Strona główna

        • 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły.

          Szanowni Państwo,
          po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że osób, instytucji i stowarzyszeń potrzebujących pomocy jest wiele, jednak będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie i z góry za to serdecznie dziękujemy.
          Jak przekazać? RR strona: https://www.facebook.com/people/Rada-Rodzic%C3%B3w-SP2-Konstancin-Jeziorna/100087587167178/
          • Szanowni Państwo,

            w związku z reorganizacją i powstaniem CUW następuje zmiana rachunku bankowego - opłaty za obiady.

            Opłaty za obiady od stycznia 2026 przyjmowane tylko przelewem na konto, brak możliwości wpłaty gotówką.
            • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziorna, w roku szkolnym będzie czynny:

              Pon. 8.00-16.00

              Wt. 7.30-15.30

              Śr. 7.30-15.30

              Czw. 7.30-15.30
              • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.
                • Film przedstawia naukę w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2

                  im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Klasy IV – VIII prowadzą nauczanie zdalne.
                  • Szanowni Państwo,
                    zostało, podpisane porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej.
                        • Wystawa Cosmos Discovery
                          • Wystawa Cosmos Discovery

                            12 kwietnia 2022r., uczniowie z klasy 2a i 2b wybrali się wraz z opiekunami: p.E.Kamać, p.K.Piekarniak, U.Ludwin oraz Ż.Misiak na wycieczkę do Warszawy. Naszym celem było zwiedzenie wystawy pt." Cosmos Discovery". Uczniowie mieli okazję zobaczyć oryginalne eksponaty z USA, kolekcję oryginalnych skafandrów, stacje i promy kosmiczne czy interaktywną stację kosmiczną. Prezentujemy zdjęcia z wycieczki.

                        • Zajęcia kulinarne w świetlicy
                          • Zajęcia kulinarne w świetlicy

                            W ramach kulinarnego projektu świetlicowego dzieci podjęły się trudnego zadania – przygotowania pierogów z serem. Po dokładnym zapoznaniu się z przepisem, dzieci przystąpiły do realizowania zadań przydzielonych im przez wychowawców. Wychowawczynie zagniotły i rozwałkowały ciasto. Dzieci wykrawały kółka, nakładały słodki farsz twarogowy i starannie zlepiały brzegi. Następnie przyglądały się, jak wychowawczynie stopniowo wkładają pierogi do gotującej się wody. Po kilku minutach można było wyjmować pierogi łyżką cedzakową i układać jej na talerzach. Kto chciał, mógł polać pyszne pierogi słodką śmietanką. Dzieci uznały, że był to prawdziwie królewski posiłek.

                        • Najsympatyczniejsi i konkurs fotograficzny
                          • Najsympatyczniejsi i konkurs fotograficzny

                            W poniedziałek 11 kwietnia uczniowie klas 4 – 6 oraz klasy 7a zgromadzili się na krótkim apelu, na którym podsumowaliśmy marcowe wybory Najsympatyczniejszych Koleżanek i Kolegów oraz zorganizowany przez SU konkurs fotograficzny „Postacie kobiet i dziewcząt w filmach”. Najpierw słodkie nagrody odebrali nasi Najsympatyczniejsi uczniowie klas 4 – 6, następnie pani dyrektor Katarzyna Chiszko wręczyła dyplomy oraz sfinansowane przez Radę Rodziców nagrody w konkursie filmowym, w którym zwycięzców licznie reprezentowanych przez uczennice klasy 7a wyłoniło jury w składzie p. Iwona Wojewoda-Jedynak – nauczycielka plastyki oraz p. Wojciech Guszkowski – opiekun Szkolnego Koła Fotograficznego.

                        • Pisanki
                          • Pisanki

                            Jednym z jej symboli Wielkanocy są pisanki. Dzieci w świetlicy wykonały piękne prace plastyczne - jajka wielkanocne. Na kolorowym tle odrysowały z szablonu kształt jajka i posmarowały go klejem. Na to nałożyły pognieciony ręcznik papierowy i farbami namalowały fantazyjne wzory. Druga technika polegała na wysypaniu kaszy manny na posmarowany klejem kształt jajka, wysuszeniu podkładu oraz naniesieniu zdobień farbami. Prace zostały wywieszone w gablotach na parterze, tworząc radosny, świąteczny klimat.

                        • Wielkanocne stroiki
                          • Wielkanocne stroiki

                            Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z drugich klas na zajęciach świetlicowych przygotowały prezenty dla rodziców. W słoiczkach po jogurcie, na barwionym mchu, umieściły kolorowe ozdoby – symbole Wielkanocy: kurczaczki, pisanki, kwiaty i bazie. Powstały piękne stroiki, które podkreślą świąteczny wystrój rodzinnego stołu.

                        • Mój Koszyczek Wielkanocny
                          • Mój Koszyczek Wielkanocny

                            Już po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany konkurs "Mój Koszyczek Wielkanocny". Jak co roku mogliśmy podziwiać wiele pięknych i oryginalnych prac stworzonych przez naszych zdolnych uczniów. Nasi wychowankowie wykazali się niesamowitą pomysłowością w zakresie doboru materiałów, z których powstały owe koszyczki wielkanocne. Każdy koszyczek był godny wyróżnienia, jednak komisja musiała wybrać podium, na którym znaleźli się:

                          • Wielkanocne Kartki

                            Uczniowie klas 5 – 7 na lekcjach plastyki pod artystycznym okiem p. Iwony Wojewody-Jedynak wykonali piękne Wielkanocne kartki, które zostały wysłane do Domu Pomocy Społecznej w Koninie. Jest to akcja w ramach projektu „Z serca do serca” realizowanego przez Ambasadorów eTwinning z całej Polski.

                            Katarzyna Furmańska – opiekun projektu

                          • Afryka Kazika - Африка Казіка

                            „Afryka Kazika” - książka po ukraińsku/ „Африка Казіка” - книга українською мовою

                            Dla uczniów z Ukrainy biblioteka szkolna nabyła ukraińską wersję niezwykle popularnej książki przygodowej dla dzieci "Afryka Kazika", ze specjalna dedykacją autora-Łukasza Wierzbickiego.

                            "Opowiadania zostały napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika" (źródło: taniaksiążka.pl)

                          • Dwa srebra w dwa dni

                            11 i 12 kwietnia nasi uczniowie brali udział w gminnych zawodów w mini piłce nożne na boisku klubu sportowego Kosa Konstancin. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli: II miejsce.

                            Gratulujemy :)

                            Nauczyciele wf: Jan Nowacki, Marcin Matyjasiak

                        • Brawo Dwójka
                          • Brawo Dwójka

                            Nasi uczniowie awansowali do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu - Geniallne miejsca. Jest to konkurs informatyczno-historyczny polegający między innymi na wykonaniu gry terenowej. Nasza drużyna wykonała grę: Kolejka wilanowska. Skład drużyny: Kalina Misiak, Łucja Januszko, Matylda Rzepecka, Zuzanna Kamać, Laura Kamińska - 7a. Opiekun drużyny - Wojciech Guszkowski. Zapraszamy do wchodzenia do gry i dzielenia się swoimi komentarzami, to pomoże w dalszym awansie.

                        • Ferie świąteczne
                          • Ferie świąteczne

                            Szanowni Państwo,
                            Drodzy Uczniowie,
                            przypominamy, że w terminie 14.04. – 19.04.2022 roku,
                            zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022,
                            mamy wiosenną przerwę świąteczną w zajęciach lekcyjnych.
                            Życzymy udanego wypoczynku w Gronie Rodzinnym.
                            Dyrektor szkoły wraz z Radą Pedagogiczną.
                            Podstawa
                        • Konkurs matematyczny
                          • Konkurs matematyczny

                            We wtorek, 29 marca 2022 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs matematyczny „Kangurek”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas drugich, którzy przygotowywali się do niego od września, na zajęciach koła matematycznego.

                            Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia oraz propagowanie zdrowej rywalizacji.

                    • Nasze media społecznościowe

                    • Godziny lekcji

                      Poniedziałek 22.06.2026
                    • Librus Synergia
                    • Koła zainteresowań

                        • Odnośnik: https://zs2-konstancin.edupage.org/a/zajecia-dodatkowe-i-kola-zainteresowan
                    • Galeria zdjęć

                      • brak danych
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • MS Office

                      • Microsoft 365
                    • Partnerzy

                        • Odnośnik: https://etwinning.pl/
                    • Projekty 

                        • Odnośnik: https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
                      • Kontakt

                        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                        • +48 22 756 41 91
                          +48 22 754 03 39
                        • ul. Żeromskiego 15
                          05-510 Konstancin - Jeziorna
                          Poland
                        • Numery wewnętrzne:
                        • 111 Sekretariat
                          Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • 112 Intendent
                          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
                        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
                        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
                        • 117 Psycholog
                        • 118 Pielęgniarka
                        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
                        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
                        • 124 Pokój nauczycielski
                        • 125 Świetlica s.3
                        • 126 Portiernia
                        • 127 Świetlica s.32
                        • 128 Zerówki
                        • 129 Logopeda
                        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
                        • 203 Biblioteka
                        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
                          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

                          Konto do wpłat za obiady:
                          98 800200040214172920020001

                          Konto ZFŚS:
                          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
                        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                      • Logowanie