• Zabawy na śniegu

• 14.12.2023 09:14
        • W minionym tygodniu zawitała do nas zima. Był śnieg, niewielki mróz i przyjemnie świeciło słonko. Drugoklasiści szaleli z radości na placu zabaw. Wprawdzie śniegu nie było za dużo, ale zabawa była świetna. Uczniowie rzucali śnieżkami, robili aniołki i turlali się po śniegu.
          To były wesołe wyjścia na dwór. Mamy nadzieję, że zima niedługo powróci, a dzieci powtórzą zimowe harce!
        • Konkurs czytelniczy

• 14.12.2023 08:43
        • W czwartek, 7 grudnia 2023 roku, odbył się finał konkursu czytelniczego „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Przez dziesięć tygodni drugoklasiści podczas zajęć świetlicowych słuchali kolejne rozdziały książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”.
          Potem chętni uczniowie rozwiązywali test. Do finału zakwalifikowało się siedmioro dzieci, które uzyskały najwięcej punktów z części pisemnej. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i doskonale poradzili sobie z zadaniami. Wykazali się dużą wiedzą na temat znajomości przygód mieszkańców Stumilowego Lasu.
          Wyniki konkursu: I miejsce – Leon Chimkowski
          II miejsce – Nina Ziółek
          III miejsce – Aurelia Skrojna
          wyróżnienie – Barbara Gołaszewska, Aleksandra Jaroszewicz, Julia Romanowska, Inka Szlesinger.
          Wręczenie nagród odbyło się 12 grudnia. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci – medale, pluszowe misie i breloczki. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach świetlicowych.
        • Ubieranie choinki

• 13.12.2023 12:31
        • Zwyczaj ubierania choinki pojawił się w Polsce na początku XIX wieku. Przywieźli go ze sobą niemieccy protestanci w czasie zaborów. Choinka wyparła tradycję wieszania jemioły czy podłaźniczki oraz dekorowanie snopa zboża. Najpierw nowy zwyczaj był pielęgnowany przez szlachciców i mieszczan.
          Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Dziś trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez świątecznego drzewka. W poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, dzieci ze świetlicy ubrały choinkę na korytarzu w łączniku. Zawiesiły na jej gałązkach lampki, bombki, łańcuchy i inne ozdoby. Wspólne ozdobienie drzewka sprawiło wszystkim wiele radości. Choinka wygląda prześlicznie! Każdego dnia przypomina nam, że święta są tuż, tuż…
        • Mistrz alfabetu

• 01.12.2023 12:12
        • W czwartek, 23 listopada 2023 roku odbył się w świetlicy szkolnej finał konkursu „Mistrz alfabetu”. Wzięło w nim udział 38 uczniów z klas drugich. Mieli oni w jak najkrótszym czasie uporządkować poprawnie w kolejności alfabetycznej dziesięć wyrazów.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Tomasz Bednarski

II miejsce – Aleksandra Jaroszewicz

III miejsce – Tymoteusz Januszko

wyróżnienie – Aurelia Skrojna, Urszula Trakul, Mia Żak

Wręczenie nagród odbyło się 28 listopada. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci – medale i nagrody rzeczowe.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

• Turniej warcabowy

• 23.11.2023 09:15
        • W listopadzie, w świetlicy szkolnej, odbył się turniej warcabowy. Wzięło w nim udział 39 uczniów z klas drugich.

Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy spędzania czasu wolnego, pobudzanie do zaradności i podejmowania decyzji, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę, rozwijanie zdolności i umiejętności logicznego myślenia, przestrzegania zasad i reguł oraz radzenia sobie z wygraną, porażką.

Regulamin gry w warcaby

1. Grę rozpoczyna osoba grająca białymi pionkami, przesuwając dowolnie wybrany pionek na ukos do przodu.

2. Gracze kolejno wykonują ruchy na zmianę.

3. Celem gry jest „zbicie” wszystkich pionków i damek przeciwnika.

4. Bicie jest obowiązkowe i odbywa się przez przeskoczenie po przekątnej pionka przeciwnika na wolne pole, tuż za nim.

5. Bicie wykonuje się do przodu i do tyłu.

6. W jednym ruchu można zbić więcej niż jeden pionek.

7. Pionek dochodzący do ostatniego rzędu staje się damką.

8. Sposób poruszania się damki to dowolna ilość pól po skosie.

9. Podczas bicia damka może przeskakiwać przez pionek o dowolną ilość pól pod warunkiem, że są puste. 10. Partia kończy się w chwili zbicia wszystkich pionków i damek przeciwnika lub do momentu uzyskania remisu. Dopuszczalne jest również zablokowanie wszystkich pionków przeciwnika w taki sposób, żeby nie mógł on wykonać żadnego ruchu.

Uczestnicy turnieju rozgrywali mecze w systemie każdy z każdym. Do finału zakwalifikowało się po dwóch zawodników z każdej klasy, którzy wygrali najwięcej partii.

Wyniki turnieju: I miejsce – Julian Kamiński

II miejsce – Zuzanna Woźniak III miejsce – Aurelia Skrojna

wyróżnienie – Maria Przepióra, Nina Ziółek, Vincent Ziomka.

Wręczenie nagród odbyło się 21 listopada 2023 roku. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju warcabowym a finaliści medale i nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach świetlicowych.