Drugi dzień pobytu w Gangi
Wtorek 8 kwietnia rozpoczęliśmy od wyjazdu do Parku Geologicznego Madonie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczyliśmy, gdzie bierze swój początek Imera, najdłuższa sycylijska rzeka, a następnie obejrzeliśmy ciekawe formy krasowe, zbiorniki czystej wody, prawie dotknęliśmy historii, która na tym terenie rozpoczęła się ponad 220 milionów lat temu.
Pierwszy dzień w Gangi Sycylia
Uczniowie klas 7 rozpoczęli wizytę w Gangi na Sycylii. Jest to kontynuacja współpracy z akredytowaną szkołą włoską i dalszy ciąg realizacji projektu eTwinning "Roots & Wonders: Discovering Our Natural and Cultural Heritage". Rano odbyło się oficjalne powitanie w szkole, pokaz tradycyjnego tańca oraz występ szkolnej orkiestry. Następnie zapoznaliśmy się z organizacją pracy szkoły i włoskim systemem edukacji oraz wzięliśmy udział w lekcjach. Po doskonałym włoskim obiedzie z deserem w stołówce szkolnej uczniowie w międzynarodowych parach odkrywali tajemnice Gangi poprzez rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem kodów QR, okazało się jednak, że to nie koniec tajemnic. Kiedy weszliśmy do katedry, w krypcie naszym oczom ukazały się stojące w szeregach mumie zmarłych duchownych. Po tak dużej dawce wrażeń udaliśmy się do Pałacu Bongiorno, gdzie byliśmy gośćmi burmistrza, a ostatnim punktem tego inte
Rajd pieszy do źródeł rzeki Wierzbówki – niezapomniana przygoda klas 4abc!
Dnia 3 kwietnia 2025 roku uczniowie klas 4a, 4b i 4c wyruszyli na niezwykłą wyprawę – rajd pieszy do źródeł rzeki Wierzbówki. Trasa liczyła ponad 4 kilometry i była pełna przyrodniczych oraz historycznych atrakcji. Wędrówce przewodniczył wychowawca klasy 4a, Wojciech Guszkowski, wspólnie z Katarzyną Chiszko oraz Katarzyną Utratą. Wsparcia udzielały również Paulina Wolak, Monika Anusiewicz oraz Jolanta Mikulska. Łącznie w wyprawie udział wzięło 63 uczniów, pełnych entuzjazmu i gotowych na przygodę!
Moja Mała Ojczyzna z klasą 5a
Tajemnice ulicy Żeromskiego – historia na wyciągnięcie ręki
We wtorek (1 kwietnia 2025 roku) klasa 5a wyruszyła na niezwykłą wędrówkę w ramach programu „Moja Mała Ojczyzna”. Tym razem młodzi odkrywcy zgłębiali sekrety ulicy Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Oprowadzał ich nauczyciel historii oraz autor programu, Wojciech Guszkowski, a towarzyszyła klasie wychowawczyni, Laura Mościńska-Puszka. Uczniowie, wyposażeni w specjalnie przygotowane karty pracy, wcielili się w rolę badaczy lokalnej historii i architektury.
Kolejny dzień z gośćmi z Aten
W czwartek 3 kwietnia wybraliśmy się do parku miejskiego, gdzie przemierzając kolejne stacje gry terenowej zapoznalismy naszych greckich przyjaciół z historią Konstancin-Jeziorny. Przedstawiliśmy przy okazji sylwetki ważnych dla nas postaci, m. in. Jana Pawła II czy Stefana Żeromskiego. Po powrocie z parku uczniowie z Aten wzięli udział w lekcjach – z pewnością bardzo ciekawe były zajęcia muzyki, na których najpierw polscy uczniowie pod czujnym okiem pana Romana Rudowskiego zapoznali gości z polskimi tańcami – trojakiem i polonezem, a następnie uczniowie greccy zatańczyli słynnego „Zorbę” – lekcja muzyki zakończyła się piosenką niezwykle popularnej w Polsce piosenkarki greckiego pochodzenia Eleni pt. „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”.
Witaj wiosno!
Praca plastyczna przedstawiająca wiosenne kwiaty to fantastyczny sposób, aby świętować nadejście wiosny i wprowadzić dzieci w świat przyrody. Ta aktywność jest nie tylko wspaniałą zabawą, ale także uczy dzieci rozpoznawania różnych rodzajów kwiatów oraz ich struktury. Jest to moment, który można również wykorzystać do nauki o roślinach. Można opowiedzieć dzieciom o różnych etapach wzrostu kwiatów, ich potrzebach oraz ich roli w ekosystemie. Można również rozwinąć temat poprzez wprowadzenie informacji o owadach zapylających i ich znaczeniu dla kwiatków.
Zabawne chwile z dziećmi na placu zabaw
Plac zabaw to nie tylko przestrzeń, gdzie dzieci mogą oddać się beztroskiej zabawie, ale również ważny element wspierający ich wszechstronny rozwój. W dobie wszechobecnej technologii i ekranów, plac zabaw pozostaje bastionem aktywności fizycznej, społecznej i emocjonalnej dla najmłodszych.
W tym tygodniu dzieci z klas 2 miały możliwość pobawić się na placu zabaw w dość nietypowy sposób, wszystko odbywało się pod szczególnym okiem nauczyciela czuwającym nad bezpieczeństwem dzieci.
Zabawa wywołała dużo uśmiechu😉 i wprowadziła nas w dobry nastrój😉
„Łabędź”
Rodzinne spacery często odbywają się w okolicy różnych zbiorników wodnych, gdzie nierzadko możemy obserwować wiele gatunków ptaków. Łabędzie o charakterystycznych długich szyjach i pięknych piórach przykuwają szczególnie uwagę najmłodszych obserwatorów. Były także świetną inspiracją do stworzenia przez dzieci z klas 2 uroczej pracy.
Dowóz busem w roku szkolnym 2025/2026
Informujemy, że wnioski o dowóz ucznia ze szkoły i do szkoły należy pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły (zakładka dokumenty – regulaminy: „Wniosek o dowóz busem”).
Wypełniony wniosek należy złożyć u wychowawcy klasy do 25 kwietnia 2025 r.
Bank zadań kwiecień 2025
Bank zadań - kwiecień 2025
Bank_zadan_-_kwiecien_2025.pdf
TERMIN ZWROTU 25 KWIECIEŃ 2025
Mistrz Sudoku
W poniedziałek, 31 marca 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs MISTRZ SUDOKU.
W rywalizacji wzięło udział 32 uczniów. Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem łamigłówek matematycznych na czas.
Wyniki turnieju:
1 miejsce – Alicja Nawała,
2 miejsce – Amelia Raczyńska,
Uczennice naszej szkoły wicemistrzyniami Polski w Hip Hopie
Nina Majer z 7a i Marta Błaszczak z 7c zostały wicemistrzyniami Polski w kategorii duetów Hip Hop. Gabi Rakowska z klasy 7a wraz z koleżanką z innej szkoły wytańczyła miejsce 8.
Dziewczyny zaprezentowały się podczas Mistrzostwa Polski IDO PFT Hip Hop w Błoniu, które odbyły się w ostatni weekend marca. Teraz przygotowują się do Mistrzostw Europy i Świata.
Warsztaty kosmetyczne
20 marca, klasy 4b i 4c uczestniczyły w warsztatach kosmetycznych prowadzonych przez @Pracownia Kosmetyków. Uczniowie pod opieką Pań prowadzących, odmierzali, mieszali, dolewali składniki z których powstały pianki do mycia rąk. Każdy uczestnik zabrał ze sobą przygotowany przez siebie kosmetyk.To ciekawe doświadczenie, które pozwoliło uczniom poznać tajniki przygotowywania naturalnych produktów do mycia.
Wieści z Paryża 3
Uczniowie przebywający na wymianie szkolnej w St Germain en Laye spędzili cały piątek korzystając z atrakcji w Disneylandzie. W sobotę przed wylotem do Polski mieli również okazję zwiedzić pałac i ogrody Wersalu.
Wizyta w Wersalu zakończyła pobyt naszej młodzieży we Francji.
Uczniowie nawiązali kontakty z francuskimi rówieśnikami i zwiedzili wiele interesujących miejsc. Wyjazd był bogaty w różnorodne atrakcje i jest cennym doświadczeniem dla naszej młodzieży.
Stanisław Halicki naszą dumą
Dzisiaj w Konstancińskim Domu Kultury "Hugonówka" odbyła się wielce udana Inauguracja Roku Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. W programie były liczne wystąpienia: Burmistrza Gminy Konstancina-Jeziorny Michała Wiśniewskiego, dr Hanny Winogrodzkiej-Szaflik, prof. dr hab. Anny Nasiłowskiej, Macieja Koszewskiego, dr hab. Hanny Krajewskiej. W drugiej części prof. Bronisława Kawalla-Ryszka zaprezentowała utwory Fryderyka Chopina. Można było także obejrzeć wystawę "Stefan Żeromski w Rapperswilu"
Podsumowanie pobytu grupy włoskiej
Piątek 28 marca – to ostatni oficjalny dzień pobytu gości z Gangi w Konstancinie. Po powrocie z warsztatów w Muzeum Wycinanki odbyło się w szkole podsumowanie pobytu uczniów i nauczycieli z Sycylii. Pani Dyrektor Katarzyna Chiszko podziękowała gościom za wizytę oraz nauczycielom za pomoc w organizacji wymiany, podkreśliła wagę tego wydarzenie i wyraziła nadzieję, że ta wizyta będzie początkiem wielu przyjaźni i dalszej współpracy.
Zbiórka do schroniska „Koci Azyl”
W marcu szkolny wolontariat przeprowadził coroczną zbiórkę charytatywną na rzecz schroniska Koci Azyl w Konstancinie-Jeziornie. Schronisko nie ma stałych dotacji i funkcjonuje dzięki darczyńcom. Dlatego nasza pomoc jest bardzo potrzebna. Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo chętnie wspomagają bezdomne zwierzęta. Tak było również w tym roku. Mogliśmy obdarować schronisko dużą ilością potrzebnych rzeczy:
2025 – Rok Stefana Żeromskiego
Dla uczczenia naszego Patrona, Koło Fotograficzne pod kierunkiem p. Wojciecha Guszkowskiego, opracowało projekt okolicznościowego magnesu. Autorką projektu jest Natalia Sokalska, uczennica klasy 7c, członkini naszego koła. Projekt finansowo wsparła nasza niezastąpiona Rada Rodziców – Dziękujemy. Druku podjęła się firma naszego rodzica p. Łukasza Bernaciaka – Dziękujemy.
Polsko-włoskich aktywności ciąg dalszy
Czwartek 27 marca – to kolejny pełen atrakcji dzień pobytu gości z Gangi w Konstancinie-Jeziornie. Rano spotkaliśmy się w Urzędzie Gminy z Burmistrzem – Panem Michałem Wiśniewskim. W tym spotkaniu wzięli udział także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy w ramach programu Erasmus+ goszczą u siebie uczniów i nauczycieli z Palermo na Sycylii – jak widać, świat okazuje się być naprawdę mały
Nasze media społecznościowe
Godziny lekcji
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
- maj
- 02
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 02.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 01
- Święto Pracy
- 01.05.
- Święto
- kwi
- 22
- Wiosenna przerwa świąteczna - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 22.04.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 21
- Poniedziałek Wielkanocny
- 21.04.
- Święto
- kwi
- 18
- Wiosenna przerwa świąteczna - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 18.04.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 17
- Wiosenna przerwa świąteczna - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
- 17.04.
- Inne wydarzenie
Galeria zdjęć
brak danych