• Dzień Ziemi

Uczniowie klas 0-3 założyli ogródki warzywne. Do przygotowanych wcześniej przez pana Przemka Ogórka i sfinansowanych przez Radę Rodziców skrzynek uczniowie posiali i posadzili nasiona i sadzonki. Dzieci z klasy 1a i 2a w ramach projektu edukacji outdoorowej posadzili drzewo. Teren naszej szkoły został jak co roku upiększony nowymi kwiatowymi nasadzeniami dokonanymi przez klasy 1b i 1c. Dzieci spędziły dużo czasu na świeżym powietrzu.

• „Zdrowa” lekcja dla przedszkolaków

W tym semestrze odbyły się zajęcia dla dzieci z zerówek, dotyczące zdrowego odżywiania się. Na podstawie książeczki „Łakomczuszki. Piramida żywieniowa dla dzieci”, zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzieci poznały piramidę żywieniową i jakie produkty znajdują się na każdym jej piętrze oraz z jaką częstotliwością możemy je zjadać. Niestety, wszyscy ubolewamy, że to co słodkie i pyszne można jeść najrzadziej. By lepiej zapamiętać co jest zdrowe, a co mniej zdrowe albo niezdrowe, szczególnie zjadane w nadmiarze, dzieci zbudowały swoją piramidę żywieniową i namalowały plakaty na temat zdrowego lub niezdrowego jedzenia. Prace dzieci wywieszone są na gazetce ściennej przy bibliotece szkolnej.

• Dbamy o naszą planetę

We wtorek 16 kwietnia klasa 5a uczestniczyła w spotkaniu na temat rozwoju zrównoważonego. Spotkanie prowadziły następujące osoby:

1.Marina Łucek, Mak Sp. z o.o.

2. Tomasz Przybylski, HP Inc Poland

3. Karolina Bagińska, HP Inc Poland

4. Aleksandra Ślaska, HP Inc Poland

5. Rafał Danis, AMD

6. Mateusz Kloc, Exclusive Networks Poland S.

• Mistrz Rummikuba

W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku, odbył się w świetlicy szkolnej finał turnieju „Mistrz Rummikuba”. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas drugich.

Rummikub to doskonała nauka przez zabawę. Uczy logicznego myślenia, dobrej rywalizacji, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Hanna Lisowska

• „Mały Książę” w Hugonówce

W dniu 14.04.2024 r uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w wydarzeniu organizowanym przez Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”. Dzieci z klas 5 a i 5 b wystawili spektakl pt „Mały Książę”. Zaangażowanie uczniów zaowocowało występem nagrodzonym gromkimi brawami. Pomimo ogromnych emocji, uczniowie stanęli na wysokości zadania i swoją grą zachwycili publiczność. Wszyscy cieszymy z ich sukcesu.

• Lekcja z Taternikiem

Uczniowie z klasy 1b gościli w swojej sali Taternika - Pana Piotra Kuleja. Pan Piotr wraz z Panią Elżbietą Świątek opowiadali dzieciom o zawodzie taternika, wspinaczce górskiej oraz o pasmach górskich. Nasz gość pasjonuje się także wykonywaniem zdjęć w górach, dzięki temu dzieci mogły zobaczyć przepiękne fotografie. Po części teoretycznej, przyszedł czas na część praktyczną. Dzięki uprzejmości naszych gości, uczniowie zobaczyli sprzęt jaki jest potrzebny, aby bezpiecznie wędrować w górach oraz jak go bezpiecznie użytkować. To była wspaniała lekcja! Dziękujemy!

• Nominacje do Mistrzostw Świata i Europy w Hip Hopie

Uczennice naszej szkoły: Nina Majer, Marta Błaszczak i Gabriela Rakowska wystąpiły na Mistrzostwach Polski IDO Polskiej Federacji Tańca, które odbyły się 5 i 6 kwietnia w Koninie.

Duet, który tworzą Marta Błaszczak z 6 C i Gabi Rakowska z 6 A zajął 5 miejsce i wywalczył nominację na Mistrzostwa Europy i Świata. Natomiast duet Niny Majer z 6 A, w którym tańczy z koleżanką z zespołu Lidią Gieletą uplasował się na miejscu 8 otrzymując nominację na Mistrzostwa Europy.

• Certyfikaty za projekt eTwinning

W poniedziałek 15 kwietnia uczniowie klasy 6c realizujący międzynarodowy projekt eTwinning „Golden Advice of Hz Mevlana” odebrali certyfikaty. Przygotowały je p. Serpil Coşkun – założycielka projektu i p. Valentina di Prima – współzałożycielka projektu. Oprócz naszych eTwinnerów w projekcie uczestniczyli uczniowie z Turcji, Włoch, Serbii i Jordanii. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, poznaliśmy historię wielu interesujących humanistów, uniwersalne prawdy o człowieku, wykonaliśmy liczne zadania, których część została zamieszczona w cyfrowej książce.

• Sukcesy w pływaniu

12 kwietnia 2024 r. odbyły się międzypowiatowe zawody pływackie.

Po raz pierwszy w historii do zawodów wojewódzkich zakwalifikowały się aż 4 zespoły. Nasze wyniki:

II miejsce dziewczęta w kategorii młodszej

II miejsce chłopcy w kategorii młodszej

I miejsce dziewczęta w kategorii młodzież

I miejsce chłopcy w kategorii młodzież

• Spektakl „Cyber Cyrano”

W środę 10 kwietnia klasy 6a i 6c wybrały się do teatru IMKA na spektakl pt. „Cyber Cyrano”. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oczekiwaliśmy przedstawienia, na stronie teatru przeczytaliśmy, że „porusza (ono) tematy zaufania, manipulacji, samotności i autentyczności w relacjach, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji, takich jak media społecznościowe i technologia AI. W sztuce pokazano, jak łatwo jest manipulować innymi online, co prowadzi do moralnych i etycznych dylematów. (…) Spektakl porusza kwestie etyki w cyfrowej komunikacji i wskazuje na to, jak łatwo można stać się narzędziem i nośnikiem fałszywej treści”.

Czwartek 25.04.2024