Aktualności

        • Dzień Pluszowego Misia w bibliotece
          • Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

            27.11.2024

            25 listopada obchodziliśmy w bibliotece Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Na eksponowanych miejscach pojawiły się książki o misiach, zawisły obrazki różnych znanych i mniej znanych misiów (np. Paddington, Yogi) oraz wiersze o misiach. Uczniowie wspólnie kolorowali misie, podzielone na kawałki, i dopiero po pomalowaniu złożone w jedną całość- powstały niezłe dzieła… Na przerwach chętni uczniowie czytali wszystkim zebranym w bibliotece fragmenty książek o misiach. Na koniec dnia odśpiewaliśmy naszym pluszakom „100 lat”, podrzucając je na chuście do góry, i zjedliśmy misiowy tort. Zabawa była przednia!

            Dziękujemy uczennicom, które przygotowały plakaty promujące Święto Pluszowego Misia.

            Biblioteka szkolna

          • Warsztaty rękodzielnicze "Kwiaty polskie"

            27.11.2024

            Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnej akcji w ramach zbiórki na szkolny radiowęzeł - warsztaty rękodzielnicze, filcowanie na mokro “Kwiaty polskie”. Warsztaty poprowadzi Pani Iwona Wojewoda-Jedynak. Odbędą się w czwartek 5 grudnia w godzinach 16.30-18.00 (I tura) i 18.00-19.30 (II tura) w naszej szkole. Warsztaty są skierowane dla uczniów klas 1-8.

            W zajęciach można uczestniczyć w parach (można zaprosić rodzeństwo, dziadków, rodziców) koszt 80 zł-para, lub pojedynczo koszt 50 zł. Wykonane kwiaty zabieramy do domu. Wszystkie zebrane pieniądzę zostaną przekazane na zbiórkę na szkolny radiowęzeł.

            Zgłoszenia oraz wpłaty do 29 listopada (piątek) do Pani Urszuli Ludwin lub w dniach 2-3 grudnia (poniedziałek i wtorek) do Pani Iwony Wojewody-Jedynak. Dokonanie wpłaty jest zagwarantowaniem miejsca. Ilość miejsc ograniczona.

            Serdecznie zapraszamy,

            Iwona Wojewoda-Jedynak, Urszula Ludwin, Magdalena Ratajska, Ewa Lasota

             

        • Akcja Talenciaków zakończona
          • Akcja Talenciaków zakończona

            26.11.2024

            W roku szkolnym 2024/2025 Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Szkoły Pełne Talentów 3, organizowanej przez sieć sklepów Lidl.

            Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej oraz przyjaciół szkoły zebraliśmy 6618 talenciaków, które zostały wymienione na doposażenie świetlicy szkolnej:

            - 3 zestawy okrągłych poduszek

            - klocki magnetyczne

            - 2 zestawy gier planszowych

            - magnetyczna piramida zdrowego żywienia

            - 2 zestawy mini wafli konstruktor expert

            Serdecznie Dziękujemy za udział i wsparcie akcji.

        • Czytanie łagodzi obyczaje
          • Czytanie łagodzi obyczaje

            26.11.2024

            W ramach klasowego projektu ,,Czytanie łagodzi obyczaje" gościliśmy tatę Inki, który pod czujnym okiem Inki podzielił się z nami wiedzą i pokazał nam zwierzątka. Wspólnie czytaliśmy wiersze i nazwy naszych milusińskich- pajączków. Najtrudniejszy tekst został przeczytany przez Panią Dyrektor. Pani Dyrektor poradziła sobie na 6+. Podczas spotkania był też czas na zajęcia praktyczne. Było bardzo ciekawie. Bardzo dziękujemy Ince, za wiedzę i zaangażowanie.

            Katarzyna Górecka

            galeria

        • Spotkanie z absolwentem
          • Spotkanie z absolwentem

            26.11.2024

            W piątek 22 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Justyną Szczerbą. Pani Justyna pracuje jako dietetyczka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 7-8. Uczniowie dowiedzieli się jak żywienie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, na nasz wygląd. Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość indywidualnej rozmowy z Panią Justyną. Dziękujemy RR za umożliwienie spotkania.

            Małgorzata Czyż

            galeria

          • Badania przesiewowe

            26.11.2024

            Szanowni Państwo,

            Dziecięcy Szpital Kliniczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zakład Badań Przesiewowych i Diagnostyki Metabolicznej Instytutu Matki i Dziecka w ramach projektu EDENT1FI przeprowadza obecnie bezpłatne badania przesiewowe, mające na celu wykrycie bardzo wczesnej, bezobjawowej fazy cukrzycy typu 1 u dzieci w wieku od 2 do 17 lat.

            Koordynację badań prowadzą prof. Agnieszka Szypowska (WUM) oraz dr n. biol. Mariusz Ołtarzewski (IMiDz). Fundacja dla Dzieci i Dorosłych z Cukrzycą wspiera realizację projektu EDENT1FI propagując informację o projekcie i organizując przeprowadzenie badań.

            W imieniu prof. Agnieszki Szypowskiej oraz własnym serdecznie zapraszamy do UDZIAŁU w BRIEFINGU informacyjnym o badaniach zaplanowanym na 3 grudnia 2024r.

            Ulotka_EDEN1TI_FUNDACJA_do_placowek_oswiatowych.pdf

            ZGODA_i_FORMULARZ_dla_Rodzica.pdf

        • Dzień Życzliwości i Pozdrowień
          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            25.11.2024

            21 listopada uczniowie klasy 3c świętowali Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Światowy Dzień Życzliwości ma na celu uwrażliwić na wzajemną życzliwość. Drobne gesty i słowa pojawiły się również w naszej szkole, by pokazać jak niewiele trzeba zrobić żeby było miło.

            Katarzyna Górecka

            galeria

        • „Lis” Ludwik Jerzy Kern
          • „Lis” Ludwik Jerzy Kern

            21.11.2024

            Śni mi się sen o lisie.
            Las, jak to we śnie, mgłą spowity,
            Wszystko szare, oprócz rudej kity.
            Kłaniam się nisko lisowi.
            Mam nadzieję, że w jamie wszyscy zdrowi.
            Idę do Krakowa i zgubiłem drogę.
            Nie ma spraw – mówi lis – Pomogę.
            Niech pan idzie prosto, tam gdzie tamto drzewo, i skręci w lewo.
            A ja myślę w tym śnie: Posłuchać go czy nie?

            Klasa 2 c stworzyła piękne i czasochłonne prace plastyczne pt: „Lisek”. Praca podzielona była na etapy, najpierw dzieci pomalowały rolki po papierze toaletowym brązową farbą. Następnego dnia pastelami pokolorowały liski z szablonu i wycięły je. Kolejnym krokiem było przygotowanie tła dla naszego liska, uczniowie wzbili się na wyżyny kreatywności i powstały piękne śnieżynki, choinki, wicherki a nawet postać Mikołaja się pojawiła😉Na koniec pozostało nam złożyć wszystko w całość i cieszyć oko naszymi pracami.

            Wychowawcy świetlicy
            Barbara Kopyt i Danuta Sikorska

        • Rymowanki i opowiadania w świetlicy
          • Rymowanki i opowiadania w świetlicy

            21.11.2024

            Jesienna pogoda sprzyja czytaniu baśni i legend. Dzieci chętnie słuchają o przygodach księżniczek, rycerzy i smoków. Razem z wychowawcami stworzyły piękną dekorację do „ Baśni o smoku wawelskim”. Przy rysowaniu księżniczek, wycinaniu zamku i smoka było dużo śmiechu i radości. Teraz dekoracja cieszy oczy dzieci w sali świetlicowej. Zachęcamy wszystkich do czytania ciekawych książek w długie listopadowe wieczory.
                        A oto rymowanki i opowiadania stworzone przez dzieci i wychowawców, miłej lektury;)

            „Smoczydło – straszydło”
            Smoczydło – straszydło księżniczki porywa,
            ale dzielny książę głowę mu urywa,
            i biedne księżniczki z łap jego wydobywa!

            „Smok”
            Pyk – myk - smok – ryk
            Smoczek lata jak pieczony boczek,
            Królestwo lata jak dzień,
            A smok lata jak noc.
            Smoczek lata wokół wieży, a królewna w to nie wierzy.

            „Smok wawelski”
            Dawno, dawno temu żyła sobie księżniczka, która była samotna więc postanowiła wyruszyć w daleką podróż. Spotkała smoka, najpierw się przestraszyła ale potem się zaprzyjaźnili i żyli długo i szczęśliwie.

            „Wilczek książę gwiazd”
            Dawno temu żył sobie wilczek, który mieszkał w lesie i patrzył w gwiazdy. Nagle spotkał księżniczkę, która zabłądziła, spojrzał się w jej piękne zielone oczy przez długi czas. Księżniczka go dostrzegła i się przestraszyła, gdy do niej podszedł ona przestała się go bać. Z nieba przyleciał smok i porwał księżniczkę. Wilczek rzucił się jej do pomocy nagle smok ją wypuścił i wilczek ją przechwycił i zabrał na grzbiecie do gwiazd, gdzie powiedział jej, że jest księciem gwiazd. Koniec!
            „Królestwo”  
            Królewna siedzi w zamku,
            Zły smok jej pilnuje
            Jest noc i gwiazdy świecą.

            „Smok”
            Lata smok nad wieżą, w której zamknięta jest królewna,
            Królewna widzi spadającą gwiazdę i myśli życzenie: chciałabym pocałować się z żabą! Tak też się stało!

            „Smok   
            Smok w butach i na kutrach,
            Boczek to smoczek,
            Smoczki to klocki.
            Smocze lata to piękne lata.
            Smoczek lata jak łopata,
            Smoczek boczek zjadł już boczek i zachciało mu się iść na spacer,
            zobaczył wiewiórkę i zabrał jej orzechy bo był smokiem z dechy.

            „Walka o królestwo”
            Dawno, dawno temu żyła sobie księżniczka, która bała się smoków. Pewnej nocy nie mogła zasnąć bo myślała o strasznym smoku. Rano poszła spać a w nocy wstała i obserwowała smoka. Pewnego dnia znalazł się pan, który powiedział że wytresuje smoka. Jak powiedział, tak zrobił i nikt już się nie bał. Wszyscy żyli długo i szczęśliwie! Koniec.

            Wychowawcy świetlicy
            Danuta Sikorska i Barbara Kopyt
             


        • Jak narysować zimowego ptaszka?
          • Jak narysować zimowego ptaszka?

            21.11.2024

            Czasami nie trzeba wiele, by zorganizować dzieciom fajną i kreatywną zabawę. Zasada „mniej znaczy więcej” sprawdziła się tym razem co do joty. Ptaszki z farby na gałęziach to wymyślona na szybko, z tego co było pod ręką, nasza propozycja na twórcze spędzenie czasu. Pracę zaczęliśmy od namalowania ptaszków za pomocą stempli umoczonych w farbie. Następnie za pomocą markerów i pasteli dorysowaliśmy gałązki. Nasze ptaszki otrzymują oczy i dzioby. Na końcu za pomocą szczoteczki do zębów nadajemy naszej pracy zimowego wyglądu. Wszystkie dzieci z klasy 2b miały brudne ręce, co bardzo im się podobało.

            Wychowawcy świetlicy

                                                                                                           Barbara Kopyt i Danuta Sikorska

        • Internet Mocy bez Przemocy!
          • Internet Mocy bez Przemocy!

            21.11.2024

            Klasa 2b,2c oraz 3c wzięły udział w lekcji online Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy! W ramach kampanii ,,Dzieciństwo bez Przemocy". Podczas lekcji dowiedzieliśmy się jak należy korzystać z internetu, czego unikać i jak się zachować w różnych sytuacjach napotkanych w sieci. Po lekcji wykonaliśmy plakaty, które będą nam przypominać jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci.

            galeria

          • Szkoła im. Stefana Żeromskiego dla Gambii

            21.11.2024

            Nasza szkoła włączyła się w akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt „Reksio”. Zbieraliśmy opatrunki, które pomogą ratować życie i zdrowie gambijskich bezdomnych zwierząt. Udało się nam zebrać całe pudło gazików, bandaży, plastrów itp. Pudło wysyłamy do „Reksia”, a dalej pojedzie do Afryki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i którym nie jest obojętny los zwierząt w dalekim, biednym kraju. Dziękujemy także uczennicom, które przygotowały plakaty informujące o akcji.

            Biblioteka szkolna

             

        • Dzień Zdrowego Śniadania
          • Dzień Zdrowego Śniadania

            21.11.2024

            W listopadzie uczniowie Edukacji Wczesnoszkolnej wykazali się swoimi umiejętnościami kulinarnymi oraz wiedzą na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Przypomnieli sobie jak wygląda piramida żywieniowa i poznali zasady komponowania zdrowego talerza. Podczas zajęć przygotowali pyszne kanapki i sałatki. To był wspaniały, wspólnie spędzony czas.

            Nauczycielki Edukacji Wczesnoszkolnej

            galeria

        • Dzień Jeża
          • Dzień Jeża

            20.11.2024

            Uczniowie 2b, 2c i 3c obchodzili w klasach "Dzień Jeża". Dzięki temu, przypomnieli sobie jaką rolę w środowisku pełnią jeże. Dzieci rozmawiały także, o tym, co zagraża naszym małym zwierzakom oraz jak można im pomóc. Po części teoretycznej, rozpoczęła się część plastyczna. Klasa 2c wykonała jeże z

            kartonu, które zostały pomalowane farbami. Natomiast klasa 2b i 3c wykonały owocowe szaszłyki, a następnie owocowego jeża.

            Wychowawczynie

            galeria

        •  Mistrzostwo Świata 2024 w Kickboxingu
          • Mistrzostwo Świata 2024 w Kickboxingu

            18.11.2024

            Kacper Grabowski z klasy 7b, MISTRZEM ŚWIATA 2024 w Kickboxingu. GRATULACJE!!!

            Tak bardzo jesteśmy dumni Nasz uczeń klasy 7b Kacper Grabowski 23 - 27 października 2024 r. w Marina di Carrera we Włoszech, w Toskanii, reprezentował Kadrę Polski Polskiej Federacji Kickboxingu (klub Bąkowski Fight Club), gdzie zdobył złoty oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata w kickboxingu (Unified World Championships). Kacper Grabowski był debiutantem na tych zawodach. Reprezentował Polskę w grupie wiekowej 13-15 lat. W drodze na szczyt i podium zwyciężył w czterech pojedynkach w swojej kategorii wiekowej i wagowej, wyróżniając się wśród rówieśników twardym charakterem i profesjonalnym jak na jego wiek podejściem do rywalizacji.

            cyt. "Widać, że Kacper ma bardzo wielką pasję do tego sportu" - komentuje trener Piotr Bąkowski, podkreślając że jest dumny ze sportowej postawy Kacpra na Zunifikowanych Mistrzostwach Świata.

            Warto nadmienić, że treningowy staż Kacpra trwa już od kilku lat, kiedy jeszcze jako dziecko zaczynał treningi pod okiem głównego trenera klubu, bardzo utytułowanego zawodnika Piotra Bąkowskiego, wielokrotnego Mistrza Świata w kickbxingu, który jest rozpoznawalną postacią w Polskim, Europejskim i Światowym kickboxingu.23 - 27 października 2024 r. w Marina di Carrera we Włoszech, w Toskanii.

            Kariera Kacpra rozpoczęła się od treningów w klubie BĄKOWSKI FIGHT CLUB w 2020r. Pierwszy zdobyty pas uczniowski – BIAŁY 12.2020r. Na dzień dzisiejszy posiada pas - BRĄZOWY

            Natomiast pierwsze poważne zawody:

            20.12.2022 r. PUCHAR EUROPY XIV MAZOVIA CUP 2021 r. w Tarczynie – SREBRNY MEDAL;

            02.12.2023r. PUCHAR EUROPY XV MAZOVIA CUP 2023 w Piasecznie – SREBRNY MEDAL x 2;

            13.04.2024 r. MISTRZOSTWA ŚWIATA RZGÓW Polska - 4 miejsce na startujących 50 zawodników;

            23-27.10.2024 r. MISTRZOSTWA ŚWIATA; WŁOCHY – ZŁOTY i SREBRNY MEDAL

            28.01.2024 r. Powołanie do POLSKIEJ FEDERACJI KICKBOXINGU;

            Udział w zgrupowaniach Polskiej Federacji

            :

            COS Zakopane – 26.01.2024 r. - 28.01.2024 r.

            COS Zakopane – 09.05.2024 r. - 12.05.2024 r.

            Wychowawca - Magdalena Ratajska

            galeria

        • XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            18.11.2024

            15 listopada 2024 r. w naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas: 3-6 na lekcji matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia.

            Egzaminatorzy - uczniowie klas 7a: Ania, Olga, Nina, Leon, Bartek, Krzyś, Filip, Tymon, Szymon pod bacznym okiem ekspertów: p. Katarzyny Góreckiej, p. Alicji Biedrzyckiej, p. Justyny Szulc, p. Katarzyny Utraty, p. Anny Kobusińskiej, p. Ewy Czarny, p. Agnieszki Gromady i p. M. Czyż, przeprowadzili egzamin z tabliczki mnożenia, sprawdzili go i wydali certyfikaty. Wszystkim uczniom, którym udało się uzyskać certyfikat, serdecznie GRATULUJEMY.

            Na lekcjach matematyki rozwiązywane były zadania, łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Na korytarzu rozwieszone były plakaty z tabliczką mnożenia. Uczniowie podczas przerw mogli doskonalić swoje umiejętności rachunkowe. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

            Całą imprezę fotografowały uczennice szkolnego koła fotograficznego: Julia J. 7b, Julia G. 7b, Alicja 6a, Diana 6a, Maja 6a, Michalina 6a, którego opiekunem jest pan Wojciech Guszkowski.

            Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom.

            Nauczyciele matematyki

            galeria

        • Magia książek o Harrym Potterze
          • Magia książek o Harrym Potterze

            18.11.2024

            Książki J. K. Rowling cieszą się niesłabnącą popularnością. Po raz kolejny nasza szkoła zgłosiła się do ogólnopolskiego konkursu „Wielki Turniej Harry Potter - Puchar Szkół Polska”, organizowanego przez Grupę CzasDzieci.pl Sp. z o.o. W szkolnym etapie, który miał wyłonić 3 najlepszych znawców historii Harry’ego Pottera, wystartowało 29 uczniów z klas 1-8. W grudniu zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach ogólnopolskich. Po dogrywce o trzecie miejsce wyłoniliśmy nasze wspaniałe trio:

            I miejsce- Apolonia J., klasa 3c

            II miejsce- Robert Cz., klasa 4a

            III miejsce- Nina Z., klasa 3c

            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w kolejnym etapie.

            Biblioteka szkolna

            galeria

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      • Dzień Pluszowego Misia w bibliotece
        • Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

        • 27.11.2024
        • 25 listopada obchodziliśmy w bibliotece Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Na eksponowanych miejscach pojawiły się książki o misiach, zawisły obrazki różnych znanych i mniej znanych misiów (np. Paddington, Yogi) oraz wiersze o misiach. Uczniowie wspólnie kolorowali misie, podzielone na kawałki, i dopiero po pomalowaniu złożone w jedną całość- powstały niezłe dzieła… Na przerwach chętni uczniowie czytali wszystkim zebranym w bibliotece fragmenty książek o misiach. Na koniec dnia odśpiewaliśmy naszym pluszakom „100 lat”, podrzucając je na chuście do góry, i zjedliśmy misiowy tort. Zabawa była przednia!

          Dziękujemy uczennicom, które przygotowały plakaty promujące Święto Pluszowego Misia.

          Biblioteka szkolna

        • Warsztaty rękodzielnicze "Kwiaty polskie"

        • 27.11.2024
        • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnej akcji w ramach zbiórki na szkolny radiowęzeł - warsztaty rękodzielnicze, filcowanie na mokro “Kwiaty polskie”. Warsztaty poprowadzi Pani Iwona Wojewoda-Jedynak. Odbędą się w czwartek 5 grudnia w godzinach 16.30-18.00 (I tura) i 18.00-19.30 (II tura) w naszej szkole. Warsztaty są skierowane dla uczniów klas 1-8.

          W zajęciach można uczestniczyć w parach (można zaprosić rodzeństwo, dziadków, rodziców) koszt 80 zł-para, lub pojedynczo koszt 50 zł. Wykonane kwiaty zabieramy do domu. Wszystkie zebrane pieniądzę zostaną przekazane na zbiórkę na szkolny radiowęzeł.

          Zgłoszenia oraz wpłaty do 29 listopada (piątek) do Pani Urszuli Ludwin lub w dniach 2-3 grudnia (poniedziałek i wtorek) do Pani Iwony Wojewody-Jedynak. Dokonanie wpłaty jest zagwarantowaniem miejsca. Ilość miejsc ograniczona.

          Serdecznie zapraszamy,

          Iwona Wojewoda-Jedynak, Urszula Ludwin, Magdalena Ratajska, Ewa Lasota

           

      • Akcja Talenciaków zakończona
        • Akcja Talenciaków zakończona

        • 26.11.2024
        • W roku szkolnym 2024/2025 Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Szkoły Pełne Talentów 3, organizowanej przez sieć sklepów Lidl.

          Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej oraz przyjaciół szkoły zebraliśmy 6618 talenciaków, które zostały wymienione na doposażenie świetlicy szkolnej:

          - 3 zestawy okrągłych poduszek

          - klocki magnetyczne

          - 2 zestawy gier planszowych

          - magnetyczna piramida zdrowego żywienia

          - 2 zestawy mini wafli konstruktor expert

          Serdecznie Dziękujemy za udział i wsparcie akcji.

      • Czytanie łagodzi obyczaje
        • Czytanie łagodzi obyczaje

        • 26.11.2024
        • W ramach klasowego projektu ,,Czytanie łagodzi obyczaje" gościliśmy tatę Inki, który pod czujnym okiem Inki podzielił się z nami wiedzą i pokazał nam zwierzątka. Wspólnie czytaliśmy wiersze i nazwy naszych milusińskich- pajączków. Najtrudniejszy tekst został przeczytany przez Panią Dyrektor. Pani Dyrektor poradziła sobie na 6+. Podczas spotkania był też czas na zajęcia praktyczne. Było bardzo ciekawie. Bardzo dziękujemy Ince, za wiedzę i zaangażowanie.

          Katarzyna Górecka

          galeria

      • Spotkanie z absolwentem
        • Spotkanie z absolwentem

        • 26.11.2024
        • W piątek 22 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Justyną Szczerbą. Pani Justyna pracuje jako dietetyczka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 7-8. Uczniowie dowiedzieli się jak żywienie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, na nasz wygląd. Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość indywidualnej rozmowy z Panią Justyną. Dziękujemy RR za umożliwienie spotkania.

          Małgorzata Czyż

          galeria

        • Badania przesiewowe

        • 26.11.2024
        • Szanowni Państwo,

          Dziecięcy Szpital Kliniczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zakład Badań Przesiewowych i Diagnostyki Metabolicznej Instytutu Matki i Dziecka w ramach projektu EDENT1FI przeprowadza obecnie bezpłatne badania przesiewowe, mające na celu wykrycie bardzo wczesnej, bezobjawowej fazy cukrzycy typu 1 u dzieci w wieku od 2 do 17 lat.

          Koordynację badań prowadzą prof. Agnieszka Szypowska (WUM) oraz dr n. biol. Mariusz Ołtarzewski (IMiDz). Fundacja dla Dzieci i Dorosłych z Cukrzycą wspiera realizację projektu EDENT1FI propagując informację o projekcie i organizując przeprowadzenie badań.

          W imieniu prof. Agnieszki Szypowskiej oraz własnym serdecznie zapraszamy do UDZIAŁU w BRIEFINGU informacyjnym o badaniach zaplanowanym na 3 grudnia 2024r.

          Ulotka_EDEN1TI_FUNDACJA_do_placowek_oswiatowych.pdf

          ZGODA_i_FORMULARZ_dla_Rodzica.pdf

      • Dzień Życzliwości i Pozdrowień
        • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

        • 25.11.2024
        • 21 listopada uczniowie klasy 3c świętowali Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Światowy Dzień Życzliwości ma na celu uwrażliwić na wzajemną życzliwość. Drobne gesty i słowa pojawiły się również w naszej szkole, by pokazać jak niewiele trzeba zrobić żeby było miło.

          Katarzyna Górecka

          galeria

      • „Lis” Ludwik Jerzy Kern
        • „Lis” Ludwik Jerzy Kern

        • 21.11.2024
        • Śni mi się sen o lisie.
          Las, jak to we śnie, mgłą spowity,
          Wszystko szare, oprócz rudej kity.
          Kłaniam się nisko lisowi.
          Mam nadzieję, że w jamie wszyscy zdrowi.
          Idę do Krakowa i zgubiłem drogę.
          Nie ma spraw – mówi lis – Pomogę.
          Niech pan idzie prosto, tam gdzie tamto drzewo, i skręci w lewo.
          A ja myślę w tym śnie: Posłuchać go czy nie?

          Klasa 2 c stworzyła piękne i czasochłonne prace plastyczne pt: „Lisek”. Praca podzielona była na etapy, najpierw dzieci pomalowały rolki po papierze toaletowym brązową farbą. Następnego dnia pastelami pokolorowały liski z szablonu i wycięły je. Kolejnym krokiem było przygotowanie tła dla naszego liska, uczniowie wzbili się na wyżyny kreatywności i powstały piękne śnieżynki, choinki, wicherki a nawet postać Mikołaja się pojawiła😉Na koniec pozostało nam złożyć wszystko w całość i cieszyć oko naszymi pracami.

          Wychowawcy świetlicy
          Barbara Kopyt i Danuta Sikorska

      • Rymowanki i opowiadania w świetlicy
        • Rymowanki i opowiadania w świetlicy

        • 21.11.2024
        • Jesienna pogoda sprzyja czytaniu baśni i legend. Dzieci chętnie słuchają o przygodach księżniczek, rycerzy i smoków. Razem z wychowawcami stworzyły piękną dekorację do „ Baśni o smoku wawelskim”. Przy rysowaniu księżniczek, wycinaniu zamku i smoka było dużo śmiechu i radości. Teraz dekoracja cieszy oczy dzieci w sali świetlicowej. Zachęcamy wszystkich do czytania ciekawych książek w długie listopadowe wieczory.
                      A oto rymowanki i opowiadania stworzone przez dzieci i wychowawców, miłej lektury;)

          „Smoczydło – straszydło”
          Smoczydło – straszydło księżniczki porywa,
          ale dzielny książę głowę mu urywa,
          i biedne księżniczki z łap jego wydobywa!

          „Smok”
          Pyk – myk - smok – ryk
          Smoczek lata jak pieczony boczek,
          Królestwo lata jak dzień,
          A smok lata jak noc.
          Smoczek lata wokół wieży, a królewna w to nie wierzy.

          „Smok wawelski”
          Dawno, dawno temu żyła sobie księżniczka, która była samotna więc postanowiła wyruszyć w daleką podróż. Spotkała smoka, najpierw się przestraszyła ale potem się zaprzyjaźnili i żyli długo i szczęśliwie.

          „Wilczek książę gwiazd”
          Dawno temu żył sobie wilczek, który mieszkał w lesie i patrzył w gwiazdy. Nagle spotkał księżniczkę, która zabłądziła, spojrzał się w jej piękne zielone oczy przez długi czas. Księżniczka go dostrzegła i się przestraszyła, gdy do niej podszedł ona przestała się go bać. Z nieba przyleciał smok i porwał księżniczkę. Wilczek rzucił się jej do pomocy nagle smok ją wypuścił i wilczek ją przechwycił i zabrał na grzbiecie do gwiazd, gdzie powiedział jej, że jest księciem gwiazd. Koniec!
          „Królestwo”  
          Królewna siedzi w zamku,
          Zły smok jej pilnuje
          Jest noc i gwiazdy świecą.

          „Smok”
          Lata smok nad wieżą, w której zamknięta jest królewna,
          Królewna widzi spadającą gwiazdę i myśli życzenie: chciałabym pocałować się z żabą! Tak też się stało!

          „Smok   
          Smok w butach i na kutrach,
          Boczek to smoczek,
          Smoczki to klocki.
          Smocze lata to piękne lata.
          Smoczek lata jak łopata,
          Smoczek boczek zjadł już boczek i zachciało mu się iść na spacer,
          zobaczył wiewiórkę i zabrał jej orzechy bo był smokiem z dechy.

          „Walka o królestwo”
          Dawno, dawno temu żyła sobie księżniczka, która bała się smoków. Pewnej nocy nie mogła zasnąć bo myślała o strasznym smoku. Rano poszła spać a w nocy wstała i obserwowała smoka. Pewnego dnia znalazł się pan, który powiedział że wytresuje smoka. Jak powiedział, tak zrobił i nikt już się nie bał. Wszyscy żyli długo i szczęśliwie! Koniec.

          Wychowawcy świetlicy
          Danuta Sikorska i Barbara Kopyt
           


      • Jak narysować zimowego ptaszka?
        • Jak narysować zimowego ptaszka?

        • 21.11.2024
        • Czasami nie trzeba wiele, by zorganizować dzieciom fajną i kreatywną zabawę. Zasada „mniej znaczy więcej” sprawdziła się tym razem co do joty. Ptaszki z farby na gałęziach to wymyślona na szybko, z tego co było pod ręką, nasza propozycja na twórcze spędzenie czasu. Pracę zaczęliśmy od namalowania ptaszków za pomocą stempli umoczonych w farbie. Następnie za pomocą markerów i pasteli dorysowaliśmy gałązki. Nasze ptaszki otrzymują oczy i dzioby. Na końcu za pomocą szczoteczki do zębów nadajemy naszej pracy zimowego wyglądu. Wszystkie dzieci z klasy 2b miały brudne ręce, co bardzo im się podobało.

          Wychowawcy świetlicy

                                                                                                         Barbara Kopyt i Danuta Sikorska

      • Internet Mocy bez Przemocy!
        • Internet Mocy bez Przemocy!

        • 21.11.2024
        • Klasa 2b,2c oraz 3c wzięły udział w lekcji online Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy! W ramach kampanii ,,Dzieciństwo bez Przemocy". Podczas lekcji dowiedzieliśmy się jak należy korzystać z internetu, czego unikać i jak się zachować w różnych sytuacjach napotkanych w sieci. Po lekcji wykonaliśmy plakaty, które będą nam przypominać jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci.

          galeria

        • Szkoła im. Stefana Żeromskiego dla Gambii

        • 21.11.2024
        • Nasza szkoła włączyła się w akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt „Reksio”. Zbieraliśmy opatrunki, które pomogą ratować życie i zdrowie gambijskich bezdomnych zwierząt. Udało się nam zebrać całe pudło gazików, bandaży, plastrów itp. Pudło wysyłamy do „Reksia”, a dalej pojedzie do Afryki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i którym nie jest obojętny los zwierząt w dalekim, biednym kraju. Dziękujemy także uczennicom, które przygotowały plakaty informujące o akcji.

          Biblioteka szkolna

           

      • Dzień Zdrowego Śniadania
        • Dzień Zdrowego Śniadania

        • 21.11.2024
        • W listopadzie uczniowie Edukacji Wczesnoszkolnej wykazali się swoimi umiejętnościami kulinarnymi oraz wiedzą na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Przypomnieli sobie jak wygląda piramida żywieniowa i poznali zasady komponowania zdrowego talerza. Podczas zajęć przygotowali pyszne kanapki i sałatki. To był wspaniały, wspólnie spędzony czas.

          Nauczycielki Edukacji Wczesnoszkolnej

          galeria

      • Dzień Jeża
        • Dzień Jeża

        • 20.11.2024
        • Uczniowie 2b, 2c i 3c obchodzili w klasach "Dzień Jeża". Dzięki temu, przypomnieli sobie jaką rolę w środowisku pełnią jeże. Dzieci rozmawiały także, o tym, co zagraża naszym małym zwierzakom oraz jak można im pomóc. Po części teoretycznej, rozpoczęła się część plastyczna. Klasa 2c wykonała jeże z

          kartonu, które zostały pomalowane farbami. Natomiast klasa 2b i 3c wykonały owocowe szaszłyki, a następnie owocowego jeża.

          Wychowawczynie

          galeria

      •  Mistrzostwo Świata 2024 w Kickboxingu
        • Mistrzostwo Świata 2024 w Kickboxingu

        • 18.11.2024
        • Kacper Grabowski z klasy 7b, MISTRZEM ŚWIATA 2024 w Kickboxingu. GRATULACJE!!!

          Tak bardzo jesteśmy dumni Nasz uczeń klasy 7b Kacper Grabowski 23 - 27 października 2024 r. w Marina di Carrera we Włoszech, w Toskanii, reprezentował Kadrę Polski Polskiej Federacji Kickboxingu (klub Bąkowski Fight Club), gdzie zdobył złoty oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata w kickboxingu (Unified World Championships). Kacper Grabowski był debiutantem na tych zawodach. Reprezentował Polskę w grupie wiekowej 13-15 lat. W drodze na szczyt i podium zwyciężył w czterech pojedynkach w swojej kategorii wiekowej i wagowej, wyróżniając się wśród rówieśników twardym charakterem i profesjonalnym jak na jego wiek podejściem do rywalizacji.

          cyt. "Widać, że Kacper ma bardzo wielką pasję do tego sportu" - komentuje trener Piotr Bąkowski, podkreślając że jest dumny ze sportowej postawy Kacpra na Zunifikowanych Mistrzostwach Świata.

          Warto nadmienić, że treningowy staż Kacpra trwa już od kilku lat, kiedy jeszcze jako dziecko zaczynał treningi pod okiem głównego trenera klubu, bardzo utytułowanego zawodnika Piotra Bąkowskiego, wielokrotnego Mistrza Świata w kickbxingu, który jest rozpoznawalną postacią w Polskim, Europejskim i Światowym kickboxingu.23 - 27 października 2024 r. w Marina di Carrera we Włoszech, w Toskanii.

          Kariera Kacpra rozpoczęła się od treningów w klubie BĄKOWSKI FIGHT CLUB w 2020r. Pierwszy zdobyty pas uczniowski – BIAŁY 12.2020r. Na dzień dzisiejszy posiada pas - BRĄZOWY

          Natomiast pierwsze poważne zawody:

          20.12.2022 r. PUCHAR EUROPY XIV MAZOVIA CUP 2021 r. w Tarczynie – SREBRNY MEDAL;

          02.12.2023r. PUCHAR EUROPY XV MAZOVIA CUP 2023 w Piasecznie – SREBRNY MEDAL x 2;

          13.04.2024 r. MISTRZOSTWA ŚWIATA RZGÓW Polska - 4 miejsce na startujących 50 zawodników;

          23-27.10.2024 r. MISTRZOSTWA ŚWIATA; WŁOCHY – ZŁOTY i SREBRNY MEDAL

          28.01.2024 r. Powołanie do POLSKIEJ FEDERACJI KICKBOXINGU;

          Udział w zgrupowaniach Polskiej Federacji

          :

          COS Zakopane – 26.01.2024 r. - 28.01.2024 r.

          COS Zakopane – 09.05.2024 r. - 12.05.2024 r.

          Wychowawca - Magdalena Ratajska

          galeria

      • XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
        • XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        • 18.11.2024
        • 15 listopada 2024 r. w naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas: 3-6 na lekcji matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia.

          Egzaminatorzy - uczniowie klas 7a: Ania, Olga, Nina, Leon, Bartek, Krzyś, Filip, Tymon, Szymon pod bacznym okiem ekspertów: p. Katarzyny Góreckiej, p. Alicji Biedrzyckiej, p. Justyny Szulc, p. Katarzyny Utraty, p. Anny Kobusińskiej, p. Ewy Czarny, p. Agnieszki Gromady i p. M. Czyż, przeprowadzili egzamin z tabliczki mnożenia, sprawdzili go i wydali certyfikaty. Wszystkim uczniom, którym udało się uzyskać certyfikat, serdecznie GRATULUJEMY.

          Na lekcjach matematyki rozwiązywane były zadania, łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Na korytarzu rozwieszone były plakaty z tabliczką mnożenia. Uczniowie podczas przerw mogli doskonalić swoje umiejętności rachunkowe. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

          Całą imprezę fotografowały uczennice szkolnego koła fotograficznego: Julia J. 7b, Julia G. 7b, Alicja 6a, Diana 6a, Maja 6a, Michalina 6a, którego opiekunem jest pan Wojciech Guszkowski.

          Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom.

          Nauczyciele matematyki

          galeria

      • Magia książek o Harrym Potterze
        • Magia książek o Harrym Potterze

        • 18.11.2024
        • Książki J. K. Rowling cieszą się niesłabnącą popularnością. Po raz kolejny nasza szkoła zgłosiła się do ogólnopolskiego konkursu „Wielki Turniej Harry Potter - Puchar Szkół Polska”, organizowanego przez Grupę CzasDzieci.pl Sp. z o.o. W szkolnym etapie, który miał wyłonić 3 najlepszych znawców historii Harry’ego Pottera, wystartowało 29 uczniów z klas 1-8. W grudniu zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach ogólnopolskich. Po dogrywce o trzecie miejsce wyłoniliśmy nasze wspaniałe trio:

          I miejsce- Apolonia J., klasa 3c

          II miejsce- Robert Cz., klasa 4a

          III miejsce- Nina Z., klasa 3c

          Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w kolejnym etapie.

          Biblioteka szkolna

          galeria

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
        • +48 22 756 41 91
          +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15
          05-510 Konstancin - Jeziorna
          Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
          Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • 112 Intendent
          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica s.3
        • 126 Portiernia
        • 127 Świetlica s.32
        • 128 Zerówki
        • 129 Logopeda
        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

          Konto do wpłat za obiady:
          98 800200040214172920020001

          Konto ZFŚS:
          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
      • Logowanie