Warsztaty komiksowe w klasie 2a
Pytanie czy komiksy się czyta czy ogląda nie stanowiło dla klasy 2a żadnego wyzwania. Uczniowie chętnie poznali historię tego medium, odkryli nowe gatunki i rodzaje komiksu, a także z zainteresowaniem czytali/oglądali różne albumy z całego świata. Dowiedzieli się, że komiks może poruszać różne tematy, także te poważne, z radością odkryli, że może też być lekturą szkolną. Nauczyli się przygotowywać własne ziny komiksowe metodą DIY na warsztatach prowadzonych przez Bartka Biedrzyckiego. Okazało się, że samodzielne składanie papierowych książeczek, wymyślanie historii i ubieranie ich w rysunki to wspaniała przygoda i świetna zabawa.
Uwaga!
Dnia 30.11.2023 r. (czwartek), o godz. 17.00, w sali nr 24 (I piętro) odbędzie się zebranie rodziców dzieci zakwalifikowanych na zajęcia logopedyczne.
W tym samym terminie i sali o godz. 17.45 odbędzie się zebranie rodziców dzieci zakwalifikowanych na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.
Zapraszamy!
PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2024
Nasza szkoła bierze udział w plebiscycie "PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2024".
Jest to nowa inicjatywa, mająca na celu wyróżnienie najwybitniejszych placówek edukacyjnych w kraju, powiatach oraz województwach. Wybór zwycięskiej szkoły odbywa się na podstawie głosowania, w którym udział biorą uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.
TRAPER w Palmirach i na Starych Powązkach
25 listopada 2023 roku, wybraliśmy się na cmentarz wojenny w Palmirach. Najpierw mieliśmy warsztaty historyczne, prowadzone przez p. Marię Kamińską – miejscową przewodniczkę oraz p. Wojciecha Guszkowskiego naszego historyka i przewodnika. Oglądaliśmy filmy historyczne poświęcone tragedii Polaków, rozstrzelanych przez Niemców w Palmirach i okolicznych miejscowościach na terenie Puszczy Kampinoskiej w okresie II wojny światowej. Zwiedziliśmy wystawy w miejscowym muzeum, zapaliliśmy znicze. Uczciliśmy pamięć Bohaterów minutą ciszy oraz modlitwą (osoby wierzące).
Spotkanie z Absolwentem – Joanna Rutkowska
21.11.2023 do naszej szkoły zawitała nasza absolwentka Joanna Rutkowska. Opowiedziała nam czym się zajmuje i co robi w życiu. Z jej opowieści mogliśmy dowiedzieć się że pracowała w reklamie jako producentka z wieloma znanymi firmami i markami takimi jak: Lindt, Ryłko czy Revers. Produkowała tez sesje zdjęciowe z La Mania czy MLE.
AKADEMIA CZUJNEGO RODZICA
Szanowni Państwo,
Powiat Piaseczyński zaprasza na kolejne spotkanie Akademii Czujnego Rodzica.
Tym razem działamy również w ramach <https://piaseczno.pl/alians-przeciw-depresji-powiat-piaseczynski/> Gminno-Powiatowego Aliansu Przeciw Depresji w Powiecie Piaseczyńskim.
Tematem spotkania będzie d
Dzień Postaci z Bajek
Środa 15 listopada - to dzień, w którym korytarze naszej szkoły wypełniły bajkowe postacie: królewny, wróżki, rycerze, smoki i nie tylko. W ten sposób obchodziliśmy wypadający 5 listopada – w dniu urodzin Walta Disneya – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Grupa uczniów klasy 6c realizująca Ambasadorski projekt eTwinning „Bajki, baśnie, bajeczki” zaplanowała go we współpracy z Samorządem Uczniowskim, a klasa 6a pod opieką p. Iwony Wojewody-Jedynak przygotowała ciekawe ilustracje zdobiące szkolny parawan. Bajkowe zdjęcia wykonały uczennice z Koła Fotograficznego, którego opiekunem jest p. Wojciech Guszkowski.
Turniej warcabowy
W listopadzie, w świetlicy szkolnej, odbył się turniej warcabowy. Wzięło w nim udział 39 uczniów z klas drugich.
Celem konkursu była popularyzacja zabawowej formy spędzania czasu wolnego, pobudzanie do zaradności i podejmowania decyzji, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę, rozwijanie zdolności i umiejętności logicznego myślenia, przestrzegania zasad i reguł oraz radzenia sobie z wygraną, porażką.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
17 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas: 2c, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c na lekcji matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia.
Egzaminatorzy - uczniowie klas 7a i 7b: Mateusz Nadolny, Dawid Mazurek, Marianna Sienkiewicz, Gustaw Sulima, Basia Szulińska, Ilia Koncewicz, Jan Ruciński, Alan Mąkosa, Julia Wrotek, Mykyta Antonenko, Marika Palusińska, Ola Mróz, Natalia Dąbrowska, Zosia Lisowska, Tola Świątkiewicz, Lena Granecka pod bacznym okiem ekspertów: p. Katarzyny Góreckiej, p. Agaty Bińkowskiej, p. Małgorzaty Pietrzak, p. Doroty Zagończyk, p. Anny Kobusińskiej, p. Ewy Czarny, p. Agnieszki Gromady i p. K. Chiszko, przeprowadzili egzamin z tabliczki mnożenia, sprawdzili go i wydali certyfikaty.
Szkoły Pełne Talentów
Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki zaangażowaniu Rodziców i Uczniów zebraliśmy 5858 kuponów „talenciaków”, co pozwoliło nam na zamówienie potrzebnych i pożytecznych artykułów do zajęć i zabaw świetlicowych.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej szkoły:)
Pomoc dla zwierząt
Szkolny wolontariat rozpoczął coroczną akcję charytatywną na rzecz schroniska „Koci Azyl” w Klarysewie. Zbieramy żywność i akcesoria głównie dla kotów, ale dla psów też mile widziane:)
Prosimy o wsparcie naszej akcji, aby pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Zbiórka trwa do 08.12.2023r. w sali nr 3 na parterze (świetlica).
Muzeum Powstania Warszawskiego
Obecnie na lekcjach historii w klasach ósmych, omawiamy udział Polaków w drugiej wojnie światowej. Stąd też pomysł, aby klasa 8a oraz klasa 8b, odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspaniałe wystawy , bardzo realistycznie przedstawiające tamte czasy, wywarły na nas ogromne wrażenie. Wszyscy zwiedzali muzeum w ciszy i pełnym skupieniu. Takie żywe lekcje historii przyczyniają się do bardzo emocjonalnego poznawania przeszłości. Po muzeum, oprowadziła nas p. Anna, córka byłego powstańca, Czesława Cywińskiego – dziękujemy!!!
98. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego
20 listopada 2023 roku, mija 98. rocznica śmierci Stefana Żeromskiego, Patrona naszej szkoły. Z tej okazji, klasa 8a oraz klasa 8b, odwiedziły grób Pisarza na cmentarzu ewangelickim w Warszawie przy ulicy Żytniej. Tutaj została złożona wiązanka kwiatów (finansowanie Rada Rodziców – dziękujemy!!!) oraz zapalone znicze przywiezione przez uczniów – dziękujemy!!!. Obecni oddali hołd Pisarzowi i uczcili Jego pamięć minutą ciszy.
Schabowy po uczniowsku
W ramach realizacji podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie, omawialiśmy zagadnienia takie jak: budżet domowy, ekonomia na co dzień itp.
Dwaj uczniowie (Tymon Gołaszewski oraz Filip Prześlakiewicz) zrealizowali film o wykonaniu obiadu ze schabowym w roli głównej.
Oceńcie sami zaangażowanie chłopców oraz wykonanie.
Kim byli Powstańcy Warszawscy?
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. W powstaniu, oprócz dorosłych, brały udział także dzieci. To, co wtedy przeżyły, jak znalazły się w powstaniu, czy chciały brać w nim udział zostało opowiedziane w książkach „ Fajna ferajna” i „Galop ‘44”. Sylwetki Powstańców przybliżyła nam w niespotykanej formie (nasi uczniowie wcielali się w powstańców) autorka książek- pani Monika Kowaleczko-Szumowska. Spotkanie autorskie dla klas 4-tych i 5-tych odbyło się 9 listopada (ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Rady Rodziców). Po spotkaniu była możliwość zakupienia książki z dedykacją od autorki. Do książki „Fajna Ferajna” został nakręcony film, w którym Powstańcy- wtedy małe dzieci, dziś starzy ludzie, opowiadają swoje doświadczenia z tego strasznego czasu.
Kontynuujemy wyjścia do biblioteki publicznej…
W zeszłym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z Konstancińską Biblioteką Publiczną, z filią w willi Gryf. W tym roku szkolnym klasy trzecie miały okazję uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych, przeprowadzonych przez panią Sylwię Wolską. Uczniowie poznawali zasady korzystania z biblioteki publicznej, mieli okazję poznać pomieszczenia biblioteki i jej zbiory oraz uczestniczyli w fajnych zajęciach animacyjnych, m.in. rozwiązywali krzyżówki związane z bajkami i baśniami, rysowali zwierzęta słuchając jedynie opisów w stylu „małe kółko w dużym kółku”, naśladowali głosy zwierząt udzielając swojej twarzy jako twarzy zwierzęcia w specjalnej książeczce czy wykazywali się znajomością tytułów baśni, poprawiając ich błędne nazwy.
Mistrz Kodowania Edukacji Wczesnoszkolnej 2023
W październiku w naszej szkole odbyła się trzecia edycja zabawy w kodowanie dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zabawa polegała na wykonaniu obrazków zgodnie z podanym kodem.
W tym roku udział wzięło ponad 60 uczniów, spośród których Mistrzem Kodowania Edukacji Wczesnoszkolnej została Oliwia Lepianka z klasy pierwszej.
Sukcesy w pływaniu
Sześć złotych medali, dwa srebrne i cztery brązowe to zdobycze konstancińskich pływaków, uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie w miniony weekend.
Uczniowie rywalizowali na pływalni w Sochaczewie w Ogólnopolskich zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości o Puchar Miasta Sochaczew oraz w Otwartych Jesiennych Mistrzostwach Okręgu WMOZP i Warszawy.
Zdrowe śniadanie w Edukacji Wczesnoszkolnej
Listopad to miesiąc zdrowego drugiego śniadania. Uczniowie klas 1-3 bardzo zaangażowali się w naukę nt zdrowych nawyków żywieniowych, kultury spożywania posiłków oraz promowanie tej wiedzy. Efektem nauki było wspólne przygotowanie zdrowego posiłku. Dzieci z klasy pierwszej wykonały czapki kucharskie i każdy przygotował swoją zdrową kanapkę. Uczniowie klas drugich ćwiczyli samodzielne posługiwanie się nożem i wszyscy przygotowali piękne, zdrowe i kolorowe kanapki, szaszłyki i sałatki owocowe. Nasi trzecioklasiści przygotowali wspaniałe, jesienne kiszonki.
Nasze media społecznościowe
Godziny lekcji
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych