Dzień Wszystkich Świętych
29.10.2020Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada to piękna polska tradycja. Dzieci w świetlicy opowiadały jak spędzą to święto.
KONKURSY PRZEDMIOTOWE
29.10.2020W związku z wprowadzonymi przez Rząd obostrzeniami zaplanowane w dniach od 27 do 29 października konkursy z historii, fizyki, biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i chemii nie odbędą się. O nowych terminach uczniowie zostaną powiadomieni. Szczegóły na stronie: konkursy.mscdn.pl
Jesienny spacer
28.10.2020To już stało się tradycją, że uczniowie klas trzecich idą na spacer jesienny, by tam zapalić znicze i uporządkować grób Żołnierza węgierskiego znajdujący się w naszym lesie.
1
Kodujemy
28.10.2020Od 10 do 25 października odbywał się Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek 2020, to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem.
1
Konkurs filmowy
26.10.2020Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do udziału w konkursie filmowym współorganizowanym przez TVP3 Warszawa. Wystarczy nakręcić 1-minutowy film na temat: „Dlaczego liczy się rolnictwo?” i zgłosić go na stronie: https://obserwujmazowsze.stat.gov.pl/liczy_sie_rolnictwo_konkurs/ do 31 października 2020 roku. Nagrodą specjalną jest emisja filmu na antenie Telewizji Polskiej oraz atrakcyjne gadżety Powszechnego Spisu Rolnego.
Nauczanie zdalne dla klas 4 - 8, od 26.10.2020 r.
24.10.2020Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie,
W związku z komunikatem Premiera informujemy, iż zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej nr 2 w Konstancinie Jeziornie.
Zebranie
22.10.2020Zebranie dla rodziców dzieci zakwalifikowanych na zajęcia logopedyczne i korekcyjno-kompensacyjne odbędzie się on-line, MS TEAMS, 26 października 2020r. (poniedziałek) o godz. 18.00.
KDK ogłasza nabór
21.10.2020
"Czytam z klasą - lekturki spod chmurki"
20.10.2020W roku szkolnym2020/21 po raz kolejny przystąpilismy do projektu "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki", tym razem w odsłonie międzynarodowej.
Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów klas młodszych i rozwijanie kreatywności dzieci poprzez różnorone działania zorientowane wokól omawianej pozycji literackiej. Daje również możliwość dzielenia się pomysłami i współpracy z uczniami szkól z Polski oraz zagranicy. Poprzednia edycja konkursu bardzo nam się podobała. Mamy nadzieję, że ta będzie równie ciekawa.
Uczniowie klas IIIa, b, c z wychowawcami
Dzień Pustej Klasy
20.10.2020Październik nie rozpieszcza pogodą. Tym chętniej wracamy wspomnieniami do naszej leśnej wyprawy z okazji Międzynarodowego Dnia Pustej Klasy, który obchodzilismy 25 września.
Było mnóstwo radości i zabawy, ale też obserwacje przyrodnicze i poszukiwanie darów jesieni oraz wspólne budowanie szałasu czyli wszystko to nad czym pracujemy na co dzień: samodzielność, odpowiedzialność i współpraca. Długo jeszcze będziemy ten dzień wspominać.
Dorota Zagończyk - wychowawca klasy IIIc
Dzień Drzewa
20.10.2020Z okazji Dnia Drzewa w naszej sali pojawiło się drzewko czytelnicze i choć jesienią drzewa tracą liście na naszym drzewku wciąż ich przybywa.
Każda przeczytana książka to kolejny kolorowy liść.
Zobaczcie sami.
Klasy IIIb i IIIc
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Maryninie.
20.10.202017 października 2020 roku, odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowo-informacyjnej na Maryninie, w którym uczestniczyli przedstawiciele szkolnego koła Traper.
Organizatorom nie przeszkodziły złe warunki pogodowe oraz terenowe (opady deszczu oraz błoto). Marynin to dawny folwark należący do majątku Obory. W trakcie I wojny światowej miała tutaj miejsce bitwa (październik 1914 roku w trakcie I wojny światowej) pomiędzy wojskami niemieckimi oraz rosyjskimi. Bardzo wielu żołnierzy tych armii stanowili Polacy, którzy dominują wśród poległych.
Inicjatorem opracowania oraz postawienia tablicy jest p. Paweł Komosa, historyk, autor Portalu Historycznego Okolice Konstancina. We współpracę zaangażowali się: TRAPER (Koło turystyczne działające w Szkole Podstawowej nr 2 oraz Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 5) oraz Harcerze (Hufiec ZHP – Uroczysko Konstancin).
Uroczystości odbyły się w dwóch turach: 11.00 – TRAPER oraz 16.00 – Harcerze. Z uwagi na Covid. Spotkania odbyły się w reżimie sanitarnym. Prezentujemy zdjęcia z porannej uroczystości z udziałem p. Pawła Komosy oraz nauczycieli, rodziców i uczniów z TRAPERA.
Pierwsza tablica informacyjna została postawiona w 2013 roku z inicjatywy p. Stanisława Hofmana, przewodnika PTTK. Drugą tablicę postawili w 2014 roku: p. Paweł Komosa oraz TRAPER.
Tablica została wykonana ze środków prywatnych. Planowane są kolejne tablice. Szczegóły wkrótce.
Przewodnikiem wyprawy był p. Paweł Komosa.
Foto: Maria i Wojciech Guszkowscy (opiekunowie TRAPERA)
Dzień Edukacji Narodowej
16.10.2020Z okazji tego święta dzieci w świetlicy przygotowały
dekorację sal i prezenty dla wychowawców
w postaci pięknych kwiatowych kolorowanek.
Wszytkim pracownikom oświaty życzymy wielu sukcesów.
Wychowawcy świetlicy
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
15.10.2020W dniu 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
1Z tej okazji w naszej szkole Pani Urszula Ludwin we współpracy z Panią Katarzyną Hysz stworzyły gazetkę ścienną, której celem było promowanie zdrowia psychicznego. Można dowiedzieć się z niej jak dbać o swoje samopoczucie, co mówić innym, a czego nie oraz gdzie szukać pomocy, gdy pojawi się problem. Pracę nad wykonaniem gazetki koordynowała p. Anna Brzezińska.
Karzyna Hysz
Dzień Nauczyciela
13.10.2020Z okazji Dnia Nauczyciela Uczniowie i Rodzice składają najserdeczniejsze życzenia :)
„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”
M.Twain
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej
składamy najlepsze życzenia
dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń
Samorząd Uczniowski
Konstancin-Jeziorna, 14 października 2020 r.
Dzień Tańca Ludowego!
11.10.20207 października, obchodziliśmy Dzień Tańca Ludowego! Z tej okazji dzielimy się kolejnym zdjęciem z zeszłorocznej letniej sesji, którą zrealizowała wspaniała Karolina Gmurczyk.
Przed Wami nasza młoda tancerka, Natalia Januszko.
Jednocześnie przypominamy, że ze względu na obecną sytuację w tym roku nie odbywają się nabory do grupy tanecznej, wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, którzy mają ochotę spróbować swoich sił na scenie są mile widziani!
Kochany Rodzicu! Nie dopuść, aby Twoje dziecko pierwsze taneczne szlify zbierało dopiero przed Studniówką - zapraszamy na zajęcia z profesjonalną kadrą już dziś!
Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka
Nowy Samorząd Uczniowski
05.10.2020W dniu 24 września 2020 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.
Przewodniczącą SU została Zofia Sobota z klasy 7c.
3Uczniowe angażujący się w poszczególnych sekcjach:
1.Zastępca Przewodniczącej-Józef Chorosiński
2.Kronika
-Nadia Romanowska
-Sofija Tapanchev
-Maja Kubajek
3.Sekcja plastyczna
-Emilia Boer
-Hanna Kotowska
-Zuzanna Biedrzycka
-Maja Szajda
-Zofia Jabłońska
-Zofia Sieradzan
-Daria Grzybowska
-Amelia Rawska
4.Sekcja dziennikarska
-Dominika Szkoda
-Weronika Szkoda
5.Sekcja organizacyjna
-Maria Rembowska
-Hanna Koczerba
-Zuzanna Bojarska
-Lena Banasik
-Łucja Januszko
-Marta Grabowska
-Kalina Misiak
-Wiktoria Soroko
Życzymy całemu samorządowi owocnych sukcesów i wielu kreatywnych pomysłów na bieżący rok szkolny.
Weronika i Dominika Szkoda
Aktualności
Co nowego w szkole?Warsztaty klubu Ciekawskiego
- 05.05.2025
W kwietniu, w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty świąteczne, zorganizowane przez Klub Ciekawskiego.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję stworzyć świąteczne kurczaki z bawełny, filcu oraz kulki silikonowej i tasiemki. Użyto także nożyczek, igieł, szpilek oraz nici.
Warsztaty zgromadziły członków Klubu, zainteresowanych rękodziełem i tworzeniem własnoręcznych dekoracji wielkanocnych. Zastosowaliśmy różne techniki pracy z filcem, w tym wycinanie kształtów i zszywanie elementów.
Praca z filcem, bawełną oraz kulką silikonową okazała się ciekawym i relaksującym zajęciem, pozwalającym na rozwinięcie kreatywności i zdolności manualnych. Uczestnicy z zaangażowaniem tworzyli unikatowe ozdoby, które będą stanowić osobisty akcent w ich świątecznych dekoracjach.
Atmosfera podczas warsztatów była miła i twórcza. Członkowie Klubu Ciekawskiego chętnie dzielili się pomysłami i wzajemnie sobie pomagali. Warsztaty te były nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności, ale również do integracji i spędzenia czasu w świątecznym nastroju.
Podsumowując, warsztaty świąteczne Klubu Ciekawskiego można uznać za udane. Uczestnicy z satysfakcją opuszczali spotkanie z własnoręcznie wykonanymi kurczakami, gotowi do dekorowania swoich domów na nadchodzące święta.
Biblioteka Szkolna
4
Lato w mieście
- 05.05.2025
Zjednoczmy siły dla lepszej szkoły!
- 30.04.2025
Jesteśmy dumni, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”! Dzięki temu możemy zyskać cenne wsparcie w walce z przemocą rówieśniczą.
Potrzebujemy Waszych głosów, aby zdobyć to wsparcie! Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja i pomóżcie nam stworzyć bezpieczniejsze miejsce dla wszystkich uczniów.
Zajrzyjcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i oddajcie głos! Każdy z Was może przyczynić się do pozytywnych zmian! Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Strój galowy
- 30.04.2025
Omnibusek matematyczny
- 30.04.2025
W poniedziałek, 28 kwietnia 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs „OMNIBUSEK MATEMATYCZNY”.
W zmaganiach matematycznych wzięło udział 27 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 9 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych.
Wyniki turnieju: 1 miejsce – Zofia Tarczoń, 2 miejsce – Antonina Sadło, 3 miejsce – Alicja Nawała, wyróżnienie – Evelina Kovalyshyn, Liliana Nowocińska, Franciszek Górecki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i osiągniętych wyników. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do laureatów, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą oraz umiejętnościami matematycznymi.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej - wyniki
- 30.04.2025
Czas na zmiany!
- 29.04.2025
Nasza szkoła ma szansę na dołączenie do projektu „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” i zdobycie wsparcia, które pomoże nam w walce z przemocą! To doskonała okazja, by poprawić bezpieczeństwo i komfort nauki dla wszystkich uczniów.
Jak możecie pomóc? Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja! Każdy głos to krok w stronę lepszej przyszłości dla naszych dzieci.
Wejdźcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i pokażcie, że zależy Wam na bezpieczeństwie w szkole! Razem możemy wiele zmienić!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Razem możemy przerwać krąg przemocy!
- 28.04.2025
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Nasza szkoła bierze udział w wyjątkowym projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”. Aby zdobyć wsparcie od ekspertów i cenne materiały, potrzebujemy Waszych głosów!
Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie możecie głosować na naszą szkołę! Pamiętajcie, że każdy głos się liczy! Razem możemy stworzyć bezpieczniejsze i bardziej wspierające środowisko dla naszych uczniów.
Wejdźcie na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i zagłosujcie na nas!
Zachęćcie swoich znajomych i bliskich do wsparcia naszej inicjatywy! Działajmy razem!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Kochani Uczniowie!
- 28.04.2025
Z radością informujemy, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”, organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL. To wyjątkowa szansa, aby zdobyć wsparcie specjalistów oraz cenne materiały do walki z przemocą w naszej szkole! 💪❤️
Aby to osiągnąć, potrzebujemy WASZYCH GŁOSÓW! Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie będziemy prosić Was o oddanie głosów na naszą szkołę. To właśnie pierwsze 100 placówek, które zdobędą najwięcej głosów, otrzyma pakiet RESQL o łącznej wartości 600 tys. zł, w skład którego wchodzą:
✅ Aplikacja dla uczniów do anonimowego zgłaszania problemów
✅ Szkolenie dla kadry pedagogicznej
✅ Scenariusze lekcji poświęconych przemocy
✅ Sprawnie działający system dla nauczycieli do reagowania na wszelkie nadużycia
Jak możecie pomóc? To proste!
Wejdźcie na stronę: przerwij-krag-przemocy.pl
https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/)
Kliknijcie „Zagłosuj na szkołę”.
Znajdźcie naszą szkołę na liście i oddajcie głos.
Pamiętajcie, głosować można raz dziennie! Zachęcajcie również swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców do wsparcia naszej inicjatywy.
Razem możemy przerwać krąg przemocy! 🌍
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Wiersz Juliana Tuwima - konkurs
- 28.04.2025
Koszt obiadów - maj 2025
- 28.04.2025
U W A G A!
Koszt obiadów w maju:
Szkoła Podstawowa: 17 x 10 zł. = 170 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 167 zł.
Klasa 0: 17 x 14 zł. = 238 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 235 zł.
“Adopcja na odległość”
- 23.04.2025
Z radością informujemy, że będziemy pomagać dziewczynce z Afryki w ramach “adopcji na odległość”.
Dziewczynka ma 3 lata, ma na imię Namukasa. Mieszka w Ugandzie. Jej mama sama wychowuje dzieci i nie stać ją na opłaty związane z edukacją. Dzięki naszej pomocy będzie mogła uczęszczać na zajęcia przedszkolne i korzystać z posiłku w szkole. Szkoła jest pod opieką Misji Franciszkańskich, które są organizatorami adopcji i pomagają w wielu krajach misyjnych.
Chcemy również złożyć życzenia radosnych Świąt Wielkanocy, aby był to piękny czas dzielenia się dobrem i miłością.
Szkolny Caritas
Jak bezpiecznie korzystać z telefonu
- 23.04.2025
Warsztaty wielkanocne w klasach drugich
- 23.04.2025
W dniach poprzedzających Święta Wielkanocne w klasach drugich odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których uczniowie wzięli udział w kreatywnych i wiosennych aktywnościach. Zajęcia miały na celu nie tylko przybliżenie dzieciom tradycji wielkanocnych, ale także rozwijanie ich zdolności manualnych oraz wrażliwości na piękno przyrody.
W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie sadzili wiosenne kwiatki, ucząc się przy tym troski o rośliny oraz poznając podstawowe zasady pielęgnacji. Doniczki zostały ozdobione wielkanocnymi dekoracjami, co dodało im wyjątkowego, świątecznego charakteru. Powstały kolorowe kompozycje z kwiatami, pisankami, zajączkami i wstążkami.
Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w pracach. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, nauki oraz kultywowania wielkanocnych tradycji.
Aldona Osińska, Karolina Piekarniak, Emilia Kamać
Warsztaty wielkanocne w klasie 3a
- 23.04.2025
Uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali stroiki z wykorzystaniem bukszpanu. Wesołych Świąt!
Alicja Biedrzycka
Konkurs "Zroluj zdrowie"
- 23.04.2025
Budżet Obywatelski
- 23.04.2025
XII Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku- eliminacje szkolne
- 16.04.2025
Właśnie rozdaliśmy dyplomy i słodkie upominki jako nagrody za udział w XII Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. W kategorii klasy 1-3 wzięło udział 11 osób. Jako pierwsze uplasowały się:
I miejsce- Inka Szlesinger, kl. 3c
II miejsce- Antonina Domańska, kl. 2c
III miejsce- Hanna Lisowska, kl. 3b
W przedziale klas 4-6 startowały 4 osoby:
I miejsce- Szymon Michalski, kl. 6c
II miejsce- Natalia Michalska, kl. 6c
III miejsce- Jakub Wiśniewski i Vladimir Vasilevich, kl. 6b
Progi Mistrzostw zostaną ogłoszone 30 kwietnia i wtedy dowiemy się, którzy z naszych zawodników będą mogli pojechać do Wrocławia na finał.
Na tych stronach można śledzić wydarzenie:
https://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2025/harmonogram
https://www.facebook.com/mistrzostwasudoku
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.
Biblioteka szkolna
III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon".
- 15.04.2025
Chcielibyśmy zaprosić Uczniów z Państwa Szkoły do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon"
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): składający się z 20 pytań dotyczących środowiska z wybranej kategorii wiekowej
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników będzie miało do wykonania projekt na zadany temat, ten etap odbędzie się stacjonarnie w Warszawie
Organizatorem konkursu jest największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania <https://www.giganciprogramowania.edu.pl/> .
Giganci Programowania
Kwiaty w szkolnym ogródku
- 14.04.2025