Bądź sprawny jak Zawiszak
Szanowni Państwo,
Przedstawiamy wyniki głosowania na projekty w ramach Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok
https://www.konstancinjeziorna.pl/news/tak-glosowali-mieszkancy-w-budzecie-partycypacyjnym-1
Miło nam zawiadomić, że zgłoszony przez naszą szkołę projekt Piknik historyczno-edukacyjny „Bądź sprawny jak Zawiszak” zdobył jedno z pierwszych miejsc.
Koło matematyczne
Koło matematyczne:
- kształtuje umiejętność logicznego myślenia
- doskonali szybkie liczenie
- uczy rozwiązywania zadań tekstowych
- czytania tekstu ze zrozumieniem.Zajęcia te, odbywają się raz w tygodniu
Wychowawcy świetlicy
7
Konkurs „Bezpieczni na drodze”
W czwartek, 21 września 2023 roku, odbył się w świetlicy finał konkursu „Bezpieczni na drodze”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas drugich Jego głównym celem było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze , a przede wszystkim uświadomienie uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków.
Po napisaniu testu, wyłoniono sześciu finalistów. Uczniowie losowali pytania i za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkt. Wykazali się dużą znajomością zasad i przepisów dotyczących ruchu drogowego.
Koło przyrodnicze
Od 25 września 2023 roku rozpoczęły się w świetlicy szkolnej zajęcia koła przyrodniczego. Chętni uczniowie z klas drugich przygotowują się na nich do konkursu z zakresu nauk przyrodniczych. Wykonując proste doświadczenia w szkole i rozwiązując testy, odkrywają tajemnice przyrody i zdobywają wiedzę o otaczającym świecie.
Trzymamy kciuki za uczestników konkursu. Powodzenia!
Bank zadań dla klas 8 - październik 2023
Bank zadań z języka angielskiego - październik 2023 – zwrot do 31.10.2023
Bank_zadan_-_pazdziernik_2023.pdf
Sukces w biegach indywidualnych
W dniach 25 i 27 września rozegrane zostały gminne oraz powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach powiatowych awans do kolejnego etapu wywalczyły 3 zawodniczki z naszej szkoły. Największy sukces osiągnęła Zofia Lisowska zajmując II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dobrym przygotowaniem wykazały się również Gabriela Rakowska (9 m-ce) oraz Marta Błaszczak (10 m-ce). Gratulujemy wszystkim sportowcom i trzymamy kciuki za zawody międzypowiatowe, które odbędą się 17 października w Komornicy.
Samorząd Uczniowski 2023/2024
W dniu 22 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas 4-8 mogli oddać głos na jednego z trzech kandydatów. Po komisyjnym przeliczeniu głosów przewodniczącą szkoły w roku 2023/2024 została uczennica klasy 7b Aleksandra Mróz, zastępcą przewodniczącej został Bruno Biedrzycki uczeń klasy 7b. W samorządzie w bieżącym roku będą pracowali następujący uczniowie.
Kronika:
Marika Palusińska
Julia Żurakowska
Sekcja dziennikarska:
Zofia Ćwik
Antonina Zielak
Sekcja organizacyjna:
Barbara Szulińska
Marianna Sienkiewicz
Alan Mąkosa
Sekcja plastyczna:
Zofia Lisowska
Aleksandra Mróz
Tola Świątkiewicz
Julia Wrotek
Julia Żurakowska
Konkurs informatyczno - matematyczny InstaLogik
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.
W tym roku ponownie Honorowy Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Goście z Denzlingen
W dniach 15 – 21 września w Konstancinie-Jeziornie gościli uczniowie z naszej szkoły partnerskiej Ruth-Cohn-Schule w Denzlingen wraz z 3 nauczycielkami. Odwiedzili oni uczniów klas 8a i 8b, którzy byli ich gośćmi w maju bieżącego roku. Program wizyty był ciekawy i bogaty – w sobotę odwiedziliśmy Muzeum Wycinanki w Konstancinie, gdzie uczniowie poznali historię i technikę polskich wycinanek, a następnie sami tworzyli swoje prace. Następnie, w Szkole Podstawowej nr 2 w ramach warsztatów, przygotowali lunch. Otrzymali też publikacje przygotowane specjalnie na potrzeby wymian młodzieży przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Popołudnie spędzili całą grupą na ognisku z kiełbaskami pod opieką rodzin goszczących. Niedziela – dzień w rodzinach – to różnorodne atrakcje przygotowane przez rodziny: wyjazdy do Warszawy i nie tylko, Centrum Nauki „Kopernik”, taras widokowy w PKiN, papugarnia – t
Klasy 4a i 4b w Czersku
W środę 20 września 2023r. uczniowie klasy 4a i 4b udali się na wycieczkę integracyjno-historyczną do Czerska.
Pogoda była słoneczna więc przygodę rozpoczęliśmy od gry terenowej- poszukiwaliśmy ważnych miejsc, dat i wydarzeń historycznych związanych z Czerskiem i jego mieszkańcami. O wspaniałej, dawnej stolicy południowego Mazowsza, średniowiecznym, gotyckim zamku w Czersku i jego historii opowiadali nam przewodnicy ubrani w średniowieczne stroje. Nawet Królowa Bona tu często przebywała. Byliśmy na wieży skąd podziwialiśmy stare koryto Wisły i okoliczne krajobrazy, a w oddali widzieliśmy Pałac Kultury i Nauki. Atrakcją były dyby, książęce łoże, tron królewski i lochy zamku. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski, które dodały nam energii do dalszego zwiedzania. Następnie uczniowie zakupili pamiątki z Czerska i tym akcentem zakończyliśmy nasz pobyt w tym historycznym miejscu Mazowsza.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20. września wszystkie dzieci z oddziałów zerowych, po raz ostatni obchodziły Dzień Przedszkolaka.
W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Na koniec wspólnego świętowania, dzieci otrzymały: medale, dyplomy, balony oraz słodkie niespodzianki.
W tym dniu z pewnością nie zabrakło uśmiechu na twarzy każdego (jeszcze) przedszkolaka.
„Jaś i Małgosia”
22 września z okazji zakończenia lata klasy drugie wybrały się do KDK Hugonówka na spektakl teatralny „Jaś i Małgosia”. Dobrze znana dzieciom baśń braci Grimm tym razem zachwyciła młodych odbiorców wspaniałą grą aktorską oraz barwną scenografią. Dzieci wspaniale bawiły się podczas piosenek, którymi był wzbogacony spektakl.
Klasy 7 na spektaklu "Balladyna"
22 września uczniowie klasy 7a i 7b obejrzeli spektakl "Balladyna" Juliusza Słowackiego w Hugonówce. Uczestniczyli również w warsztatach aktorskich.
Opiekę pełniły pani Jolanta Siwka i pani Laura Mościńska -Puszka.
Klasy 8ab na Majdanku i w Lublinie
12 września 2023 roku, klasy ósme wraz ze swoimi wychowawcami (p. Ewa Burman_Wudecka oraz p. Wojciech Guszkowski) wybrały się na Majdanek (teren dawnego, niemieckiego obozu koncentracyjnego) oraz do Lublina. Towarzyszyła nam p. Ewa Lasota.
W programie klas ósmych z historii mamy między innymi okres II wojny światowej. Mówimy o jej okropieństwach, zagładzie wielu narodów w tym polskiego. Dlatego pomysł, żeby jedno z miejsc niewyobrażalnej tragedii zobaczyć z bliska. Obiekty dawnych komór gazowych, baraków więźniów, krematorium, wywarły mocne wrażenie na naszych uczniach.
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września zakropkowani świętowaliśmy dzień odkrywania talentów, rozwijania pasji, zainteresowań, kreatywności i mocy. Uwierzyć w siebie, w swoje możliwości, odważnie zdobywać świat, być otwartym na to co nowe i nieznane to najważniejsze przesłanie tego dnia. Jak co roku wiele twórczych działań z kropką, mnóstwo zabawy i radości.
Dzień Kropki w bibliotece
W tym roku biblioteka szkolna aktywnie włączyła się w obchody Dnia Kropki. Można było wyczarować
obrazek zwierzęcia poprzez łączenie kropek w kolejności od 1 do nieskończoności Była również
możliwość stworzenia własnej przypinki- własnoręcznie pomalowana kropka. I hit sezonu- kropkowa
korona! I dziewczyny, i chłopcy byli chętni, by nosić takie cuda na głowach, oczywiście „hand made”.
Dzień Kropki w 1b i 1c
15 września uczniowie z klas pierwszych obchodzili Dzień Kropki. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Pierwsze zadanie jakie należało zrealizować, to znalezienie kolorowych kropek wyciętych z papieru, które schowane były na szkolnym placu zabaw. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne - gepardy. Kolejne zadanie to ozdobienie kropki kredkami/flamastrami na kartce, następnie prace zostały zeskanowane w specjalnym programie, dzięki czemu pojawiły się "ożywione kropki". Dzieci spędziły ten dzień w sposób kreatywny i zabawny.
Dzień Kropki w grupie 0a i 0b
Dzieci z oddziałów zerowych
aktywnie włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Święta kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy, którego motywem przewodnim jest kropka. Obchody rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Podstawą wszystkich zabaw była oczywiście kropka. Nie zabrakło również kropkowych dzieł sztuki, a także zdjęć w kropkowej foto-budce.
Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły - grupa 0A i 0B
Dnia 13 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego odbył się Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły, w których między innymi uczestniczyły dzieci z oddziałów zerowych. Zawody dla najmłodszych uczestników odbyły na szkolnej bieżni. Konkurencja została podzielona na dwie kategorie: kategoria dziewcząt i chłopców. Dzieci miały za zadanie przebiec dystans 50m.
Nasze media społecznościowe
Godziny lekcji
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych