Strona główna
Biblioteka w jesienno- halloween’owej odsłonie
Przez ostatnie 2 tygodnie nasi uczniowie pracowali, by odmienić bibliotekę- mamy jesień i mamy
Halloween. Wyszedł nam superwystrój. Czyż nie wygląda pięknie i interesująco?
Biblioteka szkolna
Szachowe Mistrzostwa Gminy
W dniu 24 października w SP nr 3 odbyły się gminne zawody w szachach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie młodsi z klasy 6 ( Kordas Lena, Sienkiewicz Aniela, Weronika Osęka i Michalski Szymon) oraz młodzież z klasy 7 ( Katarzyna Halyniak, Liliana Grzeszczak, Aleksander Ramashka i Nikodem Wółkiewicz). Uczniowie z klasy 7 zajęli II miejsce i otrzymali pamiątkowe medale, natomiast uczniowie z klasy 6 ostatecznie uplasowali się na 5 miejscu.
Jesienny sad w świetlicy
„Jesienny sad” – praca plastyczna w wykonaniu uczniów klas 2
Jesienią, jesienią sady się rumienią, czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią… Tak zaczyna się mój ulubiony wiersz autorstwa Marii Konopnickiej, która opisuje piękne, bogate w owoce jesienne sady. Jesień w sadzie to szczególny czas – gałęzie drzew jak dłonie dźwigają ciężkie, dojrzałe owoce, które trzeba zerwać i przetworzyć. Zanim sad zapadnie w zimowy sen, podaruje nam smaczne soczyste jabłka, gruszki, śliwki, a potem zrzuci kolorowe liście.





„Jesienna baletnica” w świetlicy
Pani Jesień to prosta i zarazem efektowana praca plastyczna dla uczniów klas 2.
Kładziemy przed sobą wydrukowany szablon baletnicy. Jesteśmy kreatorem jesiennej mody i przy
użyciu skrawków materiału tworzymy strój dla jesiennej damy.
galeria
Wspomnienia zamknięte w okularach
W szkłach okularów, dzieci mogą przedstawić swoje ulubione momenty z wakacji: wycieczkę rowerową, zabawę na plaży i piknik w lesie. Dzieci mogą dorysować włosy, ubranie, ulubione akcesoria, aby postać jak najbardziej przypominała ich samych.
Świetlica szkolna
Klasa 7b w radiu
W środę 23 października br. uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wycieczce do Grupy Radiowej Agora, w której mieszczą się rozgłośnie radiowe jak: TOK FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje oraz Radio Pogoda. Podczas wycieczki Naszym przewodnikiem był sam Wojciech Muzal – prezenter Radia TOK FM. Uczniowie mieli okazję zobaczyć , jak wygląda prawdziwe studio radiowe . Poznali tajniki reżysera radiowego a także byli obecni całą klasą podczas „wejścia” na żywo w Radiu Złote Przeboje . Niekiedy emocje sięgały zenitu!
„Szlakiem Bohaterów Kamieni na Szaniec”
8 października klasy 8a i 8b udały się na lekcję terenową, „Szlakiem Bohaterów Kamieni na Szaniec”.
Pierwszym przystankiem był Cmentarz Komunalny w Warszawie, gdzie odwiedziliśmy kwatery żołnierzy Armii Krajowej i Szarych Szeregów. W ciszy i skupieniu stanęliśmy przy grobach Zośki (Tadeusz Zawadzki), Alka (Aleksy Dawidowski) oraz Rudego (Jan Bytnar) – młodzi bohaterowie, których walka i życie stały się symbolem odwagi i przyjaźni. Oddaliśmy również hołd Aleksandrowi Kamińskiemu, autorowi Kamieni na Szaniec. Odwiedziliśmy również wiele innych grobów Bohaterów Powstania Warszawskiego, Armii Krajowej, Szarych Szeregów, zapaliliśmy tam znicze oraz oddaliśmy hołd zmarłym i poległym minutą ciszy.
„Dwójka” wyróżniona
22 października, Poczet Sztandarowy, Dyrekcja i Nauczyciele naszej szkoły, wzięli udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej Konstancinie- Jeziornie poświęconej ostatniemu sołtysowi Gromady Konstancin Wacławowi Janowi Gąsiorowskiemu w 155. rocznicę urodzin i 85.rocznicę śmierci.
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Władz Samorządowych naszej gminy za pielęgnowanie pamięci o Wacławie Gąsiorowskim, opiekę nad Jego Grobem na cmentarzu w Skolimowie, kultywowanie patriotyzmu oraz historii lokalnej.
Zamek Królewski w Warszawie
Klasy III wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Pierwszą część wycieczki obejmował spacer wzdłuż murów obronnych, co pozwoliło nam dotrzeć do Pomnika Małego Powstańca. Pomnik pozwala nam wszystkich uświadomić sobie jak młode osoby walczyły
w obronie Warszawy. Następnie odwiedziliśmy pomnik Syrenki Warszawskiej, gdzie przypomnieliśmy sobie legende. Nasza podróż zakończyła się w Zamku Królewskim, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej,mogliśmy podziwiać wnętrza i ekspocycje. Mieliśmy okazje poznać jak żył król. Lekcja dostarczyła nam wielu cennych informacji. Przez całą wycieczkę dzieci były ciekawe nowych miejsc, zadawały mnóstwo pytań. Wizyta
Wieczór gier planszowych z Harrym Potterem
W piątek, 18 października w godzinach 18-21, w naszej szkole odbył się „Wieczór gier planszowych z Harrym Potterem”. Podczas spotkania stworzyliśmy grę drużynową, opartą na znajomości książek i filmów o Harrym Potterze. Młodsze uczennice i uczeń stworzyli tematyczną planszę z ogromną ilością ciekawych pól funkcyjnych. Starsze uczennice opracowały pytania i zasady gry. Specjalnie na potrzeby gry powstały także kalambury i rebusy. Ciężka praca koncepcyjna i artystyczna wymagała chwili odpoczynku- posililiśmy się pysznymi ciasteczkami (zakupionymi ze środków Rady Rodziców) oraz popcornem, przyniesionym przez jedną z uczestniczek wieczoru. Na koniec zagraliśmy w naszą grę. To była bardzo emocjonująca rozgrywka…
Pasowanie na czytelnika
W październiku- miesiącu bibliotek szkolnych, uczniowie klas pierwszych oficjalnie stali się czytelnikami szkolnej biblioteki. Na lekcjach bibliotecznych poznali naszą bibliotekę i zasady w niej obowiązujące, dowiedzieli się jak postępować z książką i czego ona nie lubi. Podczas ślubowania przyrzekli, że będą książki szanować i korzystać z ich mądrości. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali upominek w postaci książki „Wnuczka antykwariusza” oraz zakładki do książki.
Wycieczka klas 2abc
Podczas wycieczki na farmę edukacyjną „Cztery Pory Roku” zwiedziliśmy farmę oraz odwiedziliśmy mieszkające tam zwierzęta. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat zwierząt gospodarskich i karmiliśmy owce.
Podczas zajęć dzieci powtórzyły sobie nazwy jesiennych warzyw, przypomniały dlaczego warto jeść sezonowe warzywa i owoce oraz dowiedziały się czym jest pasteryzacja. Własnoręcznie przygotowywały przetwory warzywne oraz pomagały w wyciskaniu soku z marchwi i jabłek, który później z apetytem piły.
Epoki historyczne w klasie 4a
Na lekcjach historii staramy się pobudzić kreatywność i zaangażowanie uczniów. Jednym z zadań dla uczniów, była możliwość, plastycznego przedstawienia wybranej epoki lub epok historycznych. Należało również opowiedzieć o cechach charakterystycznych wybranej epoki. Oto jak poradzili sobie uczniowie z klasy 4a.
Międzynarodowy Dzień Krawata
18 października 2024 roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krawata. Jest to element męskiej garderoby z długą historią sięgającą starożytności.
Z tej okazji, Samorząd Uczniowski zorganizował krawatowy happening.
Foto: Szkolne Koło Fotograficzne.
"Światowy Dzień Warzyw i Owoców"
18 października po raz pierwszy w historii naszej szkoły obchodziliśmy ,,Światowy Dzień Warzyw i Owoców”. Było zdrowo, kolorowo, słodko i kwaśno.
Organizatorzy: Katarzyna Kozicka, Anna Brzezińska, Alicja Biedrzycka
Spotkanie z absolwentem – Jakub Marek
17 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z absolwentem Panem Jakubem Markiem. Nasz absolwent jest lekarzem i pracuje w szpitalu na Banacha. Uczniowie dowiedzieli się od naszego gościa jak wyglądają studia medyczne, praca w szpitalu na różnych oddziałach. Pan Jakub udzielił rad które pomogą naszym uczniom w osiągnięciu sukcesu.
Kawiarenka dla Powodzian
Zorganizowana przez klasę 7c kawiarenka okazała się wielkim sukcesem. Wszyscy uczniowie tej klasy wykazali się dużym zaangażowaniem i aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach. Dzięki temu udało się zebrać 1520,11 zł, które zostaną przekazane na rzecz powodzian.
Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy. Wspólnymi siłami możemy osiągnąć więcej, a przy tym pomóc potrzebującym.
Moja Mała Ojczyzna
Kontynuujemy realizację programu, tym razem w klasie 5b. Zajmowaliśmy się tajemnicami ulicy Sienkiewicza. Towarzyszyły nam: Ewa Czarny - wychowawczyni klasy oraz Katarzyna Górecka nauczycielka współorganizująca.
Wojciech Guszkowski
Smaczne kanapki w klasie 6a
Klasa 6a na godzinie wychowawczej rozmawiała na temat odżywiania. Roli składników odżywczych białka, tłuszczów, węglowodanów. Uczniowie zrobili kolorowe kanapki.
Małgorzata Czyż
Nasze media społecznościowe
Godziny lekcji
Poniedziałek 22.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
