Europejski Dzień Logopedy
15.03.2024
"Warszawska Syrenka" - 47 Konkurs Recytatorski
15.03.202414 marca 2024r. w Wilii "Gryf" odbyły się eliminacje gminne. SP 2 w Konstancinie Jeziornie reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych.
klasy 1-3
Stefania Ramashka
Livia Tapancher
klasy 4-6
Zofia Antczak
Maja Grabowska
Klara Puchała-Szulc
klasy 7-8
Stanisław Halicki
Mykyta Antonenko
Uczniów przygotowywały panie polonistki: Agnieszka Bartosz Goleniowska, Laura Mościńska -Puszka i Jolanta Siwka, Dorota Zagończyk.
ZWYCIĘSTWO w wymienionych grupach wiekowych odnieśli:
I miejsce STANISŁAW HALICKI
III miejsce MYKYTA ANTONENKO
w grupie najstarszej
II miejsce STEFANIA RAMASHKA
w grupie najmłodszej
GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy z godnością i wielką odpowiedzialnością reprezentowali NASZĄ SZKOŁĘ.
STANISŁAW HALICKI będzie reprezentował gminę Konstancin Jeziorna w przesłuchaniach wojewódzkich.
Trzymamy kciuki.
LMP
Złote szczypiornistki z SP2
15.03.202415.03.2024 r. w hali SP2 odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze zawodniczki po dwóch emocjonujących spotkaniach wywalczyły I miejsce. Gratulacje dla całej drużyny!
Nauczyciel wf, Jan Nowacki
Sałatki owocowo-warzywne
15.03.2024Klasy piąte na lekcji biologii propagując zdrowy styl życia wykonały sałatki z produktów dostępnych na naszym rynku.
Małgorzata Czyż
Projekt eTwinning „Golden Advice of Hz Mevlana”
12.03.2024Międzynarodowy projekt eTwinning, który realizuje grupa uczniów klasy 6c wzbogaca się o kolejne prace – jednym z zadań w lutym było przygotowanie powiedzeń i cytatów w języku ojczystym, które uczniom kojarzą się z radą “Concealing others’ faults be like night”. Filmik pokazuje wybrane prace uczniów wszystkich szkół i krajów partnerskich wraz z tłumaczeniem na język angielski.
W lutym obchodziliśmy także Dzień Bezpiecznego Internetu – uczniowie podjęli wyzwanie i rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot – najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami – wśród wszystkich uczniów Łukasz z klasy 6c osiągnął świetny wynik i zajął miejsce na podium.
Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)
"Zaczarowana zagroda"
12.03.2024Klasy drugie omawiały książkę pt. ,,Zaczarowana zagroda"przed przystąpieniem do omawiania lektury obejrzeliśmy filmy o Antarktydzie, zapoznaliśmy się z mapą świata
i położeniem Antarktydy i innych kontynentów. Zbudowaliśmy zaczarowaną zagrodę, do której wkradły się wykonane przez nas pingwiny. Tak pożegnaliśmy zimową aurę i czekamy na wiosenne słońce.
Wychowawcy klas 2
Egzaminy sprawnościowe
11.03.2024
TRAPER w Chojnowskim Parku Krajobrazowym
11.03.20249 marca 2024 roku, wybraliśmy się na leśną wyprawę do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Na „Zimnych Dołach” czekał na nas kierownik edukacji Parku, p. Paweł Fabijański, leśnik, pasjonat przyrody. Tutaj, każdy dwuosobowy patrol otrzymał lornetkę do obserwacji przyrody.
W trakcie spaceru, poznaliśmy wiosenne rośliny, które już się pokazały, takie jak: podbiał, przebiśniegi czy cebulice. Pan Paweł wiele informacji przekazywał na zasadzie mini konkursów, uczestnicy znający odpowiedzi otrzymywali upominki w postaci magnesów z logo oraz widokiem Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Z wieży widokowej w Zimnych Dołach, prowadziliśmy obserwacje ptaków oraz przyrody. W rezerwacje Uroczysko Stephana, zapoznawaliśmy się z życiem lasu. Wszystkich zaciekawiła fotokomórka do obserwacji zwierząt przy leśnym karmiku oraz lizawce.
Odwiedziliśmy również Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się na trasie marszu. Nasz przewodnik przybliżył ich historię oraz znaczenie dla walk w obronie Ojczyzny.
Nareszcie dotlenieni leśnym powietrzem wyposażeni w wiedzę o przyrodzie, powróciliśmy na parking, gdzie p. Paweł Fabijański każdemu uczestnikowi wręczył pamiątkowe smycze z logo CHPK. My również podziękowaliśmy z ciekawe opowieści.
Następna wyprawa już 13 kwietnia 2024 roku. Jedziemy na zamek w Liwie oraz do Węgrowa.
Foto: Maria Guszkowska
Dwójka we Francji 2
11.03.2024Kolejne dni we Francji to: Wersal, spacery po Paryżu, wizyta w ambasadzie polskiej, spotkanie z władzami Saint Germaine en laye. Spotkanie z rodzinami przyjmującymi. To tylko niewielka część atrakcji, które nas spotkały w kolejnych dniach pobytu we Francji.
Katarzyna Chiszko, Alicja Dycha
Odwiedziny w Domu Seniora
11.03.2024Po raz kolejny odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu Seniora „Willa Syrena”. Odwiedziny zbiegły się z Dniem Kobiet i Dniem Mężczyzn, dlatego wykonaliśmy i wręczyliśmy kartki okolicznościowe. Jednak naszym głównym celem było czytanie Seniorom baśni. W pierwszej kolejności Natalia, Marysia i Lena w wielkim entuzjazmem przedstawiły „Królewnę Śnieżkę” w formie teatru kamishibai. Następnie Seniorzy zostali podzieleni na mniejsze grupy i uczniowie czytali im wybrane baśnie, m. in. „Kot w butach” czy „Nowa szata cesarza”. Na koniec porozmawialiśmy o tym, czy i jakie baśnie Seniorzy lubili gdy byli dziećmi (głównie „Czerwony kapturek” i „Jaś i Małgosia”), czy baśnie są cały czas aktualne czy też ich morały „przeterminowały się” (oczywiście, będą aktualne dopóki istnieje dobro i zło). Okazało się, że czytanie dla Seniorów nie jest prostą rzeczą- trzeba czytać głośno, powoli i wyraźnie. Pomimo drobnych trudności Seniorom bardzo podobało się spotkanie z nami. Gratulacje dla Czytających!
Biblioteka szkolna
Grupa 0B i dinozaury
11.03.2024W minionym tygodniu dzieci przeniosły się w świat dinozaurów. Oprócz poznania tych zwierząt dzieci wykonały skamieliny z odciskami dinozaurów i dowiedziały się jak żywica zmienia się w bursztyn."
Monika Kęska
Na Urzeczu
11.03.2024W grupie 0A i 0B odbyły się zajęcia w ramach projektu "Urzecze, gdzie jest ta kraina...?", które poprowadziła Pani Grażyna Nowicka z Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich "Na Urzeczu".
Monika Kęska i Natalia Dul
Bezpłatne konsultacje logopedyczne
08.03.2024W związku z przypadającym w marcu
Europejskim Dniem Logopedy
zapraszam na
BEZPŁATNE KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE
dla Rodziców i Dzieci (od lat 5),
również nie będących uczniami SP 2,
w dn. 22 marca 2024 r. (piątek) w godz. 13.45 – 17.45.
Obowiązują wcześniejsze zapisy:
elzbieta.jaworska@zs2-konstancin.edu.pl
Elżbieta Jaworska - logopeda
Najsympatyczniejsi
07.03.2024Samorząd Uczniowski po raz kolejny przeprowadził w klasach 4-6 wybory na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w klasie. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco.
KLASA 4A
Zlata Fihor
Michał Trakul
KLAS 4B
Natalia Wysocka
Jakub Miler
KLASA 5A
Michalina Laskowska
Brajan Latoszek
KLASA 5B
Weronika Osęka
Leon Czaplicki
KLASA 5C
Natalia Michalska
Szymon Michalski
Jakub Szczeblewski
KLASA 6A
Olga Wojciechowska
Filip Olszanka
KLASA 6B
Helena Klonowska
Łukasz Nejman
KLASA 6C
Natalia Sokalska
Kornel Adamczuk
Gratulujemy zwycięzcom oraz Radzie Rodziców za słodkie upominki.
Konkurs czytelniczy
07.03.2024W czwartek, 29 lutego 2024 roku, odbył się finał konkursu czytelniczego „Świat najpiękniejszych baśni”. Przez osiem tygodni drugoklasiści, podczas zajęć świetlicowych, słuchali baśni Charlesa Perraulta i Braci Grimm.
Potem chętni uczniowie rozwiązywali test. Do finału zakwalifikowało się sześcioro zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów z części pisemnej. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i doskonale poradzili sobie z zadaniami.
Laureaci konkursu: I miejsce – Hanna Lisowska i Maria Przepióra III miejsce – Inka Szlesinger wyróżnienie – Nikola Gutkowska, Leon Chimkowski, Vincent Ziomka
Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, medale i dyplomy.
Wychowawcy świetlicy
Popołudnie z planszówkami
07.03.2024W ostatni czwartek, 29 lutego odbyło się w naszej szkole wydarzenie "Popołudnie z planszówkami". Uczniowie i uczennice z klas 7 i 8 spędzili wspólnie czas na grach w gry karciane i planszowe m.in. Wsiąść do pociągu czy UNO. Mieli okazję się zintegrować, zrelaksować, współzawodniczyć i kształtować postawę fair-play.
Urszula Ludwin
Kobiety w polityce - wyniki konkursu
06.03.2024
Dwójka we Francji
06.03.2024Dwójeczka na wymianie w Saint- Germin -en-Laye. Pierwszego dnia w słońcu zwiedzaliśmy wieżę Eiffla i Luwr. Kolejne dni przed nami.
Alicja Dycha, Katarzyna Chiszko
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszej szkole
04.03.20241 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się apel dla klas 4-8 z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Podczas tego wydarzenia uczniowie klas 4, 5, 6, 7 i 8 zaprezentowali piosenki oraz wiersze oddające hołd naszym Bohaterom. Dodatkowo zostały wręczone dyplomy wraz z nagrodami dla laureatów konkursu biograficznego o życiu i działalności Danuty Siedzikówny ps. Inka, który odbył się 8 lutego. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców, a zakupiła biblioteka szkolna. Dziękujemy!!!
Przebieg apelu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024 roku
Klasy IV - VIII
1. Zebranych powitała – p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły. Wszyscy odśpiewali HYMN NARODOWY.
2. Dzisiejsze spotkanie poprowadziły: Tola Świątkiewicz z klasy 7b oraz Zofia Lisowska z klasy 7b.
3. Wspomnienie o Danucie Siedzikównie – zaprezentowały – Tola Świątkiewicz oraz Zofia Lisowska.
4. W pieśni Idą leśni – wystąpił chór szkolny. Słowa Jerzy Jurandot, muzyka Jerzy Wasowski
5. Pola Szlapańska z klasy 8a przedstawiła wiersz Michała Morgasia – Buciki na koturnie
6. Z okazji wspomnianego Dnia Pamięci w naszej szkole odbył się konkurs historyczny na temat życia i działalności Danuty Siedzikówny ps. Inka – bohaterskiej sanitariuszki i łączniczki Armii Krajowej.
7. Konkurs zorganizował nauczyciel historii Pan Wojciech Guszkowski .
8. Pan Guszkowski ogłosił wyniki konkursu, a Pani dyrektor Katarzyna Chiszko o wręczyła nagrody.
Laureaci:
Grupa klas IV - V
I miejsce Maja Grabowska 5a
II miejsce Leon Czaplicki 5b
III miejsce Henryk Lisowski 5c
Grupa klas VI – VIII
I miejsce Natalia Sokalska 6c
I miejsce Marika Palusińska 7b
II miejsce Bartosz Głębocki 6b
II miejsce Milena Madej 8a
III miejsce Maurycy Michnowski 6b
Gratulujemy!!!
9. Pieśń „Jędrusiowa dola” w której zawarte są lata walki partyzanckiej, zaśpiewał chór szkolny. Pieśń napisali Czesław Kałkusiński – słowa, Henryk Fajt - muzyka.
10. W wierszu INKA wystąpiła Aleksandra Mróz z klasy 7b.
11. Ponownie wystąpił chór szkolny, tym razem w pieśni „Deszcz jesienny deszcz”. To jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich piosenek partyzanckich. Słowa i melodię napisał Marian Matuszkiewicz.
12. Wiersz Barbary Postawy INKA 1946 zaprezentowała Lena Granecka z klasy 6b
13. I jeszcze jedna wzruszająca pieśń w wykonaniu chóru – Rozszumiały się wierzby płaczące, popularna piosenka polskich partyzantów z okresu II wojny światowej.
14. Milan Kowalski z klasy 8b wystąpił w wierszu Ku Pamięci Danuty Siedzikówny.
15. Biały krzyż – to piosenka Czerwonych Gitar napisana w 1968 roku. Autorem jej słów jest Janusz Kondratowicz, muzyki – Krzysztof Klenczon.
Gabrysia Szewczyk z klasy 5b zaśpiewała po mistrzowsku.
16. Bruno Biedrzycki z klasy 7b wystąpił w wierszu Pogrzeb Danuty Siedzikówny.
17. Na zakończenie, wzruszającą pieśń „Dziś idę walczyć mamo”, zaśpiewała Emily Tyrell z klasy 8b. Autorem słów jest Józef Szczepański PS. Ziutek, powstaniec warszawski, żołnierz parasola.
Dla uczczenia Święta Żołnierzy Wyklętych, w godzinach porannych, nauczyciele wf przeprowadzili na Ścieżce Zdrowia bieg pod tytułem Wilczym tropem. Pan Marcin Matyjasiak przedstawił zwycięzców biegu, a następnie p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły, razem z p. Marcinem Matyjasiakiem oraz p. Janem Nowackim, wręczyli uczniom medale oraz nagrody rzeczowe.
Laureaci:
Dziewczęta: I miejsce – Zofia Lisowska – 7b, II miejsce – Julia Jędraszewska – 6b, III – miejsce – Marianna Sienkiewicz – 7a.
Chłopcy: I miejsce – Marcel Kamiński – 8a, II miejsce – Wiliam Weber – 7a, III miejsce – Wojciech Lisowski – 8a.
Gratulujemy!!!
Organizatorzy dzisiejszej uroczystości:
Scenariusz oraz reżyseria: p. Wojciech Guszkowski,
Opracowanie muzyczne: p. Roman Rudowski
Opracowanie plastyczne: p. Iwona Wojewoda-Jedynak, p. Anna Brzezińska, p. Dorota Raczkowska, p. Edyta Wyszogrodzka
Akustycy: p. Marcin Matyjasiak oraz Mykyta Antonenko z klasy 7b.
Projekt dyplomów: p. Anna Woźniak
Foto: Gabrysia Pęksa oraz Alicja Dębek (Szkolne Koło Fotograficzne)
Video: Arina Amielina (Szkolne Koło Fotograficzne)
Obsługa techniczna: Jacek Wojtas z klasy 8a oraz Maks Makowski z klasy 8b.
Dziękujemy bardzo!
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
04.03.20241 marca 2024 roku, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze na grobie Henryka Stokowskiego pseudonim „Jaskółka”, zamordowanego przez UB w Konstancinie-Jeziornie. Grób „Jaskółki” znajduje się na cmentarzu parafialnym w Skolimowie.
Wiązankę kwiatów złożyliśmy również, przed willą Biały Dworek, przy tablicy poświęconej żołnierzom AK Batalionu „Krawiec”, NSZ Batalionu „Mączyński” oraz innym ofiarom reżimu komunistycznego, w tym Henrykowi Stokowskiemu ps. „Jaskółka”, więzionym i katowanym w budynku przy ul. Wierzejewskiego 9.
W skład naszej delegacji weszli: p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły, p. Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii: Gabrysia Redestowicz, Tosia Zielak, Szymon Lenarczyk – uczniowie klasy 8b.
Aktualności
Co nowego w szkole?Europejski Dzień Logopedy
- 15.03.2024
"Warszawska Syrenka" - 47 Konkurs Recytatorski
- 15.03.2024
14 marca 2024r. w Wilii "Gryf" odbyły się eliminacje gminne. SP 2 w Konstancinie Jeziornie reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych.
klasy 1-3
Stefania Ramashka
Livia Tapancher
klasy 4-6
Zofia Antczak
Maja Grabowska
Klara Puchała-Szulc
klasy 7-8
Stanisław Halicki
Mykyta Antonenko
Uczniów przygotowywały panie polonistki: Agnieszka Bartosz Goleniowska, Laura Mościńska -Puszka i Jolanta Siwka, Dorota Zagończyk.
ZWYCIĘSTWO w wymienionych grupach wiekowych odnieśli:
I miejsce STANISŁAW HALICKI
III miejsce MYKYTA ANTONENKO
w grupie najstarszej
II miejsce STEFANIA RAMASHKA
w grupie najmłodszej
GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy z godnością i wielką odpowiedzialnością reprezentowali NASZĄ SZKOŁĘ.
STANISŁAW HALICKI będzie reprezentował gminę Konstancin Jeziorna w przesłuchaniach wojewódzkich.
Trzymamy kciuki.
LMP
Złote szczypiornistki z SP2
- 15.03.2024
15.03.2024 r. w hali SP2 odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze zawodniczki po dwóch emocjonujących spotkaniach wywalczyły I miejsce. Gratulacje dla całej drużyny!
Nauczyciel wf, Jan Nowacki
Sałatki owocowo-warzywne
- 15.03.2024
Klasy piąte na lekcji biologii propagując zdrowy styl życia wykonały sałatki z produktów dostępnych na naszym rynku.
Małgorzata Czyż
Projekt eTwinning „Golden Advice of Hz Mevlana”
- 12.03.2024
Międzynarodowy projekt eTwinning, który realizuje grupa uczniów klasy 6c wzbogaca się o kolejne prace – jednym z zadań w lutym było przygotowanie powiedzeń i cytatów w języku ojczystym, które uczniom kojarzą się z radą “Concealing others’ faults be like night”. Filmik pokazuje wybrane prace uczniów wszystkich szkół i krajów partnerskich wraz z tłumaczeniem na język angielski.
W lutym obchodziliśmy także Dzień Bezpiecznego Internetu – uczniowie podjęli wyzwanie i rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot – najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami – wśród wszystkich uczniów Łukasz z klasy 6c osiągnął świetny wynik i zajął miejsce na podium.
Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)
"Zaczarowana zagroda"
- 12.03.2024
Klasy drugie omawiały książkę pt. ,,Zaczarowana zagroda"przed przystąpieniem do omawiania lektury obejrzeliśmy filmy o Antarktydzie, zapoznaliśmy się z mapą świata
i położeniem Antarktydy i innych kontynentów. Zbudowaliśmy zaczarowaną zagrodę, do której wkradły się wykonane przez nas pingwiny. Tak pożegnaliśmy zimową aurę i czekamy na wiosenne słońce.
Wychowawcy klas 2
Egzaminy sprawnościowe
- 11.03.2024
TRAPER w Chojnowskim Parku Krajobrazowym
- 11.03.2024
9 marca 2024 roku, wybraliśmy się na leśną wyprawę do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Na „Zimnych Dołach” czekał na nas kierownik edukacji Parku, p. Paweł Fabijański, leśnik, pasjonat przyrody. Tutaj, każdy dwuosobowy patrol otrzymał lornetkę do obserwacji przyrody.
W trakcie spaceru, poznaliśmy wiosenne rośliny, które już się pokazały, takie jak: podbiał, przebiśniegi czy cebulice. Pan Paweł wiele informacji przekazywał na zasadzie mini konkursów, uczestnicy znający odpowiedzi otrzymywali upominki w postaci magnesów z logo oraz widokiem Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Z wieży widokowej w Zimnych Dołach, prowadziliśmy obserwacje ptaków oraz przyrody. W rezerwacje Uroczysko Stephana, zapoznawaliśmy się z życiem lasu. Wszystkich zaciekawiła fotokomórka do obserwacji zwierząt przy leśnym karmiku oraz lizawce.
Odwiedziliśmy również Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się na trasie marszu. Nasz przewodnik przybliżył ich historię oraz znaczenie dla walk w obronie Ojczyzny.
Nareszcie dotlenieni leśnym powietrzem wyposażeni w wiedzę o przyrodzie, powróciliśmy na parking, gdzie p. Paweł Fabijański każdemu uczestnikowi wręczył pamiątkowe smycze z logo CHPK. My również podziękowaliśmy z ciekawe opowieści.
Następna wyprawa już 13 kwietnia 2024 roku. Jedziemy na zamek w Liwie oraz do Węgrowa.
Foto: Maria Guszkowska
Dwójka we Francji 2
- 11.03.2024
Kolejne dni we Francji to: Wersal, spacery po Paryżu, wizyta w ambasadzie polskiej, spotkanie z władzami Saint Germaine en laye. Spotkanie z rodzinami przyjmującymi. To tylko niewielka część atrakcji, które nas spotkały w kolejnych dniach pobytu we Francji.
Katarzyna Chiszko, Alicja Dycha
Odwiedziny w Domu Seniora
- 11.03.2024
Po raz kolejny odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu Seniora „Willa Syrena”. Odwiedziny zbiegły się z Dniem Kobiet i Dniem Mężczyzn, dlatego wykonaliśmy i wręczyliśmy kartki okolicznościowe. Jednak naszym głównym celem było czytanie Seniorom baśni. W pierwszej kolejności Natalia, Marysia i Lena w wielkim entuzjazmem przedstawiły „Królewnę Śnieżkę” w formie teatru kamishibai. Następnie Seniorzy zostali podzieleni na mniejsze grupy i uczniowie czytali im wybrane baśnie, m. in. „Kot w butach” czy „Nowa szata cesarza”. Na koniec porozmawialiśmy o tym, czy i jakie baśnie Seniorzy lubili gdy byli dziećmi (głównie „Czerwony kapturek” i „Jaś i Małgosia”), czy baśnie są cały czas aktualne czy też ich morały „przeterminowały się” (oczywiście, będą aktualne dopóki istnieje dobro i zło). Okazało się, że czytanie dla Seniorów nie jest prostą rzeczą- trzeba czytać głośno, powoli i wyraźnie. Pomimo drobnych trudności Seniorom bardzo podobało się spotkanie z nami. Gratulacje dla Czytających!
Biblioteka szkolna
Grupa 0B i dinozaury
- 11.03.2024
W minionym tygodniu dzieci przeniosły się w świat dinozaurów. Oprócz poznania tych zwierząt dzieci wykonały skamieliny z odciskami dinozaurów i dowiedziały się jak żywica zmienia się w bursztyn."
Monika Kęska
Na Urzeczu
- 11.03.2024
W grupie 0A i 0B odbyły się zajęcia w ramach projektu "Urzecze, gdzie jest ta kraina...?", które poprowadziła Pani Grażyna Nowicka z Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich "Na Urzeczu".
Monika Kęska i Natalia Dul
Bezpłatne konsultacje logopedyczne
- 08.03.2024
W związku z przypadającym w marcu
Europejskim Dniem Logopedy
zapraszam na
BEZPŁATNE KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE
dla Rodziców i Dzieci (od lat 5),
również nie będących uczniami SP 2,
w dn. 22 marca 2024 r. (piątek) w godz. 13.45 – 17.45.
Obowiązują wcześniejsze zapisy:
elzbieta.jaworska@zs2-konstancin.edu.pl
Elżbieta Jaworska - logopeda
Najsympatyczniejsi
- 07.03.2024
Samorząd Uczniowski po raz kolejny przeprowadził w klasach 4-6 wybory na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w klasie. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco.
KLASA 4A
Zlata Fihor
Michał Trakul
KLAS 4B
Natalia Wysocka
Jakub Miler
KLASA 5A
Michalina Laskowska
Brajan Latoszek
KLASA 5B
Weronika Osęka
Leon Czaplicki
KLASA 5C
Natalia Michalska
Szymon Michalski
Jakub Szczeblewski
KLASA 6A
Olga Wojciechowska
Filip Olszanka
KLASA 6B
Helena Klonowska
Łukasz Nejman
KLASA 6C
Natalia Sokalska
Kornel Adamczuk
Gratulujemy zwycięzcom oraz Radzie Rodziców za słodkie upominki.
Konkurs czytelniczy
- 07.03.2024
W czwartek, 29 lutego 2024 roku, odbył się finał konkursu czytelniczego „Świat najpiękniejszych baśni”. Przez osiem tygodni drugoklasiści, podczas zajęć świetlicowych, słuchali baśni Charlesa Perraulta i Braci Grimm.
Potem chętni uczniowie rozwiązywali test. Do finału zakwalifikowało się sześcioro zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów z części pisemnej. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i doskonale poradzili sobie z zadaniami.
Laureaci konkursu: I miejsce – Hanna Lisowska i Maria Przepióra III miejsce – Inka Szlesinger wyróżnienie – Nikola Gutkowska, Leon Chimkowski, Vincent Ziomka
Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, medale i dyplomy.
Wychowawcy świetlicy
Popołudnie z planszówkami
- 07.03.2024
W ostatni czwartek, 29 lutego odbyło się w naszej szkole wydarzenie "Popołudnie z planszówkami". Uczniowie i uczennice z klas 7 i 8 spędzili wspólnie czas na grach w gry karciane i planszowe m.in. Wsiąść do pociągu czy UNO. Mieli okazję się zintegrować, zrelaksować, współzawodniczyć i kształtować postawę fair-play.
Urszula Ludwin
Kobiety w polityce - wyniki konkursu
- 06.03.2024
Dwójka we Francji
- 06.03.2024
Dwójeczka na wymianie w Saint- Germin -en-Laye. Pierwszego dnia w słońcu zwiedzaliśmy wieżę Eiffla i Luwr. Kolejne dni przed nami.
Alicja Dycha, Katarzyna Chiszko
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszej szkole
- 04.03.2024
1 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się apel dla klas 4-8 z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Podczas tego wydarzenia uczniowie klas 4, 5, 6, 7 i 8 zaprezentowali piosenki oraz wiersze oddające hołd naszym Bohaterom. Dodatkowo zostały wręczone dyplomy wraz z nagrodami dla laureatów konkursu biograficznego o życiu i działalności Danuty Siedzikówny ps. Inka, który odbył się 8 lutego. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców, a zakupiła biblioteka szkolna. Dziękujemy!!!
Przebieg apelu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024 roku
Klasy IV - VIII
1. Zebranych powitała – p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły. Wszyscy odśpiewali HYMN NARODOWY.
2. Dzisiejsze spotkanie poprowadziły: Tola Świątkiewicz z klasy 7b oraz Zofia Lisowska z klasy 7b.
3. Wspomnienie o Danucie Siedzikównie – zaprezentowały – Tola Świątkiewicz oraz Zofia Lisowska.
4. W pieśni Idą leśni – wystąpił chór szkolny. Słowa Jerzy Jurandot, muzyka Jerzy Wasowski
5. Pola Szlapańska z klasy 8a przedstawiła wiersz Michała Morgasia – Buciki na koturnie
6. Z okazji wspomnianego Dnia Pamięci w naszej szkole odbył się konkurs historyczny na temat życia i działalności Danuty Siedzikówny ps. Inka – bohaterskiej sanitariuszki i łączniczki Armii Krajowej.
7. Konkurs zorganizował nauczyciel historii Pan Wojciech Guszkowski .
8. Pan Guszkowski ogłosił wyniki konkursu, a Pani dyrektor Katarzyna Chiszko o wręczyła nagrody.
Laureaci:
Grupa klas IV - V
I miejsce Maja Grabowska 5a
II miejsce Leon Czaplicki 5b
III miejsce Henryk Lisowski 5c
Grupa klas VI – VIII
I miejsce Natalia Sokalska 6c
I miejsce Marika Palusińska 7b
II miejsce Bartosz Głębocki 6b
II miejsce Milena Madej 8a
III miejsce Maurycy Michnowski 6b
Gratulujemy!!!
9. Pieśń „Jędrusiowa dola” w której zawarte są lata walki partyzanckiej, zaśpiewał chór szkolny. Pieśń napisali Czesław Kałkusiński – słowa, Henryk Fajt - muzyka.
10. W wierszu INKA wystąpiła Aleksandra Mróz z klasy 7b.
11. Ponownie wystąpił chór szkolny, tym razem w pieśni „Deszcz jesienny deszcz”. To jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich piosenek partyzanckich. Słowa i melodię napisał Marian Matuszkiewicz.
12. Wiersz Barbary Postawy INKA 1946 zaprezentowała Lena Granecka z klasy 6b
13. I jeszcze jedna wzruszająca pieśń w wykonaniu chóru – Rozszumiały się wierzby płaczące, popularna piosenka polskich partyzantów z okresu II wojny światowej.
14. Milan Kowalski z klasy 8b wystąpił w wierszu Ku Pamięci Danuty Siedzikówny.
15. Biały krzyż – to piosenka Czerwonych Gitar napisana w 1968 roku. Autorem jej słów jest Janusz Kondratowicz, muzyki – Krzysztof Klenczon.
Gabrysia Szewczyk z klasy 5b zaśpiewała po mistrzowsku.
16. Bruno Biedrzycki z klasy 7b wystąpił w wierszu Pogrzeb Danuty Siedzikówny.
17. Na zakończenie, wzruszającą pieśń „Dziś idę walczyć mamo”, zaśpiewała Emily Tyrell z klasy 8b. Autorem słów jest Józef Szczepański PS. Ziutek, powstaniec warszawski, żołnierz parasola.
Dla uczczenia Święta Żołnierzy Wyklętych, w godzinach porannych, nauczyciele wf przeprowadzili na Ścieżce Zdrowia bieg pod tytułem Wilczym tropem. Pan Marcin Matyjasiak przedstawił zwycięzców biegu, a następnie p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły, razem z p. Marcinem Matyjasiakiem oraz p. Janem Nowackim, wręczyli uczniom medale oraz nagrody rzeczowe.
Laureaci:
Dziewczęta: I miejsce – Zofia Lisowska – 7b, II miejsce – Julia Jędraszewska – 6b, III – miejsce – Marianna Sienkiewicz – 7a.
Chłopcy: I miejsce – Marcel Kamiński – 8a, II miejsce – Wiliam Weber – 7a, III miejsce – Wojciech Lisowski – 8a.
Gratulujemy!!!
Organizatorzy dzisiejszej uroczystości:
Scenariusz oraz reżyseria: p. Wojciech Guszkowski,
Opracowanie muzyczne: p. Roman Rudowski
Opracowanie plastyczne: p. Iwona Wojewoda-Jedynak, p. Anna Brzezińska, p. Dorota Raczkowska, p. Edyta Wyszogrodzka
Akustycy: p. Marcin Matyjasiak oraz Mykyta Antonenko z klasy 7b.
Projekt dyplomów: p. Anna Woźniak
Foto: Gabrysia Pęksa oraz Alicja Dębek (Szkolne Koło Fotograficzne)
Video: Arina Amielina (Szkolne Koło Fotograficzne)
Obsługa techniczna: Jacek Wojtas z klasy 8a oraz Maks Makowski z klasy 8b.
Dziękujemy bardzo!
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- 04.03.2024
1 marca 2024 roku, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze na grobie Henryka Stokowskiego pseudonim „Jaskółka”, zamordowanego przez UB w Konstancinie-Jeziornie. Grób „Jaskółki” znajduje się na cmentarzu parafialnym w Skolimowie.
Wiązankę kwiatów złożyliśmy również, przed willą Biały Dworek, przy tablicy poświęconej żołnierzom AK Batalionu „Krawiec”, NSZ Batalionu „Mączyński” oraz innym ofiarom reżimu komunistycznego, w tym Henrykowi Stokowskiemu ps. „Jaskółka”, więzionym i katowanym w budynku przy ul. Wierzejewskiego 9.
W skład naszej delegacji weszli: p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły, p. Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii: Gabrysia Redestowicz, Tosia Zielak, Szymon Lenarczyk – uczniowie klasy 8b.