W środę, 27 kwietnia 2022 roku odbył się w świetlicy szkolnej konkurs ortograficzny „Ortografek”. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas drugich. Jego celem było szerzenie nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie MISTRZA ORTOGRAFII. Zadanie uczniów polegało na wpisywaniu właściwych ortografów w wyrazach, które pojawiały się na monitorze komputera.
W trudnej rywalizacji tytuł MISTRZA ORTOGRAFII zdobyła Zofia Woźniak, uczennica klasy 2 b. Wykazała się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce. Zwycięzca otrzymał puchar i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy ortograficznych potyczek – dyplomy.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych.
Wychowawcy świetlicy
