Danuta Siedzikówna – INKA
12 lutego 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, odbył się konkurs biograficzny o życiu i działalności Danuty Siedzikówny ps. Inka.
Bohaterka konkursu to Niezłomna sanitariuszka AK zamordowana przez komunistów w 1946 roku. W chwili śmierci miała 17 lat. Inka jest wzorem ideałów patriotycznych. Dlatego w naszej szkole, od wielu lat, przeprowadzany jest konkurs jej poświęcony jako forma uczczenia pamięci tych wszystkich Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.
Laureaci otrzymają: dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
I miejsce – Julia Sakowicz
II miejsce – Bartosz Goliszewski, Dominik Rawski, Dominika Szkoda
III miejsce – Łucja Januszko, Adam Lempkowski, Kalina Misiak, Weronika Szkoda,
Zofia Zalewska
Wyróżnienie:
Piotr Gondorowicz
Pola Szlapańska
Mikołaj Rzepecki
Udział:
Zuzanna Biedrzycka
Piotr Doroszuk
Tymon Gołaszewski
Marta Grabowska
Zuzanna Kamać
Laura Kamińska
Wojciech Lisowski
Amelia Ratajczyk
Maria Rembowska
Matylda Rzepecka
Hanna Sabarańska
Aleksandra Siudzińska
Kacper Siudziński
Oliwia Stelmaszczyk
Aleksandra Szwacińska
Kaja Wojciechowska
Organizatorzy konkursu:
Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii
Anna Woźniak – nauczycielka historii
