Aktualności
Rzeźby recyklingowe w klasie 1a
07.02.2021Budowanie świadomości ekologicznej to proces, który warto inicjować od najmłodszych lat. By zapoznać dzieci z ideą recyklingu, na zajęciach kształcenia kreatywnego, robiliśmy rzeźby z materiałów pochodzących z odpadów. Co to jest rzeźba recyklingowa? Rzeźba recyklingowa jest to:
*rzeźba z odpadków cywilizacyjnych, przetworzonych śmieci, niepotrzebnych przedmiotów;
*wykorzystywanie naturalnych materiałów np: drewna i trzciny oraz tworzyw sztucznych;
*łączenie w nową, zaskakującą całość pojedynczych przedmiotów np: zabawek.
Emilia Kamać
Projekt EMOCJA w grupie 0B
07.02.2021Grupa 0b zrealizowała kolejny moduł projektu EMOCJA pt: "Magia słów". Jak zwykle, podczas realizacji tego projektu, była dobra zabawa, ale też nie zabrakło poważnych i ważnych tematów - tym razem zajęcia dotyczyły słów mających wielką moc. A wszystko to przy dużym zaangażowaniu i aktywności dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii...
Wychowawczyni,
Grażyna Tatarska
Odpowiedź z ambasady rosyjskiej
07.02.2021Nasza szkoła otrzymała kartkę wraz z noworocznymi życzeniami od p. Siergieja Andriejewa – Ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce. Pan Ambasador, dziękując nam za życzenia, składa nauczycielom i uczniom naszej szkoły życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a przede wszystkim – zdrowia dla nas i naszych bliskich.
Uczniowie klas 7 i 8 w grudniu przygotowywali cyfrowe kartki z życzeniami noworocznymi w języku rosyjskim, a do ambasady wysłane zostały kartki, które wykonali: Kevinas Scitas – uczeń klasy 7a, Bartosz Goliszewski i Adam Lempkowski – uczniowie klasy 8b.
Katarzyna Furmańska, nauczyciel języka rosyjskiego
Szkolne podsumowanie udziału Samorządu Uczniowskiego w działaniach Fundacji Wszystkich Świętych
07.02.2021Szkolne podsumowanie udziału Samorządu Uczniowskiego
w działaniach Fundacji Wszystkich Świętych
W październiku Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w zbiórkę pieniędzy i sprzedaż zniczy organizowaną przez Fundację Wszystkich Świętych. Nasi wolontariusze sprzedali wszystkie znicze i zebrali sporą kwotę pieniędzy. Środki zostały wpłacone na konto Fundacji wraz ze wskazaniem osoby do objęcia pomocą przez Fundację. Dla wolontariuszy przygotowane są zaświadczenia, a wszystkim zaangażowanym w tę akcję i wsparcie jej – Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom – bardzo dziękujemy.
Katarzyna Furmańska i Małgorzata Czyż – opiekunowie SU
Bal karnawałowy w 2 b
07.02.2021We wtorek 2 lutego w klasie 2 b odbył się bal karnawałowy. Uczniowie sami przygotowywali salę na tę okazję, później wspaniale się bawili a na końcu pięknie wysprzątali. To był bardzo udany dzień.
Justyna Szulc
Styczeń w klasie 2 b
07.02.2021Styczeń 2021 r. to czas szczęśliwego powrotu uczniów klasy 2 b do szkoły. Czas upłynął dzieciom pod znakiem uśmiechu, zabaw w szkole i na powietrzu. Szczególny do zapamiętania był 23 stycznia kiedy żegnaliśmy koleżankę odchodzącą do innej szkoły...POWODZENIA!
28 stycznia gościliśmy w klasie mamy dwie mamy naszych uczniów. Panie Anie poprzez Teams przeczytały nam fragmenty lektury "Cudaczek-Wyśmiewaczek". Dziękujemy
Justyna Szulc
Zabawa karnawałowa w 2a
07.02.20212 lutego w klasie 2a odbyła się zabawa karnawałowa. Cały dzień dzieci wspaniale się bawiły. Główną atrakcją były wybory królowej i króla karnawału oraz konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Laureatami zostali: Michalina, Mikołaj, Diana i Ludwika. Podczas zabawy odbyły się również zajęcia plastyczne, nie zabrakło wspaniałych dekoracji oraz poczęstunku przygotowanego przez trójkę klasową.
Alicja Biedrzycka
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
02.02.202129 stycznia w naszej szkole wśród klas 0-3 odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku koordynatorem akcji była Pani Barbara Rutkowska. W zbiórkę i pomoc w organizację wydarzenia zaangażowało się wielu uczniów klas 7. Uczniowie naszej szkoły zbierali również pieniądze w niedzielę na terenie Konstancina. Było bardzo mroźnie, słonecznie i radośnie, a mieszkańcy naszego miasta chętnie wspierali akcję WOŚP.
W tym roku wolonatariusze z naszej szkoły zebrali 6 945,69 pln.
Zuzanna Biedrzycka
Międzynarodowy Dzień Puzzli w 1b
02.02.202129 stycznia klasa 1b obchodziła Międzynarodowy Dzień Puzzli. Tego dnia postanowiliśmy stworzyć własne puzzle. Dzieci chętnie przystąpiły do projektowania prac. Dzięki temu, zwiększyliśmy aktywność mózgu i pobudziliśmy kreatywność.
Karolina Piekarniak
W klasie 2a
02.02.2021Międzynarodowy Dzień Puzzli i Układanek uczniowie klasy 2 a świętowali rysując swoje własne puzzle, układając układanki, odgadując szyfry i grając w gry. Nauka przez zabawę, to uczniowie lubią najbardziej.
Alicja Biedrzycka
Zimowe drzewo – praca plastyczna
02.02.2021Mamy mróz! Przyszła zima! I choć oszczędzała nas do tej pory, za oknem nieprzerwanie śnieg. Z tej okazji na naszych świetlicowych tablicach, zawitały do nas zimowe prace plastyczne. Malowanie szczoteczkami i pastą do zębów to dawna, zapomniana technika, którą dzisiaj chcemy Wam przypomnieć. W zwiaku z tym przedstawiamy prace wykonane przez uczniów pt. ”Zimowe drzewo”.
Wychowawcy świetlicy szkolnej
Kącik czytelniczy w świetlicy
02.02.2021Dzień Babci zapoczątkował w naszej świetlicy cykl spotkań z bohaterami ciekawych opowiadań.
Pierwszą bohaterką była Ula, o której babcia powiedziała “ Moja mądra, duża wnusia”. Ta “duża wnusia” była w wieku przedszkolnym, ale gdy babcia zachorowała, wykazała się wyjątkową odwagą. Słuchając opowieści o Uli i jej babci, doznajemy wielu wzruszeń, ale także śledzimy wyjątkową więź, którą łączy te dwie osoby. Myślę, że niejedna dziewczynka chciałaby usłyszeć “Jesteś moim najjaśniejszym promyczkiem”.
Opowiadanie wywołało sporo refleksji, m.in. taką, że dzieci chciałyby uczestniczyć w ważnych wydarzeniach rodzinnych. Nawet jeśli są to smutne wydarzenia. Kolejny bohater naszych spotkań to Jaś. Poznajmy jego tajemnice. Co chłopiec trzyma pod łóżkiem i dlaczego lubi chodzić do piwnicy? Sprawdźmy to! Otwieramy książkę A. Onichimowskiej i ... cicho... nie przestraszmy Piotrusia :) Kim jest Piotruś? - tego dowiecie się po pewnym czasie... :)
Wychowawcy świetlicy
Informacje od Rady Rodziców
01.02.2021Od początku roku szkolnego 2020/2021 Rada Rodziców zakupiła z pozyskanych od Państwa pieniędzy następujące rzeczy:
• materiały dydaktyczne z j. polskiego i matematyki,
• tarcze na pasowanie pierwszoklasistów,
• kwiaty oraz słodki upominek dla nauczycieli z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej,
• nagrody za udział w konkursie plastycznym i fotograficznym „Ławeczka Żeromskiego",
• nagrody za udział w konkursie Pieśni Patriotycznych,
• kwiaty i znicze złożone 11 listopada pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny,
• kwiaty i znicze z okazji 95 rocznicy śmierci patrona Szkoły Stefana Żeromskiego,
• nagrody za udział w konkursie czytelniczo - plastycznym,
• materiały dydaktyczne dla ósmoklasistów.
Dziękujemy za każdą wpłatę.
Rada Rodziców
Bal karnawałowy dla klas 0-3
01.02.2021Szanowni rodzice, w bieżącym roku szkolnym z racji panującego stanu epidemicznego bal karnawałowy z przyczyn oczywistych nie może zostać zorganizowany. Prezydium Rady Rodziców dołoży wszelkich starań, aby w możliwie szybkim terminie i bezpiecznych warunkach sanitarnych zorganizować dzieciom w zamian inne atrakcje.
Rada Rodziców
Informacja o rekrutacji dla klas ósmych
30.01.2021Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.
Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN
terminyrekrutacjidoszkolnarokszkolny20212022.pdf20210128_terminypostepowaniarekrutacyjnegonarokszkolny20212022.docx - Komunikat MEN
Rekrutacja 2021/2022
28.01.2021Rekrutacja 2021/2022
Zarządzenie w sprawie rekrutacji na nowy rok szkolny - zarzadzenie_nr_20_2020_(2).pdf
Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka
28.01.2021Rozpocznij swoją przygodę z tańcem i dołącz do Nas!
Tymi kilkoma zdjęciami z sesji letniej i prób chcemy zachęcić Was do dołączenia do Zespołu Pieśni i Tańca „Przepióreczka”.
Próby odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 15:40-18:00 (zajęcia wokalne i taneczne).
Chętnych prosimy o kontakt przez funpage Przepióreczki lub przez maila: zpitprzepioreczka@gmail.com
Zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym.
Koszt obiadów
28.01.2021Koszt obiadów za luty 2021 r.
U W A G A!Koszt obiadu za miesiąc luty 2021
SP2- 120 zł.
Klasa 0 - 180 zł.
Prosimy o terminowe wpłaty.
Wolontariat
28.01.20213 KROKI DO ZDOBYCIA 3 DODATKOWYCH PUNKTÓW W REKRUTACJI DO SZKÓŁ ŚREDNICH!
Aktualności
Co nowego w szkole?Bank zadań z języka angielskiego
- 07.02.2021
Rzeźby recyklingowe w klasie 1a
- 07.02.2021
Budowanie świadomości ekologicznej to proces, który warto inicjować od najmłodszych lat. By zapoznać dzieci z ideą recyklingu, na zajęciach kształcenia kreatywnego, robiliśmy rzeźby z materiałów pochodzących z odpadów. Co to jest rzeźba recyklingowa? Rzeźba recyklingowa jest to:
*rzeźba z odpadków cywilizacyjnych, przetworzonych śmieci, niepotrzebnych przedmiotów;
*wykorzystywanie naturalnych materiałów np: drewna i trzciny oraz tworzyw sztucznych;
*łączenie w nową, zaskakującą całość pojedynczych przedmiotów np: zabawek.
Emilia Kamać
Projekt EMOCJA w grupie 0B
- 07.02.2021
Grupa 0b zrealizowała kolejny moduł projektu EMOCJA pt: "Magia słów". Jak zwykle, podczas realizacji tego projektu, była dobra zabawa, ale też nie zabrakło poważnych i ważnych tematów - tym razem zajęcia dotyczyły słów mających wielką moc. A wszystko to przy dużym zaangażowaniu i aktywności dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii...
Wychowawczyni,
Grażyna Tatarska
Odpowiedź z ambasady rosyjskiej
- 07.02.2021
Nasza szkoła otrzymała kartkę wraz z noworocznymi życzeniami od p. Siergieja Andriejewa – Ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce. Pan Ambasador, dziękując nam za życzenia, składa nauczycielom i uczniom naszej szkoły życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a przede wszystkim – zdrowia dla nas i naszych bliskich.
Uczniowie klas 7 i 8 w grudniu przygotowywali cyfrowe kartki z życzeniami noworocznymi w języku rosyjskim, a do ambasady wysłane zostały kartki, które wykonali: Kevinas Scitas – uczeń klasy 7a, Bartosz Goliszewski i Adam Lempkowski – uczniowie klasy 8b.
Katarzyna Furmańska, nauczyciel języka rosyjskiego
Szkolne podsumowanie udziału Samorządu Uczniowskiego w działaniach Fundacji Wszystkich Świętych
- 07.02.2021
Szkolne podsumowanie udziału Samorządu Uczniowskiego
w działaniach Fundacji Wszystkich Świętych
W październiku Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączył się w zbiórkę pieniędzy i sprzedaż zniczy organizowaną przez Fundację Wszystkich Świętych. Nasi wolontariusze sprzedali wszystkie znicze i zebrali sporą kwotę pieniędzy. Środki zostały wpłacone na konto Fundacji wraz ze wskazaniem osoby do objęcia pomocą przez Fundację. Dla wolontariuszy przygotowane są zaświadczenia, a wszystkim zaangażowanym w tę akcję i wsparcie jej – Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom – bardzo dziękujemy.
Katarzyna Furmańska i Małgorzata Czyż – opiekunowie SU
Bal karnawałowy w 2 b
- 07.02.2021
We wtorek 2 lutego w klasie 2 b odbył się bal karnawałowy. Uczniowie sami przygotowywali salę na tę okazję, później wspaniale się bawili a na końcu pięknie wysprzątali. To był bardzo udany dzień.
Justyna Szulc
Styczeń w klasie 2 b
- 07.02.2021
Styczeń 2021 r. to czas szczęśliwego powrotu uczniów klasy 2 b do szkoły. Czas upłynął dzieciom pod znakiem uśmiechu, zabaw w szkole i na powietrzu. Szczególny do zapamiętania był 23 stycznia kiedy żegnaliśmy koleżankę odchodzącą do innej szkoły...POWODZENIA!
28 stycznia gościliśmy w klasie mamy dwie mamy naszych uczniów. Panie Anie poprzez Teams przeczytały nam fragmenty lektury "Cudaczek-Wyśmiewaczek". Dziękujemy
Justyna Szulc
Zabawa karnawałowa w 2a
- 07.02.2021
2 lutego w klasie 2a odbyła się zabawa karnawałowa. Cały dzień dzieci wspaniale się bawiły. Główną atrakcją były wybory królowej i króla karnawału oraz konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Laureatami zostali: Michalina, Mikołaj, Diana i Ludwika. Podczas zabawy odbyły się również zajęcia plastyczne, nie zabrakło wspaniałych dekoracji oraz poczęstunku przygotowanego przez trójkę klasową.
Alicja Biedrzycka
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
- 02.02.2021
29 stycznia w naszej szkole wśród klas 0-3 odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku koordynatorem akcji była Pani Barbara Rutkowska. W zbiórkę i pomoc w organizację wydarzenia zaangażowało się wielu uczniów klas 7. Uczniowie naszej szkoły zbierali również pieniądze w niedzielę na terenie Konstancina. Było bardzo mroźnie, słonecznie i radośnie, a mieszkańcy naszego miasta chętnie wspierali akcję WOŚP.
W tym roku wolonatariusze z naszej szkoły zebrali 6 945,69 pln.
Zuzanna Biedrzycka
Międzynarodowy Dzień Puzzli w 1b
- 02.02.2021
29 stycznia klasa 1b obchodziła Międzynarodowy Dzień Puzzli. Tego dnia postanowiliśmy stworzyć własne puzzle. Dzieci chętnie przystąpiły do projektowania prac. Dzięki temu, zwiększyliśmy aktywność mózgu i pobudziliśmy kreatywność.
Karolina Piekarniak
W klasie 2a
- 02.02.2021
Międzynarodowy Dzień Puzzli i Układanek uczniowie klasy 2 a świętowali rysując swoje własne puzzle, układając układanki, odgadując szyfry i grając w gry. Nauka przez zabawę, to uczniowie lubią najbardziej.
Alicja Biedrzycka
Zimowe drzewo – praca plastyczna
- 02.02.2021
Mamy mróz! Przyszła zima! I choć oszczędzała nas do tej pory, za oknem nieprzerwanie śnieg. Z tej okazji na naszych świetlicowych tablicach, zawitały do nas zimowe prace plastyczne. Malowanie szczoteczkami i pastą do zębów to dawna, zapomniana technika, którą dzisiaj chcemy Wam przypomnieć. W zwiaku z tym przedstawiamy prace wykonane przez uczniów pt. ”Zimowe drzewo”.
Wychowawcy świetlicy szkolnej
Kącik czytelniczy w świetlicy
- 02.02.2021
- Dzień Babci zapoczątkował w naszej świetlicy cykl spotkań z bohaterami ciekawych opowiadań.
Pierwszą bohaterką była Ula, o której babcia powiedziała “ Moja mądra, duża wnusia”. Ta “duża wnusia” była w wieku przedszkolnym, ale gdy babcia zachorowała, wykazała się wyjątkową odwagą. Słuchając opowieści o Uli i jej babci, doznajemy wielu wzruszeń, ale także śledzimy wyjątkową więź, którą łączy te dwie osoby. Myślę, że niejedna dziewczynka chciałaby usłyszeć “Jesteś moim najjaśniejszym promyczkiem”.
Opowiadanie wywołało sporo refleksji, m.in. taką, że dzieci chciałyby uczestniczyć w ważnych wydarzeniach rodzinnych. Nawet jeśli są to smutne wydarzenia. Kolejny bohater naszych spotkań to Jaś. Poznajmy jego tajemnice. Co chłopiec trzyma pod łóżkiem i dlaczego lubi chodzić do piwnicy? Sprawdźmy to! Otwieramy książkę A. Onichimowskiej i ... cicho... nie przestraszmy Piotrusia :) Kim jest Piotruś? - tego dowiecie się po pewnym czasie... :)
Wychowawcy świetlicy
Informacje od Rady Rodziców
- 01.02.2021
Od początku roku szkolnego 2020/2021 Rada Rodziców zakupiła z pozyskanych od Państwa pieniędzy następujące rzeczy:
• materiały dydaktyczne z j. polskiego i matematyki,
• tarcze na pasowanie pierwszoklasistów,
• kwiaty oraz słodki upominek dla nauczycieli z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej,
• nagrody za udział w konkursie plastycznym i fotograficznym „Ławeczka Żeromskiego",
• nagrody za udział w konkursie Pieśni Patriotycznych,
• kwiaty i znicze złożone 11 listopada pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny,
• kwiaty i znicze z okazji 95 rocznicy śmierci patrona Szkoły Stefana Żeromskiego,
• nagrody za udział w konkursie czytelniczo - plastycznym,
• materiały dydaktyczne dla ósmoklasistów.
Dziękujemy za każdą wpłatę.
Rada Rodziców
Bal karnawałowy dla klas 0-3
- 01.02.2021
Szanowni rodzice, w bieżącym roku szkolnym z racji panującego stanu epidemicznego bal karnawałowy z przyczyn oczywistych nie może zostać zorganizowany. Prezydium Rady Rodziców dołoży wszelkich starań, aby w możliwie szybkim terminie i bezpiecznych warunkach sanitarnych zorganizować dzieciom w zamian inne atrakcje.
Rada Rodziców
Informacja o rekrutacji dla klas ósmych
- 30.01.2021
Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.
Ustalony przez ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej MEiN
terminyrekrutacjidoszkolnarokszkolny20212022.pdf20210128_terminypostepowaniarekrutacyjnegonarokszkolny20212022.docx - Komunikat MEN
Rekrutacja 2021/2022
- 28.01.2021
Rekrutacja 2021/2022
Zarządzenie w sprawie rekrutacji na nowy rok szkolny - zarzadzenie_nr_20_2020_(2).pdf
Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka
- 28.01.2021
Rozpocznij swoją przygodę z tańcem i dołącz do Nas!
Tymi kilkoma zdjęciami z sesji letniej i prób chcemy zachęcić Was do dołączenia do Zespołu Pieśni i Tańca „Przepióreczka”.
Próby odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 15:40-18:00 (zajęcia wokalne i taneczne).
Chętnych prosimy o kontakt przez funpage Przepióreczki lub przez maila: zpitprzepioreczka@gmail.com
Zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym.
Koszt obiadów
- 28.01.2021
- Koszt obiadów za luty 2021 r.
U W A G A!Koszt obiadu za miesiąc luty 2021
SP2- 120 zł.
Klasa 0 - 180 zł.
Prosimy o terminowe wpłaty.
Wolontariat
- 28.01.2021
3 KROKI DO ZDOBYCIA 3 DODATKOWYCH PUNKTÓW W REKRUTACJI DO SZKÓŁ ŚREDNICH!
