• Dzień Postaci z Bajek
          • Dzień Postaci z Bajek

            23.11.2023

            Środa 15 listopada - to dzień, w którym korytarze naszej szkoły wypełniły bajkowe postacie: królewny, wróżki, rycerze, smoki i nie tylko. W ten sposób obchodziliśmy wypadający 5 listopada – w dniu urodzin Walta Disneya – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Grupa uczniów klasy 6c realizująca Ambasadorski projekt eTwinning „Bajki, baśnie, bajeczki” zaplanowała go we współpracy z Samorządem Uczniowskim, a klasa 6a pod opieką p. Iwony Wojewody-Jedynak przygotowała ciekawe ilustracje zdobiące szkolny parawan. Bajkowe zdjęcia wykonały uczennice z Koła Fotograficznego, którego opiekunem jest p. Wojciech Guszkowski.

            Dziękujemy wszystkim za współpracę i zabawę.

            Katarzyna Furmańska

            Foto: Wiktoria Stegenka, Natalia Januszko, Julia Pyszkowska, Alicja Dębek, Martyna Wojewódzka, Gabrysia Zawada (Szkolne Koło Fotograficzne)

            Montaż zdjęć: Gabrysia Zawada (Szkolne Koło Fotograficzne)

            galeria

        • Turniej warcabowy
          • Turniej warcabowy

            23.11.2023

            W listopadzie, w świetlicy szkolnej, odbył się turniej warcabowy. Wzięło w nim udział 39 uczniów z klas drugich.

            Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy spędzania czasu wolnego, pobudzanie do zaradności i podejmowania decyzji, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę, rozwijanie zdolności i umiejętności logicznego myślenia, przestrzegania zasad i reguł oraz radzenia sobie z wygraną, porażką.

            Regulamin gry w warcaby

            1. Grę rozpoczyna osoba grająca białymi pionkami, przesuwając dowolnie wybrany pionek na ukos do przodu.

            2. Gracze kolejno wykonują ruchy na zmianę.

            3. Celem gry jest „zbicie” wszystkich pionków i damek przeciwnika.

            4. Bicie jest obowiązkowe i odbywa się przez przeskoczenie po przekątnej pionka przeciwnika na wolne pole, tuż za nim.

            5. Bicie wykonuje się do przodu i do tyłu.

            6. W jednym ruchu można zbić więcej niż jeden pionek.

            7. Pionek dochodzący do ostatniego rzędu staje się damką.

            8. Sposób poruszania się damki to dowolna ilość pól po skosie.

            9. Podczas bicia damka może przeskakiwać przez pionek o dowolną ilość pól pod warunkiem, że są puste. 10. Partia kończy się w chwili zbicia wszystkich pionków i damek przeciwnika lub do momentu uzyskania remisu. Dopuszczalne jest również zablokowanie wszystkich pionków przeciwnika w taki sposób, żeby nie mógł on wykonać żadnego ruchu.

            Uczestnicy turnieju rozgrywali mecze w systemie każdy z każdym. Do finału zakwalifikowało się po dwóch zawodników z każdej klasy, którzy wygrali najwięcej partii.

            Wyniki turnieju: I miejsce – Julian Kamiński

            II miejsce – Zuzanna Woźniak III miejsce – Aurelia Skrojna

            wyróżnienie – Maria Przepióra, Nina Ziółek, Vincent Ziomka.

            Wręczenie nagród odbyło się 21 listopada 2023 roku. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju warcabowym a finaliści medale i nagrody rzeczowe.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach świetlicowych.

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            23.11.2023

            17 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas: 2c, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c na lekcji matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia.

            Egzaminatorzy - uczniowie klas 7a i 7b: Mateusz Nadolny, Dawid Mazurek, Marianna Sienkiewicz, Gustaw Sulima, Basia Szulińska, Ilia Koncewicz, Jan Ruciński, Alan Mąkosa, Julia Wrotek, Mykyta Antonenko, Marika Palusińska, Ola Mróz, Natalia Dąbrowska, Zosia Lisowska, Tola Świątkiewicz, Lena Granecka pod bacznym okiem ekspertów: p. Katarzyny Góreckiej, p. Agaty Bińkowskiej, p. Małgorzaty Pietrzak, p. Doroty Zagończyk, p. Anny Kobusińskiej, p. Ewy Czarny, p. Agnieszki Gromady i p. K. Chiszko, przeprowadzili egzamin z tabliczki mnożenia, sprawdzili go i wydali certyfikaty.

            Wszystkim uczniom, którym udało się uzyskać certyfikat, serdecznie GRATULUJEMY. Na lekcjach matematyki rozwiązywane były łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Na korytarzach szkolnych rozwieszone były przykłady z tabliczki mnożenia, które każdy uczeń mógł rozwiązywać, aby doskonalić swoje umiejętności rachunkowe. Uczniowie klas 4-7 przygotowywali plakaty o tabliczce mnożenia. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

            Całą imprezę fotografowały uczennice szkolnego koła fotograficznego: Wiktoria Stegenka, Natalia Januszko, Julia Pyszkowska, Alicja Dębek, Gabrysia Zawada, Martyna Wojewódzka, którego opiekunem jest pan Wojciech Guszkowski. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom.

            Szkolny koordynator

            Anna Kobusińska

            galeria

          • Szkoły Pełne Talentów

            21.11.2023

            Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki zaangażowaniu Rodziców i Uczniów zebraliśmy 5858 kuponów „talenciaków”, co pozwoliło nam na zamówienie potrzebnych i pożytecznych artykułów do zajęć i zabaw świetlicowych.

            Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej szkoły:)

          • Pomoc dla zwierząt

            21.11.2023

            Szkolny wolontariat rozpoczął coroczną akcję charytatywną na rzecz schroniska „Koci Azyl” w Klarysewie. Zbieramy żywność i akcesoria głównie dla kotów, ale dla psów też mile widziane:)

            Prosimy o wsparcie naszej akcji, aby pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Zbiórka trwa do 08.12.2023r. w sali nr 3 na parterze (świetlica).

            Darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.

            Szkolne Koło Wolontariatu

        • Muzeum Powstania Warszawskiego
          • Muzeum Powstania Warszawskiego

            21.11.2023

            Obecnie na lekcjach historii w klasach ósmych, omawiamy udział Polaków w drugiej wojnie światowej. Stąd też pomysł, aby klasa 8a oraz klasa 8b, odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspaniałe wystawy , bardzo realistycznie przedstawiające tamte czasy, wywarły na nas ogromne wrażenie. Wszyscy zwiedzali muzeum w ciszy i pełnym skupieniu. Takie żywe lekcje historii przyczyniają się do bardzo emocjonalnego poznawania przeszłości. Po muzeum, oprowadziła nas p. Anna, córka byłego powstańca, Czesława Cywińskiego – dziękujemy!!!

            Towarzyszyli nam wychowawcy: p. Ewa Burman-Wudecka oraz p. Wojciech Guszkowski. Obecny był również p. Przemysław Ogórek.

            Foto: Tosia Zielak, Gabrysia Pęksa, Julia Pyszkowska, Alicja Dębek.

            galeria

        • 98. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego
          • 98. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego

            21.11.2023

            20 listopada 2023 roku, mija 98. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego, Patrona naszej szkoły. Z tej okazji, klasa 8a oraz klasa 8b, odwiedziły grób Pisarza na cmentarzu ewangelickim w Warszawie przy ulicy Żytniej. Tutaj została złożona wiązanka kwiatów (finansowanie Rada Rodziców – dziękujemy!!!) oraz zapalone znicze przywiezione przez uczniów – dziękujemy!!!. Obecni oddali hołd Pisarzowi i uczcili Jego pamięć minutą ciszy.

            Klasom towarzyszyli wychowawcy: p. Ewa Burman-Wudecka, p. Wojciech Guszkowski. Obecny był również p. Przemysław Ogórek.

            Foto: Tosia Zielak, Gabrysia Pęksa (Szkolne Koło Fotograficzne)

            galeria

        • Schabowy po uczniowsku
          • Schabowy po uczniowsku

            20.11.2023

            W ramach realizacji podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie, omawialiśmy zagadnienia takie jak: budżet domowy, ekonomia na co dzień itp.

            Dwaj uczniowie (Tymon Gołaszewski oraz Filip Prześlakiewicz) zrealizowali film o wykonaniu obiadu ze schabowym w roli głównej.

            Oceńcie sami zaangażowanie chłopców oraz wykonanie.

            galeria

        • Kim byli Powstańcy Warszawscy?
          • Kim byli Powstańcy Warszawscy?

            20.11.2023

            1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. W powstaniu, oprócz dorosłych, brały udział także dzieci. To, co wtedy przeżyły, jak znalazły się w powstaniu, czy chciały brać w nim udział zostało opowiedziane w książkach „ Fajna ferajna” i „Galop ‘44”. Sylwetki Powstańców przybliżyła nam w niespotykanej formie (nasi uczniowie wcielali się w powstańców) autorka książek- pani Monika Kowaleczko-Szumowska. Spotkanie autorskie dla klas 4-tych i 5-tych odbyło się 9 listopada (ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Rady Rodziców). Po spotkaniu była możliwość zakupienia książki z dedykacją od autorki. Do książki „Fajna Ferajna” został nakręcony film, w którym Powstańcy- wtedy małe dzieci, dziś starzy ludzie, opowiadają swoje doświadczenia z tego strasznego czasu.

            Film można obejrzeć za darmo na FB, pod linkiem: https://www.facebook.com/fajnaferajnafilm/videos/890612438207389/

            Dostępne do obejrzenia są także fragmenty ze spotkania autorskiego:

            https://www.youtube.com/watch?v=NvlEoLkidt8

            https://www.youtube.com/watch?v=AnRvXtFDUdU

            Biblioteka szkolna

        • Kontynuujemy wyjścia do biblioteki publicznej…
          • Kontynuujemy wyjścia do biblioteki publicznej…

            17.11.2023

            W zeszłym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z Konstancińską Biblioteką Publiczną, z filią w willi Gryf. W tym roku szkolnym klasy trzecie miały okazję uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych, przeprowadzonych przez panią Sylwię Wolską. Uczniowie poznawali zasady korzystania z biblioteki publicznej, mieli okazję poznać pomieszczenia biblioteki i jej zbiory oraz uczestniczyli w fajnych zajęciach animacyjnych, m.in. rozwiązywali krzyżówki związane z bajkami i baśniami, rysowali zwierzęta słuchając jedynie opisów w stylu „małe kółko w dużym kółku”, naśladowali głosy zwierząt udzielając swojej twarzy jako twarzy zwierzęcia w specjalnej książeczce czy wykazywali się znajomością tytułów baśni, poprawiając ich błędne nazwy.

            Mamy nadzieję, że udało się nam zachęcić uczniów do odwiedzania biblioteki i czytania pięknie wydanych książek.

            Biblioteka szkolna i wychowawcy klas 3: Małgorzata Pietrzak, Dorota zagończyk, Agata Bińkowska

        • Mistrz Kodowania Edukacji Wczesnoszkolnej 2023
          • Mistrz Kodowania Edukacji Wczesnoszkolnej 2023

            17.11.2023

            W październiku w naszej szkole odbyła się trzecia edycja zabawy w kodowanie dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zabawa polegała na wykonaniu obrazków zgodnie z podanym kodem.

            W tym roku udział wzięło ponad 60 uczniów, spośród których Mistrzem Kodowania Edukacji Wczesnoszkolnej została Oliwia Lepianka z klasy pierwszej.

            Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami a wyróżnieni oraz laureaci otrzymali medale i puchary ufundowane przez Radę Rodziców.

            Justyna Szulc

            galeria

        • Sukcesy w pływaniu
          • Sukcesy w pływaniu

            17.11.2023

            Sześć złotych medali, dwa srebrne i cztery brązowe to zdobycze konstancińskich pływaków, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie w miniony weekend.

            Uczniowie rywalizowali na pływalni w Sochaczewie w Ogólnopolskich zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości o Puchar Miasta Sochaczew oraz w Otwartych Jesiennych Mistrzostwach Okręgu WMOZP i Warszawy.

            Medale zdobyli:

            Ignacy Piniewski (kl 5) - 1 miejsce na 50 m st klasycznym, 1 miejsce na 50 m st motylkowym, 3 miejsce na 50 m st grzbietowym

            Bruno Armiński (kl 6) - 1 m na 100 m st klasycznym i 2 miejsce na 100 m st dowolnym

            Izabela Golon (kl 4) - 1 miejsce na 50 m st motylkowym

            Leon Golon (kl 6) - 1 miejsce na 100 m st motylkowym

            Milan Koszelnik (kl 6)- 3 miejsce na 100 m st klasycznym

            Karina Łopacińska (kl 7) - 3 miejsce na 100 m st klasycznym

            Zosia Lisowska (kl 7)- 1 miejsce na 200 m st motylkowym

            Tola Świątkiewicz (kl 7)- 2 miejsce na 200 m st klasycznym

            Filip Prześlakiewicz (kl 7) - 3 miejsce na 1500 m st dowolnym

            Aleksandra Golon

            Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin”

            galeria

        • Zdrowe śniadanie w Edukacji Wczesnoszkolnej
          • Zdrowe śniadanie w Edukacji Wczesnoszkolnej

            17.11.2023

            Listopad to miesiąc zdrowego drugiego śniadania. Uczniowie klas 1-3 bardzo zaangażowali się w naukę nt zdrowych nawyków żywieniowych, kultury spożywania posiłków oraz promowanie tej wiedzy. Efektem nauki było wspólne przygotowanie zdrowego posiłku. Dzieci z klasy pierwszej wykonały czapki kucharskie i każdy przygotował swoją zdrową kanapkę. Uczniowie klas drugich ćwiczyli samodzielne posługiwanie się nożem i wszyscy przygotowali piękne, zdrowe i kolorowe kanapki, szaszłyki i sałatki owocowe. Nasi trzecioklasiści przygotowali wspaniałe, jesienne kiszonki.

            Nauczycielki Edukacji Wczesnoszkolnej

            galeria

        • Warsztaty sudoku już za nami!
          • Warsztaty sudoku już za nami!

            17.11.2023

            Warsztaty rozwiązywania sudoku odbyły się 25 października i 8 listopada. W pierwszej turze 10 uczniów z klas drugich uczyło się rozwiązywać sudoku nieregularne i diagonalne. W drugiej turze uczestniczyło troje uczniów z klasy 5c, ale za to jaki poziom prezentowali- sudoku ekstraregion, sudoku rozstrzelone i najtrudniejsze- sudoku antykonikowe. Bardzo dziękujemy pani Marzenie Twardowskiej z Politechniki Wrocławskiej za zorganizowanie nam tych spotkań. Mamy nadzieję, że nasz kolejny udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku zaowocuje wejściem do finału.

            Dziękuję uczennicom z klasy 8b za pomoc w przygotowaniu sprzętu komputerowego.

            Biblioteka szkolna

            galeria

        • Konferencja w Rydze
          • Konferencja w Rydze

            17.11.2023

            W naszej szkoły od lat realizowane są projekty eTwinning W zeszłym tygodniu Pani Katarzyna Furmańska i Pani Urszula Ludwin wzięły udział w międzynarodowym seminarium dla nauczycieli zespołów szkół mających odznakę jakości "Szkoły eTwinning", które odbyło się w Rydze. Celem szkolenia było między innymi nawiązanie współpracy z przyszłymi partnerami projektowymi. Dodatkowo zespoły kreatywnych i zaangażowanych nauczycieli rozmawiali o wdrażaniu misji szkół eTwinning. Etwinning Latvia

            Urszula Ludwin

            galeria

        • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
          • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

            13.11.2023

            11 listopada 2023 roku, nasza szkoła wzięła aktywny udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

            Poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystym nabożeństwie za Ojczyznę w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Konstancinie-Jeziornie.

            Delegacja oficjalna naszej szkoły z dyrektor p. Katarzyną Chiszko wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyła w centralnych uroczystościach pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny w Jeziornie. Tam, złożyliśmy wiązankę kwiatów (ufundowana przez Radę Rodziców – Dziękujemy!!!) w imieniu całej społeczności szkolnej.

            Następnie delegacja naszych nauczycieli i uczniów uczestniczyła w Marszu Niepodległości wraz z innymi niosąc 100. metrową flagę.

            W sumie nasza delegacja liczyła 4 nauczycieli (Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły, Małgorzata Czyż – opiekun pocztu sztandarowego, Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii, Bartosz Wilczak – nauczyciel wf) oraz 30 uczniów. Wielu uczniów „dwójki” brało udział w biegach niepodległościowych.

            CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

            galeria

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      • Dzień Postaci z Bajek
        • Dzień Postaci z Bajek

        • 23.11.2023
        • Środa 15 listopada - to dzień, w którym korytarze naszej szkoły wypełniły bajkowe postacie: królewny, wróżki, rycerze, smoki i nie tylko. W ten sposób obchodziliśmy wypadający 5 listopada – w dniu urodzin Walta Disneya – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Grupa uczniów klasy 6c realizująca Ambasadorski projekt eTwinning „Bajki, baśnie, bajeczki” zaplanowała go we współpracy z Samorządem Uczniowskim, a klasa 6a pod opieką p. Iwony Wojewody-Jedynak przygotowała ciekawe ilustracje zdobiące szkolny parawan. Bajkowe zdjęcia wykonały uczennice z Koła Fotograficznego, którego opiekunem jest p. Wojciech Guszkowski.

          Dziękujemy wszystkim za współpracę i zabawę.

          Katarzyna Furmańska

          Foto: Wiktoria Stegenka, Natalia Januszko, Julia Pyszkowska, Alicja Dębek, Martyna Wojewódzka, Gabrysia Zawada (Szkolne Koło Fotograficzne)

          Montaż zdjęć: Gabrysia Zawada (Szkolne Koło Fotograficzne)

          galeria

      • Turniej warcabowy
        • Turniej warcabowy

        • 23.11.2023
        • W listopadzie, w świetlicy szkolnej, odbył się turniej warcabowy. Wzięło w nim udział 39 uczniów z klas drugich.

          Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy spędzania czasu wolnego, pobudzanie do zaradności i podejmowania decyzji, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę, rozwijanie zdolności i umiejętności logicznego myślenia, przestrzegania zasad i reguł oraz radzenia sobie z wygraną, porażką.

          Regulamin gry w warcaby

          1. Grę rozpoczyna osoba grająca białymi pionkami, przesuwając dowolnie wybrany pionek na ukos do przodu.

          2. Gracze kolejno wykonują ruchy na zmianę.

          3. Celem gry jest „zbicie” wszystkich pionków i damek przeciwnika.

          4. Bicie jest obowiązkowe i odbywa się przez przeskoczenie po przekątnej pionka przeciwnika na wolne pole, tuż za nim.

          5. Bicie wykonuje się do przodu i do tyłu.

          6. W jednym ruchu można zbić więcej niż jeden pionek.

          7. Pionek dochodzący do ostatniego rzędu staje się damką.

          8. Sposób poruszania się damki to dowolna ilość pól po skosie.

          9. Podczas bicia damka może przeskakiwać przez pionek o dowolną ilość pól pod warunkiem, że są puste. 10. Partia kończy się w chwili zbicia wszystkich pionków i damek przeciwnika lub do momentu uzyskania remisu. Dopuszczalne jest również zablokowanie wszystkich pionków przeciwnika w taki sposób, żeby nie mógł on wykonać żadnego ruchu.

          Uczestnicy turnieju rozgrywali mecze w systemie każdy z każdym. Do finału zakwalifikowało się po dwóch zawodników z każdej klasy, którzy wygrali najwięcej partii.

          Wyniki turnieju: I miejsce – Julian Kamiński

          II miejsce – Zuzanna Woźniak III miejsce – Aurelia Skrojna

          wyróżnienie – Maria Przepióra, Nina Ziółek, Vincent Ziomka.

          Wręczenie nagród odbyło się 21 listopada 2023 roku. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju warcabowym a finaliści medale i nagrody rzeczowe.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach świetlicowych.

          Wychowawcy świetlicy

          galeria

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        • 23.11.2023
        • 17 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas: 2c, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c na lekcji matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia.

          Egzaminatorzy - uczniowie klas 7a i 7b: Mateusz Nadolny, Dawid Mazurek, Marianna Sienkiewicz, Gustaw Sulima, Basia Szulińska, Ilia Koncewicz, Jan Ruciński, Alan Mąkosa, Julia Wrotek, Mykyta Antonenko, Marika Palusińska, Ola Mróz, Natalia Dąbrowska, Zosia Lisowska, Tola Świątkiewicz, Lena Granecka pod bacznym okiem ekspertów: p. Katarzyny Góreckiej, p. Agaty Bińkowskiej, p. Małgorzaty Pietrzak, p. Doroty Zagończyk, p. Anny Kobusińskiej, p. Ewy Czarny, p. Agnieszki Gromady i p. K. Chiszko, przeprowadzili egzamin z tabliczki mnożenia, sprawdzili go i wydali certyfikaty.

          Wszystkim uczniom, którym udało się uzyskać certyfikat, serdecznie GRATULUJEMY. Na lekcjach matematyki rozwiązywane były łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Na korytarzach szkolnych rozwieszone były przykłady z tabliczki mnożenia, które każdy uczeń mógł rozwiązywać, aby doskonalić swoje umiejętności rachunkowe. Uczniowie klas 4-7 przygotowywali plakaty o tabliczce mnożenia. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

          Całą imprezę fotografowały uczennice szkolnego koła fotograficznego: Wiktoria Stegenka, Natalia Januszko, Julia Pyszkowska, Alicja Dębek, Gabrysia Zawada, Martyna Wojewódzka, którego opiekunem jest pan Wojciech Guszkowski. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom.

          Szkolny koordynator

          Anna Kobusińska

          galeria

        • Szkoły Pełne Talentów

        • 21.11.2023
        • Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki zaangażowaniu Rodziców i Uczniów zebraliśmy 5858 kuponów „talenciaków”, co pozwoliło nam na zamówienie potrzebnych i pożytecznych artykułów do zajęć i zabaw świetlicowych.

          Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej szkoły:)

        • Pomoc dla zwierząt

        • 21.11.2023
        • Szkolny wolontariat rozpoczął coroczną akcję charytatywną na rzecz schroniska „Koci Azyl” w Klarysewie. Zbieramy żywność i akcesoria głównie dla kotów, ale dla psów też mile widziane:)

          Prosimy o wsparcie naszej akcji, aby pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Zbiórka trwa do 08.12.2023r. w sali nr 3 na parterze (świetlica).

          Darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.

          Szkolne Koło Wolontariatu

      • Muzeum Powstania Warszawskiego
        • Muzeum Powstania Warszawskiego

        • 21.11.2023
        • Obecnie na lekcjach historii w klasach ósmych, omawiamy udział Polaków w drugiej wojnie światowej. Stąd też pomysł, aby klasa 8a oraz klasa 8b, odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspaniałe wystawy , bardzo realistycznie przedstawiające tamte czasy, wywarły na nas ogromne wrażenie. Wszyscy zwiedzali muzeum w ciszy i pełnym skupieniu. Takie żywe lekcje historii przyczyniają się do bardzo emocjonalnego poznawania przeszłości. Po muzeum, oprowadziła nas p. Anna, córka byłego powstańca, Czesława Cywińskiego – dziękujemy!!!

          Towarzyszyli nam wychowawcy: p. Ewa Burman-Wudecka oraz p. Wojciech Guszkowski. Obecny był również p. Przemysław Ogórek.

          Foto: Tosia Zielak, Gabrysia Pęksa, Julia Pyszkowska, Alicja Dębek.

          galeria

      • 98. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego
        • 98. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego

        • 21.11.2023
        • 20 listopada 2023 roku, mija 98. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego, Patrona naszej szkoły. Z tej okazji, klasa 8a oraz klasa 8b, odwiedziły grób Pisarza na cmentarzu ewangelickim w Warszawie przy ulicy Żytniej. Tutaj została złożona wiązanka kwiatów (finansowanie Rada Rodziców – dziękujemy!!!) oraz zapalone znicze przywiezione przez uczniów – dziękujemy!!!. Obecni oddali hołd Pisarzowi i uczcili Jego pamięć minutą ciszy.

          Klasom towarzyszyli wychowawcy: p. Ewa Burman-Wudecka, p. Wojciech Guszkowski. Obecny był również p. Przemysław Ogórek.

          Foto: Tosia Zielak, Gabrysia Pęksa (Szkolne Koło Fotograficzne)

          galeria

      • Schabowy po uczniowsku
        • Schabowy po uczniowsku

        • 20.11.2023
        • W ramach realizacji podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie, omawialiśmy zagadnienia takie jak: budżet domowy, ekonomia na co dzień itp.

          Dwaj uczniowie (Tymon Gołaszewski oraz Filip Prześlakiewicz) zrealizowali film o wykonaniu obiadu ze schabowym w roli głównej.

          Oceńcie sami zaangażowanie chłopców oraz wykonanie.

          galeria

      • Kim byli Powstańcy Warszawscy?
        • Kim byli Powstańcy Warszawscy?

        • 20.11.2023
        • 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. W powstaniu, oprócz dorosłych, brały udział także dzieci. To, co wtedy przeżyły, jak znalazły się w powstaniu, czy chciały brać w nim udział zostało opowiedziane w książkach „ Fajna ferajna” i „Galop ‘44”. Sylwetki Powstańców przybliżyła nam w niespotykanej formie (nasi uczniowie wcielali się w powstańców) autorka książek- pani Monika Kowaleczko-Szumowska. Spotkanie autorskie dla klas 4-tych i 5-tych odbyło się 9 listopada (ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Rady Rodziców). Po spotkaniu była możliwość zakupienia książki z dedykacją od autorki. Do książki „Fajna Ferajna” został nakręcony film, w którym Powstańcy- wtedy małe dzieci, dziś starzy ludzie, opowiadają swoje doświadczenia z tego strasznego czasu.

          Film można obejrzeć za darmo na FB, pod linkiem: https://www.facebook.com/fajnaferajnafilm/videos/890612438207389/

          Dostępne do obejrzenia są także fragmenty ze spotkania autorskiego:

          https://www.youtube.com/watch?v=NvlEoLkidt8

          https://www.youtube.com/watch?v=AnRvXtFDUdU

          Biblioteka szkolna

      • Kontynuujemy wyjścia do biblioteki publicznej…
        • Kontynuujemy wyjścia do biblioteki publicznej…

        • 17.11.2023
        • W zeszłym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z Konstancińską Biblioteką Publiczną, z filią w willi Gryf. W tym roku szkolnym klasy trzecie miały okazję uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych, przeprowadzonych przez panią Sylwię Wolską. Uczniowie poznawali zasady korzystania z biblioteki publicznej, mieli okazję poznać pomieszczenia biblioteki i jej zbiory oraz uczestniczyli w fajnych zajęciach animacyjnych, m.in. rozwiązywali krzyżówki związane z bajkami i baśniami, rysowali zwierzęta słuchając jedynie opisów w stylu „małe kółko w dużym kółku”, naśladowali głosy zwierząt udzielając swojej twarzy jako twarzy zwierzęcia w specjalnej książeczce czy wykazywali się znajomością tytułów baśni, poprawiając ich błędne nazwy.

          Mamy nadzieję, że udało się nam zachęcić uczniów do odwiedzania biblioteki i czytania pięknie wydanych książek.

          Biblioteka szkolna i wychowawcy klas 3: Małgorzata Pietrzak, Dorota zagończyk, Agata Bińkowska

      • Mistrz Kodowania Edukacji Wczesnoszkolnej 2023
        • Mistrz Kodowania Edukacji Wczesnoszkolnej 2023

        • 17.11.2023
        • W październiku w naszej szkole odbyła się trzecia edycja zabawy w kodowanie dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zabawa polegała na wykonaniu obrazków zgodnie z podanym kodem.

          W tym roku udział wzięło ponad 60 uczniów, spośród których Mistrzem Kodowania Edukacji Wczesnoszkolnej została Oliwia Lepianka z klasy pierwszej.

          Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami a wyróżnieni oraz laureaci otrzymali medale i puchary ufundowane przez Radę Rodziców.

          Justyna Szulc

          galeria

      • Sukcesy w pływaniu
        • Sukcesy w pływaniu

        • 17.11.2023
        • Sześć złotych medali, dwa srebrne i cztery brązowe to zdobycze konstancińskich pływaków, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie w miniony weekend.

          Uczniowie rywalizowali na pływalni w Sochaczewie w Ogólnopolskich zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości o Puchar Miasta Sochaczew oraz w Otwartych Jesiennych Mistrzostwach Okręgu WMOZP i Warszawy.

          Medale zdobyli:

          Ignacy Piniewski (kl 5) - 1 miejsce na 50 m st klasycznym, 1 miejsce na 50 m st motylkowym, 3 miejsce na 50 m st grzbietowym

          Bruno Armiński (kl 6) - 1 m na 100 m st klasycznym i 2 miejsce na 100 m st dowolnym

          Izabela Golon (kl 4) - 1 miejsce na 50 m st motylkowym

          Leon Golon (kl 6) - 1 miejsce na 100 m st motylkowym

          Milan Koszelnik (kl 6)- 3 miejsce na 100 m st klasycznym

          Karina Łopacińska (kl 7) - 3 miejsce na 100 m st klasycznym

          Zosia Lisowska (kl 7)- 1 miejsce na 200 m st motylkowym

          Tola Świątkiewicz (kl 7)- 2 miejsce na 200 m st klasycznym

          Filip Prześlakiewicz (kl 7) - 3 miejsce na 1500 m st dowolnym

          Aleksandra Golon

          Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin”

          galeria

      • Zdrowe śniadanie w Edukacji Wczesnoszkolnej
        • Zdrowe śniadanie w Edukacji Wczesnoszkolnej

        • 17.11.2023
        • Listopad to miesiąc zdrowego drugiego śniadania. Uczniowie klas 1-3 bardzo zaangażowali się w naukę nt zdrowych nawyków żywieniowych, kultury spożywania posiłków oraz promowanie tej wiedzy. Efektem nauki było wspólne przygotowanie zdrowego posiłku. Dzieci z klasy pierwszej wykonały czapki kucharskie i każdy przygotował swoją zdrową kanapkę. Uczniowie klas drugich ćwiczyli samodzielne posługiwanie się nożem i wszyscy przygotowali piękne, zdrowe i kolorowe kanapki, szaszłyki i sałatki owocowe. Nasi trzecioklasiści przygotowali wspaniałe, jesienne kiszonki.

          Nauczycielki Edukacji Wczesnoszkolnej

          galeria

      • Warsztaty sudoku już za nami!
        • Warsztaty sudoku już za nami!

        • 17.11.2023
        • Warsztaty rozwiązywania sudoku odbyły się 25 października i 8 listopada. W pierwszej turze 10 uczniów z klas drugich uczyło się rozwiązywać sudoku nieregularne i diagonalne. W drugiej turze uczestniczyło troje uczniów z klasy 5c, ale za to jaki poziom prezentowali- sudoku ekstraregion, sudoku rozstrzelone i najtrudniejsze- sudoku antykonikowe. Bardzo dziękujemy pani Marzenie Twardowskiej z Politechniki Wrocławskiej za zorganizowanie nam tych spotkań. Mamy nadzieję, że nasz kolejny udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku zaowocuje wejściem do finału.

          Dziękuję uczennicom z klasy 8b za pomoc w przygotowaniu sprzętu komputerowego.

          Biblioteka szkolna

          galeria

      • Konferencja w Rydze
        • Konferencja w Rydze

        • 17.11.2023
        • W naszej szkoły od lat realizowane są projekty eTwinning W zeszłym tygodniu Pani Katarzyna Furmańska i Pani Urszula Ludwin wzięły udział w międzynarodowym seminarium dla nauczycieli zespołów szkół mających odznakę jakości "Szkoły eTwinning", które odbyło się w Rydze. Celem szkolenia było między innymi nawiązanie współpracy z przyszłymi partnerami projektowymi. Dodatkowo zespoły kreatywnych i zaangażowanych nauczycieli rozmawiali o wdrażaniu misji szkół eTwinning. Etwinning Latvia

          Urszula Ludwin

          galeria

      • #SzkołaDoHymnu
        • #SzkołaDoHymnu

        • 17.11.2023
        • W grupie 0a 

          galeria

          W grupie 0b

          galeria

          Obchody 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w grupie 0a

          galeria

          Obchody 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w grupie 0a część II

          galeria

          Obchody 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w grupie 0b

          galeria

      • Apel z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
        • Apel z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

        • 14.11.2023
        • W dniu 10.11.2023 odbył się w naszej szkole apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel rozpoczął się hymnem narodowym, który zaśpiewali wspólnie uczniowie i nauczyciele. Uczennice Tola i Zosia przedstawiły krótko historię odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 7b i i chór szkolny przygotowali wiersze i pieśni patriotyczne, które uświetniły to Święto Niepodległości.

          Dorota Raczkowska

          galeria

      • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
        • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

        • 13.11.2023
        • 11 listopada 2023 roku, nasza szkoła wzięła aktywny udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

          Poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystym nabożeństwie za Ojczyznę w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Konstancinie-Jeziornie.

          Delegacja oficjalna naszej szkoły z dyrektor p. Katarzyną Chiszko wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyła w centralnych uroczystościach pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny w Jeziornie. Tam, złożyliśmy wiązankę kwiatów (ufundowana przez Radę Rodziców – Dziękujemy!!!) w imieniu całej społeczności szkolnej.

          Następnie delegacja naszych nauczycieli i uczniów uczestniczyła w Marszu Niepodległości wraz z innymi niosąc 100. metrową flagę.

          W sumie nasza delegacja liczyła 4 nauczycieli (Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły, Małgorzata Czyż – opiekun pocztu sztandarowego, Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii, Bartosz Wilczak – nauczyciel wf) oraz 30 uczniów. Wielu uczniów „dwójki” brało udział w biegach niepodległościowych.

          CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

          galeria

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna
        • +48 22 756 41 91 +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15 05-510 Konstancin - Jeziorna Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
        • 112 Intendent Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 114 Główna księgowa
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica s.3
        • 126 Portiernia
        • 127 Świetlica s.32
        • 128 Zerówki
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne: 98 8002 0004 0214 1729 2002 0001 Konto do wpłat za obiady: 33 8002 0004 0214 1729 2002 0104 Konto ZFŚS: 71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
      • Logowanie