Strona główna

        • 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły.

          Szanowni Państwo,
          po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że osób, instytucji i stowarzyszeń potrzebujących pomocy jest wiele, jednak będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie i z góry za to serdecznie dziękujemy.
          Jak przekazać? RR strona: https://www.facebook.com/people/Rada-Rodzic%C3%B3w-SP2-Konstancin-Jeziorna/100087587167178/
          • Szanowni Państwo,

            w związku z reorganizacją i powstaniem CUW następuje zmiana rachunku bankowego - opłaty za obiady.

            Opłaty za obiady od stycznia 2026 przyjmowane tylko przelewem na konto, brak możliwości wpłaty gotówką.
            • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziorna, w roku szkolnym będzie czynny:

              Pon. 8.00-16.00

              Wt. 7.30-15.30

              Śr. 7.30-15.30

              Czw. 7.30-15.30
              • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.
                • Film przedstawia naukę w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2

                  im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Klasy IV – VIII prowadzą nauczanie zdalne.
                  • Szanowni Państwo,
                    zostało, podpisane porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej.
                        • Konkurs fotograficzny „W poszukiwaniu jesieni”
                          • Konkurs fotograficzny „W poszukiwaniu jesieni”

                            W październiku uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni do konkursu fotograficznego „W poszukiwaniu jesieni”. Zadaniem konkursowym było wykonanie zdjęcia przedstawiającego jesień, która zawitała do Kanstancina – Jeziorny. Celem konkursu było budzenie zainteresowań przyrodą, rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci, kształtowanie idei fotografowania jako formy spędzania czasu wolnego oraz uwrażliwianie na  piękno otaczającego nas miasta i  jego okolic.

                        • Dzień Drzewa
                          • Dzień Drzewa

                            Z okazji Dnia Drzewa uczniowie klasy 3a wzięli udział w całodziennych warsztatach, podczas których uczyli się jak ważną rolę dla całej Ziemi spełniają drzewa. Podczas spaceru rozpoznawali różne rodzaje drzew oraz zbierali jesienne liście. Wykonali albumy edukacyjne przedstawiające drzewa i ich liście oraz posadzili drzewko – sosnę z nasionka. Będą mogli obserwować jak rośnie.

                        • Dzień Języków Obcych
                          • Dzień Języków Obcych

                            W dniu 09.10.2024 r w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie miała miejsce uroczystość promująca obchody Dnia Języków Obcych. Z tej okazji odbyła się krótka prezentacja języków, których uczniowie mogą uczyć w się w naszej szkole oraz przybliżenie krajów, do których uczniowie mogą wyjeżdżać na wymiany i wycieczki szkolne. Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali prezentacje na tematy Niemiec, Francji i Anglii, a uczniowie klas 6-tych mogli je obejrzeć i tym samym podjąć decyzję, co do wyboru kolejnego języka obcego pod koniec szóstej klasy. Nauczyciele uczący języków obcych zapoznali także uczniów z zasadami wymian i wycieczek szkolnych zagranicznych. Mamy nadzieję, że prezentując ciekawe zdjęcia i filmiki z wymian oraz wyjazdów zagranicznych zachęciliśmy także uczniów do aktywnej nauki języków obcych niezbędnych podczas wyjazdów zagranicznych.

                        • Dzień Komisji Edukacji Narodowej
                          • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

                            Nagrody Burmistrza z tej okazji otrzymali w Szkole Podstawowej nr 2: Katarzyna Chiszko - dyrektor szkoły, Agata Bińkowska - nauczycielka, Katarzyna Furmańska - nauczycielka. GRATULUJEMY!!!

                            Tytuł Nauczyciela Mianowanego otrzymali: Karolina Piekarniak, Paulina Wolak, Katarzyna Górecka, Edyta Wyszogrodzka, Przemysław Ogórek, Maciej Skrzypczak. GRATULUJEMY!!!

                        • „Jesienny wazonik”
                          • „Jesienny wazonik”

                            Warsztaty plastyczne w klasie 3c

                            W czwartek w klasie 3c odbyły się warsztaty plastyczne „Jesienny wazonik”, podczas których uczniowie wykonali kolorowe wazony. Przed przystąpieniem do pracy wspólnie omówiliśmy zasady pracy. W jesiennej atmosferze, powstawały piękne kolorowe prace.

                            Po zakończeniu warsztatów mieliśmy okazję wspólnie posprzątać jesienny bałagan.

                        • Dzień Drzewa
                          • Dzień Drzewa

                            Uczniowie z klasy 2b wykonali pracę plastyczną, aby uczcić Dzień Drzewa. Podczas lekcji udało się stworzyć drzewo w czterech porach roku. Taka inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego, jaką rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety. Przy okazji ćwiczyliśmy także pracę w zespole.

                          • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

                            List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

                            14 października 2024

                            Życzenia z okazji

                            Dnia Edukacji Narodowej

                            Szanowni Państwo!

                            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne gratulacje, podziękowania i życzenia wszystkim nauczycielom. Dziękujemy za to, że pełnią Państwo misję kształcenia oraz wychowywania dzieci i młodzieży. Dziękujemy za troskliwość, zaangażowanie i dbałość o tworzenie bezpiecznych i możliwie najlepszych warunków rozwoju kolejnych pokoleń Polaków.

                        • Szkolny Wolontariat zaprasza
                          • Szkolny Wolontariat zaprasza

                            Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza w szczególności uczniów klas VI-VIII do udziału w naszych akcjach. Pomagamy naszej szkolnej społeczności oraz lokalnej. Najbardziej aktywni wolontariusze którzy przepracują minimum 30 godzin mogą uzyskać dodatkowe punktu do liceum. Przez cały rok szkolny zbieramy tusze, pomagamy w zerówkach, bibliotece oraz w świetlicy. Od początku listopada ruszamy ze zbiórką karmy dla schroniska Koci Azyl w Konstancinie oraz grabieniem liści w hospicjum przy ul. Piasta. Wszystkie akcje zapisywane są u Pani Żanety Misiak w bibliotece szkolnej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z opiekunami szkolnego wolontariatu: Pani Barbara Rutkowska i Pan Jan Nowacki.

                        • Klasa 5b oraz klasa 6c w Bałtowie
                          • Klasa 5b oraz klasa 6c w Bałtowie

                            Uczniowie z klas 5b i 6c mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianej wycieczce do Bałtowa. Jedną z atrakcji był Park Dinozaurów, gdzie dzieci mogły przenieść się w czasie, podziwiając imponujące repliki prehistorycznych gadów. Następnie udaliśmy się na Zoo Safari, gdzie młodzi podróżnicy mieli szansę podziwiać dzikie zwierzęta z różnych zakątków świata, a nawet pogłaskać niektóre z nich.

                        • Turniej układania puzzli
                          • Turniej układania puzzli

                            W dniach 30 września i 1 października 2024 roku odbył się w świetlicy szkolnej turniej układania puzzli. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas pierwszych. Ich zadaniem było ułożenie przygotowanego zestawu puzzli składającego się z 30 elementów, w jak najkrótszym czasie.

                            Puzzle to taka czarodziejska układanka, która usprawnia koordynację wzrokowo – ruchową, poprawia pamięć, a także uczy cierpliwości i wytrwałości. Jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

                        • Relacja z warsztatów historycznych "Moja Mała Ojczyzna"
                          • Relacja z warsztatów historycznych "Moja Mała Ojczyzna"

                            W Szkole Podstawowej nr 2 ruszył nowy program edukacyjny zatytułowany "Moja Mała Ojczyzna", przeznaczony dla uczniów klas od czwartej do ósmej. Celem programu jest przybliżenie uczniom historii oraz zabytków naszego miasta poprzez zajęcia terenowe, prowadzone przez nauczyciela historii.

                            Pierwszy etap zajęć nosił tytuł „Tajemnice ulicy Sienkiewicza” i był skierowany do uczniów klas czwartych oraz piątych. W ramach tych warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z zabytkami znajdującymi się przy ulicy Sienkiewicza, poznając ich historię oraz znaczenie dla naszej lokalnej społeczności. Podczas zajęć uczniowie korzystali z kart pracy, opracowanych specjalnie na tę okazję przez pana Wojciecha Guszkowskiego, co ułatwiło im aktywne uczestnictwo i rozwijało ich zainteresowanie lokalną historią.

                        • Wycieczka integracyjna klas czwartych
                          • Wycieczka integracyjna klas czwartych

                            Na dwudniową wycieczkę do Ośrodka Kulka wybrały się nasze klasy czwarte. Kulka znajduje się na Mazurach koło Szczytna. Głównym celem naszego wyjazdu była integracja zespołów klasowych oraz poznanie się z nowymi wychowawcami oraz nauczycielami.

                            Na miejscu realizowaliśmy program integracyjny, który składał się z następujących części:

                        • Nowy Samorząd Uczniowski
                          • Nowy Samorząd Uczniowski

                            Przewodnicząca Wiktoria Stegenka, zastępca Szymon Lisowski. Kronika Marika Palusińska, Julia Żurakowska, Ola Mróz. Sekcja organizacyjna Tola Świątkiewicz, Basia Szulińska, Marianna Sienkiewicz. Sekcja dziennikarska Stanisław Domański, Kacper Mysłek. Sekcja plastyczna Irena Widawska, Nina Majer, Klara Puchała-Szulc, Wiktoria Stegenka, Marysia Zacharska, Olga Wojciechowska.

                        • Debata dla nauczycieli i uczniów
                          • Debata dla nauczycieli i uczniów

                            W dniu 04.10.2024r. odbyła się debata online dla uczniów i kadry pedagogicznej szkół podstawowych w województwie mazowieckim zorganizowana przez Mazowiecką Kurator Oświaty - p. Wiolettę Krzyżanowską.

                            Debata „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY… czyli o prawie dziecka do ochrony zdrowia psychicznego” miała na celu zwrócenie uwagi na tak ważne kwestie jakimi są ochrona i dobrostan psychiczny młodego pokolenia. Podczas debaty zabrali głos pani Mazowiecka Kurator Oświaty - Wioletta Krzyżanowska, Wojewoda Mazowiecki p.Mariusz Frankowski, Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018 p. Marek Michalak, Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka- Jan Gawroński , Warszawski Rzecznik Praw Uczniowskich -Damian Jaworek, również przedstawiciele organizacji młodzieżowych- Parlamentu Młodych RP, Senat na Ty, Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego.

                    • Nasze media społecznościowe

                    • Godziny lekcji

                      Poniedziałek 22.06.2026
                    • Librus Synergia
                    • Koła zainteresowań

                        • Odnośnik: https://zs2-konstancin.edupage.org/a/zajecia-dodatkowe-i-kola-zainteresowan
                    • Galeria zdjęć

                      • brak danych
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • MS Office

                      • Microsoft 365
                    • Partnerzy

                        • Odnośnik: https://etwinning.pl/
                    • Projekty 

                        • Odnośnik: https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
                      • Kontakt

                        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                        • +48 22 756 41 91
                          +48 22 754 03 39
                        • ul. Żeromskiego 15
                          05-510 Konstancin - Jeziorna
                          Poland
                        • Numery wewnętrzne:
                        • 111 Sekretariat
                          Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • 112 Intendent
                          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
                        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
                        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
                        • 117 Psycholog
                        • 118 Pielęgniarka
                        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
                        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
                        • 124 Pokój nauczycielski
                        • 125 Świetlica s.3
                        • 126 Portiernia
                        • 127 Świetlica s.32
                        • 128 Zerówki
                        • 129 Logopeda
                        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
                        • 203 Biblioteka
                        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
                          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

                          Konto do wpłat za obiady:
                          98 800200040214172920020001

                          Konto ZFŚS:
                          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
                        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                      • Logowanie