Aktualności

        • Tydzień kodowania wśród uczniów klas 1-3
          • Tydzień kodowania wśród uczniów klas 1-3

            18.03.2021

            W tygodniu 08-12.03.2021 w naszej szkole odbył się tydzień kodowania.

            Z uwagi na problemy zdrowotne, nie wszyscy mogli brać udział w zmaganiach z kodowaniem, ale mimo to wielu uczniów świetnie poradziło sobie z odkodowywaniem obrazków i napisów.

            Piotr Majewski

            galeria

        • 14 marca- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
          • 14 marca- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

            16.03.2021

            W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby π uczniowie klas 7 i 8 przygotowali prezentacje oraz plakaty o liczbie π. Swoje prace prezentowali kolegom i koleżankom podczas zdalnych lekcji matematyki. Uczniowie, którzy przygotowali pracę to:

            1. Piotr Doroszuk 8a- prezentacja

            2. Julia Grabowska 8a- prezentacja

            3. Mikołaj Jóźwiak 8a- prezentacja

            4. Klara Kamińska- 8a- prezentacja

            5. Kamil Kucharski 8a- prezentacja

            6. Bartłomiej Misiak 8a- prezentacja

            7. Zygmunt Polan 8a- prezentacja

            8. Jakub Ratusiński 8a- prezentacja

            9. Lena Herynowska 8b- prezentacja

            10. Dawid Lenarczyk 8b- prezentacja

            11. Wiktoria Stelmaszczyk 8b- prezentacja

            12. Kaja Wojciechowska 8b- prezentacja

            13. Jakub Pilszyk 8b- plakat

            14. Daria Grzybowska 7a- prezentacja

            15. Anastazja Pyzel 7a- prezentacja

            16. Amelia Radyszewska 7a- prezentacja

            17. Przemysław Adamczyk 7b- prezentacja

            18. Jakub Bender 7b- plakat

            19. Hanna Jabłońska 7b- prezentacja

            20. Zofia Makulska 7b- prezentacja

            21. Dominika Szkoda 7b- prezentacja

            22. Martyna Kojło 7c- prezentacja

            23. Zuzanna Pająk 7c- prezentacja

            24. Zofia Sieradzan 7c- prezentacja

            25. Wiktoria Sołtysiak 7c- prezentacja

            26. Jakub Zieliński 7c- prezentacja

            27. Jessica Świnoga 7c- plakat

            Aby uczniowie dobrze zapamiętali tę liczbę wraz z jej rozwinięciami, na szkolnym korytarzu obok sali 43 pojawi się dekoracja przedstawiająca π. Projekt dekoracji oraz jego wykonanie to praca pani Iwony Wojewody- Jedynak oraz pani Marleny Waśniewskiej.

            Nauczyciele matematyki

            galeria

        • Kobiety w historii
          • Kobiety w historii

            08.03.2021

            Z okazji Dnia Kobiet 8 marca Samorząd Uczniowski we współpracy z p. Iwoną Wojewodą-Jedynak, nauczycielką plastyki i p. Wojciechem Guszkowskim, nauczycielem historii, zaprosił uczniów naszej szkoły do konkursu fotograficznego. Uczniowie mogli wybrać jedną ze słynnych kobiecych postaci, ustylizować siebie lub kolegę albo koleżankę z naszej szkoły i wykonać zdjęcie. Nadesłane zdjęcia okazały się bardzo ładne i pomysłowe, a autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, której bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań.

            Oto wyniki konkursu:

            I miejsce – Zuzanna Kamać

            II miejsce – Matylda Rzepecka

            III miejsce – Kalina Misiak

            Antonina Zielak

            Udział w konkursie wzięli jeszcze:

            Julia Kobusińska

            Zofia Podsiadło

            Zofia Sieradzan

            Bartłomiej Misiak

            Tola Świątkiewicz

            Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

            Zobacz film

        • Najsympatyczniejsi 2021 r.
          • Najsympatyczniejsi 2021 r.

            08.03.2021

            Najsympatyczniejsi 2021r.

            Od kilku lat Samorząd Uczniowski w klasach 4-6 w marcu przeprowadza wybory na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w danej klasie. W tym roku wyniki przedstawiają się następująco:

            Klasa 4a

            Marianna Sienkiewicz

            Mikołaj Wołos

            Alan Mąkosa- Chłopcy uzyskali taką samą liczbę głosów.

            Klasa 4b

            Zofia Lisowska

            Szymon Cuch

            Franciszek Kłos -Chłopcy uzyskali taką samą liczbę głosów.

            Klasa 5a

            Aleksandra Siudzińska

            Sebastian Bernaciak

            Klasa 5b

            Antonina Zielak

            Fabian Popławski

            Klasa 6a

            Marta Grabowska

            Krzysztof Armatys

            Klasa 6b

            Zofia Podsiadło

            Gustaw Oworus

            Klasa 6c

            Aniela Pawłowska

            Mateusz Ber

            Gratulujemy zwycięzcom.

            SU

            galeria

        • Klasa 1b w Kosmosie
          • Klasa 1b w Kosmosie

            08.03.2021

            Z czym kojarzy Wam się Kosmos? Jakie są planety i ile ich jest? Czym się od siebie różnią? K im są astronomowie? Do czego służy satelita?

            Nad odpowiedziami na te pytania, uczniowie z klasy 1b zastanawiali się podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej w tym tygodniu.

            W trakcie tych zajęć kształciliśmy umiejętność pracy w grupie .Dzieci pobudziły swoją wyobraźnię oraz sprawność manualną.

            Stworzyliśmy wiele ciekawych prac, które prezentujemy poniżej.

            Karolina Piekarniak

            galeria

        • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            03.03.2021

            1 marca 2021 roku, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze na grobie Henryka Stokowskiego pseudonim „Jaskółka”, zamordowanego przez UB w Konstancinie-Jeziornie. Grób „Jaskółki” znajduje się na cmentarzu parafialnym w Skolimowie.

            Wiązankę kwiatów złożyliśmy również, przed willą Biały Dworek, przy tablicy poświęconej żołnierzom AK Batalionu „Krawiec”, NSZ Batalionu „Mączyński” oraz innym ofiarom reżimu komunistycznego, w tym Henrykowi Stokowskiemu ps. „Jaskółka”, więzionym w budynku przy ul. Wierzejewskiego 9.

            W skład naszej delegacji weszli: p. Wojciech Guszkowski, p. Anna Woźniak – nauczyciele historii oraz uczniowie: Agata Kraśnicka, Oliwia Bąk, Piotr Doroszuk, Adam Lempkowski

            galeria

            W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa, nasz uroczysty apel odbył się online. Uczniowie pod kierunkiem Wojciecha Guszkowskiego przygotowali film: Inka – Apel Pamięci 2021. Film przedstawia najważniejsze fakty z życia Inki oraz wiersze i piosenki recytowane i śpiewane przez uczniów. Był on prezentowany w klasach IV – VIII.

            Zobacz apel

        • Mistrz Głoskowania
          • Mistrz Głoskowania

            03.03.2021
            MISTRZ GŁOSKOWANIA
            W czwartek, 28 stycznia 2021roku, odbył się finał świetlicowego konkursu „Mistrz głoskowania”. Do turnieju uczniowie przygotowywali się w szkole i w domu z rodzicami.
            Głoskowanie to ćwiczenie słuchu fonematycznego. Jest to bardzo ważny etap w nauce czytania. To dzielenie wyrazu na głoski, czyli pojedyncze dźwięki, które dziecko słyszy.
            W turnieju wzięło udział 20 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowali się: Michał Trakul, Antoni Kłos, Hanna Tabak, Julia Januszko, Jakub Miller i Hanna Staniak.
            Po wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce – Jakub Miller, klasa I b II miejsce – Hanna Staniak, klasa I b III miejsce – Julia Januszko, klasa I b wyróżnienie – Hanna Tabak, klasa I a
            Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a laureaci – medale. Wielkie gratulacje i podziękowania składamy wszystkim zawodnikom. Życzymy dalszych sukcesów.
            Wychowawcy świetlicy
            galeria
        • Eksperyment Wulkan
          • Eksperyment Wulkan

            03.03.2021
            Dzieci z grupy 0A ze szklanej butelki i masy papierowej samodzielnie wykonały makietę wulkanu. Następnie wykorzystując ocet zabarwiony farbą, gorącą wodę i sodę oczyszczoną przeprowadziliśmy eksperyment.
            Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni efektem.
            Wychowawczyni
            Natalia Dul
            galeria
            zobacz film
             
        • Zajęcia w grupie 0B
          • Zajęcia w grupie 0B

            03.03.2021
            Kiedy żyły dinozaury? Co to jest bursztyn? Skąd biorą się wulkany? To ile jest tych planet??? 🤔 A może i my coś skonstruujemy? Oto pytania, na które Zerówka szukała odpowiedzi podczas ostatnich zajęć...
            Grażyna Tatarska
          • Koszt obiadów

            25.02.2021

            U W A G A!

            Koszt obiadu za miesiąc marzec 2021

            SP2 - 138 zł.
             
            Klasa 0 - 207 zł.
             

            Prosimy o terminowe wpłaty.

            Opłat należy dokonać na konto bankowe: 

            Szkoła Podstawowa nr 2

            ul. Żeromskiego 15

            05-510 Konstancin- Jeziorna

            Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

            Nr konta: 33800200040214172920020104

            Podczas nieobecności intendenta odwołania obiadów należy dokonywać pod numerem 120
        • "Uniwersytet Dzieci" w klasie 2 b
          • "Uniwersytet Dzieci" w klasie 2 b

            25.02.2021

            Uczniowie klasy 2 b rozpoczęli współpracę z Fundacją Uniwersytet Dzieci. W jej ramach przystąpiły do projektu "Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?". Na rozgrzewkę zrealizowały tematy "Jakie są moje mocne i słabe strony?" oraz "Jak skutecznie działać w zespole?". Zajęcia polegały na poznawaniu siebie samego oraz swoich kolegów i koleżanek poprzez zabawę i wspólne działanie.

            Justyna Szulc

            Galeria

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      • Tydzień kodowania wśród uczniów klas 1-3
        • Tydzień kodowania wśród uczniów klas 1-3

        • 18.03.2021
        • W tygodniu 08-12.03.2021 w naszej szkole odbył się tydzień kodowania.

          Z uwagi na problemy zdrowotne, nie wszyscy mogli brać udział w zmaganiach z kodowaniem, ale mimo to wielu uczniów świetnie poradziło sobie z odkodowywaniem obrazków i napisów.

          Piotr Majewski

          galeria

      • "Liczymy wróble i mazurki"
      • Dzień kobiet i dzień mężczyzn - klasa 2c
      • 14 marca- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
        • 14 marca- Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

        • 16.03.2021
        • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby π uczniowie klas 7 i 8 przygotowali prezentacje oraz plakaty o liczbie π. Swoje prace prezentowali kolegom i koleżankom podczas zdalnych lekcji matematyki. Uczniowie, którzy przygotowali pracę to:

          1. Piotr Doroszuk 8a- prezentacja

          2. Julia Grabowska 8a- prezentacja

          3. Mikołaj Jóźwiak 8a- prezentacja

          4. Klara Kamińska- 8a- prezentacja

          5. Kamil Kucharski 8a- prezentacja

          6. Bartłomiej Misiak 8a- prezentacja

          7. Zygmunt Polan 8a- prezentacja

          8. Jakub Ratusiński 8a- prezentacja

          9. Lena Herynowska 8b- prezentacja

          10. Dawid Lenarczyk 8b- prezentacja

          11. Wiktoria Stelmaszczyk 8b- prezentacja

          12. Kaja Wojciechowska 8b- prezentacja

          13. Jakub Pilszyk 8b- plakat

          14. Daria Grzybowska 7a- prezentacja

          15. Anastazja Pyzel 7a- prezentacja

          16. Amelia Radyszewska 7a- prezentacja

          17. Przemysław Adamczyk 7b- prezentacja

          18. Jakub Bender 7b- plakat

          19. Hanna Jabłońska 7b- prezentacja

          20. Zofia Makulska 7b- prezentacja

          21. Dominika Szkoda 7b- prezentacja

          22. Martyna Kojło 7c- prezentacja

          23. Zuzanna Pająk 7c- prezentacja

          24. Zofia Sieradzan 7c- prezentacja

          25. Wiktoria Sołtysiak 7c- prezentacja

          26. Jakub Zieliński 7c- prezentacja

          27. Jessica Świnoga 7c- plakat

          Aby uczniowie dobrze zapamiętali tę liczbę wraz z jej rozwinięciami, na szkolnym korytarzu obok sali 43 pojawi się dekoracja przedstawiająca π. Projekt dekoracji oraz jego wykonanie to praca pani Iwony Wojewody- Jedynak oraz pani Marleny Waśniewskiej.

          Nauczyciele matematyki

          galeria

      • Kobiety w historii
        • Kobiety w historii

        • 08.03.2021
        • Z okazji Dnia Kobiet 8 marca Samorząd Uczniowski we współpracy z p. Iwoną Wojewodą-Jedynak, nauczycielką plastyki i p. Wojciechem Guszkowskim, nauczycielem historii, zaprosił uczniów naszej szkoły do konkursu fotograficznego. Uczniowie mogli wybrać jedną ze słynnych kobiecych postaci, ustylizować siebie lub kolegę albo koleżankę z naszej szkoły i wykonać zdjęcie. Nadesłane zdjęcia okazały się bardzo ładne i pomysłowe, a autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, której bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań.

          Oto wyniki konkursu:

          I miejsce – Zuzanna Kamać

          II miejsce – Matylda Rzepecka

          III miejsce – Kalina Misiak

          Antonina Zielak

          Udział w konkursie wzięli jeszcze:

          Julia Kobusińska

          Zofia Podsiadło

          Zofia Sieradzan

          Bartłomiej Misiak

          Tola Świątkiewicz

          Małgorzata Czyż i Katarzyna Furmańska

          Zobacz film

      • Dzień Kobiet w świetlicy
      • Zapraszamy do naszej szkoły :)
      • Najsympatyczniejsi 2021 r.
        • Najsympatyczniejsi 2021 r.

        • 08.03.2021
        • Najsympatyczniejsi 2021r.

          Od kilku lat Samorząd Uczniowski w klasach 4-6 w marcu przeprowadza wybory na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w danej klasie. W tym roku wyniki przedstawiają się następująco:

          Klasa 4a

          Marianna Sienkiewicz

          Mikołaj Wołos

          Alan Mąkosa- Chłopcy uzyskali taką samą liczbę głosów.

          Klasa 4b

          Zofia Lisowska

          Szymon Cuch

          Franciszek Kłos -Chłopcy uzyskali taką samą liczbę głosów.

          Klasa 5a

          Aleksandra Siudzińska

          Sebastian Bernaciak

          Klasa 5b

          Antonina Zielak

          Fabian Popławski

          Klasa 6a

          Marta Grabowska

          Krzysztof Armatys

          Klasa 6b

          Zofia Podsiadło

          Gustaw Oworus

          Klasa 6c

          Aniela Pawłowska

          Mateusz Ber

          Gratulujemy zwycięzcom.

          SU

          galeria

      • Klasa 1b w Kosmosie
        • Klasa 1b w Kosmosie

        • 08.03.2021
        • Z czym kojarzy Wam się Kosmos? Jakie są planety i ile ich jest? Czym się od siebie różnią? K im są astronomowie? Do czego służy satelita?

          Nad odpowiedziami na te pytania, uczniowie z klasy 1b zastanawiali się podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej w tym tygodniu.

          W trakcie tych zajęć kształciliśmy umiejętność pracy w grupie .Dzieci pobudziły swoją wyobraźnię oraz sprawność manualną.

          Stworzyliśmy wiele ciekawych prac, które prezentujemy poniżej.

          Karolina Piekarniak

          galeria

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
        • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

        • 03.03.2021
        • 1 marca 2021 roku, delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze na grobie Henryka Stokowskiego pseudonim „Jaskółka”, zamordowanego przez UB w Konstancinie-Jeziornie. Grób „Jaskółki” znajduje się na cmentarzu parafialnym w Skolimowie.

          Wiązankę kwiatów złożyliśmy również, przed willą Biały Dworek, przy tablicy poświęconej żołnierzom AK Batalionu „Krawiec”, NSZ Batalionu „Mączyński” oraz innym ofiarom reżimu komunistycznego, w tym Henrykowi Stokowskiemu ps. „Jaskółka”, więzionym w budynku przy ul. Wierzejewskiego 9.

          W skład naszej delegacji weszli: p. Wojciech Guszkowski, p. Anna Woźniak – nauczyciele historii oraz uczniowie: Agata Kraśnicka, Oliwia Bąk, Piotr Doroszuk, Adam Lempkowski

          galeria

          W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa, nasz uroczysty apel odbył się online. Uczniowie pod kierunkiem Wojciecha Guszkowskiego przygotowali film: Inka – Apel Pamięci 2021. Film przedstawia najważniejsze fakty z życia Inki oraz wiersze i piosenki recytowane i śpiewane przez uczniów. Był on prezentowany w klasach IV – VIII.

          Zobacz apel

      • Mistrz Głoskowania
        • Mistrz Głoskowania

        • 03.03.2021
        • MISTRZ GŁOSKOWANIA
          W czwartek, 28 stycznia 2021roku, odbył się finał świetlicowego konkursu „Mistrz głoskowania”. Do turnieju uczniowie przygotowywali się w szkole i w domu z rodzicami.
          Głoskowanie to ćwiczenie słuchu fonematycznego. Jest to bardzo ważny etap w nauce czytania. To dzielenie wyrazu na głoski, czyli pojedyncze dźwięki, które dziecko słyszy.
          W turnieju wzięło udział 20 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowali się: Michał Trakul, Antoni Kłos, Hanna Tabak, Julia Januszko, Jakub Miller i Hanna Staniak.
          Po wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce – Jakub Miller, klasa I b II miejsce – Hanna Staniak, klasa I b III miejsce – Julia Januszko, klasa I b wyróżnienie – Hanna Tabak, klasa I a
          Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a laureaci – medale. Wielkie gratulacje i podziękowania składamy wszystkim zawodnikom. Życzymy dalszych sukcesów.
          Wychowawcy świetlicy
          galeria
      • Eksperyment Wulkan
        • Eksperyment Wulkan

        • 03.03.2021
        • Dzieci z grupy 0A ze szklanej butelki i masy papierowej samodzielnie wykonały makietę wulkanu. Następnie wykorzystując ocet zabarwiony farbą, gorącą wodę i sodę oczyszczoną przeprowadziliśmy eksperyment.
          Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni efektem.
          Wychowawczyni
          Natalia Dul
          galeria
          zobacz film
           
      • Rysunki naskalne w 0A
        • Rysunki naskalne w 0A

        • 03.03.2021
        • Dzieci z grupy "0"A wykorzystując wiedzę zdobyta podczas zajęć na temat czasów prehistoryczny, wykonały rysunki naskalne.
          O to efekt ich pracy.
          Natalia Dul
      • Zajęcia w grupie 0B
        • Zajęcia w grupie 0B

        • 03.03.2021
        • Kiedy żyły dinozaury? Co to jest bursztyn? Skąd biorą się wulkany? To ile jest tych planet??? 🤔 A może i my coś skonstruujemy? Oto pytania, na które Zerówka szukała odpowiedzi podczas ostatnich zajęć...
          Grażyna Tatarska
        • Zimowe domki – praca plastyczna

        • 03.03.2021
        • W świetlicy nadal chętnie wykonujemy ciekawe prace plastyczne. Zima powoli odchodzi, ale ośnieżone bajkowe domki pozostaja z nami i zdobią korytarz szkolny ku uciesze wszystkich dzieci.
          Wychowawcy świetlicy



        • Koszt obiadów

        • 25.02.2021
        • U W A G A!

          Koszt obiadu za miesiąc marzec 2021

          SP2 - 138 zł.
           
          Klasa 0 - 207 zł.
           

          Prosimy o terminowe wpłaty.

          Opłat należy dokonać na konto bankowe: 

          Szkoła Podstawowa nr 2

          ul. Żeromskiego 15

          05-510 Konstancin- Jeziorna

          Bank Spółdzielczy Piaseczno O/Konstancin- Jeziorna

          Nr konta: 33800200040214172920020104

          Podczas nieobecności intendenta odwołania obiadów należy dokonywać pod numerem 120
      • "Uniwersytet Dzieci" w klasie 2 b
        • "Uniwersytet Dzieci" w klasie 2 b

        • 25.02.2021
        • Uczniowie klasy 2 b rozpoczęli współpracę z Fundacją Uniwersytet Dzieci. W jej ramach przystąpiły do projektu "Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?". Na rozgrzewkę zrealizowały tematy "Jakie są moje mocne i słabe strony?" oraz "Jak skutecznie działać w zespole?". Zajęcia polegały na poznawaniu siebie samego oraz swoich kolegów i koleżanek poprzez zabawę i wspólne działanie.

          Justyna Szulc

          Galeria

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
        • +48 22 756 41 91
          +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15
          05-510 Konstancin - Jeziorna
          Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
          Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • 112 Intendent
          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica s.3
        • 126 Portiernia
        • 127 Świetlica s.32
        • 128 Zerówki
        • 129 Logopeda
        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

          Konto do wpłat za obiady:
          98 800200040214172920020001

          Konto ZFŚS:
          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
      • Logowanie