• Spotkanie świąteczne w klasie 8b

Na godzinie wychowawczej zorganizowaliśmy spotkanie z naszym wychowawcą p. Wojciechem Guszkowskim.

Był tradycyjny opłatek, świąteczne i noworoczne życzenia, napoje, słodkości i owoce przyniesione przez uczniów. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zakupach.

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2024, życzy klasa 8b wraz z wychowawcą

• Wigilia w klasie 4a

W przedświątecznym czasie, 22 grudnia, odbyła się w naszej klasie Wigilia. Wysłuchaliśmy Ewangelii według świętego Łukasza, złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Zjedliśmy kolację wigilijną, która smakowała wybornie. Śpiewaliśmy kolędy i opowiadaliśmy o tradycjach świątecznych w polskich i ukraińskich domach. Panowała podniosła, świąteczna atmosfera. W naszych sercach i umysłach zagościły wiara, nadzieja i miłość. Zwieńczeniem były szkolne jasełka- uczta dla ducha i wszystkich naszych zmysłów. DziękujemyNa dalszy czas Sylwestra i Nowego Roku życzymy odpoczynku i radości.

• TRAPER w Warszawie nocą

Zgodnie z wieloletnią tradycją, wybraliśmy się do Warszawy, żeby podziwiać jej iluminacje. Wyprawa odbyła się w środę 20 grudnia 2023 roku. Jak zwykle, na ten rajd było dużo więcej chętnych niż miejsc.

Nasza wyprawa składała się z trzech głównych punktów.

1. Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie. W tym roku, chyba najbogatsza propozycja włącznie z tradycyjnym koncertem światło i dźwięk. Naprawdę gorąco polecamy!!!

• Świąteczny czas w klasie 1c

Grudzień w klasie 1c obfitował w prace o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie ozdobili swoją salę własnoręcznie wykonanymi pracami - bombkami, choineczkami i pięknymi śnieżynkami. Zwieńczeniem świątecznych przygotowań była Wigilia klasowa, podczas której dzieci ozdabiały i pakowały pierniczki, otrzymały świąteczne prezenty oraz miło spędziły czas przy wspólnym poczęstunku.

• Przygotowania do świąt w klasie 1b

Grudzień w klasie 1b, był miesiącem przygotowań do zbliżających się świąt. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę nad ozdobami do przystrojenia sali, wykonali: choinki z szyszek, kule brokatowe z bałwankiem, śnieżynki z torebek papierowych, nie zabrakło także sopli z folii aluminiowej i ozdabiania pierniczków. Tablice w klasie ozdabiają choinki pomalowane farbami oraz portrety Mikołaja. Na końcu sali zawieszona została "ściana lodowa", którą dzieci ozdobiły śnieżynkami i watą. Mamy teraz prawdziwie zimowo - świąteczną salę.

• Świąteczna fotobudka

W okresie przedświątecznym, p. Ania Brzezińska oraz p. Natalia Dul, zorganizowały świąteczną fotobudkę dla najmłodszych.

Poszukajcie swoich pociech.

Foto: Julia Pyszkowska, Alicja Dębek, Martyna Wojewódzka, Gabrysia Zawada, pola Estkowska (Szkolne Koło Fotograficzne)

Wojciech Guszkowski

• W klasie 2c

Najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze.

Tak było we wtorek, 15 grudnia w klasie 2c. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały własnoręcznie lampiony. Do ich wykonania dzieci wraz z rodziacmi wykorzystali piórka, cekiny oraz kolorową bibułę.

W miłej atmosferze i prawdziwie świątecznym nastroju czas mijał bardzo szybko. W prace zaangażowani byli wszyscy uczestnicy spotkania. Każdy starał się wykonać najlepiej jak potrafi swoją pracę. Na koniec odbyła się prezentacja wspólnej pracy. Nie zabrakło czasu na wspólne biesiadowanie przy stole.

• Rodzinne Warsztaty Świąteczne w klasie 2a

W piątek 8 grudnia uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w Warsztatach Świątecznych przygotowanych przez wychowawcę. Uczestnicy wykonali kule śnieżne. Do ich ozdobienia wykorzystali elementy wydrukowane przez uczniów na drukarce 3D w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Następnie metodą origami zrobili choinki – magnesy, które ozdobili błyszczącymi gwiazdkami i brokatem. Dzieci ozdobiły również klasową bombkę, którą zawiesiły na szkolnej choince przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

• "Mały Książę" w SP2

Uczniowie, którzy nie przeczytali książki pt. „Mały Książę” mieli niepowtarzalna okazję zapoznać się z tą lekturą szkolną przedstawioną w sztuce teatralnej przez uczniów klas 5a i 5b. Przygotowanie tej sztuki było bardzo czasochłonne i wyczerpujące, myślę jednak, że ostateczny efekt okazał się satysfakcjonujący. Aktorzy jak zwykle czuli tremę przed występem, ale sowite brawa, które otrzymali na koniec zrekompensowały trudy przygotowań, żmudnej nauki teksu oraz stresu. Niewątpliwie, warte zapamiętania jest motto pojawiające się w książce oraz w przedstawieniu, które brzmi:

Sobota 20.04.2024