• Kocham zwierzęta?

• 23.03.2024 10:49

• W ramach ćwiczenia i wzmacniania pamięci uczniowie klas trzecich i czwartych uczą się piosenek i wierszy. Ostatnio oczarował ich utwór Ewy Cielesz ,,Kocham zwierzęta”. Bo
          w tym utworze tak jak w życiu: ,,Proszę rodziców każdego dnia / by mi kupili małego psa. /Kupili. Jest. Kuleczka mała. /Zajmuje się nią rodzina cała:/ babcia wychodzi z pieskiem na smyczy, /dziadek…/mama…/tata…/a ja się z pieska cieszę!” Jeśli chcesz znać szczegóły, zapraszam po tekst wiersza do biblioteki szkolnej albo do świetlicy 🙂
          Miło nam było wysłać gratulacje do rodziców i wychowawców tych dzieci, które nauczyły się wiersza na pamięć!
        • "Zawsze bądź wdzięczny” - recepta na szczęście

• 23.03.2024 10:48
        • W ramach kształtowania otwartości na drugiego człowieka dzieci ze świetlicy szkolnej wykonywały gazetki poświęcone artystom malującym ustami i stopami. Zapoznały się z ich pracami plastycznymi. Słuchały opowieści dorosłych i dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą posługiwać się rękami.
          Wyjątkowym przeżyciem dla uczniów było ,,spotkanie” z Nickiem Vujciciem, człowiekiem bez rak i nóg. Rodzice powiedzieli mu ,,Nie będziesz wiedział, na co cię stać, dopóki nie spróbujesz”. Wziął tę radę do serca i… nauczył się pływać, wędkować, surfować, grać w golfa i na perkusji.
          Jest mężem i ojcem 4 dzieci 🙂 ,,Mam wybór - powiedział - albo być złym na Boga za to, czego nie mam, albo być wdzięcznym za to, co mam.” Postać człowieka, który inspiruje miliony osób na świecie przybliżył uczniom film ,,Cyrk motyli” z udziałem Nicka Vujicica. Dzieci zobaczyły,
          że skoro człowiek bez rąk i nóg może tak wiele, to ile one mogą, mając wszystkie kończyny, oczy
          i uszy 🙂
        • Świetlica budzi wiosnę!

• 23.03.2024 10:45
        • Tworząc kwiaty, palmy wielkanocne, wianki wiosenne ćwiczymy umiejętności manualne, kreatywność i poczucie estetyki.
        • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy

• 23.03.2024 10:43
        • Uczniowie ze świetlicy szkolnej w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania artystyczne zmierzyły się ze sztuką tworzenia kwiatów z krepiny.
          Dla naszych dzieci jest to nie lada wyzwanie, gdyż wymaga sprawnych paluszków i … odrobiny chęci. Dziewczynki zaopatrzone w kolorową krepinę, nożyczki i klej bardzo szybko nauczyły się wyczarowywać wielobarwne kwiaty, które następnie zostały ułożone
          w misternie upiętym koszu, również z krepiny. Zwabione bajecznym widokiem motyle, wnet zaczęły krążyć wokół kosza.
          Wiosenne tematy przypomniały wszystkim, że oprócz Pani Wiosny zbliżają się Święta Wielkanocne. I wnet nasze gazetki ożywiły się misternie wykonanymi pracami dzieci
          z wszystkich grup świetlicowych.
          Palmy, pisanki, kraszanki i inne kolorowe elementy wielkanocne zaczęły cieszyć oczy wchodzących do świetlicy szkolnej.
        • Mistrz kaligrafii

• 23.03.2024 10:40
        • W dniach 11-12 marca 2024 roku, odbył się świetlicowy konkurs pięknego pisania „Mistrz kaligrafii”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas drugich. Mieli oni za zadanie, najładniej jak potrafią, przepisać tekst drukowany.
          Oceniając prace zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter.
          WYNIKI KONKURSU:
          I miejsce – Aurelia Skrojna
          II miejsce – Hanna Lisowska
          III miejsce – Nina Ziółek wyróżnienie – Nikola Gutkowska, Michalina Moreń, Maria Przepióra.
          Rozdanie nagród odbyło się 18 marca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci medale i nagrody rzeczowe.
          Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do pięknego pisania. Dbajmy o swój charakter pisma, gdyż Ci którzy nad nim pracują, wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Ręczne pisanie jest też świetnym treningiem pamięci.