25 listopada obchodziliśmy święto naszej ulubionej maskotki 🐨. Z tej okazji klasy 0-3 uczestniczyły w zajęciach i zabawach, których głównym bohaterem był właśnie miś.Zapraszamy do obejrzenia galerii....
Wychowawcy klas 0-3
25 listopada obchodziliśmy święto naszej ulubionej maskotki 🐨. Z tej okazji klasy 0-3 uczestniczyły w zajęciach i zabawach, których głównym bohaterem był właśnie miś.Zapraszamy do obejrzenia galerii....
Wychowawcy klas 0-3
26 listopada 2021 roku w Hugonówce miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literackiego "O pióro Reymonta" organizowanego przez Zespół Szkół im.Reymonta w Mirkowie.
Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: I miejsce Zuza Biedrzycka, III miejsca Maria Rembowska, obie z klasy 8A.
Opiekunem literackim dziewcząt była p. Agnieszka Bartosz-Goleniowska, nauczycielka języka polskiego.
Gratulujemy!!!
27 listopada 2021 roku, wybraliśmy się na rajd związany z Powstaniem Listopadowym w Warszawie. 29 listopada 2021 roku mija 191 rocznica wybuchu powstania.
Odwiedziliśmy między innymi: Pałac Belweder, Łazienki Królewskie z dawną siedzibą Szkoły Podchorążych, którzy na czele z Piotrem Wysockim ruszyli do powstania w Noc Listopadową. Następnie udaliśmy się na miejsce bitwy pod Olszynką Grochowską (25.02.1831 roku). Na trasie naszego rajdu znalazła się również Reduta Wolska, gdzie zginął w obronie Warszawy generał Józef Sowiński. Na zakończenie dotarliśmy pod pomnik w miejscu dawnej Reduty Ordona opisywanej w wierszu Adama Mickiewicza.
Uczestnicy (chętni, przecież to sobota) napisali teścik na temat odwiedzanych obiektów. Najlepsi otrzymali drobne upominki. Tym razem laureatką została Kalina Misiak.
Naszym przewodnikiem i opiekunem był p. Wojciech Guszkowski wraz z Paniami: Marią Guszkowską, Joanną Szyprzak-Żmudzką i Emilą Kamać.
Wojciech Guszkowski
Foto: Maria Guszkowska
Dzieci korzystając z darów jesieni oraz ekologicznych materiałów, wykonały ciekawe prace plastyczne, wykazując się dużą kreatywnością.
Wychowawczyni
Natalia Dul
galeria
Uczniowie klasy 8 wywalczyli brąz w gminnych zawodach w koszykówce, wygrywając z SP3 i 4. Gratulacje!
Jan Nowacki
Są dni, kiedy jesień pokazuje swoje piękne oblicze “złotej polskiej jesieni”.To czas na zbieranie kolorowych liści, szyszek o różnych kształtach, interesujących kamyczków, kasztanów, żołędzi, gałązek i mchu. Z tych darów przyrody dzieci stworzyły fantastyczne leśne ludki według swoich pomysłów i wyobrażeń.Powstały prawdziwie bajkowe scenografie, które zdobią parapety okienne sali świetlicowej.
Wychowawcy świetlicy
Prezentujemy efekt plenerów fotograficznych prowadzonych przez członków naszego koła fotograficznego w trakcie święta Wszystkich Świętych. Zapraszamy do refleksji i zadumy.
Autorami prezentowanych zdjęć są: Natasza Kondraciuk, Nadia Romanowska, Łucja Januszko, Amelia Ratajczyk, Aniela Szewczyk, Kalina Misiak. Opiekunem koła jest p. Wojciech Guszkowski.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie, upamiętniając 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości o godzinie 11:11, 11 listopada 2021 roku uroczyście odśpiewali hymn narodowy. Śpiewanie z uwagi na reżim sanitarny, odbywało się w poszczególnych klasach.
Foto: Matylda Rzepecka, Aniela Szewczyk
W 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, 11 listopada 2021 roku odbyły się w Jeziornie pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny, gminne uroczystości poświęcone pamięci o Bohaterach z tamtych lat.
Na uroczystości przybyli: kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem p. Kazimierzem Jańczukiem, strażacy, harcerze, nauczyciele i uczniowie, mieszkańcy.
Naszą szkołę reprezentowali: p. Małgorzata Czyż, p. Wojciech Guszkowski, Wiktoria Sołtysiak, Julia Kobusińska, Józef Chorosiński, Kacper Siudziński, Sofija Tapanchev, Weronika Szkoda.
Foto: Wojciech Guszkowski
Na uroczystym apelu w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, spotkali się nauczyciele i uczniowie, aby wysłuchać patriotycznych wierszy i pieśni poświęconych naszej Ojczyźnie.Program poetycko-historyczny przygotowali uczniowie klas ósmych pod opieką p. Małgorzaty Czyż. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierunkiem p. Romana Rudowskiego. Dekorację przygotowały: p. Aleksandra Gazecka oraz p. Anna Brzezińska. Oprawę medialną i akustyczną zapewnili uczniowie z koła akustycznego i fotograficznego pod kierunkiem p. Wojciecha Guszkowskiego. W uroczystym apelu wzięła udział p. Agnieszka Bartosz-Goleniowska – wicedyrektor szkoły. O godzinie 11.11, wszyscy zebrani odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
Foto: Matylda Rzepecka i Aniela Szewczyk
W poniedziałek 8 listopada uczniowie klas: 1abc, 2b oraz 3c, wzięli udział w warsztatach naukowych podczas, których dowiedzieli się, jakie są właściwości i zastosowanie suchego lodu. Dzieci były zafascynowane tym wydarzeniem i chętnie wykonywały eksperymenty.
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
9 listopada br. klasa 4B uczestniczyła we wspólnym gotowaniu. Warsztaty odbyły się w przepięknej oranżerii zlokalizowanej na terenie wilanowskiej rezydencji Króla Jana III. Podczas wspólnego gotowania uczniowie zapoznali się z zasadami przyrządzania potraw a także nietuzinkową kuchnią staropolską.
Wychowawca 4B
Magdalena Ratajska
8 listopada klasy 0a, 1a i 2a świętowały Dzień Zdrowego Śniadania. W trakcie zajęć przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania i rolę, jaką odgrywa śniadanie dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Po krótkim wprowadzeniu dzieci samodzielnie przygotowały pyszne kanapki, które zjedliśmy na II śniadanko. Było naprawdę zdrowo, kolorowo i smacznie.
Wychowawczynie : Natalia Dul, Emilia Kamać, Dorota Zagończyk
Z okazji jutrzejszego Święta Niepodległości dzieci ze świetlicy, podobnie jak uczniowie w całej szkole, o godzinie 11:11 pięknie odśpiewały cztery zwrotki hymnu polskiego.
Wychowawcy świetlicy
W kwietniu, w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty świąteczne, zorganizowane przez Klub Ciekawskiego.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję stworzyć świąteczne kurczaki z bawełny, filcu oraz kulki silikonowej i tasiemki. Użyto także nożyczek, igieł, szpilek oraz nici.
Warsztaty zgromadziły członków Klubu, zainteresowanych rękodziełem i tworzeniem własnoręcznych dekoracji wielkanocnych. Zastosowaliśmy różne techniki pracy z filcem, w tym wycinanie kształtów i zszywanie elementów.
Praca z filcem, bawełną oraz kulką silikonową okazała się ciekawym i relaksującym zajęciem, pozwalającym na rozwinięcie kreatywności i zdolności manualnych. Uczestnicy z zaangażowaniem tworzyli unikatowe ozdoby, które będą stanowić osobisty akcent w ich świątecznych dekoracjach.
Atmosfera podczas warsztatów była miła i twórcza. Członkowie Klubu Ciekawskiego chętnie dzielili się pomysłami i wzajemnie sobie pomagali. Warsztaty te były nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności, ale również do integracji i spędzenia czasu w świątecznym nastroju.
Podsumowując, warsztaty świąteczne Klubu Ciekawskiego można uznać za udane. Uczestnicy z satysfakcją opuszczali spotkanie z własnoręcznie wykonanymi kurczakami, gotowi do dekorowania swoich domów na nadchodzące święta.
Biblioteka Szkolna
Jesteśmy dumni, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”! Dzięki temu możemy zyskać cenne wsparcie w walce z przemocą rówieśniczą.
Potrzebujemy Waszych głosów, aby zdobyć to wsparcie! Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja i pomóżcie nam stworzyć bezpieczniejsze miejsce dla wszystkich uczniów.
Zajrzyjcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i oddajcie głos! Każdy z Was może przyczynić się do pozytywnych zmian! Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
W poniedziałek, 28 kwietnia 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs „OMNIBUSEK MATEMATYCZNY”.
W zmaganiach matematycznych wzięło udział 27 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 9 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych.
Wyniki turnieju: 1 miejsce – Zofia Tarczoń, 2 miejsce – Antonina Sadło, 3 miejsce – Alicja Nawała, wyróżnienie – Evelina Kovalyshyn, Liliana Nowocińska, Franciszek Górecki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i osiągniętych wyników. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do laureatów, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą oraz umiejętnościami matematycznymi.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Nasza szkoła ma szansę na dołączenie do projektu „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” i zdobycie wsparcia, które pomoże nam w walce z przemocą! To doskonała okazja, by poprawić bezpieczeństwo i komfort nauki dla wszystkich uczniów.
Jak możecie pomóc? Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja! Każdy głos to krok w stronę lepszej przyszłości dla naszych dzieci.
Wejdźcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i pokażcie, że zależy Wam na bezpieczeństwie w szkole! Razem możemy wiele zmienić!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Nasza szkoła bierze udział w wyjątkowym projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”. Aby zdobyć wsparcie od ekspertów i cenne materiały, potrzebujemy Waszych głosów!
Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie możecie głosować na naszą szkołę! Pamiętajcie, że każdy głos się liczy! Razem możemy stworzyć bezpieczniejsze i bardziej wspierające środowisko dla naszych uczniów.
Wejdźcie na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i zagłosujcie na nas!
Zachęćcie swoich znajomych i bliskich do wsparcia naszej inicjatywy! Działajmy razem!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Z radością informujemy, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”, organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL. To wyjątkowa szansa, aby zdobyć wsparcie specjalistów oraz cenne materiały do walki z przemocą w naszej szkole! 💪❤️
Aby to osiągnąć, potrzebujemy WASZYCH GŁOSÓW! Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie będziemy prosić Was o oddanie głosów na naszą szkołę. To właśnie pierwsze 100 placówek, które zdobędą najwięcej głosów, otrzyma pakiet RESQL o łącznej wartości 600 tys. zł, w skład którego wchodzą:
✅ Aplikacja dla uczniów do anonimowego zgłaszania problemów
✅ Szkolenie dla kadry pedagogicznej
✅ Scenariusze lekcji poświęconych przemocy
✅ Sprawnie działający system dla nauczycieli do reagowania na wszelkie nadużycia
Jak możecie pomóc? To proste!
Wejdźcie na stronę: przerwij-krag-przemocy.pl
https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/)
Kliknijcie „Zagłosuj na szkołę”.
Znajdźcie naszą szkołę na liście i oddajcie głos.
Pamiętajcie, głosować można raz dziennie! Zachęcajcie również swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców do wsparcia naszej inicjatywy.
Razem możemy przerwać krąg przemocy! 🌍
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
U W A G A!
Koszt obiadów w maju:
Szkoła Podstawowa: 17 x 10 zł. = 170 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 167 zł.
Klasa 0: 17 x 14 zł. = 238 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 235 zł.
Z radością informujemy, że będziemy pomagać dziewczynce z Afryki w ramach “adopcji na odległość”.
Dziewczynka ma 3 lata, ma na imię Namukasa. Mieszka w Ugandzie. Jej mama sama wychowuje dzieci i nie stać ją na opłaty związane z edukacją. Dzięki naszej pomocy będzie mogła uczęszczać na zajęcia przedszkolne i korzystać z posiłku w szkole. Szkoła jest pod opieką Misji Franciszkańskich, które są organizatorami adopcji i pomagają w wielu krajach misyjnych.
Chcemy również złożyć życzenia radosnych Świąt Wielkanocy, aby był to piękny czas dzielenia się dobrem i miłością.
Szkolny Caritas
W dniach poprzedzających Święta Wielkanocne w klasach drugich odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których uczniowie wzięli udział w kreatywnych i wiosennych aktywnościach. Zajęcia miały na celu nie tylko przybliżenie dzieciom tradycji wielkanocnych, ale także rozwijanie ich zdolności manualnych oraz wrażliwości na piękno przyrody.
W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie sadzili wiosenne kwiatki, ucząc się przy tym troski o rośliny oraz poznając podstawowe zasady pielęgnacji. Doniczki zostały ozdobione wielkanocnymi dekoracjami, co dodało im wyjątkowego, świątecznego charakteru. Powstały kolorowe kompozycje z kwiatami, pisankami, zajączkami i wstążkami.
Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w pracach. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, nauki oraz kultywowania wielkanocnych tradycji.
Aldona Osińska, Karolina Piekarniak, Emilia Kamać
Uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali stroiki z wykorzystaniem bukszpanu. Wesołych Świąt!
Alicja Biedrzycka
Właśnie rozdaliśmy dyplomy i słodkie upominki jako nagrody za udział w XII Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. W kategorii klasy 1-3 wzięło udział 11 osób. Jako pierwsze uplasowały się:
I miejsce- Inka Szlesinger, kl. 3c
II miejsce- Antonina Domańska, kl. 2c
III miejsce- Hanna Lisowska, kl. 3b
W przedziale klas 4-6 startowały 4 osoby:
I miejsce- Szymon Michalski, kl. 6c
II miejsce- Natalia Michalska, kl. 6c
III miejsce- Jakub Wiśniewski i Vladimir Vasilevich, kl. 6b
Progi Mistrzostw zostaną ogłoszone 30 kwietnia i wtedy dowiemy się, którzy z naszych zawodników będą mogli pojechać do Wrocławia na finał.
Na tych stronach można śledzić wydarzenie:
https://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2025/harmonogram
https://www.facebook.com/mistrzostwasudoku
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.
Biblioteka szkolna
Chcielibyśmy zaprosić Uczniów z Państwa Szkoły do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon"
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): składający się z 20 pytań dotyczących środowiska z wybranej kategorii wiekowej
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników będzie miało do wykonania projekt na zadany temat, ten etap odbędzie się stacjonarnie w Warszawie
Organizatorem konkursu jest największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania <https://www.giganciprogramowania.edu.pl/> .
Giganci Programowania
Powered by aSc EduPage