Strona główna
Warsztaty kulinarne
15.06. 2023 r. uczniowie klasy 1 podjęli się wyzwania jakim jest pieczenie ciast. W kilkuosobowych grupach dzieci przyrządziły ciasto, które następnie poprzekładały do foremek i ozdobiły słodkimi dodatkami. Po upieczeniu wszyscy z radością skonsumowali swoje dzieła. Było pysznie! W przedsięwzięciu tym pomogła im mama jednej z uczennic, dziękuję pani Katarzyno.
Uwaga!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
dla klas VIII odbędzie się 22.06.2023 r. o godz. 15:00
w hali sportowej (wejście od ulicy Piasta)
~
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 0-VII
odbędzie się 23.06.2023r. o godz. 9:00
w hali sportowej
(wejście od ulicy Piasta)
Wymiana szkolna z uczniami z Paris Saint Germain
W dniach 04.06-11.06.2023 r uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkół Podstawowych nr 1 i 3 gościli w swoich domach uczniów ze szkoły w Paris Saint Germain.
Uczniowie z Francji wraz z ich opiekunami przylecieli na lotnisko Chopina w Warszawie, a następnie zostali przewiezieni autokarem do Konstancina, gdzie czekały na nich polskie rodziny wraz z uczniami, którzy w listopadzie 2022 r uczestniczyli w wymianie szkolnej we Francji. Czas spędzony w Polsce obfitował nie tylko w aktywności kulturalne, ale był także wzbogacony w aktywności edukacyjne oraz społeczne. Zgodnie z planem uczniowie z Francji zwiedzali Pałac w Wilanowie, Stare Miasto, Muzeum Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, Dom Marii Skłodowskiej- Curie, oraz uczestniczyli w grze miejskiej. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli okazje zwiedzić naszą szkołę oraz zapoznać się z jej funkcjonowaniem. Spore emocje wywołała
"Genialne miejsca" – warsztaty edukacyjne w klasach drugich
W czerwcu, uczennice klasy 8a - Kalina Misiak, Zuzanna Kamać, Laura Kamińska oraz Gabrysia Jasienicka prowadziły warsztaty o historii Konstancina w klasach drugich – opiekun projektu p. Wojciech Guszkowski. Podczas warsztatów przedstawiły autorską grę która zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu ,,Genialne miejsca".
Laboratoria przyszłości - program realizowany w klasie 2B
W naszej sali mamy możliwość drukowania 3D. Nasza wychowawczyni pani Agata Bińkowska przygotowała projekty, które już kilka razy mogliśmy obserwować w trakcie wydruku. Pod koniec lekcji mogliśmy wziąć do ręki breloczki i żetony. Nasza pani opowiedziała nam o innych drukarkach 3D i ich możliwościach. Obejrzeliśmy zdjęcia nowoczesnych domów budowanych przy pomocy bardzo dużych drukarek 3D. Podczas pracy naszej drukarki musimy być bardzo ostrożni, ponieważ nagrzewa się do 260*C. W drugim semestrze nauczyliśmy się obsługiwać Edisona, który jest programowalnym robotem edukacyjnym z funkcją przemieszczania się. Przy pomocy kodów kreskowych programowaliśmy Edisony aby wykonywały różne polecenia np. Omijały przeszkody, jeździły po torze, przemieszczały sie wewnątrz zaznaczonego pola. Korzystaliśmy z plansz dedykowanych do programowana i podczas kolejnych zajęć sami projektowaliśmy i wykonaliśmy
Konkurs czytelniczy
W środę, 31 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy „Znam lektury pierwszoklasisty”. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas pierwszych.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością treści wybranych książek: „Jaś i Małgosia”, „120 przygód Koziołka Matołka”, „Pilot i ja
Podsumowanie projektu edukacyjnego w klasach pierwszych
W tym roku, w naszej szkole, został realizowany projekt edukacyjny pt. "Wpływ prawidłowej higieny jamy ustnej na funkcjonowanie organizmu u dzieci w klasach I-III". Dzieci z klas pierwszych dowiedziały się jak prawidłowo szczotkować zęby, poznały odpowiednią metodę szczotkowania dostosowaną do wieku, wdrążyły się w temat dbania o stan swojego uzębienia, poprzez wspomaganie higieny jamy ustnej nicią dentystyczną czy specjalistyczną płukanką. Oprócz tego uczniowie zastanawiali się czy zdrowe zęby mają wpływ na stan naszego organizmu, czy samopoczucie? Czy próchnica może spowodować, że człowiek będzie czuł się źle? To były bardzo twórcze godziny, spędzone na wspólnym wnioskowaniu i uczeniu się.
Konkurs Ortografek
poniedziałek, 22 maja 2023 roku odbył się świetlicowy konkurs ortograficzny „Ortografek”. Wzięło w nim udział 27 uczniów klas pierwszych.
Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci nawyków poprawnego pisania i motywowanie do doskonalenia umiejętności ortograficznych. Uczniowie wypełniali tekst z luk
„Dwójka” na Dniach Konstancina
4 czerwca na scenie Amfiteatru w Parku Zdrojowym w trakcie Dni Konstancina, wystąpił chór naszej szkoły pod kierunkiem p. Romana Rudowskiego.
Uczennice wykonały wiązankę pięknych pieśni patriotycznych. Nasza solistka Natasza Kondraciuk wystąpiła w piosence „Dom który mam” z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej (mieszkanka Klarysewa).
Omnibusek matematyczny
W piątek, 19 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs „OMNIBUSEK MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas pierwszych.
Uczestnicy mieli do rozwiązania 9 zadań zamkniętych i 5 otwartych. Do konkursu dzieci przygotowywały się na zajęciach koła matematycznego. Rozwijały swoje p
Piknik sportowy z okazji Dnia Dziecka
Dnia 1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się piknik sportowy z okazji Dnia Dziecka.
W uroczystości wzięły udział dzieci z całej szkoły począwszy od klasy 0 aż do klasy 8. Każde z nich mogło znaleźć coś dla siebie. Dla młodszych dzieci były dmuchane zabawki, starsi rywalizowali w turniejach: piłki siatkowej, koszykówki , tenisie stołowym, badmintonie, szachach, piłce nożnej na dużym dmuchanym boisku. A w czasie skoku wzwyż pobity został dotychczasowy rekord szkoły, który należy obecnie do ucznia klasy 6A Mateusza Nadolnego i wynosi 142 cm.
Dzień Pasji Talentów i Zainteresowań
Dnia 2 czerwca 2023 roku w klasie 1a odbył się Dzień Pasji Talentów i Zainteresowań. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty, opowiedzieli o swoich pasjach, pokazali swoje kolekcje. Odpowiadali na liczne pytania, które zadawali ich koledzy i koleżanki.
Warto pielęgnować w dzieciach ich ciekawość poznawczą, która pozwala im się rozwijać i uczyć nowych rzeczy.
Warsztaty poetycko- plastyczne dla uczniów klas 2
Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas 2 mieli możliwość porozmawiać o swoich mamach. Opowiedzieli za co Je kochają (uśmiech, pomoc przy odrabianiu lekcji, dobroć, pyszne jedzenie, fajne ubrania, poświęcony czas) i jaki prezent z okazji Święta mogą wręczyć lub zorganizować, np. laurki, śniadanie do łóżka, pomoc w sprzątaniu. Wszystkie dzieci dokładnie wiedziały, kiedy odbywa się Dzień Mamy Uczniowie posłuchali wierszy poświęconych Mamom oraz wypowiedzi innych dzieci, za co one kochają swoje mamy, a następnie wykonali dla nich piękne laurki.
Warsztaty w klasie 1c i 3b
W związku z Dniem Mamy i Taty uczniowie z klasy 1c i 3b wykonali kule do kąpieli. Podczas ich tworzenia dzieci miały okazję łączyć różne składniki oraz dodawać suszone kwiaty do swoich prac. Oprócz wykonania upominków dla Rodziców rozwijały motorykę małą, ugniatały, mieszały i świetnie się bawiły. Rodzicom życzymy wszystkiego, co najlepsze.
Warsztaty poetycko- plastyczne dla uczniów klas 2
Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas 2 mieli możliwość porozmawiać o swoich mamach. Opowiedzieli za co Je kochają (uśmiech, pomoc przy odrabianiu lekcji, dobroć, pyszne jedzenie, fajne ubrania, poświęcony czas) i jaki prezent z okazji Święta mogą wręczyć lub zorganizować, np. laurki, śniadanie do łóżka, pomoc w sprzątaniu. Wszystkie dzieci dokładnie wiedziały, kiedy odbywa się Dzień Mamy Uczniowie posłuchali wierszy poświęconych Mamom oraz wypowiedzi innych dzieci, za co one kochają swoje mamy, a następnie wykonali dla nich piękne laurki.
Mistrz szybkiego czytania
W czwartek, 18 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy MISTRZ SZYBKIEGO CZYTANIA. Wzięło w nim udział 30 uczniów klas pierwszych.
W czasie jednej minuty dzieci miały przeczytać bezbłędnie jak najwięcej wyrazów. Biegłe czytanie, opanowanie i pewność siebie to cechy, którymi
Fotobudka na Dzień Dziecka
Z okazji festynu, który odbył się w szkole na Dzień Dziecka, Szkolne Koło Fotograficzno-Filmowe, zorganizowało fotobudkę. Motywem przewodnim było hasło, Czas wakacji.
Scenarzystką i reżyserem była Matylda Rzepecka z 8a. Do współpracy dołączyły: Maja Sikorska 8a, Tosia Zielak 7b, Gabrysia Redestowicz z 7b. Patrycja Cienki – część gadżetów.
Mamy imię dla bibliotecznego psa-maskotki!!!
W kwietniu zadecydowaliśmy, że zwycięska praca w konkursie „Żywa książka” zostanie
maskotką szkolnej biblioteki. Jednak zwierzę, czy to prawdziwe, czy książkowe, nie może
żyć bez imienia. Dlatego w maju odbył się konkurs na imię dla naszego bibliotecznego
pupila. Spośród wielu propozycji wybrano 18 imion (np. Książek, Puszek, Pinokio,
Spotkanie autorskie z Katarzyną Barcikowską
W maju klasy 4 i 5 miały możliwość spotkać się z autorką książki „Tajemnica szopy nad Wigrami”- panią Katarzyną Barcikowską. Podzieliliśmy się swoimi doświadczeniami, związanymi z biwakowaniem w różnych miejscach (np. las, jezioro) i o zaletach (np. brak konieczności mycia się ) lub niedogodnościach z tym związanych (np. ukąszenia owadów ). Pani Katarzyna przybliżyła nam region Suwalszczyzny, zamieszkiwany w 12-13 wieku przez wojowniczy lud Jaćwingów, i zarazem miejsce, w którym rozgrywa się akcja książki. Mieliśmy okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek o Jaćwingach, np. że jaćwieskie kobiety nosiły bogatą biżuterię, w tym dzwoneczki, a wojownicy napadali na sąsiednie kraje na małych, silnych konikach. Poznaliśmy kilka słów i wyrażeń w języku jaćwieskim. Autorka przeczytała fragmenty książki. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie oraz była możliwość zakupienia książki z dedykacją
Nasze media społecznościowe
Godziny lekcji
Niedziela 27.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych