Aktualności

        • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

            24.09.2023

            20. września wszystkie dzieci z oddziałów zerowych, po raz ostatni obchodziły Dzień Przedszkolaka.

            W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

            Na koniec wspólnego świętowania, dzieci otrzymały: medale, dyplomy, balony oraz słodkie niespodzianki.

            W tym dniu z pewnością nie zabrakło uśmiechu na twarzy każdego (jeszcze) przedszkolaka.

            Natalia Dul

            galeria

        • „Jaś i Małgosia”
          • „Jaś i Małgosia”

            24.09.2023

            22 września z okazji zakończenia lata klasy drugie wybrały się do KDK Hugonówka na spektakl teatralny „Jaś i Małgosia”. Dobrze znana dzieciom baśń braci Grimm tym razem zachwyciła młodych odbiorców wspaniałą grą aktorską oraz barwną scenografią. Dzieci wspaniale bawiły się podczas piosenek, którymi był wzbogacony spektakl.

            Słoneczna pogoda pozwoliła nam również skorzystać z ostatniego dnia lata podczas spaceru i zabawy w Parku Zdrojowym.

            Wychowawcy klas drugich

            galeria

        • Klasy 7 na spektaklu "Balladyna"
          • Klasy 7 na spektaklu "Balladyna"

            24.09.2023

            22 września uczniowie klasy 7a i 7b obejrzeli spektakl "Balladyna" Juliusza Słowackiego w Hugonówce. Uczestniczyli również w warsztatach aktorskich.

            Opiekę pełniły pani Jolanta Siwka i pani Laura Mościńska -Puszka.

            galeria

        • Klasy 8ab na Majdanku i w Lublinie
          • Klasy 8ab na Majdanku i w Lublinie

            24.09.2023

            12 września 2023 roku, klasy ósme wraz ze swoimi wychowawcami (p. Ewa Burman_Wudecka oraz p. Wojciech Guszkowski) wybrały się na Majdanek (teren dawnego, niemieckiego obozu koncentracyjnego) oraz do Lublina. Towarzyszyła nam p. Ewa Lasota.

            W programie klas ósmych z historii mamy między innymi okres II wojny światowej. Mówimy o jej okropieństwach, zagładzie wielu narodów w tym polskiego. Dlatego pomysł, żeby jedno z miejsc niewyobrażalnej tragedii zobaczyć z bliska. Obiekty dawnych komór gazowych, baraków więźniów, krematorium, wywarły mocne wrażenie na naszych uczniach.

            Następnie pod kierunkiem naszej przewodniczki udaliśmy się do Lublina. Zamek Lubelski, Kaplica Zamkowa Trójcy Świętej, Stare Miasto to punkty, które zwiedziliśmy w „stolicy” wschodniej Polski.

            Jeszcze przerwa socjalna i powrót do domu.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

            Foto: Ewa Burman-Wudecka, Wojciech Guszkowski

            galeria

        • Międzynarodowy Dzień Kropki
          • Międzynarodowy Dzień Kropki

            24.09.2023

            15 września zakropkowani świętowaliśmy dzień odkrywania talentów, rozwijania pasji, zainteresowań, kreatywności i mocy. Uwierzyć w siebie, w swoje możliwości, odważnie zdobywać świat, być otwartym na to co nowe i nieznane to najważniejsze przesłanie tego dnia. Jak co roku wiele twórczych działań z kropką, mnóstwo zabawy i radości.

            Wychowawcy klas

            galeria

        • Dzień Kropki w bibliotece
          • Dzień Kropki w bibliotece

            24.09.2023

            W tym roku biblioteka szkolna aktywnie włączyła się w obchody Dnia Kropki. Można było wyczarować

            obrazek zwierzęcia poprzez łączenie kropek w kolejności od 1 do nieskończoności Była również

            możliwość stworzenia własnej przypinki- własnoręcznie pomalowana kropka. I hit sezonu- kropkowa

            korona! I dziewczyny, i chłopcy byli chętni, by nosić takie cuda na głowach, oczywiście „hand made”.

            Biblioteka szkolna

            galeria

        • Dzień Kropki w 1b i 1c
          • Dzień Kropki w 1b i 1c

            24.09.2023

            15 września uczniowie z klas pierwszych obchodzili Dzień Kropki. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Pierwsze zadanie jakie należało zrealizować, to znalezienie kolorowych kropek wyciętych z papieru, które schowane były na szkolnym placu zabaw. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne - gepardy. Kolejne zadanie to ozdobienie kropki kredkami/flamastrami na kartce, następnie prace zostały zeskanowane w specjalnym programie, dzięki czemu pojawiły się "ożywione kropki". Dzieci spędziły ten dzień w sposób kreatywny i zabawny.

            Karolina Piekarniak, Grażyna Tatarska

            galeria

        • Dzień Kropki w grupie 0a i 0b
          • Dzień Kropki w grupie 0a i 0b

            24.09.2023

            Dzieci z oddziałów zerowych

            aktywnie włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Święta kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy, którego motywem przewodnim jest kropka. Obchody rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Podstawą wszystkich zabaw była oczywiście kropka. Nie zabrakło również kropkowych dzieł sztuki, a także zdjęć w kropkowej foto-budce.

            To był dzień pełen kropek!

            Wychowawczyni

            Natalia Dul

            galeria

        • Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły - grupa 0A i 0B
          • Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły - grupa 0A i 0B

            24.09.2023

            Dnia 13 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego odbył się Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły, w których między innymi uczestniczyły dzieci z oddziałów zerowych. Zawody dla najmłodszych uczestników odbyły na szkolnej bieżni. Konkurencja została podzielona na dwie kategorie: kategoria dziewcząt i chłopców. Dzieci miały za zadanie przebiec dystans 50m.

            Spośród sześciolatków najszybsi okazali się:

            1. Sandra Michałowska (12:44)

            2. Alicja Nawała (12:64)

            3. Gabriela Jaroszewicz (12:81)

            1. Maciej Knyziak (12:11)

            2. Igor Barton (12:26)

            3. Franciszek Górecki (12:32)

            Po zakończeniu zawodów wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcy (3 pierwsze miejsca) dodatkowo otrzymali medale.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

            Natalia Dul

            galeria

        • Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły
          • Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły

            24.09.2023

            W dniu 13 września 2023 r. na Konstancińskiej ścieżce zdrowia im Tomasza Hopfera odbyła się XIV edycja Mistrzostw Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Coroczne zawody organizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. W sumie na linii startu stanęły aż 372 osoby. Uczniowie biegli po zdrowie oraz po celujące i bardzo dobre oceny z wychowania fizycznego. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. Uczniowie konkurowali ze sobą na poziomie poszczególnych klas z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali medale.

            Poniżej przedstawiamy klasyfikację najlepszych zawodników:

            Dziewczęta klasa 1 szkoły podstawowej

            1. Antonina Domańska

            2. Zuzanna Kęsicka

            3. Katarzyna Golon

            Chłopcy klasa 1 szkoły podstawowej

            1. Jan Olszanka

            2. Patryk Dolaciński

            3. Stanisław Krejs

            Dziewczęta klasa 2 szkoły podstawowej

            1. Zuzanna Woźniak

            2. Aleksandra Jaroszewicz

            3. Aurelia Skrijna

            Chłopcy klasa 2 szkoły podstawowej

            1. Filip Frindt

            2. Vincent Ziomka

            3. Mieszko Niwiński

            Dziewczęta klasa 3 szkoły podstawowej

            1. Helena Domańska

            2. Aurelia Michnowska

            3. Paulina Dolacińska

            Chłopcy klasa 3 szkoły podstawowej

            1. Wojciech Szewczyk

            2. Maksymilian Biczyk

            3. Maksymilian Mialik

            Dziewczęta klasa 4 szkoły podstawowej

            1. Janina Schreiber

            2. Aniela Ignacik

            3. Maria Nadolny

            Chłopcy klasa 4 szkoły podstawowej

            1. Stanisław Sabarański

            2. Tomasz Sieradzan

            3. Wojciech Jakubiak

            Dziewczęta klasa 5 szkoły podstawowej

            1. Oliwia Gniado

            2. Michalina Bednarczyk

            3. Marta Sabarańska

            Chłopcy klasa 5 szkoły podstawowej

            1. Brajan Latoszek

            2. Ignacy Piniewski

            3. Henryk Lisowski

            Dziewczęta klasa 6 szkoły podstawowej

            1. Nina Pułecka

            2. Gabriela Rakowska

            3. Marta Błaszczak

            Chłopcy klasa 6 szkoły podstawowej

            1. Milan Koszelnik

            2. Michał Ratusiński

            3. Szymon Lisowski

            Dziewczęta klasa 7 szkoły podstawowej

            1. Zofia Lisowska

            2. Tola Świątkiewicz

            3. Lilia Riznyk

            Chłopcy klasa 7 szkoły podstawowej

            1. Mateusz Nadolny

            2. William Weber

            3. Mykyta Antonenko

            Dziewczęta klasa 8 szkoły podstawowej

            1. Gabriela Redestowicz

            2. Milena Madej

            3. Arina Amielina

            Chłopcy klasa 8 szkoły podstawowej

            1. Marcel Kamiński

            2. Wojciech Lisowski

            3. Dominik Pachnik

            Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym przygotowaniem. Zawody przebiegły bez zakłóceń przy dobrej i słonecznej pogodzie. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na linii startu i ukończyli bieg. Pozdrawiamy i zapraszamy za rok.

            Nauczyciele Wychowania Fizycznego

            Marcin Matyjasiak

            Bartosz Wilczak

            Jan Nowacki

            galeria

        • 84. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę
          • 84. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę

            24.09.2023

            17 września 2023 roku, w 84. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pod Pomnikiem Katyńskim. Uroczystość została zorganizowana przez władze samorządowe i naszą szkołę. Samorząd gminny reprezentowali: Ryszard Machałek – I wiceburmistrz oraz Dariusz Zieliński – II wiceburmistrz.

            Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii oraz uczniowie klas ósmych, Gabrysia Pęksa, Aleksandra Siudzińska, Arina Amielina, Fabian Popławski, Milan Kowalski oraz rodzice uczniów. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie kwiatów.

            Straż Miejska wystawiła wartę honorową.

            Foto: Wojciech Guszkowski, Karolina Pęksa

            galeria

        • Szkoły pełne Talentów 2
          • Szkoły pełne Talentów 2

            08.09.2023

            Zapraszamy do udziału w nowej edycji akcji

            „Szkoły pełne Talentów 2”

            Kupony można wrzucać do pojemników przy wejściu do szkoły i w świetlicy na parterze.

            Z góry dziękujemy za wsparcie naszej szkoły.

        • Szanowni Państwo!
          • Szanowni Państwo!

            08.09.2023

            Oficyna Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie Gminy Konstancin-Jeziorna realizuje badania społeczne, które przyczynią się do opracowania „Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii". W związku z tym prosimy o uzupełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY przez uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów dla Gminy służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się jego mieszkańcy oraz organizacji działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży.

            Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu. Ważne jest, aby każdy uczeń wypełnił ankietę do 11.09.2023r. Wystarczy kliknąć w link, wypełnić ankietę i na samym końcu kliknąć "wyślij".

            Link do badania uczniów: https://uczniowie-k-jeziorna.webankieta.pl/

            W ramach Programu badaniem objęci są również dorośli mieszkańcy Gminy. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie linka do ankiety dla rodziców poprzez dziennik elektroniczny.

            Link do badania mieszkańców: https://m-konst-jeziorna.webankieta.pl/

        • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
          • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

            31.08.2023

            Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

            dla klas I - VIII odbędzie się  04.09.2023 r.

            o godz. 9:00

            w hali sportowej (wejście od ulicy Piasta)

            ~

            Uczniowie oddziału przedszkolnego rozpoczynają zajęcia 1 września 2023  (piątek)

            o godz. 8:00

             

            HARMONORAM spotkań wychowawców z klasami 4 września 2023 roku.

            Klasa    Sala   Wychowawca

            0a p. Natalia Dul/ Paulina Wolak 

            0b p. Monika Kęska/ Jolanta Firak 

            1a 49 p. Emilia Kamać 

            1b C p. Karolina Piekarniak 

            1c D p. Grażyna Tatarska 

            2a 22 p. Alicja Biedrzycka 

            2b 32 p. Justyna Szulc 

            2c D p. Katarzyna Górecka 

            3a B p. Dorota Zagończyk 

            3b A p. Agata Bińkowska 

            3c św p. Małgorzata Pietrzak 

            4a 30 p. Laura Mościńska 

            4b 44 p. Ewa Czarny 

            5a 24 p. Małgorzata Czyż 

            5b 47 p. Ewa Lasota 

            5c 42 p. Jolanta Siwka 

            6a 48 p. Marcin Matyjasiak w zastępstwie za p. Dorotę Alcan 

            6b 29 p. Magdalena Ratajska 

            6c 23 p. Urszula Furmańska 

            7a 43 p. Anna Kobusińska 

            7b 41 p. Dorota Raczkowska 

            8a 45 p. Ewa BurmanWudecka 

            8b 46 p. Wojciech Guszkowski 

             

          • Zebranie organizacyjne dla Rodziców klas I

            04.08.2023

            Szanowni Państwo,

            Dyrektor Szkoły informuje, że zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 odbędzie się  31 sierpnia br. (czwartek)  o godz. 18:00.

        • Komunikat
          • Komunikat

            09.07.2023

            Dyrektor szkoły informuje, że w dniach 10 lipca - 18 sierpnia 2023 r. sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach 8.00 - 14.00.

            2162_001.pdf

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 0 – VII
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 0 – VII

            26.06.2023

            23 czerwca 2023 roku, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 0 – VII.

            Na halę sportową przybyli: nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzicami.

            Uroczystość rozpoczęła Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły, która powitała wszystkich obecnych. Następnie dokonała wprowadzenia sztandaru szkoły.

            Przedstawicielka Rady Rodziców, Marta Januszko, podziękowała nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz rodzicom za owocną współpracę.

            Część artystyczną przygotowały klasy 0ab, 3ab, 7ab wraz ze swoimi wychowawcami oraz Romanem Rudowskim – nauczycielem muzyki. Na występy złożyły się wiersze i piosenki o tematyce wakacyjnej. Między innymi –

            „Lato, lato, lato czeka

            Razem z latem czeka rzeka

            Razem z rzeką czeka las

            A tam ciągle nie ma nas

            Katarzyna Chiszko w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim zaangażowanym w proces dydaktyczny oraz wychowawczy w „dwójce”. Życzyła sukcesów w nowych klasach oraz udanego wakacyjnego wypoczynku.

            Po części artystycznej, klasy 0 – III udały się do swoich sal wraz z wychowawcami rodzicami w celu wręczenia świadectw szkolnych oraz nagród. Klasy IV – VII zostały na hali sportowej, gdzie wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

            Następnie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich sal w celu otrzymania świadectw szkolnych.

            Na tym uroczystości zakończono.

            Organizatorzy uroczystości:

            Natalia Dull, Grażyna Tatarska – wychowawczynie klas 0ab

            Karolina Piekarniak, Emilia Kamać – wychowawczynie klas 3ab

            Ewa Czarny, Wojciech Guszkowski – wychowawcy klas 7ab

            Iwona Wojewoda-Jedynak, Anna Brzezińska, Dorota Raczkowska – dekoracje

            Roman Rudowski – oprawa muzyczna wraz z chórem szkolnym

            Małgorzata Czyż, Marcin Matyjasiak – opiekunowie Pocztu Sztandarowego

            Wojciech Guszkowski – oprawa akustyczna oraz fotograficzna wraz z Kołem Fotograficznym i Akustycznym

            Marcin Matyjasiak, Bartosz Wilczak, Jan Nowacki – aranżacja widowni

            Pola Szlapańska – konferansjer (klasa 7a)

            Foto: Arina Amelina (Szkolne Koło Fotograficzne).

            Opracował: Wojciech Guszkowski

            galeria

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
        • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

        • 24.09.2023
        • 20. września wszystkie dzieci z oddziałów zerowych, po raz ostatni obchodziły Dzień Przedszkolaka.

          W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

          Na koniec wspólnego świętowania, dzieci otrzymały: medale, dyplomy, balony oraz słodkie niespodzianki.

          W tym dniu z pewnością nie zabrakło uśmiechu na twarzy każdego (jeszcze) przedszkolaka.

          Natalia Dul

          galeria

      • „Jaś i Małgosia”
        • „Jaś i Małgosia”

        • 24.09.2023
        • 22 września z okazji zakończenia lata klasy drugie wybrały się do KDK Hugonówka na spektakl teatralny „Jaś i Małgosia”. Dobrze znana dzieciom baśń braci Grimm tym razem zachwyciła młodych odbiorców wspaniałą grą aktorską oraz barwną scenografią. Dzieci wspaniale bawiły się podczas piosenek, którymi był wzbogacony spektakl.

          Słoneczna pogoda pozwoliła nam również skorzystać z ostatniego dnia lata podczas spaceru i zabawy w Parku Zdrojowym.

          Wychowawcy klas drugich

          galeria

      • Klasy 7 na spektaklu "Balladyna"
        • Klasy 7 na spektaklu "Balladyna"

        • 24.09.2023
        • 22 września uczniowie klasy 7a i 7b obejrzeli spektakl "Balladyna" Juliusza Słowackiego w Hugonówce. Uczestniczyli również w warsztatach aktorskich.

          Opiekę pełniły pani Jolanta Siwka i pani Laura Mościńska -Puszka.

          galeria

      • Klasy 8ab na Majdanku i w Lublinie
        • Klasy 8ab na Majdanku i w Lublinie

        • 24.09.2023
        • 12 września 2023 roku, klasy ósme wraz ze swoimi wychowawcami (p. Ewa Burman_Wudecka oraz p. Wojciech Guszkowski) wybrały się na Majdanek (teren dawnego, niemieckiego obozu koncentracyjnego) oraz do Lublina. Towarzyszyła nam p. Ewa Lasota.

          W programie klas ósmych z historii mamy między innymi okres II wojny światowej. Mówimy o jej okropieństwach, zagładzie wielu narodów w tym polskiego. Dlatego pomysł, żeby jedno z miejsc niewyobrażalnej tragedii zobaczyć z bliska. Obiekty dawnych komór gazowych, baraków więźniów, krematorium, wywarły mocne wrażenie na naszych uczniach.

          Następnie pod kierunkiem naszej przewodniczki udaliśmy się do Lublina. Zamek Lubelski, Kaplica Zamkowa Trójcy Świętej, Stare Miasto to punkty, które zwiedziliśmy w „stolicy” wschodniej Polski.

          Jeszcze przerwa socjalna i powrót do domu.

          Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

          Foto: Ewa Burman-Wudecka, Wojciech Guszkowski

          galeria

      • Międzynarodowy Dzień Kropki
        • Międzynarodowy Dzień Kropki

        • 24.09.2023
        • 15 września zakropkowani świętowaliśmy dzień odkrywania talentów, rozwijania pasji, zainteresowań, kreatywności i mocy. Uwierzyć w siebie, w swoje możliwości, odważnie zdobywać świat, być otwartym na to co nowe i nieznane to najważniejsze przesłanie tego dnia. Jak co roku wiele twórczych działań z kropką, mnóstwo zabawy i radości.

          Wychowawcy klas

          galeria

      • Dzień Kropki w bibliotece
        • Dzień Kropki w bibliotece

        • 24.09.2023
        • W tym roku biblioteka szkolna aktywnie włączyła się w obchody Dnia Kropki. Można było wyczarować

          obrazek zwierzęcia poprzez łączenie kropek w kolejności od 1 do nieskończoności Była również

          możliwość stworzenia własnej przypinki- własnoręcznie pomalowana kropka. I hit sezonu- kropkowa

          korona! I dziewczyny, i chłopcy byli chętni, by nosić takie cuda na głowach, oczywiście „hand made”.

          Biblioteka szkolna

          galeria

      • Dzień Kropki w 1b i 1c
        • Dzień Kropki w 1b i 1c

        • 24.09.2023
        • 15 września uczniowie z klas pierwszych obchodzili Dzień Kropki. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Pierwsze zadanie jakie należało zrealizować, to znalezienie kolorowych kropek wyciętych z papieru, które schowane były na szkolnym placu zabaw. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne - gepardy. Kolejne zadanie to ozdobienie kropki kredkami/flamastrami na kartce, następnie prace zostały zeskanowane w specjalnym programie, dzięki czemu pojawiły się "ożywione kropki". Dzieci spędziły ten dzień w sposób kreatywny i zabawny.

          Karolina Piekarniak, Grażyna Tatarska

          galeria

      • Dzień Kropki w grupie 0a i 0b
        • Dzień Kropki w grupie 0a i 0b

        • 24.09.2023
        • Dzieci z oddziałów zerowych

          aktywnie włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Święta kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy, którego motywem przewodnim jest kropka. Obchody rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Podstawą wszystkich zabaw była oczywiście kropka. Nie zabrakło również kropkowych dzieł sztuki, a także zdjęć w kropkowej foto-budce.

          To był dzień pełen kropek!

          Wychowawczyni

          Natalia Dul

          galeria

      • Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły - grupa 0A i 0B
        • Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły - grupa 0A i 0B

        • 24.09.2023
        • Dnia 13 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego odbył się Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły, w których między innymi uczestniczyły dzieci z oddziałów zerowych. Zawody dla najmłodszych uczestników odbyły na szkolnej bieżni. Konkurencja została podzielona na dwie kategorie: kategoria dziewcząt i chłopców. Dzieci miały za zadanie przebiec dystans 50m.

          Spośród sześciolatków najszybsi okazali się:

          1. Sandra Michałowska (12:44)

          2. Alicja Nawała (12:64)

          3. Gabriela Jaroszewicz (12:81)

          1. Maciej Knyziak (12:11)

          2. Igor Barton (12:26)

          3. Franciszek Górecki (12:32)

          Po zakończeniu zawodów wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcy (3 pierwsze miejsca) dodatkowo otrzymali medale.

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

          Natalia Dul

          galeria

      • Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły
        • Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły

        • 24.09.2023
        • W dniu 13 września 2023 r. na Konstancińskiej ścieżce zdrowia im Tomasza Hopfera odbyła się XIV edycja Mistrzostw Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Coroczne zawody organizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. W sumie na linii startu stanęły aż 372 osoby. Uczniowie biegli po zdrowie oraz po celujące i bardzo dobre oceny z wychowania fizycznego. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. Uczniowie konkurowali ze sobą na poziomie poszczególnych klas z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali medale.

          Poniżej przedstawiamy klasyfikację najlepszych zawodników:

          Dziewczęta klasa 1 szkoły podstawowej

          1. Antonina Domańska

          2. Zuzanna Kęsicka

          3. Katarzyna Golon

          Chłopcy klasa 1 szkoły podstawowej

          1. Jan Olszanka

          2. Patryk Dolaciński

          3. Stanisław Krejs

          Dziewczęta klasa 2 szkoły podstawowej

          1. Zuzanna Woźniak

          2. Aleksandra Jaroszewicz

          3. Aurelia Skrijna

          Chłopcy klasa 2 szkoły podstawowej

          1. Filip Frindt

          2. Vincent Ziomka

          3. Mieszko Niwiński

          Dziewczęta klasa 3 szkoły podstawowej

          1. Helena Domańska

          2. Aurelia Michnowska

          3. Paulina Dolacińska

          Chłopcy klasa 3 szkoły podstawowej

          1. Wojciech Szewczyk

          2. Maksymilian Biczyk

          3. Maksymilian Mialik

          Dziewczęta klasa 4 szkoły podstawowej

          1. Janina Schreiber

          2. Aniela Ignacik

          3. Maria Nadolny

          Chłopcy klasa 4 szkoły podstawowej

          1. Stanisław Sabarański

          2. Tomasz Sieradzan

          3. Wojciech Jakubiak

          Dziewczęta klasa 5 szkoły podstawowej

          1. Oliwia Gniado

          2. Michalina Bednarczyk

          3. Marta Sabarańska

          Chłopcy klasa 5 szkoły podstawowej

          1. Brajan Latoszek

          2. Ignacy Piniewski

          3. Henryk Lisowski

          Dziewczęta klasa 6 szkoły podstawowej

          1. Nina Pułecka

          2. Gabriela Rakowska

          3. Marta Błaszczak

          Chłopcy klasa 6 szkoły podstawowej

          1. Milan Koszelnik

          2. Michał Ratusiński

          3. Szymon Lisowski

          Dziewczęta klasa 7 szkoły podstawowej

          1. Zofia Lisowska

          2. Tola Świątkiewicz

          3. Lilia Riznyk

          Chłopcy klasa 7 szkoły podstawowej

          1. Mateusz Nadolny

          2. William Weber

          3. Mykyta Antonenko

          Dziewczęta klasa 8 szkoły podstawowej

          1. Gabriela Redestowicz

          2. Milena Madej

          3. Arina Amielina

          Chłopcy klasa 8 szkoły podstawowej

          1. Marcel Kamiński

          2. Wojciech Lisowski

          3. Dominik Pachnik

          Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym przygotowaniem. Zawody przebiegły bez zakłóceń przy dobrej i słonecznej pogodzie. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na linii startu i ukończyli bieg. Pozdrawiamy i zapraszamy za rok.

          Nauczyciele Wychowania Fizycznego

          Marcin Matyjasiak

          Bartosz Wilczak

          Jan Nowacki

          galeria

      • 84. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę
        • 84. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę

        • 24.09.2023
        • 17 września 2023 roku, w 84. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pod Pomnikiem Katyńskim. Uroczystość została zorganizowana przez władze samorządowe i naszą szkołę. Samorząd gminny reprezentowali: Ryszard Machałek – I wiceburmistrz oraz Dariusz Zieliński – II wiceburmistrz.

          Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii oraz uczniowie klas ósmych, Gabrysia Pęksa, Aleksandra Siudzińska, Arina Amielina, Fabian Popławski, Milan Kowalski oraz rodzice uczniów. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie kwiatów.

          Straż Miejska wystawiła wartę honorową.

          Foto: Wojciech Guszkowski, Karolina Pęksa

          galeria

      • Szkoły pełne Talentów 2
        • Szkoły pełne Talentów 2

        • 08.09.2023
        • Zapraszamy do udziału w nowej edycji akcji

          „Szkoły pełne Talentów 2”

          Kupony można wrzucać do pojemników przy wejściu do szkoły i w świetlicy na parterze.

          Z góry dziękujemy za wsparcie naszej szkoły.

      • Szanowni Państwo!
        • Szanowni Państwo!

        • 08.09.2023
        • Oficyna Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie Gminy Konstancin-Jeziorna realizuje badania społeczne, które przyczynią się do opracowania „Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii". W związku z tym prosimy o uzupełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY przez uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów dla Gminy służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się jego mieszkańcy oraz organizacji działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży.

          Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu. Ważne jest, aby każdy uczeń wypełnił ankietę do 11.09.2023r. Wystarczy kliknąć w link, wypełnić ankietę i na samym końcu kliknąć "wyślij".

          Link do badania uczniów: https://uczniowie-k-jeziorna.webankieta.pl/

          W ramach Programu badaniem objęci są również dorośli mieszkańcy Gminy. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie linka do ankiety dla rodziców poprzez dziennik elektroniczny.

          Link do badania mieszkańców: https://m-konst-jeziorna.webankieta.pl/

      •  Koszt obiadów za wrzesień
      • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
        • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

        • 31.08.2023
        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          dla klas I - VIII odbędzie się  04.09.2023 r.

          o godz. 9:00

          w hali sportowej (wejście od ulicy Piasta)

          ~

          Uczniowie oddziału przedszkolnego rozpoczynają zajęcia 1 września 2023  (piątek)

          o godz. 8:00

           

          HARMONORAM spotkań wychowawców z klasami 4 września 2023 roku.

          Klasa    Sala   Wychowawca

          0a p. Natalia Dul/ Paulina Wolak 

          0b p. Monika Kęska/ Jolanta Firak 

          1a 49 p. Emilia Kamać 

          1b C p. Karolina Piekarniak 

          1c D p. Grażyna Tatarska 

          2a 22 p. Alicja Biedrzycka 

          2b 32 p. Justyna Szulc 

          2c D p. Katarzyna Górecka 

          3a B p. Dorota Zagończyk 

          3b A p. Agata Bińkowska 

          3c św p. Małgorzata Pietrzak 

          4a 30 p. Laura Mościńska 

          4b 44 p. Ewa Czarny 

          5a 24 p. Małgorzata Czyż 

          5b 47 p. Ewa Lasota 

          5c 42 p. Jolanta Siwka 

          6a 48 p. Marcin Matyjasiak w zastępstwie za p. Dorotę Alcan 

          6b 29 p. Magdalena Ratajska 

          6c 23 p. Urszula Furmańska 

          7a 43 p. Anna Kobusińska 

          7b 41 p. Dorota Raczkowska 

          8a 45 p. Ewa BurmanWudecka 

          8b 46 p. Wojciech Guszkowski 

           

        • Zebranie organizacyjne dla Rodziców klas I

        • 04.08.2023
        • Szanowni Państwo,

          Dyrektor Szkoły informuje, że zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 odbędzie się  31 sierpnia br. (czwartek)  o godz. 18:00.

      • Komunikat
        • Komunikat

        • 09.07.2023
        • Dyrektor szkoły informuje, że w dniach 10 lipca - 18 sierpnia 2023 r. sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach 8.00 - 14.00.

          2162_001.pdf

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 0 – VII
        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 0 – VII

        • 26.06.2023
        • 23 czerwca 2023 roku, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 0 – VII.

          Na halę sportową przybyli: nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzicami.

          Uroczystość rozpoczęła Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły, która powitała wszystkich obecnych. Następnie dokonała wprowadzenia sztandaru szkoły.

          Przedstawicielka Rady Rodziców, Marta Januszko, podziękowała nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz rodzicom za owocną współpracę.

          Część artystyczną przygotowały klasy 0ab, 3ab, 7ab wraz ze swoimi wychowawcami oraz Romanem Rudowskim – nauczycielem muzyki. Na występy złożyły się wiersze i piosenki o tematyce wakacyjnej. Między innymi –

          „Lato, lato, lato czeka

          Razem z latem czeka rzeka

          Razem z rzeką czeka las

          A tam ciągle nie ma nas

          Katarzyna Chiszko w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim zaangażowanym w proces dydaktyczny oraz wychowawczy w „dwójce”. Życzyła sukcesów w nowych klasach oraz udanego wakacyjnego wypoczynku.

          Po części artystycznej, klasy 0 – III udały się do swoich sal wraz z wychowawcami rodzicami w celu wręczenia świadectw szkolnych oraz nagród. Klasy IV – VII zostały na hali sportowej, gdzie wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

          Następnie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich sal w celu otrzymania świadectw szkolnych.

          Na tym uroczystości zakończono.

          Organizatorzy uroczystości:

          Natalia Dull, Grażyna Tatarska – wychowawczynie klas 0ab

          Karolina Piekarniak, Emilia Kamać – wychowawczynie klas 3ab

          Ewa Czarny, Wojciech Guszkowski – wychowawcy klas 7ab

          Iwona Wojewoda-Jedynak, Anna Brzezińska, Dorota Raczkowska – dekoracje

          Roman Rudowski – oprawa muzyczna wraz z chórem szkolnym

          Małgorzata Czyż, Marcin Matyjasiak – opiekunowie Pocztu Sztandarowego

          Wojciech Guszkowski – oprawa akustyczna oraz fotograficzna wraz z Kołem Fotograficznym i Akustycznym

          Marcin Matyjasiak, Bartosz Wilczak, Jan Nowacki – aranżacja widowni

          Pola Szlapańska – konferansjer (klasa 7a)

          Foto: Arina Amelina (Szkolne Koło Fotograficzne).

          Opracował: Wojciech Guszkowski

          galeria

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
        • +48 22 756 41 91
          +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15
          05-510 Konstancin - Jeziorna
          Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
          Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • 112 Intendent
          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica s.3
        • 126 Portiernia
        • 127 Świetlica s.32
        • 128 Zerówki
        • 129 Logopeda
        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

          Konto do wpłat za obiady:
          98 800200040214172920020001

          Konto ZFŚS:
          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • Godziny pracy sekretariatu:
          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
      • Logowanie