• Spektakl „Cyber Cyrano”

W środę 10 kwietnia klasy 6a i 6c wybrały się do teatru IMKA na spektakl pt. „Cyber Cyrano”. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oczekiwaliśmy przedstawienia, na stronie teatru przeczytaliśmy, że „porusza (ono) tematy zaufania, manipulacji, samotności i autentyczności w relacjach, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji, takich jak media społecznościowe i technologia AI. W sztuce pokazano, jak łatwo jest manipulować innymi online, co prowadzi do moralnych i etycznych dylematów. (…) Spektakl porusza kwestie etyki w cyfrowej komunikacji i wskazuje na to, jak łatwo można stać się narzędziem i nośnikiem fałszywej treści”.

• Spektakl teatralny "Shrek"

Szkolne koło teatralne serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt.„Shrek”. Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia 2024 r. o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2. Datki zebrane za bilety zostaną przeznaczone na zakup defibrylatora dla naszej szkoły.

Zapraszamy rodziców i sympatyków.

Ewa Lasota, Urszula Ludwin i Magdalena Ratajska

• Spotkanie z wyjątkową osobą

W marcu w klasie Ib i Ia odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Świątek, która jest nauczycielem wspomagającym w klasie Ib i jednocześnie instruktorką tańca. Opowiadała nam o swojej życiowej pasji. Przygodę z tańcem rozpoczęła już jako mała dziewczynka w szkole baletowej. Pani Ela opowiadała, jak wyglądał dzień w szkole, gdzie oprócz lekcji dzieci miały wiele godzin ćwiczeń. Pokazywała buty, stroje oraz inne akcesoria, co zainteresowało szczególnie dziewczynki. Pasja z dzieciństwa przerodziła się w zajęcie zawodowe.

• Najlepsi w powiecie

9 kwietnia 2024 r. odbyły się powiatowe zawody pływackie. Nasze wyniki:

I miejsce dziewczęta w kategorii młodszej

II miejsce chłopcy w kategorii młodszej

I miejsce dziewczęta w kategorii młodzież

I miejsce chłopcy w kategorii młodzież

Gratulujemy i czekamy na zawody międzypowiatowe już 12 kwietnia.

• Rodzinny Koszyczek Wielkanocny

Dzień dobry, Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany został konkurs ,,Rodzinny Koszyczek Wielkanocny. Wzięło w nim udział 68 uczestników. Prace były wykonane różną techniką plastyczną. Wyróżniały się kolorystyką, pomysłowością wykonania. Oceniający mieli bardzo duży problem w przyznawaniu pierwszych miejsc. Każda praca zasługiwała na wysoką ocenę, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z wyróżnieniem oraz słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Konkurs ,,Rodzinny Koszyczek Wielkanocny „ był bardzo udanym i trafnym pomysłem dla uczniów w szkole, w okresie przed Świętami Wielkanocnymi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i rodzicom za zaangażowanie i udział w tym konkursie.

• Dowóz Busem szkolnym 2024/25

DOWÓZ BUSEM W ROKU SZKOLNYM 2024 / 2025
                                          Informujemy, że wniosek o dowóz ucznia ze szkoły i do szkoły należy pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły (zakładka dokumenty – inne: „Regulamin dowozu busem ”).

Wypełniony wniosek należy złożyć u wychowawcy klasy do 26 kwietnia 2024 r.

• Szanuję – nie marnuję!

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie Junior Edu-Żywienie. Program skierowany był do placówek oświatowych i miał na celu edukację dzieci, rodziców i nauczycieli w temacie zdrowego odżywiania. Nauczyciele i uczniowie spośród wielu tematów dotyczących żywienia postanowili uważniej przyjrzeć się problemowi marnowania żywności na świecie. Uczniowie dowiedzieli się, jak mądrze planować żywienie, tak, aby korzyści były globalne. Na korytarzach szkoły pojawiły się komiksy, rebusy i krzyżówki tematyczne. Uczniowie z klas piątych i szóstych pod okiem pani Doroty Raczkowskiej przygotowali plakaty na temat diety planetarnej i zasady zero waste.

• Popłynęli po złoto

26 i 27 marca 2024 r. odbyły się gminne zawody pływackie. Nasze zawodniczki i zawodnicy zarówno w kategorii młodszej jak i starszej okazali się bezkonkurencyjni, uzyskując I miejsce. Gratulujemy i czekamy na zawody powiatowe już 9 kwietnia.

Nauczyciele wf, Jan Nowacki, Bartosz Wilczak

• Światowy Dzień Zespołu Downa

Kolejny raz społeczność naszej szkoły włączyła się w Światowy Dzień Zespołu Downa. Na stopach uczniów i nauczycieli można było zobaczyć dwie różne skarpetki, niepasujące do siebie. Wspólnie z uczniami została wykonana gazetka. Uczniowie pokolorowali skarpetki według własnego pomysłu oraz p. Anna Brzezińska i p. Natalia Dul w klasach 0-3 zapoznały dzieci z książką pt. Mam Zespół Downa p. Heleny Kraljič. Poprzez takie działania chcieliśmy wyrazić tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych. Wysyłamy też sygnał o miłości do tego co inne i niezwykle.

• Ozdoba Wielkanocna

Dla klas pierwszych i trzecich został zorganizowany w świetlicy konkurs na ozdobę wielkanocną wykonaną dowolną techniką. Nagrodzonymi laureatami zostali:
                                          • Jurkiewicz Oliwka 1 a
                                          • Machoń Jerzy 1 a