• Świetlica budzi wiosnę!

• 23.03.2024 10:45
        • Tworząc kwiaty, palmy wielkanocne, wianki wiosenne ćwiczymy umiejętności manualne, kreatywność i poczucie estetyki.
        • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy

• 23.03.2024 10:43
        • Uczniowie ze świetlicy szkolnej w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania artystyczne zmierzyły się ze sztuką tworzenia kwiatów z krepiny.
          Dla naszych dzieci jest to nie lada wyzwanie, gdyż wymaga sprawnych paluszków i … odrobiny chęci. Dziewczynki zaopatrzone w kolorową krepinę, nożyczki i klej bardzo szybko nauczyły się wyczarowywać wielobarwne kwiaty, które następnie zostały ułożone
          w misternie upiętym koszu, również z krepiny. Zwabione bajecznym widokiem motyle, wnet zaczęły krążyć wokół kosza.
          Wiosenne tematy przypomniały wszystkim, że oprócz Pani Wiosny zbliżają się Święta Wielkanocne. I wnet nasze gazetki ożywiły się misternie wykonanymi pracami dzieci
          z wszystkich grup świetlicowych.
          Palmy, pisanki, kraszanki i inne kolorowe elementy wielkanocne zaczęły cieszyć oczy wchodzących do świetlicy szkolnej.
        • Mistrz kaligrafii

• 23.03.2024 10:40
        • W dniach 11-12 marca 2024 roku, odbył się świetlicowy konkurs pięknego pisania „Mistrz kaligrafii”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas drugich. Mieli oni za zadanie, najładniej jak potrafią, przepisać tekst drukowany.
          Oceniając prace zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter.
          WYNIKI KONKURSU:
          I miejsce – Aurelia Skrojna
          II miejsce – Hanna Lisowska
          III miejsce – Nina Ziółek wyróżnienie – Nikola Gutkowska, Michalina Moreń, Maria Przepióra.
          Rozdanie nagród odbyło się 18 marca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci medale i nagrody rzeczowe.
          Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do pięknego pisania. Dbajmy o swój charakter pisma, gdyż Ci którzy nad nim pracują, wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Ręczne pisanie jest też świetnym treningiem pamięci.
        • Konkurs czytelniczy

• 07.03.2024 08:22
        • W czwartek, 29 lutego 2024 roku, odbył się finał konkursu czytelniczego „Świat najpiękniejszych baśni”. Przez osiem tygodni drugoklasiści, podczas zajęć świetlicowych, słuchali baśni Charlesa Perraulta i Braci Grimm.

Potem chętni uczniowie rozwiązywali test. Do finału zakwalifikowało się sześcioro zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów z części pisemnej. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i doskonale poradzili sobie z zadaniami.

Laureaci konkursu: I miejsce – Hanna Lisowska i Maria Przepióra III miejsce – Inka Szlesinger wyróżnienie – Nikola Gutkowska, Leon Chimkowski, Vincent Ziomka

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, medale i dyplomy.

• Konkurs pięknego czytania

• 22.02.2024 09:23
        • W czwartek, 15 lutego 2024 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs pięknego czytania. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas drugich

Każdy z uczestników czytał wylosowany fragment książki Marii Krüger „Karolcia” Na przygotowanie tekstu do prezentacji było 15 minut. Podczas czytania ocenie podlegały: płynność i poprawność czytania, dykcja oraz właściwa intonacja.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Nikola Gutkowska

II miejsce – Maria Przepióra

III miejsce – Barbara Gołaszewska

wyróżnienie – Inka Szlesinger, Tomasz Bednarski

Wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek, 19 lutego. Zawodnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – medale i nagrody rzeczowe.

Dziękujemy za udział w konkursie i piękne czytanie!.