• Przedstawienie uczniów koła teatralnego

Przedstawienie “Snow White and the Seven Dwarfs” czyli … Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

Uczniowie klas 4 przygotowali przedstawienie teatralne oparte na popularnej bajce pt. “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, jednak tym razem w języku angielskim. W dniu 24.03.2023 r odbyła się premiera przed wspaniała widownią, którą byli uczniowie klas 0- 4 z naszej szkoły. Zarówno uczniowie- aktorzy jak i uczniowie- widzowie bawili się świetnie. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić uczniów do nauki angielskiego oraz do wzięcia udziału w kolejnych projektach przygotowywanych przez uczniów koła teatralnego.

• „Dwójka” najlepsza na Mazowszu

25 kwietnia 2023 roku nasza drużyna w składzie: Kalina Misiak – kapitan, Zuzanna Kamać, Gabriela Jasienicka, Laura Kamińska pod kierunkiem p. Wojciecha Guszkowskiego, odebrała nagrody za zajęcie I miejsca w województwie mazowieckim w konkursie historyczno-informatycznym, „Geniallne miejsca”.

Uroczystość odbyła się w warszawskiej siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego – organizator konkursu. Patronat na konkursem objęli między innymi: Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, govtech Polska, Polska Organizacja Turystyczna.

W dniu dzisiejszym (24.04.2023r.) nastąpiła awaria
                                          naszych linii telefonicznych, w związku z tym wszelkie
                                          informacje proszę kierować na adres email szkoły:
                                          sp2@zs2-konstancin.edu.pl
                                          Przepraszamy za utrudnienia.
                                      • Dzień Ziemi w świetlicy

Z okazji Dnia Ziemi dzieci obejrzały filmiki edukacyjne, uczestniczyły w pogadance o szanowaniu przyrody, rozmawiały na temat sprzątania i segregowania śmieci. Wszyscy doszli do wniosku, że musimy bardzo dbać o naszą planetę, aby mogły cieszyć się nią kolejne pokolenia. Na zajęciach plastycznych dzi
                                      • Międzynarodowy Dzień Ziemi

21 kwietnia odbył się w naszej szkole happening z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie klas 4-8 wraz z Panią wicedyrektor Agnieszką Bartosz-Goleniowską i nauczycielami przemaszerowali ulicami naszego miasta . Mieli napisane hasła tematycznie związane z ochroną naszej planety wykonane na lekcjach plastyki pod artystycznym okiem Pani Iwony Wojewody. Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie oraz Straż Miejska.

• Dzień Ziemi w oddziałach zerowych

20 kwietnia Zerówki przyłączyły się do aktywnego udziału w obchodach Święta Ziemi w naszej szkole. Tego dnia obie grupy wykonały przepiękne prace plastyczne, które zostały umieszczone w gablotkach na szkolnym korytarzu. Nie zabrakło również aktywności na świeżym powietrzu: grupa 0a stworzyła transparent, z którym wyszła na teren szkoły, a dzieci z grupy 0b posprzątały śmieci z okolicznego parku.

• Zielona i zdrowa kawiarenka

W środę i w czwartek (19 i 20 kwietnia), w ramach obchodów Dnia Ziemi, pod hasłem „Zielono i zdrowo” na dużych przerwach działała szkolna kawiarenka. Uczniowie przynieśli przygotowane w domu przepyszne i zdrowe smakołyki: kanapki, koreczki, babeczki, galaretki i ciasta. Do kawiarenki ustawiła się duża kolejka chętnych do degustowania tych zielonych (i nie tylko) pyszności.

• Tradycyjne sadzenie kwiatów w 3b

Jak co roku, dzieci z klasy 3b posadziły kwiaty w donicach przed szkołą. Początkowo uczniowie oczyścili doniczki z liści i igieł, a następnie uzupełnili niedobory ziemi i posadzili kwiaty, które będą ozdabiały teren przed szkołą. Dziękujemy rodzicom za zakup kwiatów i ziemi. Dzieci bardzo zaangażowane i chętne do pracy.

• Spotkanie z przedstawicielami Liceum Kossutha

Spotkanie z przedstawicielami LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha w Warszawie.

W dniu 14 kwietnia 2023 r. w szkole gościliśmy przedstawicieli LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha w Warszawie. Spotkanie wpisało się w działania szkoły z zakresu doradztwa zawodowego. Uczniowie klas ósmych zapoznali się z ofertą edukacyjną Liceum. Goście przybliżyli charakterystykę proponowanych profili klas: edukacji twórczej i kulturowej, biologiczno-chemicznego, społeczno-prawnego, matematyczno-informatycznego/matematyczno-fizycznego, matematyczno-geograficznego, komunikacji społecznej i biznesowego. Uczniów zaciekawiła również bogata oferta współpracy zagranicznej Liceum z Parlamentem Europejskim oraz placówkami edukacyjnymi w ramach programów Euroweek czy Erasmus+. Uczniowie Liceum zaprosili ósmoklasistów do odwiedzenia szkoły w czasie dnia otwartego - 30 maja 2023 r.

• Złoto na Zwodach Międzypowiatowych w Pływaniu

18 kwietnia 2023 r. rozegrane zostały międzypowiatowe zawody w pływaniu drużynowym. „Dwójeczka” wywalczyła po raz kolejny I miejsce w kategorii dzieci zespół dziewcząt w składzie: Wiktoria Stegenka, Tola Świątkiewicz, Natalia Januszko, Iza Golon, Zosia Lisowska, Zosia Antczak, Lena Kordas, Marta Błaszczak, oraz rezerwowe: Karina Łopacińska, Marianna Sienkiewicz, Natalia Srzedzińska, Julia Januszko i Marysia Zacharska. Gratulujemy i trzymamy kciuki za zawody wojewódzkie, które odbędą się niebawem w Mińsku Mazowieckim.

• Szlakiem Szarych Szeregów

W dniu 4 kwietnia klasa 8c wraz z nauczycielami (Jolanta Siwka - nauczycielka języka polskiego oraz Wojciech Guszkowski, nauczyciel historii - przewodnik) wybrała się na wycieczkę “Szlakiem Szarych Szeregów”.

W pierwszej kolejności udali się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie odwiedzili groby Alka, Zośki i Rudego oraz wielu innych Polaków, którzy oddali życie za ojczyznę. Zapalili symboliczne znicze by uczcić pamięć poległych.

Sobota 11.05.2024

• 121 Pedagog / Pedagog specjalny