Strona główna

        • 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły.

          Szanowni Państwo,
          po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że osób, instytucji i stowarzyszeń potrzebujących pomocy jest wiele, jednak będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie i z góry za to serdecznie dziękujemy.
          Jak przekazać? RR strona: https://www.facebook.com/people/Rada-Rodzic%C3%B3w-SP2-Konstancin-Jeziorna/100087587167178/
          • Szanowni Państwo,

            w związku z reorganizacją i powstaniem CUW następuje zmiana rachunku bankowego - opłaty za obiady.

            Opłaty za obiady od stycznia 2026 przyjmowane tylko przelewem na konto, brak możliwości wpłaty gotówką.
            • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziorna, w roku szkolnym będzie czynny:

              Pon. 8.00-16.00

              Wt. 7.30-15.30

              Śr. 7.30-15.30

              Czw. 7.30-15.30
              • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.
                • Film przedstawia naukę w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2

                  im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Klasy IV – VIII prowadzą nauczanie zdalne.
                  • Szanowni Państwo,
                    zostało, podpisane porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej.
                        • Paintball 6ab
                          • Paintball 6ab

                            13 czerwca 2022 roku, klasy 6ab wraz ze swoimi wychowawcami, p.Ewą Burman-Wudecką oraz p. Wojciechem Guszkowskim, wybrały się do ośrodka paintballu w Chylicach.

                            Wspaniałe gry i zabawy poprowadzili animatorzy.

                            Następnie odbyła się przygotowana prawdziwa uczta królewska. Wspaniała organizacja, transport, grill, napoje, przepyszne lody. Dziękujemy Rodzice za Wasze zaangażowanie.

                        • Wycieczka klas 5 do piekarni
                          • Wycieczka klas 5 do piekarni

                            W maju pojechaliśmy na wycieczkę do piekarni Grzybki. Wcześniej byliśmy na spacerze w parku w Wilanowie. Po dłuższym przekonywaniu, nasza Pani wychowawczyni - Pani Dorota Raczkowska, zgodziła się, abyśmy poszli do amerykańskiej restauracji McDonald’s. Po zjedzeniu posiłku, ruszyliśmy w stronę piekarni. Na miejscu ubraliśmy się w fartuchy, aby się nie pobrudzić. Oglądaliśmy film o historii piekarni i obowiązujących tam zasadach. Potem formowaliśmy ciasteczka, bułeczki i piekliśmy pizzę przez siebie skomponowaną. Wszystko było bardzo pyszne! Na końcu zwiedzaliśmy piekarnię.

                          • Spotkanie uczestników projektu eTwinning

                            W sobotni ranek 11 czerwca grupa uczniów realizujących międzynarodowy projekt eTwinning „Welcome to My Country!” spotkała się online przy pomocy aplikacji ZOOM – w spotkaniu wzięli udział uczniowie z Konstancina oraz z Chorwacji, Turcji i Czech. Na początku uczniowie krótko opowiedzieli o swoich wakacyjnych planach – celem realizowanego projektu było przedstawienie naszych krajów jako miejsc oferujących różnorodne możliwości spędzenia ciekawych wakacji. Następnie stworzyli chmurę wyrazową wpisując słowa, które kojarzą im się z eTwinningiem i pracą w projekcie. Ostatnim zadaniem był quiz w aplikacji Kahoot – tu trzeba było wykazać się znajomością wpisów na naszym projektowym blogu, na którym zamieszczaliśmy ciekawostki turystyczne i nie tylko.

                        • Zajęcia kulinarne – deser lodowy
                          • Zajęcia kulinarne – deser lodowy

                            Na ostatnich zajęciach kulinarnych przygotowaliśmy desery lodowe. Każde dziecko skomponowało swój deser z ulubionych składników. Do wyboru były lody waniliowe i śmietankowe oraz pokrojone owoce: truskawki, borówki, winogrona. Kto chciał, mógł polać swój deser sosem truskawkowym, czekoladowym lub toffi. Było to pyszne zakończenie projektu kulinarnego „Kuchcik świetlicowy”.

                        • Turniej tabliczki mnożenia
                          • Turniej tabliczki mnożenia

                            W dniach 6-10 czerwca 2022 roku odbył się w świetlicy szkolnej turniej tabliczki mnożenia. Wzięło w nim udział 43 uczniów z klas drugich i trzecich. Celem konkursu było zachęcenie do nauki matematyki przez zabawę oraz utrwalenie tabliczki mnożenia.

                            W czasie zajęć świetlicowych uczniowie przygotowywali się do turnieju grając w grę dydaktyczną „Dwa razy dwa” i układając karty matematyczne Andrzeja Grabowskiego na czas. W ten sposób doskonalili tabliczkę mnożenia i liczenie w pamięci, a także ćwiczyli koordynację wzrokowo - ruchową. Gry nie tylko rozwijały dzieci intelektualnie, ale również uczyły zdrowej rywalizacji, pracowitości i systematyczności. Najwięcej jednak radości dostarczyło pobijanie własnych rekordów.

                        • Interdyscyplinarna gra terenowa
                          • Interdyscyplinarna gra terenowa

                            We wtorek, 14 czerwca 2022 r. uczniowie klas piątych wzięli udział w grze terenowej, przygotowanej przez nauczycieli zespołu przyrodniczo – matematycznego: Jolantę Banach, Dorotę Raczkowską, Annę Kobusińską, Małgorzatę Czyż.

                            W zabawie wspierali młodszych kolegów uczniowie z klasy 7a. Gra polegała na odczytaniu zadań z kodów QR za pomocą tabletów i jak najszybszym ich rozwiązaniu. Zadań było osiem, po dwa z każdego przedmiotu: informatyki, geografii, matematyki i biologii. Piątoklasiści byli podzieleni na grupy i do gry podeszli z wielkim zaangażowaniem, mieli przy tym dużo frajdy. Mogli wykazać się refleksem, wiedzą i umiejętnością współpracy w grupie. Zwycięskie grupy otrzymały słodkie podarunki.

                        • Wakacyjny darmowy kurs polskiego dla uczniów z Ukrainy
                          • Wakacyjny darmowy kurs polskiego dla uczniów z Ukrainy

                            Dzieci z Ukrainy, uczące się w naszej gminie, będą mogły poprawić znajomość polskiego. W te wakacje (od 27 czerwca do 15 lipca) Szkoła Podstawowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie organizuje dla nich darmowy letni kurs językowy. Zapisy na zajęcia będą prowadzone od 20 do 22 czerwca.

                            Już ponad 200 dzieci z Ukrainy uczęszcza do gminnych szkół podstawowych. Niestety niektórzy nowi uczniowie nie radzą sobie jeszcze z językiem polskim i to właśnie z myślą o nich organizowana jest Konstancińska Letnia Szkoła Języka Polskiego.

                        • Solidarni z Ukrainą
                          • Solidarni z Ukrainą

                            Każdy z nas: w szkole, pracy, sąsiedztwie, czy we własnym domu ma kontakt z osobami zza wschodniej granicy, które musiały uciekać z własnego domu przed rosyjskim agresorem. Jako wyraz solidarności z naszymi sąsiadami odbyło się w szkole 9 czerwca spotkanie dla klas 6-8 w formie projektu językowego „Solidarni z Ukrainą”. Młodzież została przywitana krótką prezentacją o dawnej, pięknej Ukrainie oraz tej, na którą teraz codziennie spadają bomby. Następnie w językach: polskim i ukraińskim przedstawiono informacje o ukraińskich symbolach narodowych, władzach, gospodarce, historii, miastach i kulturze. Wysłuchano popularnych ostatnio piosenek „Czerwona kalina” oraz Stefania”(zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Eurowizji 2022. W związku z potrzebami wśród ludności i walczących na froncie żołnierzy ogłoszono zbiórkę darów, które można przynosić do szkoły, do końca roku szkolnego (sól- brak je

                        • Dzień Przyjaciela
                          • Dzień Przyjaciela

                            9 czerwca – według kalendarza świąt nietypowych – przypada Dzień Przyjaciela. Samorząd Uczniowski, wzorem ubiegłego roku, zaprosił uczniów do fotografowania się z przyjaciółmi. Uczniowie z Koła Fotograficznego pod opieką p. Wojciecha Guszkowskiego wykonali i przygotowali do zaprezentowania „przyjacielskie” zdjęcia.

                        • Dzień Pustej Klasy
                          • Dzień Pustej Klasy

                            Dzień Pustej Klasy zainicjowany w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli obchodzony jest

                            rokrocznie i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. W tym

                            roku nasza klasa postanowiła spędzić ten dzień na wspólnej lekturze “Legendy o Smoku Wawelskim”

                            w wersji nieco żartobliwej. Zainspirowała nas ona do stworzenia własnych baśniowych smoków na

                        • Bal Ósmoklasistów 2022
                          • Bal Ósmoklasistów 2022

                            10 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, odbył się tradycyjny Bal Ósmoklasistów zorganizowany przez rodziców uczniów kończących naszą szkołę. W balu wzięło udział ponad 60 uczniów z klas ósmych w tym uczniowie z Ukrainy.

                            Hasło do rozpoczęcia poloneza, dała p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły. Młodzież przepięknie zaprezentowała się w choreografii przygotowanej przez p. Elżbietę Świątek.

                        • Dwójka najlepsza na Mazowszu
                          • Dwójka najlepsza na Mazowszu

                            Dnia 10 czerwca 2022 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody w Pływaniu Drużynowym w Ciechanowie.

                            Nasze dziewczęta uzyskały najlepszy czas z siedmiu startujących zespołów i tym samym zajęły I miejsce wśród wszystkich drużyn. Naszą szkołę reprezentowały: Lena Kordas, Marysia Zacharska, Tola Świątkiewicz, Gabrysia Jasienicka, Zosia Lisowska, Matylda Rzepecka, Natalia Januszko, Wiktoria Stegenka oraz rezerwowe: Marianna i Aniela Sienkiewicz, Iga Mon.

                        • Biblioteka - Bajkowa Fotobudka
                          • Biblioteka - Bajkowa Fotobudka

                            Pierwszego czerwca biblioteka szkolna wraz z wolontariatem bibliotecznym zorganizowała dla najmłodszych uczniów fotobudkę. Przygotowania do tego dnia trwały od kwietnia. Kartonowe makiety z postaciami z bajek rosły jak na drożdżach. Ich końcowy efekt świadczy, że mamy bardzo utalentowaną i kreatywna młodzież. Efektem pracy są znani i lubiani przez dzieci bohaterowie bajek.

                        • Współpraca międzynarodowa
                          • Współpraca międzynarodowa

                            11 czerwca 2022 roku, w ramach współpracy międzynarodowej, delegacja naszej szkoły pod kierunkiem p. Katarzyny Chiszko – dyrektor szkoły, wzięła udział w świętowaniu 16. rocznicy współpracy z Hranicami oraz 11. rocznicy współpracy z Denzlingen.

                            Hranice (Czechy), Denzlingen (Niemcy) to nasze miasta partnerskie. Nasza szkoła od wielu lat współpracuje ze szkołą w Denzlingen. Prowadzimy wzajemne wymiany uczniowskie.

                        • Przytul się do drzewa
                          • Przytul się do drzewa

                            Uczniowie z klas 2a, 2b, 3a i 3b pokazali, że los lasów nie jest im obojętny i wsparli akcję "Przytul się do drzewa" organizowaną przez @straznicylasow.

                            Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

                        • Wycieczka do Pijalni Czekolady E. Wedel
                          • Wycieczka do Pijalni Czekolady E. Wedel

                            Uczniowie z klas 2a i 2b wraz z opiekunami: p. E.Kamać i p. K.Piekarniak, p. U.Ludwin i p. Ż.Misiak, wybrali się na wycieczkę do Pijalni Czekolady E.Wedel. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek o kakaowcu i czekoladzie. Poznały historię założycieli fabryki E. Wedel oraz miały okazję napić się wyśmienitej czekolady z bitą śmietaną. Na koniec każde dziecko własnoręcznie ozdobiło swój torcik. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka.

                        • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa na lekcjach WF
                          • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa na lekcjach WF

                            W dnach 13-20 maja odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. W tym czasie dzieci naszej szkoły przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa dotyczące lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie prezentowali w jaki sposób prawidłowo posługiwać się sprzętem sportowym zarówno w hali sportowej jak i na ścieżce zdrowia. Oprócz tego uczniowie omawiali reguły bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji i ferii zimowych (zasady zachowania się nad wodą w górach podczas turystyki rowerowej i na rolkach). Podsumowaniem całego tygodnia był test wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w których wzięli udział uczniowie klas IV. W konkursie tym III miejsce zajął Wojciech Bernaciak i Marysia Zacharska, II miejsce Julia Jędrzejewska i I miejsce Michał Ratusiński.

                          • Wycieczka klas 4 do Julinka

                            W piękny, ciepły i słoneczny poniedziałek 6 czerwca uczniowie klas 4a, 4b i 4c z wychowawczyniami oraz p. Agatą Kijo i p. Katarzyną Hysz pojechali do parku rozrywki w Julinku. Park jest pięknie położony wśród sosnowych lasów, co pozwoliło nam nie tylko na korzystanie z cienia podczas największego upału, ale też na oddychanie równie wspaniałym powietrzem, co w Konstancinie. Uczniowie podzielili się na grupy i korzystali z różnorodnych atrakcji: ścianki wspinaczkowej, mini golfa, parku linowego, dmuchańców, toru tubingowego oraz wesołego miasteczka, które okazało się naprawdę wesołe, bo bawiąc się tam, nasi uczniowie mieli wiele powodów do śmiechu i radości. Pobyt w parku był też okazją do integracji między klasami, próbą nauki organizacji czasu i zabawy oraz samodzielności. Przed wyjazdem z parku zjedliśmy smaczny obiad, zrobiliśmy klasowe zdjęcia i zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do 

                    • Nasze media społecznościowe

                    • Godziny lekcji

                      Wtorek 23.06.2026
                    • Librus Synergia
                    • Koła zainteresowań

                        • Odnośnik: https://zs2-konstancin.edupage.org/a/zajecia-dodatkowe-i-kola-zainteresowan
                    • Galeria zdjęć

                      • brak danych
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • MS Office

                      • Microsoft 365
                    • Partnerzy

                        • Odnośnik: https://etwinning.pl/
                    • Projekty 

                        • Odnośnik: https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
                      • Kontakt

                        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                        • +48 22 756 41 91
                          +48 22 754 03 39
                        • ul. Żeromskiego 15
                          05-510 Konstancin - Jeziorna
                          Poland
                        • Numery wewnętrzne:
                        • 111 Sekretariat
                          Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • 112 Intendent
                          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
                        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
                        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
                        • 117 Psycholog
                        • 118 Pielęgniarka
                        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
                        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
                        • 124 Pokój nauczycielski
                        • 125 Świetlica s.3
                        • 126 Portiernia
                        • 127 Świetlica s.32
                        • 128 Zerówki
                        • 129 Logopeda
                        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
                        • 203 Biblioteka
                        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
                          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

                          Konto do wpłat za obiady:
                          98 800200040214172920020001

                          Konto ZFŚS:
                          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
                        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                      • Logowanie