08:00 - 15:00
Praca Sekretariatu
26.07.2021Sekretariat szkoły w dniach 05.07. - 13.08.2021 r. czynny jest w godzinach
08:00 - 15:00
List Ministra Edukacji i Nauki
30.06.2021Warszawa, 24 czerwca 2021 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.
Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami.
Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe.
Wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym.
Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków.
Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.
Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.
Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021, klas ósmych.
29.06.202124 czerwca 2021 roku, klasy ósme, uroczyście pożegnały się ze szkołą.
Uroczystość poprowadziła p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły. Były przemówienia, podziękowania, życzenia oraz łzy wzruszenia i radości. Szczególne podziękowania od Dyrektor Szkoły oraz dyplomy pamiątkowe otrzymali rodzice zaangażowani w działalność szkoły. Wyróżniający się uczniowie otrzymali świadectwa z biało-czerwonymi paskami oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczała p. Dyrektor wraz z wychowawcami. P. Anną Woźniak oraz p. Bartoszem Wilczakiem. Nagrody otrzymali również aktywni sportowcy oraz członkowie kół zainteresowań.
Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu klas siódmych pod kierunkiem p. Małgorzaty Czyż oraz występy chóru szkolnego pod kierunkiem p. Romana Rudowskiego.
Na zakończenie, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Zofia Sobota, złożyła życzenia dla absolwentów oraz przekazała wraz z koleżankami, upominki od siódmoklasistów.
Obsługa medialna i fotograficzna:
p. Wojciech Guszkowski oraz Kalina Misiak, Krzysztof Tkacz i Maciej Babik.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021, klas trzecich.
29.06.202125 czerwca 2021 roku, klasy trzecie, uroczyście zakończyły I etap edukacyjny.
Uroczystość poprowadziła p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły. Były przemówienia, podziękowania, życzenia oraz łzy wzruszenia i radości. W imieniu rodziców, podziękowania dla nauczycieli oraz pracowników szkoły, złożyła przewodnicząca Rady Rodziców p. Wioletta Stegenka.
Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów pod kierunkiem wychowawczyń: p. Agaty Bińkowskiej, p. Małgorzaty Pietrzak oraz p. Doroty Zagończyk.
Obsługa medialna i fotograficzna:
p. Wojciech Guszkowski oraz Zofia Sobota, Krzysztof Tkacz i Józef Chorosiński.
Krajowa Odznaka Jakości
29.06.2021W dniu zakończenia roku szkolnego otrzymaliśmy bardzo dobrą wiadomość – nasz międzynarodowy projekt eTwinning „Our Game Lab”, który uczniowie klasy szóstych: Marta i Zuzia z klasy 6a, Zosia, Maciek, Damian i Karol z klasy 6b oraz Maja, Tosia i Dominik z klasy 6c, realizowali przez cały rok szkolny 2020/2021 wraz z uczniami szkół z Włoch, Turcji i Jordanii otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Jest ona potwierdzeniem wysokiej jakości pracy uczniów i nauczycieli oraz potwierdzeniem, że nasza szkoła jest otwarta na rozwój i współpracę europejską. Komisja oceniła nasz projekt pod względem następujących kryteriów:
1. Innowacje pedagogiczne i kreatywność;
2. Integracja z programem nauczania;
3. Współpraca szkół partnerskich;
4. Wykorzystanie technologii;
5. Rezultaty, wpływ, dokumentacja.
Widać z powyższego, że uzyskanie tej nagrody jest efektem naszej wspólnej wytężonej pracy, która nie tylko dla nauczycieli, ale – przede wszystkim – dla uczniów była okazją do wspólnej wymiany doświadczeń, poszerzenia swojej wiedzy, zyskania przyjaciół i znajomych. Nasi uczniowie udali się już na zasłużone wakacje, certyfikaty będą czekały na ich powrót do szkoły we wrześniu.
Zapraszamy do odwiedzenia bloga naszego projektu: https://ourgamelabproject.blogspot.com/
Katarzyna Furmańska - opiekun projektu
galeria
Czerwiec w klasie 2b
29.06.2021Podczas ostatniego miesiąca nauki w klasie 2b uczniowie bardzo chętnie wcielali się w rolę nauczyciela. Dzieci dzieliły się z rówieśnikami własnymi zainteresowaniami przedstawiając samodzielnie przygotowywane prezentacje multimedialne. Poza tym skorzystały z uprzejmości zaproszonych gości, m.in. rodziców, nauczycieli oraz uczniów z klas starszych, którzy wspólnie z nimi czytali lekturę "Afryka Kazika" i zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. 25 czerwca przyszedł czas odpoczynku dlatego uczniowie z uśmiechem odebrali świadectwa ukończenia klasy 2.
Justyna Szulc
Turniej Ringo
24.06.2021W dniach 14-18 czerwca 2021 roku dwudziestu uczniów z klas pierwszych wzięło udział w świetlicowym turnieju ringo. Jest to gra sportowa polegająca na rzucaniu gumowym kółkiem tak, aby upadło na pole przeciwnika. Ringo ćwiczy celność oraz pozwala na rozwój koordynacji ruchowej. Ten sport jest także wspaniałą grą rekreacyjną i formą spędzania czasu. Ponadto umożliwia wzmocnienie mięśni rąk i poprawę koncentracji.
Zasady gry:
1. Zawodnicy grają jednym kółkiem.
2. Gra rozpoczyna się od zagrywki jednego zawodnika, po gwizdku sędziego.
3. Każdy gracz serwuje po 5 razy.
4. Jeżeli po serwisie kółko dotknie siatki i upadnie na pole przeciwnika, serw powtarza się bez utraty punktu.
5. Gra toczy się do 11 punktów. Obowiązuje zasada dwóch punktów przewagi.
6. Ringo należy chwycić tylko jedną ręką (prawą lub lewą) i tą samą ręką trzeba je odrzucić.
7. Wpadnięcie kółka na nadgarstek powoduje utratę punktu.
WYNIKI TURNIEJU:
I miejsce – Aniela Ignacik, Mikołaj Skowroński
II miejsce – Hanna Tabak, Izabela Golon
III miejsce – Michał Trakul, Hubert Stegenka
Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięzcy – medale. Dziękujemy uczestnikom i życzymy sukcesów sportowych w przyszłości.
Wychowawcy świetlicy
15
Spotkanie z absolwentem
24.06.2021W środę 23 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Wiceburmistrzem Konstancina-Jeziorny Panem Dariuszem Zielińskim. Było to kolejne spotkanie z cyklu spotkań z absolwentem zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Spotkania te mają na celu wsparcie młodzieży w wyborze przyszłej szkoły i zawodu. Osiągnięcia i sukcesy naszych absolwentów mogą być dobrym drogowskazem dla naszej młodzieży, która stoi przed wyborem drogi do swojej przyszłości.Spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką Urszuli Furmańskiej i Małgorzaty Czyż poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zofia Sobota. Opracowane przez uczniów pytania zadawały naszemu gościowi uczennice klas siódmych - Zofia Sieradzan, Maria Rembowska i Weronika Szkoda.Na spotkaniu obecna była Pani Dyrektor Katarzyna Chiszko oraz koledzy Pana Burmistrza z czasów szkolnych: Panie Jolanta Siwka, Zuzanna Busk i Pan Wojciech Guszkowski.
Mamy nadzieję, że spotkanie młodzieży było dla Pana Burmistrza okazją do wspomnienia beztroskich lat szkolnych a naszym uczniom uświadomiło, że to co mogą osiągnąć zależy tylko od nich.
Małgorzata Czyż
Foto: Zygmunt Polana
Dzień pasji i talentów w 3A
23.06.2021Ciekawa końcówka 3 klasy :)
Dziś każdy mógł przedstawić czym się interesuje. Okazało się , że mamy w naszej klasie wiele utalentowanych osób. Niektórzy zapoznali nas ze swoimi zbiorami i zdjęciami ukazującymi zainteresowania. Dzisiejsze prezentacje pokazały jak ciekawie można spędzać czas i były inspiracją dla innych. 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. Przygotowaliśmy portfele dla naszych tatusiów. Portfele szyliśmy przez 2 dni a ponieważ pogoda sprzyjała lekcjom na świeżym powietrzu, pracowaliśmy przed szkołą. W środę mamy dzień filmowy a w czwartek będziemy bawić się w Parku Zdrojowym. Dziwny był ten rok szkolny ale dobrze, że przez ostatnie miesiące mogliśmy normalnie uczyć i bawić się w szkole.
Życzymy Wszystkim udanych wakacji :)
Dzieci z klasy 3a z wychowawczynią Agatą Bińkowską
27
Dzień Rosji
22.06.2021Z okazji Dnia Rosji (12 czerwca) został zorganizowany konkurs na najładniejsze przeczytanie wybranego rosyjskiego wiersza. Inicjatorką pomysłu była p. Elżbieta Jaworska, logopeda, która współpracowała także przy organizacji i przebiegu konkursu. Nauczycielka plastyki, p. Iwona Wojewoda-Jedynak zachęciła uczniów klas 4 – 7 do wykonania ilustracji do przekładów wierszy w języku polskim.
Do konkursu zostały wybrane dwa wiersze: „Kocięta” Siergiusza Michałkowa (dla uczniów klas 4 – 6) oraz „Bagaż” Samuiła Marszaka (dla uczniów klas 7 – 8). Uczniowie otrzymali pliki tekstowe z wierszami w języku rosyjskim oraz z tłumaczeniami wierszy na język polski oraz pliki wideo z nagraniem interpretacji wiersza przez nosicieli języka.
W wyniku konkursu nagrody przekazane przez Wydawnictwo Szkolne PWN oraz przez rodzica jednego z naszych ubiegłorocznych absolwentów otrzymali:
- Jakub Skulimowski, klasa 7b – za zajęcie I miejsca;
- Łukasz Skulimowski, klasa 7b – za zajęcie II miejsca;
- Władisław Ławrinowicz, klasa 6a – za udział w konkursie.
Efektem współpracy nauczycieli i uczniów są cyfrowe książki z wierszami rosyjskich poetów ilustrowane pracami naszych uczniów, do obejrzenia których zachęcamy.
Urszula Katarzyna Furmańska, nauczycielka języka rosyjskiego
Dzień Pustej Klasy
21.06.2021
Afryka Kazika
21.06.2021Uczniowie klasy 2a udali się w niesamowitą podróż po Afryce wraz z bohaterem książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.
Alicja Biedrzycka
Joga dla dzieci pod chmurką
21.06.2021Uczniowie z klasy trzeciej wzieli udział w kursie jogi dla dzieci.Zapytajmy dzieci czy joga faktycznie jest nudna? Nuda może być też przyjemna.🙂Podczas zajęć było rytmicznie, statycznie, komicznie ale też i zmysłowo i bezwiednie. Joga to też styl życia nie tylko rzeźbienie ciała ale także pielęgnowanie piękna wewnętrznego dziecka, kształtowanie poczucia jego wrażliwości, otwartości na świat, pogłębianie relacji z rówieśnikami, wyrażanie siebie, wzmacnianie odwagi i poczucia własnej wartości.Na zajęciach trenowaliśmy:
👃 pogłębianie i wydłużanie oddechu,
🧠uważność na różnicowanie dzwięków,
☔ uważność na swoją wewnętrzną pogodę
🧘 asany i relax
🤔obserwację swojego ciała, myśli, doznań i uczuć
pogłębianie relacji z rówieśnikami
❤wyrażanie siebie.
Ulubione pozycje uczniów to:Wojownik I, II ,III # Drzewo# Pies z głową góry# Pies z głową do dołu#Żuraw#Gołąb,Sfinks#Świeca#Okręt...No i oczywiście zawsze wyczekiwany i zasłużony relax na koniec praktyki (czyli nie robienie niczego i nie myślenie o niczym)😊
Okazuje się że wcale nie jest proste nie robienie niczego i nie myślenie o niczym🙃😉 ale możliwe. Wszystkim osobom, którzy wspierali mnie podczas realizacji projektu chciałabym serdecznie podziękować🌻Zwłaszcza: Pani Dyrektor, dzieciom, rodzicom, koleżankom i kolegom z pracy🙏 🙌
Kochane dzieci pamiętacie o pracy domowej:ćwiczcie relax 😉🙃
Magdalena Sobczyk
Narodowy Spis Ludności
21.06.2021
Ogłoszenie o naborze: ogloszenie_nabor_nsr.pdf
Pismo Gminnego Komisarza Spisowego: Pismo_Gminnego_Komisarza_Spisowego_e-dziennik.pdf
Formularz zgłoszenia na rzachmistrza: formularz_zgloszeniowy-na-rachmistrza.docx
Zakończenie roku w świetlicy
21.06.2021To już ostatnie prace plastyczne wykonane w przez dzieci przebywające w świetlicy.
Wszystkim naszym podopiecznym życzymy wspaniałych wakacji, pełnych przygód, radości i słońca.
Wychowawcy świetlicy
Turniej Tabliczki Mnożenia
21.06.20214
Aktualności
Co nowego w szkole?Warsztaty klubu Ciekawskiego
- 05.05.2025
W kwietniu, w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty świąteczne, zorganizowane przez Klub Ciekawskiego.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję stworzyć świąteczne kurczaki z bawełny, filcu oraz kulki silikonowej i tasiemki. Użyto także nożyczek, igieł, szpilek oraz nici.
Warsztaty zgromadziły członków Klubu, zainteresowanych rękodziełem i tworzeniem własnoręcznych dekoracji wielkanocnych. Zastosowaliśmy różne techniki pracy z filcem, w tym wycinanie kształtów i zszywanie elementów.
Praca z filcem, bawełną oraz kulką silikonową okazała się ciekawym i relaksującym zajęciem, pozwalającym na rozwinięcie kreatywności i zdolności manualnych. Uczestnicy z zaangażowaniem tworzyli unikatowe ozdoby, które będą stanowić osobisty akcent w ich świątecznych dekoracjach.
Atmosfera podczas warsztatów była miła i twórcza. Członkowie Klubu Ciekawskiego chętnie dzielili się pomysłami i wzajemnie sobie pomagali. Warsztaty te były nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności, ale również do integracji i spędzenia czasu w świątecznym nastroju.
Podsumowując, warsztaty świąteczne Klubu Ciekawskiego można uznać za udane. Uczestnicy z satysfakcją opuszczali spotkanie z własnoręcznie wykonanymi kurczakami, gotowi do dekorowania swoich domów na nadchodzące święta.
Biblioteka Szkolna
4
Lato w mieście
- 05.05.2025
Zjednoczmy siły dla lepszej szkoły!
- 30.04.2025
Jesteśmy dumni, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”! Dzięki temu możemy zyskać cenne wsparcie w walce z przemocą rówieśniczą.
Potrzebujemy Waszych głosów, aby zdobyć to wsparcie! Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja i pomóżcie nam stworzyć bezpieczniejsze miejsce dla wszystkich uczniów.
Zajrzyjcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i oddajcie głos! Każdy z Was może przyczynić się do pozytywnych zmian! Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Strój galowy
- 30.04.2025
Omnibusek matematyczny
- 30.04.2025
W poniedziałek, 28 kwietnia 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs „OMNIBUSEK MATEMATYCZNY”.
W zmaganiach matematycznych wzięło udział 27 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 9 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych.
Wyniki turnieju: 1 miejsce – Zofia Tarczoń, 2 miejsce – Antonina Sadło, 3 miejsce – Alicja Nawała, wyróżnienie – Evelina Kovalyshyn, Liliana Nowocińska, Franciszek Górecki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i osiągniętych wyników. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do laureatów, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą oraz umiejętnościami matematycznymi.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej - wyniki
- 30.04.2025
Czas na zmiany!
- 29.04.2025
Nasza szkoła ma szansę na dołączenie do projektu „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” i zdobycie wsparcia, które pomoże nam w walce z przemocą! To doskonała okazja, by poprawić bezpieczeństwo i komfort nauki dla wszystkich uczniów.
Jak możecie pomóc? Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja! Każdy głos to krok w stronę lepszej przyszłości dla naszych dzieci.
Wejdźcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i pokażcie, że zależy Wam na bezpieczeństwie w szkole! Razem możemy wiele zmienić!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Razem możemy przerwać krąg przemocy!
- 28.04.2025
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Nasza szkoła bierze udział w wyjątkowym projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”. Aby zdobyć wsparcie od ekspertów i cenne materiały, potrzebujemy Waszych głosów!
Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie możecie głosować na naszą szkołę! Pamiętajcie, że każdy głos się liczy! Razem możemy stworzyć bezpieczniejsze i bardziej wspierające środowisko dla naszych uczniów.
Wejdźcie na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i zagłosujcie na nas!
Zachęćcie swoich znajomych i bliskich do wsparcia naszej inicjatywy! Działajmy razem!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Kochani Uczniowie!
- 28.04.2025
Z radością informujemy, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”, organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL. To wyjątkowa szansa, aby zdobyć wsparcie specjalistów oraz cenne materiały do walki z przemocą w naszej szkole! 💪❤️
Aby to osiągnąć, potrzebujemy WASZYCH GŁOSÓW! Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie będziemy prosić Was o oddanie głosów na naszą szkołę. To właśnie pierwsze 100 placówek, które zdobędą najwięcej głosów, otrzyma pakiet RESQL o łącznej wartości 600 tys. zł, w skład którego wchodzą:
✅ Aplikacja dla uczniów do anonimowego zgłaszania problemów
✅ Szkolenie dla kadry pedagogicznej
✅ Scenariusze lekcji poświęconych przemocy
✅ Sprawnie działający system dla nauczycieli do reagowania na wszelkie nadużycia
Jak możecie pomóc? To proste!
Wejdźcie na stronę: przerwij-krag-przemocy.pl
https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/)
Kliknijcie „Zagłosuj na szkołę”.
Znajdźcie naszą szkołę na liście i oddajcie głos.
Pamiętajcie, głosować można raz dziennie! Zachęcajcie również swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców do wsparcia naszej inicjatywy.
Razem możemy przerwać krąg przemocy! 🌍
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Wiersz Juliana Tuwima - konkurs
- 28.04.2025
Koszt obiadów - maj 2025
- 28.04.2025
U W A G A!
Koszt obiadów w maju:
Szkoła Podstawowa: 17 x 10 zł. = 170 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 167 zł.
Klasa 0: 17 x 14 zł. = 238 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 235 zł.
“Adopcja na odległość”
- 23.04.2025
Z radością informujemy, że będziemy pomagać dziewczynce z Afryki w ramach “adopcji na odległość”.
Dziewczynka ma 3 lata, ma na imię Namukasa. Mieszka w Ugandzie. Jej mama sama wychowuje dzieci i nie stać ją na opłaty związane z edukacją. Dzięki naszej pomocy będzie mogła uczęszczać na zajęcia przedszkolne i korzystać z posiłku w szkole. Szkoła jest pod opieką Misji Franciszkańskich, które są organizatorami adopcji i pomagają w wielu krajach misyjnych.
Chcemy również złożyć życzenia radosnych Świąt Wielkanocy, aby był to piękny czas dzielenia się dobrem i miłością.
Szkolny Caritas
Jak bezpiecznie korzystać z telefonu
- 23.04.2025
Warsztaty wielkanocne w klasach drugich
- 23.04.2025
W dniach poprzedzających Święta Wielkanocne w klasach drugich odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których uczniowie wzięli udział w kreatywnych i wiosennych aktywnościach. Zajęcia miały na celu nie tylko przybliżenie dzieciom tradycji wielkanocnych, ale także rozwijanie ich zdolności manualnych oraz wrażliwości na piękno przyrody.
W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie sadzili wiosenne kwiatki, ucząc się przy tym troski o rośliny oraz poznając podstawowe zasady pielęgnacji. Doniczki zostały ozdobione wielkanocnymi dekoracjami, co dodało im wyjątkowego, świątecznego charakteru. Powstały kolorowe kompozycje z kwiatami, pisankami, zajączkami i wstążkami.
Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w pracach. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, nauki oraz kultywowania wielkanocnych tradycji.
Aldona Osińska, Karolina Piekarniak, Emilia Kamać
Warsztaty wielkanocne w klasie 3a
- 23.04.2025
Uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali stroiki z wykorzystaniem bukszpanu. Wesołych Świąt!
Alicja Biedrzycka
Konkurs "Zroluj zdrowie"
- 23.04.2025
Budżet Obywatelski
- 23.04.2025
XII Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku- eliminacje szkolne
- 16.04.2025
Właśnie rozdaliśmy dyplomy i słodkie upominki jako nagrody za udział w XII Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. W kategorii klasy 1-3 wzięło udział 11 osób. Jako pierwsze uplasowały się:
I miejsce- Inka Szlesinger, kl. 3c
II miejsce- Antonina Domańska, kl. 2c
III miejsce- Hanna Lisowska, kl. 3b
W przedziale klas 4-6 startowały 4 osoby:
I miejsce- Szymon Michalski, kl. 6c
II miejsce- Natalia Michalska, kl. 6c
III miejsce- Jakub Wiśniewski i Vladimir Vasilevich, kl. 6b
Progi Mistrzostw zostaną ogłoszone 30 kwietnia i wtedy dowiemy się, którzy z naszych zawodników będą mogli pojechać do Wrocławia na finał.
Na tych stronach można śledzić wydarzenie:
https://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2025/harmonogram
https://www.facebook.com/mistrzostwasudoku
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.
Biblioteka szkolna
III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon".
- 15.04.2025
Chcielibyśmy zaprosić Uczniów z Państwa Szkoły do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon"
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): składający się z 20 pytań dotyczących środowiska z wybranej kategorii wiekowej
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników będzie miało do wykonania projekt na zadany temat, ten etap odbędzie się stacjonarnie w Warszawie
Organizatorem konkursu jest największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania <https://www.giganciprogramowania.edu.pl/> .
Giganci Programowania
Kwiaty w szkolnym ogródku
- 14.04.2025