Strona główna
Wojciech Guszkowski przechodzi na emeryturę
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Rodzice, Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele!
Każda droga — nawet ta najpiękniejsza — ma swój kres. Dziś stoję na jej zakręcie, spoglądając z wdzięcznością wstecz na 46 lat pracy w szkole, która stała się moim drugim domem, miejscem nie tylko nauczania, ale także przyjaźni, przygód, pasji i serca oddanego młodzieży.
Aktywności w projekcie „Temples Adventure”
Realizowany wspólnie ze szkołami z Malty i Grecji projekt eTwinning „Temples Adventure” to idealne połączenie historii i nowoczesności – do zadań wykorzystaliśmy najnowsze osiągnięcia technologiczne – sztuczną inteligencję i gogle VR – dzięki nie uczniowie odbyli nie tylko podróż w przeszłość, ale też stworzyli ciekawe ilustracje.
Spotkanie podsumowujące projekt
W dniu 28 maja uczniowie klas 6a i 6b biorący udział w zajęciach eTwinning spotkali się online z uczniami z Malty i Grecji w celu podsumowania trwającego od ubiegłego roku projektu „Temples Adventure”. Na spotkaniu każda z grup przedstawiła zbudowany model swojego zabytku, który był przedstawiany w projekcie, zaprezentowała strój typowy dla danego kraju oraz propozycje na logo projektu. Jest nam niezmiernie miło, że nasza propozycja na logo zyskała najwięcej głosów. Uczniowie z klas 6 opowiedzieli krótko Kaplicy Zamkowej w Lublinie i jej niezwykłym wnętrzu pokrytym średniowiecznymi freskami oraz projekcie jej modelu, obejrzeli inne modele oraz niezwykle ciekawe stroje ludowe. Na nasze spotkanie zaproszenie przyjęła p. Elżbieta Świątek, która zaprezentowała przepiękny strój łowicki opowiadając o wszystkich jego elementach – okazało się, że ten strój wzbudził ogromne zainteresowanie nauczy
20-lecie eTwinning
Nasza szkoła uczciła 20-lecie eTwinningu #eTwinning20 – na żadnych urodzinach nie powinno zabraknąć życzeń ani słodkiego poczęstunku. Życzenia do projektu zostały nagrane na potrzeby realizacji dwóch międzynarodowych projektów, poza tym została przygotowana kawiarenka i promocja programu w szkole. Starsi i doświadczeni już eTwinnerzy zachęcali do zakupu pysznych słodkości, każdy, kto dokonał zakupu, mógł wybrać sobie gadżet otrzymany z Krajowego Biura. Młodsi uczniowie zaglądali do klas i promowali ideę eTwinningu wśród uczniów poprzez informowanie o programie i jego założeniach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku eTwinnerów w naszej szkole będzie jeszcze więcej!
I nagroda w konkursie
Alexander Ramashka, uczeń klasy 7c, zajął I miejsce w konkursie multimedialnym „Żywy obraz” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego – konkurs miał zasięg ogólnopolski i był skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Jego celem było rozbudzanie zainteresowania kulturą, rozwijanie wyobraźni twórczej oraz stosowanie kreatywnych rozwiązań i interpretacji dzieła malarskiego – zadanie polegało na wybraniu obrazu, ożywieniu go oraz przygotowaniu prezentacji o autorze obrazu – warto podkreślić, że poziom wykonania przez Alexandra pracy był niezwykle wysoki oraz związany z pasją ucznia.
Tajemnice ulicy Sienkiewicza – niezwykła lekcja historii w klasie 6a
W klasie 6a wydarzyło się coś wyjątkowego. Zamiast tradycyjnej lekcji historii – podróży po podręczniku – uczniowie odbyli fascynującą wyprawę po Konstancinie, pełną emocji, zagadek i odkryć. A wszystko to w ramach autorskiego programu pana Wojciecha Guszkowskiego Moja Mała Ojczyzna, który od lat inspiruje uczniów do poznawania historii swojego najbliższego otoczenia.
Akademia Lubella
Uczennice klasy 6b Marta Sabarańska i Weronika Osęka przeprowadziły w klasach 4abc oraz w klasie 5a lekcje na temat zdrowego odżywiania. Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w programie Akademia Lubella.
Małgorzata Czyż
"Mazowsze dla Korony" - obchody 500-lecia włączenia Mazowsza do Polski
6 czerwca 2025 r. naszą szkołę odwiedził zespół edukatorów i przeprowadził w niej całodzienne warsztaty. Zabrały one uczniów do świata mazowieckich rycerzy, przybliżyły tajemnice skrywane przez historię, umożliwiły poznanie ciekawych wydarzeń z przeszłości Mazowsza poprzez udział w scenach odtwarzających legendy i wydarzenia historyczne, debatach, sądach nad postaciami historycznymi oraz rozwiązywaniu zagadek „kryminalnych”.
Konkurs "Ortografek"
W poniedziałek, 9 czerwca 2025 roku odbyło się wręczenie nagród za świetlicowy konkurs ortograficzny „Ortografek”. Wzięło w nim udział 26 uczniów klas pierwszych.
Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci nawyków pracy nad poprawną pisownią wyrazów i zachęcanie do podejmowania wysiłku w pokonywaniu trudności ortograficznych. Uczestnicy uzupełniali tekst z lukami.
Odwiedziliśmy bibliotekę publiczną
W ostatnim czasie uczniowie oddziałów przedszkolnych mieli możliwość odwiedzić bibliotekę publiczną w willi Gryf. Dowiedzieli się gdzie jest biblioteka, jak można się do niej zapisać, ile książek można wypożyczyć jednorazowo, poznali bardzo sympatyczna Panią Bibliotekarkę. Uczniowie oglądali różnorodne książki, rozwiązywali zadania dotyczące bajek, udawali różne zwierzaki oraz układali z liter słowo „biblioteka”. Wyprawa wszystkim się podobała. W przyszłym roku na pewno znowu tam zajrzymy na ciekawą lekcję biblioteczną.
Wywiad z Panem Wiesławem Pietrzakiem
Wiesław Pietrzak to 90. letni mieszkaniec Konstancina-Jeziorny. W latach 60/70 tych. XX wieku, amatorską kamerą nagrywał filmy z życia Szkoły podstawowej nr 2 oraz naszego miasta. O swojej pasji opowiada nauczycielowi historii Wojciechowi Guszkowskiemu oraz uczennicom: Mai Grabowskiej i Marcjannie Dworak. Nagranie i montaż, Katarzyna Utrata, nauczycielka matematyki w SP2.
Lekturowe LOVE, czyli teatralne stylizacje na wyciągnięcie ręki
Klasy 8a i 6b w dniu dzisiejszym na lekcji języka polskiego były bardzo kreatywne. Uczniowie-aktorzy zmieniali wizerunek i upodobnili się do bohaterów lektur, bajek, komiksów. Pierwsze próby charakteryzacji były bardzo udane. Zobaczcie i oceńcie sami. Zapraszamy do galerii zdjęć.
LMP
Wiosenne biegi na czas
We wtorek, 3 czerwca 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie medali i dyplomów za biegi indywidualne na czas. W rywalizacji sportowej wzięło udział 33 uczniów z klas pierwszych.
Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się zawody. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Każdy starał się jak najszybciej przebiec wyznaczony dystans.
Spotkanie z historią i duchem Żeromskich
Relacja z wizyty delegacji Szkoły Podstawowej nr 2 w willi „Świt” – spotkanie z historią i duchem Żeromskich
4 czerwca był dla nas, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie, dniem pełnym inspiracji, refleksji i niezwykłych odkryć. Dzięki zaproszeniu Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina-Jeziorny mieliśmy okazję odwiedzić wyjątkowe miejsce – willę „Świt”, niegdyś dom Stefana Żeromskiego i jego rodziny. Wizyta odbyła się w ramach programu edukacyjnego Moja Mała Ojczyzna, który przybliża nam historię i dziedzictwo naszego regionu.
Wymiana szkolna z Francją
Uczniowie klas ósmych z SP2 uczestniczyli w wymianie szkolnej z uczniami szkoły w Saint -Germain-en-Laye, która miała miejsce w dniach 18.052025 r- 25.05.2025 r. Była to bardzo intensywna, ale i owocna wymiana, w którą zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz Urząd Gminy. Młodzież z Francji spędzała aktywnie czas poznając historyczne i ciekawe miejsca w Warszawie, Konstancinie-Jeziornie i okolicy, ale też w Lublinie i obozie zagłady na Majdanku. Dla wszystkich uczniów z Francji oraz ich nauczycieli był to pierwszy pobyt w Polsce, dlatego każde miejsce było dla nich atrakcyjne i interesujące. Uczniowie zadawali wiele pytań, a także po prostu cieszyli się z mile spędzonego czasu w Polsce w towarzystwie Polskich kolegów i koleżanek. Była to już trzecia wymiana francusko – polska reaktywowana po czasie pandemii.
Cyberroboty na języku polskim w 6b
"Bajki robotów. Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła " Stanisława Lema zainspirowała uczniów klasy 6b do kreatywności i stworzenia Cyberściągacza, Cybertłumacza, Cybersklepu, Compusia- robotycznego asystenta, Alberta, Rubiego i latarki zegarowej. O procesie tworzenia i przeznaczeniu opowiadali w ramach "Kreatywnych lekcji polskiego". Prezentacje były interesujące. Pojawiło się też wiele ciekawych spostrzeżeń i pytań do młodych wynalazców. Pozostaje opatentować wynalazki uczniów. Mamy zdolną młodzież
5a w Villi La Fleur
Niezapomniane chwile, wrażenia i doznania w dniu 29 maja były udziałem klasy 5a, która uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Villi La Fleur w Konstancinie Jeziornie. Wykonaliśmy techniką kolażu prace, wzorując się na dziełach Alicji Halickiej. Obserwowaliśmy również technikę kulinarną- naleśniki na życzenie, a jej zwieńczeniem była degustacja na świeżym powietrzu w otoczeniu rzeźb, fontanny i pięknej roślinności. Owoce na deser też smakowały wybornie. Bardzo dziękujemy Wykonane prace już zdobią nasze pokoje.
Nasze media społecznościowe
Godziny lekcji
Sobota 12.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych