Aktualności

        • Krzemieniec w Konstancinie
          • Krzemieniec w Konstancinie

            17.10.2022

            W dniach 17.10.2022 – 23.10.2022, będziemy gościli w naszej szkole delegację nauczycieli (4 nauczycieli) oraz uczniów (20 uczniów).

            Delegacja przybywa na zaproszenie p. Katarzyny Chiszko – dyrektor „dwójki” we współpracy z dyrektorem Arturem Krasowskim (SPI5). Patronat nad wizytą (również finansowanie) pełni burmistrz gminy p. Kazimierz Jańczuk.

            Dla nauczycieli oraz uczniów przygotowany został bogaty program pobytu. Nauczyciele będą spali w hotelu uczniowie w rodzinach.

            Bardzo serdecznie dziękujemy tym Wszystkim Rodzicom oraz Uczniom, którzy zdecydowali się przyjąć w swoich domach Gości z Krzemieńca.

            Wiemy, że jest trudno, ale ponieważ przyjeżdżają busem i mogą coś ewentualnie zabrać ze sobą, apelujemy do chętnych, jeżeli możecie to przynieście do szkoły: żywność hermetycznie zapakowaną, środki czyszczące , artykuły papiernicze dla szkoły w Krzemieńcu. Ewentualne dary składamy w recepcji Szkoły nr 2 do 22 października 2022 roku. Z góry dziękujemy.

            Z pozdrowieniami,

            Koordynatorzy wymiany z ramienia „dwójki”

            Wojciech Guszkowski

            Ewa Lasota

        • Jesień w Grupie 0 B
          • Jesień w Grupie 0 B

            17.10.2022

            Dzieci z grupy 0b wykorzystały przyniesione do szkoły dary jesieni do wielu prac, zabaw i innych aktywności....Dzięki nim przeliczaliśmy, poznawaliśmy figury geometryczne, przeprowadziliśmy zajęcia na temat korzyści płynących z jedzenia warzyw i owoców, tworzyliśmy piękne jesienne prace i świetnie się bawiliśmy. Zapraszamy do obejrzenia jesiennej galerii.

            Wychowawczyni: G.Tatarska

            galeria

        • 6a w Villi la Fleur
          • 6a w Villi la Fleur

            17.10.2022

            7 października uczniowie klasy 6a, pod opieką pani Anny Kobusińskiej i pani Iwony Wojewody- Jedynak, udali się na lekcję plastyki do Villi la Fleur. W pięknym wnętrzu, otoczeni obrazami kubistycznych artystów, m.in. Makowskiego, uczniowie rozmawiali na temat sztuki - kubizmu. Następnie, zainspirowani pięknymi dziełami, wykonywali własną pracę w stylu kubistycznym. Spotkanie ze sztuką zakończyło się symulowaną aukcją narysowanych prac.

            Anna Kobusińska

            Iwona Wojewoda- Jedynak

            galeria

        • 6a na wystawie pani Iwony Wojewody- Jedynak
          • 6a na wystawie pani Iwony Wojewody- Jedynak

            13.10.2022

            Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą Anną Kobusińską oraz nauczycielką plastyki panią Iwoną Wojewodą- Jedynak udali się do Hugonówki na wystawę pani Iwony Wojewody- Jedynak. Oprócz oglądania pięknych prac inspirowanych światłem, pani Iwona opowiedziała nam o swoich pracach. Wszystkim podobały się prace pani Iwony. Cieszymy się, że możemy uczyć się od takiej artystki.

            Anna Kobusińska

            galeria

        • Traper w Żyrardowie
          • Traper w Żyrardowie

            13.10.2022

            8 października 2022 roku, udaliśmy się na kolejny rajd turystyczny.

            Wyprawę poprowadził p. Wojciech Guszkowski (SP2) z p. Emilą Kamać (SP2) oraz p. Marią Guszkowską, Magdą Dąbrowską i Joanną Szyprzak z SPI5.

            Po tradycyjnym podziale na grupy i przydziale zadań rozpoczęliśmy zwiedzanie Żyrardowa z miejscowym przewodnikiem p. Wojtkiem Lisem.

            Zapoznaliśmy się z historią miejscowości, historią produktów lnianych oraz architekturą osady fabrycznej.

            Zwiedziliśmy dzielnicę mieszkalną oraz przemysłową dawnego Żyrardowa.

            Odwiedziliśmy muzea: lniarstwa, historii miasta, historii dawnych mieszkańców. W trakcie zwiedzania mogliśmy zobaczyć pracę dawnych maszyn i urządzeń.

            Na zakończenie podsumowaliśmy nasz konkurs. Wizyta w restauracji M i powrót do domu.

            Następna wyprawa już w listopadzie. Zapraszamy.

            Wojciech Guszkowski

            galeria

        • Czuwaj!
          • Czuwaj!

            10.10.2022

            W ostatni weekend w Szkole Podstawowej nr. 2 w Konstancinie - Jeziornej odbył się biwak zuchowy 123 Konstancińskiej Gromady Zuchowej Zielonej łąki.

            Gromada liczy w tej chwili 33 zuchów i w większości to dzieciaki uczęszczające właśnie do szkoły Nr. 2

            W biwaku wzięło udział 21 zuchów i 5 osobowa kadra gromady.

            Nocowanie poza domem oraz spędzenie czasu w towarzystwie zuchów i kadry to dla zuchów zawsze ogromna frajda.

            Tematem biwaku był świat owadów. Nie mogło być inaczej, bo zuchy jako opiekunowie zielonej łąki mają za zadanie wiedzieć wszystko o najmniejszych przyjaciołach. Odbyła się więc wieczorna gra, podczas której zuchy poznawały podczas zabawy owadzi świat. Był apel podczas której zuchy uczą się, że są takie momenty, kiedy stanie na baczność i szanowanie symboli to nasz obowiązek. Wspólnie przygotowana kolacja i wieczorne śpiewanki oraz mycie zębów magiczną zieloną pastą do zębów to okazja na integrację i wzajemne poznawanie się. Noc była krótka, rano wspólne powitanie dnia i gimnastyka, a następnie śniadanie. Mieliśmy też wspaniałe zajęcia na zewnątrz, podczas których zuchy zbierając jesienne skarby wykonały piękne robaczkowe pamiątkowe dyplomy.

            Zuchy podczas biwaku zostały mianowane na Strażników Zielonej Łąki -

            Gratulacje!

            Biwak przygotowały i przeprowadziła nasza młoda kadra: dh Olga Pyrgiel idh Inga Nogal.

            Druhna Olga była komendantką biwaku, a oboźnym dh Daniel Biczyk - dobra robota!

            W biwaku również wzięły udział: dh Dorota Bojar, dh Anna Cuch

            Pomoc przy biwaku zaoferowali: Aleksandra Biczyk i dh Tymoteusz Biczyk - ogromnie dziękujemy!

            Szczególnie dziękujemy dyrekcji szkoły za możliwość biwakowania w szkole!

            Czuj!

            pwd Anna Cuch "Zielona"

            galeria

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            10.10.2022

            9 września-Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Celem świętowania jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

            W tym dniu klasy 1-3 zaprosiły do wspólnego czytania swoich rodziców. Wspólne czytanie to cudowny sposób na spędzanie czasu razem, budowanie trwałej więzi z dzieckiem. Wszystkie dzieci w skupieniu słuchały wybranych tekstów.

            Zachęcamy do sięgania po książki i wspólnego czytania.

            Edukacja wczesnoszkolna

            galeria

        • Europejski Dzień Języków
          • Europejski Dzień Języków

            07.10.2022

            W dniu 26.09.2022 r w naszej szkole miały miejsce obchody Europejskiego Dnia Języków. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna. Najpierw uczniowie przygotowali kolorowe plakaty z symbolami poszczególnych państw i podpisami w czterech językach obcych. Zostały one umieszczone na korytarzach budynku szkolnego. Następnie, podczas długiej przerwy, klasy 2b, 3a, 4b i 6b zatańczyły wspólnie taniec belgijkę. Z kolei grupa uczniów z klasy 5c w ramach zajęć etwinning przygotowała cyfrowe plakaty oraz gry językowe.

            Zakończeniem obchodów był deszcz balonów.

            Nauczyciele zespołu języków obcych

            galeria

        • Samorząd Uczniowski 2022/2023
          • Samorząd Uczniowski 2022/2023

            07.10.2022
            W naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego, prezentuje się on następująco:
            1. Przewodnicząca
            Pola Szlapańska
            2. Zastępca Przewodniczącej
            Wojciech Lisowski
            3. Kronika Szkolna
            Laura Kamińska
            Zuzanna Kamać
            4. Sekcja Plastyczna
            Tola Świątkiewicz
            Julia Wrotek
            Ola Mróz
            Zosia Lisowska
            Julia Żurakowska
            5. Sekcja Dziennikarska
            Kalina Misiak
            Marta Grabowska
            Łucja Januszko
            6. Sekcja Organizacyjna
            Hania Sabarańska
            Maja Cuch
            Ola Siudzińska
            Małgorzata Czyż
        • Powiatowe zawody sportowe w biegach sztafetowych
          • Powiatowe zawody sportowe w biegach sztafetowych

            07.10.2022

            Dnia 3.10.2022 r. odbyły się powiatowe zawody sportowe w biegach sztafetowych. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy, którzy zdobyli brąz oraz dziewczęta, które dzielnie walczyły w strugach deszczu. Gratulujemy wszystkim sportowcom.

            Nauczyciele wf

            galeria

        • „Gdzie jesteś, jesieni?”
          • „Gdzie jesteś, jesieni?”

            07.10.2022

            Gdzie ty jesteś, jesieni?

            Tu jestem.

            W suchych liściach

            lecących z szelestem,

            w barwnych liściach,

            czerwonych i złotych,

            co nad ziemią się kładą pokotem…

            Prace wykonały dzieci na zajęciach w świetlicy szkolnej.

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Jesienne Lapbooki
          • Jesienne Lapbooki

            07.10.2022

            23 września, pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Klasa Ic wykonała na przywitanie jesieni kolorowe Lapbooki. Jesienne Lapbooki zawierały informację o darach jesieni, jak ubrać się podczas jesiennej pogody oraz jesienne zadania, które dzieci wykonywały wraz z rodzicami. Wspólne wykonywanie zadań dało dużo radości.

            Katarzyna Górecka

            galeria

        • Światowy Dzień Jabłka
          • Światowy Dzień Jabłka

            07.10.2022

            Jabłka to jedno z najpopularniejszych owoców na świecie. 28 Września klasy I-III obchodziły Światowy Dzień Jabłka. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie.

            Podczas lekcji dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest jabłko, jakie są odmiany jabłek, wykonały prace plastyczne. Na koniec pod czujnym okiem wychowawców dzieci robiły świeżo wyciskany sok. Było smacznie i kolorowo.

            Edukacja wczesnoszkolna

            galeria

          • Akademia Czujnego Rodzica

            06.10.2022

            Szanowni Państwo,

            przekazuję podsumowanie wraz z nagraniem ostatniego wykładu w ramach Akademii Czujnego Rodzica „Jak wspierać dziecko w nauce”. Nagranie dostępne będzie do poniedziałku 10 października. Wykład był bardzo pozytywnie odebrany przez rodziców i specjalistów. Zachęcam więc do odsłuchania nagrania: AKADEMIA CZUJNEGO RODZICA - JAK WSPIERAĆ DZIECKO W NAUCE? <https://www.youtube.com/watch?v=9LqI6ym3NQY

             

            Dodatkowo polecam Państwu cykl 18 webinariów poświęconych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży w ramach Narodowego Programu Zdrowia zorganizowany przez Instytut Psychiatrii i Neurologii. Webinary są bezpłatne, będą odbywały się w każdą środę, czwartek i piątek o godzinie 11.00, zaczynając od 6 października, a kończąc 24 listopada (z wyjątkiem 14 i 20 października oraz 4 i 11 listopada). Więcej informacji i linki:  ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY <https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/lista-aktualnosci/

            Sylwia Wolny

            Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych

        • „Zielona szkoła” klas 7ab
          • „Zielona szkoła” klas 7ab

            02.10.2022

            Klasy 7ab, w dniach 28.09 – 3-.09.22r., udały się na „Zieloną szkołę” do Ośrodka Wypoczynkowego Kulka na Mazurach. Towarzyszyli nam nasi wychowawcy i nauczyciele: p. Wojciech Guszkowski – kierownik wyjazdu oraz p. Ewa Czarny i p. Anna Woźniak.

            Ośrodek Kulka położony jest w środku lasu parę kilometrów od najbliższej miejscowości. Może pomieścić około 500 osób. Spaliśmy w pawilonie bardzo ładnie urządzonym i wyposażonym, każdy pokój posiadał pełen węzeł sanitarny. Na posiłki chodziliśmy do stołówki, gdzie spożywaliśmy przepyszne potrawy w ogromnym wyborze bez ograniczeń ilościowych.

            Jednak główną atrakcją były niesamowite zajęcia, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Zajęcia odbywały się bez względu na warunki pogodowe ora porę dnia.

            Wzięliśmy udział w sumie w dziewięciu atrakcjach: tor linowy, ścianka wspinaczkowa, survival, nocna gra terenowa Mafia, zajęcia łącznościowe, mega gry, awantura o wiedzę, ognisko z kiełbaskami, dyskoteka. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczestnicy naszej wyprawy. Nie było osoby, która byłaby niezadowolona lub głodna.

            Dziękujemy naszym wychowawcom i nauczycielom za opiekę i poświęcony czas oraz rodzicom za organizację i sfinansowanie naszej wspaniałej wyprawy.

            galeria

        • Przygoda klas piątych
          • Przygoda klas piątych

            02.10.2022

            We wrześniu klasy piąte uczestniczyły w warsztatach z zakresu kompetencji miękkich czyli skutecznej komunikacji, zdolności rozwiązywania konfliktów, wspierania nieszablonowego myślenia i umiejętności wykorzystania potencjału grupy. Wykonując różne zadania zespołowe, w kontakcie z naturą, na skraju malowniczych łąk, nieopodal sosnowego lasu, uczniowie bawiąc się i grając, pogłębili relacje a także dowiedzieli się wiele o sobie samych.

            galeria

            Atrakcje przygotowali wychowawcy klas: Katarzyna Furmańska, Anna Woźniak i Magdalena Ratajska

        • Zabawy klockami
          • Zabawy klockami

            02.10.2022

            Wszystkie dzieci uwielbiają klocki. Nasz nowy nabytek, klocki Korbo wzbudziły ogromne zainteresowanie i radość. Klocki te pozwalają zrozumieć dzieciom zastosowanie kół zębatych w mechanice. Nasi podopieczni budują ruchome platformy, pojazdy na kółkach i budowle wprawiane w ruch dzięki specjalnej korbce. Trudno oderwać się od takiej zabawy :)

            galeria

            Wychowawcy świetlicy

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      • Apel - ERASMUS+
        • Apel - ERASMUS+

        • 23.06.2026
        • W minionym tygodniu odbył się apel poświęcony zagadnieniom związanym z programem ERASMUS+

          Uczniowie klas 5-7 poznali korzyści płynące z udziału w projektach realizowanych w ramach Erasmus+.

          Podczas apelu ogłoszeni zostali zwycięzcy szkolnego konkursu Euroquiz, którzy zostali nagrodzeni upominkami ofiarowanymi przez Komisję Europejską.

          Zespół ds. Erasmus+

      • Nagroda Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego
        • Nagroda Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego

        • 23.06.2026
        • Z ogromną dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Kacper Grabowski otrzymał Nagrodę Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego za osiągnięcia sportowe w 2025 roku w dyscyplinie kickboxing.

          Kacprze, gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy kolejnych zwycięstw oraz spełnienia sportowych marzeń!

      • Wycieczka do parku trampolin
        • Wycieczka do parku trampolin

        • 23.06.2026
        • Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 5a uczestniczyli w wyjściu do parku trampolin. Była to ostatnia wycieczka klasowa, która przebiegła w miłej atmosferze i pozwoliła uczniom aktywnie oraz radośnie spędzić wspólnie czas kończącego się roku szkolnego.

        • 🎉 Bal Ósmoklasisty 2026 za nami! 🎉

        • 22.06.2026
        • Co to był za wieczór! Mnóstwo uśmiechów, tańca, świetnej zabawy i niezapomnianych chwil.

          Drodzy Ósmoklasiści byliście wspaniali! Dziękujemy za fantastyczną atmosferę i wspólną zabawę.

          Zobaczcie kilka zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru!

          galeria

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego
      • Mistrz czytania ze zrozumieniem
        • Mistrz czytania ze zrozumieniem

        • 18.06.2026
        • W poniedziałek, 15 czerwca 2026 roku, w świetlicy

          szkolnej odbyło się wręczenie nagród za konkurs czytelniczy

          „MISTRZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM”. Wzięło w nim

          udział 26 uczniów z klas drugich.

          Celem konkursu było doskonalenie cichego czytania ze

          zrozumieniem, kształtowanie koncentracji i umiejętności

          zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie ze stresem.

          Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością

          treści przeczytanego tekstu i wykonanie poleceń w podanym

          teście. W ocenie pracy liczył się czas i poprawność odpowiedzi.

          WYNIKI KONKURSU:

          I miejsce

          – Franciszek Górecki

          II miejsce

          – Benjamin Ziółek

          III miejsce

          – Alicja Nawała

          wyróżnienie

          – Lilia Białaś, Ariadna Chirun, Zofia Tarczoń.

          Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy

          osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w konkursie.

          Życzymy kolejnych sukcesów!

          Wychowawcy świetlicy:

          Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

      • Zielona szkoła
        • Zielona szkoła

        • 18.06.2026
        • Wycieczka odbyła się w dniach 16-17 czerwca w ośrodku Rewita Waplewo na Mazurach. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a i 6b.

          Dzień 1

          -survival ( gotowanie zupy

          i budowanie szałasów),

          - gra w kręgle oraz w bilarda

          - malowanie toreb,

          -dyskoteka.

          Dzień 2

          -turniej: paintball, łucznictwo, tor przeszkód, jenga, narty,

          - gra terenowa,

          - zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

          Wszystkim uczestnikom się podobało. Miło i aktywnie spędziliśmy czas, a do domu wróciliśmy szczęśliwi.

          Izabela Golon

          Marianna Halicka

      • Dzień pustej klasy
        • Dzień pustej klasy

        • 18.06.2026
        • Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się dzień pustej klasy. Celami głównymi tego dnia były :

          - rozwijanie samodzielności i współpracy

          - nauka poprzez obserwację i działanie

          - integracja wiedzy z różnych przedmiotów

          - rozwijanie kreatywności i aktywności fizycznej

          - budowanie relacji z przyrodą.

          Klasy 7 na lekcjach matematyki liczyły jaka kwotę pieniędzy trzeba przeznaczyć na to aby wysiać trawę przed naszą szkołą. Klasa 6A była w parku zdrojowym i uczniowie uzupełniali kartę pracy przygotowaną przez nauczyciela. Część klas realizowała tematy lekcji w "letniej klasie". Sposób realizacji programów nauczania bardzo nam się podobał , szkoda tylko że wyszliśmy tylko na jednej lekcji.

          Natalia Srzedzińska 7B

          Aniela Sienkiewicz 7B

      • 🎡 Dzień pełen radości i świetnej zabawy! 🎠
        • 🎡 Dzień pełen radości i świetnej zabawy! 🎠

        • 17.06.2026
        • Dzisiaj uczniowie klas 3B i 3C odwiedzili Park Rozrywki Noe w Skarżysku-Kamiennej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, ruchu na świeżym powietrzu i wspólnych przygód.

          Nie brakowało uśmiechów, emocji i doskonałej zabawy. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i bogatsi o kolejne piękne wspomnienia.

          Dziękujemy za wspaniały dzień!

          Wychowawczynie oraz nauczyciele współorganizujący

      • Lublin zdobyty!
      • „Jak nie czytam, jak czytam”
        • „Jak nie czytam, jak czytam”

        • 17.06.2026
        • 12 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas ponad 200 osób z klas 1-8. Wraz z tysiącami innych uczestników z Polski i spoza Polski czytaliśmy swoje ulubione książki. Dla zapominalskich były losowe książki z wózka. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Spora grupa chętnych uczniów zaprezentowała swój ulubiony tytuł i na forum na głos przeczytali fragmenty. Brawa za odwagę!

          Chętni mogą zobaczyć sprawozdanie na stronie:

          https://czytamy.org/.../Szkola-Podstawowa-nr-2-im-S...

          Biblioteka szkolna

      • Zajęcia z kodowania na macie
        • Zajęcia z kodowania na macie

        • 16.06.2026
        • Dzieci z klasy 0b uczestniczyły w zajęciach z kodowania na macie edukacyjnej z wykorzystaniem robota Bee-Bot Podczas zabawy rozwijały logiczne myślenie, umiejętność planowania oraz współpracy.

          Sprzęt został zakupiony dzięki dofinansowaniu w ramach projektu edukacyjnego „Liderzy i Liderki Cyfrowej Edukacji”, w którym nasza szkoła wzięła udział. Dzięki udziałowi w projekcie możemy rozwijać kompetencje cyfrowe najmłodszych uczniów i wprowadzać ich w świat programowania poprzez naukę i zabawę.

          Ewa Skarżyńska

      • Pasowanie na czytelnika
        • Pasowanie na czytelnika

        • 16.06.2026
        • Pasowaniem na czytelnika zakończyła się dla dzieci z oddziałów zerowych tegoroczna przygoda z biblioteką szkolną. Po sprawdzeniu wiedzy z zasad obowiązujących w bibliotece i zasad obchodzenia się w książką, uczniowie w obecności 2 swoich przewodników - Dużego i Małego Michała - złożyli uroczystą przysięgę, że będą szanować książki. W nagrodę za ciężką, ale miejmy nadzieję, że przyjemną pracę, uczniowie otrzymali upominek w postaci książki „Wnuczka antykwariusza” oraz zakładki.

          Biblioteka szkolna

      • Wycieczka do Smart Kids
        • Wycieczka do Smart Kids

        • 15.06.2026
        • Grupy 0a i 0b wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Smart Kids Planet.

          Dzieci miały okazję odkrywać, eksperymentować i uczyć się poprzez zabawę. Nie zabrakło mnóstwa radości, kreatywnych wyzwań i wspólnego spędzania czasu. To był dzień pełen uśmiechów i niezapomnianych wrażeń!

          galeria

      • 🏠 Zabawa w domki w świetlicy! 🏠
      • Projekt edukacyjny "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej"
        • Projekt edukacyjny "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej"

        • 11.06.2026
        • Gmina Konstancin-Jeziorna przystąpiła do projektu edukacyjnego "Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej" (nr KPOD.05.08-IW.06-0110/25) realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, finansowanego w całości ze środków UE NextGenerationEU - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, zawartego w ramach Krajowego Planu Odbudowy - Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje.

          W ramach projekt dofinansowanie otrzymała:

          Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie – 4808,00 zł

          Projekt „Liderki i liderzy cyfryzacji edukacji szkolnej” ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli, aby skuteczniej wprowadzali uczniów w świat technologii. Inicjatywa obejmuje szkolenia dla kadry pedagogicznej oraz dofinansowanie dla placówek na zakup materiałów edukacji cyfrowej.

      • Wycieczka do Torunia
        • Wycieczka do Torunia

        • 11.06.2026
        • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Torunia. Program wyjazdu był bogaty w atrakcje związane z historią, nauką i kulturą regionu.

          Pierwszego dnia uczniowie brali udział w zajęciach w Twierdzy, podczas których poznawali historię obiektu oraz jego znaczenie dla obronności kraju. Następnie odwiedzili Planetarium, gdzie uczestniczyli w seansie poświęconym zagadnieniom astronomicznym i odkrywaniu tajemnic Wszechświata.

          Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali Toruń z przewodnikiem, poznając najważniejsze zabytki miasta oraz jego bogatą historię. Ważnym punktem programu była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, dzięki której uczniowie mogli lepiej poznać życie i dokonania wybitnego astronoma. Na zakończenie wycieczki wzięli udział w warsztatach piernikowych, podczas których poznali tradycje związane z wypiekiem słynnych toruńskich pierników.

          Wyjazd był cenną lekcją historii i nauki, a także okazją do zdobywania wiedzy poprzez bezpośrednie doświadczenie.

          galeria

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
        • +48 22 756 41 91
          +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15
          05-510 Konstancin - Jeziorna
          Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
          Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • 112 Intendent
          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica s.3
        • 126 Portiernia
        • 127 Świetlica s.32
        • 128 Zerówki
        • 129 Logopeda
        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

          Konto do wpłat za obiady:
          98 800200040214172920020001

          Konto ZFŚS:
          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
      • Logowanie