Dzięki dzieciom ze świetlicy przyleciały do nas piękne kolorowe motyle wykonane pastelami olejnymi na białym ściernym papierze. Jest to kolejna praca związana z wiosenną przyrodą. Dzieci wykazały się kreatywnością i wyobraźnią.
Wychowawcy świetlicy
Dzięki dzieciom ze świetlicy przyleciały do nas piękne kolorowe motyle wykonane pastelami olejnymi na białym ściernym papierze. Jest to kolejna praca związana z wiosenną przyrodą. Dzieci wykazały się kreatywnością i wyobraźnią.
Wychowawcy świetlicy
Na ostatnich zajęciach kulinarnych przygotowaliśmy desery lodowe. Każde dziecko skomponowało swój deser z ulubionych składników. Do wyboru były lody waniliowe i śmietankowe oraz pokrojone owoce: truskawki, borówki, winogrona. Kto chciał, mógł polać swój deser sosem truskawkowym, czekoladowym lub toffi. Było to pyszne zakończenie projektu kulinarnego „Kuchcik świetlicowy”.
Wychowawcy świetlicy
W dniach 6-10 czerwca 2022 roku odbył się w świetlicy szkolnej turniej tabliczki mnożenia. Wzięło w nim udział 43 uczniów z klas drugich i trzecich. Celem konkursu było zachęcenie do nauki matematyki przez zabawę oraz utrwalenie tabliczki mnożenia.
W czasie zajęć świetlicowych uczniowie przygotowywali się do turnieju grając w grę dydaktyczną „Dwa razy dwa” i układając karty matematyczne Andrzeja Grabowskiego na czas. W ten sposób doskonalili tabliczkę mnożenia i liczenie w pamięci, a także ćwiczyli koordynację wzrokowo - ruchową. Gry nie tylko rozwijały dzieci intelektualnie, ale również uczyły zdrowej rywalizacji, pracowitości i systematyczności. Najwięcej jednak radości dostarczyło pobijanie własnych rekordów.
Wyniki turnieju:
klasy drugie . I miejsce: Izabela Golon II miejsce: Antoni Kłos III miejsce: Ignacy Ratajczyk wyróżnienie: Marianna Halicka, Natalia Retmańska, Janina Schreiber, Irena Widawska, Jakub Miller
klasy trzecie I miejsce: Natalia Michalska II miejsce: Marta Sabarańska
III miejsce: Szymon Michalski wyróżnienie: Łukasz Białecki, Henryk Lisowski
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – medale i nagrody rzeczowe. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!.
Wychowawcy świetlicy
We wtorek, 14 czerwca 2022 r. uczniowie klas piątych wzięli udział w grze terenowej, przygotowanej przez nauczycieli zespołu przyrodniczo – matematycznego: Jolantę Banach, Dorotę Raczkowską, Annę Kobusińską, Małgorzatę Czyż.
W zabawie wspierali młodszych kolegów uczniowie z klasy 7a. Gra polegała na odczytaniu zadań z kodów QR za pomocą tabletów i jak najszybszym ich rozwiązaniu. Zadań było osiem, po dwa z każdego przedmiotu: informatyki, geografii, matematyki i biologii. Piątoklasiści byli podzieleni na grupy i do gry podeszli z wielkim zaangażowaniem, mieli przy tym dużo frajdy. Mogli wykazać się refleksem, wiedzą i umiejętnością współpracy w grupie. Zwycięskie grupy otrzymały słodkie podarunki.
Była to bardzo interesująca przygoda.
Nauczyciele zespołu matematyczno - przyrodniczego
Dzieci z Ukrainy, uczące się w naszej gminie, będą mogły poprawić znajomość polskiego. W te wakacje (od 27 czerwca do 15 lipca) Szkoła Podstawowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie organizuje dla nich darmowy letni kurs językowy. Zapisy na zajęcia będą prowadzone od 20 do 22 czerwca.
Już ponad 200 dzieci z Ukrainy uczęszcza do gminnych szkół podstawowych. Niestety niektórzy nowi uczniowie nie radzą sobie jeszcze z językiem polskim i to właśnie z myślą o nich organizowana jest Konstancińska Letnia Szkoła Języka Polskiego.
Trzy grupy
Bezpłatne zajęcia będą prowadzone od 27 czerwca do 15 lipca w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Wojewódzkiej 12 w Konstancinie-Jeziornie. Kurs obejmuje 4 godziny dydaktyczne (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–12.30) oraz przerwę śniadaniową, w czasie której dzieci otrzymają darmowy posiłek. Przewidziane są trzy grupy – jedna dla uczniów z klas 1–4 i dwie z klas 5–8.
Zapisy
Zapisy, na podstawie wypełnionego formularza (do pobrania poniżej), będą przyjmowane w dniach 20–22 czerwca 2022 r. w godz. 8.00–12.00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1.
Констанцінська Літня Школа Польської Мови при Початковій Школі №1 з 20 по 22 червня прийматиме на курси польської мови дітей з України, які навчаються в нашій ґміні. Заняття проводитимуться під час літніх канікул з 27 червня по 15 липня у трьох вікових групах. Заявки приймають в секретаріаті школи.
У початковій школі №1 м. Констанцин-Єзерна за адресою вул. Воєводська 12, з 27 червня -15 липня, з 9.00–12.30 проходитимуть заняття з польської мови для дітей з України, які навчаються в ґміні Констанцин-Єзерна. Заняття триватимуть 4 години з перервою на сніданок, під час якої діти отримають безкоштовне харчування. Заняття проходитимуть у трьох групах: Група 1 (1–4 класи), 2 та 3 група (5–8 класи).
Реєстраційні заявки на підставі заповненого формуляра (завантажити нижче) будуть прийняті з 20–22 червня 2022 р. від 8.00–12.00 в секретаріаті початкової школи №1.
Formularz zgłoszeniowy: formularz_zgloszeniowy_kurs_polskiego_aktywny.pdf
Każdy z nas: w szkole, pracy, sąsiedztwie, czy we własnym domu ma kontakt z osobami zza wschodniej granicy, które musiały uciekać z własnego domu przed rosyjskim agresorem. Jako wyraz solidarności z naszymi sąsiadami odbyło się w szkole 9 czerwca spotkanie dla klas 6-8 w formie projektu językowego „Solidarni z Ukrainą”. Młodzież została przywitana krótką prezentacją o dawnej, pięknej Ukrainie oraz tej, na którą teraz codziennie spadają bomby. Następnie w językach: polskim i ukraińskim przedstawiono informacje o ukraińskich symbolach narodowych, władzach, gospodarce, historii, miastach i kulturze. Wysłuchano popularnych ostatnio piosenek „Czerwona kalina” oraz Stefania”(zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Eurowizji 2022. W związku z potrzebami wśród ludności i walczących na froncie żołnierzy ogłoszono zbiórkę darów, które można przynosić do szkoły, do końca roku szkolnego (sól- brak jej ze względu na zbombardowanie kopalni soli; środki opatrunkowe, leki oraz środki odkażające, bieliznę męska dla żołnierzy). Spotkanie zostało zakończone słodkim akcentem: każdy został poczęstowany ukraińskimi słodyczami.
Projekt przygotowały nauczycielki: p. Żaneta Misiak, p. Ewa Lasota oraz uczniowie: Xenia Gabon, Justyna Żukowska, Maja Kubajek, Patrycja Cienki i Daniel Pasikowski.
Żaneta Misiak
9 czerwca – według kalendarza świąt nietypowych – przypada Dzień Przyjaciela. Samorząd Uczniowski, wzorem ubiegłego roku, zaprosił uczniów do fotografowania się z przyjaciółmi. Uczniowie z Koła Fotograficznego pod opieką p. Wojciecha Guszkowskiego wykonali i przygotowali do zaprezentowania „przyjacielskie” zdjęcia.
Małgorzata Czyż, Katarzyna Furmańska
Dzień Pustej Klasy zainicjowany w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli obchodzony jest
rokrocznie i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. W tym
roku nasza klasa postanowiła spędzić ten dzień na wspólnej lekturze “Legendy o Smoku Wawelskim”
w wersji nieco żartobliwej. Zainspirowała nas ona do stworzenia własnych baśniowych smoków na
szkolnym podwórku. A oto efekt naszych działań …
Klasa 1 a z wychowawczynią Dorotą Zagończyk
10 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, odbył się tradycyjny Bal Ósmoklasistów zorganizowany przez rodziców uczniów kończących naszą szkołę. W balu wzięło udział ponad 60 uczniów z klas ósmych w tym uczniowie z Ukrainy.
Hasło do rozpoczęcia poloneza, dała p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły. Młodzież przepięknie zaprezentowała się w choreografii przygotowanej przez p. Elżbietę Świątek.
Po tańcu tradycyjne zdjęcia klas, poczęstunek oraz dyskoteka.
Wszyscy bawili się wyśmienicie.
Dnia 10 czerwca 2022 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody w Pływaniu Drużynowym w Ciechanowie.
Nasze dziewczęta uzyskały najlepszy czas z siedmiu startujących zespołów i tym samym zajęły I miejsce wśród wszystkich drużyn. Naszą szkołę reprezentowały: Lena Kordas, Marysia Zacharska, Tola Świątkiewicz, Gabrysia Jasienicka, Zosia Lisowska, Matylda Rzepecka, Natalia Januszko, Wiktoria Stegenka oraz rezerwowe: Marianna i Aniela Sienkiewicz, Iga Mon.
Gratulujemy!
Jan Nowacki
Bartosz Wilczak
Pierwszego czerwca biblioteka szkolna wraz z wolontariatem bibliotecznym zorganizowała dla najmłodszych uczniów fotobudkę. Przygotowania do tego dnia trwały od kwietnia. Kartonowe makiety z postaciami z bajek rosły jak na drożdżach. Ich końcowy efekt świadczy, że mamy bardzo utalentowaną i kreatywna młodzież. Efektem pracy są znani i lubiani przez dzieci bohaterowie bajek.
W Dniu Dziecka uczniowie "przebrani" za bajkowe postaci pozowali do zdjęć grupowych i indywidualnych. Poniżej efekt pracowitej sesji i obróbki zdjęć w programie Canva. Zapraszamy do miłego oglądania albumu. Życzymy dobrej zabawy i dużo uśmiechu.
Żaneta Misiak
Link do albumu https://tiny.pl/9b352
11 czerwca 2022 roku, w ramach współpracy międzynarodowej, delegacja naszej szkoły pod kierunkiem p. Katarzyny Chiszko – dyrektor szkoły, wzięła udział w świętowaniu 16. rocznicy współpracy z Hranicami oraz 11. rocznicy współpracy z Denzlingen.
Hranice (Czechy), Denzlingen (Niemcy) to nasze miasta partnerskie. Nasza szkoła od wielu lat współpracuje ze szkołą w Denzlingen. Prowadzimy wzajemne wymiany uczniowskie.
W trakcie uroczystości, okolicznościowe wystąpienia mieli: Kazimierz Jańczuk – burmistrz Konstancina-Jeziorny, Marcus Holeman – burmistrz Denzlingen oraz Jiří Kudláček – burmistrz Hranic. Włodarze podpisali również wspólną deklarację dotyczącą dalszej współpracy.
Mogliśmy również obejrzeć prezentację dotyczącą współpracy między miastami partnerskimi, którą przedstawił p. Wojciech Guszkowski – przewodniczący Komitetu Współpracy Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny.
Burmistrzowie wyróżnili osoby zasłużone dla rozwoju partnerstwa miast: Iris Vorberg – Denzlingen, Małgorzata Zarzycka oraz Wojciech Guszkowski – Konstancin-Jeziorna.
Na zakończenie odbył się koncert w którym wystąpiły grupy artystyczne z Denzlingen, Hranic oraz Konstancina-Jeziorny.
W czwartek, 9 czerwca nasza drużyna wzięła udział, w warszawskiej siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego, w finale mazowieckiego konkursu „Geniallne Miejsca”. Drużyna: Kalina Misiak – kapitan, Matylda Rzepecka, Łucja Januszko, Laura Kamińska, Zuzanna Kamać pracowała pod kierunkiem p. Wojciecha Guszkowskiego – nauczyciela historii. Ekipa otrzymała nagrody rzeczowe: bilety do Centrum Nauki Kopernik (wykorzystaliśmy od razu), bilety do kina Blue City, plecaki oraz zestaw różnych gadżetów.
Na uroczystość przybyli przedstawiciele wszystkich drużyn nagrodzonych i wyróżnionych na etapie regionalnym. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów, a także zaprezentowali stworzone przez siebie prace. Wszyscy podkreślali, że przygotowane na konkurs gry pozwalają w bardzo ciekawy sposób poszerzać wiedzę o różnych zakątkach Mazowsza.
Spotkanie poprowadziła regionalna koordynatorka konkursu – Ewelina Adamska-Niemkiewicz. Polskie Towarzystwo Informatyczne reprezentowała Prezes Oddziału Mazowieckiego Maria Ganzha.
Podczas mazowieckiego finału mieliśmy przyjemność gościć także przedstawiciela Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Wiesława Kołodziejskiego oraz Panią Donatę Nowakowską, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich. Ta spółka była sponsorem głównych nagród dla laureatów I i II miejsca w kategorii szkół podstawowych oraz uczniów wyróżnionych w kategorii szkół ponadpodstawowych. Gry edukacyjne dla autorów najlepszych prac ufundował Instytut Pamięci Narodowej.
Zadanie polegało na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat okolicy, gdzie znajduje się Placówka uczniów. Naszym tematem stała się kolejka wilanowska. Poniżej link do gry:https://view.genial.ly/624f442e9e6b0e0018c5357a...
Musieliśmy. Zapoznać się z historią kolejki, dotrzeć do zdjęć archiwalnych, wykonać zdjęcia współczesne, opracować regulamin i instrukcję do gry oraz poszczególne zadania. Jesteśmy dumni, że udało się to wszystko wykonać i nasza gra znalazła się na ogólnokrajowej mapie i teraz każdy w Polsce będzie mógł zagrać w naszą grę. Mamy nadzieję, że nasza praca przyczyni się do promocji naszego miasta jego historii oraz zabytków w kraju.
GRATULUJEMY!!!
Uczniowie z klas 2a, 2b, 3a i 3b pokazali, że los lasów nie jest im obojętny i wsparli akcję "Przytul się do drzewa" organizowaną przez @straznicylasow.
Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.
Emilia Kamać
Uczniowie z klas 2a i 2b wraz z opiekunami: p. E.Kamać i p. K.Piekarniak, p. U.Ludwin i p. Ż.Misiak, wybrali się na wycieczkę do Pijalni Czekolady E.Wedel. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek o kakaowcu i czekoladzie. Poznały historię założycieli fabryki E. Wedel oraz miały okazję napić się wyśmienitej czekolady z bitą śmietaną. Na koniec każde dziecko własnoręcznie ozdobiło swój torcik. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka.
Karolina Piekarniak
W dnach 13-20 maja odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. W tym czasie dzieci naszej szkoły przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa dotyczące lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie prezentowali w jaki sposób prawidłowo posługiwać się sprzętem sportowym zarówno w hali sportowej jak i na ścieżce zdrowia. Oprócz tego uczniowie omawiali reguły bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji i ferii zimowych (zasady zachowania się nad wodą w górach podczas turystyki rowerowej i na rolkach). Podsumowaniem całego tygodnia był test wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w których wzięli udział uczniowie klas IV. W konkursie tym III miejsce zajął Wojciech Bernaciak i Marysia Zacharska, II miejsce Julia Jędrzejewska i I miejsce Michał Ratusiński.
Marcin Matyjasiak
Bartosz Wilczak
Jan Nowacki
W piękny, ciepły i słoneczny poniedziałek 6 czerwca uczniowie klas 4a, 4b i 4c z wychowawczyniami oraz p. Agatą Kijo i p. Katarzyną Hysz pojechali do parku rozrywki w Julinku. Park jest pięknie położony wśród sosnowych lasów, co pozwoliło nam nie tylko na korzystanie z cienia podczas największego upału, ale też na oddychanie równie wspaniałym powietrzem, co w Konstancinie. Uczniowie podzielili się na grupy i korzystali z różnorodnych atrakcji: ścianki wspinaczkowej, mini golfa, parku linowego, dmuchańców, toru tubingowego oraz wesołego miasteczka, które okazało się naprawdę wesołe, bo bawiąc się tam, nasi uczniowie mieli wiele powodów do śmiechu i radości. Pobyt w parku był też okazją do integracji między klasami, próbą nauki organizacji czasu i zabawy oraz samodzielności. Przed wyjazdem z parku zjedliśmy smaczny obiad, zrobiliśmy klasowe zdjęcia i zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Konstancina.
K. Furmańska, M. Ratajska, A. Woźniak
W ramach szkolnego wolontariatu zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów szkolnych.
Udało się przygotować zestawy szkolne dla potrzebujących dzieci. Jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom za zaangażowanie i okazane serce.
Opiekunowie wolontariatu
Na potrzeby klasy trzeciej zostały przeprowadzone zajęcia z jogi integralnej. Czy współczesne dzieci poradziły sobie z tym wyzwaniem?
Przełamujemy myślenie stereotypowe "nudnej joogi" zamiast tego wdrażamy myślenie: jogi świadomej, jogi dla ciała i umysłu, jogi dla odpoczynku i zabawy. Dzieci powinny poszerzać horyzonty swojej świadomości dbania o ciało i umysł.
Jogę ćwiczymy w pojedynkę, w parach, w grupie, w ciszy, w rytmach dzwięków i muzyki.
Magdalena Sobczyk
Terapeuta SI
Instruktor jogi
Dzięki dzieciom ze świetlicy przyleciały do nas piękne kolorowe motyle wykonane pastelami olejnymi na białym ściernym papierze. Jest to kolejna praca związana z wiosenną przyrodą. Dzieci wykazały się kreatywnością i wyobraźnią.
Wychowawcy świetlicy
Na ostatnich zajęciach kulinarnych przygotowaliśmy desery lodowe. Każde dziecko skomponowało swój deser z ulubionych składników. Do wyboru były lody waniliowe i śmietankowe oraz pokrojone owoce: truskawki, borówki, winogrona. Kto chciał, mógł polać swój deser sosem truskawkowym, czekoladowym lub toffi. Było to pyszne zakończenie projektu kulinarnego „Kuchcik świetlicowy”.
Wychowawcy świetlicy
W dniach 6-10 czerwca 2022 roku odbył się w świetlicy szkolnej turniej tabliczki mnożenia. Wzięło w nim udział 43 uczniów z klas drugich i trzecich. Celem konkursu było zachęcenie do nauki matematyki przez zabawę oraz utrwalenie tabliczki mnożenia.
W czasie zajęć świetlicowych uczniowie przygotowywali się do turnieju grając w grę dydaktyczną „Dwa razy dwa” i układając karty matematyczne Andrzeja Grabowskiego na czas. W ten sposób doskonalili tabliczkę mnożenia i liczenie w pamięci, a także ćwiczyli koordynację wzrokowo - ruchową. Gry nie tylko rozwijały dzieci intelektualnie, ale również uczyły zdrowej rywalizacji, pracowitości i systematyczności. Najwięcej jednak radości dostarczyło pobijanie własnych rekordów.
Wyniki turnieju:
klasy drugie . I miejsce: Izabela Golon II miejsce: Antoni Kłos III miejsce: Ignacy Ratajczyk wyróżnienie: Marianna Halicka, Natalia Retmańska, Janina Schreiber, Irena Widawska, Jakub Miller
klasy trzecie I miejsce: Natalia Michalska II miejsce: Marta Sabarańska
III miejsce: Szymon Michalski wyróżnienie: Łukasz Białecki, Henryk Lisowski
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – medale i nagrody rzeczowe. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!.
Wychowawcy świetlicy
We wtorek, 14 czerwca 2022 r. uczniowie klas piątych wzięli udział w grze terenowej, przygotowanej przez nauczycieli zespołu przyrodniczo – matematycznego: Jolantę Banach, Dorotę Raczkowską, Annę Kobusińską, Małgorzatę Czyż.
W zabawie wspierali młodszych kolegów uczniowie z klasy 7a. Gra polegała na odczytaniu zadań z kodów QR za pomocą tabletów i jak najszybszym ich rozwiązaniu. Zadań było osiem, po dwa z każdego przedmiotu: informatyki, geografii, matematyki i biologii. Piątoklasiści byli podzieleni na grupy i do gry podeszli z wielkim zaangażowaniem, mieli przy tym dużo frajdy. Mogli wykazać się refleksem, wiedzą i umiejętnością współpracy w grupie. Zwycięskie grupy otrzymały słodkie podarunki.
Była to bardzo interesująca przygoda.
Nauczyciele zespołu matematyczno - przyrodniczego
Dzieci z Ukrainy, uczące się w naszej gminie, będą mogły poprawić znajomość polskiego. W te wakacje (od 27 czerwca do 15 lipca) Szkoła Podstawowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie organizuje dla nich darmowy letni kurs językowy. Zapisy na zajęcia będą prowadzone od 20 do 22 czerwca.
Już ponad 200 dzieci z Ukrainy uczęszcza do gminnych szkół podstawowych. Niestety niektórzy nowi uczniowie nie radzą sobie jeszcze z językiem polskim i to właśnie z myślą o nich organizowana jest Konstancińska Letnia Szkoła Języka Polskiego.
Trzy grupy
Bezpłatne zajęcia będą prowadzone od 27 czerwca do 15 lipca w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Wojewódzkiej 12 w Konstancinie-Jeziornie. Kurs obejmuje 4 godziny dydaktyczne (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–12.30) oraz przerwę śniadaniową, w czasie której dzieci otrzymają darmowy posiłek. Przewidziane są trzy grupy – jedna dla uczniów z klas 1–4 i dwie z klas 5–8.
Zapisy
Zapisy, na podstawie wypełnionego formularza (do pobrania poniżej), będą przyjmowane w dniach 20–22 czerwca 2022 r. w godz. 8.00–12.00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1.
Констанцінська Літня Школа Польської Мови при Початковій Школі №1 з 20 по 22 червня прийматиме на курси польської мови дітей з України, які навчаються в нашій ґміні. Заняття проводитимуться під час літніх канікул з 27 червня по 15 липня у трьох вікових групах. Заявки приймають в секретаріаті школи.
У початковій школі №1 м. Констанцин-Єзерна за адресою вул. Воєводська 12, з 27 червня -15 липня, з 9.00–12.30 проходитимуть заняття з польської мови для дітей з України, які навчаються в ґміні Констанцин-Єзерна. Заняття триватимуть 4 години з перервою на сніданок, під час якої діти отримають безкоштовне харчування. Заняття проходитимуть у трьох групах: Група 1 (1–4 класи), 2 та 3 група (5–8 класи).
Реєстраційні заявки на підставі заповненого формуляра (завантажити нижче) будуть прийняті з 20–22 червня 2022 р. від 8.00–12.00 в секретаріаті початкової школи №1.
Formularz zgłoszeniowy: formularz_zgloszeniowy_kurs_polskiego_aktywny.pdf
Każdy z nas: w szkole, pracy, sąsiedztwie, czy we własnym domu ma kontakt z osobami zza wschodniej granicy, które musiały uciekać z własnego domu przed rosyjskim agresorem. Jako wyraz solidarności z naszymi sąsiadami odbyło się w szkole 9 czerwca spotkanie dla klas 6-8 w formie projektu językowego „Solidarni z Ukrainą”. Młodzież została przywitana krótką prezentacją o dawnej, pięknej Ukrainie oraz tej, na którą teraz codziennie spadają bomby. Następnie w językach: polskim i ukraińskim przedstawiono informacje o ukraińskich symbolach narodowych, władzach, gospodarce, historii, miastach i kulturze. Wysłuchano popularnych ostatnio piosenek „Czerwona kalina” oraz Stefania”(zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Eurowizji 2022. W związku z potrzebami wśród ludności i walczących na froncie żołnierzy ogłoszono zbiórkę darów, które można przynosić do szkoły, do końca roku szkolnego (sól- brak jej ze względu na zbombardowanie kopalni soli; środki opatrunkowe, leki oraz środki odkażające, bieliznę męska dla żołnierzy). Spotkanie zostało zakończone słodkim akcentem: każdy został poczęstowany ukraińskimi słodyczami.
Projekt przygotowały nauczycielki: p. Żaneta Misiak, p. Ewa Lasota oraz uczniowie: Xenia Gabon, Justyna Żukowska, Maja Kubajek, Patrycja Cienki i Daniel Pasikowski.
Żaneta Misiak
9 czerwca – według kalendarza świąt nietypowych – przypada Dzień Przyjaciela. Samorząd Uczniowski, wzorem ubiegłego roku, zaprosił uczniów do fotografowania się z przyjaciółmi. Uczniowie z Koła Fotograficznego pod opieką p. Wojciecha Guszkowskiego wykonali i przygotowali do zaprezentowania „przyjacielskie” zdjęcia.
Małgorzata Czyż, Katarzyna Furmańska
Dzień Pustej Klasy zainicjowany w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli obchodzony jest
rokrocznie i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. W tym
roku nasza klasa postanowiła spędzić ten dzień na wspólnej lekturze “Legendy o Smoku Wawelskim”
w wersji nieco żartobliwej. Zainspirowała nas ona do stworzenia własnych baśniowych smoków na
szkolnym podwórku. A oto efekt naszych działań …
Klasa 1 a z wychowawczynią Dorotą Zagończyk
10 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, odbył się tradycyjny Bal Ósmoklasistów zorganizowany przez rodziców uczniów kończących naszą szkołę. W balu wzięło udział ponad 60 uczniów z klas ósmych w tym uczniowie z Ukrainy.
Hasło do rozpoczęcia poloneza, dała p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły. Młodzież przepięknie zaprezentowała się w choreografii przygotowanej przez p. Elżbietę Świątek.
Po tańcu tradycyjne zdjęcia klas, poczęstunek oraz dyskoteka.
Wszyscy bawili się wyśmienicie.
Dnia 10 czerwca 2022 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody w Pływaniu Drużynowym w Ciechanowie.
Nasze dziewczęta uzyskały najlepszy czas z siedmiu startujących zespołów i tym samym zajęły I miejsce wśród wszystkich drużyn. Naszą szkołę reprezentowały: Lena Kordas, Marysia Zacharska, Tola Świątkiewicz, Gabrysia Jasienicka, Zosia Lisowska, Matylda Rzepecka, Natalia Januszko, Wiktoria Stegenka oraz rezerwowe: Marianna i Aniela Sienkiewicz, Iga Mon.
Gratulujemy!
Jan Nowacki
Bartosz Wilczak
Pierwszego czerwca biblioteka szkolna wraz z wolontariatem bibliotecznym zorganizowała dla najmłodszych uczniów fotobudkę. Przygotowania do tego dnia trwały od kwietnia. Kartonowe makiety z postaciami z bajek rosły jak na drożdżach. Ich końcowy efekt świadczy, że mamy bardzo utalentowaną i kreatywna młodzież. Efektem pracy są znani i lubiani przez dzieci bohaterowie bajek.
W Dniu Dziecka uczniowie "przebrani" za bajkowe postaci pozowali do zdjęć grupowych i indywidualnych. Poniżej efekt pracowitej sesji i obróbki zdjęć w programie Canva. Zapraszamy do miłego oglądania albumu. Życzymy dobrej zabawy i dużo uśmiechu.
Żaneta Misiak
Link do albumu https://tiny.pl/9b352
11 czerwca 2022 roku, w ramach współpracy międzynarodowej, delegacja naszej szkoły pod kierunkiem p. Katarzyny Chiszko – dyrektor szkoły, wzięła udział w świętowaniu 16. rocznicy współpracy z Hranicami oraz 11. rocznicy współpracy z Denzlingen.
Hranice (Czechy), Denzlingen (Niemcy) to nasze miasta partnerskie. Nasza szkoła od wielu lat współpracuje ze szkołą w Denzlingen. Prowadzimy wzajemne wymiany uczniowskie.
W trakcie uroczystości, okolicznościowe wystąpienia mieli: Kazimierz Jańczuk – burmistrz Konstancina-Jeziorny, Marcus Holeman – burmistrz Denzlingen oraz Jiří Kudláček – burmistrz Hranic. Włodarze podpisali również wspólną deklarację dotyczącą dalszej współpracy.
Mogliśmy również obejrzeć prezentację dotyczącą współpracy między miastami partnerskimi, którą przedstawił p. Wojciech Guszkowski – przewodniczący Komitetu Współpracy Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny.
Burmistrzowie wyróżnili osoby zasłużone dla rozwoju partnerstwa miast: Iris Vorberg – Denzlingen, Małgorzata Zarzycka oraz Wojciech Guszkowski – Konstancin-Jeziorna.
Na zakończenie odbył się koncert w którym wystąpiły grupy artystyczne z Denzlingen, Hranic oraz Konstancina-Jeziorny.
W czwartek, 9 czerwca nasza drużyna wzięła udział, w warszawskiej siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego, w finale mazowieckiego konkursu „Geniallne Miejsca”. Drużyna: Kalina Misiak – kapitan, Matylda Rzepecka, Łucja Januszko, Laura Kamińska, Zuzanna Kamać pracowała pod kierunkiem p. Wojciecha Guszkowskiego – nauczyciela historii. Ekipa otrzymała nagrody rzeczowe: bilety do Centrum Nauki Kopernik (wykorzystaliśmy od razu), bilety do kina Blue City, plecaki oraz zestaw różnych gadżetów.
Na uroczystość przybyli przedstawiciele wszystkich drużyn nagrodzonych i wyróżnionych na etapie regionalnym. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów, a także zaprezentowali stworzone przez siebie prace. Wszyscy podkreślali, że przygotowane na konkurs gry pozwalają w bardzo ciekawy sposób poszerzać wiedzę o różnych zakątkach Mazowsza.
Spotkanie poprowadziła regionalna koordynatorka konkursu – Ewelina Adamska-Niemkiewicz. Polskie Towarzystwo Informatyczne reprezentowała Prezes Oddziału Mazowieckiego Maria Ganzha.
Podczas mazowieckiego finału mieliśmy przyjemność gościć także przedstawiciela Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Wiesława Kołodziejskiego oraz Panią Donatę Nowakowską, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich. Ta spółka była sponsorem głównych nagród dla laureatów I i II miejsca w kategorii szkół podstawowych oraz uczniów wyróżnionych w kategorii szkół ponadpodstawowych. Gry edukacyjne dla autorów najlepszych prac ufundował Instytut Pamięci Narodowej.
Zadanie polegało na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat okolicy, gdzie znajduje się Placówka uczniów. Naszym tematem stała się kolejka wilanowska. Poniżej link do gry:https://view.genial.ly/624f442e9e6b0e0018c5357a...
Musieliśmy. Zapoznać się z historią kolejki, dotrzeć do zdjęć archiwalnych, wykonać zdjęcia współczesne, opracować regulamin i instrukcję do gry oraz poszczególne zadania. Jesteśmy dumni, że udało się to wszystko wykonać i nasza gra znalazła się na ogólnokrajowej mapie i teraz każdy w Polsce będzie mógł zagrać w naszą grę. Mamy nadzieję, że nasza praca przyczyni się do promocji naszego miasta jego historii oraz zabytków w kraju.
GRATULUJEMY!!!
Uczniowie z klas 2a, 2b, 3a i 3b pokazali, że los lasów nie jest im obojętny i wsparli akcję "Przytul się do drzewa" organizowaną przez @straznicylasow.
Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.
Emilia Kamać
Uczniowie z klas 2a i 2b wraz z opiekunami: p. E.Kamać i p. K.Piekarniak, p. U.Ludwin i p. Ż.Misiak, wybrali się na wycieczkę do Pijalni Czekolady E.Wedel. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek o kakaowcu i czekoladzie. Poznały historię założycieli fabryki E. Wedel oraz miały okazję napić się wyśmienitej czekolady z bitą śmietaną. Na koniec każde dziecko własnoręcznie ozdobiło swój torcik. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka.
Karolina Piekarniak
W dnach 13-20 maja odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. W tym czasie dzieci naszej szkoły przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa dotyczące lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie prezentowali w jaki sposób prawidłowo posługiwać się sprzętem sportowym zarówno w hali sportowej jak i na ścieżce zdrowia. Oprócz tego uczniowie omawiali reguły bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji i ferii zimowych (zasady zachowania się nad wodą w górach podczas turystyki rowerowej i na rolkach). Podsumowaniem całego tygodnia był test wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w których wzięli udział uczniowie klas IV. W konkursie tym III miejsce zajął Wojciech Bernaciak i Marysia Zacharska, II miejsce Julia Jędrzejewska i I miejsce Michał Ratusiński.
Marcin Matyjasiak
Bartosz Wilczak
Jan Nowacki
W piękny, ciepły i słoneczny poniedziałek 6 czerwca uczniowie klas 4a, 4b i 4c z wychowawczyniami oraz p. Agatą Kijo i p. Katarzyną Hysz pojechali do parku rozrywki w Julinku. Park jest pięknie położony wśród sosnowych lasów, co pozwoliło nam nie tylko na korzystanie z cienia podczas największego upału, ale też na oddychanie równie wspaniałym powietrzem, co w Konstancinie. Uczniowie podzielili się na grupy i korzystali z różnorodnych atrakcji: ścianki wspinaczkowej, mini golfa, parku linowego, dmuchańców, toru tubingowego oraz wesołego miasteczka, które okazało się naprawdę wesołe, bo bawiąc się tam, nasi uczniowie mieli wiele powodów do śmiechu i radości. Pobyt w parku był też okazją do integracji między klasami, próbą nauki organizacji czasu i zabawy oraz samodzielności. Przed wyjazdem z parku zjedliśmy smaczny obiad, zrobiliśmy klasowe zdjęcia i zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Konstancina.
K. Furmańska, M. Ratajska, A. Woźniak
W ramach szkolnego wolontariatu zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów szkolnych.
Udało się przygotować zestawy szkolne dla potrzebujących dzieci. Jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom za zaangażowanie i okazane serce.
Opiekunowie wolontariatu
Na potrzeby klasy trzeciej zostały przeprowadzone zajęcia z jogi integralnej. Czy współczesne dzieci poradziły sobie z tym wyzwaniem?
Przełamujemy myślenie stereotypowe "nudnej joogi" zamiast tego wdrażamy myślenie: jogi świadomej, jogi dla ciała i umysłu, jogi dla odpoczynku i zabawy. Dzieci powinny poszerzać horyzonty swojej świadomości dbania o ciało i umysł.
Jogę ćwiczymy w pojedynkę, w parach, w grupie, w ciszy, w rytmach dzwięków i muzyki.
Magdalena Sobczyk
Terapeuta SI
Instruktor jogi
Powered by aSc EduPage