Aktualności

          • Paczka z książkami dla szkoły w Reykjaviku

            18.12.2024

            W listopadzie grupa nauczycielek naszej szkoły brała udział w kursie metodycznym „Project Based Learning” w Reykjaviku na Islandii. Odbył się on jako mobilność z projektu „Cyfrojęzykowi czyli nieprzeciętni”, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+

            W programie kursu były wizyty studyjne w szkołach. W bibliotece jednej z nich pokazano nam półkę z polskimi książkami – okazało się, że zarówno w tej szkole, jak i w całej Islandii mieszka bardzo dużo polskich rodzin. Podczas rozmowy z nauczycielką – bibliotekarką pojawił się pomysł przekazania polskich książek do biblioteki. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję, a dzięki pomocy Rady Rodziców mogłyśmy wysłać paczkę z ciekawymi książkami do szkoły. Mamy nadzieję, że dotrze przed Świętami i będzie wspaniałym prezentem dla polskich uczniów islandzkiej szkoły.

            Katarzyna Furmańska i Ewa Lasota

            galeria

        • Turniej warcabowy
          • Turniej warcabowy

            09.12.2024

            W listopadzie, w świetlicy szkolnej odbywał się turniej warcabowy. Wzięło w nim udział 40 uczniów klas pierwszych. Zawodnicy przygotowywali się do rozgrywek w szkole i w domu. U wielu dzieci widać było, z każdym rozegranym pojedynkiem, postęp w strategii gry oraz logicznego myślenia.

            Po zaciętej walce i wielu emocjach do finału zakwalifikowało się sześciu uczestników. Finał turnieju odbył się 26 listopada 2024 roku. Oto wyniki: 1 miejsce – Franciszek Krejs, 2 miejsce – Amelia Raczyńska, 3 miejsce – Alicja Nawała, wyróżnienie – Gabriela Jaroszewicz, Gustaw Niewola, Benjamin Ziółek.

            Wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 3 grudnia 2024 roku. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a finaliści – medale.

            Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a uczestnikom dobrej zabawy. Zachęcamy do gry w warcaby, bo za rok kolejny turniej!

            Wychowawcy świetlicy:

            Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

            galeria

        • Choinka w świetlicy
          • Choinka w świetlicy

            09.12.2024

            Trudno wyobrazić sobie święta bez choinki. Dlatego zgodnie z tradycją, 4 grudnia 2024 roku, w świetlicy szkolnej ozdabialiśmy drzewko bombkami, łańcuchami i lampkami.

            Wspólne ubieranie choinki sprawiło dzieciom wiele radości. Nasze kolorowe i błyszczące drzewko prezentuje się naprawdę pięknie. Przypomina nam, że już niedługo nadejdą święta.

            Wychowawcy świetlicy:

            Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

            galeria

        • Mikołajki w Kolorado
          • Mikołajki w Kolorado

            09.12.2024

            W tym roku szkolnym Mikołaj zabrał uczniów klas pierwszych i trzecich do sali zabaw Kolorado. Zapewnił wspaniałą zabawę i mnóstwo pozytywnych emocji.

            Wychowawcy klas pierwszych i trzecich

            galeria

          • Moja Mała Ojczyzna

            05.12.2024

            „Moja mała Ojczyzna” to program edukacyjny, który z powodzeniem realizuje Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, a który już niebawem trafi także do pozostałych podstawówek w naszej gminie! Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję bliżej poznać historię i zabytki Konstancina-Jeziorny We wtorek (3 grudnia) odbyło się w tej sprawie spotkanie robocze z inicjatywy Agaty Wilczek, zastępczyni burmistrza gminy Gospodarzem wydarzenia była SP nr 2, a wzięli w nim udział nauczyciele historii z lokalnych szkół. Rozmawiano o szczegółach wprowadzenia programu w kolejnych placówkach W planach są różnorodne działania, m.in. lekcje historii w terenie, konkursy wiedzy, gry miejskie, wystawy oraz prelekcje poświęcone lokalnej historii.

        • „Dwójka dla przedszkolaków”
          • „Dwójka dla przedszkolaków”

            05.12.2024

            Projekt „Dwójka dla przedszkolaków” powrócił. W miniony czwartek gościliśmy u najmłodszych

            w przedszkolu „Zielony Zakątek” przy ulicy Oborskiej. W czasie tego spotkania uczennice z klasy 3c-Inka Szlesinger oraz Nina Ziółek przedstawiły za pomocą teatrzyku Kamishibai historię małego pingwinka. Pinwinek przypomniał dzieciom jak ważne jest dbanie o naszą Planetę. Był też czas na wspólną zabawę i pracę plastyczną, którą dzieci wykonały pod czujnym okiem swoich wspaniałych cioć. Dziękujemy za współpracęi mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej przygody.

            Katarzyna Górecka

            galeria

        • Barbórka 2024
          • Barbórka 2024

            05.12.2024

            Barbórka to tradycyjne polskie święto górnicze. Obchodzone jest co roku 4 grudnia w dniu patronki górników – św. Barbary. Uczniowie klas 2b i 3a podczas zajęć poznali na czym polega ciężka praca górników oraz jakie złoża znajdują się w Polsce i co można wydobywać w kopalniach.

            Na zajęciach plastycznych wykonali prace różnymi technikami.

            Alicja Biedrzycka, Karolina Piekarniak

             

        •  Koszt obiadów - grudzień
          • Koszt obiadów - grudzień

            04.12.2024

            U W A G A!

            Koszt obiadów w  grudniu:

            Szkoła Podstawowa: 14 x 10 zł. = 140 zł.
            Klasy 1-3: 15 x 10 zł. = 150 zł.
            Klasa 0:  14 x 14 zł. = 196 zł. +4 = 200zł. (śniadanie i podwieczorek 06.12.2024 wycieczka obiad na mieście),
            23,24,27,30,31 grudzień  w te dni jest przerwa świąteczna, które z dzieci będzie przychodziło na dyżur proszę dopłacić 14 zł. za każdy dzień.

        • Andrzejkowe wróżby
          • Andrzejkowe wróżby

            03.12.2024

            „Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc świętego Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi ci ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię świętej Katarzyny.

            Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji”.

            W piątek, 29 listopada 2024 roku, uczniowie klas pierwszych obchodzili andrzejki w świetlicy szkolnej. Chętni brali udział w takich wróżbach jak: „Wyścig butów”, „Kim będę? – koło fortuny”, „Co mnie czeka w przyszłości?”, „Co dostanę pod choinkę?”, „Mędrcy i głupcy”, „Wróżba z monetą”, „Andrzejkowe serce”.

            Wszyscy dobrze się bawili. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Jednak wiemy, że andrzejkowe wróżby to tylko zabawa. Kim będziemy, co w życiu osiągniemy, tak naprawdę zależy wyłącznie od nas!

            Wychowawcy świetlicy:

            Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

        • Kociołek
          • Kociołek

            03.12.2024

            Czarownica w swoim garze
            ma wszystko co sobie wymarzę!
            Pompony, gwiazdy, oczka, guziki,
            a do tego kolorowe brokaciki!
            Moje oczka zachwycone,
            a paluszki zadowolone!
            Sensorycznej zabawy moc
            w andrzejkową noc!

             

             

            Kociołek czarownicy to kreatywny pomysł dla dzieci. Przesuwanie różnych drobiazgów umieszczonych w woreczku to świetne ćwiczenie motoryki małej, a także zabawa dostarczająca bodźców sensorycznych. Rozwijamy też kreatywność. Warto poprosić dziecko o przesunięcie dwóch elementów jednocześnie obiema rękami, ponieważ takie ćwiczenia usprawniają pracę obu półkul mózgowych. Mieszanie farb umieszczonych w woreczku niesie podobne korzyści dla rozwoju dziecka. Do woreczka strunowego wlewamy żel antybakteryjny lub mydło w płynie i wkładamy różne elementy. Woreczek zamykamy i przyklejamy taśmą do kartki. Sięgamy po czarną kartkę i na środku wycinamy kształt kociołka. Kartkę z wyciętym kociołkiem przyklejamy za pomocą taśmy dwustronnej do kartki z woreczkiem. Żeby praca była jeszcze piękniejsza i kolorowa, to pastelami rysujemy kolorowe kreseczki, gwiazdki, parę… Krótko mówiąc klasa 2c tworzy wybuchową miksturę!

            Klasa 2 a wykorzystała wycięte kociołki i stworzyła swoją pracę plastyczną przy użyciu pasteli i żelowych długopisów. Dzieci przyklejały ozdabiane przez siebie wcześniej buty czarownicy. Dodały szczypty magii i brokatu i tak powstała nam piękna praca😉

            Wychowawcy świetlicy

        • „Poczytaj swojemu Misiowi”
          • „Poczytaj swojemu Misiowi”

            03.12.2024

            Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny „Poczytaj swojemu Misiowi”. Na konkurs wpłynęło 45 prac. Wybór był bardzo trudny, dlatego głosowało wielu uczniów i nauczycieli. Oceniano estetykę, zgodność z tematem, pomysłowość. Oddano 33 ważne głosy. Oto, co zadecydowali wyborcy:

            Kategoria klasy 0-1:

            I miejsce:  Lena A., klasa 0a

            II miejsce: Michalina k., klasa 0b

            III miejsce: Jan K., klasa 1a

            Kategoria: klasy 2-5:

            I miejsce:  Liwia K., klasa 2c

            II miejsce: Róża R., klasa 5b

                                 Pola A., klasa 2b

            III miejsce: Magdalena G., klasa 2a

            Kategoria: prace przestrzenne:

            I miejsce:  Anna Sz., klasa 1a

            II miejsce: Ekaterina L., klasa 4b

            III miejsce: Franciszek G., klasa 1c

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za udział.

            Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

            Biblioteka szkolna

        • Srebrne Koszykarki Dwójki
          • Srebrne Koszykarki Dwójki

            02.12.2024

            W listopadzie odbyły się gminne zawody w koszykówce, zarówno dziewcząt młodszych, jak i starszych. Po dość wyrównanych meczach, dziewczętom udało się wywalczyć II MIEJSCE w obu kategoriach wiekowych.

            Serdecznie gratulujemy

            Jolanta Mikulska

        • Debata na temat motywacji uczniów do nauki
          • Debata na temat motywacji uczniów do nauki

            02.12.2024

            W dniu 28 listopada odbyła się w naszej szkole debata na temat motywacji uczniów do nauki. W debacie uczestniczyli Pani dyrektor Katarzyna Chiszko, opiekunka Samorządu Uczniowskiego Pani Małgorzata Czyż oraz przedstawiciele wszystkich klas 4-8. Uczniów motywują do nauki między innymi: stypendium na koniec roku(uczniowie uważają ,że jest niski)nagrody, które otrzymują od rodziców a za złe ocena np. brak możliwości udziału w treningach.

            galeria

        • Peter Muthami, Kenia
          • Peter Muthami, Kenia

            02.12.2024

            Ponad 10 lat temu, 3 marca 2013 roku Szkolne Koło Caritas podjęło się opieki nad chłopcem z Kenii Peterem Muthami. Wielkim zaskoczeniem i radością było dla nas odkrycie, że umowę adopcyjną podpisaliśmy dokładnie w dzień szóstych urodzin Petera. Nasz podopieczny pochodził z bardzo ubogiej rodziny, miał dwóch braci i siostrę. Rodzice pracowali jedynie dorywczo.  Dzięki naszym wpłatom (równowartość 25 EUR miesięcznie) Peter uczęszczał początkowo do oddziału przedszkolnego a później do szkoły, gdzie miał zapewnione wyżywienie i ubranie. W celu pozyskania środków finansowych na wsparcie naszego podopiecznego organizowaliśmy co roku różne akcje. Odbywały się Bale Wszystkich Świętych, Misyjne Połowy, kawiarenki, misyjne dni w szkole i w kościele.  Za pośrednictwem koordynatorów z Polski przesyłaliśmy  listy, zdjęcia i prezenty: zabawki, ubrania, kalosze itp. Peter również przesyłał nam zdjęcia i listy. Wiele z nich można obejrzeć w galerii.  Obecnie Peter zakończył edukację w szkole, mamy nadzieję, że spełnił swoje marzenia i został nauczycielem. Serdecznie i gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przez te wszystkie lata wspierali naszą akcję i umożliwili Peterowi ukończenie szkoły. Dzięki Wam jedno konkretne dziecko w dalekiej Afryce miało trochę łatwiejsze i radośniejsze życie.

            Dziękujemy !

            Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

        • Warsztaty chemiczne „Kraina Lodu”
          • Warsztaty chemiczne „Kraina Lodu”

            28.11.2024

            25 listopada uczniowie klasy 2a, 2b, 2c oraz 3a wzięły udział w warsztatach chemicznych pt. „Kraina Lodu”. Dzieci zamieniły się w małych chemików i z ogromnym zaangażowaniem wykonały wiele ciekawych doświadczeń. Najpierw wyprodukowały sztuczny śnieg za pomocą poliakrylanu sodu (hydrożelu), następnie spowodowały wybuch zimowego wulkanu w kolbie. Stworzyły śnieżną burzę w zlewce za pomocą dwutlenku węgla. Razem z prowadzącą rozdzieliły burzę w rozdzielaczu i na końcu spowodowały wybuch dużego wulkanu wykorzystując efekt sublimacji suchego lodu w gorącej wodzie. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą nauki dla uczniów i sprawia im ogromną radość.

            Serdecznie dziękujemy Rodzicom za sfinansowanie warsztatów.

            Aldona Osińska, Karolina Piekarniak, Emilia Kamać, Alicja Biedrzycka

            galeria

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • Paczka z książkami dla szkoły w Reykjaviku

        • 18.12.2024
        • W listopadzie grupa nauczycielek naszej szkoły brała udział w kursie metodycznym „Project Based Learning” w Reykjaviku na Islandii. Odbył się on jako mobilność z projektu „Cyfrojęzykowi czyli nieprzeciętni”, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+

          W programie kursu były wizyty studyjne w szkołach. W bibliotece jednej z nich pokazano nam półkę z polskimi książkami – okazało się, że zarówno w tej szkole, jak i w całej Islandii mieszka bardzo dużo polskich rodzin. Podczas rozmowy z nauczycielką – bibliotekarką pojawił się pomysł przekazania polskich książek do biblioteki. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję, a dzięki pomocy Rady Rodziców mogłyśmy wysłać paczkę z ciekawymi książkami do szkoły. Mamy nadzieję, że dotrze przed Świętami i będzie wspaniałym prezentem dla polskich uczniów islandzkiej szkoły.

          Katarzyna Furmańska i Ewa Lasota

          galeria

      • Turniej warcabowy
        • Turniej warcabowy

        • 09.12.2024
        • W listopadzie, w świetlicy szkolnej odbywał się turniej warcabowy. Wzięło w nim udział 40 uczniów klas pierwszych. Zawodnicy przygotowywali się do rozgrywek w szkole i w domu. U wielu dzieci widać było, z każdym rozegranym pojedynkiem, postęp w strategii gry oraz logicznego myślenia.

          Po zaciętej walce i wielu emocjach do finału zakwalifikowało się sześciu uczestników. Finał turnieju odbył się 26 listopada 2024 roku. Oto wyniki: 1 miejsce – Franciszek Krejs, 2 miejsce – Amelia Raczyńska, 3 miejsce – Alicja Nawała, wyróżnienie – Gabriela Jaroszewicz, Gustaw Niewola, Benjamin Ziółek.

          Wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 3 grudnia 2024 roku. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a finaliści – medale.

          Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a uczestnikom dobrej zabawy. Zachęcamy do gry w warcaby, bo za rok kolejny turniej!

          Wychowawcy świetlicy:

          Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

          galeria

      • Choinka w świetlicy
        • Choinka w świetlicy

        • 09.12.2024
        • Trudno wyobrazić sobie święta bez choinki. Dlatego zgodnie z tradycją, 4 grudnia 2024 roku, w świetlicy szkolnej ozdabialiśmy drzewko bombkami, łańcuchami i lampkami.

          Wspólne ubieranie choinki sprawiło dzieciom wiele radości. Nasze kolorowe i błyszczące drzewko prezentuje się naprawdę pięknie. Przypomina nam, że już niedługo nadejdą święta.

          Wychowawcy świetlicy:

          Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

          galeria

      • Mikołajki w Kolorado
        • Mikołajki w Kolorado

        • 09.12.2024
        • W tym roku szkolnym Mikołaj zabrał uczniów klas pierwszych i trzecich do sali zabaw Kolorado. Zapewnił wspaniałą zabawę i mnóstwo pozytywnych emocji.

          Wychowawcy klas pierwszych i trzecich

          galeria

      • Komiksowy listopad w klasie 3a
        • Moja Mała Ojczyzna

        • 05.12.2024
        • „Moja mała Ojczyzna” to program edukacyjny, który z powodzeniem realizuje Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, a który już niebawem trafi także do pozostałych podstawówek w naszej gminie! Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję bliżej poznać historię i zabytki Konstancina-Jeziorny We wtorek (3 grudnia) odbyło się w tej sprawie spotkanie robocze z inicjatywy Agaty Wilczek, zastępczyni burmistrza gminy Gospodarzem wydarzenia była SP nr 2, a wzięli w nim udział nauczyciele historii z lokalnych szkół. Rozmawiano o szczegółach wprowadzenia programu w kolejnych placówkach W planach są różnorodne działania, m.in. lekcje historii w terenie, konkursy wiedzy, gry miejskie, wystawy oraz prelekcje poświęcone lokalnej historii.

      • „Dwójka dla przedszkolaków”
        • „Dwójka dla przedszkolaków”

        • 05.12.2024
        • Projekt „Dwójka dla przedszkolaków” powrócił. W miniony czwartek gościliśmy u najmłodszych

          w przedszkolu „Zielony Zakątek” przy ulicy Oborskiej. W czasie tego spotkania uczennice z klasy 3c-Inka Szlesinger oraz Nina Ziółek przedstawiły za pomocą teatrzyku Kamishibai historię małego pingwinka. Pinwinek przypomniał dzieciom jak ważne jest dbanie o naszą Planetę. Był też czas na wspólną zabawę i pracę plastyczną, którą dzieci wykonały pod czujnym okiem swoich wspaniałych cioć. Dziękujemy za współpracęi mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej przygody.

          Katarzyna Górecka

          galeria

      • Barbórka 2024
        • Barbórka 2024

        • 05.12.2024
        • Barbórka to tradycyjne polskie święto górnicze. Obchodzone jest co roku 4 grudnia w dniu patronki górników – św. Barbary. Uczniowie klas 2b i 3a podczas zajęć poznali na czym polega ciężka praca górników oraz jakie złoża znajdują się w Polsce i co można wydobywać w kopalniach.

          Na zajęciach plastycznych wykonali prace różnymi technikami.

          Alicja Biedrzycka, Karolina Piekarniak

           

      •  Koszt obiadów - grudzień
        • Koszt obiadów - grudzień

        • 04.12.2024
        • U W A G A!

          Koszt obiadów w  grudniu:

          Szkoła Podstawowa: 14 x 10 zł. = 140 zł.
          Klasy 1-3: 15 x 10 zł. = 150 zł.
          Klasa 0:  14 x 14 zł. = 196 zł. +4 = 200zł. (śniadanie i podwieczorek 06.12.2024 wycieczka obiad na mieście),
          23,24,27,30,31 grudzień  w te dni jest przerwa świąteczna, które z dzieci będzie przychodziło na dyżur proszę dopłacić 14 zł. za każdy dzień.

      • Andrzejkowe wróżby
        • Andrzejkowe wróżby

        • 03.12.2024
        • „Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc świętego Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi ci ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię świętej Katarzyny.

          Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji”.

          W piątek, 29 listopada 2024 roku, uczniowie klas pierwszych obchodzili andrzejki w świetlicy szkolnej. Chętni brali udział w takich wróżbach jak: „Wyścig butów”, „Kim będę? – koło fortuny”, „Co mnie czeka w przyszłości?”, „Co dostanę pod choinkę?”, „Mędrcy i głupcy”, „Wróżba z monetą”, „Andrzejkowe serce”.

          Wszyscy dobrze się bawili. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Jednak wiemy, że andrzejkowe wróżby to tylko zabawa. Kim będziemy, co w życiu osiągniemy, tak naprawdę zależy wyłącznie od nas!

          Wychowawcy świetlicy:

          Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc

      • Kociołek
        • Kociołek

        • 03.12.2024
        • Czarownica w swoim garze
          ma wszystko co sobie wymarzę!
          Pompony, gwiazdy, oczka, guziki,
          a do tego kolorowe brokaciki!
          Moje oczka zachwycone,
          a paluszki zadowolone!
          Sensorycznej zabawy moc
          w andrzejkową noc!

           

           

          Kociołek czarownicy to kreatywny pomysł dla dzieci. Przesuwanie różnych drobiazgów umieszczonych w woreczku to świetne ćwiczenie motoryki małej, a także zabawa dostarczająca bodźców sensorycznych. Rozwijamy też kreatywność. Warto poprosić dziecko o przesunięcie dwóch elementów jednocześnie obiema rękami, ponieważ takie ćwiczenia usprawniają pracę obu półkul mózgowych. Mieszanie farb umieszczonych w woreczku niesie podobne korzyści dla rozwoju dziecka. Do woreczka strunowego wlewamy żel antybakteryjny lub mydło w płynie i wkładamy różne elementy. Woreczek zamykamy i przyklejamy taśmą do kartki. Sięgamy po czarną kartkę i na środku wycinamy kształt kociołka. Kartkę z wyciętym kociołkiem przyklejamy za pomocą taśmy dwustronnej do kartki z woreczkiem. Żeby praca była jeszcze piękniejsza i kolorowa, to pastelami rysujemy kolorowe kreseczki, gwiazdki, parę… Krótko mówiąc klasa 2c tworzy wybuchową miksturę!

          Klasa 2 a wykorzystała wycięte kociołki i stworzyła swoją pracę plastyczną przy użyciu pasteli i żelowych długopisów. Dzieci przyklejały ozdabiane przez siebie wcześniej buty czarownicy. Dodały szczypty magii i brokatu i tak powstała nam piękna praca😉

          Wychowawcy świetlicy

      • „Poczytaj swojemu Misiowi”
        • „Poczytaj swojemu Misiowi”

        • 03.12.2024
        • Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny „Poczytaj swojemu Misiowi”. Na konkurs wpłynęło 45 prac. Wybór był bardzo trudny, dlatego głosowało wielu uczniów i nauczycieli. Oceniano estetykę, zgodność z tematem, pomysłowość. Oddano 33 ważne głosy. Oto, co zadecydowali wyborcy:

          Kategoria klasy 0-1:

          I miejsce:  Lena A., klasa 0a

          II miejsce: Michalina k., klasa 0b

          III miejsce: Jan K., klasa 1a

          Kategoria: klasy 2-5:

          I miejsce:  Liwia K., klasa 2c

          II miejsce: Róża R., klasa 5b

                               Pola A., klasa 2b

          III miejsce: Magdalena G., klasa 2a

          Kategoria: prace przestrzenne:

          I miejsce:  Anna Sz., klasa 1a

          II miejsce: Ekaterina L., klasa 4b

          III miejsce: Franciszek G., klasa 1c

          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za udział.

          Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

          Biblioteka szkolna

      • Srebrne Koszykarki Dwójki
        • Srebrne Koszykarki Dwójki

        • 02.12.2024
        • W listopadzie odbyły się gminne zawody w koszykówce, zarówno dziewcząt młodszych, jak i starszych. Po dość wyrównanych meczach, dziewczętom udało się wywalczyć II MIEJSCE w obu kategoriach wiekowych.

          Serdecznie gratulujemy

          Jolanta Mikulska

      • Debata na temat motywacji uczniów do nauki
        • Debata na temat motywacji uczniów do nauki

        • 02.12.2024
        • W dniu 28 listopada odbyła się w naszej szkole debata na temat motywacji uczniów do nauki. W debacie uczestniczyli Pani dyrektor Katarzyna Chiszko, opiekunka Samorządu Uczniowskiego Pani Małgorzata Czyż oraz przedstawiciele wszystkich klas 4-8. Uczniów motywują do nauki między innymi: stypendium na koniec roku(uczniowie uważają ,że jest niski)nagrody, które otrzymują od rodziców a za złe ocena np. brak możliwości udziału w treningach.

          galeria

      • Peter Muthami, Kenia
        • Peter Muthami, Kenia

        • 02.12.2024
        • Ponad 10 lat temu, 3 marca 2013 roku Szkolne Koło Caritas podjęło się opieki nad chłopcem z Kenii Peterem Muthami. Wielkim zaskoczeniem i radością było dla nas odkrycie, że umowę adopcyjną podpisaliśmy dokładnie w dzień szóstych urodzin Petera. Nasz podopieczny pochodził z bardzo ubogiej rodziny, miał dwóch braci i siostrę. Rodzice pracowali jedynie dorywczo.  Dzięki naszym wpłatom (równowartość 25 EUR miesięcznie) Peter uczęszczał początkowo do oddziału przedszkolnego a później do szkoły, gdzie miał zapewnione wyżywienie i ubranie. W celu pozyskania środków finansowych na wsparcie naszego podopiecznego organizowaliśmy co roku różne akcje. Odbywały się Bale Wszystkich Świętych, Misyjne Połowy, kawiarenki, misyjne dni w szkole i w kościele.  Za pośrednictwem koordynatorów z Polski przesyłaliśmy  listy, zdjęcia i prezenty: zabawki, ubrania, kalosze itp. Peter również przesyłał nam zdjęcia i listy. Wiele z nich można obejrzeć w galerii.  Obecnie Peter zakończył edukację w szkole, mamy nadzieję, że spełnił swoje marzenia i został nauczycielem. Serdecznie i gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przez te wszystkie lata wspierali naszą akcję i umożliwili Peterowi ukończenie szkoły. Dzięki Wam jedno konkretne dziecko w dalekiej Afryce miało trochę łatwiejsze i radośniejsze życie.

          Dziękujemy !

          Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

      • Warsztaty chemiczne „Kraina Lodu”
        • Warsztaty chemiczne „Kraina Lodu”

        • 28.11.2024
        • 25 listopada uczniowie klasy 2a, 2b, 2c oraz 3a wzięły udział w warsztatach chemicznych pt. „Kraina Lodu”. Dzieci zamieniły się w małych chemików i z ogromnym zaangażowaniem wykonały wiele ciekawych doświadczeń. Najpierw wyprodukowały sztuczny śnieg za pomocą poliakrylanu sodu (hydrożelu), następnie spowodowały wybuch zimowego wulkanu w kolbie. Stworzyły śnieżną burzę w zlewce za pomocą dwutlenku węgla. Razem z prowadzącą rozdzieliły burzę w rozdzielaczu i na końcu spowodowały wybuch dużego wulkanu wykorzystując efekt sublimacji suchego lodu w gorącej wodzie. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą nauki dla uczniów i sprawia im ogromną radość.

          Serdecznie dziękujemy Rodzicom za sfinansowanie warsztatów.

          Aldona Osińska, Karolina Piekarniak, Emilia Kamać, Alicja Biedrzycka

          galeria

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
        • +48 22 756 41 91
          +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15
          05-510 Konstancin - Jeziorna
          Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
          Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • 112 Intendent
          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica s.3
        • 126 Portiernia
        • 127 Świetlica s.32
        • 128 Zerówki
        • 129 Logopeda
        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

          Konto do wpłat za obiady:
          98 800200040214172920020001

          Konto ZFŚS:
          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
      • Logowanie