Strona główna

        • 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły.

          Szanowni Państwo,
          po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że osób, instytucji i stowarzyszeń potrzebujących pomocy jest wiele, jednak będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie i z góry za to serdecznie dziękujemy.
          Jak przekazać? RR strona: https://www.facebook.com/people/Rada-Rodzic%C3%B3w-SP2-Konstancin-Jeziorna/100087587167178/
          • Szanowni Państwo,

            w związku z reorganizacją i powstaniem CUW następuje zmiana rachunku bankowego - opłaty za obiady.

            Opłaty za obiady od stycznia 2026 przyjmowane tylko przelewem na konto, brak możliwości wpłaty gotówką.
            • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziorna, w roku szkolnym będzie czynny:

              Pon. 8.00-16.00

              Wt. 7.30-15.30

              Śr. 7.30-15.30

              Czw. 7.30-15.30
              • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.
                • Film przedstawia naukę w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2

                  im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Klasy IV – VIII prowadzą nauczanie zdalne.
                  • Szanowni Państwo,
                    zostało, podpisane porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej.
                        • Mistrz ortografii
                          • Mistrz ortografii

                            W środę, 27 kwietnia 2022 roku odbył się w świetlicy szkolnej konkurs ortograficzny „Ortografek”. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas drugich. Jego celem było szerzenie nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie MISTRZA ORTOGRAFII. Zadanie uczniów polegało na wpisywaniu właściwych ortografów w wyrazach, które pojawiały się na monitorze komputera.

                          • Podziękowania za kartki świąteczne

                            Wielkanocne kartki z życzeniami, które nasi uczniowie wykonali na lekcjach plastyk pod opieką p. Iwony Wojewody-Jedynak, dotarły na czas do Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Koninie. Przygotowanie i wysłanie kartek było realizowane w ramach krajowego projektu Ambasadorów eTwinning „Z serca do serca”. Właśnie otrzymaliśmy podziękowanie wraz ze zdjęciami.

                        • Złoto dla Dwójki w pływaniu
                          • Złoto dla Dwójki w pływaniu

                            W dniach 26-27 kwietnia rozegrane zostały gminne zawody w pływaniu. Szkoła Podstawowa nr 2 we wszystkich kategoriach wiekowych zajęła 1 miejsce. Tym samym wszystkie grupy wiekowe zakwalifikowały się do zawodów miedzypowiatowych, które odbyły się dnia 28 kwietnia w Piasecznie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im Stefana Żeromskiego ostatecznie zajęli następujące miejsca:

                          • Koszt obiadów za maj

                            U W A G A!

                            Koszt obiadu za miesiąc maj 2022, stawka 7 zł.

                            SP - 112 zł

                            Dla dzieci w oddziałach „0” za całodzienne

                            wyżywienie tj: śniadanie, obiad, podwieczorek, stawka wynosi 10,00 zł tj:

                            Klasa 0 - 200 zł.

                            Wpłaty za obiady przyjmowane są do 10-tego każdego miesiąca, w związku z tym prosimy o terminowe wpłaty.

                        • Mistrz szybkiego czytania
                          • Mistrz szybkiego czytania

                            W środę, 20 kwietnia 2022 roku, uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie czytelniczym „Mistrz szybkiego czytania”. Zgłosiło się do niego 25 zawodników. W ciągu minuty mieli przeczytać poprawnie jak najwięcej wyrazów. Każda pomyłka powodowała odjęcie punktu.

                            Wyniki konkursu: . I miejsce: Natalia Retmańska 104 punkty II miejsce: Antoni Kłos 95 punktów III miejsce: Marianna Halicka, Michał Ławrinowicz, Janina Schreiber 93 punkty

                        • Mistrz Sudoku
                          • Mistrz Sudoku

                            W piątek, 22 kwietnia 2022 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs matematyczny „Mistrz Sudoku”. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klasy 3 b i 3 c.

                            Zawodnicy z ogromnym skupieniem i zaangażowaniem wypełniali w szybkim tempie diagram Sudoku. Poziom turnieju był wyrównany, a rywalizacja godna najlepszych sportowców.

                        • Architekt krajobrazu - czym się zajmuje?
                          • Architekt krajobrazu - czym się zajmuje?

                            Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy 2b. Z pomocą przyszła mama Matyldy, która była naszym gościem. Mama Matyldy opowiedziała nam o zawodzie jaki wykonuje oraz zaprezentowała wiele zdjęć, na których były przedstawione projekty ogrodów oraz w jaki sposób ogrody te, zostały stworzone. W kolejnej części tego spotkania uczniowie zostali podzielenie na grupy. Dzieci same projektowały ogród. To była świetna zabawa i nauka.

                        • Jak to się dzieje, że mamy wodę w kranie?
                          • Jak to się dzieje, że mamy wodę w kranie?

                            Uczniowie z klasy 2b mieli okazję, aby stworzyć wspólną pracę - makietę miasta. Oprócz budowania ulic, domów, fabryk, aptek, farmy i wielu innych budynków, uczniowie stworzyli sieć wodociągową i kanalizacyjną. Naszym gościem była mama Julii, która opowiedziała nam o zawodzie jaki wykonuje. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni informacjami o tym, skąd mamy wodę w kranie i co się dzieje z wodą, która trafia do kanalizacji. Mama Julii, opisała nam jak działa oczyszczalnia ścieków oraz co się dzieje w stacji uzdatniania wody.

                        • Pamiętaj!
                          • Pamiętaj!

                            O czystość naszej planety należy dbać każdego dnia, nie tylko w jej święto.

                            Uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalne kodeksy, żeby codziennie pamiętać o dobrych nawykach.

                            Dziękujemy!

                            galeria

                        • Wielkie Sprzątanie
                          • Wielkie Sprzątanie

                            Z okazji Dnia Ziemi najmłodsi uczniowie naszej szkoły zadbali o czystość planety. W piątek od samego rana dzieci z Zerówki oraz klas 1-3 wyruszyły zbierać śmieci. Wsparcia w akcji udzielili im uczniowie z klasy 4a i 7a.

                            Ponadto, jak co roku posadziliśmy kwiaty w szkolnych donicach, a klasa 2b posadziła drzewo.

                        • Dzień Ziemi - sadzenie kwiatów
                          • Dzień Ziemi - sadzenie kwiatów

                            Podczas tegorocznego Dnia Ziemi uczniowie wykazali się wielką pracą na rzecz naszej planety. Jedną z aktywności było sadzenie kwiatów w donicach przed budynkiem szkoły, które pięknie dekorują teren. Klasy trzecie wykonały i powiesiły domki dla owadów, które będą mogły przylatywać do naszych kwiatów. W tym roku, współpraca między klasami była bardzo owocna.

                        • Praca plastyczna – postacie z bajek
                          • Praca plastyczna – postacie z bajek

                            Wszyscy lubimy bajki. Dzieci chętnie je czytają, a dorośli z przyjemnością wspominają swoje dziecięce fascynacje bajkami. Wychowankowie świetlicy przygotowali całą serię swoich ulubionych bajkowych postaci. Powstały piękne kolorowanki wykonane flamastrami na białej podszewce przypiętej do kartonu. Zachęcamy dorosłych i dzieci do wspólnego czytania bajek, które przenoszą nas w tajemniczy świat fantazji i wyobraźni.

                        • Wycieczka do Sejmu klas 4a i 4c
                          • Wycieczka do Sejmu klas 4a i 4c

                            W środę, 20 kwietnia, klasy 4a i 4c wybrały się na wycieczkę do Sejmu – każdy z nas musiał mieć dokument ze zdjęciem, przejść przez biuro przepustek oraz przez kontrolę bezpieczeństwa! Po zostawieniu naszych rzeczy w szatni mogliśmy rozpocząć zwiedzanie. Pani przewodnik pokazała nam makietę terenu Sejmu, opowiedziała o wszystkich budynkach o przejściach między nimi, następnie zaprowadziła nas do sali posiedzeń Sejmu. Tu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, np. wiemy już, kto zajmuje jakie miejsce, jak wygląda głosowanie, gdzie mają swoje miejsce dziennikarze i dlaczego nie zawsze na sali sejmowej są wszyscy posłowie. Następnie udaliśmy się do holu głównego, gdzie na schodach pozowaliśmy do zdjęcia, widzieliśmy też miejsce, w którym posłowie udzielają wywiadów dziennikarzom. Jako ostatni punkt naszego pobytu w Sejmie obejrzeliśmy gablotę z zabytkowymi laskami marszałkowskimi.

                    • Nasze media społecznościowe

                    • Godziny lekcji

                      Poniedziałek 22.06.2026
                    • Librus Synergia
                    • Koła zainteresowań

                        • Odnośnik: https://zs2-konstancin.edupage.org/a/zajecia-dodatkowe-i-kola-zainteresowan
                    • Galeria zdjęć

                      • brak danych
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • MS Office

                      • Microsoft 365
                    • Partnerzy

                        • Odnośnik: https://etwinning.pl/
                    • Projekty 

                        • Odnośnik: https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
                      • Kontakt

                        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                        • +48 22 756 41 91
                          +48 22 754 03 39
                        • ul. Żeromskiego 15
                          05-510 Konstancin - Jeziorna
                          Poland
                        • Numery wewnętrzne:
                        • 111 Sekretariat
                          Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • 112 Intendent
                          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
                        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
                        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
                        • 117 Psycholog
                        • 118 Pielęgniarka
                        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
                        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
                        • 124 Pokój nauczycielski
                        • 125 Świetlica s.3
                        • 126 Portiernia
                        • 127 Świetlica s.32
                        • 128 Zerówki
                        • 129 Logopeda
                        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
                        • 203 Biblioteka
                        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
                          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

                          Konto do wpłat za obiady:
                          98 800200040214172920020001

                          Konto ZFŚS:
                          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
                        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                      • Logowanie