11 i 12 kwietnia nasi uczniowie brali udział w gminnych zawodów w mini piłce nożne na boisku klubu sportowego Kosa Konstancin. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli: II miejsce.
Gratulujemy :)
Nauczyciele wf: Jan Nowacki, Marcin Matyjasiak
11 i 12 kwietnia nasi uczniowie brali udział w gminnych zawodów w mini piłce nożne na boisku klubu sportowego Kosa Konstancin. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli: II miejsce.
Gratulujemy :)
Nauczyciele wf: Jan Nowacki, Marcin Matyjasiak
Nasi uczniowie awansowali do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu - Geniallne miejsca. Jest to konkurs informatyczno-historyczny polegający między innymi na wykonaniu gry terenowej. Nasza drużyna wykonała grę: Kolejka wilanowska. Skład drużyny: Kalina Misiak, Łucja Januszko, Matylda Rzepecka, Zuzanna Kamać, Laura Kamińska - 7a. Opiekun drużyny - Wojciech Guszkowski. Zapraszamy do wchodzenia do gry i dzielenia się swoimi komentarzami, to pomoże w dalszym awansie.
We wtorek, 29 marca 2022 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs matematyczny „Kangurek”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas drugich, którzy przygotowywali się do niego od września, na zajęciach koła matematycznego.
Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia oraz propagowanie zdrowej rywalizacji.
Młodzi matematycy przez godzinę zmagali się z zadaniami matematycznymi. Test zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności.
Wyniki konkursu: I miejsce: Izabela Golon II miejsce: Jakub Miller III miejsce: Antoni Kłos.
Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci – medale, notatniki i długopisy.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy osiągniętych wyników!
Wychowawcy świetlicy
Wydarzenia z 24 lutego 2022 roku na zawsze zmieniły losy naszych wschodnich sąsiadów i serdecznych przyjaciół. W obliczu tak ogromnej tragedii niepozostali Państwo obojętni, za co chcemy serdecznie podziękować.
Dziękujemy za ogrom wsparcia z Państwa strony, które zostało udzielone dzieciom z Ukrainy w postaci:
-licznych wpłat za obiady
- ufundowania wycieczek
-zakupu artykułów szkolnych.
W imieniu Rady Rodziców chcemy Państwu bardzo podziękować.
Pozdrawiamy,
Rada Rodziców
Chcemy serdecznie podziękować wszystkim Państwu, którzy zdecydowali się na przekazanie nam 1% podatku.
Liczymy na to, że również w tym roku zechcą nas Państwo wesprzeć, ofiarując 1% podatku na wsparcie naszych działań.
W grudniu, styczniu, lutym oraz marcu Rada Rodziców zrealizowała następujące działania:
Grudzień:
-ufundowanie nagród na konkurs plastyczno-fotograficzny „Dom Żeromskiego”,
-zakup wieńca na pogrzeb dawnego przewodniczącego Rady Rodziców.
Styczeń:
-ufundowanie nagród w postaci słodyczy na konkurs „Przestrzenna ozdoba świąteczna”,
-zakup nagród książkowych na konkurs „Życie i działalność Danuty Siedzikówny ps. Inka”.
Luty:
-zakup wiązanek oraz zniczy z okazji „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”,
-ufundowanie nagród w postaci słodyczy na konkurs „Moje walentynkowe serce”.
Marzec:
-ufundowanie nagród na konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet-działajmy razem”,
-zakup pufy Inflamea do świetlicy szkolnej,
-ufundowanie nagród na konkurs „Postacie kobiet i dziewcząt w filmach”,
-ufundowanie nagród na konkurs „Ptaki, które przylatują do Polski na wiosnę”.
25 marca w ramach realizacji projektu “Czytam z klasą -lekturki spod chmurki” klasa 1a uczestniczyła w lekcji pokazowej przygotowanej przez uczniów klasy VIII b pod kierunkiem pani Agnieszki Gromady. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda pracownia fizyczna w naszej szkole, podpytać starszych kolegów czego uczą się na fizyce i chemii i wziąć udział w przygotowanych przez nich eksperymentach. Lekcja była niezwykle zajmująca. Pierwszaki dziękują pani Gromadzie i uczniom klasy VIII b za ciekawe zajęcia.
Wych. Dorota Zagończyk
We wtorek, 22 marca 2022 roku odbył się w świetlicy szkolnej konkurs przyrodniczy „Młodzi odkrywcy”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas drugich. Jego celem było budzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań przyrodniczych.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 18 pytań typu zamkniętego o różnym stopniu trudności z jedną poprawną odpowiedzią. Za jego poprawne rozwiązanie można było uzyskać maksymalnie 72 punkty.
Wyniki konkursu: . I miejsce: Antoni Kłos II miejsce: Izabela Golon III miejsce: Zofia Woźniak
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – puchary. Wręczenie nagród odbyło się 5 kwietnia. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w edukacji szkolnej.
Wychowawcy świetlicy
5 kwietnia odbyła się wycieczka klas 7a i 7c do Zamku Królewskiego w Warszawie, który jest niekwestionowaną wizytówką stolicy. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Z wizytą u Króla”, gdzie mogli zobaczyć zrekonstruowane sale zamku, m. in. królewską sypialnię, salę tronową czy salę wielką (balową). Pomieszczania pozwoliły zobaczyć jak kiedyś żyli i mieszkali polscy władcy.
Po lekcji muzealnej uczniowie, wraz z wychowawcami: p. Jolantą Banach, p. Janem Nowackim , p. Katarzyną Hysz i pod przewodnictwem p. Wojciecha Guszkowskiego – nauczyciela historii – wybrali się na spacer Krakowskim Przedmieściem oraz Nowym Światem, gdzie uczestniczyli w grze terenowej „Śladami Fryderyka Chopina”. Uczniowie wykonywali zadania i zdobywali punkty. W grze zwyciężyła grupa z klasy 7c. Nie obyło się także bez wizyty w restauracji McDonald.
Jolanta Banach
U W A G A!
Koszt obiadu za miesiąc kwiecień 2022 r.
klasa 0 - 170 zł.
SP 2 -119 zł.
Rada Rodziców, 1 kwietnia 2022 roku wydała rozporządzenie, które likwiduje dzwonki w naszej szkole. Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie otrzymają zegarki z muzyczkami na koszt miasta. Zestaw muzyczek do odtwarzania będzie akceptował Samorząd Uczniowski. Dystrybucja zegarków (takich jak na zdjęciu) rozpocznie się: dla nauczycieli od 8.00 1 kwietnia w sekretariacie szkoły, dla uczniów 4 kwietnia 2022 roku.
Witamy w szkole bez dzwonków. Witamy w szkole z muzyczkami.
Szkolny wolontariat prowadził w marcu zbiórkę artykułów higienicznych dla hospicjum prowadzonego przez Fundację Ewdomed. To nowa placówka mająca siedzibę w pobliżu naszej szkoły. Zbiórka miała na celu wsparcie hospicjum w opiece i pielęgnacji chorych. Wolontariusze i społeczność szkolna zebrali: podkłady chłonne, chusteczki nawilżające, papier toaletowy, ręczniki jednorazowe, worki na śmieci, kostki do zmywarki, płyny do podłóg, środki do mycia toalet, mydło w płynie.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
Opiekunowie szkolnego wolontariatu
Na szkolnych korytarzach czuć już wiosnę... W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt."Ptaki, które przylatują do Polski na wiosnę". Zadaniem uczestników było stworzenie pracy plastycznej - przestrzennej. Wykonanie pracy wymagało od uczniów nie tylko zdolności manualnych, ale także wiedzy przyrodniczej. U wszystkich dzieci było widać ogromne zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w wykonanie swojego dzieła.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie atrakcyjnych nagród, a dzieciom za udział w konkursie. Gratulacje!
Karolina Piekarniak i Alicja Biedrzycka
Komisja dokonała wyboru zwycięskich prac.
KLASY 1
I miejsce - Marysia Ż. 1a
II miejsce - Livia T. 1a
III miejsce - Luka S. 1c
KLASY 2
I miejsce - Nina P. 2b
II miejsce - Hanna T. 2a
III miejsce - Jakub M. 2b
KLASY 3
I miejsce - Michał R. 3a
II miejsce - Julian Ch. 3b
III miejsce - Ignacy P. 3a
Wyróżnienia:
Brajan L. - 3a
Kalina Ch.- 3b
Mikołaj G. - 3a
Kacper K. - 2a
Eliza O. - 3a
Julia J. - 2b
Zofia W. - 2b
Marianna H. - 2b
Nauczyciel naszej szkoły, Pani Mariola Barbara Rutkowska, zajęła I miejsce w powiecie piaseczyńskim w Plebiscycie Edukacyjnym zorganizowanym przez Tygodnik Ostrołęcki i Echo Dnia w kategorii Nauczyciel Klas 0 – III. Pani Rutkowska jest koordynatorem i wychowawcą świetlicy. Od kilkunastu lat organizuje różnorodne zajęcia dla dzieci, szczególną popularnością cieszą się prowadzone przez Nią zajęcia kulinarne.
Pani Rutkowska działa również w Szkolnym Wolontariacie, współpracując z instytucjami pozaszkolnymi. Serdecznie gratulujemy Pani Barbarze sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć zawodowych.
Kolejne dary w naszym mieście partnerskim Krzemieńcu na Ukrainie
Dary są zasługą mieszkańców miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny, Pisogne oraz okolicznych miejscowości we Włoszech. Zgodnie z pisemną deklaracją Darczyńców – prawie dwie tony darów zostały przekazane do Krzemieńca. W organizacji akcji uczestniczył komitet Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny.
Po dary przyjechał bus z Krzemieńca kierowany przez małżeństwo Tatianę oraz Oleg Lewczun. W pracach pomagał Artur Rabotiachow – absolwent Liceum Krzemienieckiego. Nasi przyjaciele to rodzice Ołeny, która kilka lat temu była u nas na wymianie młodzieży. Ołena koordynowała transport do Krzemieńca.
W załadunku pomogli nauczyciele wraz z rodzinami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Dziękujemy!!!
Dziękujemy również Stefanowi Wiewiórze sołtysowi wsi Czernidła za udostępnienie pomieszczeń oraz poświęcony niedzielny czas.
Drodzy przyjaciele! Znowu otrzymaliśmy od Was pomoc! Serdecznie dziękuję za dobre serca, za wspieranie nas w trudnych chwilach !! Bardzo Was kochamy! Niech Bóg chroni Was i Waszi rodziny!
Z poważaniem Anatolij Awramyszyn, dyrektor Liceum Akademickiego Krzemieńca
Wojciech Guszkowski
Tak ją widzą dzieci w swoich wyobrażeniach
i ciekawych modowych stylizacjach.
A Wam która się podoba
Wychowawcy świetlicy
Jesteśmy dumni, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”! Dzięki temu możemy zyskać cenne wsparcie w walce z przemocą rówieśniczą.
Potrzebujemy Waszych głosów, aby zdobyć to wsparcie! Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja i pomóżcie nam stworzyć bezpieczniejsze miejsce dla wszystkich uczniów.
Zajrzyjcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i oddajcie głos! Każdy z Was może przyczynić się do pozytywnych zmian! Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
W poniedziałek, 28 kwietnia 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs „OMNIBUSEK MATEMATYCZNY”.
W zmaganiach matematycznych wzięło udział 27 uczniów z klas pierwszych. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 9 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych.
Wyniki turnieju: 1 miejsce – Zofia Tarczoń, 2 miejsce – Antonina Sadło, 3 miejsce – Alicja Nawała, wyróżnienie – Evelina Kovalyshyn, Liliana Nowocińska, Franciszek Górecki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i osiągniętych wyników. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do laureatów, którzy wykazali się wyjątkową wiedzą oraz umiejętnościami matematycznymi.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Nasza szkoła ma szansę na dołączenie do projektu „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” i zdobycie wsparcia, które pomoże nam w walce z przemocą! To doskonała okazja, by poprawić bezpieczeństwo i komfort nauki dla wszystkich uczniów.
Jak możecie pomóc? Głosujcie na naszą szkołę codziennie od 28 kwietnia do 9 maja! Każdy głos to krok w stronę lepszej przyszłości dla naszych dzieci.
Wejdźcie na https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i pokażcie, że zależy Wam na bezpieczeństwie w szkole! Razem możemy wiele zmienić!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Nasza szkoła bierze udział w wyjątkowym projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”. Aby zdobyć wsparcie od ekspertów i cenne materiały, potrzebujemy Waszych głosów!
Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie możecie głosować na naszą szkołę! Pamiętajcie, że każdy głos się liczy! Razem możemy stworzyć bezpieczniejsze i bardziej wspierające środowisko dla naszych uczniów.
Wejdźcie na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/) i zagłosujcie na nas!
Zachęćcie swoich znajomych i bliskich do wsparcia naszej inicjatywy! Działajmy razem!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
Z radością informujemy, że Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”, organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL. To wyjątkowa szansa, aby zdobyć wsparcie specjalistów oraz cenne materiały do walki z przemocą w naszej szkole! 💪❤️
Aby to osiągnąć, potrzebujemy WASZYCH GŁOSÓW! Od 28 kwietnia do 9 maja codziennie będziemy prosić Was o oddanie głosów na naszą szkołę. To właśnie pierwsze 100 placówek, które zdobędą najwięcej głosów, otrzyma pakiet RESQL o łącznej wartości 600 tys. zł, w skład którego wchodzą:
✅ Aplikacja dla uczniów do anonimowego zgłaszania problemów
✅ Szkolenie dla kadry pedagogicznej
✅ Scenariusze lekcji poświęconych przemocy
✅ Sprawnie działający system dla nauczycieli do reagowania na wszelkie nadużycia
Jak możecie pomóc? To proste!
Wejdźcie na stronę: przerwij-krag-przemocy.pl
https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ (https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/)
Kliknijcie „Zagłosuj na szkołę”.
Znajdźcie naszą szkołę na liście i oddajcie głos.
Pamiętajcie, głosować można raz dziennie! Zachęcajcie również swoich znajomych, uczniów, nauczycieli i rodziców do wsparcia naszej inicjatywy.
Razem możemy przerwać krąg przemocy! 🌍
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
U W A G A!
Koszt obiadów w maju:
Szkoła Podstawowa: 17 x 10 zł. = 170 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 167 zł.
Klasa 0: 17 x 14 zł. = 238 zł. - 3 zł. brak jednej zupy w kwietniu 235 zł.
Z radością informujemy, że będziemy pomagać dziewczynce z Afryki w ramach “adopcji na odległość”.
Dziewczynka ma 3 lata, ma na imię Namukasa. Mieszka w Ugandzie. Jej mama sama wychowuje dzieci i nie stać ją na opłaty związane z edukacją. Dzięki naszej pomocy będzie mogła uczęszczać na zajęcia przedszkolne i korzystać z posiłku w szkole. Szkoła jest pod opieką Misji Franciszkańskich, które są organizatorami adopcji i pomagają w wielu krajach misyjnych.
Chcemy również złożyć życzenia radosnych Świąt Wielkanocy, aby był to piękny czas dzielenia się dobrem i miłością.
Szkolny Caritas
W dniach poprzedzających Święta Wielkanocne w klasach drugich odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których uczniowie wzięli udział w kreatywnych i wiosennych aktywnościach. Zajęcia miały na celu nie tylko przybliżenie dzieciom tradycji wielkanocnych, ale także rozwijanie ich zdolności manualnych oraz wrażliwości na piękno przyrody.
W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie sadzili wiosenne kwiatki, ucząc się przy tym troski o rośliny oraz poznając podstawowe zasady pielęgnacji. Doniczki zostały ozdobione wielkanocnymi dekoracjami, co dodało im wyjątkowego, świątecznego charakteru. Powstały kolorowe kompozycje z kwiatami, pisankami, zajączkami i wstążkami.
Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w pracach. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, nauki oraz kultywowania wielkanocnych tradycji.
Aldona Osińska, Karolina Piekarniak, Emilia Kamać
Uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali stroiki z wykorzystaniem bukszpanu. Wesołych Świąt!
Alicja Biedrzycka
Właśnie rozdaliśmy dyplomy i słodkie upominki jako nagrody za udział w XII Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. W kategorii klasy 1-3 wzięło udział 11 osób. Jako pierwsze uplasowały się:
I miejsce- Inka Szlesinger, kl. 3c
II miejsce- Antonina Domańska, kl. 2c
III miejsce- Hanna Lisowska, kl. 3b
W przedziale klas 4-6 startowały 4 osoby:
I miejsce- Szymon Michalski, kl. 6c
II miejsce- Natalia Michalska, kl. 6c
III miejsce- Jakub Wiśniewski i Vladimir Vasilevich, kl. 6b
Progi Mistrzostw zostaną ogłoszone 30 kwietnia i wtedy dowiemy się, którzy z naszych zawodników będą mogli pojechać do Wrocławia na finał.
Na tych stronach można śledzić wydarzenie:
https://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2025/harmonogram
https://www.facebook.com/mistrzostwasudoku
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.
Biblioteka szkolna
Chcielibyśmy zaprosić Uczniów z Państwa Szkoły do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon"
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): składający się z 20 pytań dotyczących środowiska z wybranej kategorii wiekowej
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników będzie miało do wykonania projekt na zadany temat, ten etap odbędzie się stacjonarnie w Warszawie
Organizatorem konkursu jest największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania <https://www.giganciprogramowania.edu.pl/> .
Giganci Programowania
4 kwietnia świętowaliśmy ,,Dzień Marchewki’’. Tego dnia dzieci z klasy ,,0’’B częstowały marchewką całą społeczność szkolną. Uczniowie starsi i młodsi ubrali się w kolor pomarańczowy, pojawiły się maskotki w tym kolorze oraz została wykonana gazetka.
Organizatorzy: Anna Brzezińska, Katarzyna Kozicka
Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na własny pomysł na okładkę wybranej przez ucznia książki. Dlatego, że pomysł własny- to nie można było skorzystać z okładek, które już istnieją i tworzyć bardzo podobnych. Częścią okładki jest też tytuł i autor, dlatego oceniane było wkomponowanie tych detali w całość pracy. Ponadto oceniano estetykę i samodzielność. Jakość plastyczna prac była bardzo wysoka, zgodność prac z tematem - zróżnicowana: część prac była identyczna lub bardzo podobna do okładek oryginalnych (choć wykonanie było piękne), w części prac tytuł książki i autor zostały wpisane „na kolanie”, w części pominięte.
W głosowaniu zostali wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce- Barbara Gołaszewska, kl. 3b
II miejsce- Mieszko Niwiński, kl. 3a
III miejsce- Maria Przepióra, kl. 3a
Niezależne wyróżnienie otrzymał Łukasz Komosa. Jego talentu plastycznego i techniki nie da się porównać ze zdolnościami młodszych uczniów.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zdolności plastycznych. Tak trzymajcie!
Biblioteka szkolna
Powered by aSc EduPage