Aktualności
Dzień Dziecka
28.05.2023
Koszt obiadów za czerwiec
28.05.2023Koszt obiadów za czerwiec
SP- 14 x 9= 126 zł.
klasa 0- 15 x 12 =180 zł.
Świetlicowe biegi na czas
01.06.2023W czwartek, 11 maja 2023 roku, odbyły się w świetlicy szkolnej biegi indywidualne na czas. W zawodach wzięło udział 26 uczniów z klas pierwszych. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.
Po krótkiej rozgrzewce, rozpoczęły się zawody. Uczniowie rywalizowali ze sobą z wielkim zaangażowaniem. Każdy starał się jak najszybciej przebiec wyznaczony dystans.
WYNIKI ZAWODÓW: I miejsce – Zuzanna Woźniak, filip Frindt II miejsce – Aleksandra Jaroszewicz, Vincent Ziomka III miejsce – Barbara Gołaszewska, Mieszko Niwiński Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy – medale i nagrody rzeczowe.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zachęcamy do udziału w kolejnych zmaganiach sportowych.
Wychowawcy świetlicy
Dzień Matki
29.05.2023
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny “Gigathon”
22.05.2023Szanowni Państwo,
11 maja 2023 r. rozpoczął się nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego “Gigathon” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W Gigathonie mogą wziąć udział uczniowie z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Konkurs sprawdzi wiedzę uczestników z takich środowisk i języków programowania jak:
- Minecraft (dla uczestników w wieku 7-9 lat),
- Scratch (dla uczestników w wieku 10-12 lat)
- • Python/C#/C++ (dla uczestników w wieku 13-18 lat).
Konkurs podzielony jest na 3 etapy:
- etap 29 maja – 12 czerwca 2023 r. - część w formie quizu składającego się z 25 pytań,
- etap październik 2023 r. - część teoretyczna w formie quizu połączona z częścią praktyczną,
- etap (finał) styczeń 2024 r. - praca nad własnym projektem programistycznym. Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Wśród nich znajdą się m.in.: konsola PlayStation 5, konsola Nintendo Switch, darmowy rok nauki programowania w szkole Giganci Programowania, wyjazd na wakacyjny obóz programistyczny i wiele innych.
Warto też podkreślić merytoryczny wymiar konkursu jak rozwijanie umiejętności programistycznych i technicznych, które w dzisiejszej erze cyfrowej są niezwykle cenne. Programując dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność, zdolność krytycznego myślenia oraz uczą się rozwiązywania problemów.
Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Ministra Edukacji i Nauki, GovTech Polska, NASK oraz ponad 20 prezydentów miast.
Na stronie wydarzenia dostępne są do pobrania specjalne materiały dla uczniów i nauczycieli, które pomogą w osiągnięciu najlepszych wyników i zdobyciu atrakcyjnych nagród.
Zapisy oraz szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie https://giganci.info/. Organizatorem konkursu jest szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania.
Zachęcam do udziału.
MAZOWIECKI
WICEKURATOR OŚWIATY
/-/
Krzysztof Wiśniewski
Spotkanie uczestników projektu eTwinning „Don’t judge a book by its cover”
18.05.202317 maja w środę odbyło się spotkanie online uczniów biorących udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „Don’t judge a book by its cover”. W spotkaniu wzięło udział 32 uczniów: z Polski, Chorwacji, Turcji, Hiszpanii i Słowacji. Kilka pierwszych minut poświęciliśmy na krótkie przedstawienie się, uczniowie mówili, czym się interesują, z jakiego są kraju, nasi ósmoklasiści dzielili się emocjami towarzyszącymi zbliżającym się egzaminom. Następnym punktem spotkania był quiz dotyczący krajów biorących udział w projekcie – na podstawie stworzonej cyfrowej książki powstały pytania – uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą kultury i języków krajów partnerskich. To było bardzo ciekawe spotkanie, na którym nasi uczniowie świetnie się zaprezentowali.
Katarzyna Furmańska, opiekun projektu
2
Srebro na Zwodach Wojewódzkich w Pływaniu
17.05.202315 maja 2023 r. w Mińsku Mazowieckim rozegrane zostały wojewódzkie zawody w pływaniu drużynowym i indywidualnym. „Dwójeczka” wywalczyła II miejsce w kategorii dzieci zespół dziewcząt w składzie: Wiktoria Stegenka, Tola Świątkiewicz, Natalia Januszko, Iza Golon, Zosia Lisowska, Zosia Antczak, Lena Kordas, Marta Błaszczak, oraz rezerwowe: Karina Łopacińska, Marianna Sienkiewicz, Natalia Srzedzińska, Julia Januszko i Marysia Zacharska. Z kolei w konkurencjach indywidualnych w stylu dowolnym Zosia Lisowska zajęła I miejsce, Tola Świątkiewicz dwa złota w stylu grzbietowym i klasycznym, a Marta Błaszczak brąz w stylu klasycznym. Gratulujemy vice-Mistrzyniom Województwa Mazowieckiego w pływaniu drużynowym dziewcząt.
Nauczyciele wf
Jan Nowacki
Bartosz Wilczak
Wizyta w Bibliotece Publicznej w willi Gryf
17.05.2023Uczniowie z klas 3a i 1a pod opieką wychowawczyń i p. Edyty Wyszogrodzkiej odwiedzili Bibliotekę Publiczną mieszczącą się w willi Gryf. Przypomnieli sobie, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać i zobaczyli, jak wygląda karta czytelnika. Poznali zasady wypożyczania książek oraz zwiedzili pomieszczenia, w których mieści się księgozbiór. W czasie zajęć mogli zapoznać się z ofertą biblioteki, poszukać interesujących książek i wziąć udział w zabawach zorganizowanych przez panią bibliotekarkę.
Wizyta w bibliotece była udana i zachęciła wielu uczniów do ponownej wizyty.
Emilia Kamać
Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku- etap szkolny
17.05.2023Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku to ogólnopolski konkurs organizowany przez Politechnikę Wrocławską. Po pandemicznej przerwie konkurs został wznowiony, dzięki czemu nasi uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Najliczniej reprezentowana była najmłodsza kategoria wiekowa- aż 10 osób, w średniakach wystartowało czworo uczniów, a w starszakach- 3 uczennice. Eliminacje wcale nie były proste- w 45 minut należało rozwiązać od kilku (młodsi) do kilkunastu (starsi) diagramów o wzrastającym poziomie trudności. Dodatkowo nie było to tylko klasyczne sudoku, ale także nieregularne i diagonalne. Uczniowie, jak na pierwszy udział w tak trudnym konkursie, radzili sobie dobrze- sudoku, które udało im się rozwiązać w tym czasie zwykle były wykonane poprawnie. Niestety czas był największym utrudnieniem- zabrakło go na wszystkie diagramy. Mimo to, dzieciaki wcale się nie zraziły i zapowiedziały swój udział w konkursie w przyszłym roku Tak trzymać!!!
Biblioteka szkolna
Tydzień Bibliotek w naszej szkole
17.05.2023Z okazji Dnia Bibliotekarza (8 maja) i Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) w naszej szkole odbyło się kilka ciekawych wydarzeń. Powstała gazetka ścienna, na której zaprezentowano historię i hasło tegorocznej edycji święta: „Moja- Twoja- Nasza Biblioteka”, oraz podano informacje, jakie wydarzenia odbywają się w filiach konstancińskiej Biblioteki Publicznej. Klasa 1c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w filii Grapa Biblioteki Publicznej, zlokalizowanej w willi Gryf i wręczyła Pani Bibliotekarce piękną laurkę. Dla klas 4 i 5 zorganizowano spotkanie autorskie z Katarzyną Barcikowską, autorką książki pt.:„Tajemnica szopy nad Wigrami”, natomiast uczniowie klas 2-gich słuchali poezji poświęconej mamom oraz mieli możliwość wykonania pięknych laurek na Dzień Mamy. W konkursie „Żywa książka” wygrał pies-książka- został on maskotką biblioteki. Lecz żadne zwierzę nie może funkcjonować bez imienia, dlatego ogłoszono konkurs na imię dla naszego psiego przyjaciela.
Biblioteka szkolna
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023/2024
17.05.2023Harmonogram rekrutacji:
https://edukacja.um.warszawa.pl/harmonogram-rekrutacji2Elektroniczny system rekrutacji:
Od 15 maja do 19 czerwca do godz. 15:00: składanie wniosków
TRAPER z wizytą u Sienkiewicza
14.05.202313 maja 2023 roku, Traper wybrał się na Podlasie do miejsca urodzin Henryka Sienkiewicza.
Niestety nie wszyscy mogli pojechać, ponieważ ilość chętnych była większa od ilości miejsc w autokarze.
Zwiedziliśmy dworek (d. oficyna) w którym urodził się Sienkiewicz i mieszkał do 9. roku życia.
Oglądaliśmy wspaniałe meble i pamiątki z epoki, słuchając bardzo ciekawych opowieści Pani przewodnik. W salonie Sienkiewiczów mini koncert zagrała na zabytkowym pianinie Weronika Kacprzykowska z klasy 8c. Brawo
Następnie podjechaliśmy na cmentarz parafialny w pobliskiej Okrzei, gdzie znajduje się grób Matki Sienkiewicza. Tam zapaliliśmy znicze na grobie Wielkiej Matki Polki.
„Zdobyliśmy” również kopiec Sienkiewicza.
Po tych wspaniałych wrażeniach udaliśmy się w drogę powrotną. Chętni stworzyli piękne rymowanki o dzisiejszej wyprawie za które otrzymali słodkie upominki.
Jeszcze tylko wizyta w M i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.
Foto: Maciej Grzybowski
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
14.05.2023Na początku kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia nauczyciele oraz uczniowie przyszli ubrani na niebiesko, a specjaliści naszej szkoły szerzyli hasło „Razem dla autyzmu”.
Niebieski jest kolorem symbolizującym nadzieję, a także wyraz solidarności z osobami z autyzmem. Z okazji tego wyjątkowego dnia przygotowano gazetkę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zaburzenia. Świeciliśmy się razem na niebiesko!
Organizatorki:
Anna Brzezińska, Ewelina Walos, Urszula Ludwin
Piknik historyczny 10 maja 2023 roku – starsi
14.05.2023Grupa Historyczno-Edukacyjna "Szare Szeregi", na zaproszenie p. Katarzyny Chiszko – dyrektor szkoły,
zorganizowała w naszej placówce Piknik historyczny.
Koordynatorem pikniku został p. Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy:
9 maja – klasy 0 – III
10 maja – klasy IV – VIII
Koszt udziału w tej żywej lekcji historii, ponieśli rodzice uczniów, dziękujemy.
Grupa rekonstrukcyjna, rozbiła na terenie szkoły obozowisko wojskowe w którym to odbywały się zajęcia edukacyjno-sprawnościowe. Każdy otrzymał kartę rekruta, gdzie w poszczególnych punktach mógł otrzymać pamiątkową pieczątkę.
Uczniowie między innymi:
odwiedzili szpital polowy,
wzięli udział w warsztatach szycia na zabytkowych maszynach,
zapoznali się z funkcjonowaniem harcerskiej poczty polowej,
pokonywali tor przeszkód,
uczestniczyli w przejażdżkach zabytkowymi samochodami wojskowymi,
zapoznawali się z uzbrojeniem i wyposażeniem wojskowym.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z takiej propozycji poznawania historii.
Dziękujemy p. Agnieszce i Zbigniewowi Rowińskim z Grupy Historyczno-Edukacyjnej "Szare Szeregi" za organizację „Pikniku historycznego”.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064929420753
Foto: Amelia Ratajczyk, Zofia Ćwikła, Tosia Zielak (Szkolne Koło Fotograficzne)
Piknik historyczny 9 maja 2023 roku – najmłodsi
14.05.2023Grupa Historyczno-Edukacyjna "Szare Szeregi", na zaproszenie p. Katarzyny Chiszko – dyrektor szkoły,
zorganizowała w naszej placówce Piknik historyczny.
Koordynatorem pikniku został p. Wojciech Guszkowski – nauczyciel historii.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy:
9 maja – klasy 0 – III
10 maja – klasy IV – VIII
Koszt udziału w tej żywej lekcji historii, ponieśli rodzice uczniów, dziękujemy.
Grupa rekonstrukcyjna, rozbiła na terenie szkoły obozowisko wojskowe w którym to odbywały się zajęcia edukacyjno-sprawnościowe. Każdy otrzymał kartę rekruta, gdzie w poszczególnych punktach mógł otrzymać pamiątkową pieczątkę.
Uczniowie między innymi:
odwiedzili szpital polowy,
wzięli udział w warsztatach szycia na zabytkowych maszynach,
zapoznali się z funkcjonowaniem harcerskiej poczty polowej,
pokonywali tor przeszkód,
uczestniczyli w przejażdżkach zabytkowymi samochodami wojskowymi,
zapoznawali się z uzbrojeniem i wyposażeniem wojskowym.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z takiej propozycji poznawania historii.
Dziękujemy p. Agnieszce i Zbigniewowi Rowińskim z Grupy Historyczno-Edukacyjnej "Szare Szeregi" za organizację „Pikniku historycznego”.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064929420753
Foto: Amelia Ratajczyk, Zofia Ćwikła, Tosia Zielak (Szkolne Koło Fotograficzne)
Szkoła eTwinning
08.05.2023Bardzo cieszymy się, że nasza szkoła znalazła się wśród 78 polskich szkół i przedszkoli wyróżnionych Odznaką Szkoły eTwinning. Jak czytamy na stronie https://etwinning.pl/aktualnosci/odznaki-szkoly-etwinning-2023-2024
„Nagrodzone placówki stanowią doskonały przykład korzyści płynących z udziału w eTwinningu dla całej szkoły. Aktywnie wdrażają i promują wartości i metody pedagoginczne eTwinningu, stanowią punkt odniesienia dla lokalnej społeczności i są wzorem do naśladowania dla innych szkół. To wyróżnienie jest symbolem uznania ogromnego zaangażowania całego zespołu eTwinning działającego w danej szkole”.
Urszula Katarzyna Furmańska
Szczepienia profilaktyczne dla dzieci
08.05.2023Szanowni Państwo,
Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że zgodnie z Rekomendacjami Wojewody Mazowieckiego z posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 23 marca 2023 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie została ujęta w punkcie nr 6, jako instytucja odpowiedzialna, za przeprowadzenie akcji informacyjnej i popularyzującej wykonanie szczepień profilaktycznych w szczególności skierowanej do dzieci w wieku szkolnym, w tym dzieci uchodźców z Ukrainy.
W związku z powyższym udostępniam poniżej link do materiałów na temat szczepień ochronnych. Aby obejrzeć materiały lub zapisać je na dysku swojego komputera konieczne jest wprowadzanie poniższego hasła: ko@AJ2832 http://kuratorium.waw.pl/szczepienia-zalaczniki
Z poważaniem
MAZOWIECKI
WICEKURATOR OŚWIATY
/-/
Dorota Skrzypek
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023/2024
04.05.2023Harmonogram rekrutacji:
https://edukacja.um.warszawa.pl/harmonogram-rekrutacji2
Elektroniczny system rekrutacji:
Od 15 maja do 19 czerwca do godz. 15:00: składanie wniosków
Wiwat Konstytucja 3 Maja
02.05.2023Z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w dwójce odbyło się uroczyste przedstawienie dla uczczenia tego faktu.
Konstytucja to najważniejszy akt prawny w państwie.
Nasza, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie, po amerykańskiej.
Konstytucję wydrukowano na papierze, wyprodukowanym w nasze papierni w Mirkowie (papiernia niestety już nie istnieje).
Przygotowaliśmy dla Was scenkę teatralną pod tytułem WIWAT 3 MAJ
Rzecz dzieje się w Warszawie, przed Zamkiem Królewskim, w którym uchwalono konstytucję.
Na placu zbiera się szlachta oraz mieszkańcy Warszawy, którzy cieszą się z uchwalenia konstytucji.
Przenosimy się w czasie do 3 maja 1791 roku.
Piękne pieśni w wykonaniu chóru szkolnego oraz słowa wypowiadane przez młodych aktorów, stworzyły ciekawą, żywą lekcję historii.
Nasze spotkania z przeszłością otworzyły: p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły oraz p. Agnieszka Bartosz-Goleniowska – wicedyrektor szkoły.
Autorzy uroczystości
Scenariusz i reżyseria – Wojciech Guszkowski
Opracowanie muzyczne – Roman Rudowski
Współpraca organizacyjna – Anna Woźniak
Dekoracje: Iwona Wojewoda-Jedynak, Aleksandra Gazecka, Anna Brzezińska, Dorota Raczkowska
Współpraca logistyczna, kostiumy: Elżbieta Świątek, Magda Ratajska, Anna Brzezińska, Jolanta Banach, Julita Jedliczko
Chór szkolny, solistka – Natasza Kondraciuk
Aktorzy z 5b - Julia Jędraszewska, Kasia Halyniak, Helena Klonowska, Maurycy Michnowski, Ola Kraśnicka oraz Natalia Sokalska z 5c.
Aktorzy z 7b: Gabrysia Redestowicz, Wojtek Lisowski, Szymon Lenarczyk, Milan Kowalski, Dominik Pachnik, Maks Makowski, Marcel Byszyński oraz Ola Mróz z 6b.
Akustycy: Dominik Rawski z 8c
Foto: Maja Sikorska, Matylda Rzepecka
Video: Patrycja Cienki i Weronika Kacprzykowska z klasy 8c.
Wielkie podziękowania dla Rady Rodziców za sfinansowanie wypożyczenia strojów szlacheckich.
Aktualności
Co nowego w szkole?Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025, klasy 4 - 7
- 28.06.2025
Zakończenie roku szkolnego klas 8
- 28.06.2025
Zakończenie roku szkolnego klas 8 w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie
Drodzy Ósmoklasiści – życzymy Wam powodzenia na nowej drodze , spełnienia marzeń i odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań!
1
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025, klasy 1 - 3
- 28.06.2025
Wspaniałe zakończenie Edukacji Wczesnoszkolnej
- 28.06.2025
Wycieczka do Kulki na Mazurach
- 28.06.2025
Ostatni wtorek i środę roku szkolnego uczniowie klas 5b i 6c wraz z opiekunami spędzili bawiąc się w OW Kulka na Mazurach zamiast w siedzieć w szkolnych ławach. Przez te dwa dni nie brakowało wyzwań i dobrej zabawy. Kino gwiezdne, żyroskop, ognisko a do tego wymagające kondycji i koordynacji walki gladiatorów i wspinaczka w parku linowym.
Wycieczka klasy 2a i 2c do Parku Rozrywki „Las Odkrywców”
- 27.06.2025
W dniu 26 czerwca klasy 2a i 2c wybrały się na wspólną wycieczkę do parku rozrywki „Las Odkrywców”. Był to dzień pełen przygód, zabawy i kontaktu z naturą. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których malowały leśne magnesy. Każdy miał okazję stworzyć własną, unikalną pamiątkę, wykorzystując różnorodne kolory. Podczas spaceru z przewodnikiem na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. park linowy, gigantyczne zjeżdżalnie.
Na zakończenie wycieczki uczniowie mieli czas na relaks i zabawę w strefie wodnej, co było szczególnie przyjemne w ciepły, słoneczny dzień.
Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach. To była niezapomniana przygoda!
Aldona Osińska
Emilia Kamać
Ambasadorski projekt „Moja Mała Ojczyzna”
- 27.06.2025
Od listopada do czerwca grupa uczniów z klasy 6a i 6b realizowała krajowy projekt eTwinning „Moja Mała Ojczyzna” prowadzony jako Mój Pierwszy Projekt z Ambasadorem.
Działania uczniów koncentrowały się na poznaniu swojej Małej Ojczyzny, czyli naszego miasta i jego mieszkańców, jego walorów, atrakcji, ciekawostek, ale też na poznaniu innych Małych Ojczyzn uczniów z projektu – dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów o Strzyżowie, Nowej Soli, Piekarach Śląskich, Raciborzu, Jarosławiu, Chełmie i Tucholi. To bardzo ciekawy pomysł na nadchodzące wakacje, aby po drodze zajrzeć do tych pięknych miejsc albo zaplanować tam dłuższy pobyt.
Produktem finalnym naszego projektu jest książeczka – cyfrowy przewodnik po naszych Małych Ojczyznach, ale w czasie projektu powstały też inne ciekawe materiały – zapraszamy do obejrzenia wywiadu z p. Wojciechem Guszkowskim oraz tutorialu poświęconego wycinankom.
Katarzyna Furmańska
Inspiracje z projektu „Cultural Kaleidoscope”
- 27.06.2025
Uczniowie naszej szkoły, zainspirowani przedstawionym w projekcie eTwinning „Cultural Kaleidoscope” malarstwem Petrykiwki oraz zachęceni przez nauczycielkę plastyki p. Iwonę Wojewodę, wykonali piękne prace plastyczne. Nasi kreatywni eTwinnerzy i nie tylko oni pokazali, że na podstawie tradycyjnych wzorów potrafią stworzyć własne interpretacje i projekty.
Oryginalne prace będą wkrótce wysłane do szkoły partnerskiej.
Katarzyna Furmańska
Letnie śniadanie
- 27.06.2025
Po wielu dniach dbania o szkolny warzywnik, udało się zebrać „owoce” naszej pracy, jako pierwsza wyrosła sałata. Dlatego uczniowie z klasy 2b zjedli wspólnie śniadanie, a każdy mógł poczęstować się sałatą i stworzyć swoją ulubioną kanapkę.
Piekarniak, Świątek, Ogórek
2
Realizacja projektu „Czas na zegar” w klasie 2c
- 27.06.2025
W roku szkolnym 2024/2025 klasa 2c brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czas na zegar”. Celem było rozwijanie umiejętności posługiwania się zegarem oraz lepsze zrozumienie upływu czasu. W trakcie projektu uczniowie uczyli się odczytywać godziny na zegarze analogowym i cyfrowym, tworzyli własne zegary i bawili się w gry związane z czasem, poznawali nazwy miesięcy i dni tygodnia, stworzyli klasowy kalendarz, w którym zapisywali ważne wydarzenia i święta. Na zakończenie projektu każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i były świetną okazją do nauki przez zabawę.
Aldona Osińska
Rozdanie dyplomów w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Fenek
- 27.06.2025
Z radością informujemy, że uczniowie klas I–IV naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Fenek, osiągając bardzo wysokie wyniki. Podczas uroczystego apelu dyplomy oraz nagrody książkowe zostały wręczone przez Panią Dyrektor wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu.
Szczególne gratulacje kierujemy do laureatów:
Klasy pierwsze:
Antonina Sadło – 3. miejsce
Franciszek Górecki – 6. miejsce
Alicja Nawała – 8. miejsce
Klasy drugie:
Jan Olszanka – 2. miejsce
Aleksander Jaroszyk – 4. miejsce
Jan Kierzkowski – 8. miejsce
Witold Woźniak – 10. miejsce
Klasy trzecie:
Hanna Lisowska – 7. miejsce
Konstanty Polana – 9. miejsce
Klasy czwarte:
Jakub Skowroński – 9. miejsce
Natalia Rękawek – 10. miejsce
Stefaniya Ramashka – 10. miejsce
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu matematycznych pasji!
Koordynatorzy konkursu - Aldona Osińska, Katarzyna Utrata
Projekt E- Twinning "Tradycyjne zabawy podwórkowe"
- 27.06.2025
Projekt realizujemy od maja do października wraz ze szkołą w Atenach. Przypominamy dzieciom stare, tradycyjne zabawy, w które dawniej, jak również dziś mogą bawić się dzieci na podwórku.
Cele projektu:
-
zapoznanie z zabawami i wspólna zabawa
-
zachęcanie do aktywności fizycznej
-
integracja grupy
-
promowanie aktywnych form wspólnego spędzania czasu jako alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem
-
zapoznanie się z zabawami dzieci z innego kraju
W projekcie biorą udział trzy klasy z naszej szkoły: klasa II a, I b, 0a.
Aleksandra Gazecka, Agata Bińkowska, Natalia Dul, Żaneta Misiak
3-
Turniej wiedzy
- 27.06.2025
W poniedziałek, 23 czerwca 2025 roku, odbyło się wręczenie nagród za turniej wiedzy. W konkursie wzięło udział
24 uczniów z klas pierwszych.
Do finału zakwalifikowało się sześciu zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym.
Finaliści losowali kartki z numerami i uważnie słuchali pytań. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkty w postaci naklejek.
Uczestnicy wykazali się niesamowitą wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej,
plastycznej, muzycznej i informatycznej.
WYNIKI TURNIEJU:
1 miejsce – Franciszek Żurawski
2 miejsce – Benjamin Ziółek
3 miejsce – Weronika Derecka, Alicja Nawała
wyróżnienie – Franciszek Górecki, Gustaw Niewola.
Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom turnieju ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
3
Zakończenie roku szkolnego
- 23.06.2025
Uczennica klasy 3c wyróżniona
- 25.06.2025
Kacper Grabowski z nagrodą starosty piaseczyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. GRATULUJEMY!!!
Mini turniej piłki nożnej
- 25.06.2025
Uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziornie, zajęli I miejsce, w Mini Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora , organizowanym dla klas IV - VI. W wielkim finale klasa 4a pokonała klasę 6a.
Gratulujemy !!!
Kacper Grabowski z nagrodą starosty piaseczyńskiego
- 25.06.2025
Kacper Grabowski z nagrodą starosty piaseczyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe.
GRATULUJEMY!!!
5a w Parku Trampolin AIRO
- 25.06.2025
Po roku wytężonej pracy 11 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę, która była nagrodą i relaksem.
Bawiliśmy się rewelacyjnie. Dziękujemy Rodzicom.
Zapraszamy do obejrzenia relacji.
LMP
Konkurs czytelniczy
- 25.06.2025
W środę, 11 czerwca 2025 roku, odbyło się w świetlicy szkolnej wręczenie nagród za konkurs czytelniczy „Znam lektury pierwszoklasisty”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy - medale, nagrody książkowe i maskotki.
Celem konkursu było motywowanie dzieci do czytania, rozwijanie zainteresowań lekturą oraz rozbudzanie potrzeby stałego kontaktu z książką. Uczestniczyło w nim 22 uczniów.
Do finału zakwalifikowało się 6 zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym. Wykazali się oni dużą wiedzą na temat treści wybranych książek. Finaliści losowali pytania i odpowiadali na nie. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkt w postaci naklejki.
Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców.
Wyniki konkursu: 1 miejsce: Antonina Sadło, 2 miejsce: Franciszek Górecki, 3 miejsce: Franciszek Żurawski, wyróżnienie: Amelia Raczyńska, Kseniya Lysiuk, Alicja Nawała.
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do czytania książek.
Wychowawcy świetlicy:
Katarzyna Kozicka i Katarzyna Tyc
Konkurs Biblijny
- 24.06.2025
W czasie Rodzinnego Pikniku zorganizowaliśmy Konkurs Biblijny.
Konkurs cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów i już planujemy kontynuację w przyszłym roku.
Dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc.
Szkolne Koło Caritas