Strona główna

        • 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły.

          Szanowni Państwo,
          po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że osób, instytucji i stowarzyszeń potrzebujących pomocy jest wiele, jednak będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie i z góry za to serdecznie dziękujemy.
          Jak przekazać? RR strona: https://www.facebook.com/people/Rada-Rodzic%C3%B3w-SP2-Konstancin-Jeziorna/100087587167178/
          • Szanowni Państwo,

            w związku z reorganizacją i powstaniem CUW następuje zmiana rachunku bankowego - opłaty za obiady.

            Opłaty za obiady od stycznia 2026 przyjmowane tylko przelewem na konto, brak możliwości wpłaty gotówką.
            • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziorna, w roku szkolnym będzie czynny:

              Pon. 8.00-16.00

              Wt. 7.30-15.30

              Śr. 7.30-15.30

              Czw. 7.30-15.30
              • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.
                • Film przedstawia naukę w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2

                  im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Klasy IV – VIII prowadzą nauczanie zdalne.
                  • Szanowni Państwo,
                    zostało, podpisane porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej.
                          • Paczka z książkami dla szkoły w Reykjaviku

                            W listopadzie grupa nauczycielek naszej szkoły brała udział w kursie metodycznym „Project Based Learning” w Reykjaviku na Islandii. Odbył się on jako mobilność z projektu „Cyfrojęzykowi czyli nieprzeciętni”, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+

                        • Turniej warcabowy
                          • Turniej warcabowy

                            W listopadzie, w świetlicy szkolnej odbywał się turniej warcabowy. Wzięło w nim udział 40 uczniów klas pierwszych. Zawodnicy przygotowywali się do rozgrywek w szkole i w domu. U wielu dzieci widać było, z każdym rozegranym pojedynkiem, postęp w strategii gry oraz logicznego myślenia.

                            Po zaciętej walce i wielu emocjach do finału zakwalifikowało się sześciu uczestników. Finał turnieju odbył się 26 listopada 2024 roku. Oto wyniki: 1 miejsce – Franciszek Krejs, 2 miejsce – Amelia Raczyńska, 3 miejsce – Alicja Nawała, wyróżnienie – Gabriela Jaroszewicz, Gustaw Niewola, Benjamin Ziółek.

                        • Choinka w świetlicy
                          • Choinka w świetlicy

                            Trudno wyobrazić sobie święta bez choinki. Dlatego zgodnie z tradycją, 4 grudnia 2024 roku, w świetlicy szkolnej ozdabialiśmy drzewko bombkami, łańcuchami i lampkami.

                            Wspólne ubieranie choinki sprawiło dzieciom wiele radości. Nasze kolorowe i błyszczące drzewko prezentuje się naprawdę pięknie. Przypomina nam, że już niedługo nadejdą święta.

                          • Moja Mała Ojczyzna

                            „Moja mała Ojczyzna” to program edukacyjny, który z powodzeniem realizuje Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, a który już niebawem trafi także do pozostałych podstawówek w naszej gminie! Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję bliżej poznać historię i zabytki Konstancina-Jeziorny We wtorek (3 grudnia) odbyło się w tej sprawie spotkanie robocze z inicjatywy Agaty Wilczek, zastępczyni burmistrza gminy Gospodarzem wydarzenia była SP nr 2, a wzięli w nim udział nauczyciele historii z lokalnych szkół. Rozmawiano o szczegółach wprowadzenia programu w kolejnych placówkach W planach są różnorodne działania, m.in. lekcje historii w terenie, konkursy wiedzy, gry miejskie, wystawy oraz prelekcje poświęcone lokalnej historii.

                        • „Dwójka dla przedszkolaków”
                          • „Dwójka dla przedszkolaków”

                            Projekt „Dwójka dla przedszkolaków” powrócił. W miniony czwartek gościliśmy u najmłodszych

                            w przedszkolu „Zielony Zakątek” przy ulicy Oborskiej. W czasie tego spotkania uczennice z klasy 3c-Inka Szlesinger oraz Nina Ziółek przedstawiły za pomocą teatrzyku Kamishibai historię małego pingwinka. Pinwinek przypomniał dzieciom jak ważne jest dbanie o naszą Planetę. Był też czas na wspólną zabawę i pracę plastyczną, którą dzieci wykonały pod czujnym okiem swoich wspaniałych cioć. Dziękujemy za współpracęi mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej przygody.

                        • Barbórka 2024
                          • Barbórka 2024

                            Barbórka to tradycyjne polskie święto górnicze. Obchodzone jest co roku 4 grudnia w dniu patronki górników – św. Barbary. Uczniowie klas 2b i 3a podczas zajęć poznali na czym polega ciężka praca górników oraz jakie złoża znajdują się w Polsce i co można wydobywać w kopalniach.

                            Na zajęciach plastycznych wykonali prace różnymi technikami.

                        •  Koszt obiadów - grudzień
                          • Koszt obiadów - grudzień

                            U W A G A!

                            Koszt obiadów w grudniu:

                            Szkoła Podstawowa: 14 x 10 zł. = 140 zł.
                            Klasy 1-3: 15 x 10 zł. = 150 zł.
                            Klasa 0: 14 x 14 zł. = 196 zł. +4 = 200zł. (śniadanie i podwieczorek 06.12.2024 wycieczka obiad na mieście),
                            23,24,27,30,31 grudzień w te dni jest przerwa świąteczna, które z dzieci będzie przychodziło na dyżur proszę dopłacić 14 zł. za każdy dzień.

                        • Andrzejkowe wróżby
                          • Andrzejkowe wróżby

                            „Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc świętego Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi ci ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię świętej Katarzyny.

                            Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji”.

                        • Kociołek
                          • Kociołek

                            Czarownica w swoim garze
                            ma wszystko co sobie wymarzę!
                            Pompony, gwiazdy, oczka, guziki,
                            a do tego kolorowe brokaciki!
                            Moje oczka zachwycone,
                            a paluszki zadowolone!
                            Sensorycznej zabawy moc
                            w andrzejkową noc!

                            Kociołek czarownicy to kreatywny pomysł dla dzieci. Przesuwanie różnych drobiazgów umieszczonych w woreczku to świetne ćwiczenie motoryki małej, a także zabawa dostarczająca bodźców sensorycznych. Rozwijamy też kreatywność. Warto poprosić dziecko o przesunięcie dwóch elementów jednocześnie obiema rękami, ponieważ takie ćwiczenia usprawniają pracę obu półkul mózgowych. Mieszanie farb umieszczonych w woreczku niesie podobne korzyści dla rozwoju dziecka. Do woreczka strunowego wlewamy żel antybakteryjny lub mydło w płynie i wkładamy różne elementy. Woreczek zamykamy i przyklejamy taśmą do kartki. Sięgamy po czarną kartkę i na środku wycinamy kształt kociołka. Kartkę z wyciętym koc

                        • „Poczytaj swojemu Misiowi”
                          • „Poczytaj swojemu Misiowi”

                            Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny „Poczytaj swojemu Misiowi”. Na konkurs wpłynęło 45 prac. Wybór był bardzo trudny, dlatego głosowało wielu uczniów i nauczycieli. Oceniano estetykę, zgodność z tematem, pomysłowość. Oddano 33 ważne głosy. Oto, co zadecydowali wyborcy:

                        • Debata na temat motywacji uczniów do nauki
                          • Debata na temat motywacji uczniów do nauki

                            W dniu 28 listopada odbyła się w naszej szkole debata na temat motywacji uczniów do nauki. W debacie uczestniczyli Pani dyrektor Katarzyna Chiszko, opiekunka Samorządu Uczniowskiego Pani Małgorzata Czyż oraz przedstawiciele wszystkich klas 4-8. Uczniów motywują do nauki między innymi: stypendium na koniec roku(uczniowie uważają ,że jest niski)nagrody, które otrzymują od rodziców a za złe ocena np. brak możliwości udziału w treningach.

                        • Peter Muthami, Kenia
                          • Peter Muthami, Kenia

                            Ponad 10 lat temu, 3 marca 2013 roku Szkolne Koło Caritas podjęło się opieki nad chłopcem z Kenii Peterem Muthami. Wielkim zaskoczeniem i radością było dla nas odkrycie, że umowę adopcyjną podpisaliśmy dokładnie w dzień szóstych urodzin Petera. Nasz podopieczny pochodził z bardzo ubogiej rodziny, miał dwóch braci i siostrę. Rodzice pracowali jedynie dorywczo. Dzięki naszym wpłatom (równowartość 25 EUR miesięcznie) Peter uczęszczał początkowo do oddziału przedszkolnego a później do szkoły, gdzie miał zapewnione wyżywienie i ubranie. W celu pozyskania środków finansowych na wsparcie naszego podopiecznego organizowaliśmy co roku różne akcje. Odbywały się Bale Wszystkich Świętych, Misyjne Połowy, kawiarenki, misyjne dni w szkole i w kościele. Za pośrednictwem koordynatorów z Polski przesyłaliśmy listy, zdjęcia i prezenty: zabawki, ubrania, kalosze itp. Peter również przesyłał nam zdjęcia

                        • Warsztaty chemiczne „Kraina Lodu”
                          • Warsztaty chemiczne „Kraina Lodu”

                            25 listopada uczniowie klasy 2a, 2b, 2c oraz 3a wzięły udział w warsztatach chemicznych pt. „Kraina Lodu”. Dzieci zamieniły się w małych chemików i z ogromnym zaangażowaniem wykonały wiele ciekawych doświadczeń. Najpierw wyprodukowały sztuczny śnieg za pomocą poliakrylanu sodu (hydrożelu), następnie spowodowały wybuch zimowego wulkanu w kolbie. Stworzyły śnieżną burzę w zlewce za pomocą dwutlenku węgla. Razem z prowadzącą rozdzieliły burzę w rozdzielaczu i na końcu spowodowały wybuch dużego wulkanu wykorzystując efekt sublimacji suchego lodu w gorącej wodzie. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą nauki dla uczniów i sprawia im ogromną radość.

                    • Nasze media społecznościowe

                    • Godziny lekcji

                      Poniedziałek 22.06.2026
                    • Librus Synergia
                    • Koła zainteresowań

                        • Odnośnik: https://zs2-konstancin.edupage.org/a/zajecia-dodatkowe-i-kola-zainteresowan
                    • Galeria zdjęć

                      • brak danych
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • MS Office

                      • Microsoft 365
                    • Partnerzy

                        • Odnośnik: https://etwinning.pl/
                    • Projekty 

                        • Odnośnik: https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
                      • Kontakt

                        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                        • +48 22 756 41 91
                          +48 22 754 03 39
                        • ul. Żeromskiego 15
                          05-510 Konstancin - Jeziorna
                          Poland
                        • Numery wewnętrzne:
                        • 111 Sekretariat
                          Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • 112 Intendent
                          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
                        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
                        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
                        • 117 Psycholog
                        • 118 Pielęgniarka
                        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
                        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
                        • 124 Pokój nauczycielski
                        • 125 Świetlica s.3
                        • 126 Portiernia
                        • 127 Świetlica s.32
                        • 128 Zerówki
                        • 129 Logopeda
                        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
                        • 203 Biblioteka
                        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
                          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

                          Konto do wpłat za obiady:
                          98 800200040214172920020001

                          Konto ZFŚS:
                          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
                        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                      • Logowanie