• Koło przyrodnicze

• 29.09.2023 13:40
        • Od 25 września 2023 roku rozpoczęły się w świetlicy szkolnej zajęcia koła przyrodniczego. Chętni uczniowie z klas drugich przygotowują się na nich do konkursu z zakresu nauk przyrodniczych. Wykonując proste doświadczenia w szkole i rozwiązując testy, odkrywają tajemnice przyrody i zdobywają wiedzę o otaczającym świecie.
          Trzymamy kciuki za uczestników konkursu. Powodzenia!
        • Turniej wiedzy

• 25.06.2023 22:05

• W środę, 7 czerwca 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej turniej wiedzy. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowało się sześciu zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym.
          Finaliści losowali kartki z numerami i uważnie słuchali pytań czytanych przez pozostałych uczniów. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkty w postaci naklejek. Uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, plastycznej, muzycznej i informatycznej.
          WYNIKI KONKURSU: I miejsce – Mieszko Niwiński II miejsce – Hanna Lisowska III miejsce – Vincent Ziomka wyróżnienie – Maria Przepióra, Nikola Gutkowska, Jan Bartczak
          Rozdanie nagród odbyło się w poniedziałek, 19 czerwca. Finaliści otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy - dyplomy. Jeszcze raz gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.
        • Turniej tabliczki mnożenia

• 25.06.2023 21:59

• W poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku, odbył się turniej tabliczki mnożenia klasy 1 b, do którego uczniowie przygotowywali się na zajęciach świetlicowych i w domu.
          Podczas rozgrywek zawodnicy rywalizowali ze sobą w grze „Krzyżak” z wykorzystaniem kart matematycznych Andrzeja Grabowskiego. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia w zakresie 30. Musieli dopasować wyniki mnożenia do leżących na stole działań. Liczył się czas i poprawność odpowiedzi. Każdy sam decydował o rozpoczęciu gry poprzez włączenie stopera.
          WYNIKI TURNIEJU: I miejsce – Tomasz Bednarski II miejsce – Julian Kamiński III miejsce – Aleksandra Jaroszewicz wyróżnienie – Aleksandra Gut, Hanna Lisowska, Leon Chimkowski
          Rozdanie nagród odbyło się w piątek, 16 czerwca. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci – puchary, medale i nagrody rzeczowe. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy wszystkim graczom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajcie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezwykle ważna! Często wykorzystujemy ją na lekcjach matematyki oraz wykonując praktyczne obliczenia w życiu codziennym.
        • Turniej Ringo

• 19.06.2023 11:33
        • W dniach 29 maja - 2 czerwca 2023 roku 20 uczniów z klas pierwszych wzięło udział w świetlicowym turnieju ringo. Jest to gra sportowa polegająca na rzucaniu gumowym kółkiem przez siatkę tak, aby upadło na pole przeciwnika. Po schwytaniu krążka, gumowe ringo należy odrzucić tą samą ręką. Zwycięzca, po uzyskaniu 11 punktów, uczestniczy w kolejnych rozgrywkach.

WYNIKI TURNIEJU:

I miejsce – Zuzanna Woźniak

II miejsce – Oliwier Lamentowicz

III miejsce – Julian Kamiński

IV miejsce – Hanna Sikorska

Wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 15 czerwca. Zwycięzcy otrzymali medale i piłki, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

• Konkurs czytelniczy

• 15.06.2023 08:22

• W środę, 31 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy „Znam lektury pierwszoklasisty”. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas pierwszych.
          Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością treści wybranych książek: „Jaś i Małgosia”, „120 przygód Koziołka Matołka”, „Pilot i ja”, „Muzykanci z Bremy”, „Nowe szaty cesarza”, „Jak Wojtek został strażakiem”, „Śpiąca królewna”, „Nasza mama czarodziejka”. Po napisaniu testu, sześcioro dzieci, które uzyskały najwięcej punktów z etapu pisemnego, zakwalifikowało się do finału.
          WYNIKI KONKURSU: I miejsce – Leon Chimkowski II miejsce – Inka Szlesinger III miejsce – Maria Przepióra wyróżnienie – Maria Kopyt, Hanna Lisowska, Tomasz Bednarski
          Wręczenie nagród odbyło się 12 czerwca 2023 roku. Uczestnicy czytelniczych zmagań otrzymali dyplomy, a zwycięzcy - medale, nagrody książkowe oraz maskotki.
          Serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie i udział w konkursie. Zachęcamy do czytania książek i uczestnictwa w kolejnych turniejach.