylko pobyt w restauracji M i koniec wyprawy.
Był nas jak zwykle komplet. Polecamy odwiedzenie w/w miasteczek. Może to jedna z ostatnich okazji do zobaczenia zmierzchu dawnego Mazowsza. Kolejna wyprawa już w październiku.
Foto: Magda Dąbrowska
29 września klasy pierwsze, podobnie jak cała szkoła, obchodziły Dzień Głośnego Czytania.
Z tej okazji klasy "b" i "c" na jedną lekcję "zamieniły się" paniami i wysłuchały pierwszej w tym roku lektury - wiersza "Jajko mądrzejsze od kury". Po wysłuchaniu i omówieniu utworu, w obu klasach, powstały piękne prace plastyczne. Klasa 1a, pozostając pod opieką swojej wychowawczyni, wysłuchała utworu pt.: "Zuzia i dom na głowie".
Wychowawczynie klas 1
Z okazji Międzynarodowego Święta Muzyki, które przypada 1. października w naszej szkole 29. września odbyły się warsztaty muzyczne wraz z koncertem. Warsztaty z harfą i ukulele przeprowadzili muzycy zespołu Cheek2Cheek .
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 0-3.
Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać prezentowane instrumenty, nastroić je, a nawet zagrać na nich.
Warsztaty przeplatane były utworami muzycznymi, które wykonywali muzycy.
Na koniec wydarzenia dzieci tańczyły bawiły się w rytmie słyszanej muzyki.
Natalia Dul
Szanowni Państwo,
Przedstawiamy wyniki głosowania na projekty w ramach Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok
https://www.konstancinjeziorna.pl/news/tak-glosowali-mieszkancy-w-budzecie-partycypacyjnym-1
Miło nam zawiadomić, że zgłoszony przez naszą szkołę projekt Piknik historyczno-edukacyjny „Bądź sprawny jak Zawiszak” zdobył jedno z pierwszych miejsc.
Dziękujemy za wszystkie oddane głosy.
Koło matematyczne:
- kształtuje umiejętność logicznego myślenia
- doskonali szybkie liczenie
- uczy rozwiązywania zadań tekstowych
- czytania tekstu ze zrozumieniem.
Zajęcia te, odbywają się raz w tygodniu
Wychowawcy świetlicy
W czwartek, 21 września 2023 roku, odbył się w świetlicy finał konkursu „Bezpieczni na drodze”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas drugich Jego głównym celem było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze , a przede wszystkim uświadomienie uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków.
Po napisaniu testu, wyłoniono sześciu finalistów. Uczniowie losowali pytania i za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkt. Wykazali się dużą znajomością zasad i przepisów dotyczących ruchu drogowego.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Inka Szlesinger
II miejsce – Vincent Ziomka
III miejsce – Aurelia Skrojna
wyróżnienie – Aleksandra Jaroszewicz, Mia Żak, Leon Chimkowski
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i opaski odblaskowe. Zwycięzców nagrodzono medalami. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w środę, 27 września.
Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wyników. Dziękujemy za udział w konkursie.
Wychowawcy świetlicy
Od 25 września 2023 roku rozpoczęły się w świetlicy szkolnej zajęcia koła przyrodniczego. Chętni uczniowie z klas drugich przygotowują się na nich do konkursu z zakresu nauk przyrodniczych. Wykonując proste doświadczenia w szkole i rozwiązując testy, odkrywają tajemnice przyrody i zdobywają wiedzę o otaczającym świecie.
Trzymamy kciuki za uczestników konkursu. Powodzenia!
Wychowawcy świetlicy
Bank zadań z języka angielskiego - październik 2023 – zwrot do 31.10.2023
Bank_zadan_-_pazdziernik_2023.pdf
W dniach 25 i 27 września rozegrane zostały gminne oraz powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach powiatowych awans do kolejnego etapu wywalczyły 3 zawodniczki z naszej szkoły. Największy sukces osiągnęła Zofia Lisowska zajmując II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dobrym przygotowaniem wykazały się również Gabriela Rakowska (9 m-ce) oraz Marta Błaszczak (10 m-ce). Gratulujemy wszystkim sportowcom i trzymamy kciuki za zawody międzypowiatowe, które odbędą się 17 października w Komornicy.
Nauczyciel WF:
Marcin Matyjasiak
Jan Nowacki
Bartosz Wilczak
W dniu 22 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas 4-8 mogli oddać głos na jednego z trzech kandydatów. Po komisyjnym przeliczeniu głosów przewodniczącą szkoły w roku 2023/2024 została uczennica klasy 7b Aleksandra Mróz, zastępcą przewodniczącej został Bruno Biedrzycki uczeń klasy 7b. W samorządzie w bieżącym roku będą pracowali następujący uczniowie.
Kronika:
Marika Palusińska
Julia Żurakowska
Sekcja dziennikarska:
Zofia Ćwik
Antonina Zielak
Sekcja organizacyjna:
Barbara Szulińska
Marianna Sienkiewicz
Alan Mąkosa
Sekcja plastyczna:
Zofia Lisowska
Aleksandra Mróz
Tola Świątkiewicz
Julia Wrotek
Julia Żurakowska
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.
W tym roku ponownie Honorowy Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także "czwórkowi" uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.
1. etap konkursu odbywa się w dniach 2-30 października 2023. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do 2. i 3. etapu. Po każdym etapie będzie prowadzony ranking w podziale na województwa, powiaty i szkoły – osobny dla każdej grupy wiekowej.
Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Strona konkursu: https://instalogik.pl/
Zapisy na konkurs: https://instalogik.pl/?page=custom&content=rejestracja_2023
Do rejestracji Państwa dziecka niezbędny będzie kod nauczyciela: N2499408
W dniach 15 – 21 września w Konstancinie-Jeziornie gościli uczniowie z naszej szkoły partnerskiej Ruth-Cohn-Schule w Denzlingen wraz z 3 nauczycielkami. Odwiedzili oni uczniów klas 8a i 8b, którzy byli ich gośćmi w maju bieżącego roku. Program wizyty był ciekawy i bogaty – w sobotę odwiedziliśmy Muzeum Wycinanki w Konstancinie, gdzie uczniowie poznali historię i technikę polskich wycinanek, a następnie sami tworzyli swoje prace. Następnie, w Szkole Podstawowej nr 2 w ramach warsztatów, przygotowali lunch. Otrzymali też publikacje przygotowane specjalnie na potrzeby wymian młodzieży przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Popołudnie spędzili całą grupą na ognisku z kiełbaskami pod opieką rodzin goszczących. Niedziela – dzień w rodzinach – to różnorodne atrakcje przygotowane przez rodziny: wyjazdy do Warszawy i nie tylko, Centrum Nauki „Kopernik”, taras widokowy w PKiN, papugarnia – to tylko niektóre przykłady ciekawego programu niedzielnego zaproponowanego przez polskich gospodarzy.
W poniedziałek rano odbyło się oficjalne powitanie w Szkole Podstawowej nr 2, na którym pani dyrektor Katarzyna Chiszko opowiedziała o naszej szkole i systemie pracy, a zaproszeni goście - pani Małgorzata Zarzycka - przewodnicząca Komitetu Współpracy Polsko-Niemieckiej i pan Wojciech Guszkowski - Przewodniczący Komitetu Współpracy Miast Partnerskich podkreślili wagę wymiany międzyszkolnej i partnerstwa Konstancina-Jeziorny i Denzlingen. Po części oficjalnej udaliśmy się do Pałacu w Wilanowie, gdzie polsko-niemiecka grupa wzięła udział w warsztatach tańca dawnego „Roztańczony Dwór” oraz – podczas spaceru – poznała zakątki i ciekawostki pałacowego parku.
We wtorek najpierw udaliśmy się do Ratusza, gdzie pierwszy zastępca burmistrza Konstancina-Jeziorny pan Ryszard Machałek oficjalnie powitał gości, a następnie opowiedział o mieście i gminie – były upominki i wspólne zdjęcie. Po tej wizycie pojechaliśmy do parku wodnego Suntago, w którym była możliwość zarówno zabawy, jak i integracji, a środa – to dzień, w którym odwiedziliśmy Warszawę – połączenie nowoczesności i tradycji – to wizyta w centrum wśród szklanych wieżowców i w centrum handlowym „Złote Tarasy” oraz gra miejska na Starym Mieście, pokazująca uczniom najciekawsze miejsca warszawskiej Starówki.
Czas minął bardzo szybko i w czwartek – w dniu odjazdu uczniów z Denzlingen do domu – znów spotkaliśmy się w szkole. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach oraz dokonali podsumowania wymiany, wręczone zostały też nagrody za grę miejską oraz pamiątki. Nie było łatwo się pożegnać, gdyż nasza grupa bardzo się zżyła i także po zakończeniu szkolnych aktywności często spotykała się w konstancińskim parku. Mamy nadzieję, że znajomości i przyjaźnie przetrwają, a uczestnicy wymiany będą najlepszymi ambasadorami propagowania tej idei w swoim środowisku.
Pogoda podczas wizyty gości była wspaniała, a program wymiany był niezwykle bogaty i ciekawy – było to możliwe dzięki wsparciu Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz rodziców uczniów.
Katarzyna Furmańska, koordynator wymiany
W środę 20 września 2023r. uczniowie klasy 4a i 4b udali się na wycieczkę integracyjno-historyczną do Czerska.
Pogoda była słoneczna więc przygodę rozpoczęliśmy od gry terenowej- poszukiwaliśmy ważnych miejsc, dat i wydarzeń historycznych związanych z Czerskiem i jego mieszkańcami. O wspaniałej, dawnej stolicy południowego Mazowsza, średniowiecznym, gotyckim zamku w Czersku i jego historii opowiadali nam przewodnicy ubrani w średniowieczne stroje. Nawet Królowa Bona tu często przebywała. Byliśmy na wieży skąd podziwialiśmy stare koryto Wisły i okoliczne krajobrazy, a w oddali widzieliśmy Pałac Kultury i Nauki. Atrakcją były dyby, książęce łoże, tron królewski i lochy zamku. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski, które dodały nam energii do dalszego zwiedzania. Następnie uczniowie zakupili pamiątki z Czerska i tym akcentem zakończyliśmy nasz pobyt w tym historycznym miejscu Mazowsza.
Wychowawcy klas pani Ewa Czarny, pani Laura Mościńska-Puszka i pani Urszula Ludwin są dumni ze swoich wychowanków i już planują kolejną wycieczkę.
Autor: LMP
Powered by aSc EduPage