Strona główna
Zuchowa Wigilia
16 grudnia 2022 roku, dzięki życzliwości Szkoły Podstawowej nr. 2 w Konstancinie - Jeziornie odbyła się Zuchowa Wigilia.
Wszystkie gromady wzięły w niej udział. Kogo nie zmogła choroba przybył na wspólne świętowanie.
Było ponad 70 zuchów wszystkie kadry gromad.
Mieliśmy piękna opowieść o Betlejemskim Świetle pokoju przekazywanym w sztafecie przez Skautów z całego świata.
Kim był kapral Wojtek?
Pod taki tytułem, odbył się w naszej szkole, konkurs historyczny zorganizowany przez nauczyciela historii p. Wojciecha Guszkowskiego. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas ósmych, które realizują okres II wojny światowej na lekcjach historii.
Kapral Wojtek był niedźwiedziem, członkiem II Korpusu, Armii gen. Władysława Andersa. Decyzją dowódcy otrzymał stopień woskowy, a nawet żołd, który głównie przeznaczano na jedzenie. Razem z żołnierzami przebył cały szlak bojowy armii polskiej. Emeryturę spędził w ogrodzie zoologicznym w Edynburgu (Szkocja).
Świąteczne zadania – projekt matematyczny
Grudzień to okres ciężkiej pracy. W domu każdy przygotowuje się do świąt. W szkole masa sprawdzianów, kartkówek i pytanie. Grupka chętnych ósmoklasistów znalazła czas, aby wziąć udział w projekcie matematycznym- Świąteczne zadania. Uczniowie samodzielnie układali zadania związane ze świętami Bożego Narodzenia. Do zadań wykonywali piękne ilustracje. Po połączeniu wspólnej pracy powstał piękny e-book z zadaniami, które nauczyciele matematyki będą wykorzystywać na ostatniej lekcji tego roku kalendarzowego. Mamy nadzieję, że dobrze będziecie się bawić rozwiązując zadania waszych koleżanek, kolegów, sąsiadów czy rodzeństwa.
Dzień świątecznego swetra
Świąteczny sweter to uroczy choć często kiczowaty element stroju nierozerwalnie związany ze zbliżającą się Gwiazdką. Dzień Świątecznego swetra obchodzony co roku 13 grudnia jest nie tylko okazją do zaprezentowania zabawnego sweterka z wizerunkiem reniferka lub świecącą choinką, lecz także do zwrócenia uwagi na szczytną akcję związaną z tym dniem, bo choć jest to dzień beztroskiej zabawy to warto wiedzieć, że celem akcji jest zbieranie funduszy dla potrzebujących dzieci i zwiększenie społecznej świadomości na ten temat.
Mikołajki w klasach 3a i 3b
Uczniowie klas 3a i 3b, pod opieką wychowawczyń p.Karoliny Piekarniak, p.Emilii Kamać oraz nauczycielek p.Uli Ludwin, p.Anny Brzezińskiej i p.Żanety Misiak, z okazji Mikołajek wybrali się do Krainy Świętego Mikołaja. Spotkali tam wesołe elfy, dzięki którym poznali świąteczną historię, dowiedzieli się wielu ciekawostek o Świętym Mikołaju oraz wykonali przepiękne ozdoby choinkowe na plastrach drewna. Pomogli także odnaleźć zgubiony worek Mikołaja, a w nagrodę odwiedzili jego chatkę i otrzymali mikołajkowe upominki. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku i pożywili się pieczonymi kiełbaskami. Wycieczka była bardzo udana.
"Traper" w Warszawie nocą
Zgodnie z wieloletnią tradycją, wybraliśmy się do Warszawy, żeby podziwiać jej iluminacje. Wyprawa odbyła się w poniedziałek 12 grudnia 2022 roku. Jak zwykle, na ten rajd było dużo więcej chętnych niż miejsc.
Nasza wyprawa składała się z trzech głównych punktów.
1. Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie. W tym roku, chyba najbogatsza propozycja włącznie z tradycyjnym koncertem światło i dźwięk. Naprawdę gorąco polecamy!!!
Świąteczne warsztaty plastyczne w klasie 2a
5 XII w klasie 2a odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne . Tematem zajęć była “Diorama -święta w moim domu”. Warsztaty miały charakter rodzinny. W tworzenie świątecznych dioram zaangażowane były całe rodziny. Czas wspólnie spędzony na kreatywnym działaniu to nie tylko wspaniała zabawa, to również nauka współpracy i świetna okazja do integracji. Uczniowie klasy 2a dziękują Rodzicom za zaangażowanie w życie klasy i wspólnie spędzony czas. Wesołych Świąt !
Zajęcia integracyjne
W dniach 7 i 12 grudnia 2022 r. w ramach działań w zakresie programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły dla uczniów klas piątych i drugich odbyły się zajęcia integracyjne. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy i uwrażliwienie uczniów na zjawisko i przyczyny uchodźstwa. W czasie zajęć poruszono także tematykę różnic kulturowych i religijnych pomiędzy narodami. Warsztaty te przyczyniają się to do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa polskich uczniów wobec kolegów i koleżanek pochodzących z innych krajów i wzajemnego poznania się.
Mikołajki SU
W naszej szkole 7.12.2022r. obchodziliśmy Mikołajki organizowane przez Samorząd Uczniowski. Po klasach chodził św. Mikołaj razem z pomocnikami. Rozdawali oni cukierki. Od niektórych klas w nagrodę mogliśmy usłyszeć piosenkę świąteczną w ich wykonaniu.
Kalina Misiak (Szkolne Koło Fotograficzne)
Foto: Kalina Misiak, Matylda Rzepecka (Szkolne Koło Fotograficzne)
Akcja charytatywna
Szkolny wolontariat zakończył zbiórkę artykułów higienicznych dla wychowanków Domu Dziecka w Pęcherach. Zebraliśmy: szampony, żele i płyny do kąpieli, mydełka, pasty i szczotki do zębów, chusteczki higieniczne zwykłe i nawilżone. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Szkolny wolontariat
Świąteczne warsztaty dla uczniów z Ukrainy
W grudniu szkolna biblioteka zorganizowała dla uczniów zza wschodniej granicy świąteczne zajęcia warsztatowe. Nauczycielki opowiedziały o zwyczajach związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Uczniowie ukraińscy opowiedzieli o podobnych zwyczajach w ich ojczyźnie. Następnie dzieci zrobiły z przygotowanych wcześniej wszelkiego rodzaju materiałów plastycznych świąteczne kartki. Wykorzystano szablony o tematyce zimowej i świątecznej. Dzieci włożyły dużo serca i wykazały się dużą pomysłowością komponując swoje prace plastyczne. Każda kartka wyglądała pięknie i była inna niż pozostałe.
Dzień Pluszowego Misia
24 listopada w bibliotece obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przynosiły swoje misie, które obsiadły półki biblioteki :) Na ścianach pojawiły się zdjęcia różnych sławnych misiów książkowych i filmowych oraz gazetka dotycząca najsławniejszego misia wojskowego- Wojtka, który podróżował z armią Andersa z Iranu, przez Monte Cassino do Anglii. Na przerwach czytaliśmy o misiu Wojtku („Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego), można było obejrzeć krótki filmik, opowiadający jego historię. Powstały wspólne prace misiów, które zaprezentowano na korytarzu szkolnym. Na długiej przerwie odśpiewaliśmy miśkom „Sto lat”, podrzucając je do góry na chuście. Na koniec można było spróbować „misiowego tortu”.
Projekt eTwinning: Don’t judge a book by its cover
Uczniowie klas 8 biorący udział w międzynarodowym projekcie eTwinning “Don’t judge a book by its cover” wykonali kartki Bożonarodzeniowe i Noworoczne, które, wraz z życzeniami, zostały wysłane do szkół partnerskich: do szkoły w Inowrocławiu oraz do szkół w Chorwacji, Słowacji, Francji, Hiszpanii, Turcji, Włoch. Dzięki uprzejmości Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna otrzymaliśmy foldery w języku angielskim i mogliśmy dołączyć je do przesyłek, aby promować nasze piękne miasto i zachęcić partnerów projektowych do odwiedzenia Polski i Konstancina-Jeziorny.
Mikołajki w klasach 1a,1b,1c
Uczniowie klas pierwszych Mikołajki spędzili w kinie. Był to prezent mikołajkowy i pierwsza klasowa wycieczka autokarowa. Dzieci obejrzały francusko-belgijski film pt. „Uwolnić Poly”. Film bardzo zainteresował młodych widzów i stał się pretekstem do wielu rozmów na temat ochrony zwierząt, przyjaźni i współpracy. To była wspaniała wycieczka!
Portret Stefana Żeromskiego
W listopadzie obchodziliśmy rocznicę śmierci patrona naszej szkoły, Stefana Żeromskiego. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pod tytułem „Portret Stefana Żeromskiego”. W wydarzeniu wzięło 21 uczniów od 1 do 8 klasy. Technika wykonania portretu była dowolna, ale przeważały prace w ołówku. Pod uwagę brano pomysłowość, samodzielność oraz estetykę pracy. Jury liczyło 6 nauczycieli oraz 2 uczennice. Zdania były podzielone, szczególnie w klasach 1-3. Ostatecznie jednak udało się wyłonić laureatów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w wydarzeniu. Nagrody główne i wyróżnienia (ufundowane przez Radę Rodziców) przyznano w 3 kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce w klasach 1-3 otrzymała Nina Pyrowicz, wyróżnienie- ex aequo Zofia Woźniak i Blanka Madej. W klasach 4-6 główna nagroda przypadła Bruno Biedrzyckiemu, wyróżnienie- Oldze Wojciechowskiej. W klasach 7-8 bezspo
Bank zadań z języka angielskiego
Bank zadań z języka angielskiego - grudzień 2022 r.
Bank_zadan_za_grudzien_2022_r.odt
Mikołajki w grupie 0b
6 grudnia był bardzo wesołym, atrakcyjnym i twórczym dniem dla najmłodszych dzieci.
Grupa 0b uczestniczyła tego dnia w warsztatach mikołajkowych, podczas których dzieci własnoręcznie wykonały piękne bombki choinkowe.
Oczywiście w tym roku również odwiedził nas Mikołaj
Serdeczne podziękowania dla Rodziców za zorganizowanie tego wspaniałego dnia.
Puszki pełne światła
Harcerki i harcerze z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin organizują akcję zbiórki puszek. Dla nas to zwykły śmieć, który wrzucamy do żółtego pojemnika. Wcześniej na przykład robimy tradycyjną sałatkę jarzynową, jemy fasolkę w sosie pomidorowym albo karmimy psa... Po tych czynnościach zostają nam w koszu one - PUSZKI. Okazuje się, że nawet puszki mogą pomóc, dając w Ukrainie odrobinę ciepła i światła.
Mikołajkowa wyprawa klas 8a i 8c
Z okazji Mikołajek, 6 gudnia, klasy 8a i 8c wraz z wychowawcami: p. Jolantą Banach i p. Janem Nowackim a także z nauczycielami p. Agnieszką Gromadą i p. Bartoszem Wilczakiem, wybrały się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie przez dwie godziny zwiedzali wystawy - przestrzeń swobodnej eksploracji, mogli swobodnie poobserwować, poeksperymentować i pokonstruować, każdy we własnym tempie i zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Mieli możliwość obudzenia swojej ciekawości i przez zabawę pogłębienia wiedzy m. in. z zakresu fizyki, robotyki, geografii i biologii. Pomimo nieciekawej pogody nie obyło się bez spaceru do ulubionej przez uczniów restauracji. Wyprawa była udana :)
Nasze media społecznościowe
Godziny lekcji
Czwartek 15.05.2025Kalendarz
- maj
- 15
- Egzamin ósmoklasisty - język angielski.
- 15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 14
- Egzamin ósmoklasisty - matematyka.
- 14.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty - język polski.
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 02
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 02.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 01
- Święto Pracy
- 01.05.
- Święto
- kwi
- 22
- Wiosenna przerwa świąteczna - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 22.04.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 21
- Poniedziałek Wielkanocny
- 21.04.
- Święto
- kwi
- 18
- Wiosenna przerwa świąteczna - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 18.04.
- Inne wydarzenie
Galeria zdjęć
- brak danych