Aktualności

        • Przytul się do drzewa
          • Przytul się do drzewa

            16.06.2022

            Uczniowie z klas 2a, 2b, 3a i 3b pokazali, że los lasów nie jest im obojętny i wsparli akcję "Przytul się do drzewa" organizowaną przez @straznicylasow.

            Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

            Emilia Kamać

            galeria

        • Wycieczka do Pijalni Czekolady E. Wedel
          • Wycieczka do Pijalni Czekolady E. Wedel

            16.06.2022

            Uczniowie z klas 2a i 2b wraz z opiekunami: p. E.Kamać i p. K.Piekarniak, p. U.Ludwin i p. Ż.Misiak, wybrali się na wycieczkę do Pijalni Czekolady E.Wedel. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek o kakaowcu i czekoladzie. Poznały historię założycieli fabryki E. Wedel oraz miały okazję napić się wyśmienitej czekolady z bitą śmietaną. Na koniec każde dziecko własnoręcznie ozdobiło swój torcik. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka.

            Karolina Piekarniak

            galeria

        • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa na lekcjach WF
          • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa na lekcjach WF

            16.06.2022

            W dnach 13-20 maja odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. W tym czasie dzieci naszej szkoły przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa dotyczące lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie prezentowali w jaki sposób prawidłowo posługiwać się sprzętem sportowym zarówno w hali sportowej jak i na ścieżce zdrowia. Oprócz tego uczniowie omawiali reguły bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji i ferii zimowych (zasady zachowania się nad wodą w górach podczas turystyki rowerowej i na rolkach). Podsumowaniem całego tygodnia był test wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w których wzięli udział uczniowie klas IV. W konkursie tym III miejsce zajął Wojciech Bernaciak i Marysia Zacharska, II miejsce Julia Jędrzejewska i I miejsce Michał Ratusiński.

            Marcin Matyjasiak

            Bartosz Wilczak

            Jan Nowacki

            galeria

          • Wycieczka klas 4 do Julinka

            15.06.2022

            W piękny, ciepły i słoneczny poniedziałek 6 czerwca uczniowie klas 4a, 4b i 4c z wychowawczyniami oraz p. Agatą Kijo i p. Katarzyną Hysz pojechali do parku rozrywki w Julinku. Park jest pięknie położony wśród sosnowych lasów, co pozwoliło nam nie tylko na korzystanie z cienia podczas największego upału, ale też na oddychanie równie wspaniałym powietrzem, co w Konstancinie. Uczniowie podzielili się na grupy i korzystali z różnorodnych atrakcji: ścianki wspinaczkowej, mini golfa, parku linowego, dmuchańców, toru tubingowego oraz wesołego miasteczka, które okazało się naprawdę wesołe, bo bawiąc się tam, nasi uczniowie mieli wiele powodów do śmiechu i radości. Pobyt w parku był też okazją do integracji między klasami, próbą nauki organizacji czasu i zabawy oraz samodzielności. Przed wyjazdem z parku zjedliśmy smaczny obiad, zrobiliśmy klasowe zdjęcia i zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Konstancina.

            K. Furmańska, M. Ratajska, A. Woźniak

        • Dary dla Ukrainy
          • Dary dla Ukrainy

            10.06.2022

            W ramach szkolnego wolontariatu zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów szkolnych.

            Udało się przygotować zestawy szkolne dla potrzebujących dzieci. Jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom za zaangażowanie i okazane serce.

            Opiekunowie wolontariatu

            galeria

        • Ćwiczymy jogę
          • Ćwiczymy jogę

            10.06.2022

            Na potrzeby klasy trzeciej zostały przeprowadzone zajęcia z jogi integralnej. Czy współczesne dzieci poradziły sobie z tym wyzwaniem?

            Przełamujemy myślenie stereotypowe "nudnej joogi" zamiast tego wdrażamy myślenie: jogi świadomej, jogi dla ciała i umysłu, jogi dla odpoczynku i zabawy. Dzieci powinny poszerzać horyzonty swojej świadomości dbania o ciało i umysł.

            Jogę ćwiczymy w pojedynkę, w parach, w grupie, w ciszy, w rytmach dzwięków i muzyki.

            Magdalena Sobczyk

            Terapeuta SI

            Instruktor jogi

            galeria

        • Brawo Marysia!!!
          • Brawo Marysia!!!

            07.06.2022

            3 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy i Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie odbyła się finałowa ceremonia rozdania nagród I Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Scriptor".

            Przeprowadzony był on pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza i Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Wśród nagrodzonych Lauretów znalazła się Maria Rembowska - uczennica klasy 8a, która zajęła III miejsce. Opiekunem Marysi była p. Agnieszka Bartosz-Goleniowska – nauczycielka języka polskiego.

            W trakcie uroczystości uczniowie szkoły oraz Laureaci obejrzeć mogli wokalne występy solistów i chóru szkolnego, a także usłyszeć odczyt zwycięskich prac.

            GRATULUJEMY!!!

            galeria

        •  Brawo Zosia i Marysia!
          • Brawo Zosia i Marysia!

            07.06.2022

            1 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Konstancinie-Jeziornie odbyła się Finałowa Gala Ogólnopolskiego Konkursu ,,Biedronkowanie Świata". Był on przeprowadzony pod honorowym Patronatem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Archidiecezji Warszawskiej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

            W trakcie Gali Laureaci otrzymali nagrody, z rąk Zastępcy Burmistrza- Ryszarda Machałka i Dyrekcji Szkoły - Katarzyny Hampel, a wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. Maria Rembowska- uczennica klasy 8a zajęła II miejsce, a Zofia Jabłońska, również z klasy 8a zajęła III miejsce. Obie uczestniczki prowadzone były przez nauczycielkę języka polskiego- Agnieszkę Bartosz- Goleniowską.

            Po rozdaniu nagród przybyli Goście oraz Laureaci mogli obejrzeć wspaniały występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

            GRATULUJEMY!!!

            galeria

        • Omnibusek matematyczny
          • Omnibusek matematyczny

            07.06.2022

            We wtorek, 31 maja 2022 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs „Omnibusek Matematyczny”. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas drugich. Jego celem było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie logicznego i twórczego myślenia oraz promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki.

            Uczniowie przygotowywali się do konkursu na zajęciach koła matematycznego i samodzielnie w domu. Co tydzień rozwiązywali logiczne zadania tekstowe o różnym stopniu trudności.

            Młodzi matematycy zmagali się z zadaniami konkursowymi przez 45 minut. Rozwiązywali test składający się z 14 zadań otwartych

            i zamkniętych. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców.

            Wyniki konkursu: I miejsce – Izabela Golon II miejsce – Antoni Kłos III miejsce – Michał Ławrinowicz

            Wręczenie nagród odbyło się 6 czerwca 2022 roku. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci - puchary i nagrody rzeczowe.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Turniej badmintona
          • Turniej badmintona

            07.06.2022

            W dniach 9-16 maja 2022 roku odbył się w świetlicy szkolnej turniej badmintona. Zgłosiło się do niego 24 uczniów z klas drugich.

            Zawody były rozgrywane systemem pucharowym. Zawodnicy rozgrywali mecze na boisku szkolnym pomiędzy sobą. Po każdej grze do 21 punktów zwycięzca kwalifikował się do dalszych rozgrywek, a pokonany odpadał z rywalizacji.

            Wyniki turnieju: I miejsce – Aniela Ignacik II miejsce – Oliwia Lignowska III miejsce – Jakub Miller IV miejsce – Julia Januszko.

            Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – medale i zestaw rakietek do badmintona. Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w rozgrywkach!

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Konkurs czytelniczy
          • Konkurs czytelniczy

            03.06.2022

            W poniedziałek, 23 maja 2022 roku odbył się w świetlicy szkolnej finał konkursu czytelniczego „Brzechwa dzieciom”. Jego celem była popularyzacja wierszy Jana Brzechwy i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas drugich.

            Na zajęciach koła czytelniczego dzieci słuchały wybranych wierszy Jana Brzechwy w interpretacji znanych polskich aktorów i udzielały krótkich odpowiedzi dotyczących treści utworów. W domu, samodzielnie, czytały wiersze, aby utrwalić sobie ich treść.. Nie musiały uczyć się ich na pamięć. Okazało się jednak, że wierszyki tak gładko się rymowały, że wielu uczestników szybko je zapamiętało.

            Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Do finału zakwalifikowało się sześciu uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu. Finaliści losowali pytania ze znajomości wierszy Jana Brzechwy i odpowiadali na nie. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali 1 punkt.

            Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplom i zakładkę do książki., a zwycięzcy – medale i nagrody rzeczowe. „NIKT NIE RODZI SIĘ CZYTELNIKIEM, STAJEMY SIĘ NIM POPRZEZ CZYTANIE KSIĄŻEK”

            Laureaci konkursu czytelniczego:

            I miejsce – Izabela Golon

            II miejsce – Jakub Miller

            III miejsce – Zofia Woźniak

            Gratulujemy!

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Wycieczka klas 7ab do Opinogóry i Ciechanowa
          • Wycieczka klas 7ab do Opinogóry i Ciechanowa

            03.06.2022

            W dniu 31 maja 2022 r. uczniowie klasy 7a i 7b wraz z wychowawczyniami - p. Agnieszką Bartosz-Goleniowską, p. Jolantą Banach oraz p. Wojciechem Guszkowskim i p. Przemysławem Ogórkiem, wybrali się na całodzienną wycieczkę do Opinogóry i Ciechanowa. Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Romantyzmu oraz Zamku Książąt Mazowieckich, w ramach Programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

            W Muzeum Romantyzmu uczniowie zwiedzili kilka obiektów, usytuowanych na terenie 22-hektarowego parku krajobrazowego w stylu angielskim:

            - Pałacyk z lat 40. XIX w. mieszczący stałą ekspozycję poświęconą Zygmuntowi Krasińskiemu,

            - Budynek Oficyny Dworskiej, w którym organizowane są ekspozycje czasowe.

            - Dwór w którym można oglądać wystawę „Malarstwo i rzeźba w 

            epoce romantyzmu”.

            - Powozownię mieszczącą ekspozycje: Pojazdy Konne oraz Europejskie Tradycje Polowań Konnych.

            W ramach warsztatów literackich, recytowali wiersze Zygmunta Krasińskiego.

            W Ciechanowie dzieci zwiedziły Zamek Książąt Mazowieckich, zbudowany na przełomie XIV i XV wieku przez księcia mazowieckiego Janusza I Starszego. W zamku Panowie przewodnicy ciekawie przedstawili jego historię i funkcje jakie pełnił. Ta część wycieczki najbardziej podobała się uczestnikom

            W drodze powrotnej, w Płońsku nie obyło się bez odwiedzin w ulubionej restauracji :)

            Oprócz walorów edukacyjnych wycieczki, uczniowie mieli okazję pobyć razem, porozmawiać, wspólnie się pośmiać i skorzystać ze świeżego powietrza, bo pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała.

            Jolanta Banach

            galeria

        • Wielkie dzieło małego konstruktora z klasy Ob
          • Wielkie dzieło małego konstruktora z klasy Ob

            03.06.2022

            Pasjonat klocków lego w krótkim czasie samodzielnie zbudował statek kosmiczny SOKÓŁ MILLENNIUM. Była to praca wymagająca dużej cierpliwości, spostrzegawczości, dużego skupienia i uwagi. GRATULUJEMY !!!

            Anna Brzezińska, Julita Jedliczko

            galeria

        • Zajęcia kulinarne – mango lassi
          • Zajęcia kulinarne – mango lassi

            03.06.2022

            Tym razem dzieci ze świetlicy przygotowały pyszny i pożywny koktajl składający się z gęstego naturalnego jogurtu, pulpy mango, wody, cukru i niewielkiej ilości kurkumy. Wszystkie składniki zostały umieszczone w wysokim naczyniu i starannie zmiksowane. Następnie koktajl rozlano

            do kubeczków. Dzieci z przyjemnością wypiły napój o nowym egzotycznym smaku. Zachęcamy wszystkich do wypróbowania tego przepisu, zwłaszcza w upalne dni.

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

          • Konkurs plastyczny Santo Subito

            02.06.2022

            W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w Archidiecezjalnym Konkursie o św. Janie Pawle II - "Santo Subito" pod hasłem: "Mąż modlitwy zanurzony w Bogu". Był to konkurs plastyczny o dowolnej technice.

            Prace przygotowało pięcioro uczniów:

            -Marysia Kopyt i Zuzia Woźniak z klasy 0b
            -Iza Golon z klasy 2b
            -Kuba i Łukasz Skulimowscy z klasy 8b

            Wszystkie prace były bardzo ładne i przeszły do drugiego etapu konkursu. 28 kwietnia odbyła się Gala finałowa, podczas której ogłoszono wyniki. 
            Finalistką Konkursu została Marysia Kopyt, która ostatecznie zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy Marysi i liczymy na kolejne sukcesy.

            Agata Kijo

        • Klasa 4a w Manufakturze Czekolady
          • Klasa 4a w Manufakturze Czekolady

            02.06.2022

            23 mają klasa 4a wybrała się na słodką wycieczkę do Manufaktury Czekolady Chocolate Story w Warszawie. W czasie warsztatów wszyscy uczestnicy samodzielnie przygotowali tabliczkę czekolady, a następnie wzięli udział w degustacji czekolady do picia, ziarna kakao oraz czekolad z różnych zakątków świata.

            Udział w warsztatach zakończył się zapakowaniem przygotowanej czekolady w wybrane opakowanie oraz wręczeniem dyplomu Młodszego Czekoladnika.

            Relacja i zdjęcia: Anna Woźniak

            galeria

        • Wycieczka grupy 0b
          • Wycieczka grupy 0b

            02.06.2022

            Grupa 0B odwiedziła "Dzielnicę Filmową" w Zalesiu Górnym.

            Atrakcje i dobrą zabawę w pięknych okolicznościach przyrody przedstawiamy w galerii.

            Wychowawczyni

            Grażyna Tatarska

            galeria

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      • Apel - ERASMUS+
        • Apel - ERASMUS+

        • 23.06.2026
        • W minionym tygodniu odbył się apel poświęcony zagadnieniom związanym z programem ERASMUS+

          Uczniowie klas 5-7 poznali korzyści płynące z udziału w projektach realizowanych w ramach Erasmus+.

          Podczas apelu ogłoszeni zostali zwycięzcy szkolnego konkursu Euroquiz, którzy zostali nagrodzeni upominkami ofiarowanymi przez Komisję Europejską.

          Zespół ds. Erasmus+

      • Nagroda Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego
        • Nagroda Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego

        • 23.06.2026
        • Z ogromną dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Kacper Grabowski otrzymał Nagrodę Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego za osiągnięcia sportowe w 2025 roku w dyscyplinie kickboxing.

          Kacprze, gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy kolejnych zwycięstw oraz spełnienia sportowych marzeń!

      • Wycieczka do parku trampolin
        • Wycieczka do parku trampolin

        • 23.06.2026
        • Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 5a uczestniczyli w wyjściu do parku trampolin. Była to ostatnia wycieczka klasowa, która przebiegła w miłej atmosferze i pozwoliła uczniom aktywnie oraz radośnie spędzić wspólnie czas kończącego się roku szkolnego.

        • 🎉 Bal Ósmoklasisty 2026 za nami! 🎉

        • 22.06.2026
        • Co to był za wieczór! Mnóstwo uśmiechów, tańca, świetnej zabawy i niezapomnianych chwil.

          Drodzy Ósmoklasiści byliście wspaniali! Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólną zabawę.

          Zobaczcie kilka zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru!

          galeria

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego
      • Mistrz czytania ze zrozumieniem
        • Mistrz czytania ze zrozumieniem

        • 18.06.2026
        • W poniedziałek, 15 czerwca 2026 roku, w świetlicy

          szkolnej odbyło się wręczenie nagród za konkurs czytelniczy

          „MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM”. Wzięło w nim

          udział 26 uczniów z klas drugich.

          Celem konkursu było doskonalenie cichego czytania ze

          zrozumieniem, kształtowanie koncentracji i umiejętności

          zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie ze stresem.

          Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością

          treści przeczytanego tekstu i wykonanie poleceń w podanym

          teście. W ocenie pracy liczył się czas i poprawność odpowiedzi.

          WYNIKI KONKURSU:

          I miejsce

          – Franciszek Górecki

          II miejsce

          – Benjamin Ziółek

          III miejsce

          – Alicja Nawała

          wyróżnienie

          – Lilia Białaś, Ariadna Chirun, Zofia Tarczoń.

          Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy

          osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w konkursie.

          Życzymy kolejnych sukcesów!

          Wychowawcy świetlicy:

          Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

      • Zielona szkoła
        • Zielona szkoła

        • 18.06.2026
        • Wycieczka odbyła się w dniach 16-17 czerwca w ośrodku Rewita Waplewo na Mazurach. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a i 6b.

          Dzień 1

          -survival ( gotowanie zupy

          i budowanie szałasów),

          - gra w kręgle oraz w bilarda

          - malowanie toreb,

          -dyskoteka.

          Dzień 2

          -turniej: paintball, łucznictwo, tor przeszkód, jenga, narty,

          - gra terenowa,

          - zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

          Wszystkim uczestnikom się podobało. Miło i aktywnie spędziliśmy czas, a do domu wróciliśmy szczęśliwi.

          Izabela Golon

          Marianna Halicka

      • Dzień pustej klasy
        • Dzień pustej klasy

        • 18.06.2026
        • Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się dzień pustej klasy. Celami głównymi tego dnia były :

          - rozwijanie samodzielności i współpracy

          - nauka poprzez obserwację i działanie

          - integracja wiedzy z różnych przedmiotów

          - rozwijanie kreatywności i aktywności fizycznej

          - budowanie relacji z przyrodą.

          Klasy 7 na lekcjach matematyki liczyły jaka kwotę pieniędzy trzeba przeznaczyć na to aby wysiać trawę przed naszą szkołą. Klasa 6A była w parku zdrojowym i uczniowie uzupełniali kartę pracy przygotowaną przez nauczyciela. Część klas realizowała tematy lekcji w "letniej klasie". Sposób realizacji programów nauczania bardzo nam się podobał , szkoda tylko że wyszliśmy tylko na jednej lekcji.

          Natalia Srzedzińska 7B

          Aniela Sienkiewicz 7B

      • 🎡 Dzień pełen radości i świetnej zabawy! 🎠
        • 🎡 Dzień pełen radości i świetnej zabawy! 🎠

        • 17.06.2026
        • Dzisiaj uczniowie klas 3B i 3C odwiedzili Park Rozrywki Noe w Skarżysku-Kamiennej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, ruchu na świeżym powietrzu i wspólnych przygód.

          Nie brakowało uśmiechów, emocji i doskonałej zabawy. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i bogatsi o kolejne piękne wspomnienia.

          Dziękujemy za wspaniały dzień!

          Wychowawczynie oraz nauczyciele współorganizujący

      • Lublin zdobyty!
      • „Jak nie czytam, jak czytam”
        • „Jak nie czytam, jak czytam”

        • 17.06.2026
        • 12 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas ponad 200 osób z klas 1-8. Wraz z tysiącami innych uczestników z Polski i spoza Polski czytaliśmy swoje ulubione książki. Dla zapominalskich były losowe książki z wózka. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Spora grupa chętnych uczniów zaprezentowała swój ulubiony tytuł i na forum na głos przeczytali fragmenty. Brawa za odwagę!

          Chętni mogą zobaczyć sprawozdanie na stronie:

          https://czytamy.org/.../Szkola-Podstawowa-nr-2-im-S...

          Biblioteka szkolna

      • Zajęcia z kodowania na macie
        • Zajęcia z kodowania na macie

        • 16.06.2026
        • Dzieci z klasy 0b uczestniczyły w zajęciach z kodowania na macie edukacyjnej z wykorzystaniem robota Bee-Bot Podczas zabawy rozwijały logiczne myślenie, umiejętność planowania oraz współpracy.

          Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu w ramach projektu edukacyjnego „Liderzy i Liderki Cyfrowej Edukacji”, w którym nasza szkoła wzięła udział. Dzięki udziałowi w projekcie możemy rozwijać kompetencje cyfrowe najmłodszych uczniów i wprowadzać ich w świat programowania poprzez naukę i zabawę.

          Ewa Skarżyńska

      • Pasowanie na czytelnika
        • Pasowanie na czytelnika

        • 16.06.2026
        • Pasowaniem na czytelnika zakończyła się dla dzieci z oddziałów zerowych tegoroczna przygoda z biblioteką szkolną. Po sprawdzeniu wiedzy z zasad obowiązujących w bibliotece i zasad obchodzenia się w książką, uczniowie w obecności 2 swoich przewodników - Dużego i Małego Michała - złożyli uroczystą przysięgę, że będą szanować książki. W nagrodę za ciężką, ale miejmy nadzieję, że przyjemną pracę, uczniowie otrzymali upominek w postaci książki „Wnuczka antykwariusza” oraz zakładki.

          Biblioteka szkolna

      • Wycieczka do Smart Kids
        • Wycieczka do Smart Kids

        • 15.06.2026
        • Grupy 0a i 0b wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Smart Kids Planet.

          Dzieci miały okazję odkrywać, eksperymentować i uczyć się poprzez zabawę. Nie zabrakło mnóstwa radości, kreatywnych wyzwań i wspólnego spędzania czasu. To był dzień pełen uśmiechów i niezapomnianych wrażeń!

          galeria

      • 🏠 Zabawa w domki w świetlicy! 🏠
      • Projekt edukacyjny "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej"
        • Projekt edukacyjny "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej"

        • 11.06.2026
        • Gmina Konstancin-Jeziorna przystąpiła do projektu edukacyjnego "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej" (nr KPOD.05.08-IW.06-0110/25) realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, finansowanego w całości ze środków UE NextGenerationEU - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, zawartego w ramach Krajowego Planu Odbudowy - Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje.

          W ramach projekt dofinansowanie otrzymała:

          Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie – 4808,00 zł

          Projekt „Liderki i liderzy cyfryzacji edukacji szkolnej” ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli, aby skuteczniej wprowadzali uczniów w świat technologii. Inicjatywa obejmuje szkolenia dla kadry pedagogicznej oraz dofinansowanie dla placówek na zakup materiałów edukacji cyfrowej.

      • Wycieczka do Torunia
        • Wycieczka do Torunia

        • 11.06.2026
        • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Torunia. Program wyjazdu był bogaty w atrakcje związane z historią, nauką i kulturą regionu.

          Pierwszego dnia uczniowie brali udział w zajęciach w Twierdzy, podczas których poznawali historię obiektu oraz jego znaczenie dla obronności kraju. Następnie odwiedzili Planetarium, gdzie uczestniczyli w seansie poświęconym zagadnieniom astronomicznym i odkrywaniu tajemnic Wszechświata.

          Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali Toruń z przewodnikiem, poznając najważniejsze zabytki miasta oraz jego bogatą historię. Ważnym punktem programu była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, dzięki której uczniowie mogli lepiej poznać życie i dokonania wybitnego astronoma. Na zakończenie wycieczki wzięli udział w warsztatach piernikowych, podczas których poznali tradycje związane z wypiekiem słynnych toruńskich pierników.

          Wyjazd był cenną lekcją historii i nauki, a także okazją do zdobywania wiedzy poprzez bezpośrednie doświadczenie.

          galeria

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
        • +48 22 756 41 91
          +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15
          05-510 Konstancin - Jeziorna
          Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
          Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • 112 Intendent
          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica s.3
        • 126 Portiernia
        • 127 Świetlica s.32
        • 128 Zerówki
        • 129 Logopeda
        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

          Konto do wpłat za obiady:
          98 800200040214172920020001

          Konto ZFŚS:
          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
      • Logowanie