• Turniej Ringo

• 19.06.2023 11:33
        • W dniach 29 maja - 2 czerwca 2023 roku 20 uczniów z klas pierwszych wzięło udział w świetlicowym turnieju ringo. Jest to gra sportowa polegająca na rzucaniu gumowym kółkiem przez siatkę tak, aby upadło na pole przeciwnika. Po schwytaniu krążka, gumowe ringo należy odrzucić tą samą ręką. Zwycięzca, po uzyskaniu 11 punktów, uczestniczy w kolejnych rozgrywkach.

WYNIKI TURNIEJU:

I miejsce – Zuzanna Woźniak

II miejsce – Oliwier Lamentowicz

III miejsce – Julian Kamiński

IV miejsce – Hanna Sikorska

Wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 15 czerwca. Zwycięzcy otrzymali medale i piłki, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

• Konkurs czytelniczy

• 15.06.2023 08:22

• W środę, 31 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy „Znam lektury pierwszoklasisty”. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas pierwszych.
          Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością treści wybranych książek: „Jaś i Małgosia”, „120 przygód Koziołka Matołka”, „Pilot i ja”, „Muzykanci z Bremy”, „Nowe szaty cesarza”, „Jak Wojtek został strażakiem”, „Śpiąca królewna”, „Nasza mama czarodziejka”. Po napisaniu testu, sześcioro dzieci, które uzyskały najwięcej punktów z etapu pisemnego, zakwalifikowało się do finału.
          WYNIKI KONKURSU: I miejsce – Leon Chimkowski II miejsce – Inka Szlesinger III miejsce – Maria Przepióra wyróżnienie – Maria Kopyt, Hanna Lisowska, Tomasz Bednarski
          Wręczenie nagród odbyło się 12 czerwca 2023 roku. Uczestnicy czytelniczych zmagań otrzymali dyplomy, a zwycięzcy - medale, nagrody książkowe oraz maskotki.
          Serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie i udział w konkursie. Zachęcamy do czytania książek i uczestnictwa w kolejnych turniejach.
        • Konkurs Ortografek

• 15.06.2023 08:18
        • poniedziałek, 22 maja 2023 roku odbył się świetlicowy konkurs ortograficzny „Ortografek”. Wzięło w nim udział 27 uczniów klas pierwszych.
          Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci nawyków poprawnego pisania i motywowanie do doskonalenia umiejętności ortograficznych. Uczniowie wypełniali tekst z lukami, który opowiadał o wakacyjnych planach Henia i jego siostry Hani.
          I miejsce – Tomasz Bednarski
          II miejsce – Nikola Gutkowska
          III miejsce – Vincent Ziomka
          Wręczenie nagród odbyło się 6 czerwca 2023 roku. Wszyscy uczestnicy ortograficznych potyczek otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy - medale i nagrody rzeczowe.
          Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.
        • Omnibusek matematyczny

• 07.06.2023 11:23
        • W piątek, 19 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs „OMNIBUSEK MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas pierwszych.
          Uczestnicy mieli do rozwiązania 9 zadań zamkniętych i 5 otwartych. Do konkursu dzieci przygotowywały się na zajęciach koła matematycznego. Rozwijały swoje pasje i zainteresowania, doskonaliły szybkie liczenie i zdobywały nowe umiejętności do rozwiązywania zadań tekstowych.
          WYNIKI KONKURSU:
          I miejsce – Hanna Lisowska II miejsce – Aurelia Skrojna III miejsce – Maria Przepióra wyróżnienie – Apolonia Jankiewicz, Zuzanna Woźniak, Vincent Ziomka.
          Rozdanie nagród odbyło się 5 czerwca. Uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – puchary, medale i nagrody rzeczowe.
          Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy osiągniętych wyników.
        • Mistrz szybkiego czytania

• 05.06.2023 09:56
        • W czwartek, 18 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy MISTRZ SZYBKIEGO CZYTANIA. Wzięło w nim udział 30 uczniów klas pierwszych.
          W czasie jednej minuty dzieci miały przeczytać bezbłędnie jak najwięcej wyrazów. Biegłe czytanie, opanowanie i pewność siebie to cechy, którymi wykazali się zwycięzcy konkursu.
          I miejsce – Nikola Gutkowska
          II miejsce – Hanna Lisowska
          III miejsce – Marcel Jaszczak
          wyróżnienie – Maria Przepióra, Tomasz Bednarski, Mieszko Niwiński.
          Rozdanie nagród odbyło się w środę, 31 maja. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, a laureaci – medale i nagrody rzeczowe.
          Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.